Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ο garnett κανει τους σελτικς την καλυτερη ομαδα της ανατολης;
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Eastern Conference
Pierce
Πηρα μια μικρη ιδεα για το πολ απο το real gm. Περιμενω να δω τη γνωμη σας.


εγω ψηφιζω ΝΑΙ παροτι δεν εχουμε ακομα ενα αξιολογο play maker .ωστοσο και αυτο αναμενεται να λυθει καθως ακουγεται το ονομα του Brevin Knight αλλα και του pj brown για back up , αλλα και χωρις play maker πρωτης γραμμης θεωρω του σελτικς την καλυτερη ομαδα της ανατολης
Ginobili
Εγώ είμαι πολύ επιφυλακτικός.Χωρίς αξιόλογο πλέι μέικερ..έχω τις ενστάσεις μου...
Μακάρι όμως!!! Μακάρι να φτάσουν στον τελικό του ΝΒΑ αέρα.Αν θα ήθελα μια ομάδα να πάρει πρωτάθλημα μετά τους Σπέρς...αυτή θα ήταν σίγουρα οι Σέλτικς!!!!
Χωρίς έναν Κιντ...έναν Μπίλαπς..έναν Άντρε Μίλλερ...ούτε καν έναν Χάινριχ...ή έναν Τι Τζέι Φόρντ!!! Τι να πώ....??? ohmy.gif
man10
Μπορειτε να μου πειτε ποιοι παικτες θα φυγουν και πως περιπου θα διαμορφωθει το ροστερ??? Και μετα θα ψηφισω.
morfi
Υ.Γ. Οι αναταλλαγή δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα. Σύμφωνα με τις φήμες το πιο πιθανό είναι να πραγματοποιηθεί και μάλιστα σύντομα.

QUOTE(man10 @ Jul 31 2007, 02:52 PM) *
Μπορειτε να μου πειτε ποιοι παικτες θα φυγουν και πως περιπου θα διαμορφωθει το ροστερ??? Και μετα θα ψηφισω.

Τζέφερσον, Τελφέρ, Γκρίν και Ράτλιφ. Πιο αναλυτικά εδώ :
http://www.nba.com/nba_news/garnett_trade_070730.html

QUOTE(Ginobili @ Jul 31 2007, 12:20 PM) *
Εγώ είμαι πολύ επιφυλακτικός.Χωρίς αξιόλογο πλέι μέικερ..έχω τις ενστάσεις μου...
Μακάρι όμως!!! Μακάρι να φτάσουν στον τελικό του ΝΒΑ αέρα.Αν θα ήθελα μια ομάδα να πάρει πρωτάθλημα μετά τους Σπέρς...αυτή θα ήταν σίγουρα οι Σέλτικς!!!!
Χωρίς έναν Κιντ...έναν Μπίλαπς..έναν Άντρε Μίλλερ...ούτε καν έναν Χάινριχ...ή έναν Τι Τζέι Φόρντ!!! Τι να πώ....??? ohmy.gif

Να θυμήσω πως ούτε οι Μπουλς των 90's, ούτε οι Λέικερς των 00's είχαν κάποιον αξιόλογο PG.



ΛΟΙΠΟΝ
Οι Σέλτικς θα έχουν τρείς από τους καλύτερους παίκτες στη θέση τους. Πιρς, Άλλεν, Γκαρνέτ. Την πεντάδα λογικά θα συμπληρώνουν οι Ρόντο στο 1 και Πέρκινς στο 5. Αν ο Ρόντο παίξει έστω και αυτό το λίγο που μας έχει δείξει ότι μπορεί (με πάντα να υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες βελτίωσης) και με τον Πέρκινς να κάνει αυτό που έκανε πάντα δηλαδή να έχει το ρόλο του χαμάλη (και το κάνει πολύ καλά) και αν καταφέρουν να δέσουν οι Πιρς, Άλλεν και Γκαρνέτ τότε οι Σέλτικς θα τερματίσουν στην χειρότερη μέσα στις τρεις πρώτες θέσεις της Ανατολής.

Για μένα ακόμη και τώρα, οι θέσεις 5 και 1 είναι καλυμμένες. Το να μαζέψουμε πέντε all-star σε μία ομάδα είναι από δύσκολο εώς ακατόρθωτο και σχεδόν ποτέ δεν βγαίνει σε καλό (Πόρτλαντ 00-02 από τα καλύτερα ρόστερ όλων των εποχών).

Με προβληματίζουν μόνο δύο πράγματα :
1) O πάγκος.
Oι μοναδικοί αξιόλογοι παίκτες είναι οι Γκόμεζ (που ακόμη και για βασικός δεν θα με χάλαγε) και Τόνι Άλλεν (όσο αξιόλογος μπορεί να είναι...). Από κει και πέρα το χάος. Σκαλαμπρίν, Πόου και Ολοβοκάντι είναι μερικοί από αυτούς.

