Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ ΓΕΙΑ ΣΟΥ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
suspect
Τις προάλλες σε μια ταβέρνα είχαμε επιδοθεί με έναν καλό φίλο σε μπασκετοθεραπεία.
Μεταξύ άλλων είπαμε για την Εθνική Ελλάδος και ποιούς θα καλούσαμε αν είμασταν στη θέση του κόουτς Δράκου
Παραθέτω την άποψη μου: Διαμαντίδης – Παπαλουκάς – Σπανούλης – Χατζής – Λιαδέλης - Κόμματος – Οικονόμου – Παπαδόπουλος – Ντικούδης – Τσαρτσαρής – Κακιούζης – Βασιλειάδης

Διαμαντίδης: ο πληρέστερος Ελληνας παίκτης. Με ισοϋψείς αντιπάλους μπορεί να παίξει σε όλες τις θέσεις και τώρα στον Παναθηναϊκο που ψήνεται στον πρωταθλητισμό θα είναι μεγάλο όπλο.

Παπαλουκάς: ο θόδωρας κάθε χρόνο και καλύτερος με πιο βαριές περγαμηνές δίπλα στον Ιβκοβιτς και με τους τίτλους που κερδίζει με την ΤΣΣΚΑ

Σπανούλης: ο πιο μάγκας από ολη τη 12αδα. Θα μπορεί να κλείνει τρύπες είτε στο 1 είτε στο 2 και μπορώ να του εμπιστευθώ το τελευταίο σουτ.

Χατζής: Ισως στην καλύτερη χρονιά του φέτος στο πρωτάθλημα. Ο σουτερ που θα ξεκολλήσει την ομάδα στα νεκρά της διαστήματα και θα δώσει λύσεις.

Λιαδέλης: Μαζί με τον Σπανούλη οι καλύτεροι στη διείσδυση παίκτες στην ομάδα. Είναι και πρώτος σκόρερ φέτος και τον θεωρώ απαραίτητο.

Κόμματος: για το ταλέντο του ουδείς έχει αντίρρηση. Πιστεύω πως η θητεία του στη Μακάμπι θα του έχει βάλει μυαλό και δεν θα έχει απαίτηση να παίζει 30’ στο παιχνίδι. Κάνουν διαφορετικά πράγματα απο τον Κακιούζη οπότε μπορούν άνετα να χωρέσουν στην ομάδα.

Οικονόμου: κάνει φοβερό πρωτάθλημα. Του αξίζει η θέση στην Εθνική. Μεγάλος σκόρερ και σε συνδιασμό με τους γρήγορους κοντούς θα κάνει πολές ζημιές

Τσαρταρής: Πάντα μου άρεσε ο αντιτουριστικος αλλα εξαιρετικά ουσιαστικός Ελληνας Ντανκαν. Ακόμα και τώρα κρατάει μόνος του την άμυνα του ΠΑΟ κάτω απο το καλάθι και οι επιθετικές του πρωτοβουλίες είναι συνήθως πετυχημένες. Με τον Οικονόμου, ο ένας θα συμπληρώνει τον άλλον.

Ντικούδης: Εχει μεγάλη αξία αλλά είναι ατομιστής. Για αυτό και δεν θα τον ξεκινούσα στην αρχική πεντάδα.

Παπαδόπουλος: μακράν ο καλύτερος Ελληνας σεντερ. Εκ των ουκ ανευ η συμμετοχή του.

Κακιούζης: ο παίκτης που θα μου κλείσει τρύπες στο 3 και στο 4, θα σουταρει, θα παίξει άμυνα και θα πάρει ριμπάουντ. Χρήσιμος.

Βασιλειάδης: Δίπλα στη μεγαλύτερη μπασκετική προσωπικότητα της Α1 αυτη τη στιγμή, τον Μουλαομέροβιτς, εχει μάθει πολλά. Θανατηφόρος σουτέρ με γρήγορη εκτέλεση και με ηγετική προσωπικότητα. Στην εθνική θα τον χρησιμοποιούσα σε ειδικές αποστολές και όταν θα ήθελα να έχω εναν επιπλέον καλό σουτερ στο παρκέ.

