Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός-Euroleague 2010-11
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23
Manu7
Eγώ πάλι γιατί βλέπω ξαφνικά ότι επειδή νικήσαμε την Ρόμα εκτός έδρας, όλα θα πάνε καλά?
Το'παμε...Το αυτονόητο έγινε στη Ρώμη.Πράγμα που έχουμε αγνοήσει στον ΟΣΦΠ χρόνια τώρα και τέτοια ματς
τα παίρναμε στον πόντο.Καιρός ήταν να έρθει ένας σωστός προπονητής να έχει αυτή την ομάδα σοβαρή σε τέτοια
παιχνίδια.Εγώ τώρα θα πρέπει να θριαμβολογώ?

Και δεν με νοιάζει τι κάνουν οι άλλες ομάδες.Δεν πάει να έχει και 0-5 η Τσσκα και η Κάχα,πέρυσι κοντέψαμε να χάσουμε
στον ημιτελικό από την Παρτιζάν και κατά λάθος κερδίσαμε.

Λέμε επίσης για τις γκέλες που κάνουν όλες οι ομάδες και ότι δεν ήρθε και η καταστροφή.Το θέμα είναι ότι τέτοιες γκέλες όπως με τη Μπάμπεργκ, ο Ολυμπιακός μας έχει χορτάσει χρόνια τώρα.Ομάδες όπως η Μπάρτσα,ο ΠΑΟ και η Τσσκα όμως είχαν μια στο τόσο τέτοιες ήττες όλα αυτά τα χρόνια.

Τι θέλω να πω?Ότι ο Ολυμπιακός για μένα είναι πιο δύσκολο να βρει τον δρόμο του εν αντιθέσει με άλλες ομάδες για πολλούς και διάφορους λόγους.Βασικότερος?Αυτή η συνεχής πίεση λόγω ανυπαρξίας από τους τίτλους.Αντίθετα για τον ΠΑΟ είναι πιο εύκολο να ανακάμψει από μια γκέλα wink.gif.

Όπως έχω ξαναπεί αν αυτή η ομάδα τα καταφέρει θα είναι καθαρά έργο προπονητή και σε αυτό όλοι ελπίζουμε.Γιατί από πλευράς ρόστερ η ομάδα έχει τρανταχτές αδυναμίες.Επομένως περιμένουμε όλοι τις επόμενες φάσεις top 16,top 8 για να
δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε.Αν βέβαια τα πάμε καλά εκτός έδρας με Ρεάλ και Μάλαγα,ίσως να έχουμε τα πρώτα συμπεράσματα και ας είναι πεθαμένες οι συγκεκριμένες.Διπλά στην Ισπανία είναι σημαντικές νίκες.
kseplenhs
την πήρα τη μυτιά μου απο τεόντοσιτς επιτέλους και ξαφνικά τα είδα πολύ χαρούμενα τα πράγματα.θέλω να είμαι ειλικρινής με τον εαυτό μου τουλάχιστον tongue.gif

βέβαια αυτό το πράγμα με τα φετινά μας 4αρια είναι λίγο σουρεαλιστικό.έχουμε ένα 4αρι που μπορεί μόνο να σουτάρει (ερτσεγκ),ένα που είναι σκληρός στην άμυνα και καλός στα ριμπάουντ(νιλσεν) και ένα με καλές κινήσεις στο καλάθι (μαυρος).και φυσικά πολύ ανοιχτό το ενδεχόμενο σε κάθε ματς,ΚΑΝΕΝΑΣ απο αυτούς να μην εκμεταλευτεί το δυνατό του στοιχείο και να είναι απο απαρατήρητοι μέχρι αρνητικοί τελείως icon_drunk.gif

για τα 3αρια μας δεν μιλάω γιατί φέτος είναι σαν να την καταργήσαμε τη θέση.όπως ο ολυμπιακός πέρσι στο ποδόσφαιρο με το αριστερό χαφ.είναι ωραία μέθοδος αυτή.όταν δεν θές να ξοδεψεις τότε καταργείς τη θέση.

