Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑ - Γ' ΟΜΙΛΟΣ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31
gamaik
ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΕΠΑΙΞΑ ΜΟΝΟ ΟΣΟ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ!!! wink.gif
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΜΑΤΣ,ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΕΖΑΚΙΑΣ04,ΧΟΧΛΙ44! icon_wave.gif
master_d'_eska
καλημερα παιδες ολα καλα?εκτος απο τους αγιους που ενημερωσαν για την νικη τους στ αλλα παιχνιδια τι ειχαμε?


basketman που χαθηκες?αληθεια σ εχει ζητησει ομαδα με 5 χιλιαρικα? 41.gif
Lastixoman
Ο άλλος ο αγώνας πόσο ήρθε? Γνωρίζει κανείς?
steky78
Λεόντειος-Δρυοπηδείς 43-49. Κλειστό ματς, η Λεόντειος άντεξε (ως συνήθως) για τρία δεκάλεπτα. Με ένα σερί 7-0 στις αρχές του τέταρτου 10λέπτου ο Διαγόρας πήρε τα ηνία και κράτησε τη διαφορά ως το τέλος.
PSINAKIS
QUOTE(KILL-BILL @ Apr 10 2008, 00:22 ) *
o phgasos paei gia nikh thn kuriakh!!!
41.gif


ph34r.gif ugly_tocktock.gif magic.gif
Kiddakos
Με ποιον παίζει ο Πήγασος?
master_d'_eska
καλημέρα παίδες τι κάνετε?

καλή επιτυχία στον πήγασο αν κ δεν νομίζω πως ο νικηφόρος θα χάσει!


υ.γ ρε με ρέγουλα απόψε που θα σας βγάλει ο πρόεδρος έξω μην φάτε πάνω απο 5 μπριζόλες ο καθένας! 69.gif


αντε τα λέμε! icon_wave.gif
master_d'_eska
καλησπέρα τι κάνετε παίδες καλά?


καταρχην το ενα αποτέλεσμα είναι ότι η δάφνη κέρδισε με +27 περίπου σκορ κάπου 73-46.
κ δεύτερο θέλω να μιλήσω για έναν μεγάλο έρωτα κ έχω κ φότο.στην αρχή τσακωνόντουσαν συνέχεια κ δεν αντάλαζαν ούτε μια πάσα αλλά πλέον είναι τόσο καψούρηδες μεταξύ τους που όποτε δεν βρίσκονται κ οι δύο μαζί στην 5άδα που παίζει στεναχωριούνται,ο λόγος για 2 συμπαίχτες που πλέον δεν κρύβονται οτί υπάρχει αίσθημα μεταξύ τους!μπράβο παιδιά πάντα τέτοια. κ ότι καλύτερο για το κοινό σας μέλλον! icon_wave.gif


υ.γ ονόματα δεν λέμε γιατί δεν ξέρω αν το γνωρίζει ο προπονητής τους!
ααααααααα μπράβο στο κρυονέρι για την προσπάθεια κ τους 66 πόντους που δεν έχουν βάλει σ άλλη ομάδα! 69.gif θα συμφωνήσω με τους φίλους των αγίων κ θα δώσω συγχαρητήρια στα παιδιά του κρυονερίου!
xoxli44
QUOTE(master_d'_eska @ Apr 12 2008, 14:15 ) *
καλησπέρα τι κάνετε παίδες καλά?
καταρχην το ενα αποτέλεσμα είναι ότι η δάφνη κέρδισε με +27 περίπου σκορ κάπου 73-46.
κ δεύτερο θέλω να μιλήσω για έναν μεγάλο έρωτα κ έχω κ φότο.στην αρχή τσακωνόντουσαν συνέχεια κ δεν αντάλαζαν ούτε μια πάσα αλλά πλέον είναι τόσο καψούρηδες μεταξύ τους που όποτε δεν βρίσκονται κ οι δύο μαζί στην 5άδα που παίζει στεναχωριούνται,ο λόγος για 2 συμπαίχτες που πλέον δεν κρύβονται οτί υπάρχει αίσθημα μεταξύ τους!μπράβο παιδιά πάντα τέτοια. κ ότι καλύτερο για το κοινό σας μέλλον! icon_wave.gif
υ.γ ονόματα δεν λέμε γιατί δεν ξέρω αν το γνωρίζει ο προπονητής τους!
ααααααααα μπράβο στο κρυονέρι για την προσπάθεια κ τους 66 πόντους που δεν έχουν βάλει σ άλλη ομάδα! 69.gif θα συμφωνήσω με τους φίλους των αγίων κ θα δώσω συγχαρητήρια στα παιδιά του κρυονερίου!