Εικόνα ομάδας: run n gun. Οποιο σχήμα και να κατεβάσω εχω τουλάχιστον 3 παικτες που μπορούν να φύγουν στον αιφνιδιασμό. Και έτσι θα έπαιζα. Γρήγορο μπάσκετ, συμμετοχή γι όλους. Τέρμα τα τσου κου τσου κου και τις σκληρές άμυνες που σκοτώνουν αφενός το μπάσκετ αφετέρου την ιδιοσυγκρασία του Ελληνα μπασκετμπολίστα. Ας φάω στην άμυνα 80 πόντους. Με καλό κλίμα στα αποδυτήρια, με καλή κατανομή χρόνου στους παίκτες και με επιθετικό μπάσκετ θα βάλω 85. Αλλωστε η Μάλκοβιτς εποχή ξεπεράστηκε. Ισπανοί – Γάλλοι – Ρώσοι – Αργεντίνοι – Λιθουανοί – Ιταλοί παίζουν γρήγορα και δεν μπορώ να τους αντιμετωπίσω με επιθέσεις των 20 δευτερολέπτων.
Αν δούμε πως κατακτήθηκαν οι τίτλοι στις τελευταιές μεγάλες διοργανώσεις θα διαπιστώσουμε πως τους πήραν ομάδες που έτρεχαν και όχι αυτές που σε έπαιρνε ο ύπνος.
Warrior
Συμφωνω στα περισσοτερα..

Θα επελεγα τον Φωτση αντι για τον Κομματο,γιατι πιστευω οτι ειναι οτι καλυτερο εχει
να επιδειξει,σε ταλεντο,η χωρα μας.Τωρα αν το μυαλο του,δεν του επιτρεψει να κανει
καριερα αναλογη των δυνατοτητων του..ειναι αλλη ιστορια!Παντως σε μυαλο και
χαρακτηρα ο Κομματος δεν διαφερει και πολυ..

Ο Οικονομου ειναι οντως καταπληκτικος φετος και θα αξιζε μια θεση στην Εθνικη.Ομως
ισως να τον θυσιαζα για να εχω ενα αναπληρωματικο 5αρι,στυλ Γιαννουλη που στην
πορεια της καριερας του,εχει γινει πολυ ουσιαστικος.

Αν αφαιρεσουμε τον Λιαδελη,θα εχουμε μειον σε ταχυτητα,αν και πιστευω οτι με Σπανουλη,Βασιλειαδη στα γκαρντ εχουμε αρκετη ταχυτητα. wink.gif
Επειδη δεν ξερω αν μπορει πλεον να μπει στο πνευμα της Εθνικης και να δωσει λυσεις
στα κρισιμα,θα επελεγα μαλλον τον Αλβερτη,που μπορει να μην εχει αποδωσει τα
αναμενομενα με την Εθνικη,ομως θα τον εμπιστευομουν περισσοτερο απο τον Λιαδελη..
Ελπιζοντας οτι θα αποδωσει αυτο που μπορει,αν μοιραστουν σωστα οι ρολοι.
Basketomania
Συμφωνω στα περισσοτερα αλλα θα προτιμουσα αλλαγη Κομματου-Φωτση και Λιαδελη-Αλβερτη οπως ο Warrior γιατι πρωτον ειναι και οι δυο τους ατομιστες αλλα και κ@#οπαιδα (οχι οτι κι ο Φωτσης δεν ειναι) και μπορουν να κανουν την ομαδα ανω κατω...Για πιο γρηγορο μπασκετ θα εβαζα τον Αλβερτη 4αρι οπως στον ΠΑΟ...Αλλωστε τωρα στα γεραματα δυναμωσε και την αμυνα του και με την πορωση και το παθος που εχει γυριζει ολοκληρα παιχνιδια...Αρχηγος με τα ολα του!
NBAholic
Δεν ξέρω αν θα συμφωνήσω για τον Αλβέρτη. Πάντα μού δίνει την εντύπωση ότι με τον Παναθηναϊκό είναι πολύ πιο εύστοχος απ'ότι με την Εθνική, ιδίως όταν φτάνουμε στα μεγάλα ματς. Θα τον ήθελα πιο σταθερό...
dizzy_fingers
Ναι παιδιά..όσον αφορά τον Αλβέρτη πιστεύω ότι θα ήταν ψιλορίσκο να τον πάρει ο κόουτς (ο οποίος είναι ποιός είπαμε?) στο ευρωμπάσκετ ειδικά από τη στιγμή που σε ολόκληρους ολυμπιακούς αγώνες δε βοήθησε όσο θα έπρεπε.