τέλος πάντων,το προχθεσινό το φοβόμουν.αφού πέρασε και έχουμε μαδρίτη τώρα,είναι τεράστια ευκαιρία να τελειώσουμε τον μεσίνα.κερδίζεις και στέλνεις τον ιταλό στο εξοχικό του σε καμιά σικελία (γιατί πάντα ένας ιταλός που σέβεται τον εαυτό του επιβάλεται να έχει εξοχικό εκεί).
τεράστιο κρας τεστ δυνατοτήτων το επόμενο ματς.αυτά τα εκτός με την ρόμα,τις μπάμπεργκ και τις σαρλερουάδες είναι περισσότερο κρας τεστ σοβαρότητας και επαγγελματισμού.σε έδρες σαν την μαδρίτη και τη μάλαγα,τεστάρεις τις δυνάμεις σου.

είναι όμιλος πάντως που μας έχει στην τσίτα.καλό είναι αυτό...
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(kseplenhs @ Nov 20 2010, 02:25 ) *
τέλος πάντων,το προχθεσινό το φοβόμουν.αφού πέρασε και έχουμε μαδρίτη τώρα,είναι τεράστια ευκαιρία να τελειώσουμε τον μεσίνα.κερδίζεις και στέλνεις τον ιταλό στο εξοχικό του σε καμιά σικελία (γιατί πάντα ένας ιταλός που σέβεται τον εαυτό του επιβάλεται να έχει εξοχικό εκεί).

icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
Reggie Miller #31
Το θέμα είναι τι θα γίνει σήμερα...Με τους Ιταλούς ήταν ένα καλό τεστ,το οποίο το περάσαμε σχετικά εύκολα και γενικά παίζοντας αρκετά καλά και έτσι όπως πρέπει,αν θες να έχεις υψηλούς στόχους.
Σήμερα είναι άλλο ένα τεστ,για εμένα το σημαντικότερο μαζί με τη Μάλαγα,ακόμα κι αν η Ρεάλ δεν δείχνει να είναι σε καλή κατάσταση,ασχέτως αν έχει προβλήματα κτλ κτλ.Εδώ θα φανεί τι ομάδα είσαι και ποιες είναι οι δυνατότητες σου ως ένα βαθμό.Πραγματικά θέλω να δω την ομάδα να νικάει παίζοντας καλό μπάσκετ,όχι θεαματικό ή κάτι
διαστημικό,αλλά να τη δω να κυριαρχεί όσο περισσότερο μπορεί,εκτός έδρας και με μια δυνατή ομάδα.
όταν θες να πας ψηλά δε σε νοιάζει αν παίζεις εντός ή εκτός...
sakissab
Θα συμφωνήσω μαζί σου Reggie. Πρέπει να κάνουμε καλή εμφάνιση κάτι το οποίο θα δώσει ώθηση στην ομάδα. Καλό τεστ για την ομάδα, το οποίο ελπίζω να περάσουμε επιτυχώς.
Reggie Miller #31
QUOTE(sakissab @ Nov 25 2010, 21:25 ) *
Θα συμφωνήσω μαζί σου Reggie. Πρέπει να κάνουμε καλή εμφάνιση κάτι το οποίο θα δώσει ώθηση στην ομάδα. Καλό τεστ για την ομάδα, το οποίο ελπίζω να περάσουμε επιτυχώς.


Όντως παρέλειψα να πω ότι θα δώσει και ψυχολογική ώθηση...
Manu7
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Nov 25 2010, 21:15 ) *
Το θέμα είναι τι θα γίνει σήμερα...Με τους Ιταλούς ήταν ένα καλό τεστ,το οποίο το περάσαμε σχετικά εύκολα και γενικά παίζοντας αρκετά καλά και έτσι όπως πρέπει,αν θες να έχεις υψηλούς στόχους.
Σήμερα είναι άλλο ένα τεστ,για εμένα το σημαντικότερο μαζί με τη Μάλαγα,ακόμα κι αν η Ρεάλ δεν δείχνει να είναι σε καλή κατάσταση,ασχέτως αν έχει προβλήματα κτλ κτλ.Εδώ θα φανεί τι ομάδα είσαι και ποιες είναι οι δυνατότητες σου ως ένα βαθμό.Πραγματικά θέλω να δω την ομάδα να νικάει παίζοντας καλό μπάσκετ,όχι θεαματικό ή κάτι
διαστημικό,αλλά να τη δω να κυριαρχεί όσο περισσότερο μπορεί,εκτός έδρας και με μια δυνατή ομάδα.
όταν θες να πας ψηλά δε σε νοιάζει αν παίζεις εντός ή εκτός...

Eντάξει για μένα είτε νικήσουμε είτε χάσουμε ούτε κρύο ούτε ζέστη.