2) Το μέλλον.
Ένα χρόνο πριν είχαμε μία ομάδα που μπορεί να ήταν τελευταία αλλά άφηνε πολλές υποσχέσεις για το μέλλον. Παίκτες όπως ο Τζέφερσον και ο Γκόμεζ έδειχναν ότι μπορούν να γίνουν οι επόμενοι ηγέτες της ομάδας. Μου άρεσε αυτή η ομάδα αλλά η αλήθεια είναι ότι τουλάχιστον εγώ βαρέθηκα να περιμένω. Το πιο πιθανό θα ήταν και φέτος να είμασταν μία απ' τα ίδια (άντε λίγο πιο πάνω μιας και πιο κάτω δεν πάει).
Φαίνετε πως ο Έιντζ το γύρισε και φτιάχνει μία ομάδα για το παρόν. Για να κυριαρχήσει στα επόμενα 3-4 χρόνια. Και από ότι δείχνει μέχρι τώρα τα καταφέρνει μια χαρά. Τι θα γίνει όμως μετά ? Του χρόνου ο Πιρς θα είναι 30, ο Άλλεν 32 και ο Γκαρνέτ 31. Είναι άγνωστο το τι θα γίνει αν αυτή η ομάδα διαλυθεί. Θα πρέπει τουλάχιστον από του χρόνου ο Έιντζ να αρχίσει να σκέφτεται πέρα από αυτή την ομάδα, κάτι το οποίο το βρίσκω αρκετά δύσκολο για πολλούς και διάφορους λόγους.
Μάλλον θα επαναληφθεί το γνωστό σενάριο των Σέλτικς που κρατάει από την αρχή της ιστορίας της ομάδας. Από τα ψηλά στα χαμηλά και πάλι υπομονή...

QUOTE(pierce21 @ Jul 31 2007, 11:50 AM) *
Πηρα μια μικρη ιδεα για το πολ απο το real gm. Περιμενω να δω τη γνωμη σας.
εγω ψηφιζω ΝΑΙ παροτι δεν εχουμε ακομα ενα αξιολογο play maker .ωστοσο και αυτο αναμενεται να λυθει καθως ακουγεται το ονομα του Brevin Knight αλλα και του pj brown για back up , αλλα και χωρις play maker πρωτης γραμμης θεωρω του σελτικς την καλυτερη ομαδα της ανατολης

Αν έρθει ο Μπρέβιν Νάιτ χτυπάμε τίτλο. Έτσι απλά...
B for Basketball
εγω ψηφιζω ναι...τωρα να σχολιασω? τα ειπε ολα ο morfi... οτι ο ροντο μπορει να εξελιχθει σε εσωτερικη μεταγραφη κ να δειξει το πραγματικο τελεντο του οπως εκανε σε μερικα παιχνιδια περυσι οταν του δοθηκε η ευκαιρια...(τη επιασε απο τα μαλλια αν κ δεν εχει πολλα tongue.gif ),,,κ οι αμφιβολιες μου ειναι στο βαθος του παγκου ετσι απλα...αν πεσουν τραυματισμοι ( χτυπα ΞΥΛΟ) την μαμισαν....θα χαρω παντως να δω τους σελτικς να πρωταγονιστουν...της εχω αδυναμια αυτης της ομαδας...( λες να φταινε τα πρασινα κ τα τρυφυλλια) tongue.gif celtics1-sm.gif
Achilleas13
Δεν θα γινουν η καλυτερη ομαδα της ανατολης αλλα σιγουρα μια απο της καλυτερες.Αμα καταφερουν και συνεργαστουν καλα Γκαρνετ Πιρς και Αλλεν θα κανουν μια απο της καλυτερς πενταδες σε ολη τη λιγκα οποτε και καλο PG να μην εχουν οι Σελτικς δεν υπαρχει προβλημα(το πολυ πολυ κατεβαζει ο Ροντο τη μπαλα μεχρι το κεντρο και απο κει και περα αναλαμβανει ο Πιρς)

Το θεμα ειναι οι αναπληρωματικοι και γιαυτο ψηφισα οτι δεν θα γινουν η καλυτερη ομαδα στην ανατολη.Πιστευω πως οτι εχει απομεινει στον παγκο τον Σελτικς δεν ειναι ικανο για να ανταπεξελθει σε υψηλο επιπεδο κατι που θα εχει ως αποτελεσμα περισσοτερα λεπτα για τους 3 σταρς αρα και περισσοτερη κουραση.
geosider
η καλύτερη όχι αλλά μπορούν να φτιάξουν μία αμιόλογη ομάδα και να επανέλθουν στο προσκήνιο
Alexmei
ναι. Αλλά αν τραυματιστεί κανείς από αυτούς; (Kick the chair) αυτό που είπε ο Morfi, πάγκος
B for Basketball
η ανταλαγη εγινε???? ειναι πια δεδομενο???? γιατι διαβασα σε εφημεριδα πως στη ανταλαγη ειναι σιγουρος ο αλ τζεφερσον...το συμβολαιο του θιο ρατλιφ κ καποιοι εκ τοων τελφερ,γκριν -ροντο-...ελπιζω να μην ειναι ο τελευταιος μεσα!!!!
jjc
Ρε παιδια αυτος ο αλλεν ο Ray einai?

Ποτε τον πηραν?

