Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑ - Γ' ΟΜΙΛΟΣ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31
Touvladzic
QUOTE(Tomygunner @ Nov 23 2007, 12:33 ) *
ΧΕ ΧΕ.Κερνάω καφέ!!!Η νέα μεγάλη μεταγραφή της Λεοντείου Dino Touvladzic έμεινε στον πάγκο αφού εχει ελάχιστές προπονήσεις με την ομάδα αλλά η επιστροφή του στην ομάδα που τον ανέδειξε έχει σκορπίσει ενθουσιασμό τόσο στους φιλάθλους της ομάδας όσο και στους συμπαίκτες του!!


Ο λόγος δεν ήταν οι λίγες προπονήσεις (λίγες??? αφού πάω στο γήπεδο ακόμη και οταν δεν εχουμε προπόνηση).

Μετά το τέλος του αγώνα ο κόουτς μου εκμυστηρεύτηκε οτι δε με δήλωσε στη 12άδα γιατί είμαι λέει το μυστικό όπλο της ομάδας.

Με κρατάει για τα δύσκολα ματς, γιατί ως γνωστόν τα δύσκολα είναι για τους σκληρούς.
Το μόνο που μένει είναι να προπονηθώ στη σκληρότητα.


QUOTE(Tomygunner @ Nov 23 2007, 12:33 ) *
Αναμένεται στα επόμενα παιχνίδια να προσαρμοστεί και να βελτιώσει το στυλ της ομάδας με το ριζοσπαστικό παιχνίδι του και την ενέργεια που δίνει μέσα στο παρκέ!!! 77.gif


ΤΙΙΙΙΙΙ? Δηλαδή θα πρέπει να περιμένω να βρούμε γήπεδο με παρκέ για να είμαι στη 12άδα????
master_d'_eska
paidia tipota problepseis gia ta paixnidia ths kuriakis exete?ti lene oi omades aytes?
aj13
Περιμένω με ενδιαφέρον να δω τον ΠΑΟ Δάφνης,λένε ότι είναι πού γρήγορη ομάδα
Tomygunner
QUOTE(aj13 @ Nov 23 2007, 18:09 ) *
Περιμένω με ενδιαφέρον να δω τον ΠΑΟ Δάφνης,λένε ότι είναι πού γρήγορη ομάδα

Πέρσι είχαν χορηγό μια ταβέρνα και μάλλον έκαναν εκεί τις προπονήσεις τους!Φέτος δεν ξέρω.Κρατάω μια πισινή γιατί πέρσι με φέτος πολλά μπορούν να αλλαξουν!!
Giwrgos_foa
touvladzic kai tommygunner eiste sth pronomiouxo thesh na exete sympaikth thn mpasketikh theothta kai kalo mou filo iaswna????xaxaxaxaxa!!pws ta phge gia peite mou..giati mou eipe oti phge kala kai dyskoleyomai na ton pistepsw!!!xxaxaxaxaxa
Tomygunner
QUOTE(Giwrgos_foa @ Nov 24 2007, 06:04 ) *
touvladzic kai tommygunner eiste sth pronomiouxo thesh na exete sympaikth thn mpasketikh theothta kai kalo mou filo iaswna????xaxaxaxaxa!!pws ta phge gia peite mou..giati mou eipe oti phge kala kai dyskoleyomai na ton pistepsw!!!xxaxaxaxaxa

Iaswna,Iaswna.....A!! les gia ton Kobe Bryant ths D' Eska!!Afthn thn paixtoura!!!xaxaxaxaxa!!
Kala phge.Paizoume polla xronia mazi me Iaswna kai 8a brei to paixnidi tou giati ton kseroume kai mas kserei kai aftos!!Allwste einai metagrafh apo megalyterh kathgoria!!xaxaxaxa.
Esy paizeis pou8ena???
Giwrgos_foa
xaxaxa!!nai gi ayton milaw!!gi ayth th mpasketikh eyfoiia!!gia ena paixth stolidi gia th D eska!!h metagrafh pou prokalese patago ypothetw afou htan kai apo megalyterh kathgoria!!xaxaxaxa!!ante tha erthw se kana agwna na sas dw na ton kraksw!!o iaswnas einai aderfos!! tongue.gif egw fetos paizw A eskana ston ethniko!! smile.gif
Lastixoman
Παιδιά μήπως ξέρουμε χθεσινά αποτελέσματα , γιατί η εσκα αργεί??
Tomygunner
QUOTE(Lastixoman @ Nov 26 2007, 10:29 ) *
Παιδιά μήπως ξέρουμε χθεσινά αποτελέσματα , γιατί η εσκα αργεί??

