Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Off topic Σκέψεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Γενικά κι αόριστα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153
The Warlus
QUOTE(Air Kef @ May 8 2011, 20:39 ) *
Υπάρχει τόσος αέρας και ήλιος ανεκμετάλευτος στον κόσμο, που είναι προκλητικό να καταφεύγουμε σε κάτι τόσο επικίνδυνο όσο η πυρηνική ενέργεια πριν δοκιμάσουμε όσο μπορούμε τις ΑΠΕ.


Kef,αυτό που λέμε είναι ότι δεν φτάνουν.Θες να τις δοκιμάσουμε όσο μπορούμε;Κανένα πρόβλημα.
Το θέμα είναι όμως ότι έχουμε να θρέψουμε αλλά και να προσπαθήσουμε να φέρουμε στα "μέτρα" μας και άλλα πόσα δις ανθρώπων.Δεν φτάνουν οι ανανεώσιμες.Λένε για φωτοβολταϊκά κτλ.Κάντε κάποιους πρόχειρους υπολογισμούς,μόνο για την Ευρώπη,και βάλτε μέσα γεωγραφική έκταση,καιρικές συνθήκες και πάνω από όλα το κόστος και θα δείτε ότι δεν βγαίνει το πράγμα.

Θα πρέπει να καταλάβουμε ότι η πυρηνική ενέργεια είναι τεσταρισμένη αλλά δυστυχώς το όλο πράγμα πάντα μπαίνει πίσω λόγω των λαϊκισμών που ακούγονται επί του θέματος.
Ξαναλέω,δεν είναι φυσικά κάτι το απλό και κάτι το οποίο αν δεν το προσέξεις δεν κινδυνεύεις,αλλά η τεχνογνωσία υπάρχει.
Δεν είμαι ειδικός,από όσο κατάλαβα ο Holic πιθανώς να τα ξέρει καλύτερα τα πιο "ειδικά" θέματα.
Γνωρίζω όμως πολύ καλά τι σημαίνει η πυρηνική ενέργεια στον τομέα των διεθνών σχέσεων και γενικά τι ρόλο παίζει η ενέργεια,υπό οποιαδήποτε μορφή,στην δημιουργία ισχύος στο διεθνές τοπίο.Είτε είναι με την μορφή κάρβουνου,είτε με την μορφή πετρελαίου είτε με την μορφή πυρηνικών.
Ας μην τα μπερδεύουμε μεταξύ τους αυτά τα δύο,τι είναι δηλαδή η πυρηνική ενέργεια και το τι ακούγονται από διάφορα κράτη που διαθέτουν συμφέροντα.

morfi
Μην παίρνετε στα σοβαρά τον Air Kef. Τα έχουμε ξαναπεί αυτά.
apkat
Ρε συ Warlus παιρνεις σαν δεδομενο οτι οι ανανεωσιμες πηγες ενερεγειας δεν μπορουν να προσφερουν αρκετη ενεργεια οσο η παγκοσμια καταναλωση αν καταλαβαινω καλα;; Αυτο προκυπτει απο καπου η ειναι μια δικια σου υποθεση;;

Εγω αυτο που ξερω ειναι οτι με την σημερινη τεχνολογια η αιολικη και μονο ενεργεια θα μπορουσε να καλυψει πανω απο 2 φορες της αναγκες της ανθρωποτητας σε ενεργεια οπως αναφερει το καπε. Καταλαβαινεις οτι με αναπτυξη των μηχανισμων του Κιοτο σε αναπτυσσομενες χωρες( οπως πχ το φωτοβολταικο παρκο στην Νοτια αφρiικη που αναμενεται να καλυψει το 1/10 των αναγκων τηνς χωρας σε ενεργεια) θα υπαρξει ακομα μεγαλυτερη αυξηση των ενεργειακων δυνατοτητων των ΑΠΕ.

Αναφορές στο desertec(to σχεδιο τοποθετησης Φωτοβολταικων στην Σαχαρα)
"Ο Αρνάλφ Γιέγκερ-Βάλντεν του Ινστιτούτου Ενέργειας της Ευρωπαϊκής Επιτροπής, απευθυνομένος προς του συνέδρους που συμμετείχαν στο Euroscience Open Forum, το οποίο πραγματοποιείται αυτές τις μέρες στη Βαρκελώνη, υποστήριξε ότι θα χρειαστεί να αιχμαλωτιστεί μόλις το 0.3% του συνολικού ηλιακού φωτός που «καίει» τις ερήμους της Μέσης Ανατολής και της Αφρικής για να καλυφθεί το σύνολο των ευρωπαϊκών ενεργειακών αναγκών." Aπο guardian

"Σύμφωνα με την Desertec, η Σαχάρα μπορεί σε μια ημέρα να παραγάγει το 15% της ηλεκτρικής ενέργειας που καταναλώνει η Ευρώπη." απο ecofinder

Αν εχεις στοιχεια γιατι οι ανανεωσιμες δεν φτανουν παρουσιασε τα.
The Warlus
Apkat στοιχεία με νούμερα δεν έχω στα χέρια μου αυτήν την στιγμή αλλά νομίζω ότι είναι προφανές όταν κάνουμε λόγο για ανάγκες τέτοιου επιπέδου.

Τώρα δεν μπορώ να ποστάρω,φεύγω σε λίγο από Κρήτη για να πάρω εισιτήριο για Waters
rchos
ακομη παντως και με την τωρινη τεχνολογια δεν μπορουμε με ανανεωσιμες πηγες ενεργειας να καλυψουμε τις αναγκες μηπως η κατευθυνση που πρεπει να υπαρχει ειναι οσο το δυνατον πιο πολλα χρηματα για ατελεωτη ερευνα ωστε να βρεθει αυτη η τεχνολογια?

αντι να δινονται λεφτα να αναπτυσονται αλλες πιο επικυνδινες τεχνολογιες γιατι να μην αναπτυξουμε αυτες που ειναι πιο φιλικες στην γη και στον ανθρωπο.

μεχρι δε να γινει αυτο να ελαχιστοποιησουμε την χρηση αλλων πηγων ενεργειας οσο πιο πολυ γινεται ωστε να αυξηθει η χρηση ανανεωσιμων πηγων οσο πιο πολυ γινεται με τα τωρινα μεσα και τεχνολογιες...
apkat
Καλα προφανες σιγουρα δεν ειναι παντως..