Πιστεύω θα χάσουμε γιατί δεν έχουμε γαλουχηθεί στις εκτός έδρας νίκες από τον πρώτο γύρο της Ευρωλίγκα
σε δύσκολες έδρες όπως των Ισπανών που παίρνουν ρυθμό ξαφνικά και βάζουν τα πάντα.

Μακάρι να νικήσουμε για αυτό που λες.Μια τέτοια νίκη θα δώσει ώθηση στην ομάδα και ψυχολογία.
Ελπίζω να έχουμε καλά ποσοστά και να παίξουμε καλή άμυνα.

Πραγματικά δεν θα με πειράξει η ήττα γιατί δεν έχω απαιτήσεις από την ομάδα αυτή την στιγμή.Από τοπ 16 όμως τέρμα τα ψέματα.Άλλωστε μπορεί και να βγούμε πρώτοι στον όμιλο είτε με νίκη σήμερα είτε με τη Μάλαγα γιατί θεωρώ ότι οι συγκεκριμένες θα στραβοπατήσουν ξανά.
Reggie Miller #31
QUOTE(Manu7 @ Nov 25 2010, 21:41 ) *
Eντάξει για μένα είτε νικήσουμε είτε χάσουμε ούτε κρύο ούτε ζέστη.

Πιστεύω θα χάσουμε γιατί δεν έχουμε γαλουχηθεί στις εκτός έδρας νίκες από τον πρώτο γύρο της Ευρωλίγκα
σε δύσκολες έδρες όπως των Ισπανών που παίρνουν ρυθμό ξαφνικά και βάζουν τα πάντα.

Μακάρι να νικήσουμε για αυτό που λες.Μια τέτοια νίκη θα δώσει ώθηση στην ομάδα και ψυχολογία.
Ελπίζω να έχουμε καλά ποσοστά και να παίξουμε καλή άμυνα.

Πραγματικά δεν θα με πειράξει η ήττα γιατί δεν έχω απαιτήσεις από την ομάδα αυτή την στιγμή.Από τοπ 16 όμως τέρμα τα ψέματα.Άλλωστε μπορεί και να βγούμε πρώτοι στον όμιλο είτε με νίκη σήμερα είτε με τη Μάλαγα γιατί θεωρώ ότι οι συγκεκριμένες θα στραβοπατήσουν ξανά.


Εδώ νίκησε ο Γιαννάκης εκεί μέσα! smiley.gif
Ακόμα και με ήττα παίζει ρόλο η εμφάνιση...

Κάτι συνθήματα που ακούστηκαν ήταν Ισπανοί Μαδριλένοι ή τίποτα Έλληνες φοιτητές;
Butcher_7
Εικονα καφενειου στο 1ο δεκαλεπτο μεχρι στιγμης..Καλα κρασα.. 68.gif
sarounas
τί έγινε blink.gif
ο χοντρός πάτησε τα καλώδια στο γήπεδο και η περιγραφή γίνεται από το στούντιο?
duncan21
Πες τα ρε Βασιλη.Χαχαχα,θεικος διαλογος...laugh.gif
Reggie Miller #31
Είμαστε λίγο άστοχοι ή μου φαίνεται(πέρα από όλα τα άλλα);
Αυτός που βγήκε εκτός γηπέδου και τρίπλαρε πως την είδε; smiley.gif
Butcher_7
Ρε παιδια τι εκανε ο Μπουροσης στο 32 - 24?..Πως την ΠΕΤΑΞΕ την μπαλα ετσι?..Ειναι η πολλοστη φορα που το κανει αυτο,δηλαδη αν δεν βγει το συστημα και δεν εχει πολυ ορεξη πεταει την μπαλα στο καλαθι λες και πεταει αντικειμενο σε τζαμαρια..ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ.-
Razorblade Fish
ΤΡΑΓΙΚΟΣ Τεοντοσιτς αποψε...Γενικοτερα η ομαδα κακη,θαυμα που χανουμε μονο με 6...
Reggie Miller #31
Γιατί στην επίθεση πλημμυρίζουμε;
Σε κάποια πικ που κάνουν αυτοί,ο Ράσο δυσκολεύεται λίγο να ακολουθήσει;
Manu7
Mια παρατήρηση που πραγματικά με έχει εξοργίσει.

Έχουμε φάει κάπου στα 4-5 τζαμπ σουτ από τα 5-6 μέτρα με το που γίνεται σκριν
και έχουμε φάει κάπου στα 3 τρίποντα για τον ίδιο ακριβώς λόγο.Πρώτα ο Τεόντοσιτς που μαρκάρει με τα μάτια του
και μετά ο Σπανούλης και οι υπόλοιποι....

