Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ-Μεταγραφές volume 2
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
Ginobili
QUOTE(xaris_ @ Aug 30 2012, 18:07 ) *
βλεποντας τον απεναντι στον Μπογρη καλυτερα θα ηταν να παρουνμε τον Μπογρη πιο φθηνος και δεν πιανει θεση ξενου και να ψαχναμε στα κολεγια για καποιο κελεπουρι

Γιατί με πόσα τον πήραμε?
Άν το κλείσαμε με λιγότερα από 400.000 το θεωρώ πολύ καλό deal.
Και προς Θεού...μην ακούω για Μπόγρη...
lakersdynasty
QUOTE(sni79per @ Aug 30 2012, 17:59 ) *
χωρις να ειμαι ειδικος o αρμστρονγκ πενταρι ειναι,σεντερ που ομως δεν νομιζω να χει θεμα να ακολουθησει στην αμυνα κ τεσσαρια επειδη ειναι αθλητικος.
επισης αυτη η επιλογη δεν νομιζω οτι αποκλειει να παμε κ για λασμε ομως.
βασικα το εχω χιλιοπει για κινεζο μην παμε κ κατι γινεται.
οπως κ να χει μετρια επιλογη με ρισκο αλλα χωρις να αποκλειεται να βγει.μακαρι να γινει κ η καλη με καποιο αλλο τεσσαροπενταρι.


βασικά αυτό θέλει ο Παναθηναϊκός. Για αυτό λέω συνέχεια ότι θα μου κάνει μεγάλη εντύπωση αν πάρουμε άλλο παίκτη βαρύ πέρα απο τον Σχορτσανίτη.

όλες οι επιλογές μας έχουν ρίσκο. Δεν πρόκειται να βρεί κανείς σε γεικές γραμμές πλήρεις παίκτες στο φετινό ρόστερ. Ψάχνουμε να φτιάξουμε αξιοπρεπές σύνολο.
Ginobili
QUOTE(ALdaperan @ Aug 30 2012, 19:08 ) *
Κάτι άσχετο :
Μια πολύ καλή περίπτωση για τη θέση στα guard νομίζω θα ήταν ο μικρός Αργεντίνος Facundo Campazzo : http://en.wikipedia.org/wiki/Facundo_Campazzo !!

Στους Ολυμπιακούς με την εθνική έκανε πολύ καλές εμφανίσεις !!
Ίσως να ήταν και προσιτός οικονομικά .. δε νομίζω να είναι τόσο δαπανηρός.. Βέβαια έχουμε κλείσει τώρα στα guard tongue.gif

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο τον λιγουρευόμουν κάθε φορά που έβλεπα Αργεντινή.Αργά ή γρήγορα θα τον δούμε Ευρώπη σίγουρα.Τρομερή ταχύτητα, έκρηξη και χειρισμό της μπάλας.
A.CAB
Πάντως σύμφωνα με αυτό http://www.eurohoops.net/2012/08/dribbling/8911 ο παίχτης θα πάρει 450 χιλιάρικα σε ντόλαρς. Άρα καμια 350άρα και κάτι σε Ευρώ. Δηλαδή αυτό είναι το κυριότερο στοιχείο που έχει και μας έκανε να τον κλείσουμε αμέσως.

Αν υπάρξει ακόμα ένα τεσσάρι θα παρακαλούσα πολύ να είναι πιο τσαμπουκάς και πιο δυνατός απ' τον Χίλτον. Γιατί όταν θα πέφτουν κορμιά στα κρίσιμα, εμείς θα έχουμε κάτω απ' τη ρακέτα τον γυάλινο Τσαρτσαρή, τον μακρυά απ' τις επαφές Πάνκο και τον σπρώχνω μα δεν μπορώ Άρμστρονγκ. Μόνο ο Σχορσιανίτης την παλεύει σε τόσο physical game. Και όχι και για πολύ ώρα.

Κάποιος το 'χε πει παλιότερα αλλά βλέπω Μασιούλις, Μπράμος, Κίτσεν να παίρνουν περισσότερα ριμπάουντ απ' τους ψηλους! tongue.gif
Ginobili
QUOTE(Zephyr @ Aug 30 2012, 18:10 ) *
Το ενδεχόμενο να τον αποκτήσατε για το "4" δεν παίζει? Όχι ότι τον έχω παρακολουθήσει αλλά από όσα βλέπω και ακούω, πιο πολύ για ψηλό "4"αρι μου κάνει, παρά για "5".

Το είπε και ο Χαριτόπουλος,μπορεί να θυμίζει λίγο 4αρι,αλλά όχι είναι καθαρό 5αρι.
giorgos14
QUOTE(ALdaperan @ Aug 30 2012, 19:08 ) *
Κάτι άσχετο :
Μια πολύ καλή περίπτωση για τη θέση στα guard νομίζω θα ήταν ο μικρός Αργεντίνος Facundo Campazzo : http://en.wikipedia.org/wiki/Facundo_Campazzo !!

Στους Ολυμπιακούς με την εθνική έκανε πολύ καλές εμφανίσεις !!
Ίσως να ήταν και προσιτός οικονομικά .. δε νομίζω να είναι τόσο δαπανηρός.. Βέβαια έχουμε κλείσει τώρα στα guard tongue.gif


καλος παικτης μεν αλλα δεν νομιζεις οτι θα μαζευεται πολυς κοσμος στη περιφερεια χωρις πολυ καλο σουτ;Ξανθοπουλος,Καμπατσο,Μασιουλις δεν ειναι και τερατα ευστοχιας.Με 2 απο τους 3 μεσα η επιθεση σας θα ναι παρα πολυ μονοπλευρη
Ginobili
QUOTE(A.CAB @ Aug 30 2012, 19:26 ) *
Κάποιος το 'χε πει παλιότερα αλλά βλέπω Μασιούλις, Μπράμος, Κίτσεν να παίρνουν περισσότερα ριμπάουντ απ' τους ψηλους! tongue.gif

Το είπα που να μην το λεγα.... ohmy.gif
ALdaperan
QUOTE (Ginobili @ Aug 30 2012, 21:24 ) *
Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο τον λιγουρευόμουν κάθε φορά που έβλεπα Αργεντινή.Αργά ή γρήγορα θα τον δούμε Ευρώπη σίγουρα.Τρομερή ταχύτητα, έκρηξη και χειρισμό της μπάλας.

QUOTE (giorgos14 @ Aug 30 2012, 21:29 ) *
καλος παικτης μεν αλλα δεν νομιζεις οτι θα μαζευεται πολυς κοσμος στη περιφερεια χωρις πολυ καλο σουτ;Ξανθοπουλος,Καμπατσο,Μασιουλις δεν ειναι και τερατα ευστοχιας.Με 2 απο τους 3 μεσα η επιθεση σας θα ναι παρα πολυ μονοπλευρη

Σιγά μην τον αφήσουν από το NBA .. Αμέσως θα γίνει drafted !!
Θα μπορούσαμε να του είχαμε κάνει μια πρόταση στη θέση του ukic ή του ξανθόπουλου !!
Έχει αξιοπρεπέστατο σουτ ! Τουλάχιστον στο Λονδίνο που τον είδα..
xaris_
αν το συμβολαιο του ειναι 450000 δολαρια τοτε μαλλον αποτκτηθηκε κυριως του χαμηλου κασε δηλαδη δωσαμε λιγα περισοοτερα χρηματα απο οσα ζητουσε ο Πανιωνιος για να μας δωσει τον Καββαδα και μαλλον ο αλλος ψηλος που ψαχνουμε θα ειναι πιο ακροβος και πιο ποιοτικος
SkyFall
άσχετο: ο βελίσκοβιτς έχει κάποιο τραυματισμό? γιατί δεν είναι στην ομάδα της σερβίας?
duncan21
O Campazzo όλα αυτά? huh.gif
spysta
QUOTE(SkyFall @ Aug 30 2012, 19:35 ) *
άσχετο: ο βελίσκοβιτς έχει κάποιο τραυματισμό? γιατί δεν είναι στην ομάδα της σερβίας?

