Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Off topic Σκέψεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Γενικά κι αόριστα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153
duncan21
NBAholic
Όπως ξέρουν οι παλιότεροι, ποδόσφαιρο δεν παρακολουθώ, αλλά θέλω να κάνω την εξής ερώτηση σε όσους παρακολουθούν: Έστω ότι το παιχνίδι είναι στην ΕΡΤ κι ότι στην τηλεόραση από την οποία παρακολουθείτε, η λήψη της εικόνας και του ήχου γίνεται με 1-2 δευτερόλεπτα καθυστέρηση σε σχέση με την εκπομπή του ίδιου καναλιού άλλων τηλεοράσεων (συμβαίνει, ανάλογα με το από πού εκπέμπει το κανάλι). Όταν η ομάδα σας σκοράρει/δεχτεί γκολ, αντιδράτε όταν το δείτε από μόνοι σας ή όταν ακούσετε ζητωκραυγές από άλλους που παρακολουθούν από άλλη τηλεόραση που βρίσκεται 1-2 δευτερόλεπτα πιο μπροστά από εσάς;

Η απορία αυτή μου λύθηκε πρόσφατα περνώντας έξω από καφετέριες που έπιαναν ΕΡΤ με διαφορά φάσης και θέλω να δω αν θα συμφωνήσετε με τα αποτελέσματα που πήρα.
morfi
QUOTE(NBAholic @ Oct 8 2012, 01:48 ) *
Όπως ξέρουν οι παλιότεροι, ποδόσφαιρο δεν παρακολουθώ, αλλά θέλω να κάνω την εξής ερώτηση σε όσους παρακολουθούν: Έστω ότι το παιχνίδι είναι στην ΕΡΤ κι ότι στην τηλεόραση από την οποία παρακολουθείτε, η λήψη της εικόνας και του ήχου γίνεται με 1-2 δευτερόλεπτα καθυστέρηση σε σχέση με την εκπομπή του ίδιου καναλιού άλλων τηλεοράσεων (συμβαίνει, ανάλογα με το από πού εκπέμπει το κανάλι). Όταν η ομάδα σας σκοράρει/δεχτεί γκολ, αντιδράτε όταν το δείτε από μόνοι σας ή όταν ακούσετε ζητωκραυγές από άλλους που παρακολουθούν από άλλη τηλεόραση που βρίσκεται 1-2 δευτερόλεπτα πιο μπροστά από εσάς;

Η απορία αυτή μου λύθηκε πρόσφατα περνώντας έξω από καφετέριες που έπιαναν ΕΡΤ με διαφορά φάσης και θέλω να δω αν θα συμφωνήσετε με τα αποτελέσματα που πήρα.

Το παθαίνω σταθερά εδώ και ένα περίπου χρόνο όταν πηγαίνω στο Καραισκάκι και στήνομαι από έξω για να δω τον αγώνα. Βασικά θυμάμαι διάφορα σκηνικά τέτοιου τύπου. Το πιο κλασσικό, πιστεύω, είναι μόλις ακούσω τις ζητωκραυγές ενθουσιάζομαι αλλά κρατιέμαι μέχρι να το δω.
T.W.Is.M.
QUOTE(NBAholic @ Oct 8 2012, 01:48 ) *
Όπως ξέρουν οι παλιότεροι, ποδόσφαιρο δεν παρακολουθώ, αλλά θέλω να κάνω την εξής ερώτηση σε όσους παρακολουθούν: Έστω ότι το παιχνίδι είναι στην ΕΡΤ κι ότι στην τηλεόραση από την οποία παρακολουθείτε, η λήψη της εικόνας και του ήχου γίνεται με 1-2 δευτερόλεπτα καθυστέρηση σε σχέση με την εκπομπή του ίδιου καναλιού άλλων τηλεοράσεων (συμβαίνει, ανάλογα με το από πού εκπέμπει το κανάλι). Όταν η ομάδα σας σκοράρει/δεχτεί γκολ, αντιδράτε όταν το δείτε από μόνοι σας ή όταν ακούσετε ζητωκραυγές από άλλους που παρακολουθούν από άλλη τηλεόραση που βρίσκεται 1-2 δευτερόλεπτα πιο μπροστά από εσάς;

Η απορία αυτή μου λύθηκε πρόσφατα περνώντας έξω από καφετέριες που έπιαναν ΕΡΤ με διαφορά φάσης και θέλω να δω αν θα συμφωνήσετε με τα αποτελέσματα που πήρα.