Το μεσημεριανό ματσ στην Γκραβα δεν έγινε και το βράδυ ο Παο Δάφνης κέρδισε στην Ν. Ιωνία την Νεάπολη με 20 πόντους.
Lastixoman
Ο Παο Δάφνης ήταν καφενείο πέρσυ!!!!
Πλάκα κάνεις ohmy.gif
basketman
QUOTE(Lastixoman @ Nov 26 2007, 09:31 ) *
Ο Παο Δάφνης ήταν καφενείο πέρσυ!!!!
Πλάκα κάνεις ohmy.gif



Καφενειο με χορηγο Lastixoman
εκανε ομαδουλα δηλαδη
basketman
QUOTE(master_d'_eska @ Nov 21 2007, 14:56 ) *
lastixoman esu se poia omada paizeis?

Ανηκω καπου αλλα δεν παω εχω τσακωθει
Εσυ Μαster poy paizeis
Lastixoman
Ναι Basketman και άμα θέλεις κερνάω και σκέτος ελληνικό καφέ της στεναχώριας.................. tongue.gif
master_d'_eska
basketman pou akribws anikeis.egw paizw petroupoli.u?
re paidia pao dafnis den exw akousei katholou kala logia.tuxaia to pire.mallon kakh bradia h iwnia!
basketman
QUOTE(master_d'_eska @ Nov 26 2007, 11:34 ) *
basketman pou akribws anikeis.egw paizw petroupoli.u?
re paidia pao dafnis den exw akousei katholou kala logia.tuxaia to pire.mallon kakh bradia h iwnia!

επαιζα στην μεν
εσυ που στην πετρουπολη παιζεις
basketman
QUOTE(Lastixoman @ Nov 26 2007, 10:51 ) *
Ναι Basketman και άμα θέλεις κερνάω και σκέτος ελληνικό καφέ της στεναχώριας.................. tongue.gif

καφε μετριο πινω και δεν στεναχωριεμαι καθολου
εσυ παιζεις δαφνη ?ποιος εισαι
steky78
Ο ΠΑΟ Δάφνη είναι, δηλαδή, καλός εφέτος;
aj13
Έχουν 3 παίχτες που είναι αρκετά καλοί.Κατα τα άλλα μετριότητα.Η Νεάπολη πολύ κακή στο συγκεκριμένο ματς.Αλλά εδώ πρέπει να πω ότι είδα μία από τις χειρότερες διαιτησίες που έχω δει στη ζωή μου.Οι τύποι τελείωσαν δεκάλεπτο με 12-2 foul.Άρρωστοι...
Lastixoman
πολύ παλιά έπαιζα εκεί αλλα απ'ότι φαίνεται συνεχίζει στο ίδιο ρυθμό
δηλ. icon_drunk.gif
ascendant87
κατι ειχα πει εγω.... Αγ.Αναργυροι - Νικηφορος 1 με +2
steky78
QUOTE(ascendant87 @ Nov 27 2007, 17:38 ) *
κατι ειχα πει εγω.... Αγ.Αναργυροι - Νικηφορος 1 με +2

Πες κάτι για το ματς, για τις ομάδες, για τους παίκτες, το σκορ... Οτιδήποτε!...
ascendant87
QUOTE(steky78 @ Nov 27 2007, 18:12 ) *
Πες κάτι για το ματς, για τις ομάδες, για τους παίκτες, το σκορ... Οτιδήποτε!...

Bασικα ολα τα χε!derby ηταν με τα ολα του.Μια η μια ομαδα μπροστα μια η αλλη,εντασεις,διαπληκτισμοι και παραπονα!Καθοριστικα στο τελος σημεια η ταπα στα ισια στο κρισιμο σουτ του ψηλου του Νικηφορου και το καλαθι στην επομενη φαση απο τον πλει των Αγιων...Ενα σουτ της απελπισιας του Νικηφόρου δεν ειχε τυχη καμια.Αυτα πανω κατω...
steky78
QUOTE(ascendant87 @ Nov 27 2007, 18:42 ) *
Bασικα ολα τα χε!derby ηταν με τα ολα του.Μια η μια ομαδα μπροστα μια η αλλη,εντασεις,διαπληκτισμοι και παραπονα!Καθοριστικα στο τελος σημεια η ταπα στα ισια στο κρισιμο σουτ του ψηλου του Νικηφορου και το καλαθι στην επομενη φαση απο τον πλει των Αγιων...Ενα σουτ της απελπισιας του Νικηφόρου δεν ειχε τυχη καμια.Αυτα πανω κατω...