ναι man ειναι τραυματισμενος .. καπου προς Δεκεμβρη θα επιστρεψει wink.gif
Ginobili
QUOTE(duncan21 @ Aug 30 2012, 19:37 ) *
O Campazzo όλα αυτά? huh.gif


Εννοείται



QUOTE(SkyFall @ Aug 30 2012, 19:35 ) *
άσχετο: ο βελίσκοβιτς έχει κάποιο τραυματισμό? γιατί δεν είναι στην ομάδα της σερβίας?

Γενικά ο Βελίτσκοβιτς είναι γατάκι για μένα.Υπερτιμημένος πολύ.Τριποντάκια..και μακριά από την ρακέτα,και χωρίς πολύ μυαλό.Ειδικά αν το ένα σου 4αρι είναι ο Πάνκο..ο πλέον ακατάλληλος είναι ο Βελίτσκοβιτς
SkyFall
QUOTE (Ginobili @ Aug 30 2012, 21:44 ) *
Εννοείται

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/VYfGJzEr-aA&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/VYfGJzEr-aA&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>


Γενικά ο Βελίτσκοβιτς είναι γατάκι για μένα.Υπερτιμημένος πολύ.Τριποντάκια..και μακριά από την ρακέτα,και χωρίς πολύ μυαλό.Ειδικά αν το ένα σου 4αρι είναι ο Πάνκο..ο πλέον ακατάλληλος είναι ο Βελίτσκοβιτς


συμφωνώ, έτσι ρώτησα γιατί έχει χαθεί καιρό τώρα. άλλου τύπου 4άρι θέλουμε.
AZ1980
Eγώ πιστεύω πως αυτό τον Άρμστρονγκ που βλέπω στο βιντεάκι τον βάζει πλάτη ο Διαμαντίδης άνετα... Είναι πιο αδύναμος από ένα κάπως δυνατό γκαρντ!!! Τα δε σκριν που δίνει θυμίζουν κάτι μονά μεταξύ παππούδων αργάμιση στα ανοιχτά... Όχι ότι περίμενα κάποια σοβαρή κίνηση, από τη στιγμή που υπάρχει ο συγκεκριμένος πρόεδρας, εξ' αρχής έχω αράξει πολυθρόνα και γελάω, περιμένοντας μεγάλες στιγμές (κωμωδίας) biggrin.gif



bball.gif
roben
QUOTE(rchos @ Aug 30 2012, 20:41 ) *
Ωραίος παίχτης είναι ο Άρμστρονγκ και θεωρώ ότι ματσάρει καλά με τα πεντάρια του Ολυμπιακού.

Καλή περίπτωση και έχει και Ευρωπαική εμπειρία που είναι αρκετά σημαντικό συνήθως.

Ο Παναθηναικός ήθελε έναν παίχτη με τα προσόντα αυτά.Φυσικά δεν είναι και ο πιο ποιοτικός παίχτης που κυκλοφορεί αλλά συμπληρώνει καλά το παζλ των ψηλών.

Φυσικά όλα αυτά με την υποσημείωση ότι ο έκτος ξένος δεν θα είναι ο κινέζος γκαρντ αλλά ξένος ψηλός επίσης.





Των ΜΜΕ ή του Δημήτρη Γιαννακόπουλου;


Όντως, μια χαρά ματσάρει με τα πεντάρια του Ολυμπιακού, πλακίτσα θα του κάνουν Ντόρσει, Χάινς, Μαυροειδής! Μη σου πω ότι και ο Πριντεζης θα τον βάζει στο καλάθι! Και ο Άντιτς και ο Περπέρογλου και ο Παπανικολάου! Θα τρίβει τα χέρια του ο Μπαρτζώκας, η καλύτερη φετινή μεταγραφή του Ολυμπιακού ο Άρμστρονγκ! Μα καλά, τον ιό του ποδοσφαίρου κόλλησαν και στο μπάσκετ? Τόσο σπουδαίο παίκτη τον θεωρούν? Τι τους έπιασε ξαφνικά? Βρήκαν συμβόλαιο στο ΝΒΑ ο Λάσμε, ο Άμουντσον και ο Σόλομον και ξεμείναμε απο επιλογές? Η φοβόμαστε μη μας πάρει τον παικταρά η Μπαρτσελόνα? Μια χαρά ήμασταν με Μάριτς!!
ALdaperan
QUOTE (duncan21 @ Aug 30 2012, 21:37 ) *
O Campazzo όλα αυτά? huh.gif

Καρφώνει κιόλας tongue.gif

duncan21
QUOTE(Ginobili @ Aug 30 2012, 21:44 ) *
Εννοείται


Κι ο Βeck o Μεξικανός του Ικάρου είχε κάνει σταυρωτή στον Kobe,δε λέει κάτι αυτό.Αν και ήταν όντως εντυπωσιακή η crossover tongue.gif .

Δε χαραμίζεις θέση ξένου για τον Campazzo όταν λέγεσαι Παναθηναϊκός.Ακόμη και σε περίοδο λιτότητας.Άντε να τον τσιμπήσει καμιά μικρομεσαία ομάδα στην Ισπανία και να κάνει μια συμπαθητική καριέρα στην acb.Μέχρι εκεί.
kouousma
QUOTE(AZ1980 @ Aug 30 2012, 21:45 ) *
Eγώ πιστεύω πως αυτό τον Άρμστρονγκ που βλέπω στο βιντεάκι τον βάζει πλάτη ο Διαμαντίδης άνετα... Είναι πιο αδύναμος από ένα κάπως δυνατό γκαρντ!!! Τα δε σκριν που δίνει θυμίζουν κάτι μονά μεταξύ παππούδων αργάμιση στα ανοιχτά... Όχι ότι περίμενα κάποια σοβαρή κίνηση, από τη στιγμή που υπάρχει ο συγκεκριμένος πρόεδρας, εξ' αρχής έχω αράξει πολυθρόνα και γελάω, περιμένοντας μεγάλες στιγμές (κωμωδίας) biggrin.gif



bball.gif



θα πω μεγαλη κουβεντα τωρα....αν υπαρχει λογικη ...αν υπαρχει συναισθηση ....σωστε την παρτιδα ....τρακη φερε τωρα τον παικταρα τον ανθρωπο φαινομενο , τον αληθινο μπατμαν , το συγχρονο διαδοχο του αειμνηστου κονραντ μακρει....προεδρε φερε πισω τον μαρκους χαισλιπ ...δε με νοιαζει αν παιζει πλεον κινα ιραν η λιβανο η αν εχει σταματησει ....τον θελω τωρα !!!!!!!!
AZ1980
QUOTE(roben @ Aug 30 2012, 18:52 ) *
Όντως, μια χαρά ματσάρει με τα πεντάρια του Ολυμπιακού, πλακίτσα θα του κάνουν Ντόρσει, Χάινς, Μαυροειδής! Μη σου πω ότι και ο Πριντεζης θα τον βάζει στο καλάθι! Και ο Άντιτς και ο Περπέρογλου και ο Παπανικολάου!


Χωρίς πλάκα όλοι αυτοί είναι πιο δυνατοί από αυτόν... Άκου κει "τον πήραν για να ματσάρει με τον Χάινς", που διάβασα σε κάποιο σάιτ!!! Απίστευτο γέλιο!!! Ποιόν Χάινς ρε παιδιά, πάμε καλά? Τι είναι αυτά? Τι κωμωδία είναι αυτή που χει στηθεί? Τόσα χρόνια ήταν ο ΠΑΟ υπόδειγμα ομάδας μπάσκετ, είναι πια τόσο ελάχιστοι οι φίλοι του ΠΑΟ που έχουν μάθει πέντε πράγματα από το σπορ που λέγεται ευρωπαική καλαθόσφαιρα? Είναι για να κλαις (απ' τα γέλια)... Ο φετινός ΠΑΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ, δεν πρόκειται να κατακτήσει ΤΙΠΟΤΑ, και θα κινδυνεύσει και με μερικές φοβερές συντριβές, πολλοί άλλωστε θα δουν τη φανέλα (με αυτά τα ...περιεχόμενα) και θα ...λυσσάξουν!!!