Να μου φιλησεις την πατριδα φευγοντας...!!Α ασχετο αλλα καπου ακουσα οτι εκοψαν το καραβι απο Ρεθυμνο-Πειραια..Ισχυει;; Αν ναι εσυ πως ταξιδευεις;; Απο Χανια η Ηρακλειο;;
The Warlus
QUOTE(apkat @ May 9 2011, 14:38 ) *
Καλα προφανες σιγουρα δεν ειναι παντως..

Να μου φιλησεις την πατριδα φευγοντας...!!Α ασχετο αλλα καπου ακουσα οτι εκοψαν το καραβι απο Ρεθυμνο-Πειραια..Ισχυει;; Αν ναι εσυ πως ταξιδευεις;; Απο Χανια η Ηρακλειο;;



Ναι ρε το έχουν κόψει,πολύ καιρό τώρα,σκέψου εγώ πρώτο έτος δεν το έχω προλάβει.

Θα στην φιλήσω,θα στην φιλήσω,αν και αύριο βράδυ πάλι εδώ θα είμαι smile.gif
nikolas12
Γαμωτο! Διαστρεμμα στο μπασκετ. Ειτι 4 εβδομαδες με ναρθηκα και τις 2 πρωτες με πατεριτσες.

Οπως τα λεει η ανωθι κατασταση στο fb. Ποναω. Ο πατερας μου βεβαια που επαιζε μπασκετ και εχει παθει αρκετες φορες διαστρεμμα μου εχει πει πως δεν θα χρειαστει να το κρατησω τοσο πολυ.
Magnus92
QUOTE(nikolas12 @ May 9 2011, 19:45 ) *
Γαμωτο! Διαστρεμμα στο μπασκετ. Ειτι 4 εβδομαδες με ναρθηκα και τις 2 πρωτες με πατεριτσες.

Οπως τα λεει η ανωθι κατασταση στο fb. Ποναω. Ο πατερας μου βεβαια που επαιζε μπασκετ και εχει παθει αρκετες φορες διαστρεμμα μου εχει πει πως δεν θα χρειαστει να το κρατησω τοσο πολυ.


Περαστικα μαν wink.gif
nikolas12
Ευχαριστω Magnus. Αντε να αναρρωσει η βλακεια να ξαναπαιξω μπασκετ!
Xaroumenos loukoumas
Περαστικά Νικόλα!
(Νόμιζες πως τα 'δες όλα wink.gif )
captain charisma
το διαστρεμα δεν ειναι τιποτα μπροστα στη ρηξη αχιλειου τενοντα που επαθα πριν 3 μηνες...
natouralistis
Ειπα να τις κανω 200 ,να δω πως ειναι.. smiley.gif
nikolas12
Ευχαριστω παιδια για τις ευχες. Δεν ειναι τιποτα το διαστρεμμα μπροστα σε αλλους τραυματισμους αλλα στην αρχη ποναγα πολυ. Σε μπασκετακι το 'παθα. Πηγα να κανω ταπα και αντι να <<προσγειωθω>> με το ποδι κανονικα, επεσα με το ποδι σε πλαγια θεση. Πολυς πονος. Ευχαριστω για τις ευχες και παλι!
argeitis
Μια ενημέρωση παίδες όποιος γνωρίζει.

Έχω ανεβάσει στο rapidshare ένα αρχείο xls το οποίο πρέπει να το ενημερώνω. Κάθε φορά που το κάνω, αλλάζει και το link που έχει. Πως θα γίνει να το ενημερώνω και να παραμένει ίδιο το link??????????????????

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
vc15
Κάτι άσχετο, καίγεται κανένας με tichu; Αν ναι και έχει όρεξη κάποιος για συζήτηση, ας ανοίξουμε κανένα καινούριο topic γιατί έχω καεί άσχημα εδώ και ένα χρόνο και έχω όρεξη για κουβέντα.
kseplenhs
http://www.newsbomb.gr/sports/story/50257/...-ths-eurovision

icon_drunk.gif

μετά το σημερινό,του χρόνου μας βλέπω με 5-6 μίλκοβιτς σε κάθε άθλημα tongue.gif
Razorblade Fish
QUOTE(vc15 @ May 11 2011, 16:31 ) *
Κάτι άσχετο, καίγεται κανένας με tichu; Αν ναι και έχει όρεξη κάποιος για συζήτηση, ας ανοίξουμε κανένα καινούριο topic γιατί έχω καεί άσχημα εδώ και ένα χρόνο και έχω όρεξη για κουβέντα.

Φτανει με αυτο το παιχνιδι,σιγα μην του ανοιξουμε και Topic! smiley.gif Ξερω κοσμο που καιγεται πολυ ασχημα και μου φαινεται τραγικο...Υπαρχουν τοοοοοοοοοοσα παιχνιδια και εσεις εχετε κολλησει με το tichu;;;Ενταξει και εγω θα το παιξω και μαλιστα ευχαριστα αλλα σε καμια περιπτωση να καω και να λιωνω για μερες ολοκληρες...
Flash
QUOTE(kseplenhs @ May 11 2011, 14:42 ) *
http://www.newsbomb.gr/sports/story/50257/...-ths-eurovision

icon_drunk.gif

μετά το σημερινό,του χρόνου μας βλέπω με 5-6 μίλκοβιτς σε κάθε άθλημα tongue.gif



ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!! Τι έκαναν τα λαμόγια!!! Διαβολικά έξυπνο!
nikolas12
QUOTE(kseplenhs @ May 11 2011, 16:42 ) *
http://www.newsbomb.gr/sports/story/50257/...-ths-eurovision

icon_drunk.gif

μετά το σημερινό,του χρόνου μας βλέπω με 5-6 μίλκοβιτς σε κάθε άθλημα tongue.gif


Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα τρομεροι. Εν τω μεταξυ απο κατω γραφει ενας: <<Μπορουμε να ψηφισουμε την χωρα μας;>>. Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα τι σκεφτηκαν ρε.
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(argeitis @ May 11 2011, 15:19 ) *
Μια ενημέρωση παίδες όποιος γνωρίζει.