Ενω ολες οι υπολοιπες ομαδαρες του ομιλου επαιξαν το κρυονερι ζον-πρεσ για να μην βαλουν πανω απο 30.Μπραβο σε αυτες τις ομαδαρες λοιπον που μπηκαν στη διαδικασια να παιξουν αμυνα τα πιτσιρικια του κρυονεριου που τα περισσοτερα δεν ξερουν κ πολλα.Συγνωμη δεν ειχα σκοπο να αναφερω ικανοτητες αλλα ο φιλος μαστερ δεν καταλαβαινει.
Υ.Γ βαζαμε κ αυτοκαλαθια για να κανουν το ρεκορ τους τα παιδια μαστερ
goos
Επειδη λετε ολοι μπραβο στο Κρυονερη εχετε δει καμια βελτιωση στον 2ο γυρο;Εγω βλεπω οτι ειναι πολυ χειροτεροι,το θεμα δεν ειναι μια ομαδα να παιζει απλα ενα παιχνιδι,ειναι να βελτιωνετε σαν ομαδα αλλα και ατομικα ο καθε παιχτης.Αν ηταν ετσι ας κατεβασουν στην δ'εσκανα κ 2-3 ομαδες με παλαιμαχους και να λεμε μπραβο και σε αυτους γιαυτο που κανουν.Πρεπει να υπαρχει εξελιξη σε ολα και καλο ειναι να μην νοιαζονται απλα να πηγαινουν να παιζουν για να παιζουν.Αν του χρονου βελτιωθουν σαν ομαδα και ατομικα σαν παιχτες τοτε ναι να πω μπραβο και εγω και ας χασουν ολα τα παιχνιδια αλλα εγω αυτο που ειδα ηταν οτι ειναι πολυ χειροτεροι στον β'γυρο.
Kiddakos
[quote name='goos' date='Apr 12 2008, 17:42 ' post='186322']
Επειδη λετε ολοι μπραβο στο Κρυονερη εχετε δει καμια βελτιωση στον 2ο γυρο;Εγω βλεπω οτι ειναι πολυ χειροτεροι,το θεμα δεν ειναι μια ομαδα να παιζει απλα ενα παιχνιδι,ειναι να βελτιωνετε σαν ομαδα αλλα και ατομικα ο καθε παιχτης.Αν ηταν ετσι ας κατεβασουν στην δ'εσκανα κ 2-3 ομαδες με παλαιμαχους και να λεμε μπραβο και σε αυτους γιαυτο που κανουν.Πρεπει να υπαρχει εξελιξη σε ολα και καλο ειναι να μην νοιαζονται απλα να πηγαινουν να παιζουν για να παιζουν.Αν του χρονου βελτιωθουν σαν ομαδα και ατομικα σαν παιχτες τοτε ναι να πω μπραβο και εγω και ας χασουν ολα τα παιχνιδια αλλα εγω αυτο που ειδα ηταν οτι ειναι πολυ χειροτεροι στον β'γυρο.
[/quot


Αυτό που λες δεν είναι λάθος, σκέψου όμως ότι οι περισσότερες ομάδες που είναι στην ίδια κατάσταση με το Κρυονέρι, ή διαλύονται στα μισά της χρονιάς ή τρώνε ένα σωρό μηδενισμούς επειδή ξέρουν την μοίρα τους και βαριούνται να κατέβουν στους αγώνες.
FILOS_BASKET
Το παλεψε ο Πηγασος μεχρι ενα σημειο το παιχνιδι με τον Νικηφορο, ομως παρολο που καταφερε να μαζεψει την μεγαλη διαφορα του ημιχρονου, νομιζω 16 εχανε, δεν ειχε ουτε δυναμεις ουτε λυσεις απεναντι στην καλα ορανωμενη ομαδα του Νικηφορου. Οταν μαλιστα αρχισαν τα γιουργια ολα ηταν τυπικη διαδικασια.
Για αλλη μια φορα οι του Νιοκηφορου το παλεψαν μεχρι το τελευταιο δευτερολεπτο.
Το ενδιαφερον για τον αγωνα της τεταρτης του Νικηφορου με την Δαφνη νομιζω θα ειναι ολα τα λεφτα κ για τον Διαγορα κ την Λυκοβτυση.
ns9
ΝΕΑΠΟΛΗ-ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ 2 +19

Ηρεμο απογευμα,παιξαμε οσο χρειαζοταν..
τελικα ξερουμε ποσοι ανεβαινουν κατευθειαν και ποσοι πανε μπαραζ??
ΛΟΥΚΟΥΜΑΣ
QUOTE(FILOS_BASKET @ Apr 13 2008, 21:03 ) *
Το παλεψε ο Πηγασος μεχρι ενα σημειο το παιχνιδι με τον Νικηφορο, ομως παρολο που καταφερε να μαζεψει την μεγαλη διαφορα του ημιχρονου, νομιζω 16 εχανε, δεν ειχε ουτε δυναμεις ουτε λυσεις απεναντι στην καλα ορανωμενη ομαδα του Νικηφορου. Οταν μαλιστα αρχισαν τα γιουργια ολα ηταν τυπικη διαδικασια.
Για αλλη μια φορα οι του Νιοκηφορου το παλεψαν μεχρι το τελευταιο δευτερολεπτο.
Το ενδιαφερον για τον αγωνα της τεταρτης του Νικηφορου με την Δαφνη νομιζω θα ειναι ολα τα λεφτα κ για τον Διαγορα κ την Λυκοβτυση.

