Help - Search - Members - Calendar
Full Version: τι λειπει απ τους SUNS?
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Western Conference
NBA-MANIAC
ρε παιδες κατα τη γνωμη μου κατι λειπει σε αυτη την υπερ-ομαδα....εσεις τι νομιζετε οτι ειναι αυτο?κατα τη γνωμη μου ενα καλο και χρησιμο ψηλο να βοηθαει πιο πολυ τον αμαρε....ενταξει ο kurt Thomas καλος παιχτης...Αλλα οχι και ο καλυτερος για το PHOENIX!!!!!!
Zmac
QUOTE(NBA-MANIAC @ Apr 6 2007, 07:05 PM) *
ρε παιδες κατα τη γνωμη μου κατι λειπει σε αυτη την υπερ-ομαδα....εσεις τι νομιζετε οτι ειναι αυτο?κατα τη γνωμη μου ενα καλο και χρησιμο ψηλο να βοηθαει πιο πολυ τον αμαρε....ενταξει ο kurt Thomas καλος παιχτης...Αλλα οχι και ο καλυτερος για το PHOENIX!!!!!!



Ισως να χεις δικιο αλλα δυσκολα βρισκεις σημερα στο ΝΒΑ "scoring Centers"
NBA-MANIAC
Σωστο αυτο που ειπες...Αλλα εφικτο...!Επισης χρειαζεται ενισχυση στον παγκο...Οπως π.χ. αυτος που θα δινει ανασες στον steve nash...Aν δεν κανv λαθος εχει σαν backup τον Banks...Δηλαδη ΕΛΕΟΣ!!!!Και αυτον τον Jalen Rose γιατι τον πηρανε? 68.gif
morfi
QUOTE(NBA-MANIAC @ Apr 6 2007, 07:05 PM) *
ρε παιδες κατα τη γνωμη μου κατι λειπει σε αυτη την υπερ-ομαδα....εσεις τι νομιζετε οτι ειναι αυτο?

Η απαντηση ειναι "Τιποτα δεν λειπει απο τους σανς". Το οτι δεν εχουν παρει ακομα πρωταθλημα δεν σημαινει οτι τους λειπει κατι. Ουτε οι μαβερικς το πηραν περσυ. Τους ελειπε κατι ? Τιποτα απολυτως. Οι πιστονς που δεν το πηραν το 2005 τους ελειπε κατι ? Η απαντηση ειναι "Τιποτα απολυτως" και παλι. wink.gif

QUOTE(NBA-MANIAC @ Apr 6 2007, 07:05 PM) *
κατα τη γνωμη μου ενα καλο και χρησιμο ψηλο να βοηθαει πιο πολυ τον αμαρε....ενταξει ο kurt Thomas καλος παιχτης...Αλλα οχι και ο καλυτερος για το PHOENIX!!!!!!

Υπαρχει καλος και χρησιμος ψηλος και μαλιστα σουπερσταρ. Σον μαριον... cool.gif

QUOTE(NBA-MANIAC @ Apr 6 2007, 09:23 PM) *
Σωστο αυτο που ειπες...Αλλα εφικτο...!Επισης χρειαζεται ενισχυση στον παγκο...Οπως π.χ. αυτος που θα δινει ανασες στον steve nash...Aν δεν κανv λαθος εχει σαν backup τον Banks...Δηλαδη ΕΛΕΟΣ!!!!Και αυτον τον Jalen Rose γιατι τον πηρανε? 68.gif

Ρε παιδια μην τα θελετε ολα δικα σας. Δηλαδη ποιον θελετε να ερχεται απο τον παγκο για να ειστε ευχαριστημενοι ? Ο κιντ η ο μπαρον ντειβις ? Αυτα δεν γινονται...