Έχω ανεβάσει στο rapidshare ένα αρχείο xls το οποίο πρέπει να το ενημερώνω. Κάθε φορά που το κάνω, αλλάζει και το link που έχει. Πως θα γίνει να το ενημερώνω και να παραμένει ίδιο το link??????????????????

Ευχαριστώ εκ των προτέρων


Δύσκολο αυτό που ζητάς.
Πιο καλές λύσεις είναι οι εξής:
1. Το κάνεις share μέσω Dropbox/SpiderOak κτλ
2. Το κάνεις share μέσω Google Docs
3. Το κάνεις share μέσω SkyDrive

Διαλέγεις και παίρνεις.
Προσωπικά θα διάλεγα την πρώτη εναλλακτική smile.gif
vc15
QUOTE(Razorblade Fish @ May 11 2011, 17:41 ) *
Φτανει με αυτο το παιχνιδι,σιγα μην του ανοιξουμε και Topic! smiley.gif Ξερω κοσμο που καιγεται πολυ ασχημα και μου φαινεται τραγικο...Υπαρχουν τοοοοοοοοοοσα παιχνιδια και εσεις εχετε κολλησει με το tichu;;;Ενταξει και εγω θα το παιξω και μαλιστα ευχαριστα αλλα σε καμια περιπτωση να καω και να λιωνω για μερες ολοκληρες...

Το ωραίο με αυτό το παιχνίδι είναι ότι δε μπορείς να πεις ότι θα διαλέξω μια συγκεκριμένη στρατηγική, αλλά πρέπει να έχεις την εμπειρία να προσαρμόζεις το παιχνίδι σου ανάλογα με τις καταστάσεις. Άρα, για να αποκτήσεις εμπειρία, θέλει πολύ εξάσκηση γιατί μπορεί να έχεις παίξει 1000 games και να βρεθείς σε μια κατάσταση που να μην ξέρεις τι να κάνεις.

Μπορεί να μην το θεωρείς κορυφαίο παιχνίδι αλλά, όπως είπες και εσύ, υπάρχουν πολλοί φοιτητές που καίγονται άσχημα με το παιχνιδάκι και γίνονται και διάφορα τουρνουά κατά καιρούς. Προσωπικά, από τότε που το ξεκίνησα δεν έχω ξαναπαίξει πόκερ και μου αρέσει που έχει στοιχεία δηλωτής. Πάντως, οι περισσότεροι που ασχολήθηκαν κόλλησαν με το tichu (αυτή την ιδέα έχω τουλάχιστον από παρέες και γνωστούς).
Magnus92
QUOTE(vc15 @ May 11 2011, 21:06 ) *
Πάντως, οι περισσότεροι που ασχολήθηκαν κόλλησαν με το tichu (αυτή την ιδέα έχω τουλάχιστον από παρέες και γνωστούς).



Να λοιπον και ενας που δεν κολλησε, αντιθετα το βαριεται αφορητα...
Das Kapital
Πηρα σημερα μια χρεωστικη απο την eurobank και οταν παω να προσθεσω την καρτα στο πειπαλ μου βγαζει το εξης μηνυμα ''This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card.'' Εννοειται πως βαζω σωστα τα στοιχεια,μηπως παιζει ρολο που δεν εχω ακομα λεφτα στην καρτα; Σημερα εβαλα 30ε στον τρεχουμενο λογαριασμο και βρισκονται ακομα στο λογιστικο υπολοιπο και οχι στο διαθεσιμο πραγμα που σημαινει οτι δεν μπορω να τα φορτωσω την χρεωστικη,οταν φορτισω την χρεωστικη τοτε θα μου δεχθει την καρτα;

Θελω να ρωτησω οσους εχουν καρτα απο eurobank,μου εδωσαν δυο καρτες,την euroline debit που ειναi μαεστρο απο οτι μου ειπαν αυτην την χρησιμοποιω για το ατμ,βαζοντας και βγαζοντας λεφτα σε αυτην και μια αλλη την προπληρωμενη που ειναι visa την οποια δεν βαζω στο ατμ αλλα φορτωνω σε αυτην τα λεφτα που εχω στην euroline,θα θελα να μου πειτε αν τα λεω σωστα και αν αυτο παιζει ρολο που μου βγαζει σφαλμα το πειπαλ,συγγνωμη παλι για τις ερωτησεις μου αλλα ειμαι ασχετος!
T.W.Is.M.
QUOTE(lebron15 @ May 12 2011, 22:52 ) *
Πηρα σημερα μια χρεωστικη απο την eurobank και οταν παω να προσθεσω την καρτα στο πειπαλ μου βγαζει το εξης μηνυμα ''This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card.'' Εννοειται πως βαζω σωστα τα στοιχεια,μηπως παιζει ρολο που δεν εχω ακομα λεφτα στην καρτα; Σημερα εβαλα 30ε στον τρεχουμενο λογαριασμο και βρισκονται ακομα στο λογιστικο υπολοιπο και οχι στο διαθεσιμο πραγμα που σημαινει οτι δεν μπορω να τα φορτωσω την χρεωστικη,οταν φορτισω την χρεωστικη τοτε θα μου δεχθει την καρτα;

Θελω να ρωτησω οσους εχουν καρτα απο eurobank,μου εδωσαν δυο καρτες,την euroline debit που ειναi μαεστρο απο οτι μου ειπαν αυτην την χρησιμοποιω για το ατμ,βαζοντας και βγαζοντας λεφτα σε αυτην και μια αλλη την προπληρωμενη που ειναι visa την οποια δεν βαζω στο ατμ αλλα φορτωνω σε αυτην τα λεφτα που εχω στην euroline,θα θελα να μου πειτε αν τα λεω σωστα και αν αυτο παιζει ρολο που μου βγαζει σφαλμα το πειπαλ,συγγνωμη παλι για τις ερωτησεις μου αλλα ειμαι ασχετος!


