Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ψηφιστε τον καλυτερο Αμυντικο!!!
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Versus & Polls
Pages: 1, 2
Das Kapital
Αποφασισαμε εγω και ο ZMAC να φτιαξουμε ενα πολλ με τους καλυτερους αμυντικους του ΝΒΑ


ΚΑΛΗ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ
Zmac
Επισης επισημαινω πως το συγκεκριμενο poll δημιουργηθηκε οχι μονο με βαση τα κλεψιματα ανα αγωνα,τις ταπες ανα αγωνα του καθε παικτη αλλα και το ποσο καλη one-on-one αμυνα παιζει ο καθενας.


ΚΑΛΗ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ και απο εμενα
Gravedigger
Που είναι ο Gerald Wallace κ ο αγαπημένος μου Josh Smith????Καλά δν πειράζει αφού δν υπάρχει ψηφίζω Μarcus Camby γιατί ταπώνει ότι κυκλοφορεί γύρω του!!!
Zmac
QUOTE(Gravedigger @ Apr 5 2007, 04:55 PM) *
Που είναι ο Gerald Wallace κ ο αγαπημένος μου Josh Smith????Καλά δν πειράζει αφού δν υπάρχει ψηφίζω Μarcus Camby γιατί ταπώνει ότι κυκλοφορεί γύρω του!!!



Εχεις δικιο Gravedigger.Ο Σμιθ επρεπε να ειναι στη λιστα αλλα οταν το θυμηθηκαμε ηταν λιγο αργα.Παντως πληροφοριακα ο Τζος Σμιθ εχει 1.39 κλεψιματα και 3 ταπες ανα αγωνα αλλα στο μελλον σιγουρα θα βελτιωθει και θα κυριαρχησει στην αμυνα!! smiley.gif
kostasvc15
Ωραια ιδεα!
O Shawn Marion ειναι ο καλυτερος.Αυτον θα ψηφισω,και ο Κομπι να ηταν στη λιστα παλι αυτον θα ψηφιζα 69.gif .Καλος ειναι και Καμπι(μαν)!
Gravedigger
QUOTE(Zmac @ Apr 5 2007, 02:01 PM) *
Εχεις δικιο Gravedigger.Ο Σμιθ επρεπε να ειναι στη λιστα αλλα οταν το θυμηθηκαμε ηταν λιγο αργα.Παντως πληροφοριακα ο Τζος Σμιθ εχει 1.39 κλεψιματα και 3 ταπες ανα αγωνα αλλα στο μελλον σιγουρα θα βελτιωθει και θα κυριαρχησει στην αμυνα!! smiley.gif

Οκ δν πειράζει υπάρχουν πολλοί παίκτες να ψηφίσουμε,απλά είναι η συμπάθεια μου μαζί με τον Dirk!
Das Kapital
QUOTE(Gravedigger @ Apr 5 2007, 04:55 PM) *
Που είναι ο Gerald Wallace κ ο αγαπημένος μου Josh Smith????Καλά δν πειράζει αφού δν υπάρχει ψηφίζω Μarcus Camby γιατί ταπώνει ότι κυκλοφορεί γύρω του!!!


Γκρειβντιγγερ εχεις απολυτο δικιο για τον Σμιθ μας ξεφυγε τελειως,συγγνωμη!!! Ισως να μας πει τη γνωμη του και ο Χολικ και να το σβησει για να το ξανακανουμε ή αν γινεται να προσθεσει και τον Σμιθ!!!
Das Kapital
Ντουειν Ουειντ απο εμενα γιατι ειναι απο τους αγαπημενους αλλα εχει και 2..... κλεψιματα ανα αγωνα!!! Και 1 ταπα ανα αγωνα ο μονος γκαρντ που εχει αυτο το μ.ο
Zmac
QUOTE(lebron15 @ Apr 5 2007, 06:27 PM) *
Γκρειβντιγγερ εχεις απολυτο δικιο για τον Σμιθ μας ξεφυγε τελειως,συγγνωμη!!! Ισως να μας πει τη γνωμη του και ο Χολικ και να το σβησει για να το ξανακανουμε ή αν γινεται να προσθεσει και τον Σμιθ!!!