το παιχνιδι της τεταρτης ειναι σιγουρα πολυ ενδιαφερον αλλα νομιζω οτι δεν ελπιζει σε κατι η λυκοβρυση διοτι και δυο ηττες να κανει η δαφνη στα τελευταια τρια παιχνιδια,η δαφνη εξακολουθει να υπερτερει.ο διαγορας συνεχιζει να ελπιζει,η λυκοβρυση στη καλυτερη περιπτωση θα τερματισει τεταρτη με την προυποθεση οτι δε θα χασει αλλο ματς.
Kiddakos
QUOTE(ΛΟΥΚΟΥΜΑΣ @ Apr 14 2008, 10:13 ) *
το παιχνιδι της τεταρτης ειναι σιγουρα πολυ ενδιαφερον αλλα νομιζω οτι δεν ελπιζει σε κατι η λυκοβρυση διοτι και δυο ηττες να κανει η δαφνη στα τελευταια τρια παιχνιδια,η δαφνη εξακολουθει να υπερτερει.ο διαγορας συνεχιζει να ελπιζει,η λυκοβρυση στη καλυτερη περιπτωση θα τερματισει τεταρτη με την προυποθεση οτι δε θα χασει αλλο ματς.




Θα γίνει χαμός απ' ότι φαίνεται για τις θέσεις 3 και 4. shot.gif
Ποιοι τις διεκδικούν?
ΛΟΥΚΟΥΜΑΣ
πιο κοντα στην τριτη θεση βρισκεται η δαφνη.λογικα με νικη επι του κρυονεριου την εξασφαλιζει,αν κερδισει το ντερμπι με το νικηφορο την καπαρωνει,αλλα ακομη και να χασει παλι εχει το πλεονεκτημα.στις τελευταιες αγωνιστικες θα γινει μαχη!
ns9
QUOTE(Kiddakos @ Apr 14 2008, 11:28 ) *
Θα γίνει χαμός απ' ότι φαίνεται για τις θέσεις 3 και 4. shot.gif
Ποιοι τις διεκδικούν?



Η Λυκοβρυση ειναι σιγουρα 4η! Μην ελπιζει σε κατι ο Διαγορας! Εκτος αν αρχισει τα περσινα..
Για τη 3η θεση,μαλλον Δαφνη βλεπω..
Τελικα θα μου πει κανεις ποσοι ανεβαινουν κατευθειαν και ποιοι πανε μπαραζ?
master_d'_eska
γεια σας παιδες!λετε να γίνει χαμός για 3-4 θέση?
μπορει με ήττα απο νικηφόρο η δάφνη μπορεί άνετα να μείνει 3η με νίκη επι του κρυονερίου.βέβαια έχει διαγόρα τελευταία αγωνιστική στην έδρα του που πρέπει να νικήσει με παραπάνω απο 8 πόντους,που την προηγούμενη αγωνιστική θα παίζει με νικηφόρο!


μ άλλα λόγια κακός χαμός!θα δείξει πως θα εξελιχθούν τα πράγματα!

σε τριπλή ισοβαθμία τι γίνετε? δαφνη-λυκόβρυση-διαγόρας? icon_wave.gif
ns9
χαχαχαχαχα!!! smiley.gif smiley.gif
λετε να γινει το τρελο??? Να χασει ο Νικηφορος απο Δαφνη, Διαγορα και απο εμας (Λυκοβρυση) και να μεινει και εκτος τετραδας??? χαχαχα! πλακα θα εχει..
basketman
17/04/2008 21:45:00 ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΚΛ. ΓE
ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΑΟ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ
Οι Αγ Αναργυροι ,θα νικησουν με διαφορα πανω απο 15 ποντους η Νεαπολη ειναι αξια της τυχης της τερματιζει προτελευται ενω ειχε ξεκινησει με φιλοδοξιες ,καποιοι πρεπει να βρουν τι φταιει για αυτο το χαλι και μαλον αυτο ειναι ο προπονητης της.
20/04/2008 14:00:00 ΓΚΡΑΒΑΣ ΚΛ.
ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ
Ευκολο παιχνιδι για τον Ορφεα που πιστευω οτι θα νικησει με πανω απο 15 ποντους,για το κρυονερι που γραφτηκαν πολλα σε προηγουμενα ποστ κλεινει σιγα σιγα μια χρονια δοκιμαστικη και μακαρι οι ανθρωποι αυτοι του χρονου να εχουν το μερακι να βελτιωθουν σαν οργανωση και σαν δυναμικο