ΥΓ. Μα είναι δυνατόν να συγκρίνετε παίκτη - παίκτη την περσινή ομάδα με τη φετινή? ΤΙΠΟΤΑ δεν μάθαμε τόσα χρόνια? Τίποτα?



bball.gif
kouousma
τα εχω παρει πολυ ασχημα ....δεν υπαρχουν παικτες εκει εξω να αγορασουν ....φεραμε την καταστροφη σε μια νυχτα ??ολο αυτο το τεραστιο οικοδομημα θα κρεμεται σε μια κλωστη τη νεα σαιζον???τι στοχους εχουμε ????τι ειδους επιλογες ειναι αυτες??παιδια να μιλησουμε ειλικρινα ....δεν κανει το μακρυλαιμικο αυτο αγορι για τον παναθηναικο...ειναι 2.08 η 2.11 η δεν ξερω ποσο στο διαολο ειναι και απο ολα τα βιντεο που εχω παρακολουθησει ΔΕΝ μπορει να κοντραριστει ουτε με παικτες 1.98 , τον σπρωχνουν συνεχεια εκτος ρακετας , χανεται σε ολες τισ περιστροφες....γαμω την καταδικη μου ....απο ολους τους 10000 αμερικανους που κυκλοφορουν φερανε αυτον??εκατσα και παρακολουθησα επιτηδες 4 ματς απο το απιθανο γαλλικο πρωταθλημα (αν και ανωτερο απο το ελληνικο ) και εκει καταληγω ....ΔΕΝ μπορει να παιξει σωμα με σωμα, ΔΕΝ φαινεται καμμια μπασκετικη διαννοια αλλα ουτε καν εξυπνος ρε διαολε, ΔΕΝ σπρωχνει , ΔΕΝ αμυνεται στη μπαλα , πηγαινει συνεχεια σαν κουτσουρο ....ειδα μια φαση που παει να πηδηξει για επιθετικο ριμπαουντ σε ματς με την παρι λεβαλουα και ερχεται ενας απιθανος καραφλος σεντερ του αντιπαλου (σαν τον μπετατζη ρακοβιτς ) και του δινει μια και φευγει εναμιση μετρο σα να τον βαρεσε ρευμα ....ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ ΡΕ ΔΙΑΟΛΕ ΟΧΙ
φερε μαρκους χαισλιπ τωρα ....ΤΩΡΑ!!!!παιζει καπου στο λιβανο ........τωρα!!!!να τσονταρουμε κ εμεις αν δε θες τρακη να δωσεις πανω απο 350 χιλ....

ΑΕΙ ΣΙΧΤΙΡ!!!!ΗΜΑΡΤΟΝ !!!!!!
Χορευτης
QUOTE(kouousma @ Aug 30 2012, 12:56 ) *
θα πω μεγαλη κουβεντα τωρα....αν υπαρχει λογικη ...αν υπαρχει συναισθηση ....σωστε την παρτιδα ....τρακη φερε τωρα τον παικταρα τον ανθρωπο φαινομενο , τον αληθινο μπατμαν , το συγχρονο διαδοχο του αειμνηστου κονραντ μακρει....προεδρε φερε πισω τον μαρκους χαισλιπ ...δε με νοιαζει αν παιζει πλεον κινα ιραν η λιβανο η αν εχει σταματησει ....τον θελω τωρα !!!!!!!!


Πακετο με τον Μπιουφορντ?
Dred11
QUOTE (AZ1980 @ Aug 30 2012, 21:59 ) *
Χωρίς πλάκα όλοι αυτοί είναι πιο δυνατοί από αυτόν... Άκου κει "τον πήραν για να ματσάρει με τον Χάινς", που διάβασα σε κάποιο σάιτ!!! Απίστευτο γέλιο!!! Ποιόν Χάινς ρε παιδιά, πάμε καλά? Τι είναι αυτά? Τι κωμωδία είναι αυτή που χει στηθεί? Τόσα χρόνια ήταν ο ΠΑΟ υπόδειγμα ομάδας μπάσκετ, είναι πια τόσο ελάχιστοι οι φίλοι του ΠΑΟ που έχουν μάθει πέντε πράγματα από το σπορ που λέγεται ευρωπαική καλαθόσφαιρα? Είναι για να κλαις (απ' τα γέλια)... Ο φετινός ΠΑΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ, δεν πρόκειται να κατακτήσει ΤΙΠΟΤΑ, και θα κινδυνεύσει και με μερικές φοβερές συντριβές, πολλοί άλλωστε θα δουν τη φανέλα (με αυτά τα ...περιεχόμενα) και θα ...λυσσάξουν!!!

ΥΓ. Μα είναι δυνατόν να συγκρίνετε παίκτη - παίκτη την περσινή ομάδα με τη φετινή? ΤΙΠΟΤΑ δεν μάθαμε τόσα χρόνια? Τίποτα?



bball.gif

Aπό τη μία κρίνεις την ομάδα με βάση τους παίκτες που πήρε και μετά λες να μην συγκρίνουμε τους παίκτες τους φετινούς με την περσινή ομάδα. Μετά κάνεις και τον προφήτη. Το παίζεις και σίγουρος συγκρίνοντας έναν παίκτη 12th overall pick στο NBA draft με τον Hines (θύμισέ μου σε παρακαλώ τη θέση του στο draft) και θεωρείς γελοία καν τη σύγκριση (υπέρ του Hines βέβαια). Βγάζεις άχρηστο τον προπονητή της ομάδας μας που τον διάλεξε και το NBA που έπαιξε (σε αντίθεση με κάτι άλλους) και λες ότι ξέρεις από μπάσκετ. Και όλο αυτό με βάση ένα μοναδικό βίντεο από ένα παιχνίδι του παίκτη με την Βιλερμπάν. Δεν ξέρω πράγματι αν ο παίκτης θα πιάσει. Αλλά τόση κλάψα πριν να δούμε καν τον παίκτη με τα χρώματα της ομάδας δεν δικαιολογείται.
kouousma
QUOTE(Χορευτης @ Aug 30 2012, 22:13 ) *
Πακετο με τον Μπιουφορντ?



και με προικα 5 κιλα μπαφο
taken
επειδη ορισμενοι εχετε κολλησει με τα draft απλως θα πω οτι το 2006 που ο αρμστρονγκ ηταν 12ος,ο σιμονς,εκεινος που ειχε ακουστει παλιοτερα για εμας και επαιζε στον ικαρο ενω στην ισπανια εβαζε 5 ποντους μ.ο. ηταν στο νουμερο 15......
ALdaperan
SkyFall
QUOTE (ALdaperan @ Aug 30 2012, 22:38 ) *



απο τον απογευματινό του περίπατο?
Χορευτης
Δικαιολογημενα καποιοι φιλαθλοι να ειναι δυσαρεστημενοι μεσα σε αυτους ειμαι κ εγω αλλα ας μου πει καποιος ποσο χειροτερος μπορει να ειναι ο Μπεινς απο τον Αμστρονγκ? (Μην μου θυμησει κανεις οτι εχει παει Ολυμπια το ξερω). Αλλα αφου φτασαμε με αυτον τον ανεκδιηγητο σχεδιασμο ως εδω τι αλλο να πουμε. Δεν ξερω αν θα πιασει παντως σαν επιλογη με απογοητευει. Ο καθενας ειτε ειναι προπονητης ειτε προεδρος θα εχει κ την ευθηνη για τις επιλογες του οταν γινει ταμειο στο τελος. Αυτο εχω να πω μονο εγω.
Nik Tepits
Αυτος ηταν το μεταγραφικο μπαμ που θα σκαγε απ το ΝΒΑ? Εαν προοριζοταν για 3ος ψηλος οκ, αλλα οχι και για 2ος με τον Σοφοκλη να κανει ευκολα φαουλ σε πολλα παιχνιδια και να παιζει 25 λεπτα αυτος! Αμαν καταντια παιδες!
Πραγματικα εχει βαλθει να μας καταστρεψει ο Τρακης. Επειγοντως κι αλλο 5αρι, Λασμε η' οτιδηποτε αλλο.
priest
ισως ο λογος που δεν πηραν ακριβο 5αρι ειναι για να αποδειξουν στον σοφο εμπρακτα οτι τον πιστευουν...