Μιλαμε για ομαδαρα... Πρεπει ομως να τους εχει κοστισει ο κουκος αηδονι. Αυτοι οι 3 καλυπτουν τουλαχιστον το 90% του salary cap
Gravedigger
Με βάση το υλικό πιστεύω πως ναι...Αλλά περιμένω να τους δω να παίζουν.
Ginobili
QUOTE(morfi @ Jul 31 2007, 12:42 PM) *
Υ.Γ. Οι αναταλλαγή δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα. Σύμφωνα με τις φήμες το πιο πιθανό είναι να πραγματοποιηθεί και μάλιστα σύντομα.
Τζέφερσον, Τελφέρ, Γκρίν και Ράτλιφ. Πιο αναλυτικά εδώ :
http://www.nba.com/nba_news/garnett_trade_070730.html
Να θυμήσω πως ούτε οι Μπουλς των 90's, ούτε οι Λέικερς των 00's είχαν κάποιον αξιόλογο PG.
ΛΟΙΠΟΝ
Οι Σέλτικς θα έχουν τρείς από τους καλύτερους παίκτες στη θέση τους. Πιρς, Άλλεν, Γκαρνέτ. Την πεντάδα λογικά θα συμπληρώνουν οι Ρόντο στο 1 και Πέρκινς στο 5. Αν ο Ρόντο παίξει έστω και αυτό το λίγο που μας έχει δείξει ότι μπορεί (με πάντα να υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες βελτίωσης) και με τον Πέρκινς να κάνει αυτό που έκανε πάντα δηλαδή να έχει το ρόλο του χαμάλη (και το κάνει πολύ καλά) και αν καταφέρουν να δέσουν οι Πιρς, Άλλεν και Γκαρνέτ τότε οι Σέλτικς θα τερματίσουν στην χειρότερη μέσα στις τρεις πρώτες θέσεις της Ανατολής.

Για μένα ακόμη και τώρα, οι θέσεις 5 και 1 είναι καλυμμένες. Το να μαζέψουμε πέντε all-star σε μία ομάδα είναι από δύσκολο εώς ακατόρθωτο και σχεδόν ποτέ δεν βγαίνει σε καλό (Πόρτλαντ 00-02 από τα καλύτερα ρόστερ όλων των εποχών).

Με προβληματίζουν μόνο δύο πράγματα :
1) O πάγκος.
Oι μοναδικοί αξιόλογοι παίκτες είναι οι Γκόμεζ (που ακόμη και για βασικός δεν θα με χάλαγε) και Τόνι Άλλεν (όσο αξιόλογος μπορεί να είναι...). Από κει και πέρα το χάος. Σκαλαμπρίν, Πόου και Ολοβοκάντι είναι μερικοί από αυτούς.

2) Το μέλλον.
Ένα χρόνο πριν είχαμε μία ομάδα που μπορεί να ήταν τελευταία αλλά άφηνε πολλές υποσχέσεις για το μέλλον. Παίκτες όπως ο Τζέφερσον και ο Γκόμεζ έδειχναν ότι μπορούν να γίνουν οι επόμενοι ηγέτες της ομάδας. Μου άρεσε αυτή η ομάδα αλλά η αλήθεια είναι ότι τουλάχιστον εγώ βαρέθηκα να περιμένω. Το πιο πιθανό θα ήταν και φέτος να είμασταν μία απ' τα ίδια (άντε λίγο πιο πάνω μιας και πιο κάτω δεν πάει).
Φαίνετε πως ο Έιντζ το γύρισε και φτιάχνει μία ομάδα για το παρόν. Για να κυριαρχήσει στα επόμενα 3-4 χρόνια. Και από ότι δείχνει μέχρι τώρα τα καταφέρνει μια χαρά. Τι θα γίνει όμως μετά ? Του χρόνου ο Πιρς θα είναι 30, ο Άλλεν 32 και ο Γκαρνέτ 31. Είναι άγνωστο το τι θα γίνει αν αυτή η ομάδα διαλυθεί. Θα πρέπει τουλάχιστον από του χρόνου ο Έιντζ να αρχίσει να σκέφτεται πέρα από αυτή την ομάδα, κάτι το οποίο το βρίσκω αρκετά δύσκολο για πολλούς και διάφορους λόγους.
Μάλλον θα επαναληφθεί το γνωστό σενάριο των Σέλτικς που κρατάει από την αρχή της ιστορίας της ομάδας. Από τα ψηλά στα χαμηλά και πάλι υπομονή...
Αν έρθει ο Μπρέβιν Νάιτ χτυπάμε τίτλο. Έτσι απλά...

Οι Μπούλς..του 90'...είχανε τον Τζόρνταν...είναι πολύ απλό...
Οι Λέικερς του 2000-2002...είχανε τον (απεχθέστατο) Κόμπε...και τον Σακίλ Ονίλ...Οπότε ο Φίσερ...έφτανε και περίσευε...
Οι Σέλτικς..δεν θα έχουν φέτος ούτε Τζόρνταν..ούτε Κόμπε...ούτε Σακίλ.Και τώρα που το σκέφτομαι...θα είναι μακράν η ομάδα με τα περισσότερα μακρυνά σούτ(λογικό θα μου πείς...από την στιγμή..που ο Άλλεν και ο Πίρς..είναι μακράν..οι δύο κορυφαίοι σουτέρ του ΝΒΑ...)..όμως..όπως έχω αναφέρει ξανά,όσα ριμπάουντ και να παίρνει ο Γκαρνέτ..αν δεν αποφασίσει να παίξει στην ρακέτα...εγώ θα έχω έντονους ενδοιασμούς...για το κατά πόσο μια ομάδα,μπορεί να πάρει δακτυλίδι...μόνο με περιφερειακά σούτ...Δεν ξέρω...δεν μου κάνει κλίκ καθόλου αυτό...
Ίσως επειδή μετά τους Μπούλς του Τζόρνταν,όλα τα πρωταθλήματα τα έχουν πάρει ομάδες...που μέσα στην ρακέτα σου κάναν την ζωή μαρτύριο....