Οταν το δω. Κι ας φανταζομαι τι εγινε απ τις φωνες. Αυτο που περιγραφεις το ειχα παθει στον τελικο του φαιναλ φορ της Ευρωλιγκα. Προσπαθουσα να δω το παιχνιδι απο το ERT HD, αλλα καποιοι γειτονες το εβλεπαν απο το αναλογικο της ΕΡΤ. Οταν λοιπον ξεκινουσε η μεγαλη ανατροπη, ακουγα τους πανηγυρισμους απο τα τριποντα του Ολυμπιακου και καταλαβαινα οτι κατι καλο εγινε. Ποτε ομως δεν πανηγυρισα πριν δω το καλαθι. Στο τελος παντως δεν κρατηθηκα και το εβαλα κι εγω στο αναλογικο για να μην τυχει και ακουσω κανεναν πανηγυρισμο προωρα. Ευτυχως αποδειχτηκε οτι καλα εκανα... smiley.gif
Magnus92
Αφιερωματαρα αποψε στις 21.30 !!!

Οι 20 καλυτερες ροκ μπαλαντες ολων των εποχων !!!!
Στο ραδιοφωνο της υπογραφης...

Σας περιμενω ...
SG3ptshooter

shot.gif
duncan21
O ένας είναι Δ Ο Υ Λ Ο Σ κι ο άλλος τρώει κρεμούλα φαρίν λακτέ.Που έχω μπλέξει ρε πστ μ...



Magnus92
QUOTE(duncan21 @ Oct 18 2012, 20:25 ) *
O ένας είναι Δ Ο Υ Λ Ο Σ κι ο άλλος τρώει κρεμούλα φαρίν λακτέ.Που έχω μπλέξει ρε πστ μ...




Τροφη για ΜΑΤαδες λεμε ...

banana.gif
natouralistis
Πως μοιαζει ενα τρολλ?



















Υ.Γ. Ο Τσακ Νορις ξερει το τροπο να κλεισει η μεγαλη τρυπα στο 5
pmam
Απαιτώ Κουτς σε ραδιοφωνική εκπομπή.
Αυτά
Magnus92
QUOTE(pmam @ Oct 20 2012, 01:29 ) *
Απαιτώ Κουτς σε ραδιοφωνική εκπομπή.
Αυτά



Εχει αρνηθει επανελημενες προτασεις Παυλο....
Pierce
bballbill
Αυτή η χαζομάρα το super game toy Ant1 δεν θα 'πρεπε να το απαγορεύσουν? Τί πράμα είν'αυτό, έλεος.
Magnus92
Ξεκινησε το μεγαλο ραδιοφωνικο αφιέρωμα στον Μάνο Λοΐζο...


Οσοι θελετε συντονιστειτε σε αυτο το λινκ....
gallistis
QUOTE(Magnus92 @ Nov 4 2012, 21:23 ) *
Ξεκινησε το μεγαλο ραδιοφωνικο αφιέρωμα στον Μάνο Λοΐζο...


Οσοι θελετε συντονιστειτε σε αυτο το λινκ....


δευτερη φορά που σας ακούω και δεν έχετε προβλήματα τώρα smile.gif

ευχαριστώ για την αφιέρωση
SG3ptshooter

Το σιχαίνομαι όταν λέω subtly πολυδιάστατο punchline και μένει άπιαστο. Ξενερώνω τελείως. Οποιαδήποτε άλλη πίπα, οκ, αλλά όχι όταν πω άναψε το λαμπάκι πάνω δεξιά απ' το κεφάλι του Goofy.