Υ.Γ. Μια χαρα ειναι και ο μπανκς και ο μπαρμποσα.
Das Kapital
Φιλε ΝΒΑ-ΜΑΝΙΑΚ μη ξεχνας οτι υπαρχει και το Σαλαρι καπ!!! Δεν ειναι ετσι ευκολο να γινει μια ομαδα με πολλους παιχταραδες!!!
NBA-MANIAC
δν ειπα εγω να γινει μια ομαδα με σουπερ παικταραδες...αλλα πρεπει μερικοι να παρουν ποδι απο εκει μεσα...εννοω καποιον πιο χρησιμο κ πιο ποιοτικο στα ιδια χρηματα περιπου...
Gravedigger
Εγώ πιστεύω ότι χρειάζονται ενίσχυση στον πάγκο.Γιατί ουσιαστικά στηρίζονται σε 8 παίχτες κ οι άλλοι είναι διακοσμητικά στοιχεία...
kostasvc15
QUOTE(morfi @ Apr 6 2007, 07:20 PM) *
Υπαρχει καλος και χρησιμος ψηλος και μαλιστα σουπερσταρ. Σον μαριον... cool.gif

Ετσι σε θελω!!!

QUOTE(Gravedigger @ Apr 6 2007, 09:54 PM) *
Εγώ πιστεύω ότι χρειάζονται ενίσχυση στον πάγκο.Γιατί ουσιαστικά στηρίζονται σε 8 παίχτες κ οι άλλοι είναι διακοσμητικά στοιχεία...

8 παιχτες αλλα τι παιχτες...
morfi
QUOTE(Gravedigger @ Apr 7 2007, 12:54 AM) *
Εγώ πιστεύω ότι χρειάζονται ενίσχυση στον πάγκο.Γιατί ουσιαστικά στηρίζονται σε 8 παίχτες κ οι άλλοι είναι διακοσμητικά στοιχεία...

Ολοι οι αλλοι που λες, ειναι διακοσμητικα στοιχεια ως προς τον ρολο που εχουν στην ομαδα και οχι ως προς την αξια και αυτο ειναι ενα μεγαλο λαθος τους προποντη των σανς. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι χρησιμοποιει τοσους λιγους παικτες την ωρα που εχει μια ομαδα που τρεχει σαν τρελη πανω κατω ολη την σεζον με (λογικο) αποτελεσμα να ειναι κουρασμενη στα πλειοφ... π.χ στα περσινα πλειοφ την εβγαλε με εξι παικτες ! Ειναι λογικο που αυτη η ομαδα δεν εχει φτασει ακομα στους τελικους. Δεν πας πουθενα με εξι παικτες οσο καλοι και να ειναι αυτοι την ωρα μαλιστα που και οι υπολοιποι ειναι επισης καλοι.
Gravedigger
QUOTE(morfi @ Apr 7 2007, 12:05 PM) *
Ολοι οι αλλοι που λες, ειναι διακοσμητικα στοιχεια ως προς τον ρολο που εχουν στην ομαδα και οχι ως προς την αξια και αυτο ειναι ενα μεγαλο λαθος τους προποντη των σανς. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι χρησιμοποιει τοσους λιγους παικτες την ωρα που εχει μια ομαδα που τρεχει σαν τρελη πανω κατω ολη την σεζον με (λογικο) αποτελεσμα να ειναι κουρασμενη στα πλειοφ... π.χ στα περσινα πλειοφ την εβγαλε με εξι παικτες ! Ειναι λογικο που αυτη η ομαδα δεν εχει φτασει ακομα στους τελικους. Δεν πας πουθενα με εξι παικτες οσο καλοι και να ειναι αυτοι την ωρα μαλιστα που και οι υπολοιποι ειναι επισης καλοι.

Συμφωνώ σ'αυτό.Οι παίκτες αν εξαιρέσεις τον Patrick Βurke δν είναι κακοί απλά ο προπονητή τους στηρίζεται σε συγκεκριμένους παίχτες.Κανείς δν μπορεί να πει πχ ότι ο Jalen Rose είναι διακοσμητικό στοιχείο.Σε χειρότερες ομάδες ίσως να έπαιζε κ βασικός...
Zmac
Μετα απο τα φετινα playoffs καταλαβα ποσο σημαντικη ειναι η αμυνα για να κερδισεις ενα πρωταθλημα.Οπωτε χρειαζεται να βελτιωθουμε στην αμυνα και ισως να αρχισουμε να παιζουμε πιο σοβαρα στα playoffs.Αυτα.-
Das Kapital
QUOTE(Zmac @ May 25 2007, 02:42 PM) *
Μετα απο τα φετινα playoffs καταλαβα ποσο σημαντικη ειναι η αμυνα για να κερδισεις ενα πρωταθλημα.Οπωτε χρειαζεται να βελτιωθουμε στην αμυνα και ισως να αρχισουμε να παιζουμε πιο σοβαρα στα playoffs.Αυτα.-


