Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Όμιλος Γ - Warsaw
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3, 4
Pierce
Ομάδες

Ισπανία
Σερβία
Σλοβενία
Μεγάλη Βρετανία


Πρόγραμμα

1η αγωνιστική:

7/9 19:15 Μεγάλη Βρετανία vs Σλοβενία
7/9 22:00 Σερβία vs Ισπανία


2η αγωνιστική:

8/9 19:15 Σλοβενία vs Σερβία
8/9 22:00 Ισπανία vs Μεγάλη Βρετανία

3η αγωνιστική:

9/9 19:15 Ισπανία vs Σλοβενία
9/9 22:00 Μεγάλη Βρετανία vs Σερβία
wagner love
Με τη σειρά που έχεις βάλει επάνω τις ομάδες, πιστεύω ότι θα είναι και η τελική κατάταξη του ομίλου. Οι Βρετανοί δεν έχουν καμία μα καμία τύχη χωρίς γκορντον, ντενγκ και αζουμπουικε. η ματσαρα ειναι το ισπανια σερβια για μενα, αλλά γενικά οι τρεις ομάδες που παίζουν στον όμιλο, είναι ομάδες μεταλλίου
redglove
Πραγματικά άτυχοι οι Βρετανοί. Μοναδική τους ελπίδα να 'χει δύο ήττες η Σερβία στο τέλος και να πάνε να παίξουν ένα παιχνίδι ζωής ή θανάτου, δεν βλέπω κάποιον άλλο τρόπο για να καταφέρουν να προκριθούν από τέτοιον όμιλο.
HLR CENATION
QUOTE(redglove @ Sep 7 2009, 15:17 ) *
Πραγματικά άτυχοι οι Βρετανοί. Μοναδική τους ελπίδα να 'χει δύο ήττες η Σερβία στο τέλος και να πάνε να παίξουν ένα παιχνίδι ζωής ή θανάτου, δεν βλέπω κάποιον άλλο τρόπο για να καταφέρουν να προκριθούν από τέτοιον όμιλο.

Mια απορια.Αυτοι καταιβενουν σα μεγαλη βρεταννια κ οχι σαν αγγλια?Δηλ στη περιπτωση που το επαιρναν θα πλακωνοντουσαν για το που θα πηγαινε η κουπα.Περιεργα πραγματα.
Τωρα στα του ομιλου ειναι ενας ομιλος φωτια με ενα μεγαλο ντερμπι που θα μπορουσε να ηταν κ ο τελικος της διοργανωσης.ισπανια εναντιον σλοβενιας με τους πρωτους να ειναι φαβορι λογο γκαζολ,φερναντεζ κ σκαριολο.Το παρκε θα το κοσμουν καποια απο σημντηκοτερα ονοματα του ευρωπαικου μπασκετ.Οι σερβοι τωρα ενα σοβαρο αουνσαιντερ με καλο νεανικο υλικο θα ποσπαθησουν να κλεψουν ενα ματς απο ισπανια,σλοβενια αλλα θα πρωτα απο ολα θα πρεπει να κατιβουν σοβαροι με τους βρεττανους κ να μην παθουν κανα στραπατσο. Δυσκολα θα προχωρησουν πολυ αλλα κ η οχταδα επιτυχια γι αυτους.οι βρεταννοι θα πουν νωρις αντιο.προετοιμαζωνται καθαρα για την ολυμπιαδα τεραστια απωλεια ο ντενγκ.
Ευμένης
Όμιλος φωτιά. Οι Βρετανοί στάθηκλαν άτυχοι. Αν ήταν στον όμιλο της Ρωσίας θα είχαν σίγουρη την πρόκριση. Τώρα μάλλον δεν θα έχουν τύχη, αν και έχουν τα φόντα να κλείσουν κάποιο σπίτι. Θα δούμε κατά πόσο η Ισπανία θα καθαρίσει εύκολα ή θα ζοριστεί με Σερβία και Σλοβενία.
Hakeem Olajuwon
Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω είναι απο κι ως που η σλοβενια είναι φαβορι για μεταλλιο.
Μετα την απωλεια ουντριχ,βουγιασιτς,σμοντις στον α γυρο και βλεπουμε, με ποιους θα παρει μεταλλιο με τον σλοκαρ και τον κλομπουτσαρ; Ενω πριν τις απουσιες ηταν φαβορι για το μεταλλιο τωρα ας περασει την Μ.Βρετανια και ευχαριστημενη να είναι
rchos
πρεπει να δηλωσω πως το οτι καθομαι και βλεπω μεγαλη βρετανια στο μπασκετ στο ιντερνετ λαιβ με κανει να νιωθω πολυ cult σημερα!
xristos_metal
Πολυ ωραια ομαδα η Μ.Βρετανια.Αν ειχε Ντενγκ και Γκορντον,πιστευω θα μπορουσε να κανει παρα πολλα πραματα.
thrylos7
QUOTE
πρεπει να δηλωσω πως το οτι καθομαι και βλεπω μεγαλη βρετανια στο μπασκετ στο ιντερνετ λαιβ με κανει να νιωθω πολυ cult σημερα!