Για αρχηγό στη θέση του θα έβαζα τον Οικονόμου (αρκεί να τον καλέσουν στην εθνική...μην του γυρίσουν την πλάτη ειδικά φέτος) ή τον Σιγάλα αν έρθει.

Βλέπω πάντως συμφωνούμε οι περισσότεροι στον γενικό κορμό εκτός δηλαδή των δύο νέων που θα πάρει στην ομάδα, όπου παίζουν 3-4 ονόματα (που αυτό είναι καλό ασφαλώς).


Βέβαια, επειδή στην ομοσπονδία δεν διαβάζουν basketforum biggrin.gif, υποθέτω ότι η ομάδα θα είναι τελικά κάπως έτσι:

Διαμαντίδης – Παπαλουκάς – Σπανούλης – Χατζηβρέττας – Φώτσης – Αλβέρτης – Παπαδόπουλος – Ντικούδης – Τσαρτσαρής – Κακιούζης – Σχορτσιανίτης - Τσακαλίδης αν έρθει κι αφού τον θα τον έχουμε παρακαλέσει για 3 μήνες πρώτα...αν δεν έρθει...Ρεντζιάς? huh.gif rolleyes.gif
Basketomania
Σιγάλας ακουσα???Λες εκεινο το παλικαρι που τα χερια τα εχει μονο για να βαραει και να κανει επιδειξη body building???Ο ανθρωπος δεν ξερει μπασκετ...οτι καριερα εκανε (ουσιαστικα μονο στον ολυμπιακο του Ιωαννιδη) την εκανε για το ξυλο που εριχνε...συμφωνω οτι χρειαζονται και τετοιοι παικτες αλλα πλεον η εθνικη εχει Διαμαντιδη που ειναι και καλος αμυντικος και "καθαρος" οπως και Παπαλουκα-Σπανουλη που ειναι ιδιαιτερα φιλοτιμοι σ'αυτον τον τομεα...

Μην ξανακουσω παρακαλω για Σιγαλα και Παπανικολαου στην εθνικη γιατι ειναι κυριακη και δεν μπορω να ψαχνω για φαρμακειο για να παρω ηρεμιστικα!!!
dizzy_fingers
Σιγάλας και Παπανικολάου στην εθνική...
Σιγάλας και Παπανικολάου στην εθνική...
Σιγάλας και Παπανικολάου στην εθνική...
Σιγάλας και Παπανικολάου στην εθνική...
Σιγάλας και Παπανικολάου στην εθνική...
Σιγάλας και Παπανικολάου στην εθνική...


Βρήκες φαρμακείο? tongue.gif

Η μόνη μνεία που του έγινε ήταν για τον ηγετικό ρόλο που θα μπορούσε να έχει ο "σφίχτερμαν"...


Παπανικολάου ε? 39.gif
Χμ....τον ξέχασα αυτόν.
Βάλτε τον στη θέση του Κακιούζη στη 12άδα που έδωσα.... icon_drunk.gif
Ικανούς τους έχω αυτούς στην ομοσπονδία να κατεβάσουν αυτήν την ομάδα... blink.gif
Basketomania
Σε συγχωρω μονο και μονο επειδη εσυ ησουν αυτος που ξεκινησε αυτο το φοβερο forum....α!Κι επειδη βαριεμαι να ψαξω για φαρμακειο!!!

Μην επαναληφθει ομως!!!
Ασχετο...Μηπως εχεις αποτελεσματα Α1 γυναικων???Το basketresults που τα ειχε διαμαρτυρεται για τα οφειλομενα και δεν τα ανανεωνει
greece4
loipon..... vasika diafwnw....