αλλο λογο δεν βρισκω...εχω ξεμεινει απο δικαιολογιες για τις φετινες επιλογες...

ο ντασιτς θα μας χαλαγε πολυ για 4αρι η ο πιτσιρικας ο ντουμπιεβιτς που και οι δυο κανουν πλακα στους προκριματικους του ευρωμπασκετ?


τελος παντων ας κανουμε ολοι λιγη ακομα υπομονη μηπως και το 4αρι ειναι καποιος καλος παικτης...
Anaz
Eνταξει ο ΑΖ δεν εχει συνελθει ακομα απο το σοκ της φυγης Ζοτς και της αναληψης της Διοικησης απο τον Δημητρακη. Μην τον παρεξηγειτε. smile.gif
Παντως περα απο την πλακα ή την "γκρινια", κατι που λεω κι εγω συνεχεια ειναι οτι οντως δειχνει λιγο γελοιο να συγκρινετε ειδικα οι Παναθηναικοι μια-μια τις φετινες μοναδες με των προηγουμενων χρονων.
Απο'κει και περα η επιλογη Χαμιλτον εμενα μου φαινεται καλη, γιατι συμπληρωνει τον Σοφο ώντας τελειως διαφορετικος παιχτης. Ειναι αδυνατος αλλα εχει επιθετικο ρεπερτοριο με προσωπο και πλατη και ειναι αθλητικος κ γρηγορος. Γενικα απο πλευρας ταλεντου, δεν εχει κακο υλικο η ομαδα. Τα υπολοιπα -και πιο σημαντικα- λεω να περιμενουμε να τα δουμε στην πορεια.. Και οι Ολυμπιακοι γελουσαμε και γκρινιαζαμε πχ με τον νανο-σεντερ αλλα αποδειχτηκε λεοντοκαρδος..!
benchwarmer
O Καμπατσο ειναι παιχταρας και οι απιστοι θα πειστουν τα επομενα χρονια...

Στο θεμα μας ομως, εχει καποια στοιχεια ο Αρμστρονγκ που συμπληρωνουν καλα τον Σοφοκλη, αλλα πρωτον το ζητουμενο θα ειναι να μπει (και αυτος) στο γενικοτερο συνολο, και 2ον να δουμε με ποιον τροπο θα κλεισει το ροστερ.
Το βασικοτερο βεβαια προβλημα δεν ειναι οι ατομικες ικανοτητες των παιχτων, αλλα το πως θα δεσουν ολοι οι νεοι μεταξυ τους..
priest
QUOTE(Anaz @ Aug 30 2012, 22:51 ) *
Eνταξει ο ΑΖ δεν εχει συνελθει ακομα απο το σοκ της φυγης Ζοτς και της αναληψης της Διοικησης απο τον Δημητρακη. Μην τον παρεξηγειτε. smile.gif
Παντως περα απο την πλακα ή την "γκρινια", κατι που λεω κι εγω συνεχεια ειναι οτι οντως δειχνει λιγο γελοιο να συγκρινετε ειδικα οι Παναθηναικοι μια-μια τις φετινες μοναδες με των προηγουμενων χρονων.
Απο'κει και περα η επιλογη Χαμιλτον εμενα μου φαινεται καλη, γιατι συμπληρωνει τον Σοφο ώντας τελειως διαφορετικος παιχτης. Ειναι αδυνατος αλλα εχει επιθετικο ρεπερτοριο με προσωπο και πλατη και ειναι αθλητικος κ γρηγορος. Γενικα απο πλευρας ταλεντου, δεν εχει κακο υλικο η ομαδα. Τα υπολοιπα -και πιο σημαντικα- λεω να περιμενουμε να τα δουμε στην πορεια.. Και οι Ολυμπιακοι γελουσαμε και γκρινιαζαμε πχ με τον νανο-σεντερ αλλα αποδειχτηκε λεοντοκαρδος..!

ολοι γελουσαμε με τον χαινς, αλλα απο την αρχη ξερατε πως θα δινει ολο του το ειναι σε ολα τα ματς γιατι πολυ απλα αυτο τον ξεχωριζε απο αλλες επιλογες...


ο χιλτον δεν ενδιαφερεται να κανει το κατι παραπανω και αυτο ειναι το βασικο του μειονεκτημα....και αυτο αναφερεται και στα σκαουτιν διαφορων ξενων σαιτ.
Anaz
QUOTE(priest @ Aug 30 2012, 22:56 ) *
ολοι γελουσαμε με τον χαινς, αλλα απο την αρχη ξερατε πως θα δινει ολο του το ειναι σε ολα τα ματς γιατι πολυ απλα αυτο τον ξεχωριζε απο αλλες επιλογες...


ο χιλτον δεν ενδιαφερεται να κανει το κατι παραπανω και αυτο ειναι το βασικο του μειονεκτημα....και αυτο αναφερεται και στα σκαουτιν διαφορων ξενων σαιτ.
Ειναι ενα θεμα αυτο, οπως και με αλλες επιλογες που εχει κανει η φετινη Διοικηση (Σοφο, Ουκιτς..) αλλα ας μην προεξοφλουμε απο τωρα πραγματα. Η ομαδα ειναι τελειως καινουργια και το δεσιμο και η χημεια που θα δημιουργηθει ειναι ολο το ζητουμενο κι αυτα που θα διαμορφωσουν τις καταστασεις. Και για τον Ντορσυ πχ δεν λεγονταν-γραφονταν τα καλυτερα απο πλευρας συγκεντρωσης,χαρακτηρα κλπ αλλα στον Ολυμπιακο ηρθε κι εδεσε κι εδωσε το 100%. Η χημεια και το κλιμα παιζουν τον σημαντικοτερο ρολο σε μια ομαδα. Τουλαχιστον δειχνει να υπαρχει ταλεντο, κι απο κει και περα ειναι και στο χερι του προπονητη να φτιαξει μια ομαδα με προσωπικοτητα και σκληρο χαρακτηρα. Δεν ξερω αν θα το καταφερει και προσωπικα για να'μαι ειλικρινης δεν ειμαι και πολυ αισιοδοξος με αυτα τα δεδομενα αλλα ας περιμενουμε καλυτερα για να κρινουμε..
A.CAB
QUOTE(Anaz @ Aug 30 2012, 22:51 ) *
Eνταξει ο ΑΖ δεν εχει συνελθει ακομα απο το σοκ της φυγης Ζοτς και της αναληψης της Διοικησης απο τον Δημητρακη. Μην τον παρεξηγειτε. smile.gif
Παντως περα απο την πλακα ή την "γκρινια", κατι που λεω κι εγω συνεχεια ειναι οτι οντως δειχνει λιγο γελοιο να συγκρινετε ειδικα οι Παναθηναικοι μια-μια τις φετινες μοναδες με των προηγουμενων χρονων.
Απο'κει και περα η επιλογη Χαμιλτον εμενα μου φαινεται καλη, γιατι συμπληρωνει τον Σοφο ώντας τελειως διαφορετικος παιχτης. Ειναι αδυνατος αλλα εχει επιθετικο ρεπερτοριο με προσωπο και πλατη και ειναι αθλητικος κ γρηγορος. Γενικα απο πλευρας ταλεντου, δεν εχει κακο υλικο η ομαδα. Τα υπολοιπα -και πιο σημαντικα- λεω να περιμενουμε να τα δουμε στην πορεια.. Και οι Ολυμπιακοι γελουσαμε και γκρινιαζαμε πχ με τον νανο-σεντερ αλλα αποδειχτηκε λεοντοκαρδος..!


