Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Gravedigger
Πόρτλαντ Τρειλ Μπλέιζερς



Οden. Ο νεος R(.)O(.)Y(.) ;


Πιθανή βασική πεντάδα:
PG: Στιβ Μπλέικ
SG: Μπράντον Ρόι/Μαρτέλ Γουέμπστερ
SF: Μπράντον Ρόι/Μαρτέλ Γουέμπστερ/Τράβις Άουτλο
PF: ΛαΜάρκους Άλντριτζ
C: Γκρεγκ Όντεν

Υπόλοιπο ρόστερ: Νικολά Μπατούμ, Τζέριντ Μπέιλες, Ίκε Ντιόγκου, Ρούντι Φερνάντεζ, Τσάννινγκ Φράι, Ράεφ ΛαΦρέντζ, Τζόελ Πριζμπίλα, Σέρχιο Ροντρίγκεζ

Offseason moves:
Ήρθαν ή ανανέωσαν: Τζέριντ Μπέιλες (νο 11 ντραφτ πικ, από Ιντιάνα), Νικολά Μπατούμ (νο 25 ντραφτ πικ, από Χιούστον), Ρούντι Φερνάντεζ (2007 ντραφτ πικ), Ίκε Ντιόγκου (από Πέισερς), Λιούκ Τζάκσον, Τζαμάαλ Τάτουμ, Στέβεν Χιλ
Έφυγαν: Tζέιμς Τζόουνς (σε Χιτ), Τζάρετ Τζακ (σε Πέισερς), Τζος ΜακΡόμπερτς (σε Πέισερς), Βον Γουάφερ (σε Ρόκετς), Μπράντον Ρας (σε Πέισερς)

Σχόλιο:

Ομάδα που σφύζει από νιάτα και ταλέντο.Οι σταρ της ομάδας,Ρόι και Άλντριτζ είναι ένα χρόνο μεγαλύτεροι και ένα χρόνο ωριμότεροι.Η μεγάλη διαφορά όμως με πέρσι πέρα από τις εμπειρίες είναι ο θηριώδης σεντερ,Γκρέγκ Όντεν.Έχοντας χάσει την πρώτη του σεζόν λόγω τραυματισμού,είναι έτοιμος να κάνει την διαφορά κάτω από το καλάθι των Μπλέηζερς.
Έχουν ακουστεί πάρα πολλά για τον ίδιο,μένει να τον δούμε και στο γήπεδο.Παρτενέρ του ο ΛαΜάρκους Άλντριτζ ο οποίος την χρονιά που πέρασε έδειξε δείγμα του πλούσιου ταλέντου του και μαζί με τον Όντεν θα αποτελέσουν ένα από τα πιο δυνατά και ταλαντούχα δίδυμα ψηλών.Στην περιφέρεια δεσπόζει η μορφή του Μπράντον Ρόι που παρά το νεαρό της ηλικίας του
έχει δείξει ότι είναι ο ηγέτης αυτής της ομάδας και μπορεί να την καθοδηγήσει στα δύσκολα.Πάγκος εξαιρετικά δυνατός που με την προσθήκη καλών παιχτών απο το ντραφτ και του Ισπανού,Ρούντι Φερνάντεζ γίνεται ακόμα δυνατότερος.Στόχος της ομάδας η είσοδος στα πλεη-οφ μετά από 6 χρόνια και από εκεί και πέρα ότι προκύψει!Κανείς δεν θα πρέπει να τους υποτιμήσει αφού είναι ικανοί να κάνουν πολλές ζημιές στα
θεωρητικά φαβορί της Δύσης.



20% highflying,30% talent ,50% youth
a bullet for your head
QUOTE(Gravedigger @ Oct 22 2008, 22:13 ) *
Πιθανή βασική πεντάδα:
PG: Στιβ Μπλέικ
SG: Μπράντον Ρόι/Μαρτέλ Γουέμπστερ
SF: Μπράντον Ρόι/Μαρτέλ Γουέμπστερ/Τράβις Άουτλο
PF: ΛαΜάρκους Άλντριτζ
C: Γκρεγκ Όντεν