1. POY EINAI O ZHSHS re paidia?.... hello! an einai dunaton na xexname to zhsh.... meta thn perusinh polu elpidofora emfanish tou stous OA kai th fetinh Euroleague pou kanei... epipleon, mporei na paixei 1 k 2 se anti8esh me to spanoulh pou einai polu kaluteros ws 2ari ap'oti san 1...

2. gia sigala k papanikolaou, k gw kati pa8ainw otan tous akouw... sthn e8nikh tou DRAKOU opws proanafer8hke, eimai sigourh gia th mh klhsh twn sigala, retzia, isws k papanikolaou, k pi8anotata gia th mh klhsh (ustera omws apo proswpikh suzhthsh) tou fragi...

3. gia mena gia th 12ada 8a prepei na einai sigouroi oi : Papaloukas - Diamantidhs - Zhshs - Kakiouzhs - Ntikoudhs - Tsartsarhs - Papadopoulos - Fotsis k apo kei kai pera gia tis 4 enapomeinantes 8eseis 8a palepsoun oi : Spanoulhs - Xatzhvrettas - Xatzhs (me tis megaluteres kat'eme pi8anothtes na einai) - Kommatos - Oikonomou - Vasileiadhs - Vassilopoulos...
o oikonomou einai polu kalos alla exoume pollous k kalous forwards, sth 8esh tou sf exoume ena kapoio provlhma, afou o monos axiopistos einai o kakiouzhs... k epishs sto sg den exw empistosunh se kanenan (isws plhn tou zhsh) me vash kuriws ta ews twra kator8wmata tous sthn e8nikh...
oso gia ton sxortsianith, dn ton 8ewrw ikano oute swmatika oute nohtika na voh8hsei, gi'auto 8a protimousa na empisteutw ton tsartsarh sto 5 (pou dn einai to fusiko tou) para auton!...
a, k pros 8eou, makria apo mas xarishs, liadelhs, diamantopoulos klp...

auta pros to paron....
pantws xairomai pou anoigei to sugekrimeno rtopic, einai ap'tis agaphmenes mou suzhthseis autes peri e8nikhs.... wink.gif
Warrior
Μπραβο!!Ειναι και ο Ζησης..Τον ξεχασαμε τελειως!
Τωρα ουτε που το σκεφτομαι για Λιαδελη! 33.gif

Παντως ευχαριστο πονοκεφαλο θα εχει ο Γιαννακης(αν παρουμε ως δεδομενο οτι αυτος
θα ειναι..)!
Μπορει να ειναι πληρεστατο το ροστερ τον Σεπτεμβρη.. wink.gif
dizzy_fingers
Basketomania επειδή είπες καλά λόγια για το φόρουμ μας, σου πόσταρα τα αποτελέσματα εδώ:
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...t=20&#entry4946
biggrin.gif
Basketomania
Thank you!!!
peka
Guys μην τσακωνεστε!!!!
Ετσι κι αλλιως ο κοουτς ειναι αυτος που θα αποφασισει οποτε η δικη μας γνωμη περισσευει...
Ας κρινουμε κατοπιν της επιλογης του... Δε νομιζω οτι θα μας ρωτησουν ποιον να παρει!
Αυτα...
harris
peca αλλαξε avatar. βαλε οποινδηποτε αλλο.PLSSSSS
LEFTERIS733
Εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεπ!Θα θυμωσω... biggrin.gif
greece4
giati vre harris?... k gw eimai gauraki, alla o bond einai 1...
harris
Γουστα ειναι αυτα....εμενα μου αρεσουν γρηγοροι παικτες ,οχι σαν τον κυριο .....μποντιρογκα tongue.gif
harris
greece4 ακομα δεν απαντησες σε αυτο που εγραψα στο ενα τοπικ για το γυναικειο....κλαψψ sad.gif sad.gif
greece4
k mena, alla autos einai idiaiterh periptwsh... dn trexei, dn phdaei, dn soutarei apo makria, dn pairnei skrin, einai pio argos ap'to replay k parola auta exei parei merikes koupes monos tou, xwris na mporei kaneis na ton stamathsei... entupwsiako..
IraTmac
QUOTE (suspect @ Apr 23 2005, 11:36 PM)

QUOTE
Διαμαντίδης: ο πληρέστερος Ελληνας παίκτης. Με ισοϋψείς αντιπάλους μπορεί να παίξει σε όλες τις θέσεις και τώρα στον Παναθηναϊκο που ψήνεται στον πρωταθλητισμό θα είναι μεγάλο όπλο.


