Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΕΛΛΑΔΑ-ΡΩΣΙΑ ΜΟΥΝΤΟΜΠΑΣΚΕΤ 2010
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
122001
Νομίζω πως πρέπει να κάνουμε μία σφυγμομέτρηση... smiley.gif
duncan21
Οχι απο μενα.Οταν διαλεγεις αντιπαλο παιζει και να σου γυρισει μπουμερανγκ στο τελος.Οποτε καλυτερα να μπουμε μεσα,να κανουμε οτι καλυτερο μπορουμε κι απο 'κει και περα οτι βρεξει ας κατεβασει...
Leon_cp3
Διαλέγεις να παίξεις για το μετάλλιο ή για την τιμή σου λοιπόν; Αλλά το μετάλλιο δεν είναι ένα είδος...τιμής σε αυτά που έδωσες; smiley.gif Αυτό που θέλω να πω είναι ότι εδώ που φτάσαμε πρέπει να κοιτάξουμε το μετάλλιο,άλλωστε δε θα πέσουμε και με ασήμαντες αντιπάλους,αν το πάρουμε πάλι κατόρθωμα θα είναι,απλά ίσως έχει πέσει λίγο στα μάτια κάποιων,τι να κάνουμε.Αν με ρώταγες πριν την αρχή του τουρνουά ίσως σου έλεγα παίζεις κανονικά. Αλλά δε πείθομαι καθόλου ότι αυτή τη στιγμή η Ελλάδα που ώρες ώρες μοιάζει τόσο αποκοιμισμένη μπορεί να χτυπήσει τις ΗΠΑ στους 8. Οπότε απαντώ ναι πρέπει να ηττηθούμε,ακόμα κι αν ποτέ δε μου άρεσε αυτός ο τρόπος.
belalik
Εγώ πιστεύω πως πρεπει να παιξουμε 100% για τη νικη ... Και μετα στα ισα με τους Ισπανους και στη τελικη μακαρι να τους παρουμε κι ας χασουμε απο ΗΠΑ ..

Ειναι απολυτη ξενερα να κατεβουν να χασουν, χαλαει και τη ψυχολογια.. Αμα πιστευεις οτι το χεις, και μονο ετσι μπορεις να φτασεις καπου, κατεβαινεις να κερδισεις οποιο ματς και οτι γινει ..

Παμε γερα να παρουμε τους Ισπανους επιτελους!

blove.gif
120
100% για νικη θελω να πιστευω οταν εισαι στην θεση 4 του παγκοσμιου μπασκετ δεν διαλεγεις αντιπαλο ακομα και αν εχεις απεναντι τους 3 πρωτους.

Απο οτι φαινεται παμε για αποκλεισμο στους 16(αντε βαρια στου 8) με το κλιμα που υπαρχει στην εθνικη οποτε καλυτερα να παιξουμε με ισπανια μπας και εχουν οι δικοι μας κανα εξτρα κινητρο.

Εμενα με εντυπωσιασε οτι δημιουργουν προβληματα οι σοφο βουγιουκας.Ο καζλα μπορει να κανει λαθη αλλα με τιποτα δεν πρεπει να υπαρχει τετοια συμπεριφορα εναντιον του απο επαγγελματιες παικτες.Αν ισχυουν ειναι ντροπη τους.Κανε κανα τετοιο στο ζοτς βουγιουκα και θα περασεις καλα.
Οπως παει το πραγμα αντιο καζλα ευχαριστουμε για το χαλκινο.
Marciulionis
Εγώ είμαι της άποψης να κερδίσουμε! Αν μη τι άλλο να ευχαριστηθούμε το παιχνίδι. Η καλή εθνική δεν έχει τίποτα να φοβηθεί από τη φετινή Ισπανία και οι ΗΠΑ δεν είναι αχτύπητες. Η κακή εθνική δεν μπορεί να κερδίσει ούτε τη Λιθουανία, άλλα που είναι πιο πιθανό να δούμε τη καλή εθνική? Εγώ πιστεύω με Ισπανους ή και Αμερικάνους που θα τα δώσουν όλα!

Άμα δούμε δε ότι οι Ρώσσοι παίζουν για να χάσουν, να τους διαλύσουμε με 70 πόντους διαφορά να τους κοπούν τα πόδια!
reignman
Aπο τη στιγμη που το συστημα ΣΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ να διαλεξεις αντιπαλο τοτε απλα ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

Χαστε και παμε ντουγρου να τα δωσουμε ολα μετα για τα ασημικα wink.gif
Manu7
Ψήφισα να χάσουμε.Αν έχουμε μια ελπίδα να πάμε κάπου στο τουρνουά,ας την εκμεταλλευτούμε.
Έχουμε μεγάλη ομάδα και μεγάλους παίχτες που ίσως στους νοκ-άουτ αγώνες μας ανταμείψουν.
Βέβαια δεν έχουμε προπονητή...Παίζοντας με Γαλλία απ'ότι φαίνεται έχουμε περισσότερες ελπίδες
να προκριθούμε σε αντίθεση με την Ισπανία που είμαι σίγουρος ότι σε νοκ-άουτ όπως πέρυσι θα είναι
πολύ καλύτερη.Θα μου πείτε,πέρυσι είχε τον Γκασόλ wink.gif.Φυσικά έτσι όπως παίζουμε δεν πάμε πουθενά
και ούτε Νέα Ζηλανδία δεν περνάμε...Ελπίζω λοιπόν σε ανάσταση της ομάδας στους 16 με ένα πιο
βατό αντίπαλο.