laugh.gif laugh.gif

O εκφωνητής όλα τα λεφτά!

O Ούντριχ έπαιξε 7,5'.
GMlls
μήπως μπορείτε να δώσετε το λινκ για να το δω και εγώ;

δύσκολα τους βλέπω τους σλοβένους απόψε.
thrylos7
Κάτι ακόμη καλύτερο που μας χάρισε ο benchwarmer σε άλλο τόπικ:

http://www.skai.gr/articles/news/folder/Eurobasket-2009/
GMlls
ευχαριστώ φίλε μου. μου κολλάει συνέχεια όμως. δεν το ήξερα οτι το σκαι έχει live. μπράβο αυτο το κανάλι.

άσχετο: έχει κλείσει και καλές σειρές απότι είδα σε διαφήμιση.
GMlls
QUOTE(thrylos7 @ Sep 7 2009, 20:59 ) *
laugh.gif laugh.gif

O εκφωνητής όλα τα λεφτά!

O Ούντριχ έπαιξε 7,5'.


αυτοί οι δικοί μας είναι εντελώς εκτός τόπου και χρόνου. μου αρέσει που χρησιμοποιούν συνέχεια αμερικάνικες εκφράσεις, ΄και καλά΄οτι το κατέχουν το θέμα smiley.gif
xristos_metal
Μπραβο γενικα στο Σκαι που δειχνει ολα τα ματς και μαλιστα σε πολυ καλη εικονα για ονλαιν στριμινγκ.Γενικα το ειχα σε μεγαλη εκτιμηση.....αν κανουν τιποτα παρομοιο και για την ευρωλιγκα θα ειναι τελεια.
AirNick7
βρετανια-σλοβενια 59-72 παρ' ολα αυτα η σλοβενια δεν εντηπωσιασε....(εμενα τουλαχιστον)...
Johnnys
Oντω καλη κινηση απο τον Σκαι αν και προσωπικα σε μενα το streaming ειναι πολυ αργο σε σημειο που ειναι τελειως εκνευριστικο να βλεπεις αγωνα..Σας συμβαινει και εσας?
benchwarmer
QUOTE(Johnys @ Sep 7 2009, 21:36 ) *
Oντω καλη κινηση απο τον Σκαι αν και προσωπικα σε μενα το streaming ειναι πολυ αργο σε σημειο που ειναι τελειως εκνευριστικο να βλεπεις αγωνα..Σας συμβαινει και εσας?


1. Τι συνδεση εχεις? Αν εχεις απο 1 mbit και κατω, θα εχεις προβλημα. Απο 2 και πανω ειναι μια χαρα νομιζω.

2. Μην κατεβαζεις τιποτα αλλο εννοειται...
Johnnys
Οχι εχω (εικονικα παντα) 24αρα...Παρ'ολ αυτα μια χαρα δεν ειναι...
redglove
Είμαι πολύ περίεργος να δω πως θα διαχειριστεί την κατάσταση με τα γκαρντ της Ισπανίας ο "δικός μου".

Όχι τόσο από άποψης ικανοτήτων όσο από άποψης θεατρινισμών...
gallistis
εχει μια καθυστερηση ο ηχος η μου φαινεται;το κλεινω και βαζω σκαι.μεχρι στιγμης καλα πανε οι σερβοι,δε το περιμενα
xristos_metal
Πολυ ασυνδετη η Ισπανια,και η Σερβια παιζει ακριβως αυτο το μπασκετ που τους εκνευριζει.14 ποντοι σε 15 λεπτα.Τοσους ειχαν και τα σκοπια.
AZ1980
Όπως είχε φανεί και πριν τη διοργάνωση, η συγκεκριμένη ομάδα δεν είναι Σερβία, αλλά ...Γιουγκοσλαβία από τα παλιά. Παρακολουθώ συγκινημένος, είναι πολλά τα deja vu.


bball.gif
belalik
Ρε παιδιά, το player του ΣΚΑΙ μπαινει full screen ? ..