Σωστος,ενας Μπρους δε θα εκανε κακο!!! tongue.gif
Mamuwalde
QUOTE(Zmac @ May 25 2007, 02:42 PM) *
Μετα απο τα φετινα playoffs καταλαβα ποσο σημαντικη ειναι η αμυνα για να κερδισεις ενα πρωταθλημα.Οπωτε χρειαζεται να βελτιωθουμε στην αμυνα και ισως να αρχισουμε να παιζουμε πιο σοβαρα στα playoffs.Αυτα.-




όλα τα λεφτά . δεν μπορεί στα playoff να παίρνεις τα παιχνίδια στους 120-130 πόντους . αν δε βελτιώσουν την άμυνα τους εκεί θα μείνουν και τα επόμενα χρόνια .μπορεί να είναι θέμα 1-2 διαφορετικών παικτών . πχ ο Rose θα μπορούσε να λείπει από το ρόστερ και ανταυτού να πάρουν ένα δυαροτριάρι αμυντικό ... απ'την άλλη θα μπορούσαν να και οι ίδιοι παίκτες που έχουν να σκεφτούν λίγο παραπάνω την άμυνα [μόνο ο marion ασχολείται]. είχαν φέτος τον καλύτερο 6ο παίκτη και ήταν κι αυτός επιθετικός !!!

πάντως δεν τους βγήκε και ο Banks που και θα ξεκούραζε το Nash [να διατηρείται λίγο πιο φρέσκος γιατί δεν είναι 25] και είναι και καλούτσικος αμυντικός
geosider
τίποτα δεν λείπει, φέτος με το Σαν Αντόνιο έπαιξαν και άμυνα
απλά ο Αμάρε και ο Μάριον είναι κότες και στις δύσκολες στιγμές δεν τα καταφέρνουν
Zmac
QUOTE(geosider @ May 25 2007, 11:59 PM) *
τίποτα δεν λείπει, φέτος με το Σαν Αντόνιο έπαιξαν και άμυνα
απλά ο Αμάρε και ο Μάριον είναι κότες και στις δύσκολες στιγμές δεν τα καταφέρνουν

-1 απο μενα.
Ο Amare φετος ηταν απιθανος στη σειρα!
morfi
QUOTE(geosider @ May 25 2007, 11:59 PM) *
τίποτα δεν λείπει, φέτος με το Σαν Αντόνιο έπαιξαν και άμυνα
απλά ο Αμάρε και ο Μάριον είναι κότες και στις δύσκολες στιγμές δεν τα καταφέρνουν

Nαί, ειδικά ο Amare που πρόπερσυ είχε διαλύσει τους Spurs στους τελικούς της Δύσης.

Ανίκανος (και όχι κότα) είναι κάποιος άλλος, όχι ο Stoudemire. Αφήνω σε εσάς να μαντέψετε ποιός...
man10
QUOTE(morfi @ May 25 2007, 09:04 PM) *
Nαί, ειδικά ο Amare που πρόπερσυ είχε διαλύσει τους Spurs στους τελικούς της Δύσης.

Ανίκανος (και όχι κότα) είναι κάποιος άλλος, όχι ο Stoudemire. Αφήνω σε εσάς να μαντέψετε ποιός...

Βοηθα λιγο!


Παιδια,για μενα οι Σανς απλα δεν ειναι αρκετα καλοι για πρωταθλημα.
Zmac
QUOTE(morfi @ May 26 2007, 12:04 AM) *
Nαί, ειδικά ο Amare που πρόπερσυ είχε διαλύσει τους Spurs στους τελικούς της Δύσης.

Ανίκανος (και όχι κότα) είναι κάποιος άλλος, όχι ο Stoudemire. Αφήνω σε εσάς να μαντέψετε ποιός...


Πες τον (προσεξε τι θα πεις)
Das Kapital
QUOTE(morfi @ May 26 2007, 12:04 AM) *
Ανίκανος (και όχι κότα) είναι κάποιος άλλος, όχι ο Stoudemire. Αφήνω σε εσάς να μαντέψετε ποιός...