Ειχα ξαναπει,οτι πιθανοτατα η τεχνικη ηγεσια να στραφει στην αποφορτιση του Ροι,απ τα οργανωτικα του καθηκοντα.Ο Μπλεικ ειναι ενας καλος ρολιστας,για την θεση του ασσου.Το ερωτημα-στοιχημα πιστευω οτι θα ειναι ο Μπειλες,και αν μπορεσει να προσαρμοστει στα καινουργια για αυτον δεδομενα,μιας κ στο κολλεγιο εδειχνε και μια εφεση στο να σκοραρει πολυ,ενω στους Μπλειζερς δεν θα του ζητηθει κατι τετοιο.Αν δεν υπαρξει στην πορεια,μια αξιοπιστη λυση στον ασσο,εμενα δεν θα μου φαινοταν καθολου παραξενο,αν καθιερωνοταν ο Ρουντι(που τυγχανει πολυ μεγαλης εκτιμησης,και που οι Μπλειζερς τον ειχαν σε ''στενο ψηστηρι'' την τελευταια 2ετια),στη θεση 2,και ο Ροι να διατηρουσε το μεγαλυτερο μερος των οργανωτικων αρμοδιοτητων..Για τον Ουεμπστερ,με τα φετινα δεδομενα του ροστερ,θα ελεγα οτι θα παιξει στην θεση 3.
pain of salvation
gdi.gif gdi.gif gdi.gif ...ωραια αρχισαμε με Oden...
ειδα σε μια φαση που τον κατεβασανε κανονικα(τον κρατησανε απο τους ωμους)...ετσι και τραυματιστηκε στο ποδι λογω αυτου του φαουλ,εχω παει LA και εχω καθαρισει κοσμο shot.gif shot.gif shot.gif
a bullet for your head
QUOTE(pain of salvation @ Oct 29 2008, 11:11 ) *
gdi.gif gdi.gif gdi.gif ...ωραια αρχισαμε με Oden...
ειδα σε μια φαση που τον κατεβασανε κανονικα(τον κρατησανε απο τους ωμους)...ετσι και τραυματιστηκε στο ποδι λογω αυτου του φαουλ,εχω παει LA και εχω καθαρισει κοσμο shot.gif shot.gif shot.gif

Ο Οντεν θα χασει 2-4 εβδομαδες,λογω του μεσαιου βαθμου διαστρεμματος που υπεστη,στο ταλαιπωρημενο απ την περσινη χειρουργικη επεμβαση,δεξι του ποδι.
a bullet for your head
Οι Μπλειζερς υπεγραψαν 4ετη επεκταση του συμβολαιου του Μαρτελ Ουεμπστερ,που πιστευεται οτι θα ειναι αναλογης αξιας μ'αυτο του Μαξιελ,δηλαδη 20εκ δολ.
a bullet for your head
Μπλειζερς-Σανς:96-107(Ροι 20π,4ρ,Στουνταμαιρ 23π,13ρ).
koutsou10
οι blazers κερδισαν τισ ρουκετεσ με μια απιστευτη τριποντη σουταρα απο brandon roy στο τελευταιο δευτερολεπτο(101-99)
shot.gif shot.gif shot.gif
sacarame
Να το βίντεο με τις τελευταίες φάσεις του αγώνα

Alexmei
QUOTE (sacarame @ Nov 7 2008, 15:39 ) *
Να το βίντεο με τις τελευταίες φάσεις του αγώνα



το buzzer beater του ROY ειλικρινά είναι κάτι ανεπανάληπτο! Γύρω στα 8 μέτρα απόσταση και 0,8 δεύτερα! 77.gif
Air and King
O Poι ειναι ενας καταπληκτικος παιχτης(δεν το λεω επειδη εβαλε το σουτ στο τελος γιατι ηθελε και τυχη,αλλα με αφορμη αυτου) αντι-σταρ προφιλ,δεν ειναι ειρων στο παιχνιδι του παρολο που ξερει πολυ μπασκετ και θα ελεγα οτι ειναι παιχτης παλαιων αρχων ως προς το προφιλ του,ενδεχομενως τριαντα χρονια πισω.Παραδειγμα προς μιμηση.Μεγαλη νικη για το Πορτλαντ που θα τους ανεβασει και την ψυχολογια εν οψη συνεχειας και για οσο θα λειπει ο Οντεν.Το παιχνιδι αυτο δειχνει ποσο ανταγωνιστηκοτατη ειναι η δυτικη περιφερεια και οτι καθε παιχνιδι ειναι δυσκολο για τον οποιονδηποτε.Με μια προχειρη σκεψη και με ψαξημο λιγων λεπτων ισως να μηλαμε για την πιο ανταγωνιστικη περηφερεια ολων των εποχων.
122001
Πολύ σπάνιο κάποιος να βάζει δύο buzzer-bitter στη λήξη του ίδιου παιχνιδιού!
sacarame
Πραγματικά τρία πολύ μέγάλα σουτ σε διάστημα 2(συγκεκριμένα 1,9)δευτερολέπτων!!Συμφωνώ κι εγώ ότι αυτή η νίκη, και με τον τρόπο που ήρθε,θα βοηθήσει και στην ψυχολογία των Μπλέιζερς.Μπορεί το ρεκόρ τους να είναι στο 2-3 αλλά είχαν μέχρι στιγμής ένα πολύ δύσκολο πρόγραμμα έχοντας να αντιμετωπίσουν διαδοχικά Lakers,Spurs,Suns,Jazz,Rockets τα τρία εκτός έδρας.Τους πιστεύω πάρα πολύ για φέτος και θεωρώ πως θα μπουν στα play-off ειδικά αν είναι καλά και ο Οντεν,παρά τον πολύ υψηλό ανταγωνισμό στη φετινή Δύση..