Αν πάνε όμως τελικό...με το Φοίνιξ..ή το Ντάλας...θα ήθελα πάρα πολύ...να δώ στο τέλος κάποιοι εκ των Νοβίτσκι..Στάκχάουζ,Τέρι...Στούντεμαιρ...Μάρ
ον...να κλαίνε με μαύρο δάκρυ..... tongue.gif tongue.gif tongue.gif
saou
Άμεσα δε νομίζω ότι οι Σέλτικς είναι έτοιμοι να κυριαρχήσουν. Λογικά μέσα στη χρονιά αναμένονται αρκετά σκαμπανεβάσματα, 'επικές' νίκες σε βραδιές που οι 3 θα είναι σε τοπ φόρμα και 'κουφές' ήττες από ύποδεέστερους αντιπάλους στην αντίθετη περίπτωση. Ίσως του χρόνου αν το επόμενο καλοκαίρι αποκτηθούν 1-2 ρολίστες να συμπληρώσουν το ρόστερ που αποψιλώθηκε η ομάδα να είναι έτοιμη για μεγάλα πράγματα.

Για φέτος η πρόβλεψή μου είναι μια regular seazon με ρεκόρ που θα τους φέρει στις θέσεις 3-6 της ανατολής, απλά και μόνο επειδή μόνο η ποιότητα των 3, ακόμα και χωρίς πάγκο, αρκεί σε αυτή την επιεικώς μέτρια περιφέρεια για ένα καλό πλασάρισμα. Από κει και πέρα δεν αποκλείω στα play offs όπου μετράνε οι προσωπικότητες να γίνει το 'μπαμ' και να φτάσουν ακόμα και στον τελικό. Κάτι σαν τους Νικς δηλαδή μερικά χρόνια νωρίτερα. Απέναντι στις τοπ ομάδες της Δύσης πάντως δε νομίζω ότι έχουν πολλές ελπίδες.

Φυσικά ενδεχόμενοι τραυματισμοί θα αποδειχθούν καταστροφικοί σε ένα τόσο περιορισμένο ρόστερ και θα ανατρέψουν όλα όσα αναφέρονται παραπάνω.
grigoris
Κι εγώ πιστεύω πως οι προσωπικότητες και η εμπειρία των 3 σούπερσταρ θα φέρουν τη Βοστόνη μέσα στην πρώτη τετράδα της Ανατολής στην κανονική περίοδο (πράγμα που από μόνο του είναι τεράστια πρόοδος,έτσι?).Όμως ο πάγκος τους είναι πολύ αδύνατος ακόμα (εκτός κι αν γίνουν κι άλλες κινήσεις) για παραπάνω.

Credits to morfi για το ότι βλέπει και λίγο μακρύτερα από τα επόμενα 2 χρόνια 41.gif
morfi
QUOTE(Ginobili @ Jul 31 2007, 11:11 PM) *
Οι Μπούλς..του 90'...είχανε τον Τζόρνταν...είναι πολύ απλό...
Οι Λέικερς του 2000-2002...είχανε τον (απεχθέστατο) Κόμπε...και τον Σακίλ Ονίλ...Οπότε ο Φίσερ...έφτανε και περίσευε...
Οι Σέλτικς..δεν θα έχουν φέτος ούτε Τζόρνταν..ούτε Κόμπε...ούτε Σακίλ.

Όπως αυτές οι ομάδες είχαν τους δικούς τους σουπερστάρ έτσι και εμείς έχουμε τους δικούς μας. Και δεν νομίζω ότι οι Πιρς και Γκαρνέτ, αν όλα πάνε καλά, θα έχουν να ζηλέψουν και πολλά από οποιοδήποτε άλλο ζευγάρι...

QUOTE(Ginobili @ Jul 31 2007, 11:11 PM) *
Και τώρα που το σκέφτομαι...θα είναι μακράν η ομάδα με τα περισσότερα μακρυνά σούτ(λογικό θα μου πείς...από την στιγμή..που ο Άλλεν και ο Πίρς..είναι μακράν..οι δύο κορυφαίοι σουτέρ του ΝΒΑ...)..όμως..όπως έχω αναφέρει ξανά,όσα ριμπάουντ και να παίρνει ο Γκαρνέτ..αν δεν αποφασίσει να παίξει στην ρακέτα...εγώ θα έχω έντονους ενδοιασμούς...για το κατά πόσο μια ομάδα,μπορεί να πάρει δακτυλίδι...μόνο με περιφερειακά σούτ...Δεν ξέρω...δεν μου κάνει κλίκ καθόλου αυτό...

Αυτό με τη ρακέτα δεν είναι και τόσο τρομερό. Είπαμε, ο Γκαρνέτ βγαίνει έξω αλλά δεν περνάει και όλη την ώρα του εκεί. Εξάλλου νομίζω ότι και το σύστημα της ομάδας θα τον κρατάει πιο κοντά στη ρακέτα.
Εκτός του Γκαρνέτ, κάτω από το καλάθι παίζει αρκετά και ο Πιρς (και μάλιστα πολύ καλά) οπότε δεν με νοιάζει και τόσο.

QUOTE(Ginobili @ Jul 31 2007, 11:11 PM) *
Ίσως επειδή μετά τους Μπούλς του Τζόρνταν,όλα τα πρωταθλήματα τα έχουν πάρει ομάδες...που μέσα στην ρακέτα σου κάναν την ζωή μαρτύριο....