16/04/2008 20:30:00 ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΚΛ.
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ
Τωρα θελετε προγνωστικα για αυτο το παιχνιδι,οκ.Αντικειμενικα το ματς κλεινει προς τον ασσο,εγω παλι θελω να πιστευω οτι η Δαφνη θα δειξει τα δοντια της και μεσα στην αγ βαρβαρα και ελπιζω σε ενα παιχνιδι που θα κριθει απο τους αγωνιζομενους και οχι απο τους ρεφ
16/04/2008 21:00:00 ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ
ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ - ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ
Η λυκοβρυση ειναι ανωτερη απο την λεοντειο πιστευω στο 1 στους δεκα ποντους ,ομως η λυκοβρυση εχει καιρο να στραβωπατησει κατι που το εχει ξανακανει οποτε μην το δενετε κι ολας
19/04/2008 21:00:00 ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΚΛ.
ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ - ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ
Θα γραψω πρωτα μια ιστορια ,την προηγουμενη δευτερα εκδικαζοταν η ενσταση του πηγασου για τον αγωνα με την Δαφνη ,μαρτυρας σε αυτην την ενσταση πηγε ο προεδρος του Διαγορα (τωρα πειτε μου τι σοι μαρτυρα θελανε δεν καταλαβαινω )
Και παμε στο παιχνιδι ευκολη νικη του Διαγορα χωρις ιδρωτα 1 με 10 ποντους τουλαχιστον

Αυτα!!!!!!!!!
BASKET GAS
QUOTE(ns9 @ Apr 14 2008, 15:51 ) *
Η Λυκοβρυση ειναι σιγουρα 4η! Μην ελπιζει σε κατι ο Διαγορας! Εκτος αν αρχισει τα περσινα..
Για τη 3η θεση,μαλλον Δαφνη βλεπω..
Τελικα θα μου πει κανεις ποσοι ανεβαινουν κατευθειαν και ποιοι πανε μπαραζ?

Ανεβαινουν κατευθειαν οι τρεις πρωτοι απο καθε ομιλο και οι τεταρτες πανε σε μπαραζ.
Ο αριθμος που ανεβαινει στην Γ κατηγορια ΑΘ. απο τις τεταρτες ομαδες εξαρταται απο το
ποσες Αθηναικες ομαδες πεφτουν απο την Γ ΕΘΝΙΚΗ στην Α ΑΘ.
Οσο αφορα την τριπλη ισοβαθμια ΔΑΦΝΗ - ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ η ΔΑΦΝΗ υπερτερει
γιατι εχει παρει τα δυο παιχνιδια με την ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ.
Tomygunner
Πέρσι πάντως 2 ανέβηκαν κατευθείαν και 2 πήγαν στα Μπαράζ στα οποία δεν ανέβηκε κανένας από τους 2.
ilias77
Νεάπολη - Λυκόβρυση 59-78
Κρυονέρι - Αγιοι Ανάργυροι 66-125
ΠΑΟ Δάφνη - Ορφέας Κάτω Πατησίων 72-45
Λεόντειος - Διαγόρας Δρυοπίδεων 43-49
Πήγασος Κυψέλης - Νικηφόρος 40-52


Η βαθμολογία:



Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Ν Η Μ Επίθεση Αμυνα Διαφορά
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 28 15 13 2 0 990 707 283
ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 27 15 12 3 0 970 773 197
ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ 27 15 12 3 0 984 869 115
ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ 25 15 10 5 0 911 728 183
ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 23 14 9 5 0 668 582 86
ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ. 20 14 6 8 0 802 734 68
ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ 19 15 4 11 0 686 757 -71
ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ 18 14 4 10 0 600 787 -187
ΑΟ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ 16 14 2 12 0 715 842 -127
ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ 13 13 0 13 0 411 958 -547
master_d'_eska
καλημέρα παίδες ολα καλά?σημαντικός αγώνας σήμερα!
να δούμε εύκολη νίκη για τον νικηφόρο?η θα παίξει καλά η δάφνη κ θα κάνει την έκπληξη? θα δούμε πως θα πάει!πλεονέκτημα φυσικά έχει ο νικηφόρος

πάντως καλό παιχνίδι εύχομαι κ καλή διαιτησία!!!!αντε τα λέμε! icon_wave.gif
Ha6
QUOTE(Tomygunner @ Apr 15 2008, 09:53 ) *
Πέρσι πάντως 2 ανέβηκαν κατευθείαν και 2 πήγαν στα Μπαράζ στα οποία δεν ανέβηκε κανένας από τους 2.