Κατά τα άλλα όπως το περίμενα το ματς:αστοχία,κακή άμυνα και εικόνα φλωριάς από παίχτες που παίζουν μόνο στο ΣΕΦ
καλά...

Σπανούλης και Μίλος τραγικοί...Για τους άλλους άλλωστε δεν έχω και ιδιαίτερες απαιτήσεις.Έχουν χάσει ο Ράσο και ο Λουκάς κάτι πέναλντι από κάτω από το καλάθη αλλά δεν βαριέσαι...

QUOTE(Reggie Miller #31 @ Nov 25 2010, 22:33 ) *
Γιατί στην επίθεση πλημμυρίζουμε;
Σε κάποια πικ που κάνουν αυτοί,ο Ράσο δυσκολεύεται λίγο να ακολουθήσει;

Και τα 2 είναι προβλήματα από την αρχή της χρονιάς.Γιατί πέφτεις από τα σύννεφα.
Butcher_7
Ti να σου κανει ο Σπανουλης μονος του?..Απλα σημερα ελπιζω να μην διαψευστειτε ολοι οσοι λεγατε οτι την εχουμε την Ρεαλ για πλακα οταν εγω ελεγα οτι δεν την εχουμε,και ειδικα αν χτυπα ξυλο πεσουμε μαζι της σε νοκ αουτ φαση..
tzagasdog
ειμαστε μια ταχυτητα κατω ρε γαμοτο...
λειπει και ο Παπαλουκας που ωρες ωρες θα εφερνε λιγο τον ρυθμο στα μετρα μας...
Razorblade Fish
QUOTE(Butcher_7 @ Nov 25 2010, 22:38 ) *
Ti να σου κανει ο Σπανουλης μονος του?..Απλα σημερα ελπιζω να μην διαψευστειτε ολοι οσοι λεγατε οτι την εχουμε την Ρεαλ για πλακα οταν εγω ελεγα οτι δεν την εχουμε,και ειδικα αν χτυπα ξυλο πεσουμε μαζι της σε νοκ αουτ φαση..

Μετριοτατη ομαδα ειναι η Ρεαλ,αυτη πραγματικα θα ευχεται να μη μας βρει στα νοκ αουτ.3-0 ευκολα και δεν κανω πλακα.Απλα σημερα ειμαστε κακιστοι.Για μενα τα πλει-οφ ειναι το ταβανι της.
Manu7
QUOTE(Razorblade Fish @ Nov 25 2010, 22:44 ) *
Μετριοτατη ομαδα ειναι η Ρεαλ,αυτη πραγματικα θα ευχεται να μη μας βρει στα νοκ αουτ.3-0 ευκολα και δεν κανω πλακα.Απλα σημερα ειμαστε κακιστοι.Για μενα τα πλει-οφ ειναι το ταβανι της.

Ακριβώς...Με τέτοια εμφάνιση από οποιαδήποτε μέτρια άλλη ομάδα τύπου Ρόμα,Αρμάνι,Εφές,Φενέρ
θα χάναμε περίπου 10 πόντους...Με καμιά Μπάρτσα ή ΠΑΟ 15+...

ΥΓ:Νίλσεν αγόρι μου λυπήσου μας...
Razorblade Fish
QUOTE(Manu7 @ Nov 25 2010, 22:46 ) *
Ακριβώς...Με τέτοια εμφάνιση από οποιαδήποτε μέτρια άλλη ομάδα τύπου Ρόμα,Αρμάνι,Εφές,Φενέρ
θα χάναμε περίπου 10 πόντους...Με καμιά Μπάρτσα ή ΠΑΟ 15+...

Διαφωνω μονο για τη Φενερ.Φετος δεν ειναι καθολου μα καθολου μετρια.Εχει αλλαξει επιπεδο,να δουμε ομως αν θα αποδειχτει αυτο και στα δυσκολα.

Νιλσεν ΜΕΓΑΛΟ μπασκετ...