O MVP?
geosider
QUOTE(morfi @ May 25 2007, 09:04 PM) *
Nαί, ειδικά ο Amare που πρόπερσυ είχε διαλύσει τους Spurs στους τελικούς της Δύσης.

Ανίκανος (και όχι κότα) είναι κάποιος άλλος, όχι ο Stoudemire. Αφήνω σε εσάς να μαντέψετε ποιός...

γρήγορα να με φάτε smiley.gif
δεν είπε κανένας ότι δεν είναι παικταράδες και οι δύο

το κότες πάει για το πόσο μαγκιά έχουν πάνω τους να καθαρίσουν τα ματς
μόνο κοίτα που έστελνε τις ασίστ του Νας (αν αυτόν εννοείς ανίκανο τότε δεν παιζεσαι πια) στα κρισιμότατα φινάλε του πρώτου και τρίτου παιχνιδιού με Σπερς και φυσικά την κλάψα του για το ξύλο που έτρωγε.
kostasvc15
QUOTE(geosider @ May 25 2007, 11:59 PM) *
το κότες πάει για το πόσο μαγκιά έχουν πάνω τους να καθαρίσουν τα ματς

Γιατι ο Αμαρε δεν καθαρισε το 4ο ματς;Η μηπως στα αλλα τα πηγε ασχημα;Και στο 5ο χωρις Αμαρε και Ντιο,ο Μαριον δεν εκανε απιστευτο παιχνιδι;
Παντως δε νομιζω πως ο Νας ειναι ανικανος.Εκτος και αν εννοει τον Μαριον ο Μορφη blink.gif που δεν το νομιζω....Γενικα οι Σανς ειχαν πολυ καλη ομαδα φετος,καθολου ανικανη,θα ειχε ενδιαφερον να βλεπαμε ποιος τελικα θα περναγε εαν δεν υπηρχαν οι αποβολες.
James Bond
Ο Nash είναι ηγέτης και με το να βάζει 20-25 ανά παιχνίδι αχίζει τουλάχιστον ένα δαχτυλίδι.Αλλά και γενικότερα στους Suns αχίζει να βρίσκονται στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου.Γιατί δεν είναι μόνο Ναsh αλλά και Stoudamire, Marion, Barbosa. wos_sport5.gif suns1-sm.gif
morfi
Ναι, και ?