Δεν μπορω να το κανω ...


Στη ΕΤ-1 εχει τρελλη διαφορα ο ηχος με την εικονα (πιο γρηγορα ο ηχος), ακομα δεν εχει σηκωθει ο αλλος και λεει 'αστοχο το τριποντο' ...
GMlls
πολύ καλή η σερβία. αν δεν ξυπνήσει ο ναβάρο οι ισπανοί δεν νικούν.

redglove
Γιουγκοσλαβία από τα παλιά δεν πρόλαβα αλλά αυτή η Σερβία πετάει φωτιές. Ο Βελίτσκοβιτς ειδικά δείχνει ασταμάτητος.
benchwarmer
QUOTE(belalik @ Sep 7 2009, 22:42 ) *
Ρε παιδιά, το player του ΣΚΑΙ μπαινει full screen ? ..

Δεν μπορω να το κανω ...


Στη ΕΤ-1 εχει τρελλη διαφορα ο ηχος με την εικονα (πιο γρηγορα ο ηχος), ακομα δεν εχει σηκωθει ο αλλος και λεει 'αστοχο το τριποντο' ...


Λογικα γιατι η περιγραφη γινεται απο Αθηνα........
Οχι, δεν νομιζω οτι μπαινει full-screen το αλλο.
Flexo
Εντυπωσιακή η Σερβία.
Χωρίς τα μεγάλα ονόματα ο δάσκαλος Ιβκοβιτς φαίνεται πως έχει δημιουργήσει μία καλοδουλεμένη μηχανή, με άμυνα για όσκαρ.

Αναμένεται η Ισπανία να αντιδράσει στο 2ο και δεν ξέρω αν θα μπορέσουν να διατηρήσουν την διαφορά οι Σέρβοι, αλλά ανεξαρτήτως τελικού αποτελέσματος, το ημίχρονο που κάναν είναι ακριβώς αυτό που χρειάζεται στην Ισπανία.
Βέβαια υπήρξαν και φάσεις τραβηγμένες απο τα μαλιά, στις οποίες οι Σέρβοι ευστόχησαν.

Αν συνεχίσουν έτσι οι Σέρβοι, φαίνεται πως θα διεκδικήσουν θέση στο βάθρο. Επιπλέον το μέλλον της ομάδας τους δείχνει πολύ ευοίωνο.

ΥΓ. Ο συγχρονισμός ήχου-εικόνας της ΕΤ 1 είναι για τα πανηγύρια.


QUOTE(AZ1980 @ Sep 7 2009, 23:42 ) *
Όπως είχε φανεί και πριν τη διοργάνωση, η συγκεκριμένη ομάδα δεν είναι Σερβία, αλλά ...Γιουγκοσλαβία από τα παλιά. Παρακολουθώ συγκινημένος, είναι πολλά τα deja vu.


bball.gif


Ακριβώς, έτσι. Χωρίς τα ονόματα της Γιουγκοσλαβίας, το μπάσκετ που παίζουν οι Σέρβοι θυμίζει τα παλιά.
Φυσικά και με το φοβερό απο άποψη τακτικής παιχνίδι του ΓΙΟΥΓΚΟΣΛΑΒΟΥ Ντούσαν, καθώς και με την πολύ καλή διαχείριση του υλικού!
belalik
QUOTE(benchwarmer @ Sep 7 2009, 23:44 ) *
Λογικα γιατι η περιγραφη γινεται απο Αθηνα........
Οχι, δεν νομιζω οτι μπαινει full-screen το αλλο.


Ρε γμτ .. ειναι πολυ μικρο ..

Και εχει καλη αναλυση, θα 'αντεχε' full screen.. Τι βλακεια..