Βέβαια,φέτος δεν θα με χαλάσει αν νικήσουμε κιόλας.Δεν έχουμε παίξει καλά και ίσως ένα ματς με τους Ισπανούς
έστω και ελλειπείς είναι αυτό που χρειαζόμαστε.Ίσως είναι το ματς που θα πεισμώσει τους παίχτες,θα τους
συσπειρώσει και τους ενώσει.Είναι ευκαιρία μας να τους πάρουμε για να φύγει η ρετσινιά του πελάτη με λίγα
λόγια.Μετά πέφτεις με τους Αμερικανούς και φεύγεις από το τουρνουά με ψηλά το κεφάλι.

boumtze-boumtze
http://www.sport-fm.gr/article/290552

Ισχυει?Αν ναι μαλλον θα "χασουμε"...
zorba

Νισάφι πια με τα σενάρια για επιλογή αντιπάλων από τις κ...φυλλάδες! Αν συνεχίσουμε μ' αυτό το σκεπτικό θα μείνουμε για πάντα πελάτες των Ισπανών. Στο φινάλε, ας χάσουν αυτοί αν θέλουν να μας αποφύγουν...
Προτιμώ να βγούμε παλεύοντας στα ίσια τους Ισπανούς, παρά να πάω τελικό παίζοντας κρυφτούλι...
Gidovoskos
Οι μεγάλες ομάδες στα μεγάλα παιχνίδια φενοντε , όχι δεν πρέπει να κάτσουμε να χάσουμε.

Κανένας αντίπαλος δεν θα είναι εύκολος είτε διαλέξουμε είτε όχι, οι αμερικανοί οι όποιοι δείχνουν να είναι ο λόγος για να θέλουμε να τους αποφύγουμε , φόβητρο δεν είναι σίγουρα. Δεν έχουμε δόση δα και ραντεβού με το μετάλλιο, ένα άθλημα είναι κάποιος κερδίζει κάποιος χάνι .
επαθα λαστιχο
φυσικα να χασουμε.αν το πηγαιναμε "αεραααααααααααα" και αλλα πατριωτικα μεταλλιο περυσι δεν θα βλεπαμε.
Stelios 12
Έτσι όπως τα κάναμε, να χάσουμε!!!!
kolokotronis
Να χάσουμε, να χάσουμε!!
Νομίζουν ότι μπορούν να πιάσουν κορόιδο τον Έλληνα!!!
Αμ δε...
Κάτι δεν τους έχουν εξηγήσει καλά μου φαίνεται.
Hakeem
Προβλέπω νίκη με κορυφαίο τον Πρίντεζη που θα εκδικηθεί τον Γιόνας που τον είχε παρκάρει στα πρώτα παιχνίδια smiley.gif
Air Kef
Πέρσι ήταν λίγο περίεργα τα πράγματα με τόσες απουσίες, ας πούμε ότι δικαιολογούσα την επιλογή αντιπάλου, κατα τα άλλα είμαι της άποψης ότι οι μεγάλες ομάδες δεν διαλέγουν ενώ χάνεται και το νόημα του παιχνιδιού όταν δεν παίζεις για την νίκη.


Που σαι ρε Γιαννάκη..
Να βάζεις 25 ποντάκια στους Πορτορικανούς που ήθελαν Ιταλία και όχι Αργεντινή, και μετά τελικά έχασαν απο την Ιταλία και μάλιστα σχετικά εύκολα. Και κερατάδες και δαρμένοι βγήκαν τότε. (στο 2004 αναφέρομαι)

Και γιαυτό, αν δω σημερα χοντράδες με τους Ρώσσους, πολύ θα ευχαριστηθώ μια 20αρα από όποιον βρούμε στους 16.


Η καλύτερη λύση ειναι αυτό που έκανε ο ΠΑΟ φέτος στο δεύτερο ματς με το Μαρούσι για το Τοπ 16 της Ευρωλίγκας, φουλ ροτεισιον της 12αδας αλλά όποιος έμπαινε τα δινε όλα.
Johnaros
Είμαι σοκαρισμένος που το σκορ είναι 19-19.
Τους λόγους τους έγραψα στα άλλα τόπικ.
Δεν μπορώ καν να φανταστώ μια ομάδα να μπαίνει με τη λογική να χάσει.
vastravoud
Ακριβώς αυτό που είπε ο Air Kef. Rotation όπως χτες, με μπολικους ΚαλαθοΠριντεζοΒουγιούκες αλλά ΚΑΜΙΑ μα ΚΑΜΙΑ αδιαφορία.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.