Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA Finals, Game 1
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
NBAholic
Σχόλια για τον 1ο Τελικό ΝΒΑ.
dizzy_fingers
Σήμερα στις 4:00 τα ξημερώματα, στο supersport1 διεξάγεται ο πρώτος τελικός.

Οι τελευταίες πινελιές προστίθενται στα γήπεδα των τελικών...



και οι ομάδες ετοιμάζονται για την κατάκτηση του πολυπόθητου...



Νέα για τραυματισμούς κι ελλείψεις δεν υπάρχουν μετά τα τελευταία παιχνίδια που διεξήχθηκαν.
morfi
οκ, είναι κοινό μυστικό ότι δύσκολα ή εύκολα οι Spurs θα είναι αυτοί που θα σηκώσουν το πρωτάθλημα. Είναι επίσης γνωστό πως πολύ δύσκολα οι Cavs θα καταφέρουν κάτι καλό εκτός έδρας.
Aν πάντως μπορούν να κάνουν την έκπληξη σε κάποιο παιχνίδι μακριά από το Cleveland, αυτό θα είναι το πρώτο. Έχει ξαναγίνει στο παρελθόν (2001, 2004). Πάντα η πρώτη αναμέτρηση είναι (κυρίως) αυτή που προσφέρεται για τέτοιες εκπλήξεις. Οπότε αναμένεται με τεράστιο ενδιαφέρον η αποψινή αναμέτρηση, η μοναδική για μένα που μπορούμε να περιμένουμε κάτι καλό από του Cavs εκτός έδρας.
Carter_Wannabe
Παιδιά ξέρει κανείς από Θεσσαλονίκη πού μπορώ να δώ τον τελικό το πρωί στις 4;
Air Kef
Λογικά πουθενά φιλε.

Αν εχεις adsl,μπορεις να κατεβάσεις το sopcast και σε αυτό το λινκ (by Anaz) μπορεις να βρεις κανάλια για ολα τα ματς των τελικών ,live φυσικά.
Pierce
και dsl να μην εχεις, πας σε netcafe και το βλεπεις με τον ιδιο τροπο απο εκει....
Das Kapital
QUOTE(morfi @ Jun 7 2007, 03:31 PM) *
οκ, είναι κοινό μυστικό ότι δύσκολα ή εύκολα οι Spurs θα είναι αυτοί που θα σηκώσουν το πρωτάθλημα.


Αυτο να το ξαναπεις οταν θα εχουν τελειωσει οι τελικοι!!! afro.gif
dizzy_fingers
Σημειώνουμε απλά ότι η σειρά των τελικών είναι 2-3-2 για όσους δεν το γνώριζαν ήδη.

Πιστεύω κι εγώ πάντως πως ένα 50% των απαντήσεων θα δωθούν στο σημερινό ματς.
kostasvc15
Πλακα πλακα Ντιζι ποσο καιρο εχεις να ποσταρεις στο φορουν του ΝΒΑ;;;Ειχες χαθει για λιγο...

Σημερα το πρωτο ματς ε;Αντε καλο ξενυχτι να'χουμε icon_drunk.gif ...Προβλεπω Σπερς στο πρωτο ματς....
Das Kapital
QUOTE(kostasvc15 @ Jun 7 2007, 10:43 PM) *
Σημερα το πρωτο ματς ε;Αντε καλο ξενυχτι να'χουμε icon_drunk.gif ...Προβλεπω Σπερς στο πρωτο ματς....


10:49 το κινητο μου χτυπαει βαριεμαι να το σηκωσω το αφηνω!!!

10:51 ξαναχτυπαει λεω ποιος ειναι απο μεσα μου και δε με αφηνει να απολαυσω το dynasty mode του ΝΒΑ live τελικα το σηκωνω ηταν ο Λεμπρον,ξερετε τωρα αρχισε τα yo man,whassup και τετοια του λεω εγω ''ρε Λεμπρον τι θα γινει σημερα θα το παρουμε το παιχνιδι ?'' μου απανταει εκεινος''και βεβαια ρε,σημερα να περιμενεις εμαφανιση ανω των 40 ποντων' και αμεσως εκλεισε το κινητο γιατι τον φωναζε o Mike Brown για να δουν την αμυνα στο Ντανκαν!!! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


Περα απο τη πλακα και την επιστημονικη φαντασια δε μπορω να καταλαβω τη σιγουρια σας!!!