Από τους τέταρτους δεν ανέβηκε κανείς ενώ από τους τρίτους ανέβηκαν Πατήσια και Τούφα.Τελευταίο παιχνίδι στο αιγάλεω Διαγόρας με Τούφα ο νικητής ανέβαινε και αν θυμάμαι καλά ήρθε 2 με +20.
xoxli44
QUOTE(master_d'_eska @ Apr 16 2008, 07:25 ) *
καλημέρα παίδες ολα καλά?σημαντικός αγώνας σήμερα!
να δούμε εύκολη νίκη για τον νικηφόρο?η θα παίξει καλά η δάφνη κ θα κάνει την έκπληξη? θα δούμε πως θα πάει!πλεονέκτημα φυσικά έχει ο νικηφόρος

πάντως καλό παιχνίδι εύχομαι κ καλή διαιτησία!!!!αντε τα λέμε! icon_wave.gif

Οταν ειπε καποιος απο αγιους για διαιτησια after game τρεξατε να τον φατε αμεσως.Τωρα εδω κ δυο μερες για διαιτησια διαβαζω,πριν γινει το παιχνιδι.
basketman
QUOTE(xoxli44 @ Apr 16 2008, 14:04 ) *
Οταν ειπε καποιος απο αγιους για διαιτησια after game τρεξατε να τον φατε αμεσως.Τωρα εδω κ δυο μερες για διαιτησια διαβαζω,πριν γινει το παιχνιδι.


Xoxli ,
θα επρεπε να θυμασαι οτι εγω εχω μιλησει για ολα αυτα απο πολυ νωρις και ειχαμε διαφωνιες και διαμαρτυριες παρα πολλες ,τωρα που φτανει το πρωταθλημα στο τελος εχω την εντυπωση οτι ολες οι εκτιμησεις μου τελικα ειχαν βαση.

Θα πρεπει να ξερετε οτι οι 4(καποιοι ή ολοι )θα ανεβουν μονο αν υπαρξει καποια συνενωση ομαδων αλλιως θα ανεβουν δυο ,τα εχω ξαναγραψει αυτα και σε προηγουμενο ποστ αναλυτικα
xoxli44
QUOTE(basketman @ Apr 16 2008, 15:16 ) *
Xoxli ,
θα επρεπε να θυμασαι οτι εγω εχω μιλησει για ολα αυτα απο πολυ νωρις και ειχαμε διαφωνιες και διαμαρτυριες παρα πολλες ,τωρα που φτανει το πρωταθλημα στο τελος εχω την εντυπωση οτι ολες οι εκτιμησεις μου τελικα ειχαν βαση.

Θα πρεπει να ξερετε οτι οι 4(καποιοι ή ολοι )θα ανεβουν μονο αν υπαρξει καποια συνενωση ομαδων αλλιως θα ανεβουν δυο ,τα εχω ξαναγραψει αυτα και σε προηγουμενο ποστ αναλυτικα

Το δευτερο σχολιο σου ποιον αφορα σαν ομαδα?
nikefalin
Νικηφόρος - ΠΑΟ Δάφνιου 74 - 45,
ένα δεκάλεπτο άντεξε , οι ψηλοί του Νικηφόρου ήταν καλύτεροι και πιο ψηλοί, οι περιφερειακοί πιο γρήγοροι και ο πάγκος..πιο βαθύς.
μπράβο όμως σε όλα τα παλικάρια για το fair play
ns9
ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ-ΛΕΟΝΤΙΟΣ 70-28

Περιπατος για τη Λυκοβρυση,το παιχνιδι τελειωσε απο το πρωτο δεκαλεπτο οπου το σκορ ηταν 24-4.
Δυο βηματα ακομα και παμε για μπαραζ..
ΛΟΥΚΟΥΜΑΣ
πολυ κακο παιχνιδι για τη δαφνη που παλεψε μονο στο πρωτο δεκαλεπτο.αν και ειχαμε σημαντικες απουσιες δεν αποτελει δικαιολογια.υπαρχει μια πικρια διοτι η πραγματικη εικονα της ομαδας δεν ειναι αυτη που εδειξε χθες.τιποτα δε χαθηκε και παραμενουμε το φαβορι για την τριτη θεση που οδηγει στην ανοδο.
Gravity
QUOTE(ΛΟΥΚΟΥΜΑΣ @ Apr 17 2008, 09:14 ) *
πολυ κακο παιχνιδι για τη δαφνη που παλεψε μονο στο πρωτο δεκαλεπτο.αν και ειχαμε σημαντικες απουσιες δεν αποτελει δικαιολογια.υπαρχει μια πικρια διοτι η πραγματικη εικονα της ομαδας δεν ειναι αυτη που εδειξε χθες.τιποτα δε χαθηκε και παραμενουμε το φαβορι για την τριτη θεση που οδηγει στην ανοδο.