Ο Roy είναι μεγάλος παίχτης και παίζει με τρομερή ωριμότητα για την ηλικία του.Θα συμφωνήσω με τον φίλο Air and King ότι δεν έχει κανένα ίχνος βεντέτας ούτε ως προς τους αντιπάλους αλλά και ούτε απέναντι στους συμπαίκτες του.Πραγματικά από τα αστέρια του πρωταθλήματος
Mamuwalde
όταν τον πρωτοείδα πριν 2 χρόνια μου φαινόταν σαν μια εξελιγμένη έκδοση ενός σκόρερ τύπου ray allen . αλλά δείχνει τρομέρή ωριμότητα και ηγετικότητα στο παιχνίδι του . κι αν αναλογιστούμε πόσο νεανική ομάδα είναι το πόρτλαντ είναι μεγάλο επίτευγμα .

πραγματικά φοβερός παίκτης και "κοινής αποδοχής" . απλά δεν μπορείς να τον αντιπαθεήσεις για κανένα λόγο . το παικτικό του στυλ είναι αψεγάδιαστο . ο τρόπος που σουτάρει , που ντριμπλάρει , το σούπερ αθλητικό κορμί του ... φοβερός . πολύ τον χαίρομαι και μακάρι να μην έχει άλλους τραυματισμούς των 20 ματς .

vince carter #15
ωραια ειναι ολα αυτα και συνφωνω..τα εχει ο πιτσιρικας και σε μεγαλη δοση... 77.gif
αποτι παρακολουθω ομως απο βιντεο διαφημησεις τι πουλανε στο εμποριο κ.α απο το nba
δεν τον προωθουν και παρα πολυ..γιατι ισως να μην βρισκουν αυτη "λαμψη"!!! 68.gif
σκεφτομαι να μην
καταληξει σαν τον ray allen που πριν παει στην βοστονη δεν τον λανσαρανε καθολου..που ηταν και πιτσικρικας
και σαρωνε..(ακομα πιο σουπερ σουτ και καρφωματα στη μαπα των αντιπαλων)!με λιγα λογια μετραει ο τυπος και η φατσα και η αλητια και το λουκ το στυλακι..οπως ειναι
ο κομπε ο λεμπρον..ο καρτερ ο αιβερσον κ.α!!!θα των κανουν σουπερ σταρ....η θα τον αφησουν να γερασει και μετα να κανει κατι...???? 69.gif
sacarame
QUOTE(vince carter #15 @ Nov 8 2008, 02:11 ) *
ωραια ειναι ολα αυτα και συνφωνω..τα εχει ο πιτσιρικας και σε μεγαλη δοση... 77.gif
αποτι παρακολουθω ομως απο βιντεο διαφημησεις τι πουλανε στο εμποριο κ.α απο το nba
δεν τον προωθουν και παρα πολυ..γιατι ισως να μην βρισκουν αυτη "λαμψη"!!! 68.gif
σκεφτομαι να μην
καταληξει σαν τον ray allen που πριν παει στην βοστονη δεν τον λανσαρανε καθολου..που ηταν και πιτσικρικας
και σαρωνε..(ακομα πιο σουπερ σουτ και καρφωματα στη μαπα των αντιπαλων)!με λιγα λογια μετραει ο τυπος και η φατσα και η αλητια και το λουκ το στυλακι..οπως ειναι
ο κομπε ο λεμπρον..ο καρτερ ο αιβερσον κ.α!!!θα των κανουν σουπερ σταρ....η θα τον αφησουν να γερασει και μετα να κανει κατι...???? 69.gif