Συμφωνώ απολύτως. Πρέπει απλά να πάρει περισσότερες πρωτοβουλίες στα παιχνίδια του με το εθνόσημο.

QUOTE
Παπαλουκάς: ο θόδωρας κάθε χρόνο και καλύτερος με πιο βαριές περγαμηνές δίπλα στον Ιβκοβιτς και με τους τίτλους που κερδίζει με την ΤΣΣΚΑ


Αγωνίζεται στο καλύτερο περιβάλλον που μπορεί να βρει κάποιος στην Ευρώπη και έχει προπονητή τον δάσκαλο Ντούσαν. Σε συνδιασμό με τους χαμηλούς τόνους που κρατά και την σκληρή δουλειά του έχει βελτιωθεί πολύ. Θα είναι ίσως το καλύτερο μπακ απ στο πόιντ γκαρντ σε Εθνική ομάδα στην Ευρώπη.

QUOTE
Σπανούλης: ο πιο μάγκας από ολη τη 12αδα. Θα μπορεί να κλείνει τρύπες είτε στο 1 είτε στο 2 και μπορώ να του εμπιστευθώ το τελευταίο σουτ.


Όσον αφορά την δεύτερη πρότασή σου είμαι σύμφωνος. Θα βοηθήσει και στις δύο θέσεις αν χρειαστεί.

QUOTE
Χατζής: Ισως στην καλύτερη χρονιά του φέτος στο πρωτάθλημα. Ο σουτερ που θα ξεκολλήσει την ομάδα στα νεκρά της διαστήματα και θα δώσει λύσεις.


Κι εδώ δεν έχω αντίρρηση. Εφόσον η Εθνική μας δεν πήγε καλά στην Ολυμπιάδα, θέλει κάποιες αλλαγές προσώπων. Κι ο Νίκος περιμένει χρόνια την κλήση του ομοσπονδιακού.

QUOTE
Λιαδέλης: Μαζί με τον Σπανούλη οι καλύτεροι στη διείσδυση παίκτες στην ομάδα. Είναι και πρώτος σκόρερ φέτος και τον θεωρώ απαραίτητο.


Είναι δεύτερος σκόρερ, αν και δεν αλλάζει τίποτα αυτό. Για μένα δεν έχει να δώσει τίποτα στην Εθνική. Θα επιλέξω στη θέση του έναν παίκτη στο ίδιο στυλ, αλλά πιο "φρέσκο". Τον Σάββα Ηλιάδη.

QUOTE
Κόμματος: για το ταλέντο του ουδείς έχει αντίρρηση. Πιστεύω πως η θητεία του στη Μακάμπι θα του έχει βάλει μυαλό και δεν θα έχει απαίτηση να παίζει 30’ στο παιχνίδι. Κάνουν διαφορετικά πράγματα απο τον Κακιούζη οπότε μπορούν άνετα να χωρέσουν στην ομάδα.


Σε καμία περίπτωση. Είναι λίγος σαν παίκτης και ακόμα πιο "λίγος" σαν χαρακτήρας. Παίζει μόνο για την πάρτη του. Μακριά...

QUOTE
Οικονόμου: κάνει φοβερό πρωτάθλημα. Του αξίζει η θέση στην Εθνική. Μεγάλος σκόρερ και σε συνδιασμό με τους γρήγορους κοντούς θα κάνει πολές ζημιές


Σωστά. Είναι σε φόρμα και θα βοηθήσει πολύ.

QUOTE
Τσαρταρής: Πάντα μου άρεσε ο αντιτουριστικος αλλα εξαιρετικά ουσιαστικός Ελληνας Ντανκαν. Ακόμα και τώρα κρατάει μόνος του την άμυνα του ΠΑΟ κάτω απο το καλάθι και οι επιθετικές του πρωτοβουλίες είναι συνήθως πετυχημένες. Με τον Οικονόμου, ο ένας θα συμπληρώνει τον άλλον.