1ον Θυμαμαι καποιους που εκραζαν οταν οι ομαδες που εχαναν δν μιλουσαν για ανωτεροτητα αντιπαλου..
2ον Ελειπε ο Tomasevic ειμαι σιγουρος
3ον ΜΕΓΑΛΟ φαβορι με αλλη μια ηττα μενετε εκτος


και 4ον Σας ελειψα biggrin.gif ?

Καλη επιτυχια σε ολες τις ομαδες για τον αγωνα τους προς την ανοδο wink.gif
basketman
QUOTE(xoxli44 @ Apr 16 2008, 16:11 ) *
Το δευτερο σχολιο σου ποιον αφορα σαν ομαδα?

Καποιος ποιο πριν αναρωτιοταν ποσοι ανεβαινουν ,αυτο που θα ηθελα να διορψσω ειναι οτι χωρις συνενοση ανεβαινουν μονο τρεις
ns9
QUOTE(Gravity @ Apr 17 2008, 11:26 ) *
1ον Θυμαμαι καποιους που εκραζαν οταν οι ομαδες που εχαναν δν μιλουσαν για ανωτεροτητα αντιπαλου..
2ον Ελειπε ο Tomasevic ειμαι σιγουρος
3ον ΜΕΓΑΛΟ φαβορι με αλλη μια ηττα μενετε εκτος
και 4ον Σας ελειψα biggrin.gif ?

Καλη επιτυχια σε ολες τις ομαδες για τον αγωνα τους προς την ανοδο wink.gif



Δεν μενουν εκτος,χρειαζονατι 2 ηττες! Γιατι υπερτερουν στην ισοβαθμια με εμας (Λυκοβρυση) γιατι μας εχουν κερδισει 2 φορες.. Μη ρωτας πως εγινε αυτο,εμεις φταιμε..
ns9
QUOTE(basketman @ Apr 17 2008, 12:14 ) *
Καποιος ποιο πριν αναρωτιοταν ποσοι ανεβαινουν ,αυτο που θα ηθελα να διορψσω ειναι οτι χωρις συνενοση ανεβαινουν μονο τρεις



Τι εννοεις συνενωση?? Υπαρχει περιπτωση να γινει αυτο?
basketman
QUOTE(ns9 @ Apr 17 2008, 09:22 ) *
Τι εννοεις συνενωση?? Υπαρχει περιπτωση να γινει αυτο?

κατι τετοιο δεν μπορω να το ξερω αλλα πολυ πιθανον ,δεν χρειαζεται να γινει στην Γ εσκα ακομα και στην Α εσκα να γινει παει κλιμακωτα μεχρι και την κατηγορια μας.

Λουλουμαδακο,καλυτερα?