Χωρίς βέβαια να μπορώ να ξέρω,θα πω πως πιστεύω ότι δεν το θέλει ο ίδιος.Δηλαδή,όσο σταρ είναι ο Roy εντός γηπέδου,τόσο αντι-σταρ δείχνει να θέλει να είναι εκτός αυτού.Και αυτό είναι άλλο ένα στοιχείο ''ομοιότητας'' με τον R.Allen ο οποίος ποτέ δεν ήθελε να προβάλλεται ιδιαίτερα.Και τώρα ακόμα,αν δεν ήταν το θέμα με τους ''Big Three''των Celtics,και πάλι δεν θα είχε τόσο μεγάλη προβολή,κατ'επιλογή του πάντα.
Ολα αυτά βέβαια είναι προσωπική εκτίμηση βέβαια..
Air and King
QUOTE(vince carter #15 @ Nov 8 2008, 02:11 ) *
ωραια ειναι ολα αυτα και συνφωνω..τα εχει ο πιτσιρικας και σε μεγαλη δοση... 77.gif
αποτι παρακολουθω ομως απο βιντεο διαφημησεις τι πουλανε στο εμποριο κ.α απο το nba
δεν τον προωθουν και παρα πολυ..γιατι ισως να μην βρισκουν αυτη "λαμψη"!!! 68.gif
σκεφτομαι να μην
καταληξει σαν τον ray allen που πριν παει στην βοστονη δεν τον λανσαρανε καθολου..που ηταν και πιτσικρικας
και σαρωνε..(ακομα πιο σουπερ σουτ και καρφωματα στη μαπα των αντιπαλων)!με λιγα λογια μετραει ο τυπος και η φατσα και η αλητια και το λουκ το στυλακι..οπως ειναι
ο κομπε ο λεμπρον..ο καρτερ ο αιβερσον κ.α!!!θα των κανουν σουπερ σταρ....η θα τον αφησουν να γερασει και μετα να κανει κατι...???? 69.gif

Ο καθενας παιρνει οτι του αξιζει.Αν ο Ροι κανει καριερα αναλογη των προσδοκιων που υπαρχουν για αυτον τοτε δεν χρειαζεται κανενα μαρκετινγκ.Το μαρκετινγκ εχει και τα κακα του διοτι ασκειται και πιεση στους παιχτες και στην πρωτη αποτυχια τους "παιρνουν τα κεφαλια".
vince carter #15
ποιος δεν θελει ομως τρελο χρημα????
ολα αυτα τους δινουν τρελα κερδοι..λετε να μην τα θελουν??
Air and King
Βγαζει και αυτος αλλα λιγοτερα.Το χρημα ειναι πολυ με τις διαφημησεις κ.τ.λ.Σκεψου ομως τι απαιτησεις και τι πιεση ασκειται καθημερινα στο Κομπι και στον Λεμπρον για παραδειγμα.Ασε να εχουμε και τον Ροι ετσι οπως ειναι.Το παληκαρι ειναι "υγεια" για το πρωταθλημα.
a bullet for your head
QUOTE(sacarame @ Nov 7 2008, 17:12 ) *
Πραγματικά τρία πολύ μέγάλα σουτ σε διάστημα 2(συγκεκριμένα 1,9)δευτερολέπτων!!Συμφωνώ κι εγώ ότι αυτή η νίκη, και με τον τρόπο που ήρθε,θα βοηθήσει και στην ψυχολογία των Μπλέιζερς.Μπορεί το ρεκόρ τους να είναι στο 2-3 αλλά είχαν μέχρι στιγμής ένα πολύ δύσκολο πρόγραμμα έχοντας να αντιμετωπίσουν διαδοχικά Lakers,Spurs,Suns,Jazz,Rockets τα τρία εκτός έδρας.Τους πιστεύω πάρα πολύ για φέτος και θεωρώ πως θα μπουν στα play-off ειδικά αν είναι καλά και ο Οντεν,παρά τον πολύ υψηλό ανταγωνισμό στη φετινή Δύση..

Ο Roy είναι μεγάλος παίχτης και παίζει με τρομερή ωριμότητα για την ηλικία του.Θα συμφωνήσω με τον φίλο Air and King ότι δεν έχει κανένα ίχνος βεντέτας ούτε ως προς τους αντιπάλους αλλά και ούτε απέναντι στους συμπαίκτες του.Πραγματικά από τα αστέρια του πρωταθλήματος

Τωρα μολις ειδα τα νεα γιατι ειχα πολυ δουλεια..Θα συμφωνησω οτι ξεκινησαν με ενα πολυ δυσκολο προγραμμα,και με το ''ψυχολογικο μουδιασμα'' του τραυματισμου του Οντεν..Σε αυτα που αναφερονται για τον Ροι θα συμφωνησω..και εχω την αισθηση οτι πολλα καινουργια αστερια εχουν σχετικα χαμηλο προφιλ,οπως ο Χαουαρντ,ο Λεμπρον,ο Ντερον κ.α.,και αυτο το θεωρω καλο.Εχω γραψει αρκετες φορες για τους Μπλειζερς και χαιρομαι που βλεπω πολλους απο σας,να συμπαθειτε αυτην την ομαδα..εχει πραγματικα,αρκετο παρον και ακομα περισσοτερο μελλον..
Mamuwalde
δε θα συμφωνήσω στο ότι στο μάρκετινγκ παίρνεις ότι σου αξίζει . μην αρχίσουμε να αναφέρουμε ονόματα υπερτιμημένων παικτών που όμως συνεχίζονται να πλασάρονται περισσότερο από άλλους .