Θα τα πουμε αυριο μαγκες!!!!
dizzy_fingers
QUOTE(kostasvc15 @ Jun 7 2007, 07:43 PM) *
Πλακα πλακα Ντιζι ποσο καιρο εχεις να ποσταρεις στο φορουν του ΝΒΑ;;;Ειχες χαθει για λιγο...

Μόνο από το ΝΒΑ? Γενικά στο φόρουμ έμπαινα ελάχιστα (ελέω εξεταστικής) κι απλά το λίγο χρόνο τον διέθετα στο off topic και άντε στο ελληνικό μπάσκετ. ΝΒΑ αγώνα έχω να δω ολόκληρο ποοοοολύ καιρό...

Ωστόσο ο πυρετός των τελικών με έχει πιάσει περισσότερο από κάθε άλλη φορά...
kostasvc15
40-35 για τους Σπερς στο ημιχρονο.Κακος ο Λεμπρον μεχρι στιγμης με 4π (0-7ε.π.).Για τους Σπερς πολυ καλος ο Ντανκαν και ο Παρκερ με 14π,6ρ,4τ και 12π και 5α αντιστοιχα.
grigoris
΄Ανοιξαν το σκορ οι Σπερς νικώντας 85-76 τους Καβς.Κακός ο Λεμπρον με 14 πόντους (4/16 σουτ) και 6 λάθη και μόλις 4 ασίστ.Πρώτος σκόρερ για τους Καβαλίερς και πάλι ο ρούκι Γκίμπσον με 16.Χαρακτηριστικό της άμυνας των Σπερς είναι πως Λεμπρόν,Ιλγκάουσκας και Χιούζ έιχαν μαζί 6/29 σουτ.Για τους Σπερς οι 3 μεγάλοι (Ντάνκαν,Πάρκερ,Μάνου) πέτυχαν 67 από τους 85 πόντους της ομάδας τους (24,27,16) και σαν κερασάκι προσέθεσαν 13 ριμπάουντ και 5 μπλοκ ο Ντάνκαν,7 ασίστ ο Πάρκερ και 8 ριμπάουντ ο Μάνου.
Das Kapital
Ειμαι κατι παραπανω απο απογοητευμενος η αμυνα πανω στο Λεμπρον ηταν φοβερη καμια σχεση με αυτη των Πιστονς αλλα αυτο δεν ειναι δικαιολογια για μια αθλια-τραγικη εμφανιση αλλα δε πειραζει εμεις για αυτο σε αγαπαμε tongue.gif !!!

Ο Χιουζ με εκανε να βριζω ο ''Ζ'' με εκανε να χτυπιεμαι ο Λεμπρον με εκανε και τα 2 μαζι!!!

Οι μονοι που επιβιωσαν απο αυτο το σουργελο ηταν οι Gibson-Αnderson-Drew.

Ο Ντανκαν παλι εκανε οτι ηθελε με τους αλλους 2,μπαλα στο Ντανκαν-παγιδα- εξω ο Ντανκαν=Τριποντο angry_red.gif

Πρεπει να γινει κατι για να ελευθερωθει ο Λεμπρον,ηταν σα να ειχε μπει σε μια μεγγενη και δε μπορουσε να κανει τιποτα και οταν εκανε κατι ηταν αστοχα σουτ και λαθη angry_red.gif

Δε πειραζει,θα δουμε στο δευτερο αγωνα αν γινουν τα ιδια παλι (που δε το πιστευω) τοτε οι Τελικοι εχουν τελειωσει!!! angry_red.gif
kostasvc15
QUOTE(lebron15 @ Jun 8 2007, 09:08 AM) *
Δε πειραζει,θα δουμε στο δευτερο αγωνα αν γινουν τα ιδια παλι (που δε το πιστευω) τοτε οι Τελικοι εχουν τελειωσει!!! angry_red.gif