Οσο για τον αγωνα χθες ,Ο νικηφορος ηταν καλυτερος ποιο προπονημενος με περισσοτερες λυσεις ουσιαστικεσ και οχι αναγκης,
Παιδια δεν πειραζει μια κακη παρενθεση ηταν παμε για τα αλλα δυο παιχνιδακια και μην ανησυχειτε η ανοδος θα ερθει,προσηλωμενη στο στοχο και μην ασχολιεσται με αλλες καταστασεις.
Λαθος επιλογες κανουμε ολοι μας. smiley.gif
FILOS_BASKET
Εχω την αισθηση , παρακολουθοντας το παιχνιδι ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΔΑΦΝΗ , οτι τελικα την διαφορα στην κατηγορια αυτη δεν την κανει το αν οι παικτες ειναι εμπειροι η αν εχουν καποιες καλες ικανοτητες. Η προπονηση και η σοβαροτητα δενουν το συνολο και ετσι μπορουν να κυνηγανε οι καλα προπονημενοι ολες τις φασεις μεχρι το τελευταιο δευτερολεπτο. Για οσους ειδαν το χθεσινο αγωνα αρκει να θυμισω την τελευταια φαση με την Δαφνη στην επιθεση και να πηδανε 3 του Νικηφορου στο ριμπαοθντ λες και ηταν το πιο κρισιμο σημειο.
Ο Νικηφορος νομιζω καταφερε να παρουσιασει το πιο δεμενο συνολο παικτων που ηξεραν τον ρολο τους ο καθενας μεσα στο παρκε.
Δεν υποτιμω φυσικα ΚΑΜΜΙΑ ομαδα με τα σχολια αυτα, μιας και καταλαβαινω οτι οι υποχρεωσεις της ζωης ειναι πανω απολα και ακολουθουν οι ωρες που μπορει καποιος να αφιερωσει στο χομπι του. Οι πιο μικροι σε ηλικια παικτες , που εχει στην συνθεση του ο Νικηφορος , του εδωσαν αυτο το παραπανω πλεονοκτημα σε ολη την χρονια.
Για οσουςαγωνιουσαν για τη διαιτησια περασε , παντα κατα την γνωμη μου , απαρατηρητη. Αλλωστε η διαφορα μεταξυ των 2 ομαδων ηταν παραπανω απο εμφανης ειδικα στην φυσικη κατασαταση. Μολις πιεσαν λιγο οι του Νικηφορου η διαφορα μεγαλωνε συνεχως και αν στο 4 10λεπτο δεν επαιζαν παικτες με ελαχιστο χρονο συμμετοχης θα ηταν απο τις μεγαλυτερες διαφορες σε αγωνα μεταξυ ομαδων κοντα στην βαθμολογια.
Μεγαλη σημασια τωρα θα εχουν οι αγωνες του Νικηφορου με Διαγορα μεσα, αν και ο Διαγορας χρησιμοποιει το γηπεδο του ΝΙΚΗΦΟΡΟΥ σαν εδρα , και Λυκοβρυση εξω.
nikefalin
QUOTE(FILOS_BASKET @ Apr 17 2008, 12:58 ) *
Εχω την αισθηση , παρακολουθοντας το παιχνιδι ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΔΑΦΝΗ , οτι τελικα την διαφορα στην κατηγορια αυτη δεν την κανει το αν οι παικτες ειναι εμπειροι η αν εχουν καποιες καλες ικανοτητες. Η προπονηση και η σοβαροτητα δενουν το συνολο και ετσι μπορουν να κυνηγανε οι καλα προπονημενοι ολες τις φασεις μεχρι το τελευταιο δευτερολεπτο. Για οσους ειδαν το χθεσινο αγωνα αρκει να θυμισω την τελευταια φαση με την Δαφνη στην επιθεση και να πηδανε 3 του Νικηφορου στο ριμπαοθντ λες και ηταν το πιο κρισιμο σημειο.
Ο Νικηφορος νομιζω καταφερε να παρουσιασει το πιο δεμενο συνολο παικτων που ηξεραν τον ρολο τους ο καθενας μεσα στο παρκε.
Δεν υποτιμω φυσικα ΚΑΜΜΙΑ ομαδα με τα σχολια αυτα, μιας και καταλαβαινω οτι οι υποχρεωσεις της ζωης ειναι πανω απολα και ακολουθουν οι ωρες που μπορει καποιος να αφιερωσει στο χομπι του. Οι πιο μικροι σε ηλικια παικτες , που εχει στην συνθεση του ο Νικηφορος , του εδωσαν αυτο το παραπανω πλεονοκτημα σε ολη την χρονια.
Για οσουςαγωνιουσαν για τη διαιτησια περασε , παντα κατα την γνωμη μου , απαρατηρητη. Αλλωστε η διαφορα μεταξυ των 2 ομαδων ηταν παραπανω απο εμφανης ειδικα στην φυσικη κατασαταση. Μολις πιεσαν λιγο οι του Νικηφορου η διαφορα μεγαλωνε συνεχως και αν στο 4 10λεπτο δεν επαιζαν παικτες με ελαχιστο χρονο συμμετοχης θα ηταν απο τις μεγαλυτερες διαφορες σε αγωνα μεταξυ ομαδων κοντα στην βαθμολογια.
Μεγαλη σημασια τωρα θα εχουν οι αγωνες του Νικηφορου με Διαγορα μεσα, αν και ο Διαγορας χρησιμοποιει το γηπεδο του ΝΙΚΗΦΟΡΟΥ σαν εδρα , και Λυκοβρυση εξω.

+1, με το που ξεκίνησαν να πιέζουν στην αρχή του 2ου δεκαλέπτου, αμέσως ανέβηκε η διαφορά. Και η διαφορά στη φυσική κατάσταση ήταν εμφανής.
Ο νικηφόρος δύσκολα θα κάνει άλλη ήττα
ns9
QUOTE(nikefalin @ Apr 17 2008, 13:16 ) *
+1, με το που ξεκίνησαν να πιέζουν στην αρχή του 2ου δεκαλέπτου, αμέσως ανέβηκε η διαφορά. Και η διαφορά στη φυσική κατάσταση ήταν εμφανής.
Ο νικηφόρος δύσκολα θα κάνει άλλη ήττα



Απο το κλουβι της Λυκοβρυσης δεν περναει..
^koukouroukou8^
QUOTE(ns9 @ Apr 17 2008, 14:37 ) *
Απο το κλουβι της Λυκοβρυσης δεν περναει..