θα συμφωνήσω ότι ο Ρόι δείχνει αντι-σταρ εκτός γηπέδου . δεν προκαλεί ούτε με δηλώσεις ούτε με πράξεις . είμαι σίγουρος όμως ότιαν καταφέρει το πορτλαντ κάτι μεγάλο σύντομα θα τον "θυμηθούνε"

μιλάμε πάντα αναλογικά . δεν τον βάζουμε δίπλα στον κόμπι πχ αλλά βάλτε τον δίπλα στον ντουράντ , πχ . ή στον ντενγκ . εξαιρετικοί παίκτες ήδη και έχουν ακόμα κι άλλο ταλέντο να βγάλουνε αλλά μου φάινονται πιο προβεβλημένοι από τον Ρόι .

υγεία να έχει να τον βλέπουμε πάντως και είμαι σίγουρος ότι μπορεί να γίνει σημείο αναφοράς τα επόμενα χρόνια
sarounas
φοβερά τα 3 τελευταία σουτ, αλλά -έστω και αν ο διαιτητής φόρεσε τα ακουστικά και το μέτρησε- είναι δυνατόν το νικητήριο να είναι εντός χρόνου; κατά την γνώμη μου με τίποτα, σε 8 δέκατα ίσα που προλαβαίνεις να πιάσεις την μπάλα...
όλα αυτά τα σουτ άρχισαν να γίνονται εμπρόθεσμα από εκείνο το σούτ του Φίσερ μέσα στο Σαν Αντόνιο στον ημιτελικό της Δύσης του 2004. Τέλος πάντων

@@ευχάριστη έκπληξη οι εμφανίσεις του Ρούντι, δεν περίμενα να τελειώνει τα ματς πενταδάτος από τώρα 41.gif
j-kidd13
Oντως ο Φερνάντεζ τα πηγαίνει εξαιρετικά ως τώρα.Βέβαια έχει στοιχεία που "απαιτεί" το nba όπως ταχύτητα,εκρηκτικότητα αλτικότητα και πάνω απ όλα οτι είναι πολύ καλός στο ανοιχτό γήπεδο...Μακαρι να συνεχίσει έτσι και να κάνει καλύτερη καριέρα απο κάτι άλλους αντιπαθητικούς Ισπανούς(Καλντερόν,Ναβάρο...)
a bullet for your head
QUOTE(j-kidd13 @ Nov 8 2008, 05:09 ) *
Oντως ο Φερνάντεζ τα πηγαίνει εξαιρετικά ως τώρα.Βέβαια έχει στοιχεία που "απαιτεί" το nba όπως ταχύτητα,εκρηκτικότητα αλτικότητα και πάνω απ όλα οτι είναι πολύ καλός στο ανοιχτό γήπεδο...Μακαρι να συνεχίσει έτσι και να κάνει καλύτερη καριέρα απο κάτι άλλους αντιπαθητικούς Ισπανούς(Καλντερόν,Ναβάρο...)

Εγω ειμαι σιγουρος οτι θα την κανει...Πολλοι πιστεουν οτι μπορει να βγει κατι σαν τον ''Νεο Τζινομπιλι''.Για τους αλλους που αναφερεις,θα πω οτι ο Καλντερον κανει εξαιρετικες σεζον,και κατ'εμε,ειναι ο καλυτερος Ευρωπαιος point guard,την τελευταια 3ετια..
vince carter #15
το πιο βασικο που ΕΥΧΟΜΑΙ να μην γινει ειναι μην χαλασει αυτην την ομαδαρα
με τους πιτσιρικαδες στην πορεια και να μπορεσουν να τουσ κρατησουν ετσι
ενομενους!!!αν αρχησουν ανταλαγες και αλλα παει.. blink.gif
pmam
Eκ των πραγμάτων, δεν είναι δυνατόν να μείνουν όλοι αυτοί οι παικτες μαζί για πολύ καιρο ακόμη... Οι περισσότεροι είναι νεαροί και έχουν ακόμη μικρά συμβόλαια. Όσο όμως θα μεγαλώνουν (και θα γίνονται πιο παικταράδες) θα ζητούν ολοένα μεγαλυτερα συμβόλαια που στο τέλος θα είναι υπερβολικά για μια ομάδα... Με δεδομένη την ύπαρξη του salary cap (μόνο αν καταργηθεί υπάρχουν πιθανότητες) η συγκεκριμένη ομάδα δεν νομίζω να κρατήσει πάνω από 5 χρόνια. Ισως όμως μέχρι τότε να μην χρειάζεται να μείνουν όλοι οι παίκτες biggrin.gif
Air and King
QUOTE(pmam @ Nov 8 2008, 18:39 ) *
Eκ των πραγμάτων, δεν είναι δυνατόν να μείνουν όλοι αυτοί οι παικτες μαζί για πολύ καιρο ακόμη... Οι περισσότεροι είναι νεαροί και έχουν ακόμη μικρά συμβόλαια. Όσο όμως θα μεγαλώνουν (και θα γίνονται πιο παικταράδες) θα ζητούν ολοένα μεγαλυτερα συμβόλαια που στο τέλος θα είναι υπερβολικά για μια ομάδα... Με δεδομένη την ύπαρξη του salary cap (μόνο αν καταργηθεί υπάρχουν πιθανότητες) η συγκεκριμένη ομάδα δεν νομίζω να κρατήσει πάνω από 5 χρόνια. Ισως όμως μέχρι τότε να μην χρειάζεται να μείνουν όλοι οι παίκτες biggrin.gif