ψηλό ή χαμηλό σκορ; Τι στυλ ομάδες είναι; Τρέχουνε; νέοι ή γέροι; Εσύ παίζεις στους Αγίους;
ascendant87
QUOTE(steky78 @ Nov 27 2007, 18:46 ) *
ψηλό ή χαμηλό σκορ; Τι στυλ ομάδες είναι; Τρέχουνε; νέοι ή γέροι; Εσύ παίζεις στους Αγίους;

χαμηλο σκορ 58-56 57-55 καπου κει δε θυμαμαι...Ολοι νεοι!!! Τα αλλα δεν τα αποκαλυπτω tongue.gif smiley.gif
super_st
καλησπερα.εχω παιξει φιλικο και με δαφνη και με λυκοβρυση.η λυκοβρυση φετος μαλλον θα ειναι η χρονια της.εχει καλη ομαδα μπασκετικη και δυνατη.καλο πλαιυ και καλο ψηλο αν και μεγαλος σε ηλικια.αν εχουμε τιποτα "πονηρα" τη βλεπω να ανεβαινει.αλωστε 2 χρονια το κυνηγαει η προπονητρια Αγγελη!!
super_st
διορθωνω ηθελα να γραψω αν ΔΕΝ εχουμε τιποτα πονηρα την βλεπω να ανεβαινει.
Gravity
Παιδες καλημερα.

Ειδα απο κοντα τον αγωνα του ΠΑΟ ΔΑΦΝΗΣ και θα ηθελα να τον σχολιασω.
Καταρχας οι περισσοτεροι αν οχι ολοι ειναι μπριζολες! μιλαμε για βαρια ομαδα. Η Νεαπολη αξιζε τη νικη αν και δεν επαιξε ουσιαστικο μπασκετ. Μονο ο προπονητης φαινεται καλος αλλα τι να κανει και αυτος!?? Μιλαμε για τραγελαφικες καταστασεις το 12 τους φορουσε σορτσακι 13 και εχανε εξ επαφης lay up αφου πηγαινε για τελειωμα με το ενα χερι ο jordanelis...

Ειδα και τον αγωνα του Διαγορα και της Λυκοβρυσης.. Μου αρεσε το μπασκετ που επαιξε η λυκοβρηση αλλα οπως και να το κανουμε τους εχει αναβαθμισει η προπονητρια τους που παρεπιπτοντως την θυμαμαι να προπονει παλαιοτερα και τα παιδικα του Πανελληνιου..

Αυτα απο αυτη την αγωνιστικη.. θα σας ειδοποιησω με νεοτερα..
master_d'_eska
kalimera re gravity gia thn dafni k egw den exw akousei oti exoun trelh omada alla kai mono pou nikisan me 20 podous den nomizow na nai toso tragikoi oso les.20 podoi einai autoi !thn paraskeyh tha einai amfiropo to paixnidi me thn lukobrush!
Gravity
Δεν ξερω αλλα πραγματικα αν εβλεπες τον αγωνα και εσυ ο ιδιος θα εβγαζες τα ιδια συμπερασματα.. Μπορει να τα κανω τραγικα αλλα ετσι πιστευω οτι ειναι. Οι 17 ποντοι δεν αντιπροσωπευουν το παιχνιδι. Η Νεαπολη δεν επαιξε σωστα.. Επρεπε να τρεξει περισσοτερο πιστευω...
Tomygunner
QUOTE(super_st @ Nov 27 2007, 18:53 ) *
καλησπερα.εχω παιξει φιλικο και με δαφνη και με λυκοβρυση.η λυκοβρυση φετος μαλλον θα ειναι η χρονια της.εχει καλη ομαδα μπασκετικη και δυνατη.καλο πλαιυ και καλο ψηλο αν και μεγαλος σε ηλικια.αν εχουμε τιποτα "πονηρα" τη βλεπω να ανεβαινει.αλωστε 2 χρονια το κυνηγαει η προπονητρια Αγγελη!!

Αν ο καλός ψηλός είναι ο μεγάλος ο περσινός τότε δεν κάνει την διαφορά!!Υπάρχουν και καλύτεροι στην κατηγορία.Επειδή η κατηγορία είναι ερασιτεχνική το μυστικό στην ανοδό είναι κατα πόσο οι ομάδες 8α κρατηθούν σοβαρές μέχρι το τέλος!!!
Tomygunner
QUOTE(Gravity @ Nov 28 2007, 09:06 ) *
Παιδες καλημερα.