Με καποια πατεντα θα γινεται, αλλα αντε να ψαχνεις τωρα..
polympoumpounas
Εκπληκτικη η Σερβια μεχρι στιγμης.Τους εκλεψαν και εναν ποντο.Μετρησαν ενα τριποντο του Τεοντοσιτς για 2.
Μετα τα σημερινα(ασχετα με το ποια θα ειναι η καταληξη) και αυτα με τη Σλοβενια παντως νομιζω πια οτι η Ισπανια δεν ειναι καθολου αχτυπητη.Εκτος απο τον Καλντερον, φαινεται να τους στοιχιζει πολυ και η απωλεια Χιμενεθ.

Ασχετο.Ετσι οπως κουρευτηκε ο Μαρκ και οπως αφησε μαλλια ο Παου τωρα πια τους μπερδευω icon_drunk.gif .Εχει ο καθενας πλεον το look που ειχε ο αλλος παλια!
xristos_metal
Αντε φορεσαν τα βατραχοπεδιλα και τις μασκες οι Ισπανοι.....αρχισαν οι βουτιες και τα καραγκιοζιλικια χαχαχαχα.
GMlls
θα γίνω γραφικός αλλά η έρτ είναι πολύ χαμηλού επιπέδου κανάλι. δεν της αξίζει η διοργάνωση. ούτε τον ήχο δεν μπορούν να διορθώσουν; άσε που ο δημοσιογράφος είναι άμπαλος.

ps: ο γκασόλ έχει χάσει τη μπάλα ή μου φαίνεται;
Pierce
oι Σερβοι κανουν παρτυ... 55-37 λιγο πριν την αρχη της τελευταιας περιοδου.... ο Οπαπ εδινε 100 αποδοση για νικη 16-20 ποντων των Σερβων... Εχουν αρκετη διψα οι τυποι, βλεπω να το χτυπανε το μεταλλιο...
Με εκπλησουν ευχαριστα smile.gif
AZ1980
Αυτό ήταν πάντα η Γιουγκοσλαβία. Ομαδικό μπάσκετ από καταπληκτικούς παίκτες, γεμάτους πάθος, αυτοθυσία και άρτια γνώση των βασικών του αθλήματος. Οι οποίοι μετά βέβαια γίνονται σταρς.

Μαθήματα μπάσκετ... Κάποια πράγματα δεν αλλάζουν...


bball.gif





Basketikoc
Το πρωτο μπαμ εγινε!.Αυτο βεβαια μπορει να σημαινει και πολλα μπορει και τιποτα(για τους Ισπανους).Απεναντιας για εμας δειχνει πως δεν ειναι ανικητοι,εχουν αδυναμιες(πρεπει να βγουν εκτος ρυθμου και τοτε αρχιζουν τα προβληματα) και προφανως η πρωτια στον ομιλο αποκτα αλλο ενδιαφερον
sir-elric
QUOTE(AZ1980 @ Sep 8 2009, 00:23 ) *
Αυτό ήταν πάντα η Γιουγκοσλαβία. Ομαδικό μπάσκετ από καταπληκτικούς παίκτες, γεμάτους πάθος, αυτοθυσία και άρτια γνώση των βασικών του αθλήματος. Οι οποίοι μετά βέβαια γίνονται σταρς.

Μαθήματα μπάσκετ... Κάποια πράγματα δεν αλλάζουν...


bball.gif

ετσι ετσι!

και θα ευλογησβ τα γεννια οταν ελεγα οτι η ισπανια δεν ειναι το φαβορι που ολοι παρουσιαζουν
Flash
Έτσι ρε Σερβιααααααααααααααααααααααααααααααααααα
ααααααα!!!

Αναρωτιέμαι αν χάρηκα περισσότερο τη δικιά μας 30αρα ή την νίκη της Σερβίας (ειδικά επειδή έγινε με τους διατητές να μην χαρίζουν τίποτα στους Ισπανούς-μάλλον το αντίθετο rolleyes.gif )
AZ1980
QUOTE(Basketikoc @ Sep 7 2009, 21:42 ) *
Το πρωτο μπαμ εγινε!.Αυτο βεβαια μπορει να σημαινει και πολλα μπορει και τιποτα(για τους Ισπανους).Απεναντιας για εμας δειχνει πως δεν ειναι ανικητοι,εχουν αδυναμιες(πρεπει να βγουν εκτος ρυθμου και τοτε αρχιζουν τα προβληματα) και προφανως η πρωτια στον ομιλο αποκτα αλλο ενδιαφερον


Φυσικά και κανείς δεν είναι ανίκητος. Άλλωστε και εμείς την κερδίσαμε την Ισπανία, σε καλύτερη κατάσταση απ' ότι τώρα, μέσα στην έδρα της, πριν δυο χρόνια.