Σωστο.Παντως λογικα εκει στο Ορεγκον θα κοιταξουνε λογικα να δεσουν τον Ροι και τον Οντεν(μακαρι αυτο το παληκαρι να επιστρεψει και να μην ξαναχτυπησει τον εχει αναγκη το ΝΒΑ) πρωτηστος και μετα θα παρουν σειρα.
a bullet for your head
QUOTE(Air and King @ Nov 8 2008, 19:02 ) *
Σωστο.Παντως λογικα εκει στο Ορεγκον θα κοιταξουνε λογικα να δεσουν τον Ροι και τον Οντεν(μακαρι αυτο το παληκαρι να επιστρεψει και να μην ξαναχτυπησει τον εχει αναγκη το ΝΒΑ) πρωτηστος και μετα θα παρουν σειρα.

Προσφατα υπεγραψαν την επεκταση του συμβολαιου του ενος απ τους 7 free agent που θα εχουν το καλοκαιρι,του Ουεμπστερ.Στους Ροι κ Οντεν που αναφερεις θα προσεθετα κ τον Αλντριτζ.Παικτες οπως ο Αουτλοου,Φραι,Ροντριγκεζ,Λα Φρεντζ,εκτιμω οτι θα αφεθουν ελευθεροι.
Air and King
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 8 2008, 19:13 ) *
Προσφατα υπεγραψαν την επεκταση του συμβολαιου του ενος απ τους 7 free agent που θα εχουν το καλοκαιρι,του Ουεμπστερ.Στους Ροι κ Οντεν που αναφερεις θα προσεθετα κ τον Αλντριτζ.Παικτες οπως ο Αουτλοου,Φραι,Ροντριγκεζ,Λα Φρεντζ,εκτιμω οτι θα αφεθουν ελευθεροι.

Βεβαια και ο Ολντριτζ τον ξεχασα ειναι εξαιρετικος παιχτης.Ολη η ιστορια ειναι τα ποδια του Οντεν.Ελπιζω να γινει σε αξια σαν τον Μπιλ Γουολτον και να δει το Πορτλαντ ενα πολυ μεγαλο"ψηλο" εστω μετα απο 30 χρονια.
vince carter #15
εγω δεν τον εχω δει ακομα να παιζει...εσεις??ολο λενε αλλα ειναι ατυχος..
μακαρι να κρατησουν αυτον και το ΡΟΙ και να γινει ενα διδυμο (περιπου) σαν το κομπε με το σακιλ
στους λεικερς..
benchwarmer
Αυτη τη στιγμη, γιατι μου φαινεται ο Ολντριτζ πολυ πιο σημαντικος απο τον Οντεν?