Νάιτ.
duncan21
1ον)Δε γίνεται (σχεδόν) κάθε φορά που πάω για μπάσκετ στο γηπεδάκι της γειτονιάς μου να περιμένω μισή ή και μία ώρα να τελειώσουν το cricket τους οι Πακιστανοϊνδοί.Τους λέω ευγενικά να φύγουν,μου λένε 10 λεπτά(και περνάει το μισάωρο για πλάκα) ή κάνουν πως δεν καταλαβαίνουν.Να πουλήσω νταηλίκι tongue.gif δε με παίρνει γιατί είναι καμιά 20αριά κι εγώ είμαι ένας.Αν δουν 7-8 άτομα μαζί τότε την κάνουν απ' το γήπεδο.Δε μιλάμε δε μιλάμε αλλά ε,ε!

2ον)Θάνατος σ' όσους κόβουν τα διχτάκια απ' τη στεφάνη.ΘΑΝΑΤΟΣ ΛΕΜΕ!

(Προβλήματα που 'χει ο κόσμος.)
Zoys
QUOTE(duncan21 @ Nov 30 2012, 18:49 ) *
2ον)Θάνατος σ' όσους κόβουν τα διχτάκια απ' τη στεφάνη.ΘΑΝΑΤΟΣ ΛΕΜΕ!

laugh.gif Συμφωνώ απόλυτα! Υπήρξε περίοδος στη ζωή μου που δεν έπαιζα καν όταν έβλεπα στεφάνι χωρίς διχτάκι, και τώρα βέβαια με δυσκολία το κάνω. Δεν ευχαριστιέσαι καθόλου το να πετυχαίνεις καλάθι, ειδικά με την απουσία του χαρακτηριστικού χλατς.
Και θα προσέθετα:
Θάνατος στους wannabe-Σοφοκλής-Σχορτσιανίτης κοιλαράδες που καρφώνουν υποβοηθούμενοι από φίλους τους ή άλλα μέσα ενώ δεν φτάνουν καν την μπασκέτα και κρεμιούνται από το στεφάνι για να κάνουν φιγούρα λυγίζοντας το σιγά σιγά.
morfi
QUOTE(duncan21 @ Nov 30 2012, 18:49 ) *
Να πουλήσω νταηλίκι tongue.gif δε με παίρνει γιατί είναι καμιά 20αριά κι εγώ είμαι ένας.Αν δουν 7-8 άτομα μαζί τότε την κάνουν απ' το γήπεδο.

Θα σου στείλω σε pm το τηλέφωνο μου...
Magnus92
Νεο μουσικο αφιερωμα αποψε το βραδυ , στο Ραδιοφωνο μας ( αυτο της υπογραφης μου ) ...

Στις 21.30 λοιπον , μπορειτε να ακουσετε το μεγαλο αφιερωμα στον Νικο Ξυλουρη !!!!


Σας περιμενουμε απαντες rolleyes.gif
morfi
Έρχεται Ευρωπαικός τίτλος στο Καραισκάκι...
kseplenhs
Πήγα να βάλω το πουλί μου απο το μπαλκόνι στο σπίτι μέσα για να μην κρυώνει και επειδή κοιμόταν και τον ξύπνησα,όποτε πλησίαζα στεκόταν σε ένα κλαδί στο κλουβί του και μου άνοιγε τα φτερά.Σαν να μου έλεγε "μα το θεό,θα κάνω τον αητό και θα σου επιτεθώ,μην με ξαναπλησιάσεις"

Δεν μου έχει ξαναφερθεί έτσι.Νομίζω πως η σχέση μας ράγισε ανεπανόρθωτα.Εγώ όμως όποτε με ξυπνάει με τα κελαηδήσματα όποτε του κ@υλώσει δεν του κρατάω μούτρα.Εγωιστικό κωλοπτηνό,θα σε δώσω στις γάτες αν συνεχισεις να με απειλείς με επίθεση
sarounas
QUOTE(kseplenhs @ Dec 18 2012, 11:33 ) *
Πήγα να βάλω το πουλί μου απο το μπαλκόνι στο σπίτι μέσα για να μην κρυώνει και επειδή κοιμόταν και τον ξύπνησα,όποτε πλησίαζα στεκόταν σε ένα κλαδί στο κλουβί του και μου άνοιγε τα φτερά.Σαν να μου έλεγε "μα το θεό,θα κάνω τον αητό και θα σου επιτεθώ,μην με ξαναπλησιάσεις"