Δεν εχω καμια σχεση με τη Eurobank, αλλα επειδη ειμαι του χωρου αναρωτιεμαι τα εξης:
Η προπληρωμενη χρειαζεται ενεργοποιηση, οπως και η χρεωστικη? Αν ναι, το εκανες?
Μηπως ο τρεχουμενος λογαριασμος συνδεεται μονο με τη χρεωστικη και τα λεφτα βρισκονται εκει, επομενως η προπληρωμενη δεν εχει διαθεσιμο υπολοιπο?

Απο μια ματια που εριξα στο site της Eurobank μαλλον σωστα τα λες. Να εχεις παντα υποψη σου ομως οτι η Euroline συνδεεται παντα με καποιο λογαριασμο σου(το λεω γιατι πολυς κοσμος μπερδευει καρτες και λογαριασμους), ενω η προπληρωμενη VISA απ οτι εχω καταλαβει δεν εχει αμεση σχεση με λογαριασμο.
Das Kapital
QUOTE (T.W.Is.M. @ May 13 2011, 01:07 ) *
Δεν εχω καμια σχεση με τη Eurobank, αλλα επειδη ειμαι του χωρου αναρωτιεμαι τα εξης:
Η προπληρωμενη χρειαζεται ενεργοποιηση, οπως και η χρεωστικη? Αν ναι, το εκανες?
Μηπως ο τρεχουμενος λογαριασμος συνδεεται μονο με τη χρεωστικη και τα λεφτα βρισκονται εκει, επομενως η προπληρωμενη δεν εχει διαθεσιμο υπολοιπο?

Απο μια ματια που εριξα στο site της Eurobank μαλλον σωστα τα λες. Να εχεις παντα υποψη σου ομως οτι η Euroline συνδεεται παντα με καποιο λογαριασμο σου(το λεω γιατι πολυς κοσμος μπερδευει καρτες και λογαριασμους), ενω η προπληρωμενη VISA απ οτι εχω καταλαβει δεν εχει αμεση σχεση με λογαριασμο.


Προφανως δεν εχει γινει ενεργοποιηση της προπληρωμενης αφου δεν υπαρχουν χρηματα σε αυτην,υπαρχουν συγκεκριμενα 30ε στην χρεωστικη τωρα αλλα ειναι στο λογιστικο υπολοιπο,υποθετω πως αυριο θα βρισκονται στο διαθεσιμο υπολοιπο αφου σημερα το απογευμα περασα τα λεφτα απο ατμ στην χρεωστικη. Η προπληρωμενη δεν εχει υπολοιπο,αρα λογικα αυτο θα φταιει. Εχω ακουσει οτι στο πειπαλ πρεπει να κανεις verify το λογαριασμο σου,ισχυει;

Αυριο που λογικα θα μπορω να περασω τα λεφτα στην προπληρωμενη θα δοκιμασω να κανω αντ την καρτα στο πειπαλ,να σαι καλα φιλε,μου χεις φανει πολυ χρησιμος και εισαι πολυ εξυπηρετικος!
T.W.Is.M.
QUOTE(lebron15 @ May 13 2011, 01:25 ) *
Προφανως δεν εχει γινει ενεργοποιηση της προπληρωμενης αφου δεν υπαρχουν χρηματα σε αυτην,υπαρχουν συγκεκριμενα 30ε στην χρεωστικη τωρα αλλα ειναι στο λογιστικο υπολοιπο,υποθετω πως αυριο θα βρισκονται στο διαθεσιμο υπολοιπο αφου σημερα το απογευμα περασα τα λεφτα απο ατμ στην χρεωστικη. Η προπληρωμενη δεν εχει υπολοιπο,αρα λογικα αυτο θα φταιει. Εχω ακουσει οτι στο πειπαλ πρεπει να κανεις verify το λογαριασμο σου,ισχυει;

Αυριο που λογικα θα μπορω να περασω τα λεφτα στην προπληρωμενη θα δοκιμασω να κανω αντ την καρτα στο πειπαλ,να σαι καλα φιλε,μου χεις φανει πολυ χρησιμος και εισαι πολυ εξυπηρετικος!


Σ ευχαριστω. Δεν εχω χρησιμοποιησει το paypal και δεν ξερω πολλα γι αυτο. Παντως οταν σου λεω για ενεργοποιηση, μιλαω για ξεχωριστη διαδικασια που εχουν οι χρεωστικες καρτες. Δεν εχει να κανει με το υπολοιπο, ουτε με αναληψεις και καταθεσεις. Δεν ξερω ομως τι ισχυει για τις προπληρωμενες και αν εχουν καποια διαφορα στην ενεργοποιηση.
Αν τα λεφτα τα περασες απο μηχανημα χωρις φακελο, θα πρεπει να ειναι διαθεσιμα στο λογαριασμο σου απο τη στιγμη της καταθεσης. Αν ειχε φακελο, απο αυριο το πρωι που θα ανοιξουν το μηχανημα στην τραπεζα.
nikolas12
Ρε 'σεις τι εχει παθει σημερα το youtube; Σε μενα και εναν φιλο μου κολλαει...
morfi
spam
pmam
QUOTE(morfi @ May 15 2011, 12:45 ) *
spam

spam.gif
natouralistis
Πριν από μερικές εβδομάδες, λίγο πριν από τον Φάρο Ψυχικού στον παράδρομο της Κηφισίας, πάρκαρε η ασημί θωρακισμένη 500άρα Mercedes με τα συνοδευτικά της αστυνομίας. Από μέσα βγήκε χαμογελαστός ο Γιώργος Παπανδρέου, συνοδευόμενος από τη σύζυγό του Άντα και την κόρη τους Μαργαρίτα και κατευθύνθηκαν στο κομμωτήριο του Βαγγέλλη Χατζή.

Ο κ. Παπανδρέου γνώριζε τις τιμές, καθώς δεν ήταν η πρώτη φορά που περνούσε το κατώφλι του πανάκριβου κομμωτηρίου. Σε μία από τις πρόσφατες επισκέψεις του εκεί, ο κ. Παπανδρέου είχε την ατυχία να πέσει σε μία κυρία που

«δεν μάσησε τα λόγια της» και το κούρεμά του βγήκε «ξινό». Όταν τελείωσε τον καλλωπισμό της οικογένειας Παπανδρέου (κούρεμα ο πρωθυπουργός και χτένισμα η σύζυγος και η κόρη του) και ήρθε η ώρα του λογαριασμού, η «λυπητερή» ήρθε: 700 ευρώ...