Ωστόσο έχω την αίσθηση πως σε αυτό το Ευρωμπάσκετ υπάρχει μια ομάδα που, αν και όχι "ανίκητη" (ούτως ή άλλως σε αυτό το επίπεδο τέτοια πράγματα δεν υπάρχουν), είναι κατά τη γνώμη μου πολύ δύσκολο να ηττηθεί σε παιχνίδι "χωρίς αύριο".

Η Γιουγκοσλαβία. Ή Σερβία τέλος πάντων, για τους νεωτεριστές wink.gif


bball.gif
dominik
ΟΜΑΔΑΡΑ με τα ολα της οι πλαβι!κατα κυριο λογο πιτσιρικαδες που ξερουν τι
πρεπει να κανουν και ποιος ειναι ο ρολος τους σε αυτη την ομαδα.εξαιρετικοι οι
βελιτσκοβιτς,ματσβαν(εχει πολυ μελλον το παιδι αυτο) και ο κριστιτς!ο τεπιτς δε μου
αρεσει και πολυ παντως..οσο για τον τεοντοσιτς,οταν εμπαινε οι ισπανοι γυρναγαν
το ματς icon_drunk.gif
οι ισπανοι ηταν πολυ μετριοι αλλα και αστοχοι..τιποτα δε βαζαν και ο γκασολ
πηρε οσκαρ αστοχιας!οταν δε τα βρηκαν σκουρα,αρχισαν τα καραγκιοζιλικια..αιωνιοι!!
μονος διασωθεις ο γιουλ..
αμα συνεχισουν ετσι,θα χουν προβλημα οι φουριος ροχας..
sir-elric
QUOTE(AZ1980 @ Sep 8 2009, 00:46 ) *
Φυσικά και κανείς δεν είναι ανίκητος. Άλλωστε και εμείς την κερδίσαμε την Ισπανία, σε καλύτερη κατάσταση απ' ότι τώρα, μέσα στην έδρα της, πριν δυο χρόνια.

Ωστόσο έχω την αίσθηση πως σε αυτό το Ευρωμπάσκετ υπάρχει μια ομάδα που, αν και όχι "ανίκητη" (ούτως ή άλλως σε αυτό το επίπεδο τέτοια πράγματα δεν υπάρχουν), είναι κατά τη γνώμη μου πολύ δύσκολο να ηττηθεί σε παιχνίδι "χωρίς αύριο".

Η Γιουγκοσλαβία. Ή Σερβία τέλος πάντων, για τους νεωτεριστές wink.gif


bball.gif

δεν θα ενθουσιαζομουν τοσο πολυ! εχουν χτπυητες αδυναμιες που ειδικα σε νοκ αουτ θα φανουν!

ρε λες να ηρθε η ωρα της σλοβενιας?
j-kidd13
Ελα ρε Σερβια banana.gif
Τρελανε μας.....Με τους αχωνευτους τους Ισπανους!!!
Πιο πολυ χαρηκα τωρα παρα με την εθνικη...
Flexo
Δεν νομίζω ότι θα ξαναδούμε τους Ισπανούς σε τόσο άσχημη βραδιά, αλλά αυτό δεν μειώνει σε τίποτα τη νίκη των Σέρβων, οι οποίοι τους εγκλώβισαν με την τρομερή τους άμυνα.
Τα ταλέντα της Σερβίας στο 2ο ΄έπαιξαν σαν έμπειροι παίκτες και το καθάρισαν, χωρίς να δώσουν ελπίδες στους Ισπανούς.

Εκτός απο τον MVP Κρστιτς μου άρεσε πολύ και ο Τέπιτς.
Θα τολμήσω μάλιστα να πω ότι στο πρώτο ημίχρονο μου θύμισε κάτι απο Ντέγιαν!
Εξαιρετικός και ο Μάτσβαν.
sir-elric
QUOTE(j-kidd13 @ Sep 8 2009, 00:50 ) *
Ελα ρε Σερβια banana.gif
Τρελανε μας.....Με τους αχωνευτους τους Ισπανους!!!
Πιο πολυ χαρηκα τωρα παρα με την εθνικη...