Δεν μου έχει ξαναφερθεί έτσι.Νομίζω πως η σχέση μας ράγισε ανεπανόρθωτα.Εγώ όμως όποτε με ξυπνάει με τα κελαηδήσματα όποτε του κ@υλώσει δεν του κρατάω μούτρα.Εγωιστικό κωλοπτηνό,θα σε δώσω στις γάτες αν συνεχισεις να με απειλείς με επίθεση

μην στενοχωριέσαι από ότι βλέπω στα χαρτιά θα τα ξαναβρείς με το πουλί σου laugh.gif
morfi
Και η πρώτη σκέψη ήτανε...

QUOTE(kseplenhs @ Dec 18 2012, 11:33 ) *
Πήγα να βάλω το πουλί μου απο το μπαλκόνι

WTF? unsure.gif
Manu7
Καταστροφή του κόσμου και μλκιες...Τρίχες...

Μάγιας πάρτε τα @@ μου tongue.gif
SG3ptshooter
QUOTE(Manu7 @ Dec 21 2012, 13:48 ) *
Καταστροφή του κόσμου και μλκιες...Τρίχες...
Μάγιας πάρτε τα @@ μου tongue.gif

Σε ώρα Mayas πρέπει να είναι κάπου 7 το πρωί τώρα ρε.
Κάτσε να σηκωθεί ο Θεός τους, άνθρωπος είναι κι αυτός, να πιεί τη φραπεδιά και αφού φάει και μεσημεριανό τα λέμε. tongue.gif
To είπε κιόλας ο (μη) χριστιανός:
https://twitter.com/kabooooooooom/status/282081072722882561
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ακούω ως γνωστόν διάφορες κουλές μουσικές. Και πολύ σπάνια ψάχνω τι σημαίνουν αρκετά πράγματα, κατά βάση επειδή βαριέμαι να διαβάζω το bio του κάθε Βαβυλώνιου δαίμονα ή Νορβηγού ημίθεου πολεμιστή. Αυτό όμως ήταν ενδιαφέρον:
QUOTE
Inside the Kowloon Walled City

http://www.dailymail.co.uk/news/article-21...alled-City.html
PanosIlio
QUOTE(SG3ptshooter @ Dec 21 2012, 14:49 ) *
Σε ώρα Mayas πρέπει να είναι κάπου 7 το πρωί τώρα ρε.


Και σε ώρα Ωκεανίας λογικά από down under πρέπει να έχουν γίνει πολύ under tongue.gif
Magnus92
Γνωστος μοδερατορας του φορουμ πρωταγωνιστει αυτο τον καιρο σε διαφημιση εταιριας κινητης τηλεφωνιας ( vodafone )


Guess who...
rchos
Το Τρικαλινό ελαφρύ είναι το καλύτερο light τυρί του εμπορίου(μαζικής παραγωγής) και δεν έχει σε τίποτα να ζηλέψει τα full fat τυριά.

morfi
QUOTE(Magnus92 @ Dec 24 2012, 15:27 ) *
Γνωστος μοδερατορας του φορουμ πρωταγωνιστει αυτο τον καιρο σε διαφημιση εταιριας κινητης τηλεφωνιας ( vodafone )


Guess who...

Και ένας άλλος είναι μοντέλο του Γκούτσι...