Όλα τα πρωταθλήματα, με ελάχιστες εξαιρέσεις, τα έπαιρναν ομάδες με κυρίαρχους ψηλούς.

QUOTE(saou @ Aug 1 2007, 04:10 AM) *
Άμεσα δε νομίζω ότι οι Σέλτικς είναι έτοιμοι να κυριαρχήσουν.

Μα οι κινήσεις γίνονται για να κυριαρχήσουν άμεσα. Σε δύο-τρία χρόνια θα είναι αργά.

QUOTE(saou @ Aug 1 2007, 04:10 AM) *
Για φέτος η πρόβλεψή μου είναι μια regular seazon με ρεκόρ που θα τους φέρει στις θέσεις 3-6 της ανατολής,

Δεν νομίζεις ότι τους ρίχνεις πολύ όταν τους βάζεις στην έκτη θέση της Ανατολής ?

QUOTE(saou @ Aug 1 2007, 04:10 AM) *
απλά και μόνο επειδή μόνο η ποιότητα των 3, ακόμα και χωρίς πάγκο,

Όπως έγραψα και πριν, αυτό με τον πάγκο το φοβάμαι αλλά μην ξεχνάτε ότι και μία από τις καλύτερες ομάδες όλων των εποχών, οι Μπούλς, είχαν λιιιιίγο καλύτερο πάγκο από τους Σέλτικς.
Das Kapital
Δε θελω να σας παω κοντρα και συγγνωμη σε ολους τους ''βοστωνεζους'' απλα θελω να επισημανω πως η ομαδα εχει ΜΟΝΟ 12 παιχτες στη περιπτωση που τραυματιζεται καποιος και ποσο μαλλον αν αυτος ειναι ενας εκ των μεγαλων τριων οχι μονο δεν υπαρχει κατα διανοια καποιος που να μπορει να τον αναπληρωσει εστω και λιγο αλλα η ομαδα θα κατεβει με 11 παιχτες ohmy.gif ,επιπλεον και οι 3 μεγαλοι ειναι σχετικα μεγαλοι με ηλικιες 32-30 οχι οτι ειναι τιποτα πουρα αλλα δεν ειναι και παιδαρελια αυτο βεβαια εχει και θετικα και αρνητικα,αυτα απο εμενα...........
peace.gif
man10
Στον παγκο παιδια υπαρχει απολυτο χαος απο οτι καταλαβα...Κακο αυτο...Ας ελπισουν οι φιλαθλοι των Σελτικς να μην τραυματιστει καποιος εκ των 3 Σουπερσταρ...
Παιδια κατι αλλο ασχετο... Αν ο Παπαλουκας ηταν ακομη free agent δεν θα ηταν ιδανικο συμπληρωμα στους Σελτικς????Εγω πιστευω πως θα ηταν...
Ginobili
Ο Λόνγκλει των Μπούλς...συγκαταλεγόταν στους κυρίαρχους ψηλούς...??? ή στις ελάχιστες εξαιρέσεις..??
Ο Πάγκος των Μπούλς επίσης είχε τον Στίβ Κέρ..και τον Τόνι Κούκοτς...Οι Σέλτικς ποιόν..?

Για να είμαι ειλικρινής πάντως...αν όλα πάνε καλά,και οι παίκτες έχουν την υγειά τους..θεωρώ ότι πολύ δύσκολα θα πέσουν κάτω από την 3η θέση της ανατολής(στην χειρότερη περίπτωση).Τώρα αυτά περί ηλικιών,νομίζω ότι κάνουμε την τρίχα ..τριχιά...Στο ΝΒΑ..οι παίκτες δεν "πέφτουν" στα 32 τους..έτσι ξαφνικά(όπως τα δικά μας μπουμπούκια στην Ευρώπη...).Και οι 3 πιστεύω,ότι έχουν ακόμα 4 χρόνια υψίστου επιπέδου..ΓΕΜΑΤΑ.Από εκεί και πέρα,με προσεκτικές επιλογές,και προσθήκες..θα μπορούν να διατηρούνται άνετα στις κορυφαίες ομάδες του ΝΒΑ.
Και θα το ξαναπώ....Μακάρι να πάρουν το πρωτάθλημα!!!
morfi
QUOTE(Ginobili @ Aug 1 2007, 01:00 PM) *
Ο Λόνγκλει των Μπούλς...συγκαταλεγόταν στους κυρίαρχους ψηλούς...??? ή στις ελάχιστες εξαιρέσεις..??

Στις ελάχιστες εξαιρέσεις εννοείται...

QUOTE(Ginobili @ Aug 1 2007, 01:00 PM) *
Ο Πάγκος των Μπούλς επίσης είχε τον Στίβ Κέρ..και τον Τόνι Κούκοτς...Οι Σέλτικς ποιόν..?

Δεν υπάρχει κάποιος αντίστοιχος παίκτης στους Σέλτικς αλλά και δύο παίκτες δεν φτιάχνουν έναν καλό πάγκο... wink.gif
Έχουν υπάρξει και καλύτεροι πάγκοι από των Μπούλς ακόμα και από ομάδες που δεν έχουν πάρει πρωτάθλημα...

QUOTE(man10 @ Aug 1 2007, 12:41 PM) *
Στον παγκο παιδια υπαρχει απολυτο χαος απο οτι καταλαβα...