Τι κακο ομως μετα ειναι οτι ο Gravedigger δεν θα μπορει να τον ψηφισει tongue.gif.Εχει βαλει Cambyman
Das Kapital
QUOTE(Zmac @ Apr 5 2007, 06:32 PM) *
Τι κακο ομως μετα ειναι οτι ο Gravedigger δεν θα μπορει να τον ψηφισει tongue.gif.Εχει βαλει Cambyman


Δε πειραζει θα ανταλλαξει τη ψηφο του με καποιον αλλο που θα ψηφιζε Καμπι!!!
Gravedigger
QUOTE(lebron15 @ Apr 5 2007, 03:34 PM) *
Δε πειραζει θα ανταλλαξει τη ψηφο του με καποιον αλλο που θα ψηφιζε Καμπι!!!

Eντάξει ρε παιδιά δν πειράζει!!!Ξεχάσατε 1 παίχτη...Σιγά!Πάντως είμαι σίγουρος ότι αν μπει θα πάρει πολλές ψήφους!!! smiley.gif
Zmac
Η δικη μου ψηφος πηγε στον Marion--->Εκτος απο το γεγονος οτι ειναι καλος ριμπαουντερ ειναι και φοβερος αμυντικος.

Με ενα κλικ εδώ βλεπετε τα στατιστικα του. wink.gif
NBAholic
Προσέθεσα τον Τζος Σμιθ στη λίστα και μάλλον θα ψηφίσω Αρτέστ. Η άμυνα (όπως τη γνωρίζαμε κάποτε, τουλάχιστον) έχει εξελιχθεί σε χαμένη τέχνη πλέον. Όσο για τις επιλογές:

Αρτέστ: Βασικός υποψήφιος.
Κάμπι: Καλή σεζόν, θα μπορούσε και καλύτερη. Ισχυρό αουτσάιντερ.
Μάριον: Σταθερή αξία, αλλά δε νομίζω ότι έκανε το κάτι παραπάνω σε σχέση με τις προηγούμενες σεζόν.
Οκαφόρ: Άτυχος, πολύ απλά. Θα εκπλαγώ σχετικώς αν δεν κατακτήσει ποτέ το ανάλογο βραβείο (το οποίο μπορούν να κερδίσουν και παίκτες που δεν ανήκουν σε κορυφαίες ομάδες).
Ζ.Ο'Νιλ: Επίσης σταθερός, αλλά ποτέ δε με ενθουσίασε...
Χιουζ: Στα αουτσάιντερ. Πολύ ικανός κλέφτης, κάτι που ίσως και να τον υπερτιμά ελαφρώς.
Γκαρνέτ: Υποψήφιος συνέχεια, ποτέ νικητής. Ψηλά και φέτος, αλλά και πάλι δε νομίζω να...
Μπατίερ: Μου αρέσει, όπως επίσης και ένας γκαρντ που ξεχάσατε: Ο Χάινριχ, ο κακός δαίμονας του Γουέιντ.
Τσάντλερ: Η καλύτερή του σεζόν φέτος, πιστεύω να επιλεγεί αρκετά ψηλά.
Μ.Ντέιβις: Για σταρ, ίσως. Αλλά συνολικά, μπα...
Μ.Ουάλας: Έχουμε βαρεθεί να τον βλέπουμε. Κι εδώ που τα λέμε, είχε και καλύτερες χρονιές. Οι Μπουλς άλλωστε υπήρξαν καλή αμυντική ομάδα και τα προηγούμενα χρόνια.
Ντάνκαν: Στην ίδια κατηγορία με τον Γκαρνέτ. Δεν αποκλείεται, χάρη στα σταθερότητά του, κάποτε να δικαιωθεί.
Μούρνινγκ: Όχι, πλέον.
Κιριλένκο: Απαρατήρητος φέτος.
Γουέιντ: Βλέπε Μπ.Ντέιβις.
Τζ.Σμιθ: Πολυδιάστατος, όπως και ο Τζέραλντ Ουάλας. Ελπιδοφόρο μέλλον.

Στη λίστα θα έπρεπε, πιστεύω, να υπάρχει και ο Ιγκουοντάλα.
Zmac
QUOTE
Προσέθεσα τον Τζος Σμιθ στη λίστα


Thanx smiley.gif!!!