Άνοιξες ολόκληρο τόπικ για να πεις μόνο αυτό ?
neopen32
Δεν τους λειπει τίποτα. Η Δύση όμως δεν επιτρέπει χαλάρωμα.
Pierce
ε για να μην μπουν στα play offs,ολο και κατι τους λειπει rolleyes.gif
reignman
Toυς λειπει η σταθεροτητα και η φρεσκαδα σε καποια παιχνιδια. Λογικο αν σκεφτουμε οτι Σακ Χιλ και Νας ειναι 35+
j-kidd13
Χρειαζεται ανανεωση η ομαδα,ειναι πασιφανες πιστευω...Ηρθε η ωρα να φυγει ο Νας...Τον Σακ τον βγαζω απ εξω γιατι ο τυπος φετος μοιαζει να παιζει μονος του,στα 37 του.Και ο Αμαρε αν μπορουσε να εμπλακει σε καποιο προσοδοφορο trade,θα ηταν καλο για τους Σανς...
X-NEC
Δε ξέρω αλλα ίσως οι Suns μπαίνανε χαλαρά στα Play-offs αν ο Porter μπορούσε να τους μάθει να παίζουν και λίγο άμυνα. Έκανε και αυτός λάθη φυσικά που οδήγησαν στο να μείνουν εκτος Play-offs. Εύχομαι να σκεφτούν σοβαρά τις κινήσεις τους και την επομενη χρονια να πάνε πραγματικά καλά.
giannis23
Δεν είναι και η καλύτερη ομάδα.H λέξη άμυνα είναι άγνωστη για τους περισσότερους.Χρειάζονται νέο αίμα.Πιστεύω οτι πρέπει να δώσουν Nash και Stoudimare για να πάρουν έναν κάλο Small Forward για να ταιριάξει με τον O'Neil.
a bullet for your head
Πιστευω πως ολα ξεκινησαν με τη ελευση του Σακ κ την απομακρυνση του ΝτανΤονι κ την προσληψη του Πορτερ..
Δημιουργηθηκαν ''εριδες'',''στρατοπεδα'',δυσαρεσκειες,οσον αφορα τον αγωνιστικο τροπο παιχνιδιου,καθως κ με τις ''πρωτοκαθεδριες'' στη ομαδα..
Επι ΝτανΤονι,η ομαδα επαιζε ελκυστικο κ γρηγορο μπασκετ,ειχε καλα ρεκορ,αλλα σκονταφτε στα πλει-οφ..οποτε λογω αυτου ισως καποιοι να θεωρησαν οτι θα πρεπει να γινει καποια ''αναπροσαρμογη'' στο αγωνιστικο στυλ,να πανε σε πιο κοντρολ μπασκετ παιχνιδιου κ να μπει η μπαλα πιο πολυ μεσ'στο καλαθι.
Οποτε με την ελευση των Σακ,Πορτερ,οι Νας,Ντιο,Μπαρμποζα,Μπελ δυσαρεστηθηκαν πολυ εντονα κ προβαιναν συχνα σε δημοσιες τοποθετησεις επι αυτου του θεματος..
Ο Αμαρε φετος ηταν ''καρα-περιπτωσαρα''..Αφενος,πηγε κοντα στα ''νερα'' του Σακ κ στα ''νεα δεδομενα'',αφου τον συμφερε να παιρνει περισσοτερες φορες τη μπαλα,αφετερου ομως,ειχε κ τα ''υπαρξιακα'' του καθως θεωρουσε τον εαυτο του ριγμενο κ οχι το 1ο ονομα στη ομαδα..
Εγιναν και ανταλλαγη οι ''διαφωνουντες'' Ντιο,Μπελ,τραυματιστηκε κ ο Αμαρε και ''εδεσε το γλυκο''..
Παρολο που οι Σανς ειχαν στα χαρτια πολυ καλο υλικο,δεν νομιζω οτι υπο αυτες τις ''συνθηκες'' θα μπορουσαν να κανουν κατι καλο..
Ποια ειναι η γνωμη μου για του χρονου?
-1ον,να αλλαξουν ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ τζενεραλ μανατζερ!!
-2ον,να προσλαβουν νεο προπονητη..καποιον που να μπορει να συνδυασει τη καλη αμυνα κ το σχετικα γρηγορο μπασκετ..καποιον σαν τον Ειβερι Τζονσον ας πουμε..
-3ον,να δοθουν σαν ανταλλαγη οι Νας,Σακ..ο Καναδος δεν δειχνει πλεον να εχει κινητρα..ενω ο Σακ δεν ''κολλαει'' στην απαρχη ενος καινουργιου ξεκινηματος..ετσι,θα αδειασει πολυς χωρος στο σαλαρι-καπ, και ισως ερθει κ κανενα αξιολογο ανταλλαγμα..
-4ον,ο Αμαρε πρεπει να μεινει..ειδικα απ τη στιγμη που δεν δοθηκε προσφατα,που ''βουιζε'' ο κοσμος..
Λογω ταλεντου,ηλικιας και δεδομενης ποιοτητας,μπορει να ξανα-στηθει η ομαδα γυρω απ'αυτον,προσθετοντας σε καθε θεση κ τα απαραιτητα ''κομματια του παζλ''..
vastravoud
Ποιά ομάδα όμως θα ήθελε το τεράστιο συμβόλαιο του Νας ή του Σακίλ σε τόσο προχωρημένες ηλικίες;
a bullet for your head
QUOTE(vastravoud @ Apr 14 2009, 22:42 ) *
Ποιά ομάδα όμως θα ήθελε το τεράστιο συμβόλαιο του Νας ή του Σακίλ σε τόσο προχωρημένες ηλικίες;

Οι Νικς θα ηθελαν τον Νας και οι Μαβς,εχει ακουστει οτι ηθελαν(θελουν),τον Σακ.
Hayate
QUOTE(giannis23 @ Apr 14 2009, 14:00 ) *
Δεν είναι και η καλύτερη ομάδα.H λέξη άμυνα είναι άγνωστη για τους περισσότερους.Χρειάζονται νέο αίμα.