Guess who...
SG3ptshooter
Ο Ορφέας είναι παντού bitches, που θα μου πείτε ότι δε σας αρέσει κιόλας.. Μόλις έληξε πρώτη μούρη η καραφλάρα του έσκασε στο ΕΤ1. happy.gif
SG3ptshooter
Μιας και δε βλέπω awards στον ορίζοντα, επιλέγω να βραβεύσω σε ειδική "μια κι έξω" τελετή τον τιτάνιο χρήστη ACAB, που είπε το Haneke Οbradovic του σινεμά. biggrin.gif
Pierce
Έχω δακρύσει από τα γέλια.
http://stroug.blogspot.gr/2013/01/blog-post_19.html

QUOTE
Το ΣΤΡΟΥΓΚ Αποκαλύπτει: Τα Άκυρα Ψηφοδέλτια Των Βουλευτών!
morfi
Εγώ ξενύχτης δεν ήμουνα, ξενύχτι με έκανες εσύ..

Εγώ αλήτης δεν ήμουνα, ήμουνα καλό παιδί..

Εγώ δεν είχα ζωή, ζωή μου έδωσες εσύ..!

cool.gif
Pierce
bballbill
Μορφή απ'τις λίγες.
morfi
http://www.sport-fm.gr/

QUOTE
Η σελίδα έχει αναφερθεί ως κακόβουλη!


Άντε ρε..
frenchman7
Χαμός το πρωί στα γκισέ για τις μηνιαίες κάρτες στο μετρό Αγ. Δημητρίου!
Πολύ κράξιμο έπεσε! Κι εγώ έτοιμος να την πετάξω την λαλακία μου ήμουν, αλλά με το που είδα το ευτραφές παλικαράκι
το λυπήθηκα και δεν πέταξα σπόντα κι εγώ...

Ε ναι ρε φίλε ναι! Να κάνεις και και τις απεργίες και να σκίσεις και τον κοσμάκη??? Όχι δεν πάει έτσι, εγώ πλήρωσα για 30 μέρες απεριόριστες συγκοινωνίες!! Τι να πω... Έπρεπε να υπάρχει έκπτωση στις κάρτες Φεβρουαρίου..
Magnus92
QUOTE(frenchman7 @ Feb 1 2013, 07:45 ) *
Χαμός το πρωί στα γκισέ για τις μηνιαίες κάρτες στο μετρό Αγ. Δημητρίου!
Πολύ κράξιμο έπεσε! Κι εγώ έτοιμος να την πετάξω την λαλακία μου ήμουν, αλλά με το που είδα το ευτραφές παλικαράκι
το λυπήθηκα και δεν πέταξα σπόντα κι εγώ...

Ε ναι ρε φίλε ναι! Να κάνεις και και τις απεργίες και να σκίσεις και τον κοσμάκη??? Όχι δεν πάει έτσι, εγώ πλήρωσα για 30 μέρες απεριόριστες συγκοινωνίες!! Τι να πω... Έπρεπε να υπάρχει έκπτωση στις κάρτες Φεβρουαρίου..


Καλημερα Νικολα...

Αυτο που λες δεν εχει και τοση βαση, χανεις το νοημα της απεργιας των εργαζομενων...
frenchman7
QUOTE(Magnus92 @ Feb 1 2013, 08:09 ) *
Καλημερα Νικολα...

Αυτο που λες δεν εχει και τοση βαση, χανεις το νοημα της απεργιας των εργαζομενων...


Καλημέρα Στράτο!! Γιατί το λες αυτό?

Αν θέλουν να κάνουν απεργία, να σεβαστούν και τον συμπολίτη τους.
Γιατί να μην αποφασίσουν μια μείωση (35 αντί 45 ευρώ) για όσους δείξουν την κάρτα του Ιανουαρίου..

(Το αν πρέπει να απεργούν γενικότερα είναι μια μεγάλη κουβέντα... Αν είναι και αυτοί βύσματα και καρεκλάκηδες, τους
θεωρώ μέρος τους διεφθαρμένου συστήματος...)
greeneyes13
QUOTE(Magnus92 @ Feb 1 2013, 08:09 ) *
Καλημερα Νικολα...

Αυτο που λες δεν εχει και τοση βαση, χανεις το νοημα της απεργιας των εργαζομενων...