Βρίσκω αφορμή από το ποστ σου και δεν σου απαντάω προσωπικά. Λογικότατη άποψη έχεις κι ας μην πολυσυμφωνώ όσον αφορά τον Άρμστρονγκ. Αλλά...

ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΚΟ Ο ΠΕΡΣΙΝΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ. Όχι για παικτικούς λόγους ή γοήτρου ή οτιδήποτε τέτοιο. Απλά παραμύθιασε πολύ κόσμο (κυρίως περαστικούς απ' το αθλημα) του Παναθηναικού. Μία στις δύο δικαιολογίες της τυφλής στήριξης σε ότι κάνει η ομάδα είναι "Και για τον Ολυμπιακό τα ίδια λέγανε όλοι και είδες στο τέλος!". Μιλάμε για ΜΙΑ περίπτωση τα δεν ξέρω κι εγώ πόσα χρόνια. Δεν χρειάζεται να φέρεις κανένα παράδειγμα ως αντίλογο γιατί όποια ομάδα και να χρησιμοποιήσεις που έκανε 10 τουλάχιστον μεταγραφές σε μία χρονιά, θα είσαι ολόσωστος. Βάζουμε σαν επιχείρημα την εξαίρεση και ξεχνάμε τον κανόνα. Ο Ολυμπιακός πέρυσι έκανε πράγματα και θαύματα, είχε μομέντουμ, είχε θράσος, είχε ομοιογένεια, είχε και τύχη. Όλα αυτά τα άστρα πρέπει να ξανασυναντηθούν σε μία χρονιά από μια δεύτερη ομάδα από την ίδια χώρα κιόλας. Είναι ο νόμος των πιθανοτήτων τι να κάνουμε;
Πρέπει να πέσει πολύ πολύ δουλειά για να δει άσπρη μέρα αυτή η ομάδα που διαγράφεται. Πρέπει να δέσουν παίχτες μεταξύ τους, πρέπει να καλύψει πάμπολες αδυναμίες το 90% του ρόστερ, κάμποσοι πρέπει να συνέλθουν ψυχολογικά, όλοι σχεδόν πρέπει να παίξουν πρώτη φορά σε τόσο υψηλό επίπεδο. Μα πάνω απ' όλα πρέπει ο προπονητής να ανταπεξέλθει σε αυτό το επίπεδο και με λιγότερη ποιότητα στα χέρια του απ' ότι παλιότερα.
Δεν είναι απλά πράγματα αυτά. Και στην τελική οι 3 καλύτεροι παίχτες του Ολυμπιακού πέρυσι, έπαιζαν και την προηγούμενη χρονιά στον Ολυμπιακό. Άσε που το βασικότερο είναι ότι είχε τον ΙΔΙΟ προπονητή. Και προπονητή με ιστορία και όνομα.
Αν είχαμε τον Ομπράντοβιτς θα του έδινα κάμποσες πιθανότητες παραπάνω αλλά με τόσο νέα ομάδα και πάλι αουτσάιντερ παντού και σε όλα θα ήταν.

Ο νανοσέντερ που λέγανε πολλοί, έκανε ακριβώς αυτό που έλεγε και ξέραμε ότι θα κάνει. Θα τα δώσει όλα και θα κάνει ότι περνάει απ' το χέρι του για να καλύψει τη διαφορά ύψους. Σε όλη του την καριέρα φαινόταν ότι ο τύπος προσπαθεί με νύχια και με δόντια. Ε ο Άρμστρονγκ δεν δείχνει στοιχεία μαχητή, τσαμπουκαλεμένου παίχτη. Δεν ξέρω πως θα πάει αλλά τέτοια στοιχεία δεν δείχνει και θεωρείτε underachiever. Ο Χάινς είχε παιχνίδια στις αρχές που τα έκανε μαντάρα, που φάνηκαν οι αδυναμίες του. Σε κάποια ματς τον έβαζε στο καλάθι ο Βουγιούκας. όπως ήταν και το λογικό. Ο τύπος ξεκωλώθηκε λοιπόν, άκουσε τον Ιβκοβιτς και στο νήμα άρχισε να κάνει πλάκα στον Ίαν. Αλλά βρήκε γύρω και μία ομάδα με απίστευτη αυτοπεποιθηση και ενέργεια.
Έχουμε καταλάβει πόσο δύσκολο είναι να γίνει κάτι τέτοιο; Βασικά αμφιβάλλω πολύ ότι και ο Ολυμπιακός θα βρεθεί πάλι σε τέτοια κατάσταση. Αλλά για να πάρει πρωτάθλημα, δεν χρειάζεται κάτι τέτοιο πλέον. Πάμε να συγκρίνουμε τώρα παίχτες στοιχήματα και πρωτοεμφανιζόμενους με μπαρουτοκαπνισμένους και κουπάτους και με ομοιογένεια και με τον καλύτερο στον πάγκο δίπλα τους; Αν είναι δυνατόν;

Το κεφάλι πρέπει να είναι κάτω, τα λόγια λίγα και η δουλειά ατελείωτη. Μόνο έτσι και με τη βοήθεια των αστεριών μπορεί να γίνει κάτι καλό φέτος. Αν όχι τουλάχιστον η ομάδα πρέπει να δομηθεί για το άμεσο μέλλον. Αλλά για να χαλαρώσουμε λίγο με τα στοιχήματα ρε Δ.Γ. Παίχτη κανονικό που να ξέρουμε΄οτι τόσο μπορεί να δώσει και θα το δώσει ζητάμε. Ούτε τον Ντιρκ, ούτε τον Φώτση πίσω με λαικιστικες κινήσεις. Και εφόσον υστερούμε σε Έλληνες πρώτης γραμμής, φέρε τουλάχιστον κανά νορμάλ ξένο. Πλέον δεν μας παίρνει να έχουμε ξένους που δεν μπορούν. Σε αυτούς στηριζόμαστε.
MhtSaras
Μπορεί κάποιος να μου στείλει σε απάντηση όλες τις ''κλεισμένες'' μεταγραφές του παο φέτος... χωρίς γκούο και άλλους... όσους έχουν υπογράψει!!!
bodiroga10
το να συγκρινουν καποιοι τα 5αρια του παναθηναικου με του ολυμπιακου σε δυναμη ειναι γελοιο.....

τον σοφο και οι τρεις ψηλοι του ολυμπιακου να τον σπρωχνουν τους πεταει αμα θελει εξω απο το γηπεδο,αλλα και ο αμστρονγκ δεν θα εχει προβλημα γιατι ο ντορσει που ειναι πιο δυνατος δεν ξερει να παιζει πλατη εδω δεν ξερει να σκαει την μπαλα και βαζει μονο ποντους κυριως μετα απο pick n roll οταν του υψωνει την μπαλα ο σπανουλης κατι που θα ειναι δυσκολο με τον αμστρονγκ που ειναι 2,11 αλτικος και γρηγορος, ενω να εχει προβλημα ενα ψηλος που επαιζε 6 χρονια στο nba κοντρα σε θηρια με πανω απο 10 λεπτα μεσο ορο συμμετοχης με τον χαινς που εχει παξει στην α2 ιταλιας, την μπαμπεργκ και τον ολυμπιακο ειναι τουλαχιστον αστειο......