Εντιτ:Δεν αντεχω αλλο Νιλσεν!!!!!Γιατι να τρωει χρονο απο τον Μαυροκεφαλιδη που ηταν πολυ καλος στο πρωτο ημιχρονο;;;;
Manu7
H ομάδα έχει εικόνα Γιαννάκη.
Μετά το σκριν στην κορυφή το καλάθι θεωρείται δεδομένο!
Το συγκεκρινένο δεν το περίμενα φέτος και δεν το έβλεπα μέχρι τώρα.
duncan21
Μετα την θεωρια της σχετικοτητας,ηρθε ο καιρος να αναπτυχθει και η θεωρια της στατικοτητας με αντικειμενο μελετης το φετινο μπασκετικο Οσφπ...

edit:Το πηρε το πεναλτι ο Σπανουλης.Πεσιμο για σεμιναριο... laugh.gif
Razorblade Fish
Δεν υπαρχει ο σημερινος Ολυμπιακος...Ειμαστε απλα ΤΡΑΓΙΚΟΙ και η Ρεαλ δεν μπορει ουτε αυτο το ματς να καθαρισει...
tzagasdog
πανω που θα το γυριζαμε το παιχνιδακι κανει 3 απανοτες βλακιες ο Μαυροκεφαλιδης και απλα παμε σπιτι μας....
Manu7
Πήραμε μια φορά τεχνική ποινή και μία φορά αντιαθλητικό.

Το αποτέλεσμα?

Δεν τις εκμεταλλευτήκαμε και τις 2 φορές η Ρεάλ ανέβασε τη διαφορά στους 11.



Νιώθω ότι χάνουμε 11-0 από το πρώτο λεπτό! smiley.gif
lightday
QUOTE(Razorblade Fish @ Nov 25 2010, 23:15 ) *
Δεν υπαρχει ο σημερινος Ολυμπιακος...Ειμαστε απλα ΤΡΑΓΙΚΟΙ και η Ρεαλ δεν μπορει ουτε αυτο το ματς να καθαρισει...



Πολύ κακός ανεξήγητα ...μάλλον μοιάζει ότι συνεχώς εχει θολωμένο μυαλό...Και όλο αχνοφαίνεται οτι Τεοντοσιτς και Σπανούλης μαζί στο παρκε δεν πάει.

Μου κάνει εντύπωση πάντως και η Ρεαλ.Τόσο άναρχη και τουρλουμπουκι φορές φορές δεν το περίμενα από ομάδα του Μεσσίνα.
tzagasdog
τουλαχιστον κρατησαμε τη διαφορα....

ps... Που εισαι ρε Κλειζα που πηγες στα ξενα..... αχχχ..... πονανε τα ματακια μας με μαυροκεφαλιδη και Νιλσεν ωρες ωρες....
Reggie Miller #31
Νομίζω ότι απλά σήμερα η ομάδα δεν μπορούσε!Κάθε φορά που πλησιάζαμε στους 6 μετά μπλακ άουτ και απανοτά λάθη,ειδικά από Τεόντοσιτς,που παρά τους πόντους που έβαλε ήταν κακός και αρκετά άστοχος.

Σε όλα τα πικ η αμυντική αντίδραση ήταν παιδιάστικη.Ούτε σκοράραμε ούτε παίξαμε άμυνα.

No Spanoulis-No party(No scoring)!Σήμερα ήταν κακός,πολύ κακός,δεν του βγήκε τίποτα,εκτός από το πέσιμο στο τάκλιν και βουτιά αλά Καραγκούνη.

Ο Μπορούσης τι να πω.Είχε πάρει το χαρταετό του και τον πετούσε ψηλά.Αδιάφορος και επιλογές Κόμπε Μπράιντ!
Μαζί με τον Νίλσεν οι χειρότεροι(και τον Έρτσεκ που και να έπαιζε θα ήταν κακός!)

Παπανικολάου και Κέσελι μου άρεσαν αρκετά.Αν ο Παπανικολάου μπορέσει να επικρατήσει του ενθουσιασμού του θα
είναι πολύ καλύτερος.
Sleeper
1. Στην τέταρτη περίοδο ανεβάσαμε ένταση στην άμυνα. Γιατί τόσο αργά όμως ? (βέβαια τόσο κακοί που ήμασταν στην επίθεση δεν το γυρνάγαμε ποτέ)

2. Θολούρα στην επίθεση απο όλους εκτός απο Παπαλουκά (λάθη χωρίς λόγο, χαμένα πέναλτι κτλ)

3. Τεόντοσιτς προσπάθησε στην επίθεση αλλά ήταν τραγικός στην άμυνα.

4. Ίσως έπρεπε να παίξει πιο πολύ ο Μπουρούσης.