όλοι έχουν δικαίωμα να διεκδικούν τα δικαιώματα τους αλλά όχι εις βάρος των άλλων εργαζομένων, χάνουν το δίκιο τους όταν ταλαιπωρούν τόσο κόσμο(προσωπική άποψη)
rchos
Τις τιμές των εισιτηρίων δεν τις καθορίζουν αυτοί που απεργούσαν αυτές τις μέρες αλλά αυτοί που οι απεργοί προσπαθούν να πιέσουν κάνοντας τις απεργίες.

Δεν παίρνω θέση για τις απεργίες στα μέσα αλλά η μη μείωση της τιμής της κάρτας Φεβρουαρίου δεν μπορεί να αποδωθεί στους απεργούς.
sarounas
νόμος είναι το δίκιο του επιβάτη...
το δικαίωμα στην εργασία και το να πάει κανείς σε αυτή είναι ιερό....
και εξάλλου το δικαίωμα στην απεργία έχει καταργηθεί εδώ και χρόνια ως παράνομη και καταχρηστική...
με πιο δικαίωμα λοιπόν μου κλείνει ο άλλος τον δρόμο αφού έχουμε ελευθερία?

αφού αυτά πιστεύουμε και αυτά είναι τα επιχειρήματά μας ας τα λουστούμε κιόλας 77.gif
morfi
QUOTE(sarounas @ Feb 1 2013, 15:21 ) *
νόμος είναι το δίκιο του επιβάτη...
το δικαίωμα στην εργασία και το να πάει κανείς σε αυτή είναι ιερό....
και εξάλλου το δικαίωμα στην απεργία έχει καταργηθεί εδώ και χρόνια ως παράνομη και καταχρηστική...
με πιο δικαίωμα λοιπόν μου κλείνει ο άλλος τον δρόμο αφού έχουμε ελευθερία?

αφού αυτά πιστεύουμε και αυτά είναι τα επιχειρήματά μας ας τα λουστούμε κιόλας 77.gif

Δεν διαφωνώ με τις απεργίες, ίσα-ίσα, απλά ορισμένες φορές (δεν αναφέρομαι στην συγκεκριμένη) γίνονται με τελείως λάθος τρόπο και θύματα όλους εμάς πχ ΔΕΗ-διακοπές ρεύματος..
sacarame
Τελικά το χειρότερο όπλο που μπορεί να σε σημαδεύει είναι ένα ζευγάρι γυναικεία μάτια.


Σακαραμε,αποφθέγματα σκοπιάς, τόμος 1


Δοξάστε με!: )
T.W.Is.M.
QUOTE(sacarame @ Feb 2 2013, 16:18 ) *
Τελικά το χειρότερο όπλο που μπορεί να σε σημαδεύει είναι ένα ζευγάρι γυναικεία μάτια.


Σακαραμε,αποφθέγματα σκοπιάς, τόμος 1


Δοξάστε με!: )


Και για του λογου το αληθες η μουσικη επενδυση:
Pierce
Τον πέθανες και βαράει Γερμανικό κατά τα φαινόμενα.
sacarame
QUOTE(pierce21 @ Feb 3 2013, 01:52 ) *
Τον πέθανες και βαράει Γερμανικό κατά τα φαινόμενα.



Μπα 12-2 φύλαγα και απλά άραζα περιμένοντας την αλλαγή...

Επόμενο:

Εκεί που δεν φτάνουν τα καθαριστικά πιάτων, φτάνει το head& shoulders!


Σακαραμε,αποφθέγματα λάντζας τόμος 1
j-kidd13
QUOTE(sacarame @ Feb 3 2013, 16:07 ) *
Μπα 12-2 φύλαγα και απλά άραζα περιμένοντας την αλλαγή...

Επόμενο:

Εκεί που δεν φτάνουν τα καθαριστικά πιάτων, φτάνει το head& shoulders!


Σακαραμε,αποφθέγματα λάντζας τόμος 1

Πρεπει να απολυθεις συντομα.........
rchos
9 μήνες στρατό κάνουν και τρελένονται στην πορεία.τι να πούμε και εμείς οι παλιοί δηλαδή...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.