Ξεκολλείστε λίγο με τον πάγκο. Δεν το βρίσκετε λίγο υπερβολικό να αφήσει ο Έιντζ την ομάδα με μόνο 11 παίκτες ? Κινήσεις θα γίνουν...
Pierce
ετσι οπως τα λεει ο συναγωνιστης μορφη ειναι cool.gif
θα αποκτηθουν οπως φαινεται μαλλον 2 παιχτες ακομα, ενας στο pg και ενας στο pf-c και τοτε το ροστερ θα ειναι μια χαρα γεματο.(καπου το ξαναγραψα αυτο)

κατι που πιστευω πως θα δουμε πολλες φορες φετος ειναι ο kg να ποσταρει και να βγαινει η μπαλα για σουτ σε εναν εκ των πιρς αλλεν. (ωραια πραγματα! biggrin.gif )
παντως ο ainge με αυτες τις κινησεις που εκανε φετος(ειδικα την δευτερη,βεβαια αν δεν γινοταν η πρωτη δεν θα γινοταν και η δευτερη) αγορασε χρονο στη θεση του gm. ωστοσο αν δεν βγει αυτο το trade αυτος και το φιλαρακι του ο mchale σε δυο χρονια θα ειναι ανεργοι
man10
QUOTE(morfi @ Aug 1 2007, 10:10 AM) *
...
Ξεκολλείστε λίγο με τον πάγκο. Δεν το βρίσκετε λίγο υπερβολικό να αφήσει ο Έιντζ την ομάδα με μόνο 11 παίκτες ? Κινήσεις θα γίνουν...

Ναι ξερω οτι θα γινουν κινησεις... Αυτονοητο ειναι...Αλλα και παλι τι κινησεις να γινουν??? Διαβασα οτι ενδιαφερονται για ΜακΛεουντ,ετσι ωστε να εχετε πιο πολυ βαθος στο 1...Θεωρεις οτι ειναι κινηση που θα αναβαθμισει τον παγκο???
B for Basketball
απο εκει που ξεκινισε το poll με θετικες ψηφους ως προς το γεγονος οτι οι σελτικς θα κυριαρχουν...τα πραγματτα αλαξανε οπως βλεπουμε..με περισοτερες αρνητικες απαντησεις...


οσο για το βαθος στον παγκο που θα δωσει ο μακλιοντ...εδω πολλοι δεν τον θεωρουν τον πλεον καταλληλο για τον ολυμπιακο...θα μπορεσει να γινει ο βασικος σε ομαδα nba και δη στους σελτικς οι οποιοι στοχευουν ψηλα???????
man10
QUOTE(B for Basketball @ Aug 1 2007, 11:43 AM) *
απο εκει που ξεκινισε το poll με θετικες ψηφους ως προς το γεγονος οτι οι σελτικς θα κυριαρχουν...τα πραγματτα αλαξανε οπως βλεπουμε..με περισοτερες αρνητικες απαντησεις...
οσο για το βαθος στον παγκο που θα δωσει ο μακλιοντ...εδω πολλοι δεν τον θεωρουν τον πλεον καταλληλο για τον ολυμπιακο...θα μπορεσει να γινει ο βασικος σε ομαδα nba και δη στους σελτικς οι οποιοι στοχευουν ψηλα???????

Καλα ετσι και αλλιως δεν νομιζω οτι προοριζοταν για βασικος ουτε καν για δευτερος αλλα και παλι δεν ξερω κατα ποσο μια τετοια προσθηκη θα δωσει βαθος στον παγκο...Απο σαλαρι πως τα πανε???
General
Πιστεύω θα καταφέρουν να μπουν playoff αλλά καλύτεροι στην ανατολή πολυ δύσκολα. Εχουν τον Rondo για PG που έχει πολύ ταλέντο αλλά δεν είναι για οργανωμένη επίθεση.. δεν έχει δείξει οτί έχει την ωριμότητα να coachάρει στο γήπεδο 3 superstars. Πέρυσι που ήταν αρκετά καλός, είχε χρόνο συμμετοχής επειδή η ομάδα tankαρε. Κι εκτός αυτό δεν έχουν ούτε C. Μόνο τον λίγο Perkins και Olowokandi ? blink.gif

Αλλά είναι νωρίς ακόμα, διάβασα ότι ψάχνουν απελπισμένα πάιχτες να γεμίσουν το roster τους. To πρόβλημα είναι ότι δεν έχει μείνει κανέις αξιόλογος PG free. Παλεύουν να πάρουν τους ίδιους πάιχτες με Ολυμπιακό αυτή τη στιγμή , δηλαδή Pargo και McLeod tongue.gif
Pierce
ενταξει ειπαμε αλλα μην το ξεφτιλισουμε tongue.gif . μπορει για πολλους να μην ειναι η καλυτερη ομαδα στην ανατολη αλλα οχι και να λεμε απλα οτιθα καταφερει να μπει play offs. μονο οι φανελες των 3 να περιφερονται μεσα στο παρκε θα εχουμε 50+ νικες . οι καβαλιερς ειχαν κανα play maker και δεν το ξερω; με τον καημενο τον χιουζ προσπαθησαν να την βγαλουν παρολα αυτα εφτασαν στον τελικο και περασαν την ομαδα με εναν απο τους καλυτερους play maker της ανατολης.
(+ οτι ο ainge ειπε οτι οι κινησεις δεν εχουν ολοκληρωθει ακομα...)
Alexmei
το 5 θα φοράει ο garnett;

Εdit: το βρήκα, το 21 είναι retired (Bill Sharman)
saou
QUOTE(morfi @ Aug 1 2007, 08:04 AM) *
Μα οι κινήσεις γίνονται για να κυριαρχήσουν άμεσα. Σε δύο-τρία χρόνια θα είναι αργά.
Δεν νομίζεις ότι τους ρίχνεις πολύ όταν τους βάζεις στην έκτη θέση της Ανατολής ?