5. Καλά η Ρεάλ δεν παέι πουθενά λέμε. Πολύ λίγη όμαδα....

Α! και Μαυροκέφαλος πολύ καλός επίσης στην αρχή βγάλαμε κάποιες καλές συνεργασίες.

Δεν ξέρω αν μου φαίνεται αλλά έχω την αίσθηση οτι οταν ο Σπανούλης είναι θολωμένος παρασύρει και την υπόλοιπη ομάδα ακόμα και όταν είναι στον πάγκο laugh.gif

Νομίζω οτι τελικά είμαστε ομάδα του TOP-16. Με την έννοια οτι παραδοσιακά σε εκείνη την φάση ανεβαίνουμε, ελπίζω και φέτος να γίνει έτσι. Είναι φανερό οτι η ομάδα δεν είναι έτοιμη...

edit: και Παπανικολάου καλός
sir-elric
QUOTE(duncan21 @ Nov 26 2010, 00:10 ) *
Μετα την θεωρια της σχετικοτητας,ηρθε ο καιρος να αναπτυχθει και η θεωρια της στατικοτητας με αντικειμενο μελετης το φετινο μπασκετικο Οσφπ...

edit:Το πηρε το πεναλτι ο Σπανουλης.Πεσιμο για σεμιναριο... laugh.gif

ολοσωστος!
Butcher_7
QUOTE(Razorblade Fish @ Nov 25 2010, 23:44 ) *
Μετριοτατη ομαδα ειναι η Ρεαλ,αυτη πραγματικα θα ευχεται να μη μας βρει στα νοκ αουτ.3-0 ευκολα και δεν κανω πλακα.Απλα σημερα ειμαστε κακιστοι.Για μενα τα πλει-οφ ειναι το ταβανι της.

Συμφωνω οτι δεν ειναι τιποτα σπουδαιο η Ρεαλ.Το θεμα ειναι οτι πιστευω πως το σημερινο ειναι καπου καπως και το δικο μας ταβανι.
lakersdynasty
ο ΟΣΦΠ επαιξε στην Ισπανια κρατησε την διαφορα και εχασε και η Μαλαγα. Οποτε δεν εχασε τιποτα με αυτη την ηττα ουσιαστικα.

Με την Μαλαγα πιστευω μπορει να τα παει καλητερα απο οτι σημερα. οσο και αν εκτος εδρας ο ΟΣΦΠ ειναι αλλη ομαδα.

QUOTE
Συμφωνω οτι δεν ειναι τιποτα σπουδαιο η Ρεαλ.Το θεμα ειναι οτι πιστευω πως το σημερινο ειναι καπου καπως και το δικο μας ταβανι.


αρα αρχες Ιανουαριου στο ΟΑΚΑ θα επικρατησει ο μονοφθαλμος? tongue.gif

και εμεις στεγες και ταβανια σκεφτομαστε.
lamar
QUOTE(Sleeper @ Nov 25 2010, 23:46 ) *
4. Ίσως έπρεπε να παίξει πιο πολύ ο Μπουρούσης.


Γιατι, για να χασουμε με 30? Τραγικος, εκτος τοπου και χρονου..
tzagasdog
QUOTE(lakersdynasty @ Nov 25 2010, 23:50 ) *
αρα αρχες Ιανουαριου στο ΟΑΚΑ θα επικρατησει ο μονοφθαλμος? tongue.gif

και εμεις στεγες και ταβανια σκεφτομαστε.


Αυτο σκεφτομουν και εγω....
Sleeper
QUOTE(lamar @ Nov 25 2010, 23:53 ) *
Γιατι, για να χασουμε με 30? Τραγικος, εκτος τοπου και χρονου..


Για αυτό το ίσως... Πίστευα οτι θα μπορούσε να ανέβει με την τάπα στον Τόμιτς... Τεσπα δεν έχει και μεγάλη σημασία
SoKRaM
Παντα χαιρομαι οταν ενα παιχνιδι εξελισσεται σε θριλερ. Τελικα ομως σημερα ο Ολυμπιακος κερδισε ή εχασε? Ή ηταν αυτο που λενε οι κυριοι δημοσιογραφοι ''μια γλυκια ηττα''