QUOTE
Στη λίστα θα έπρεπε, πιστεύω, να υπάρχει και ο Ιγκουοντάλα


Δεν τον θεωρω ετοιμο σε σχεση με τους αλλους.Παντως εχει μελλον,οπως ο Josh Smith, ο Gerald Wallace και ο Samuel Dalembert
Das Kapital
QUOTE(NBAholic @ Apr 5 2007, 11:41 PM) *
Προσέθεσα τον Τζος Σμιθ στη λίστα και μάλλον θα ψηφίσω Αρτέστ


Ευχαριστουμε!!!
Gravedigger
Ευχαριστώ που προσθέσατε τον Josh Smith!Καιρός είναι τώρα να πάρει καμία ψήφο!!! 41.gif
apkat
Παντως εγω αυτο το καλυτερο αμυντικο δε το καταλαβαινω και για την ωρα γιαυτο δεν ψηφιζω..Καλυτερο αμυντικο που;;Στη ρακετα,στη περιφερεια,καποιον που μπορει να μαρκαρει αποτελεσματικα παντου;;Δε καταλαβαινω οπως ποτε δε καταλαβα την εννοια αυτης ερωτησης..Νομιζω θα επρεπε να συζηταμε παντα για καλυτερες αμυντικες ομαδες παρα παικτες εκτος και αν υπαρχουν εμφανεις περιπτωσεις που παιζουν μονες τους..(πχ.Διαμαντιδης στην ευρωλιγκα)
Van_prentzi
QUOTE(Gravedigger @ Apr 5 2007, 05:28 PM) *
Eντάξει ρε παιδιά δν πειράζει!!!Ξεχάσατε 1 παίχτη...Σιγά!Πάντως είμαι σίγουρος ότι αν μπει θα πάρει πολλές ψήφους!!! smiley.gif


Mια από μένα για τον Josh, να χαρεί και ο Gravedigger.
Δε ξέρω αν είναι ο καλυτερος,αλλά δε βλέπω και κανέναν να υπερτερεί.
Οπότε Josh και τα μυαλά στα κάγκελα!!!
grigoris
Αλόνζο Μούρνινγκ και το αποδεικνύει και μετά τη μεταμόσχευση!!!
NBAholic
QUOTE
Παντως εγω αυτο το καλυτερο αμυντικο δε το καταλαβαινω και για την ωρα γιαυτο δεν ψηφιζω..Καλυτερο αμυντικο που;;Στη ρακετα,στη περιφερεια,καποιον που μπορει να μαρκαρει αποτελεσματικα παντου;;Δε καταλαβαινω οπως ποτε δε καταλαβα την εννοια αυτης ερωτησης..Νομιζω θα επρεπε να συζηταμε παντα για καλυτερες αμυντικες ομαδες παρα παικτες εκτος και αν υπαρχουν εμφανεις περιπτωσεις που παιζουν μονες τους..(πχ.Διαμαντιδης στην ευρωλιγκα)


Αυτό ανήκει στην κρίση του ίδιου του ψηφοφόρου. Ακόμη και στα επίσημα βραβεία του ΝΒΑ, αυστηρά κριτήρια για τον Αμυντικό της χρονιάς δεν υπάρχουν.
Gravedigger
QUOTE(Van_prentzi @ Apr 6 2007, 06:48 AM) *
Mια από μένα για τον Josh, να χαρεί και ο Gravedigger.
Δε ξέρω αν είναι ο καλυτερος,αλλά δε βλέπω και κανέναν να υπερτερεί.
Οπότε Josh και τα μυαλά στα κάγκελα!!!

smiley.gif smiley.gif smiley.gif icon_wave.gif
morfi
Kαι επειδη τελευταια μ'αρεσει να τα χωνω :
1) Το τοπικ (και δυστυχως δεν ειναι το μοναδικο) μετατραπηκε σε τσατ. Και οπως ολοι ξερουμε :
φορουμ <> τσατ.
2) Λειπουν μερικοι απ'την λιστα.
Zmac
QUOTE(morfi @ Apr 6 2007, 03:41 PM) *
2) Λειπουν μερικοι απ'την λιστα.



Πες τους....
Gravedigger
QUOTE(morfi @ Apr 6 2007, 12:41 PM) *
Το τοπικ (και δυστυχως δεν ειναι το μοναδικο) μετατραπηκε σε τσατ. Και οπως ολοι ξερουμε :
φορουμ <> τσατ.

Απλά σχολιάζουμε τις απόψεις μας.Δν νομίζω να ενοχλεί κανέναν...
Alexmei
Πιστεύω ότι ανάλογα με την θέση δεν θα έπρεπε να είναι; γιατί ο Big Ben δεν θα είναι λίγο δύσκολο να μαρκάρει παίχτες που μαρκάρει ο Wade πχ...