Ειδα απο κοντα τον αγωνα του ΠΑΟ ΔΑΦΝΗΣ και θα ηθελα να τον σχολιασω.


Ειδα και τον αγωνα του Διαγορα και της Λυκοβρυσης..


Καλά ρε φίλε!!Ποιος είσαι και είδες και τους 2 αγώνες??Που παίζεις???
Gravity
εχω σταματησει να παιζω εδω και 4 χρονια.. τον αγωνα τον ειδα λογω ενος γνωστου μου που παιζει εκει...
master_d'_eska
sumfwnw tommy.padws thn paraskeuh pisteyw duskola men alla tha to parei h dafnh.
gravity den mas ta les kala esu eisai ikanos na blepeis 2 agwnes idia mera kai wra s alla gipeda 41.gif
en pash periptwsh kaloeinai na leme apo poies omades eimaste kai na mhn krubomaste gravity!
basketman
QUOTE(master_d'_eska @ Nov 28 2007, 13:18 ) *
sumfwnw tommy.padws thn paraskeuh pisteyw duskola men alla tha to parei h dafnh.
gravity den mas ta les kala esu eisai ikanos na blepeis 2 agwnes idia mera kai wra s alla gipeda 41.gif
en pash periptwsh kaloeinai na leme apo poies omades eimaste kai na mhn krubomaste gravity!


ακομα δεν μασ ειπες που παιζεις ?
basketman
λεω να παω να δω τον αγωνα την παρασκευη στο ρουφ παιζουν?

Παντως για να μην λεμε για αυτες τις δυο ομαδες δυνατες φαινονται και οι αγιοι και ο νικηφορος και η λεοντειος.

69.gif
λεσ να παισουν shot.gif για την ανοδο?
Gravity
Φιλοι master και tomygunner η Λυκοβρυση επαιζε την ιδια μερα?? Μαλλον σας παραπληροφορησαν λιγο...

και δεν καταλαβαινω γτ αρχιζει να σας πειραζει?? Που παιζεται ρε παιδια?? Ακομα και στη Δαφνη να παιζεται δεν νομιζω οτι κατι απο αυτα που ειπα ειναι αναληθες! Περισυ δεν ξερω καθολου πως τα πηγατε αλλα φετος που σας ειδα απο κοντα ησασταν χαλια και ας βγει καποιος να με αμφισβητησει.. Υπαρχουν ομαδες πολυ καλυτερες που θα παρουν και την ανοδο..

Εδω ημαστε... Το ματσακι με τη Λυκοβρυση ερχεται....

Οσο για το σε ποια ομαδα παιζω φιλε master δεν σου εκρυψα κατι.. Σου απαντησα πριν απο 4 ποστς.. wink.gif
ΛΟΥΚΟΥΜΑΣ
ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΙ ΟΠΩΣ "ΜΠΡΙΖΟΛΕΣ" ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΜΕ.GRAVITY ΔΙΑΚΡΙΝΩ ΜΙΑ ΕΜΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΑΦΝΗ.ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΔΕ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΤΟΣΟ ΚΑΚΗ.ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ.
Tomygunner
QUOTE(Gravity @ Nov 29 2007, 09:06 ) *
Φιλοι master και tomygunner η Λυκοβρυση επαιζε την ιδια μερα?? Μαλλον σας παραπληροφορησαν λιγο...

και δεν καταλαβαινω γτ αρχιζει να σας πειραζει?? Που παιζεται ρε παιδια?? Ακομα και στη Δαφνη να παιζεται δεν νομιζω οτι κατι απο αυτα που ειπα ειναι αναληθες! Περισυ δεν ξερω καθολου πως τα πηγατε αλλα φετος που σας ειδα απο κοντα ησασταν χαλια και ας βγει καποιος να με αμφισβητησει.. Υπαρχουν ομαδες πολυ καλυτερες που θα παρουν και την ανοδο..

Εδω ημαστε... Το ματσακι με τη Λυκοβρυση ερχεται....