εγω ξερω οτι για τον αμστρονγκ φετος ενδιαφερθηκαν οι καλυτερες ομαδες της ευρωπης με τελευταιες την ρεαλ και την μπαρτσελονα αλλα μαλλον ολοι αυτοι ειναι ασχετοι........
Turamarth
QUOTE(Dred11 @ Aug 30 2012, 22:14 ) *
Το παίζεις και σίγουρος συγκρίνοντας έναν παίκτη 12th overall pick στο NBA draft με τον Hines (θύμισέ μου σε παρακαλώ τη θέση του στο draft) και θεωρείς γελοία καν τη σύγκριση (υπέρ του Hines βέβαια).


Η θέση κάποιου στο NBA draft έχει ελάχιστη σημασία και έχει νόημα να την κοιτάξεις μόνο αν δεν υπάρχει άλλη πηγή να πάρεις πληροφορίες για τον παίχτη, και πάλι βέβαια το πιθανότερο είναι να ξεγελαστείς.
Βασικός παράγοντας για να ανέβει κανείς στις επιλογές τον ομάδων και κατά συνέπεια του overall pick είναι η ανάγκη που υπάρχει την εκάστοτε περίοδο σε περιφερειακούς (G) ή ψηλούς (F/C) παίχτες, η έλλειψη των οποίων δίνει την δυνατότητα σε κάποιους που με δυσκολία θα έμπαιναν στις λίστες να βρεθούν ψηλά στις επιλογές.
Χαρακτηριστικό παράδειγμα είναι η χρονιά που αναφέρεις , το 2006 με τον Armstrong στην θέση 12 εκ των οποίων οι 9 ήταν καλυμμένες από forward ή centers.

Όσων αφορά τον παίχτη.. φαίνεται καλή επιλογή για 3η/4η λύση αλλά εκεί έχουμε τους Τσαρτσαρή/Σκορδήλη, έχασε και την πρώτη φάση της προετοιμασίας που κυρίως αφορά φυσική κατάσταση και βάρη οπότε θα είναι δύσκολο να κάνει την μετάβαση στο ανώτερο επίπεδο που ουσιαστικά του ζητάμε (αυτό είναι το ζητούμενο στο 90% του ρόστερ μας και εδώ οφείλετε [δικαιολογημένα] και η απαισιοδοξία των περισσοτέρων)

edit: στο 2ο κομμάτι του post με πρόλαβε και ήταν πιο πλήρης ο A.CAB

btw δεν άκουσα για την Ρεάλ να ασχολήθηκε μαζί του αλλά στην Μπάρτσα δεν τον ήθελαν για πρώτο ούτε καν για δεύτερο σέντερ
μιας και έχουν ήδη τους Lorbec / Tomic / Jawai... αν αυτό λέει κάτι
Anaz
@ACAB βασικα δεν βρισκω κατι στο οποιο να διαφωνω σε ολο το ποστ σου. Ισα ισα, που τα περισσοτερα απο αυτα τα εχω κι εγω επισημανει σε διαφορα τοπικς εδω ή στου Ολυμπιακου, στις μειωμενες φορες που ποσταρω πλεον.
Επι της ουσιας ομως.. Ειναι δεδομενο οτι φετος η ομαδα εχει ΠΟΛΥ μειωμενο μπατζετ και ξεκινα απο την αρχη. Αυτο εκ των πραγματων περιοριζει πολυ τα πραγματα, κ δεν μπορουμε να μιλαμε με τα δεδομενα αλλων χρονων.
Οπως το βλεπω εγω σε αυτες τις περιπτωσεις, αν φιλοδοξεις να πρωταγωνιστεις στο υψηλο επιπεδο, εχεις ουσιαστικα λιγο-πολυ δυο δρομους..
Η επενδυεις σε εναν πολυ καλο κ εμπειρο προπονητη-δασκαλο και του φερνεις τα καταλληλα εργαλεια να κανει τη δουλεια του, στοχευοντας σε νεαρους παιχτες με διψα, ορεξη και ταπεινοφροσυνη και γενικα παιχτες low profile με τσαγανο, εργατικοτητα και φιλοτιμο, για να φτιαξει ενα συμπαγες συνολο με πανω απ'ολα πειθαρχεια, που ξερεις οτι θα σου δωσει το 100% καθε φορα, κι οπου βγει..
ή πηγαινεις σε επιλογες ρισκα-στοιχηματα με ταλεντο αλλα "κουσουρια" σε σταθεροτητα, προσαρμοστικοτητα, εμπειρια, προσωπικοτητα, effort κλπ, με την ελπιδα να σου βγουν μεσα απο τη δουλεια κ τη χημεια.
Το πρωτο μοντελο ακολουθησε περσι ο Ολυμπιακος και του βγηκε, αλλα κι αυτο δεν γινεται καθε μερα φυσικα οπως ειπες.
ΚΑτι πιο κοντα στο δευτερο φαινεται να ακολουθει φετος ο Παο, και δεν ξερω αν ειναι το ενδεδειγμενο ή αν θα πετυχει και προσωπικα αν θες δεν μου πολυαρεσει ουτε με πειθει (αν κ το βρισκω ενδιαφερον), αλλα ας περιμενουμε να το δουμε και ας μην κρινουμε με τα δεδομενα των περασμενων ετων και παρακαμπτουμε τον σημαντικοτατο παραγοντα των περιορισμενων οικονομικων δυνατοτητων.
Δυστηχως, ηταν δεδομενο οτι η ομαδα ξεκινα πλεον εντελως απο την αρχη, με μειωμενο μπατζετ και ενα αναπληρωτο κενο στον παγκο. Αυτο λεω..
TROGGS
QUOTE(bodiroga10 @ Aug 30 2012, 23:27 ) *
το να συγκρινουν καποιοι τα 5αρια του παναθηναικου με του ολυμπιακου σε δυναμη ειναι γελοιο.....

τον σοφο και οι τρεις ψηλοι του ολυμπιακου να τον σπρωχνουν τους πεταει αμα θελει εξω απο το γηπεδο,αλλα και ο αμστρονγκ δεν θα εχει προβλημα γιατι ο ντορσει που ειναι πιο δυνατος δεν ξερει να παιζει πλατη εδω δεν ξερει να σκαει την μπαλα και βαζει μονο ποντους κυριως μετα απο pick n roll οταν του υψωνει την μπαλα ο σπανουλης κατι που θα ειναι δυσκολο με τον αμστρονγκ που ειναι 2,11 αλτικος και γρηγορος, ενω να εχει προβλημα ενα ψηλος που επαιζε 6 χρονια στο nba κοντρα σε θηρια με πανω απο 10 λεπτα μεσο ορο συμμετοχης με τον χαινς που εχει παξει στην α2 ιταλιας, την μπαμπεργκ και τον ολυμπιακο ειναι τουλαχιστον αστειο......

εγω ξερω οτι για τον αμστρονγκ φετος ενδιαφερθηκαν οι καλυτερες ομαδες της ευρωπης με τελευταιες την ρεαλ και την μπαρτσελονα αλλα μαλλον ολοι αυτοι ειναι ασχετοι........




φιλε Bodiroga θα συμφωνησω με τα περισσοτερα απο οσα ειπες αν οχι με ολα εκτος απο την τελευταια πραγραφο σου και διορθωσε με αν κανω λαθος αλλα οι ομαδες που σωστα αναφερεις οτι ενδιαφερθηκαν για τον συγκεκριμενο παικτη τον ηθελαν για 3 ψηλο κατι σαν τον δικο μας Σκορδιλη δλδ ενω εμεις τον πηραμε για βασικο εναλλαγη με τον Σοφο...ισως εδω να υπαρχει ενα μικρο προβλημα αν επρεπε να παιρναμε τον συγκεκριμενο παικτη αλλα τελικα μπορει και να αποδεικτει και διαμαντι αν πραγματικα δουλεψει Ο Πεδουλακης νομιζω γνωριζουμε ολοι οτι μπορει να μην ειναι Ζοτς αλλα δεν γουσταρει την χαλαροτητα και θελει δουλεια στο γηπεδο...