τέλος πάντων ψηφίζω Wallace
Das Kapital
QUOTE(Alexmei @ Apr 7 2007, 10:27 PM) *
Πιστεύω ότι ανάλογα με την θέση δεν θα έπρεπε να είναι; γιατί ο Big Ben δεν θα είναι λίγο δύσκολο να μαρκάρει παίχτες που μαρκάρει ο Wade πχ...
τέλος πάντων ψηφίζω Wallace


Μπορει να εχεις δικιο,ομως στο τελος της χρονιας στο ΝΒΑ δεν δινουν βραβειο στον καλυτερο περιφερειακο και στον καλυτερο ψηλο,μονο στον καλυτερο αμυντικο!!!
liolias
Tim Duncan φυσικα!
saou
Νομίζω πως μια σοβαρή παράλειψη στη λίστα είναι ο Bruce Bowen ίσως ο πιο συνεπής περιφερειακός αμυντικός της λίγκας και σίγουρα καμία σχέση με διάφορους Wade, Hughes κτλ που είναι στη λίστα. Απλά δε βρίσκεται στις λίστες με κλεψίματα κτλ όποιος όμως δει αγώνα των spurs θα διαπιστώσει ότι άμυνα με τέτοια ένταση λίγη παίζουν στο ΝΒΑ.

Ελλείψη Bruce μάλλον θα ψηφίσω Ντάνκαν ή Γκαρνέτ.
kostasvc15
Εχεις δικιο!
saou
Μερικοί ακόμα παίκτες που πιστεύω έπρεπε να είναι στο poll:

ο prince των pistons που αναλαμβάνει πάντα τον καλύτερο αντίπαλο περιφερειακό,
ο Ηinrich των Bulls,
ο Μουτόμπο (τιμής ένεκεν γιατί στα 40 του έπαιζε 30 λεπτά όταν έλειπε ο Γιάο και κατέβαζε 10 rebs+2 τάπες)ο Raja Bell των Suns γιατί είναι ο μόνος εκεί μέσα που παίζει καλή άμυνα.

Δε νομίζω ότι θα έπαιρναν ψήφους αλλά πιστεύω ότι αξίζουν να βρίσκονται στους κορυφαίους. Αν σκεφτώ κανέναν άλλον θα τον προτείνω!
Das Kapital
saou εχεις δικιο!!! Εγω τους ηθελα πλους που λες εκτος απο το Μουομπο και το Χαινριχ αλλα παντως αν δεις τη λιστα υπαρχουν πολλοι καλυτεροι αμυντικοι!!! Ετσι πιστευω τουλαχιστον!!!
sarounas
QUOTE(lebron15 @ Apr 10 2007, 08:40 AM) *
saou εχεις δικιο!!! Εγω τους ηθελα πλους που λες εκτος απο το Μουομπο και το Χαινριχ αλλα παντως αν δεις τη λιστα υπαρχουν πολλοι καλυτεροι αμυντικοι!!! Ετσι πιστευω τουλαχιστον!!!

πολλοί καλυτεροι από τον Μπόουεν;

βρε, πως ξεχάσατε τον Μπόουεν έξω από την λίστα; αν και ύπουλος και όχι τόσο αθλητικός είναι ο μόνος παίκτης σε ολόκληρο τον κόσμο που μπορεί και σταματά μόνος του τον Μπράιαντ και τον Νοβίτσκι. Επίσης θυμηθείτε τι έκανε στον Ριπ Χάμιλτον στους τελικούς του 2005 (τον είχε αναγκάσει μέχρι και την μάσκα να πετάξει από πάνω του!!!), ακόμη ποιον έβαλε ο Πόποβιτς πάνω στον Μπίλαπς στο τελευταίο 3λεπτο του 7μου τελικού και γι’ αυτό πήραν και το πρωτάθλημα; αυτός πάντα είναι πολύτιμος στα πολύ μεγάλά παιχνίδια…