Μία από τις πελάτισσες δεν άντεξε και είπε με θάρρος στον κ. Παπανδρέου: «Καλά, δεν ντρέπεστε να κόβετε μισθούς και συντάξεις και να δίνετε 700 ευρώ στο κομμωτήριο; Το ξέρετε ότι με 700 ευρώ ζει ολόκληρη οικογένεια τον μήνα; Εσείς φέρατε τον κόσμο σε αυτή την κατάσταση...»

Μετά τα πρώτα δευτερόλεπτα αμηχανίας ο κ. Παπανδρέου απάντησε σαν να μιλάει στη Βουλή: «Σας ευχαριστώ πολύ που μου είπατε την άποψή σας. Η προσπάθεια που κάνουμε είναι να σώσουμε την Ελλάδα

Τρα λα λα λα λα λα λα λα λα λα λα
Flash
700 ευρώ για ένα κούρεμα (5 τρίχες) και 2 χτενίσματα ;;;; ΗΜΑΡΤΟΝ ΚΑΙ ΕΛΕΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥΕΛΑΙΟΣ ΜΑΖΙ

Νατουραλιστή, απο περιέργεια, τα γνωρίζεις από αξιόπιστη πηγή αυτά ;

Δε μου κολάει που το είπε αυτό πελάτισσα (αφού και η ίδια θα έσκασε προφανώς κάμποσα συνεπώς δε θα ήταν και καμιά μικροαστή)
baskethood
Πρεπει να αναφερθει η πηγη οπωσδηποτε ohmy.gif
ΥΓ.Βρηκα αυτο http://www.thebest.gr/news/index/viewStory/45923
morfi
Τραγικό.
berry
που να χε και μαλλι ο GAP
morfi
Ε το Τζέφρι...
natouralistis
QUOTE (Flash @ May 21 2011, 01:10 ) *
700 ευρώ για ένα κούρεμα (5 τρίχες) και 2 χτενίσματα ;;;; ΗΜΑΡΤΟΝ ΚΑΙ ΕΛΕΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥΕΛΑΙΟΣ ΜΑΖΙ

Νατουραλιστή, απο περιέργεια, τα γνωρίζεις από αξιόπιστη πηγή αυτά ;

Δε μου κολάει που το είπε αυτό πελάτισσα (αφού και η ίδια θα έσκασε προφανώς κάμποσα συνεπώς δε θα ήταν και καμιά μικροαστή)


Απο διαφορα blogs στο internet το διαβασα, φανταζομαι πως θα ειναι αληθεια..

Για το θεμα της πελατισσας που λες ,εγινε ο εξης διαλογος στη συνεχεια..

ΓΑΠ:Και εσεις εδω κουρευεστε

Πελατισσα:Εγώ είμαι επιχειρηματίας και σύζυγος επιχειρηματία και δεν έχω σχέση με το Δημόσιο. Μπορώ να ξοδεύω όσα επιθυμώ, κύριε πρωθυπουργέ...

ΓΑΠ:Σας ευχαριστω για μια ακομα φορα που μου εκθεσατε τις αποψεις σας..
apkat
Εγω παντως την κριτικη του τυπου το ξερεις οτι μια οικογενεια ζει με 700 ευρω και κουρευομαι στο ιδιο κομμωτηριο δινοντας αλλα τοσα αλλα το δικαιουμαι γιατι ειμαι επιχειρηματιας και συζυγος επιχειρηματια αδυνατω να την καταλαβω..Προφανως ειναι πληγωμενη Νεοδημοκρατισα που αν εβλεπε πριν 4 χρονια τον καραμανλη εκει θα του εσφιγγε το χερι..

Απλα φταιει και το συστημα στην Ελλαδα που οι πολιτικοι στο επικοινωνιακο αυτο κομματι ειναι εντελως ευνουχισμενοι γιατι δεν εχω καμια αμφιβολια οτι και ο Παπανδρεου αν ηθελε θα μπορουσε να της απαντησει με καταλληλο και ικανοποιητικο τροπο..

Μην παρεξηγηθω δεν εχω καμια συμπαθεια προς τον χωρο του Πασοκ..Αντιθετα..Αλλα το βρισκω πολυ γελοιο το συγκεκριμενο...!!
natouralistis
QUOTE (apkat @ May 21 2011, 13:45 ) *
Εγω παντως την κριτικη του τυπου το ξερεις οτι μια οικογενεια ζει με 700 ευρω και κουρευομαι στο ιδιο κομμωτηριο δινοντας αλλα τοσα αλλα το δικαιουμαι γιατι ειμαι επιχειρηματιας και συζυγος επιχειρηματια αδυνατω να την καταλαβω..Προφανως ειναι πληγωμενη Νεοδημοκρατισα που αν εβλεπε πριν 4 χρονια τον καραμανλη εκει θα του εσφιγγε το χερι..

Απλα φταιει και το συστημα στην Ελλαδα που οι πολιτικοι στο επικοινωνιακο αυτο κομματι ειναι εντελως ευνουχισμενοι γιατι δεν εχω καμια αμφιβολια οτι και ο Παπανδρεου αν ηθελε θα μπορουσε να της απαντησει με καταλληλο και ικανοποιητικο τροπο..

Μην παρεξηγηθω δεν εχω καμια συμπαθεια προς τον χωρο του Πασοκ..Αντιθετα..Αλλα το βρισκω πολυ γελοιο το συγκεκριμενο...!!


Δηλαδη απο το συγκεκριμενο συμβαν ,το συμπερασμα που βγαινει ειναι οτι υπαρχει ελλειμα στο επικοινωνιακο κομματι των πολιτικων.Οκ...
kolokotronis
QUOTE(apkat @ May 21 2011, 13:45 ) *
Εγω παντως την κριτικη του τυπου το ξερεις οτι μια οικογενεια ζει με 700 ευρω και κουρευομαι στο ιδιο κομμωτηριο δινοντας αλλα τοσα αλλα το δικαιουμαι γιατι ειμαι επιχειρηματιας και συζυγος επιχειρηματια αδυνατω να την καταλαβω..Προφανως ειναι πληγωμενη Νεοδημοκρατισα που αν εβλεπε πριν 4 χρονια τον καραμανλη εκει θα του εσφιγγε το χερι..