Τα έχω ξαναπέι και στο τοπικ των suns, αυτό που θέλω να τονίσω είναι οτι πραγματικά δεν υπάρχει η λέξη άμυνα, ο Richardson είναι άθλιος αμυντικά και ο Nash όταν αγωνίζεται ένα καλό point guard απέναντι του κάνει καλά επιθετικά παιχνίδια αλλά οι αντίπαλοι του κάνουνε πάρτυ!! Μόνο Hill παίζει λίγο άμυνα, φύγανε βέβαια και Ντιο, Μπελ που έκαναν αυτή την δουλειά (αν και δεν με νοιάζει για τον Μπελ) λογικό είναι...

QUOTE(a bullet for your head @ Apr 14 2009, 21:58 ) *
-2ον,να προσλαβουν νεο προπονητη..καποιον που να μπορει να συνδυασει τη καλη αμυνα κ το σχετικα γρηγορο μπασκετ..καποιον σαν τον Ειβερι Τζονσον ας πουμε..


Στο μυαλό μου είσαι Bullet, το ίδιο είχα γράψει κι εγώ πριν λίγο καιρό...
X-NEC
Συμφωνώ και εγώ με τον Bullet. Αλλα πιστεύω με τις σωστές κινήσεις μπορούν όλοι να συνυπάρξουν. Εκτος και αν έχουν σκοτωθεί από πίσω. Ο Shaq εντάξει ας φύγει αλλα τον Nash θα ήθελα να τον δω να κάνει κάτι πραγματικά καλο με τους Suns. Του έχω μεγάλη αδυναμία όπως και τον Amare και τον Barbosa οι οποιοι όμως από άμυνα είναι χειρότεροι και από μένα! smiley.gif
a bullet for your head
Ο Στιβ Νας είναι 34 χρονών αλλά η…μπογιά του περνάει ακόμα στον μαγικό κόσμο του ΝΒΑ. Και πως όχι άλλωστε, όταν ο πλέι μέικερ των Φοίνιξ Σανς λίγο έλειψε να τελειώσει για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά την κανονική περίοδο με νταμπλ νταμπλ. Ο Καναδός πλέι μέικερ των «Ήλιων» είχε 15,7 πόντους και 9,7 ασίστ φέτος αλλά οι διοικούντες την ομάδα φαίνεται πως είναι διατεθειμένοι να τον βάλουν στη μεταγραφική λίστα.

Ήδη Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς, Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς, Τορόντο Ράπτορς, Χιούστον Ρόκετς και Νιου Γιορκ Νικς έχουν εκδηλώσει ενδιαφέρον για την απόκτηση του 34χρονου πλέι μέικερ και όσο περνούν οι μέρες οι ομάδες που ενδιαφέρονται θα γίνονται όλο και περισσότερες. Στο Φοίνιξ, έχουν ενημερώσει πως σε λίγες ημέρες διαθέσιμοι για ανταλλαγή θα είναι επίσης και οι Σακιλ Ο΄Νιλ και Αμάρε Στουνταμαϊρ.

πηγη:NOVA ΣΠΟΡ FM 94.6

Απ'οτι φαινεται σε πλειστηριασμο θα βγαλουν οι Σανς τους Σακ,Νας,Αμαρε.
Για τους Σακ & Νας και εγω ειμαι συμφωνος..τον Αμαρε νομιζω οτι θα πρεπει να τον κρατησουν και να χτισουν γυρω απ'αυτον τη μελλοντικη ομαδα τους.
Οπως εχω ξανα-τονισει,οι Σανς χρειαζονται αυτη την ανοικοδομηση.
Απ'αυτο το δημοσιευμα,φαινεται οτι εμπλεκονται και οι Μπλειζερς..για να δουμε..

Boom Dizzle
Συμφωνω κι εγω για τον Αμαρε οτι πρεπει να μεινει για να χτιστει πανω του η νεα ομαδα των Σανς!! Οσο για τον Νας θεωρω πως θα ηταν ιδανικη περιπτωση για Μπλειζερς και για τον Σακ το Νταλλας οπου οι Σανς μπορουν να παρουν ως ανταλλαγμα κανεναν εκ των Τερι η Χαουαρντ!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.