αμέσως μετά θα έβαζα τους Αρτέστ και Μπιγκ Μπεν που εξάλλου είναι και ορισμοί αμυντικών παικτών, έτσι και αλλιώς δεν μου λένε τίποτα τα κλεψίματα και οι τάπες από μόνα τους,που κολακεύουν ως αξιόλογους αμυντικούς πολλούς άλλους
Das Kapital
Απο Μουτομπο και Χαινριχ εννουσα!!!
kostasvc15
Στον Νοβιτσκι εχει κανει κατι τρελες ταπες και γενικα αμυνες και ο Μαριον.
Θυμαμαι επισεις σε ενα αγωνα Ντιτροιτ-Χιουστον κατι φοβερες αμυνες του Μπιγκ Μπεν στον Γιαο.Κατι επιθετικα να τρελαινεσαι!
iverson
εγώ ψηφίζω mourning αν και μετά την εγχείριση στο νεφρό του έχει χάσει την παλιά καλή του αμυντική παρουσία αλλά και πάλι είναι πολύ καλός στις τάπες ειδικά...α ναι και ποιοι ψηφίσατε kirilenko το πιστεύτε πραγματικά?
Das Kapital
Ο Κιριλενκο για μενα εχει τις πιο καλες αμυντικες δυνατοτητες απο ολους αλλα τωρα που η Γιουτα τον χρειαζεται περισσοτερο απο ποτε αυτος αλλου βοσκει!!!
saou
QUOTE
Εγω τους ηθελα πλους που λες εκτος απο το Μουομπο


Με τη λογική που βάλατε το Μούρνινγκ στη λίστα έπρεπε να είναι και ο Μουτόμπο, και σε καλύτερη ομάδα παίζει και τους ξελάσπωσε μια χαρά όταν έλειπε ο Κινέζος.

Εφόσον μιλάμε για άμυνα και μόνο, ο Deke έχει μια χαρά παρουσία με περίπου 7 rebs και 1 μπλοκ σε 18 λεπτά συμμετοχής, νούμερα που ήταν πολύ αυξημένα εν τη απουσία του Γιάο. Αντίστοιχα ο Μούρνινγκ έχει περίπου 5 rebs και 2 και κάτι μπλόκ μέσο όρο σε περίπου 20 λεπτά. Επομένως γιατί ο ένας και όχι ο άλλος?
morfi
Θα συμφωνησω με saou και sarounas. Οι παικτες που προτεινουν επρεπε να εναι μεσα στην λιστα.
Επισης :
- κομπι μπραιαντ, οκ δεν ειναι και η καλυτερη αμυντικη του χρονια φετος αλλα μην ξεχνατε οτι εχει μπει αρκετες φορες στις καλυτερες αμυντικες πενταδες και μαλιστα εχει βγαλει αρκετες "επικινδυνες αποστολες" εις περας.
- λαμα οντομ, αρκει και μονο να δειτε φετος, οταν τραυματιστηκες και δεν επαιζε πως κατερρευσε η αμυνα των λεικερς...


saou σου εχω πει οτι εβγαλα φωτογραφια με τον μασιγιαουσκας ? tongue.gif
saou
QUOTE
saou σου εχω πει οτι εβγαλα φωτογραφια με τον μασιγιαουσκας ?


Πότε, στο συνέδριο του ΠΑΣΟΚ στο σεφ? biggrin.gif
mgg
Αν και κουρευτηκε, ψηφιζω Ben Wallace.
Das Kapital
QUOTE(mgg @ Apr 13 2007, 03:38 PM) *
Αν και κουρευτηκε, ψηφιζω Ben Wallace.