Απλα φταιει και το συστημα στην Ελλαδα που οι πολιτικοι στο επικοινωνιακο αυτο κομματι ειναι εντελως ευνουχισμενοι γιατι δεν εχω καμια αμφιβολια οτι και ο Παπανδρεου αν ηθελε θα μπορουσε να της απαντησει με καταλληλο και ικανοποιητικο τροπο..

Μην παρεξηγηθω δεν εχω καμια συμπαθεια προς τον χωρο του Πασοκ..Αντιθετα..Αλλα το βρισκω πολυ γελοιο το συγκεκριμενο...!!

Γιατί ρε συ απκατ?
Οι άνθρωποι έχουν ανοίξει μία επιχείρηση και κατά 95% δεν τους έχει βοηθήσει κανένας (ούτε το κράτος).
Θα απασχολούν όσους απασχολούν, θα κάνουν το χρήμα να κινήται, θα τα παίρνουν από κάποιους και κάποια θα τα δίνουν σε κάποιους άλλους.
Αυτοί πήραν το ρίσκο, με γεια τους με χαρά τους και μπράβο τους.
Θα συνεισφέρουν και΄κάτι στο κράτος.
Προφανώς και θα τα χαλάνε όπου τους γουστάρει.

Ο Παπανδρέου που αντιπροσωπεύει το ελληνικό κράτος τι να πει στους πετυχημένους επιχειρηματίες??
Αφού διοικεί την πιο σάπια επιχείρηση στην ευρώπη...
rchos
γιαννη δεν εχεις δικιο σε αυτο πουλες

ειναι τελειως διαφορετικο το τι κανει ενας πολιτικος με το τι κανει ενας επιχειρηματιας.

δεν υπερασπιζομαι κανεναν και οι περισσοτεροι μεγαλοεπιχειρηματιες δεν ειναι αυτο που λεμε απλα καλοι ανθρωποι και εχουν ευθυνη για το τι γινεται στην χωρα.

απλα ο επιχειρηματιας ποτε μα ποτε δεν διεκδικησε το οτι κανει κατι για τον ελληνικο λαο.
για την τσεπη του κανει οτι κανει
οι πολιτικοι διατιμπανιζουν οτι κανουν τα παντα για το καλο του ελληνα πολιτη.

εχει λοιπον αλλη βαρυτητα να δινει ασκοπα λεφτα ενας επιχειρηματιας απο εναν πολιτικο.

ο καθενας μας ασχετα με το ποσα λεφτα εχει στην ζωη του εχει καποιες τρελες.
γουσταρει οσα εχει να τα ξοδευει για κατι.
εγω μπορει να γουσταρω να δινω 700 ευρα στο κομμωτηριο.γουστο μου και καπελο μου ειναι.
γιατι ποτε δεν διεκδικησα δημοσια οτι νοιαζομαι για το κοινο καλο.

ο γιωργακης και ο καθε γιωργακης καθημερινα δηλωνει οτι προσπαθει για το καλο του ελληνα.οταν λοιπον παιρνει αποφασεις για τον ελληνα και τον γονατιζει με τις αποφασεις που παιρνει δεν δικαιουτε να δινει 700 ευρα για κουρεμα.
να παει να δωσει 12 που δινω και εγω και εχω και πολλα παραπανω μαλλια και τα υπολοιπα 688 να τα βαλει σε ενα ταμειο για το κρατος...
natouralistis
Επειδη σε αλλες εποχες θα ηταν ευκολο να χαρακτηριστουν λαϊκιστικες επιθεσεις στο Παπανδρεου ολα αυτα

ας διαβασει οποιος θελει ,την εκρηξη βιας αλα Αργεντινη ,που ερχεται στην Ελλαδα συμφωνα μe τη cia

https://www.cia.gov/library/publications/th...ok/geos/gr.html

και τα ξαναλεμε
apkat
Μισο λεπτο ρε παιδια γιατι κατι δεν καταλαβαινω...Ισχυριζεται καποιος οτι αυτα τα 700 ευρω ειναι λεφτα που εφαγε ο Γιωργος απο τον Ελληνικο λαο με αμεσο τροπο;; Ισχυριζεται καποιος οτι ο παπανδρεου δεν εχει την οικονομικη επιφανεια να ζει με τετοιες πολυτελειες χωρις να σημαινει αυτο οτι τρωει λεφτα απο τον Ελληνικο λαο;;

Οτι εκανε αυτην την επιλογη μπορει μεν για συμβολικους λογους να ειναι λαθος ομως για συμβολικους επισης λογους δεν δεχομαι να την κανει αυτην την κριτικη μια γυναικα που κανει ακριβως την ιδια επιλογη..Ολα αυτα με δεδομενο οτι δειχειριζεται δικα του λεφτα..Ομως πραγματικα δεν πιστευω οτι υπαρχει μια περιπτωση αυτα να μην ειναι δικα του λεφτα και οτι με καποιον τροπο τα εφαγε απο τον Ελληνικο λαο..

Ο Παπανδρεου αν εξαιρεσουμε το συμβολισμο του πραγματος οτι δηλαδη σε μια τετοια εποχη εχει μια συμπεριφορα νεοπλουτιστικη κατα τα αλλα με τα λεφτα του μπορει να κανει οτι γουσταρει.

Κατα τα αλλα η συγκεκριμενη ιστορια ειναι ενα απλο λαικιστικο μεσο(χωρις να αμφισβητω οτι ειναι πραγματικη ιστορια-η εκταση που πηρε το συμβαν μου κανει εντυπωση) που χρησιμοποιειται πλεον και εχει ως στοχο την γενικοτερη απαξιωση ολου του πολιτικου κοσμου..Οχι του Πασοκ συγκεκριμενα..Ολου του πολιτικου συστηματος..Δεν διαφωνω οτι πρεπει να απαξιωθει αλλα οχι με τοσο λαικιστικο και χαμηλου επιπεδου τροπο.