Και εγψω πηγα στηνσ ελιδα τους στο facebook να υποβαλω τους αγωνιστικους μου χαιριστιμους
red pyramid88
Είδα απο το 3ό δεκάλεπτο και μετά Ισπανία-Σερβία. Προσωπικώς ξενέρωσα για 2 λόγους:

-Παίζει να ήταν η χειρότερη Ισπανία που έχω δεί ποτέ. Πραγματικό αίσχος σε όλα τα επίπεδα. Τουλάχιστον η λογική λέει ότι δεν πρόκειται να ξαναπαίξουν τόσο άσχημα.

-Χάσαν απο την αντιπαθέστερη εθνική ομάδα, τους Σέρβους. Πόσο χειρότερα δηλαδή?

Ελπίζω τουλάχιστον ο Gasol να ξυπνήσει, σήμερα ξεφτέλυσε μόνος του τον εαυτό του. Για να δούμε...
gallistis
QUOTE(red pyramid88 @ Sep 8 2009, 00:56 ) *
-Χάσαν απο την αντιπαθέστερη εθνική ομάδα, τους Σέρβους. Πόσο χειρότερα δηλαδή?


σωστος.οι αχωνευτοι νικησαν τους αντιπαθεστατους.οτι ηταν παλαιοτερα οι σερβοι(με διαιτητικες βοηθειες τυπου πιτσιλκα και τολιβερ)το συνεχισαν και το ανεπτυξαν στον υπερτατο βαθμο οι ισπανοι.μακαρι να μας αδειασουν τη γωνια both
koutsou10
QUOTE(red pyramid88 @ Sep 8 2009, 00:56 ) *
Είδα απο το 3ό δεκάλεπτο και μετά Ισπανία-Σερβία. Προσωπικώς ξενέρωσα για 2 λόγους:

-Παίζει να ήταν η χειρότερη Ισπανία που έχω δεί ποτέ. Πραγματικό αίσχος σε όλα τα επίπεδα. Τουλάχιστον η λογική λέει ότι δεν πρόκειται να ξαναπαίξουν τόσο άσχημα.

βασικα η ισπανια σε αυτο το ευρωμπασκετ δεν εχει τον ασο με εμπειρια που να ξερει τι πρεπει να κανει μεσα στο γηπεδο,ποτε να τρεξει,ποτε να παιξει σετ παιχνιδι...οσο για τον ρουμπιο για ακομα μια φορα απεδειξε οτι σε καμια περιπτωση δεν ειναι ετοιμος παιχτης για κανενα λογο για να παιξει στο nba(ευτυχως που δεν πηγε κ ολας)κ μπορει να μην κανει ουτε κ για την μπαρτσα...ειναι πολυταλαντουχος παιχτης αλλα σε καμια περιπτωση ετοιμος κ δυστυχως η ευτυχως για αυτην την ηττα οι 2 που εχουν την μεγαλυτερη ευθυνη κατεμε ειναι αυτος αλλα κ σε μεγαλυτερο ποσοστο ο ποου γκασολ...

Υ.Γ ρε παιδια οχι κ αντιπαθητικη η σερβια που εχει βγαλει φοβερους προπονητες(οπως ο θεορατοι ιβκοβιτς κ ομπραντοβιτς)κ φοβερους καλαθοσφαιριστες που μπορει να λειπουν απο το ευρωμπασκετ αλλα μιλαμε οτι οι ανθρωποι εχουν χτισει μια δικια τους σχολη στον χωρο!!!
Air Kef
Eπειδή βλέπω πολύ κράξιμο στον Πο, να θυμίσω ότι προέρχεται από τραυματισμό και απροπονισιά τουλάχιστον 2 εβδομάδων.

Λογικά μετά την α φάση θα ανακάμψει, το ίδιο και η Ισπανία. Καλό της έκανε αυτή η ήττα, ο τίτλος του απόλυτου φαβορί δεν της έκανε καλό.

Καλό έκανε και στην Σερβία ασφαλώς που της έδωσε τεράσια αυτοπεποίθηση για την συνέχεια.