Κλουβί? Ανοικτό δεν είναι ρε παιδιά? icon_wave.gif
nik12
παιδες ο νικηφορος εχει την καλυτερη ομαδα. και το λεω αυτο γιατι εχουμε τον καλυτερο προπονητη στην ΕΣΚΑ. τους καλυτερους παιχτες στην Δ ΕΣΚΑ. και τους καλυτερους στην διοικηση.
ΛΟΥΚΟΥΜΑΣ
εχετε οντως τη καλυτερη ομαδα και την πιο οργανωμενη.καλη συνεχεια
gsaa8
QUOTE(ns9 @ Apr 17 2008, 14:37 ) *
Απο το κλουβι της Λυκοβρυσης δεν περναει..

Το πιστευω...και με την καυτη ατμοσφαιρα που δημιουργουν και οι οπαδοι σας γινεται απροσπελαστο το γηπεδο!!!


πλακα μας κανεις ρε "σειρα";;;;;
prof lego
QUOTE(nik12 @ Apr 17 2008, 18:12 ) *
παιδες ο νικηφορος εχει την καλυτερη ομαδα. και το λεω αυτο γιατι εχουμε τον καλυτερο προπονητη στην ΕΣΚΑ. τους καλυτερους παιχτες στην Δ ΕΣΚΑ. και τους καλυτερους στην διοικηση.



φίλε αλήθεια είναι έχετε πολύ καλό νέο αίμα..τώρα άμα έχετε και τόσο καλή σαν ποιότητα και σαν οργάνωση ομάδα θα το δείξετε στο γήπεδο με τα αποτελέσματα σας..Πώς λέγεται ο coach σας;
nik12
Μαγκουνής. μας εχεις δει?
FILOS_BASKET
Για το αν μια ομαδαειναι καλη η οχι δεν το δειξει το αποτελεσμα ενος αγωνα και μονο. Αλλωστε περα απο τον εγωισμο του να "βγω" πρωτος ο Νικηφορος στο τελευταιο παιχνιδι της σεζον δεν θα εχει αλλο κινητρο. Φυσικα δεν ασπαζομαι την σκεψη "εχει τους καλυτερους παικτες κλπ.."..απλα εχει οργανωση , ανθρωπους που κοιταζουν κυρια τι κανει η δικη τους ομαδα και ετσι δουλευουν με νεαρα ατομα. Δεν ειναι τυχαιο οτι μετα το τελος των αγωνων στην Αγ. Βαρβαρα εχει προπονηση μεχρι 1130 το παιδικο τμημα , το αγωνιστικο, και δινουν το παρον πανω απο 16-17 πιτσιρικια καθε φορα. Εγω τουλαχιστον σαν απλος θεατης εχω εντυπωσιαστει απο την εικονα αυτη.
nikefalin
Aγίοι Ανάργυροι - Νεάπολη 73 - 71
παραλίγο η έκπληξη , νίκη στα 1''8 με σουτ off balance από το 9 των αγίων.
μπράβο στα παιδιά της Νεάπολης που δεν το παράτησαν (αν και η διαφορά είχε φτάσει εως το +17), το κυνήγησαν, το ισοφάρισαν , είχαν τον σχεδόν τελευταίο λόγο με δική τους την τελευταία οργανωμένη επίθεση.
Μπράβο και στα παιδιά των Αγίων για το θεαματικό παιχνίδι.

Βέβαια για την παραπάνω κατηγορία οφείλουν να ωριμάσουν αγωνιστικά , να μάθουν να παίζουν άμυνα, να εξασφαλίζουν το αμυντικό ρημπάουντ και να βάλουν αρχές στην επίθεση.Αλλά αυτά με δουλειά φτιάχνονται
ns9
QUOTE(gsaa8 @ Apr 17 2008, 19:26 ) *
Το πιστευω...και με την καυτη ατμοσφαιρα που δημιουργουν και οι οπαδοι σας γινεται απροσπελαστο το γηπεδο!!!
πλακα μας κανεις ρε "σειρα";;;;;



Eιρωνικο το μηνυμα σου ή μου φαινεται? τι εννοεις "σειρα"?
Τελως παντων,τα πολλα λογια ειναι φτωχια και μην ξεχναμε το παιχνιδι ειναι σε ενα μηνα σχεδον..
Kiddakos
Μη χαλιέσαι, φίλε ns9. Ο gsaa8 αστειεύεται.
Μπράβο στους Αγίους για την νίκη τους (αν και απ'ότι κατάλαβα έκαναν τα εύκολα δύσκολα). 41.gif

Υπάρχει κάποιο άλλο αποτέλεσμα?
nik12
FILOS_BASKET. Φυσικα δεν ασπαζομαι την σκεψη "εχει τους καλυτερους παικτες κλπ.." γιατι το λες αυτο δεν ειναι το 12, το 7, και το 5 δεν ειναι ενα επιπεδο πανω απο τους υπολοιπους παικτες στην Δ ΕΣΚΑ παντα. έτσι ειναι τα πράγματα...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.