Σταματη οι πολιτικοι διατυμπανιζουν οτι θα κανουν τα παντα για το καλο του λαου διαχειροζομενοι την Ελληνικη πολιτικη..Δεν μπορει ομως κανεις να τους υποδειξει πως θα χρησιμοποιησουν οι ιδιοι τα λεφτα τους.
Flash
Apkat προφανώς και ο Παπανδρέου έχει οικονομική επιφάνεια αρκετή ώστε να κουρεύει το σκύλο του για 1000 ευρώ το κούρεμα κάθε μέρα και μαζί του όλους τους κουταβοαπογόνους του.

Το θέμα όμως δεν είναι μόνο το συμβολικό. Το οποίο συμβολικό έχει τεράστια σημασία γιατί αυτό στο οποίο αντιδρά η τεράστια πλειοψηφία των Ελλήνων δεν είναι μόνο τα μέτρα αλλά η κοινωνική αδικία που τα χαρακτηρίζουν (τα περισσότερα) και η μη αναλογική βαρύτητα που δίνεται σε αυτά σε σχέση με το εισόδημα του καθενός. Συνεπώς η θέση που παίρνουν πάμπολοι Έλληνες, και σε αυτό τουλάχιστον δεν μπορώ να διαφωνήσω, είναι "γιατί να κάνω θυσίες κυρίως εγώ που είμαι πολύ φτωχότερος από όλους αυτούς που μου τις επιβάλλουν;". Συνεπώς στοιχειώδης πολιτική και προσωπική ευθύνη από έναν άνθρωπο που αξιώνει θυσίες από 11.000.000 ανθρώπους επιβάλλει μια απλούστατη ευαισθησία σε τόσο κραυγαλέα αναντίστοιχες της εποχής δαπάνες.

Να το πω αλλιώς. Αν ξαφνικά έπεφτε από τον ουρανό ένας άνθρωπος εντελώς άσχετος με το πολιτικό προσκήνιο και έλεγε "Παιδιά, ότι και να λέμε θυσίες πρέπει να κάνουμε όλοι μας εδώ που φτάσαμε αν θέλουμε τα παιδιά μας να έχουν οποιοδήποτε μέλλον στη χώρα και να μην μεταναστεύουν μαζικά. Θα αρχίσουμε πρώτα από εμας τους κυβερνώντες. Προσωπικά θα κρατήσω 35.000 ευρώ από το ετήσιο εισόδημα μου, δε θα ζητήσω απόσπαση κανενός από λειτουργική θέση του δημοσίου για να τον κάνω γραφιά μου, θέλω μόνο ένα opel astra ως αυτοκίνητο, 2 αστυνομικοί μου αρκούν ως συνοδεία, στα ταξίδια στο εξωτερικό δε χρειάζεται να ταξιδεύω συνέχεια first class και να μένω σε ξενοδοχεία όπου πληρώνω 1.000 ευρώ+ τη βραδιά. Θα προτείνω να γίνουν μειώσεις στους μισθούς και τα προνόμια όλων των βουλευτών αλλά πέρα από αυτό, θα ζητήσω από την κοινοβουλευτική ομάδα μου να κάνει εθελοντικά αντίστοιχες θυσίες πριν ακόμη ψηφιστούν οι σχετικές ρυθμίσεις στη βουλή".

Όλα αυτά θα ήταν πλήρως συμβολικά. Τα 400 δις που χρωστάμε δε θα τα βρίσκαμε από τέτοιες κινήσεις. Το κοινωνικό και ψυχολογικό αντίκτυπο που θα είχαν σε έναν ολόκληρο λαό θα ήταν όμως τεράστιο.

Φλυαρώ όμως. Το θέμα όπως είπα δεν είναι μόνο συμβολικό. Γιατί ο Τζέφρι αυτή τη στιγμή πληρώνεται από το λαό άμεσα και ένα κάρο προσωπικά έξοδα του καλύπτονται από τον ελληνικό λαό. Δε διαφωνώ καθόλου ότι και να μην ήταν πρωθυπουργός το ίδιο ακριβώς θα έκανε γιατί είναι πλούσιος από τζάκι. Τότε πολύ απλά θα είχα τη γνώμη που έχω και για την κυρία που τον έκραξε. Ότι οι τόσο κραυγαλέα πλούσιοι άνθρωπου δεν έχουν ουσιαστική συναίσθηση ακόμα και μια τέτοιας τραγική οικονομικής κατάστασης. Την αντιλαμβάνονται αλλά δεν τη συναισθάνονται. Και θα τον αντιμετώπιζα με μια συγκαταβατική απαξίωση. Τώρα όμως που πληρώνεται από τους φόρους των γονιών μου και απαιτεί μερτικό από την γιαγια μου που η σύνταξη της (ΟΓΑ) είναι 550 ευρώ καθαρά και η ρητορική του εξακολουθεί να είναι "χρείαζονται θυσίες για να σώσουμε την Ελλάδα" έχω την ΗΘΙΚΗ ΑΠΑΙΤΗΣΗ να κάνεις θυσίες και ο ίδιος ή ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ να μην σπαταλάει τον κρατικοδίατο μισθό του σε κουρέματα 700 ευρώ. Ας παραχωρούσε το μισθό του στα ταμείο μείωσης του χρέους και μετά ας έκανε και περμανάντ στην καράφλα και bottox στη mommy Margaret με την προσωπική περιουσία του.

Δε συνηθίζω να εκφράζομαι τόσο λαϊκίστικα χυδαία αλλά καταλαβαίνετε...
apkat
Μα συφωνω οτι σε επιπεδο συμβολισμου ειναι αστοχο..Σε επιπεδο συμβολισμου βεβαια εξακολουθω να πιστευω οτι ειναι αστοχο να του κανει κριτικη μια γυναικα που κανει τις ιδιες επιλογες και κατα πασα πιθανοτητα δεν εχει και η ιδια καμια συναισθηση για το πως ανθρωποι ζουν πραγματικα με 700 ευρω..Αν αυτα τα ελεγε ενας μεροκαματιαρης η ανεργος θα τα αντιμετωπιζα με περισσοτερο σεβασμο..Σε αυτην την περιπτωση μου φαινονται απλα γελοια και αστοχα.