Στα 2 πρωτα δεκαλεπτα ελεγα αμην να μπει ο Μαυροκεφαλιδης που ειχε καλη εικονα. Μετα οταν μπηκε εκανα αμην να βγει. Τον Νιλσεν δεν τον σχολιαζω καν. Ολοι πλεον περιμενουμε με ανυπομονησια την επιστροφη του Βασιλοπουλου ,οχι τιποτα αλλο αλλα να εχουμε να αλλαζουμε ρε παιδι μου ugly_tocktock.gif . Αναπολω ηδη τον Λινας 77.gif

Ολοι σημερα κατω του μετριου δυστυχως. Ο Τεοντοσιτς μπορει να εβαλε 20+ ποντους αλλα πηρε αλλες τοσες επιθεσεις που ειτε τις εχασε ειτε δεν τις τελειωσε καν η ομαδα. Τεσπα , ο Ολυμπιακος δεν μπορεσε να μπει στο ρυθμο του παιχνιδιου ουτε να το παλεψει απο το πρωτο δεκαλεπτο αν και η Ρεαλ δεν μπορουσε να το καθαρισει . Μπαινουμε στον Δεκεμβριο και δυστυχως η δικαιολογια ''ειναι νωρις ακομη'' μας τελειωσε. Μερικες φορες η επιθεση του Ολυμπιακου ηταν τοσο στατικη που νομιζα οτι ο χρονος επιθεσης θα τελειωνε και οταν εβλεπα ειχε ακομη 8-9 δευτερολεπτα και σκεφτομουν οχι αλλο καρβουνο θεε μου
spysta
Καταρχας .. ΧΑΛΑΡΑ .. η ομαδα ειναι ανετοιμη ακομα.Οπως εχω πει .. μπορει να χανει απο οποιονδηποτε στην αρχη ..και μετα σε 2-3 μηνες να παιρνει μεγαλες νικες !!
θελει χρονο για να την δουμε στα καλα της.Απλα ισως αυτο να μας στερησει την Ευρωπαικη πορεια με μια πχ ενδεχομενη δυσκολη κληρωση στη συνεχεια στο τοπ16 ή τοπ8..
ουτως ή αλλος .. Ν1 ΣΤΟΧΟΣ και εκει που θα πρεπει να παρουσιαστουμε ετοιμοι .. ειναι το πρωταθλημα.period


##Αυτη τη στιγμη παιζουμε χωρις ΒΑΣΙΚΟ 4αρι.Ενα παικτη ελαφρυ που θα απειλει απο μακρια .. πολλοι διαφωνουν αλλα εγω τα λεω απο την αρχη οτι χρειαζομαστε ενα παικτη ο οποιος απλα θα ειναι ελαφρυς και θα σουταρει.Δειτε σημερα ΠΟΣΑ ελευθερα σουτ βγηκαν μετα απο ωραια κινηση της μπαλας .. και αυτη κατεληξε στα χερια του Νιλσεν και του Μαυροκεφαλα .. ε προφανως τριποντο ΔΕΝ μπηκε.

##Στα δυσκολα .. τα αργα ποδια του Ρασο θα φανουν στην αμυνα.Ενα απλο σκριν στην κορυφη και μετα σουτακι .. ειδικα οταν συνδιαζεται το σκριν με αμυνα του Μιλος στην ιδια φαση .. τοτε το καλαθι ειναι ευκολο για τον αντιπαλο.Δεν καταλαβα γιατι εμεινε στον παγκο ο Μπουρου στο τελος

##ο Γκορντον πρεπει να παιζει περισσοτερο .. δινει φοβερη ωθηση στην αμυνα ενω και επιθετικα πρεπει να κοιταει περισσοτερο τα drive τα οποια τα εχει.

##προς το παρον .. παιζουμε και χωρις 3αρι.(σημερα παντως ο Κεσελ αξιζε να παιξει παραπανω .. ειδικα στο τελος)

##κακος Σπαναρος .. κακος Λουκας .. κακος Νιλσεν

##τα δυο μας 4αρια .. μοιαζουν να φοβουνται στα δυσκολα.Το σκεφτονται απο δω .. το σκεφτονται απο εκει .. και τελικα συνηθως την πασα θα κοιταξουν.----->Αμα δεν απειλεις απο μακρια ομως στο 4 .. τοτε κλεινει η αμυνα και εισαι ευκολος στοχος ..αυτο που εκανε και ο Ετορε σημερα.
Στα κρισιμα ματς .. η απωλεια ποντων απο το 4 θα φανει.Ο Ματ δεν μπορει να λογιζεται ως βασικος .. ενω και ο Λουκας προς το παρον ειναι για να ερχεται απο τον παγκο.και επαναλαμβανω μιλαω για τα κρισιμα ματς .. δηλ στα δυσκολα εκτος εδρας,στο ΟΑΚΑ,στους τελικους,σε ενα ενδεχομενο final4 .. εκει θες καποιον εκτος των Σπαν και Μιλος .. ο οποιος θα βαλει την μπαλα στο καλαθι με συνεπεια. (προφανως ο Βασιλοπουλος που γυριζει ΔΕΝ μπορει να το κανει αυτο.ΑΝ και το σουτ θα στο δωσει ειναι η αληθεια)