Αν σκεφτείς ότι πέρυσι ήταν η πρότελευταία ομάδα του ΝΒΑ, όχι δεν νομίζω ότι τους ρίχνω ιδιαίτερα. Η έκτη θέση στην ανατολή (υποθετικά μιλώντας πάντα) δε θα είναι και ντροπή. Ουσιαστικά πρόκειται για ομάδα που στήθηκε από την αρχή και το βλέπω δύσκολο να φτάσει αμέσως στις +50 νίκες. Το πιο πιθανό για μένα είναι να κυμανθούν γύρω στις 45-50 νίκες(max). Εξάλλου όπως έγινε και φέτος η διαφορά από την τρίτη ως την έκτη θέση μπορεί να είναι 2 νίκες. Και πάλι όμως λέω ότι στα play offs αν είναι υγιείς κανείς δε θα θέλει να τους βρει απέναντί του.
man10
Χαουζ λεει στους Σελτικς...Μια χαρα περιπτωση...Εχει και το σουτ,κατι που λειπει απο τον Ροντο σχετικα...
B for Basketball
λοιπον το ποστερ εχει ως εξης...

Βασικη πενταδα
Centrick Perkins
KEVIN GARNET
PAUL PIERCE
REY ALLEN
Rondo rajon

[/u]παγκος[u]
tony allen
lion paou
bryan scalabrini
brandon wallace
εντι χαουζ...
glen davis
γκειμπ προυιτ

με τους 2 τελευταιους να μην εχουν υπογραψει ακομη κ να θεωουνται free agents...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ bball.gif
Gravedigger
QUOTE(B for Basketball @ Aug 2 2007, 10:41 AM) *
λοιπον το ποστερ εχει ως εξης...

Βασικη πενταδα
Centrick Perkins
REY ALLEN


[/u]παγκος[u]
lion paou
bryan scalabrini
γκειμπ προυιτ

Τους ξαναβάφτισες τους ανθρώπους...
B for Basketball
QUOTE(B for Basketball @ Aug 2 2007, 10:41 AM) *
λοιπον το ποστερ εχει ως εξης...

Βασικη πενταδα
Centrick Perkins
KEVIN GARNET
PAUL PIERCE
REY ALLEN
Rondo rajon

[/u]παγκος[u]
tony allen
lion paou
bryan scalabrini
brandon wallace
εντι χαουζ...
glen davis
γκειμπ προυιτ

με τους 2 τελευταιους να μην εχουν υπογραψει ακομη κ να θεωουνται free agents...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ bball.gif

βαλτε οπου ποστερ..ροστερ... και υπαρχουν καποια λαθακια ορθογραφικα...gravedigger φωτια να πεσει να σε καψει.. @@@@@ tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Pierce
τo roster εχει ως εξης: tongue.gif

SG Allen, Ray
SG Allen, Tony
PF Davis, Glen
PF Garnett, Kevin
PG House, Eddie
SG Manuel, Jackie
C Olowokandi, Michael
C Perkins, Kendrick
SF Pierce, Paul
PF Powe, Leon
PG Pruitt, Gabe
PG Rondo, Rajon
PF Scalabrine, Brian
SF Wallace, Brandon


κανεις δεν ειναι free agent ολοι εχουν υπογραψει
B for Basketball
QUOTE(pierce21 @ Aug 2 2007, 12:16 PM) *
τo roster εχει ως εξης: tongue.gif

SG Allen, Ray
SG Allen, Tony
PF Davis, Glen
PF Garnett, Kevin
PG House, Eddie
SG Manuel, Jackie
C Olowokandi, Michael
C Perkins, Kendrick
SF Pierce, Paul
PF Powe, Leon
PG Pruitt, Gabe
PG Rondo, Rajon
PF Scalabrine, Brian
SF Wallace, Brandon


κανεις δεν ειναι free agent ολοι εχουν υπογραψει

εχε χαρη που εισαι mod... shot.gif evilmonkey.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif
NBA-MANIAC
QUOTE(pierce21 @ Aug 2 2007, 12:16 PM) *
τo roster εχει ως εξης: tongue.gif

SG Allen, Ray
SG Allen, Tony
PF Davis, Glen
PF Garnett, Kevin
PG House, Eddie
SG Manuel, Jackie
C Olowokandi, Michael
C Perkins, Kendrick
SF Pierce, Paul
PF Powe, Leon
PG Pruitt, Gabe
PG Rondo, Rajon
PF Scalabrine, Brian
SF Wallace, Brandon


κανεις δεν ειναι free agent ολοι εχουν υπογραψει



glen davis και pruitt babe δεν εχουν υπογραψει!!!!!! smiley.gif
kostasvc15
Ο Γκλεν Ντειβις ειναι πολυ καλος παιχτης.Τον ειχα δει στο κολλεγιακο με το LSU νομιζω.
Gravedigger
QUOTE(NBA-MANIAC @ Aug 2 2007, 04:05 PM) *
babe

Tο γουρουνάκι στην μεγάλη πόλη!
morfi
Το μόνο που θέλω (προς το παρόν) να σχολιάσω είναι τα σχόλια σας για τους τραυματισμούς και το τι θα γίνει σε περίπτωση εμφανισής τους.