*Οταν ξεφορτωθουν παντως το συμβολαιο του Λαφρεντζ θα ανασανουν και οικονομικα.. Αγωνιστικα, εχουν ηδη ανασανει και πανε προς τα πανω.
vince carter #15
συμφωνω σε αυτο που λες..και θα κανω και μια παρενθεση...
τον ολντριτσ τον βλεπω τονν νεο στουνταμαιρ!! 77.gif
a bullet for your head
Μετα απο ενα ασχημο ξεκινημα,συν τον τραυματισμο του Οντεν,οι Μπλειζερς ισορροπησαν την κατασταση κανοντας 3 σερι νικες,φθανοντας το 3-3.Εξαιρετικοι ως τωρα οι Ροι με 19.8π κ 6ασ,ο Αλντριτζ με 19.3π,6.5ρ,2κοψ(φανταστειτε να επανελθει κ ο Οντεν..τι και ποσες ταπες εχουν να πεσουν συνολικα..),ενω εντυπωσιακος εως τωρα ειναι ο ρουκι Ρουντι Φερναντεζ με 13.7π,3.2ρ,εχοντας 94.1% στις βολες και 42.4% στα 3π!Ισως θα πρεπει να λογιζεται ως ενα απ τα αουτσαιντερ για το ρουκι της χρονιας,ενω εκτιμω πως αν συνεχισει ετσι,θα ειναι στην 1η πενταδα των φετινων ρουκις.
vince carter #15
αλλη μια νικη των πιτσιρικαδων μεσα στο ορλαντο
τελικο 99-106
ολντριτσ 16π-11ρ/ροι 27π-4ασ/μπλεικ 20π 5ρ 4ασ/αουτλο 20π-5ρ/φερναντεζ16π 3ασ!!!
πολυ καλος παλι και σταθερος ο ρουντι φερναντεζ για αλλη μια φορα..
Air and King
To Πορτλαντ πηρε μια ακομα σημαντικη νικη χθες δειχνοντας ακομα μια φορα τις δυνατοτητες που εχει σαν ομαδα.Ο Ροι εκανε ενα ακομα μεστο παιχνιδι.Κριμα που δεν επαιξε ο Οντεν να τον δουμε απενατι στον Χαουαρντ.Αντε κοντευει να γυρησει.Το ΝΒΑ εχει αναγκη απο σεντερ.Ζητειται να ξαναβγουν μεγαλοι σεντερ επειγωντος.Μπραβο στο Πορτλαντ 41.gif τηνει να γινει ομαδα μοντελο πραγματικα.
a bullet for your head
Ο Τσανιγκ Φραι που το συμβολαιο του ληγει το καλοκαιρι,θελει να συζητησει απο τωρα για το καινουργιο του συμβολαιο.Ο ιδιος δηλωσε:''Θελω να δωσω τον καλυτερο μου εαυτο,ολη την χρονια και να τους αποδειξω την αξια μου.''.Αν και ειναι καλος παικτης,λιγο χλωμο το κοβω,οι Μπλειζερς να τον ανανεωσουν..
Air and King
O διαδοχος του Ντειβιντ Ρομπινσον οπως τον παρομιαζουν οι αμερικανοι(αν και θεωρω οτι εχει τα φοντα να γινει καλυτερος διοτι με ειχε εντυπωσιασει σε 5 ματς που τον ειχα δει προπερσυ στο Οχαιο) Γκρεγκ Οντεν μαλλον σημερα θα παιξει.Με τις ευχες μου το παληκαρι να πανε ολα καλα και ποτε ξανα τραυματησμο.
a bullet for your head
QUOTE(Air and King @ Nov 13 2008, 03:01 ) *
O διαδοχος του Ντειβιντ Ρομπινσον οπως τον παρομιαζουν οι αμερικανοι(αν και θεωρω οτι εχει τα φοντα να γινει καλυτερος διοτι με ειχε εντυπωσιασει σε 5 ματς που τον ειχα δει προπερσυ στο Οχαιο) Γκρεγκ Οντεν μαλλον σημερα θα παιξει.Με τις ευχες μου το παληκαρι να πανε ολα καλα και ποτε ξανα τραυματησμο.

Ειχε 3π κ 2ρ σε 15' συμμετοχης.Μαλλον ηταν αρκετα επιφυλακτικος.Πιστευω στην πορεια να βρει τον ρυθμο του.
a bullet for your head
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 13 2008, 06:47 ) *
Ειχε 3π κ 2ρ σε 15' συμμετοχης.Μαλλον ηταν αρκετα επιφυλακτικος.Πιστευω στην πορεια να βρει τον ρυθμο του.