Εξαιρετικός παίκτης, θα του έδινα τη φανέλα του βασικού 4ριού. Δυνατός ριμπάουντερ, σταθερός σκόρερ και καλός αμυντικός.

QUOTE
Ντικούδης: Εχει μεγάλη αξία αλλά είναι ατομιστής. Για αυτό και δεν θα τον ξεκινούσα στην αρχική πεντάδα.


Δεν θα ξεκινούσε βασικός γιατί έχει λίγο χρόνο στην ΤΣΣΚΑ και γιατί υπάρχει ο Τσαρτσαρής.

QUOTE
Παπαδόπουλος: μακράν ο καλύτερος Ελληνας σεντερ. Εκ των ουκ ανευ η συμμετοχή του.


Ο Λάζος είναι ένα πεντάρι που χαραμίζεται στην Ευρώπη. Οι δυνατότητες του είναι τρομερές. Ξέρει τις κινήσεις του σέντερ, έχει αχτύπητο "χουκ", δεν είναι επιρρεπής στα φάουλ και έχει σουτ από το low post, βολή και γενικά από μέση απόσταση.

QUOTE
Κακιούζης: ο παίκτης που θα μου κλείσει τρύπες στο 3 και στο 4, θα σουταρει, θα παίξει άμυνα και θα πάρει ριμπάουντ. Χρήσιμος.


Κι εδώ έχω την ίδια άποψη με τον ...ποιητή.

QUOTE
Βασιλειάδης: Δίπλα στη μεγαλύτερη μπασκετική προσωπικότητα της Α1 αυτη τη στιγμή, τον Μουλαομέροβιτς, εχει μάθει πολλά. Θανατηφόρος σουτέρ με γρήγορη εκτέλεση και με ηγετική προσωπικότητα. Στην εθνική θα τον χρησιμοποιούσα σε ειδικές αποστολές και όταν θα ήθελα να έχω εναν επιπλέον καλό σουτερ στο παρκέ.


Αν και δεν θεωρώ ούτε για αστείο μεγαλύτερη μπασκετική προσωπικότητα της Α1 τον "βάζω 30 πόντους με την Ολύμπια και τον Πανελλήνιο και 4 με Αρη και ΑΕΚ" Μούλα, θα καλούσα κι εγώ τον Βασιλειάδη.

Αντί του Κόμματου θα καλούσα τον Γιαννούλη, ώστε να έχω κάποιον που μπορεί να κάνει φάουλ χωρίς να κοστίσει η απουσία του. Στα γκαρντ υπάρχουν πολλοί που μπορούν να μοιραστούν τα φάουλ της περιφέρειας.

Τον Ζήση δεν τον συμπεριλαμβάνω στο "Εθνικό" ρόστερ γιατί έχω τον Σπανούλη που μπορεί να μου δώσει περίπου οτι κι ο παίκτης της ΑΕΚ.

QUOTE
Εικόνα ομάδας: run n gun. Οποιο σχήμα και να κατεβάσω εχω τουλάχιστον 3 παικτες που μπορούν να φύγουν στον αιφνιδιασμό. Και έτσι θα έπαιζα. Γρήγορο μπάσκετ, συμμετοχή γι όλους. Τέρμα τα τσου κου τσου κου και τις σκληρές άμυνες που σκοτώνουν αφενός το μπάσκετ αφετέρου την ιδιοσυγκρασία του Ελληνα μπασκετμπολίστα. Ας φάω στην άμυνα 80 πόντους. Με καλό κλίμα στα αποδυτήρια, με καλή κατανομή χρόνου στους παίκτες και με επιθετικό μπάσκετ θα βάλω 85. Αλλωστε η Μάλκοβιτς εποχή ξεπεράστηκε. Ισπανοί – Γάλλοι – Ρώσοι – Αργεντίνοι – Λιθουανοί – Ιταλοί παίζουν γρήγορα και δεν μπορώ να τους αντιμετωπίσω με επιθέσεις των 20 δευτερολέπτων.
Αν δούμε πως κατακτήθηκαν οι τίτλοι στις τελευταιές μεγάλες διοργανώσεις θα διαπιστώσουμε πως τους πήραν ομάδες που έτρεχαν και όχι αυτές που σε έπαιρνε ο ύπνος.