Οχι ρε δε κουρευτηκε ραστα τα εχει κανει αλλα που και που ριχνει και κανενα αφρο!!! tongue.gif
Keyser_Soze
ΡΟΝ ΑΡΤΕΣΤ και μάλιστα εύκολα. Με διαφορά η πιο σκυλίσια και πιο ισοπεδωτική άμυνα που έχω δει να παίζει ποτέ μπασκετμπολίστας. Μπορεί να έχει ένα σωρό ψυχολογικά προβλήματα, μπορεί να είναι τρελός για δέσιμο, αλλά είναι απίστευτος παιχταράς και ίσως και ο αγαπημένος μου μετά τον Σάκαρο. Αν τον άφηναν για λίγο ήσυχο να κάνει τη ζωή του και να μη του τη μπαίνουν για το παραμικρό, μπορεί και να είχε στείλει τους Κινγκς στα πλέι-οφ από μόνος του.
Ginobili
Μπρούς Μπόουεν...κι ας τον αφήσατε έξω.Μπορεί να είναι ο άνθρωπος,που όλοι "λατρεύουν να ΜΙΣΟΥΝ"..αλλά κατά βάθως..όλες οι ομάδες του ΝΒΑ..θα τον θέλανε στο ρόστερ τους..
Δεν χρειάζεται να το ψάξουμε πολύ...μόνο τους περσινούς τελικούς με τους Καβαλίερς να δούμε,και την άμυνα στον Λεμπρόν...φτάνει... wink.gif
captain charisma
εγω ειμαι αναμεσα σε ρον ρον και μπεν γουαλας...
ο ρον ρον ειναι καταπληκτικος αμυντικος και κυριως στην εποχη που επαιζε στην ιντιανα!!και δν παιζει βρωμικα οπως ο μποουεν...
ο μπεν γουαλας ειναι ο τυπος αμυντικου σεντερ στη μετα ροντμαν εποχη...απο αμυνα τα κανει ολα!!ριμπαουντ κλεψιματα κοψιματα απλα ο τελειος αμυντικος.τα 4 βραβεια αμυντικου της χρονιας τα λενε ολα!το μονο κομματι που υστερει ειναι η επιθεση...
οσο για το μποουεν καλυτερα που δν το βαλατε στη ψηφοφορια γιατι απλα ο τυπος δεν ξερει αμυνα...μονο βρωμικα και υπουλα ξερει να παιζει....και αν θελεις αποδειξεις το youtube κανει μια χαρα τη δουλεια του....
Ginobili
QUOTE(big dirk @ Jan 3 2008, 00:57 ) *
οσο για το μποουεν καλυτερα που δν το βαλατε στη ψηφοφορια γιατι απλα ο τυπος δεν ξερει αμυνα...μονο βρωμικα και υπουλα ξερει να παιζει....και αν θελεις αποδειξεις το youtube κανει μια χαρα τη δουλεια του....

Καλά εσύ λέγε ό,τι θές...η χολή που βγάζεις...δεν είναι τυχαία. laugh.gif Σε έχει πληγώσει πολύ στο παρελθόν ο Μπόουεν...και λες ασυναρτησίες...άκους εκεί...δεν ξέρει άμυνα... w00t.gif
Απλώς αυτός είναι winner...και ο Ντίρκ loozer... tongue.gif
diamantidis13
ben wallace για μενα.ειναι το μονο που ξερει να κανει.
captain charisma
QUOTE(Ginobili @ Jan 3 2008, 05:12 ) *
Καλά εσύ λέγε ό,τι θές...η χολή που βγάζεις...δεν είναι τυχαία. laugh.gif Σε έχει πληγώσει πολύ στο παρελθόν ο Μπόουεν...και λες ασυναρτησίες...άκους εκεί...δεν ξέρει άμυνα... w00t.gif
Απλώς αυτός είναι winner...και ο Ντίρκ loozer... tongue.gif

να με πληγωσει?ποτε?για αυτο στη τριετια 2000-02 και 2004 με τους λεικερς δν μπορουσε να πιασει το μπραιαντ???ε?
φιλτατε τζινομπιλι και το 2006 απεναντι στους μαβερικς τι εκανε?επιασε τον ντιρκ αλλα δν τα καταφερε γιατι αν δεις ο ντιρκ σε ολη τη σειρα ειχε 27.1 π μεσο ορο απεναντι στο μποουεν...δλδ τη αμυνα του εκανε ο μποουεν? αεραμυνα εκανε σου λεω....μονο βρωμικα τον χτυπουσε....
απλα εσυ επειδη εισαι φανατικος σπερς λογικο να υποστηριζεις τον μποουεν...γιατι εδω ισχυει μια παροιμια,αν δν παινεψεις το σπιτι σου θα πεσει να σε πλακωσει.... tongue.gif
morfi
QUOTE(big dirk @ Jan 3 2008, 02:57 ) *
οσο για το μποουεν καλυτερα που δν το βαλατε στη ψηφοφορια γιατι απλα ο τυπος δεν ξερει αμυνα...

Για να παίξεις άμυνα, δεν χρειάζεται να ξέρεις κάτι (σε αντίθεση με τον επιθετικό τομέα του παιχνιδιού). Αρκεί να το θέλεις. Ο Μπόουεν είναι αυτή τη στιγμή ο καλύτερος αμυντικός στον κόσμο (και λέω "αυτή τη στιγμή" γιατί δεν τον θεωρώ καλύτερο από τον Αρτέστ). Είτε παίζει βρώμικα είτε όχι, έχει βρεί τον τρόπο να σταματάει τον οποιοδήποτε.