παντως βλεποντας ολα τα σχολια και εδω και σε ολα τα αθλητικα sites ειτε ουδετερα ειτε φιλα προσκειμενα πρασινα εχουν γραφτει τα παντα ολα απο σχολια για τον συγκεκριμενο παικτη θετικα και αρνητικα...η μουρμουρα και η γκρινια παντως υπερισχυει και πιστευω οτι δεν κανει καλο...ενταξει ειμαστε καπως αυτο το καλοκαιρι αλλα χρειαζεται μια καποια ψυχραιμια...ας δουμε τι θα γινει στο παρκε και αν ειναι χαλια τελικα τα πραγματα εδω ειμαστε να ξεσπασουμε για τα λαθη που εγιναν...ας εχουμε και μια μικρη αισιοδοξια για την ομαδα και τους παικτες ρε παιδια ποιος ξερει...εχουμε που εχουμε κατακλυστει απο την γενικη μιζερια σαν λαος και απο αυτα που συμβαινουν γυρο μας...!!!
bodiroga10
QUOTE (TROGGS @ Aug 30 2012, 23:53 ) *
φιλε Bodiroga θα συμφωνησω με τα περισσοτερα απο οσα ειπες αν οχι με ολα εκτος απο την τελευταια πραγραφο σου και διορθωσε με αν κανω λαθος αλλα οι ομαδες που σωστα αναφερεις οτι ενδιαφερθηκαν για τον συγκεκριμενο παικτη τον ηθελαν για 3 ψηλο κατι σαν τον δικο μας Σκορδιλη δλδ ενω εμεις τον πηραμε για βασικο εναλλαγη με τον Σοφο...ισως εδω να υπαρχει ενα μικρο προβλημα αν επρεπε να παιρναμε τον συγκεκριμενο παικτη αλλα τελικα μπορει και να αποδεικτει και διαμαντι αν πραγματικα δουλεψει Ο Πεδουλακης νομιζω γνωριζουμε ολοι οτι μπορει να μην ειναι Ζοτς αλλα δεν γουσταρει την χαλαροτητα και θελει δουλεια στο γηπεδο...

παντως βλεποντας ολα τα σχολια και εδω και σε ολα τα αθλητικα sites ειτε ουδετερα ειτε φιλα προσκειμενα πρασινα εχουν γραφτει τα παντα ολα απο σχολια για τον συγκεκριμενο παικτη θετικα και αρνητικα...η μουρμουρα και η γκρινια παντως υπερισχυει και πιστευω οτι δεν κανει καλο...ενταξει ειμαστε καπως αυτο το καλοκαιρι αλλα χρειαζεται μια καποια ψυχραιμια...ας δουμε τι θα γινει στο παρκε και αν ειναι χαλια τελικα τα πραγματα εδω ειμαστε να ξεσπασουμε για τα λαθη που εγιναν...ας εχουμε και μια μικρη αισιοδοξια για την ομαδα και τους παικτες ρε παιδια ποιος ξερει...εχουμε που εχουμε κατακλυστει απο την γενικη μιζερια σαν λαος και απο αυτα που συμβαινουν γυρο μας...!!!

εγω δεν συμφωνω με την βεβαιοτητα οτι ο αμστρονγκ προοριζονταν για 3ος σεντερ αντιθετως πιστευω οτι στη ρεαλ ψαχνουν για βασικο σεντερ γι αυτο και τελικα προσπαθουν να βρουν πιο σιγουρη επιλογη(τυπου μιλισιτς αν και νομιζω οτι χαλασε η μεταγραφη) αλλα σιγουρα ο αμστρονγκ πιστευω οτι τουλαχιστον θα ηταν 2ος σεντερ μπροστα απο τον begic ενω και στη μπαρτσελονα πιο πιθανο θεωρω να ηταν ο jawai 3ος σεντερ με το στυλ που εχει παρα ο αμστρονγκ.....

οσον αφορα την 2η παραγραφο σου συμφωνω σε οσα λες και πιστευω οτι ενας μερος της γκρινιας καλλιεργειται εσκεμμενα απο καποιους που θελουν να διαλυσουν την ομαδα, αλλα ας σκεφτουμαι οτι αν εξαναγκασουμε με τιποτα επεισοδια φετος στο οακα τον γιαννακοπουλο να φυγει, θα μπορεσει να υπαρξει διαδοχη κατασταση η θα καταντησουμε να μιλαμε για λαικη βαση ή θα παρακαλαμε τον πατερας και τον βγενοπουλος να μας σωσουν.........
Flexo
Εγω πάντως εμπιστευομαι τον Πεδουλάκη σους Αμερικάνους. Έχει αποδείξει ότι έχει "μάτι".
Τώρα αυτά που γράφονται για Μπαρτσελόνα, κλπ. αμφιβάλλω αν είναι αληθινά, αλλά να γράφονται για να δώσουν αξία στην μεταγραφή.
Anyway, ο παίχτης φαίνεται να έχει τα προσόντα και είναι στο χέρι του αν θα μπορέσει να ανταπεξέλθει στο υψηλότερο επίπεδο της Ευρώπης.
Dred11

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=129137694
Eνδιαφέροντα νέα. Πάμε για 4άρι Αμερικανό (ευτυχώς) με κασέ ως 500.000 ευρώ (δυστυχώς). Θα πάρουμε και το Κινεζάκι κατά πως φαίνεται, αλλά μόνον για την Ευρωλίγκα, στη θέση του Ξανθόπουλου υποθέτω.
rchos
QUOTE(Dred11 @ Aug 31 2012, 00:38 ) *
http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=129137694
Eνδιαφέροντα νέα. Πάμε για 4άρι Αμερικανό (ευτυχώς) με κασέ ως 500.000 ευρώ (δυστυχώς). Θα πάρουμε και το Κινεζάκι κατά πως φαίνεται, αλλά μόνον για την Ευρωλίγκα, στη θέση του Ξανθόπουλου υποθέτω.



Το άρθρο μιλάει για 500.000 δολάρια και όχι ευρώ.

Ο Κινέζος δεν έρχεται για αγωνιστικούς λόγους οπότε ας μην ασχολούμαστε καν είναι η άποψη μου.
AZ1980
QUOTE(Anaz @ Aug 30 2012, 19:51 ) *
Eνταξει ο ΑΖ δεν εχει συνελθει ακομα απο το σοκ της φυγης Ζοτς και της αναληψης της Διοικησης απο τον Δημητρακη. Μην τον παρεξηγειτε. smile.gif


Kανένα απολύτως σοκ φίλε Anaz... Aπλά με βάση όλα όσα ξέρω εγώ από μπάσκετ, το φετινό σύνολο δεν πάει πουθενά! Δεν το λέω με "τρόμο", "απογοήτευση" ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο μπορεί να φανταστεί κάποιος για έναν άλλο πίσω από μια μακρινή οθόνη, το λέω με πλατύ χαμόγελο γιατί περιμένω με πολύ μεγάλη ανυπομονησία το φετινό γέλιο.

Θα μπορούσα φυσικά να γράψω ένα σεντόνι πάνω σε διάφορες ασύλληπτες ασυναρτησίες (πάντα κατά τη γνώμη μου) που διαβάζω εδώ μέσα από τότε που ανέλαβε ο Τράκης (αλήθεια, είσαι σίγουρος πως εγώ είμαι αυτός που έχει πάθει το σοκ?), και ίσως να το κάνω κάποια στιγμή, αλλά αφ' ενός μεν θα είναι κείμενο με ατελείωτη ανάλυση πραγμάτων ουσιαστικά αυτονόητων, βαρετότατο δηλαδή για το γούστο μου, αφ' ετέρου δε δεν γουστάρω επ' ουδενί να κατοχυρώσω το ρόλο του "γκρινιάρη" - είναι σίγουρο πως αυτή η ταμπέλα θα μου "επικολληθεί" σε περίπτωση που επιμείνω περισσότερο - και να καταστρέφω ελπίδες, πόσο μάλλον όταν η τροπή των πραγμάτων έχει φέρει τόσο διασκεδαστικά κωμικό τόνο σε αυτό το τόπικ.