Ακόμα ενας contester για 4αδα σε ένα από τα πιο αμφίροππα τουρνουά όλων των εποχών, όσον αφορά την 4αδα τουλάχιστον!
AZ1980
QUOTE(gallistis @ Sep 7 2009, 22:01 ) *
σωστος.οι αχωνευτοι νικησαν τους αντιπαθεστατους.οτι ηταν παλαιοτερα οι σερβοι(με διαιτητικες βοηθειες τυπου πιτσιλκα και τολιβερ)το συνεχισαν και το ανεπτυξαν στον υπερτατο βαθμο οι ισπανοι.μακαρι να μας αδειασουν τη γωνια both


Συμφωνώ, αλλά οι Γιούγκοι μας δίδαξαν και μπάσκετ μια εποχή. Άλλαξαν όλο το ευρωπαικό παιχνίδι.

ΥΓ: Πολύ απότομα το έγραψες αυτό το "Τόλιβερ", ρε άνθρωπε... Προειδοποίησέ με άλλη φορά, παραλίγο να ...μείνω στον τόπο!!! smile.gif


bball.gif
Hakeem Olajuwon
Επιβεβαιωθηκε ποσο μεγαλη υποθεση στο μπασκετ είναι ο προπονητης.Ενας καλος προπονητης
απο εναν κακο μπορει να κανει το ασπρο-μαυρο σε μια ομαδα.
Και η σερβια του 2007 ειχε μια χαρα παικτες αλλα πηγε απατη.Αντιθετα η ισπανια του 2009 σαφως χειροτερη των προηγουμενων.Αν ηταν αντιθετα οι προπονητες θα ηταν και αντιθετο το αποτελεσμα.
Η σερβια σε καμμια περιπτωση δεν εχει τους παικτες του παρελοντος και αυτο ισως αποτελεσει ταβανι στις επιτυχιες.
Η ισπανια απιστευτα υπερτιμημενη ανεδειξε τις αδυναμιες της και πλην μεγαλου γκαζολ και ρουντι δεν ειναι κατι ιδιαιτερο στο 1-1 αρα σταματιεται απο μια καλη αμυνα.

Παρατηρηση:Αν ειχαμε ομπραντοβιτς ή ιβκοβιτς ή τανιεβιτς θα παιρναμε περιπατο το ευρωμπασκετ
T.W.Is.M.
QUOTE(red pyramid88 @ Sep 8 2009, 00:56 ) *
Είδα απο το 3ό δεκάλεπτο και μετά Ισπανία-Σερβία. Προσωπικώς ξενέρωσα για 2 λόγους:

-Παίζει να ήταν η χειρότερη Ισπανία που έχω δεί ποτέ. Πραγματικό αίσχος σε όλα τα επίπεδα. Τουλάχιστον η λογική λέει ότι δεν πρόκειται να ξαναπαίξουν τόσο άσχημα.

-Χάσαν απο την αντιπαθέστερη εθνική ομάδα, τους Σέρβους. Πόσο χειρότερα δηλαδή?

Ελπίζω τουλάχιστον ο Gasol να ξυπνήσει, σήμερα ξεφτέλυσε μόνος του τον εαυτό του. Για να δούμε...



QUOTE(gallistis @ Sep 8 2009, 01:01 ) *
σωστος.οι αχωνευτοι νικησαν τους αντιπαθεστατους.οτι ηταν παλαιοτερα οι σερβοι(με διαιτητικες βοηθειες τυπου πιτσιλκα και τολιβερ)το συνεχισαν και το ανεπτυξαν στον υπερτατο βαθμο οι ισπανοι.μακαρι να μας αδειασουν τη γωνια both


Mια νικη της Σλοβενιας αυριο θελουμε λοιπον και νικη των Ισπανων επι της Σλοβενιας μεθαυριο και να το πρωτο do-or-die παιχνιδι για τους Σερβους...εναντιον της παρεας του Ποπς!!!
Να τους δω να χανουν απο τον Ποπς και τον Αντι Μπετς και ας μην παρουμε το χρυσο αηττητοι! Ας χασουμε ενα ματς στον ομιλο. smiley.gif
AZ1980
Kαι κάτι ακόμα...

Θα ήταν λάθος, κατά τη γνώμη μου, η σημερινή επιθετική "απραξία" των Ισπανών να αποδοθεί πιο πολύ στην "κακή βραδιά" των Ιβήρων, παρά στην ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ άμυνα της ομάδας του Ίβκοβιτς. Οι περιστροφές ήταν τόσο γρήγορες που θύμισαν τη δική μας Εθνική, σε εκείνη την εντυπωσιακή της εμφάνιση στον ημιτελικό του 2007.


bball.gif


This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.