Οσο για το σε ποια ομαδα παιζω φιλε master δεν σου εκρυψα κατι.. Σου απαντησα πριν απο 4 ποστς.. wink.gif

Δεν σου είπα οτι με πειράζει ρε Γκραβιτι!!Αλλά 2 αγώνες Δ' Εσκα την ίδια μέρα είναι πολύ καψιμο για να δεις!!!!!!
Tomygunner
ΛΕΟΝΤΕΙΟ - ΝΕΑΠΟΛΗ: 63-50

Συνέχισε τις νίκες η ομάδα μου!!Σουταρέ πολύ καλά απο μέση απόσταση,ήταν ήρεμη οταν πιέστηκε και παρα τα γνωστά αλλοπροσαλλα φιλοαμπαλα σφυρίγματα των διαιτητών που ευνοούσαν το Καμικάζι παιχνίδι των αντιπάλων, έφτασε σε μία άνετη επικράτηση!!!

2 στα 2 λοιπόν!!!
steky78
QUOTE(Tomygunner @ Nov 29 2007, 12:04 ) *
Δεν σου είπα οτι με πειράζει ρε Γκραβιτι!!Αλλά 2 αγώνες Δ' Εσκα την ίδια μέρα είναι πολύ καψιμο για να δεις!!!!!!

Δεν έπαιζαν την ίδια μέρα Λυκόβρυση και ΠΑΟ Δάφνη... Ξυπνάτε, ρε!!!
steky78
Με την παγκόσμια πρωτοτυπία να κάνω προγνωστικά μετά την έναρξη της αγωνιστικής, έχουμε και λέμε:
2η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
28/11/2007 21:30:00 ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ ΚΛ. ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ - ΑΟ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ
02/12/2007 14:00:00 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ. ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. - ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ 1 με +15
28/11/2007 20:30:00 ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΚΛ. ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ 2
01/12/2007 21:00:00 ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΚΛ. ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 1 με +2
30/11/2007 21:45:00 ΡΟΥΦ ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ - ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ 2 με +15
basketman
QUOTE(Tomygunner @ Nov 29 2007, 10:04 ) *
Δεν σου είπα οτι με πειράζει ρε Γκραβιτι!!Αλλά 2 αγώνες Δ' Εσκα την ίδια μέρα είναι πολύ καψιμο για να δεις!!!!!!

Tommy
Η λυκοβρυση επαιζε τεταρτη βραδυ μεσα στα χιονια και η νεαπολη βραδυ κυριακης
κουλαρετε τωρα
Tomygunner
QUOTE(basketman @ Nov 29 2007, 13:17 ) *
Tommy
Η λυκοβρυση επαιζε τεταρτη βραδυ μεσα στα χιονια και η νεαπολη βραδυ κυριακης
κουλαρετε τωρα

Και σε μια βδομάδα 2 αγώνες πάλι κάψιμο είναι.Ειχα υπόψη μου έναν αλλον καμμενο που πηγε Γκάβα και Ν. Ιωνία σε μία μέρα γι αυτό το είπα.
Τουμπουρε είσαι πολύ καρβουνάκι!!!
ascendant87
το αλλο παιχνιδι ποσο εληξε?
Tomygunner
QUOTE(ascendant87 @ Nov 29 2007, 14:16 ) *
το αλλο παιχνιδι ποσο εληξε?

Μπορεί και να μην έγινε!!!Για ένα παράξενο λόγο τα παιχνίδια του Ορφέα αναβάλλονται!!Ξέρει κανένας τι παίζει με αυτό??? 45.gif
ascendant87
ε καλα δε ξερεις ακομα,κατσε να δουμε τι θα βγαλει η εσκα!!!
master_d'_eska
paidia th paraskeh ti blepete gia to dafni-lukobrysh?
fabori h lukobrysh pisteyw! eseis ti lete?
Tomygunner
QUOTE(master_d'_eska @ Nov 29 2007, 15:06 ) *
paidia th paraskeh ti blepete gia to dafni-lukobrysh?
fabori h lukobrysh pisteyw! eseis ti lete?

Και εγώ Λυκόβρυση βλέπω αλλά η Δάφνη έχει ξεκινησεί καλά.Αργότερα τους παίρνει η κάτω βόλτα!!
gtyp
apo neapolh eimai filos alla dn nomizw oti h diaithsia sas epaikse k asxhma eidika sto telos k kati les gia aneta..k tha to afhsw asxoliasto apla paiksate kalytera tis voles na xame valei mono tha xanate opote...anyway kalh synexeia
Pigasos_Ellinor
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑ,
ΝΕΟΙ ΣΤΟ ΣΑΙΤ ΚΑΙ ΝΕΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΣΤΟΝ ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ.
ΠΩΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΝ ΟΜΑΔΑ ΦΕΤΟΣ? ΜΕ ΛΙΓΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΣΤΝ Γ ΕΣΚΑ.
ΛΟΙΠΟΝ? peace.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.