Και αυτό με το βρώμικο παιχνίδι πιστεύω πως έχει παρατραβήξει. Όλοι οι μεγάλοι αμυντικοί ήταν bad τύποι. Από τον Μαλόουν και τον Στόκτον (τελείως άθλιοι) μέχρι τον Λάρι Μπερντ (μην σας ξεγελάει ο επιφανειακός ήρεμος χαρακτήρας του) και τον Μάικλ Τζάκσον. banana.gif

Αν έχετε πρόβλημα με τον Μπόουεν, έχετε αυτόματα και με τους παραπάνω (και δεν ανέφερα καν άλλους θρύλους του αθλήματος όπως ο ΜακΧέιλ που συνήθιζε να πιάνει κεφαλοκλείδωμα τον Κέρτ Ράμπις).

QUOTE(big dirk @ Jan 3 2008, 02:57 ) *
μονο βρωμικα και υπουλα ξερει να παιζει....και αν θελεις αποδειξεις το youtube κανει μια χαρα τη δουλεια του....

οκ, Ginobili νομίζω πως ήρθε η ώρα να σου σβήσει αυτό το χαμόγελο που έχεις πάρει. tongue.gif

Ο Μπόουεν μπορεί να είναι ο καλύτερος ο καλύτερος αμυντικός στον κόσμο αλλά δεν παύει να είναι και ο πιο επικίνδυνος. Αν είναι δυνατόν να πηδάδει για το ριμπάουντ ο Λεμπρόν και να του κλειδώνει τα πόδια ή να πάταει το πόδι του Αμάρε ενώ είχε μείνει ένα χρόνο έξω από τραυματισμό.
Τον τύπο τον θαύμαζω αλλά δεν μπορώ να κλείσω τα μάτια μου σε μερικά γεγονότα που έχει φανεί ότι έχει ευνοηθεί και με το παραπάνω.

QUOTE(Ginobili @ Jan 3 2008, 05:12 ) *
Απλώς αυτός είναι winner...και ο Ντίρκ loozer... tongue.gif

Ε εντάξει, λες και το πήρε αυτός το πρωτάθλημα. Mήπως είναι και ο Μπόνερ νικητής ; rolleyes.gif
morfi
QUOTE
Andrei Kirilenko [ 8 ]


Από τους καλύτερους αμυντικούς ο Κιριλένκο, αλλά είμαι περίεργος να δω πόσο θα ήταν διαφορά μεταξύ αυτού και του Αρτέστ ή του Τζος Σμιθ αν ήταν αυτοί Ευρωπαίοι και ο αυτός Αμερικανός.
Μπορεί να μην είναι αυτός ο λόγος, αλλά δεν μπορώ να φανταστώ κάποιον άλλο για το ότι είναι ο Κιριλένκο, όχι απλά μέσα στους καλύτερους (που είναι) αλλά, ο καλύτερος.
captain charisma
θα το παιξω ευαγελατος τωρα... να μερικες αποδειξεις για τον ''καλυτερο αμνυντικο αυτη τη στιγμη στο κοσμο''

με αμαρε
CODE
http://www.youtube.com/watch?v=sc4yz__akIU

με ρει αλλεν
CODE
http://www.youtube.com/watch?v=MLgHeeOZJFI&feature=related

με φρανσις
CODE
http://www.youtube.com/watch?v=tdxXvkMB6gA&NR=1

με νας
CODE
http://www.youtube.com/watch?v=7J2SDouIqtA

με ζερμπιακ
CODE
http://www.youtube.com/watch?v=XhTjSrZi91Y

εχει μπολικο πραγμα αλλα εβαλα το ζουμι της υποθεσης...αυτος δεν ειναι αμυντικος αλλα δολοφονος....καλυτερα να παιξει ραγμπι πιο πολυ του παει...αλλωστε ξυλο παιζουν εκει...

και λες οτι ο μποουεν σταματαει οτι βρει μπροστα του....απο που εως που?με μπραιαντ μαγκρειντι ντιρκ και αλλους μεγαλους σταρ τι εχει κανει?παρε και 2 βιντεο με μπραιαντ
CODE
http://www.youtube.com/watch?v=3NgoMC2TUgw

CODE
http://www.youtube.com/watch?v=IfDCuid_U3I

και εχει και αλλα βιντεο με τον κομπε που κανει γιο γιο το ''καλυτερο αμυντικο αυτη τη στιγμη'' που αν τα βαλω ολα θα ξημερωθω
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.