Δεν το περιμενα να ελεγες ποτε τετοιο πραγμα... blink.gif biggrin.gif
Μη ξεχνας ομως οτι μετα εχει 3 μεσα στο Κλιβελαντ ...
dizzy_fingers
Την τρίπλα του Μανού κάτω από τα πόδια του Γκίμπσον την είδε κανείς? biggrin.gif

Game 1 τέλος, λοιπόν, και ολοκληρωτική επικράτηση των Spurs...
Από περιγραφές, highlights, άρθρα μου φαίνεται ότι οι Cavs έδειχναν να τα έχουν χαμένα. Κάτι σαν το άγχος του πρωτάρη (αν όχι ακριβώς αυτό).

Δε νομίζω να εμφανιστούν τόσο κακοί στο δεύτερο παιχνίδι, αλλά οι Σπερς...κατά πάσα πιθανότητα θα είναι το ίδιο καλοί.
NBAer
QUOTE(lebron15 @ Jun 8 2007, 12:08 PM) *
Ειμαι κατι παραπανω απο απογοητευμενος η αμυνα πανω στο Λεμπρον ηταν φοβερη καμια σχεση με αυτη των Πιστονς αλλα αυτο δεν ειναι δικαιολογια για μια αθλια-τραγικη εμφανιση αλλα δε πειραζει εμεις για αυτο σε αγαπαμε tongue.gif !!!


Μην ξεχνας πως οι Πιστονς στο 1ο παιχνιδι περιορισαν τον Λεμπρον στους 10. Δηλαδη ακομη καλυτερα απο τους Σπερς.
Αλλα για θυμισου μετα πως εξελιχθηκαν τα πραγματα, πχ 5ο παιχνιδι.... biggrin.gif
GR-HAMMER
ενταξει ρε παιδια,
δεν βγηκε το παιχνιδι στο lebron,
αλλα πιστευω το παιχνιδι το εχασε ο coach των cleveland...
και εξηγω το γιατι...
εχει ολο το παιχνιδι προβλημα στο pick and roll και μου αφηνει μεσα για 30 λεπτα τον ilgauskas που δε μπορουσε να στριψει...ενω αντιστοιχα ο Βαρεχαο τα πηγαινε πολυ καλα αμυντικα(αλλα και καλυτερα επιθετικα απο τον λιθουανο)
επιπλεον πειτε μου ενα λογο που ειχε παρκαρισμενο για 25+ λεπτα τον gibson στον παγκο που και λυσεις επιθετικα μπορουσε να δωσει και καλη αμυνα στον τζινομπιλι επαιζε(οσο μπορουσε)
απλα οτι να'ναι ο ποροπονητης...
αν συνεχισει ετσι, καμια τυχη οι cleveland...
αλλα βαζοντας τους σωστους παιχτες μεσα και με ενα καλυτερο lebron πιστευω μπορουν να φτασουν οι Καβαλιερς στον τιτλο..
αυτα απο μενα..
bb
Alexmei
w00t.gif w00t.gif w00t.gif

Gravedigger
Oι Spurs περιόρισαν τον LeBron κ έτσι οι Cavaliers δεν είχαν τύχη...Αν δεν ανέβουν κ λίγο οι άλλοι και ειδικά ο Hughes,o οποίος στα play-off είναι τραγικός οι Spurs θα πάρουν άνετα το πρωτάθλημα...
liolias
QUOTE(Gravedigger @ Jun 8 2007, 07:15 PM) *
Oι Spurs περιόρισαν τον LeBron κ έτσι οι Cavaliers δεν είχαν τύχη...Αν δεν ανέβουν κ λίγο οι άλλοι και ειδικά ο Hughes,o οποίος στα play-off είναι τραγικός οι Spurs θα πάρουν άνετα το πρωτάθλημα...


Ακριβως. Αν πιασουν το Λεμπρον τελειωσε το παιχνιδι..
kosmas
thank you!!!!
kosmas
thank you!!!!!
Pierce
!?
B for Basketball
QUOTE(kosmas @ Oct 3 2007, 15:42 ) *
thank you!!!!!

ΠΑΡΑΚΑΛΩ!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.