Τίποτα δεν θα γίνει. Ή μάλλον θα γίνει. Θα γίνει ότι θα γινόταν και στους Μπουλς αν τραυματιζόταν ο Τζόρνταν, στους Λέικερς αν τραυματιζόταν ο Κόμπι ή ο Σακίλ και στους Σπερς αν τραυματιζόταν ο Ντάνκαν (που θα ήταν καταστροφή).

Οπότε μην υποτιμάτε με αυτό το επιχείρημα την (όποια) πορεία πρόκειται να κάνουν οι Σέλτικς τα επόμενα χρόνια.
Alexmei
QUOTE
Θα γίνει ότι θα γινόταν και στους Μπουλς αν τραυματιζόταν ο Τζόρνταν,


ο Jordan δεν είχε τραυματιστεί και είχε χάσει πολλούς αγώνες;
Das Kapital
QUOTE(Alexmei @ Aug 3 2007, 01:49 AM) *
ο Jordan δεν είχε τραυματιστεί και είχε χάσει πολλούς αγώνες;


O Jordan ειχε τραυματιστει τη δευτερη χρονια του στο ΝΒΑ και εκεινη τη χρονια εχασε τους περισσοτερους αγωνες σε μια σεζον σε ολη του τη καριερα,μιλαμε βεβαια υπο κανονικες συνθηκες και οχι τη χρονια του bad luck number 45 και ο τραυματισμος του αυτος εφερε στους Μπουλς ενα -8 νικες απο τη προηγουμενη Ρουκι σεζον του.
Alexmei
σωστα, οπότε ο morfi μάλλον λέει τι θα γινόταν αν τραυματιζόταν όταν χτυπούσαν τίτλους σωστά; ε morfi;
Pierce
A Calculated Risk Based Upon The Iron Law Of NBA Championships
πολυ ωραιο αρθρο αξιζει να το διαβασετε
morfi
Μετά την εξαιρετική κίνηση με τον Έντι Χάουζ, ο Ντάνι Έιντζ προχώρησε σε μία εξίσου καλή.
Αν και προέρχεται από μία όχι και τόσο δραστήρια σεζόν, ο Σκοτ Πόλλαρντ παραμένει από τους καλύτερους του είδους του (παγκίτης πολυτελείας) και μπορεί να προσφέρει υπερπολύτιμες ανάσες στους ψηλούς των Σέλτικς.
soz
Εγω είχα ψηφίσει ΝΑΙ,πρωτού γίνουν οι υπόλοιπες κινήσεις (για πάγκο κλπ).

Ειδικά τώρα με τον Σάρας ,που αποτι φαίνεται κλείνει Βοστώνη,δεν μιλάμε πια για την καλύτερη ομάδα της ανατολής μόνο...
liolias
Ψηφισα Ναι γιατι τον Κεβιν τον θεωρω πολυ μεγαλο παιχτι και κανει την διαφορα μαζι με Πιρς
sarounas
μακάρι να γίνει αυτό για να βγει άλλη μια ομάδα -και τι ομάδα- στο προσκήνιο..

σίγουρα το γεγονός του καλοκαιριού 41.gif
αυτή η ομάδα έχει μαζεμένο τόσο ταλέντο (με Άλεν, Πιρς, Γκαρνέτ) που προσωπικά εμένα μου θυμίζει κορυφαία ομάδα των 80s στο ΝΒΑ. Βέβαια ως γνωστόν για να λειτουργήσει μία ομάδα –πόσο μάλιστα με 3 superstars- πρέπει να βρει χημεία……

πάντως τραγικό λάθος να μην κινήσουν γη και ουρανό για να αποκτήσουν τον Γιασικεβίτσιους, ο λιθουανός είναι μανούλα στο να εκμεταλλεύεται στο έπακρο τους συμπαίκτες του στην επίθεση και γενικά στην οργάνωση και το μοίρασμα του επιθετικού παιχνιδιού, τουλάχιστον σε αυτό παγκοσμίως μαζί με Κιντ και Νας είναι οι κορυφαίοι
και μετά από δύο μέτρια χρόνια, σίγουρα φέτος πιο έμπειρος πια θα έδινε τα πάντα στην τελευταία ευκαιρία του
remali
Με βάση το τρίπτυχο Garnett-Pierce -Allen νομίζω πως ναι. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ για αρνητικά εκτός από χημεία και τραυματισμούς που είπατε νομίζω και ότι δεν έχει τόσο βάθος. Δηλαδή εκτός αυτών των 3 οι υπόλοιποι νομίζω είναι σχεδόν μέτριοι (νομίζω, δεν είμαι και σίγουρος). Οπότε μπορεούν αυτοί οι 3 μόνοι τους σχεδόν να παίξουν όλη τη χρονιά?? wink.gif
παραυτά νομίζω ότι έγιναν από τις πιο δυνατές ομάδες στο ΝΒΑ γενικότερα.
celtics1-sm.gif banana.gif banana.gif banana.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.