Οσο για το δευτερο που αναφερεις εγω εξακολουθω να βλεπω μονο εναν συμβολισμο..Εκτος και αν εχει καποιος πραγματικα την απαιτηση να δινει οντως ο καθε πολιτικος τον μισθο του για την μειωση του χρεους. Δεν διαφωνω με αυτην την αποψη αλλα την βρισκω λιγο αφελη και ουτοπικη.

Αν δεν τα τρωγε αλλωστε σε κουρεματα θα τα τρωγε σε εστιατορια η κοσμηματα και ρουχα;; Αλλαζει κατι επι της ουσιας;;
rchos
QUOTE(apkat @ May 21 2011, 19:09 ) *
Μα συφωνω οτι σε επιπεδο συμβολισμου ειναι αστοχο..Σε επιπεδο συμβολισμου βεβαια εξακολουθω να πιστευω οτι ειναι αστοχο να του κανει κριτικη μια γυναικα που κανει τις ιδιες επιλογες και κατα πασα πιθανοτητα δεν εχει και η ιδια καμια συναισθηση για το πως ανθρωποι ζουν πραγματικα με 700 ευρω..Αν αυτα τα ελεγε ενας μεροκαματιαρης η ανεργος θα τα αντιμετωπιζα με περισσοτερο σεβασμο..Σε αυτην την περιπτωση μου φαινονται απλα γελοια και αστοχα.

Οσο για το δευτερο που αναφερεις εγω εξακολουθω να βλεπω μονο εναν συμβολισμο..Εκτος και αν εχει καποιος πραγματικα την απαιτηση να δινει οντως ο καθε πολιτικος τον μισθο του για την μειωση του χρεους. Δεν διαφωνω με αυτην την αποψη αλλα την βρισκω λιγο αφελη και ουτοπικη.

Αν δεν τα τρωγε αλλωστε σε κουρεματα θα τα τρωγε σε εστιατορια η κοσμηματα και ρουχα;; Αλλαζει κατι επι της ουσιας;;



μα βρε συ γιαννη ο πολιτικος και ιδιαιτερα ο παπανδρεου με τις πολιτικες του σε εχει γονατισει κατω...
ειναι πανω απο προκλητικο να ζει τη ζωη του οπως και πριν αρχισει ολη η κριση.
πολυ απλα γιατι ο μεσος ελληνας δεν ζει πλεον ετσι οπως ζουσε.
ο μεγαλοεπιχειρηματιας μπορει να μην εχει πληγει αλλα δεν μου επεβαλε αυτος ολα τα εξαντλητικα μετρα τα οποια με εχουν φτασει στο γκρεμο.ο παπανδρεου το εκανε
απαιτω λοιπον απο αυτον που με εχει μπιπ ασαλιωτα να ειναι πιο προσεκτικος στον δημοσιο βιο του.

ετσι για το γαμωτο τουλαχιστον...
apkat
Μα βλεπεις οτι και συ λες ετσι για το γαμωτο..Ειναι συμβολικο το θεμα λοιπον και σε αυτην την διασταση συμφωνω..Μεχρι εκει ομως..

Οσο για το αν ευθυνεται ο παπανδρεου προσωπικα για την σημερινη κατασταση νταξ ειναι μεγαλο θεμα ομως ακομα και ετσι να ναι μεγαλυτερη ευθυνη εχουν αυτοι που τον εξελεξαν παρα ο ιδιος..Μην ξεφευγουμε ομως..

Οπως και να εχει η ουσια ειναι αλλου. Διαφωνουμε οτι την προσωπικη του περιουσια μπορει να την εκμεταλευεται με οποιον τροπο ο ιδιος θελει;; Αν ναι εκει ειναι η βασικη διαφωνια μας.
rchos
QUOTE(apkat @ May 21 2011, 19:31 ) *
Μα βλεπεις οτι και συ λες ετσι για το γαμωτο..Ειναι συμβολικο το θεμα λοιπον και σε αυτην την διασταση συμφωνω..Μεχρι εκει ομως..

Οσο για το αν ευθυνεται ο παπανδρεου προσωπικα για την σημερινη κατασταση νταξ ειναι μεγαλο θεμα ομως ακομα και ετσι να ναι μεγαλυτερη ευθυνη εχουν αυτοι που τον εξελεξαν παρα ο ιδιος..Μην ξεφευγουμε ομως..

Οπως και να εχει η ουσια ειναι αλλου. Διαφωνουμε οτι την προσωπικη του περιουσια μπορει να την εκμεταλευεται με οποιον τροπο ο ιδιος θελει;; Αν ναι εκει ειναι η βασικη διαφωνια μας.


δεν ειναι τοσο απλο γιαννη.
ειναι ακριβως οπως στο πε ο αλλος γιαννης.
εσυ που με τις πολιτικες σου με πατας κατω πρεπει να δειξεις πραγματα
ο παπανδρεου τωρα δεν ειναι ενας απλος πλουσιος ελληνας πολιτης.
ειναι πρωθυπουργος και μπορει εμενα και εσενα να μην μας λεει τιποτα αλλα στον μεσο ελληνα το να βλεπει τον πρωθυπουργο του να περναει και αυτος μερος της κρισης τον βοηθαει παρα πολυ να συνεχισει.
εκει ειναι το μεγαλυτερο προβλημα οτι ο λαος βλεπει να τον μπιπ και αυτοι που τον μπιπ καλοπαιρνανε.
αν αυτοι φαινονταν επισης στριμωγμενοι η εκαναν καποιες κινησεις σαν αυτες που ειπε ο γιαννης ωστε να δειξουν οτι συμμετεχουν στην προσπαθεια αλλαγης της χωρας τοτε ο λαος θα επαιρνε περισσοτερο κουραγιο.
και κουραγιο αυτη τη στιγμη χρειαζεται στη χωρα.
apkat
Mα τα ιδια λεμε και ξαναλεμε..Δεν εχω να προσθεσω κατι...Συμφωνω σε αυτο που λετε και θεωρω οτι σε επιπεδο συμβολισμου ειναι εντελως αστοχη η κινηση..Αυτα. wink.gif
SG3ptshooter


Eνδιαφέρουσες αν μη τι άλλο οι διαφημίσεις στο OCK-DAL απόψε.. smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.