σαν να τα έγραψα εγώ 69.gif
suspect
thank u tmac!

smile.gif

γιαννουλης αντι κομματου λες ε;

ναι αλλα ετσι μενω μονο με τον κακιουζη στο 3 εκτος και αν φερω εκει τον Οικονομου αλλα στην αμυνα θα ειμαι σουρωτηρι.

Συμπαθης ο Γιαννουλης αλλα φετος δεν τον εχω δει και δεν ξερω σε τι κατασταση ειναι.

οσο για το λιαδελης/ηλιαδης, μπορει και να εχεις δικιο, τι ο ενας τι ο αλλος...
IraTmac
QUOTE (suspect @ Apr 27 2005, 08:47 AM)
οσο για το λιαδελης/ηλιαδης, μπορει και να εχεις δικιο, τι ο ενας τι ο αλλος...

μου φαίνονται παίκτες με πολλά κοινά στοιχεία. το drive, το οτι δεν αρέσκονται να σουτάρουν συχνά από το τρίποντο, οτι τρυπώνουν στη ρακέτα, έχουν καλό άλμα και εξαιρετικά ποσοστά στις βολές. απλά επιλέγω τον Ηλιάδη επειδή θα έχει περισσότερη δίψα και είναι λιγότερο "φθαρμένος" από τα χρόνια. υστερεί μόνο σε εμπειρία.

QUOTE
thank u tmac!

smile.gif


όχι, εγώ σε ευχαριστώ για τα αναλυτικά κι ενδιαφέροντα πόστς. κι επίσης επειδή έχεις τόσες γνώσεις, οπότε μπορούμε να "καταλαβαινόμαστε". wink.gif

QUOTE
γιαννουλης αντι κομματου λες ε;

ναι αλλα ετσι μενω μονο με τον κακιουζη στο 3 εκτος και αν φερω εκει τον Οικονομου αλλα στην αμυνα θα ειμαι σουρωτηρι.

Συμπαθης ο Γιαννουλης αλλα φετος δεν τον εχω δει και δεν ξερω σε τι κατασταση ειναι.


Ναι, όντως υπάρχει ένα μικρό πρόβλημα στο 3 αμυντικά, αλλά στην ανάγκη μπορεί να καλυφθεί αν χρησιμοποιήσεις τον Διαμαντίδη στην συγκεκριμένη θέση. στον περσινό Ηρακλή ο Μητσάρας έπαιξε περισσότερο χρόνο σαν τριάρι παρά σαν άσσος, και μάλιστα επιτυχημένα. το ύψος και τις αθλητικές ικανότητες τις έχει, όπως και τις αμυντικές. Έτσι κι αλλιώς ο τεμπέλης Κόμματος δεν παίζει άμυνα...

Ο Γιαννούλης είναι και παθιασμένος παίκτης, μπορεί να ξεσηκώσει και τους υπόλοιπους. Επίσης θα βοηθήσει στο 5 που υπάρχει μόνο ο Λάζος και κατά συνθήκη οι Τσαρτσαρής (4 είναι, απλά ο Ζοτς έχει το γνωστό κόλλημα με τα 5άρια) και Ντικούδης.

Α! Ξέχασα να πω οτι αν ο caoch της Εθνικής είναι και πάλι ο Γιαννάκης, τότε η ελληνική ομοσπονδία απαρτίζεται από μ*****ς

Θα προτιμούσα ξένο κόουτς, ή από Ελλάδα ΜΟΝΟ τον Πεδουλάκη.
greece4
QUOTE (harris @ Apr 26 2005, 11:25 PM)
greece4 ακομα δεν απαντησες σε αυτο που εγραψα στο ενα τοπικ για το γυναικειο....κλαψψ sad.gif  sad.gif

σορρυ ρε harris, αλλα που?... δν το ειδα και τωρα που το ψαχνω δν το βρισκω... αν μου δινες το Link η το ξαναγραφες καπου?... ohmy.gif
harris
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...topic=436&st=20
περιμενω τις αποψεις σου για τις καλυτερες πενταδες wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.