Οι Μπλειζερς καναν το 5-3 σημερα εναντιον των Χιτς και δειχνουν να βρισκουν τον ρυθμο τους.Καταπληκτικος και σημερα ο Ρουντι με 25π.Οταν βρει τα πατηματα του κ ο Οντεν..... wos_sport5.gif .Δυση,ετοιμασου να υποκλιθεις στην ανερχομενη δυναμη..
a bullet for your head
Οι Μπλειζερς αν κ το παλαιψαν,εχασαν στο τελος απ την Νεα Ορλεανη με 87-82.Στα θετικα η καλη εμφανιση του Οντεν,που σε 23' ειχε 11π,11ρ και 4κοψ.
vince carter #15
ειδατε τον οντεν στην ταπα και στο καρφωμα??
αν τον συγκρινω με τον χαουαρντ φαινετε πολυ πιο δυνατος "κτινος"
πιο παθος και νευρο..!παντος με κατεπληξε..
a bullet for your head
Οι Μπλειζερς κερδισαν τους Τιμπεργουλφς,εκαναν το 6-4 και ο Οντεν εχοντας 13π,8ρ,3κοψ σε 24',δειχνει σιγα-σιγα να ανακαμπτει κ να δειχνει ψηγματα της αξιας του.Πιστευω στην συνεχεια να απελευθερωθει κ σε μεγαλυτερο χρονο συμμετοχης,να ανεβασει αισθητα τους μ.ο. του,ετσι ωστε στο τελος της σεζον να τον.. 77.gif 77.gif 77.gif για το βραβειο του ρουκι της χρονιας.. cool.gif ..υγεια μονο να εχει..
a bullet for your head
Οι Μπλειζερς,εχασαν απ τους Ουωρριορς,111-106.. sad.gif ..Δειχνουν μια αδυναμια ακομα στα εκτος εδρας,αν κ ειναι ανταγωνιστικοι φετος.Στα θετικα,ο Οντεν αρχιζει σιγα-σιγα,να βρισκει τον ρυθμο του..22π,10ρ με 8 στα 12 σουτ,σε 30'.Για μια ακομα φορα,πολυ καλος ο Ροι με 22π,9ασ,4κλ κ καλα ποσοστα.Ως τωρα 6-5..για να δουμε την συνεχεια..
Hayate
Roy For MVP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a bullet for your head
Ο τζενεραλ μανατζερ,Κεβιν Πριτσαρντ,δηλωσε πως οι Μπλειζερς,δεν εχουν αποκτησει ακομα την ''δικη τους ταυτοτητα'' κ πως την αναζητουν ακομα..''Σ'αυτο το σημειο,το Πορτλαντ,ακομα προσπαθει ''να οδηγησει τα νερα σε μακρινους τοπους''.Βελτιωση υπαρχει,τα λαθη ειναι λιγοτερα,τα ποσοστα στα 3ποντα ειναι καλυτερα κ εχει 2 παραπανω νικες,απ'οτι περσι την ιδια περιοδο.Αλλα κατι λειπει για τους Μπλειζερς,κ αυτο δεν ειναι ο Μαρτελ Ουεμπστερ..''.

QUOTE(Hayate @ Nov 19 2008, 18:58 ) *
Roy For MVP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δεν εχει φτασει ακομα σ'αυτο το επιπεδο...εχει ''ψωμι'' ακομα να φαει... smile.gif
Hayate
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 19 2008, 19:05 ) *
Δεν εχει φτασει ακομα σ'αυτο το επιπεδο...εχει ''ψωμι'' ακομα να φαει... smile.gif


smiley.gif smiley.gif

Δεν διαφωνώ.. Εγώ τον βάζω στην δεκάδα όμως σίγουρα...
Air and King
Το Πορτλαντ εχθες επαιξε εξαιρετικο μπασκετ και συνετρηψε το Σικαγο.Ο Οντεν δειχνει οτι ειναι καλα.Δοξα το Θεο.
a bullet for your head
QUOTE(Air and King @ Nov 20 2008, 12:14 ) *
Το Πορτλαντ εχθες επαιξε εξαιρετικο μπασκετ και συνετρηψε το Σικαγο.Ο Οντεν δειχνει οτι ειναι καλα.Δοξα το Θεο.

Οι Μπλειζερς εκαναν το 7|5,στην ευρεια τους νικη επι των Μπουλς..οι οποιοι δηλωναν οτι πανε για την εκτος εδρας νικη..Ο Οντεν ειχε 11π,10ρ,3κοψ σε μολις 17' συμμετοχης.Παρολο που γινεται μια σχετικα ''συντηριτικη'' χρησιμοποιηση του,μετα τον προσφατο τραυματισμο του,καταφερνει κ βγαζει νταμπλ-νταμπλ σε 20' περιπου μ.ο. συμμετοχης..Εγω το βλεπω ακρως ενθαρρυντικο κ μια ''προγευση'' για το μελλον..
vince carter #15
μακαρι α συνεχησουν ετσι και καλυτερα ολοι τι θελουν πιστευω... 77.gif
αντε και τελικο με boston να δουμε τι εχει να γινει.. blink.gif
a bullet for your head
1η εκτος εδρας νικη των Μπλειζερς επι των Κινγκς με 117-96,κανοντας το 8-5,κ εχοντας εξαιρετικα ομαδικα στατιστικα,με 86.7% στις βολες,55.6% στα 2ποντα κ 53.8% στα 3ποντα,συν τα 51 ρημπαουντ συνολο!Οδευουν για το 2ο συνεχομενο διπλο απεναντι στους Σανς,οι οποιοι,στην εδρα τους παρουσιαζονται ευαλλωτοι..με 3-3..Ενδιαφερουσα κ η μονομαχια Αλντριτζ-Οντεν με τους Στουνταμαιρ-Ο'Νηλ..
a bullet for your head
Οι Μπλειζερς εχασαν απ τους Σανς,με το διδυμο ψηλων των Σανς να κερδιζουν την μαχη.Εντυπωση μου εκανε οτι ο Οντεν χρησιμοποιηθηκε μολις 14'..εχοντας 5π κ 1ρ..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.