Έτσι θα επιστρέψω στη σιωπή μου για την ώρα, καταγεγραμμένος ως "άσχετος" πιθανώς από τους νεότερους στο φόρουμ, αλλά μου αρκεί το χαμόγελο που προανέφερα, καθώς κι εκείνο, το χαχανιστό κάπως, που φαντάζομαι πως ήδη διαγράφεται στα χείλη κάποιων εκλεκτών "παλιών" διαβάζοντας όλα αυτά wink.gif

Κisses!




bball.gif
ptstein
Κανενα συνολο δεν πήγε πουθενα τελος Αυγουστου....εδω θα ειμαστε να τα πουμε στο τελος της χρονιας.Η τωρινη ομαδα αυτη ειναι,ειτε μας αρεσει ειτε όχι.Προφανως δεν ειναι αυτο που πολλοι απο εμας θα ειχαμε στο μυαλο μας,αλλα δεν νομιζω οτι ειναι ενα ροστερ το οποιο υποβαθμιζει τον ΠΑΟ σαν μεγεθος.Ας σταματησει η μουρμουρα και η γκρινια και να περιμενουμε να τους δουμε να παιζουν.Υπαρχει απεριοριστος χρόνος και χωρος για κραξιμο...
EXASFAIROS
Βασικο 5αρι δεν θα τον ελεγα.Φτηνος ειναι.Δεν γνωριζω πολλα απο μπασκετ αλλα 5αρι με σκασιμο μπαλας στην ρακετα-και με δυναμη να συρει τον αντιπαλο κατω απο το στεφανι δεν ειναι.Ποιο πολυ με ταπερ και ριμπαουντερ που ερχεται σχετικα γρηγορα απο πιο εξω-α ρε Φωτσαρε που εισαι!!!! και με καλουτσικο απο μεση αποσταση σουτ μου δειχνει!!!Το πολυ πολυ να "δινει" στον Maciulis αμυνα σε 4αρι αντιπαλο τριποντακια rolleyes.gif .Παραμεσα... στην περιφερεια της ρακετας ειναι ωραιος.Ο τυπος μπορει να βοηθησει μια χαρα με τις ταπες του απο πισω ως 4αρι και ριμπαουντ στην περιφερεια της ρακετας οταν εχεις το στατικο πυργο-5αρι σου στην ρακετα.Ωραια καλαθια βαζει μοναχα οταν ερχεται φουριοζος απο εξω στην ρακετα(πιστευω με ενα Lasme 5αρι δενει μια χαρα) η οταν παλι μπαινει ξαφνικα και προλαβαινει την μπαλα ψηλα ριμπαουνταροντας και καρφωνοντας ταυτοχρονα.Αν τον βαλουμε να αμυνθει η να γυρισει για σουτ κατω απο το καλαθι στατικα την "κατσαμε"!!!!!Θελω να ακουω οτι παμε για Lasme +Kommatos αυριο απο "Πρασινη"και οχι οτι τελειωσαν οι μεταγραφες μονο με τον Νεστορα.Μην τον βγαζετε αχρηστο τον Armstrong ,δεν ειναι!!!!Το θεμα ειναι να εκμεταλευτεις τα ατου του μαγκα και οχι να τον κανεις πυργο με το ζορυ!!!!!!

UKIC,KITCHEN,XANTHOPOULOS
DIAMANTIDIS-BRAMOS
MACIULIS-GIANNOPOULOS
ARMSTRONG-PANKO-TSARTSARIS...KOMMATOS
LASME-SOFO-SKORDILIS.
roben
QUOTE(EXASFAIROS @ Aug 31 2012, 03:38 ) *
Βασικο 5αρι δεν θα τον ελεγα.Φτηνος ειναι.Δεν γνωριζω πολλα απο μπασκετ αλλα 5αρι με σκασιμο μπαλας στην ρακετα-και με δυναμη να συρει τον αντιπαλο κατω απο το στεφανι δεν ειναι.Ποιο πολυ με ταπερ και ριμπαουντερ που ερχεται σχετικα γρηγορα απο πιο εξω-α ρε Φωτσαρε που εισαι!!!! και με καλουτσικο απο μεση αποσταση σουτ μου δειχνει!!!Το πολυ πολυ να "δινει" στον Maciulis αμυνα σε 4αρι αντιπαλο τριποντακια rolleyes.gif .Παραμεσα... στην περιφερεια της ρακετας ειναι ωραιος.Ο τυπος μπορει να βοηθησει μια χαρα με τις ταπες του απο πισω ως 4αρι και ριμπαουντ στην περιφερεια της ρακετας οταν εχεις το στατικο πυργο-5αρι σου στην ρακετα.Ωραια καλαθια βαζει μοναχα οταν ερχεται φουριοζος απο εξω στην ρακετα(πιστευω με ενα Lasme 5αρι δενει μια χαρα) η οταν παλι μπαινει ξαφνικα και προλαβαινει την μπαλα ψηλα ριμπαουνταροντας και καρφωνοντας ταυτοχρονα.Αν τον βαλουμε να αμυνθει η να γυρισει για σουτ κατω απο το καλαθι στατικα την "κατσαμε"!!!!!Θελω να ακουω οτι παμε για Lasme +Kommatos αυριο απο "Πρασινη"και οχι οτι τελειωσαν οι μεταγραφες μονο με τον Νεστορα.Μην τον βγαζετε αχρηστο τον Armstrong ,δεν ειναι!!!!Το θεμα ειναι να εκμεταλευτεις τα ατου του μαγκα και οχι να τον κανεις πυργο με το ζορυ!!!!!!

UKIC,KITCHEN,XANTHOPOULOS
DIAMANTIDIS-BRAMOS
MACIULIS-GIANNOPOULOS
ARMSTRONG-PANKO-TSARTSARIS...KOMMATOS
LASME-SOFO-SKORDILIS.


Η μόνη ελπίδα είναι αυτή, να τον πήραμε σαν 4άρι και η τελευταία μεταγραφή να είναι 5άρι...
Anaz
QUOTE(roben @ Aug 31 2012, 03:57 ) *
Η μόνη ελπίδα είναι αυτή, να τον πήραμε σαν 4άρι και η τελευταία μεταγραφή να είναι 5άρι...
ή να αποκτηθει ενα πιο "σκληροπετσο" 4αρι.
Το υπαρχων υλικο εκ πρωτης οψης μου δειχνει ταλαντουχο αλλα πολυ LIGHT τοσο σε physical game αλλα πολυ περισσοτερο σε προσωπικοτητα.
Χορευτης
QUOTE(Dred11 @ Aug 30 2012, 15:38 ) *
http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=129137694
Eνδιαφέροντα νέα. Πάμε για 4άρι Αμερικανό (ευτυχώς) με κασέ ως 500.000 ευρώ (δυστυχώς). Θα πάρουμε και το Κινεζάκι κατά πως φαίνεται, αλλά μόνον για την Ευρωλίγκα, στη θέση του Ξανθόπουλου υποθέτω.

Το 4αρι που θα αποκτηθει θα πρεπει να πενταριζει κ λιγο οπως πχ ο Μασευ. Να μπορεις μεσα στον αγωνα να τον υπολογιζεις 20 λεπτα max στο 4 αναλογα με την αποδοση του Πανκο κ κανα 5λεπτο να περναει κ στο 5. Δεν μπορεις να υπολογιζεις σε δυσκολους αγωνες τον Σκορδιλη κ τον Τσαρτσαρη (που εδω που τα λεμε αρχιζουν να του βγαινουν κ τραυματισμοι). Τωρα αν παιζεις με τον Ηλησιακο κ το Περιστερι μπορουν να τα καταφερουν αλλα με Ολυμπιακο κ αγωνες Ευρωλιγκα το θεωρω αδυνατο.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.