##νομιζω σημαντικο λαθος .. στα τελευταια 4-5 λεπτα οπου ο Ντουντα δεν ειχε περασει νωριτερα τον Γκορντον στο παιχνιδι να πεσει πανω στον Ροντριγκεζ

##ο ρεφ με το ν68 ειχε ΠΑΡΑ πολυ πλακα.Ετυχε και τον παρατηρησα .. ξεχωριζε λογω του γκριζου μαλλιου.
Τεχνικη στο Μεσινα ??.. μπαμ στα καπακια αστειο επιθετικο απο τον 68.Αντιαθλητικο στον Γκαρμπαχοσα ??.. μπαμ στα καπακια επιθετικο αστειο στον Μαυροκεφαλιδη απο τον 68!! 5 ομαδικα ο ΟΣΦΠ ??.. τσουπ σφυρα ενα δυο ευκολα φαουλακια ''εκτος φασης''
Sleeper
Συμφωνώ με τα περισσότερα από τα σχόλια που γίνονται εκτός απο το γεγονός οτι ο Λουκάς δεν ήταν καλός (καλά δεν είναι για βασικός αλλά δεν μπορώ να αναφέρω το άλλο όνομα, κάθε φορά που σκέφτομαι οτι έφυγε με πιάνουν τα κλάματα sad-smiley-009.gif )

Νομίζω οτι όσο τον τροφοδοτούσαν σωστά μέσα στην ρακέτα τα πήγα παραπάνω απο καλά. Το πρόβλημα ήταν όταν γενικότερα η ομάδα δεν δουλευε σωστά στην επίθεση.

tzagasdog
QUOTE(spysta @ Nov 26 2010, 00:02 ) *
##νομιζω σημαντικο λαθος .. στα τελευταια 4-5 λεπτα οπου ο Ντουντα δεν ειχε περασει νωριτερα τον Γκορντον στο παιχνιδι να πεσει πανω στον Ροντριγκεζ


ειχε 4 φαουλ και για αυτο ισως....

ισως να μην τον ηθελε μεσα στην επιθεση.
Manu7
Λοιπόν αυτή η καραμέλα με το "δεν είναι για βασικός" πρέπει να σταματήσει.

Ο Νίλσεν είναι στην ουσία το βασικό μας 4άρι.
Μοιράζεται μάλιστα τη θέση 4 με τον Λουκά και παίζουν 20 λεπτά ο καθένας οπότε θα κριθούν και οι 2 ανάλογα.

Το ίδιο ισχύει και για τον Παπανικολάου με τον Κέσελ.Είναι τα 2 τριάρια μας που παίζουν 20 λεπτά ο καθένας περίπου
γιατί παίζουμε και σχήμα με 3 κοντούς οπότε θα κριθούν και οι 2 ανάλογα.

Τώρα το γιατί ο Κέσελ με τον Παπανικολάου είναι τα βασικά 3άρια στον Ολυμπιακό είναι άλλη συζήτηση.
Αυτούς έχουμε,είναι επιλογές Ντούντα,με αυτούς θα πορευτούμε οπότε ελαφρυντικά δεν υπάρχουν.
Reggie Miller #31
QUOTE(spysta @ Nov 26 2010, 00:02 ) *
##Αυτη τη στιγμη παιζουμε χωρις ΒΑΣΙΚΟ 4αρι.Ενα παικτη ελαφρυ που θα απειλει απο μακρια .. πολλοι διαφωνουν αλλα εγω τα λεω απο την αρχη οτι χρειαζομαστε ενα παικτη ο οποιος απλα θα ειναι ελαφρυς και θα σουταρει.Δειτε σημερα ΠΟΣΑ ελευθερα σουτ βγηκαν μετα απο ωραια κινηση της μπαλας .. και αυτη κατεληξε στα χερια του Νιλσεν και του Μαυροκεφαλα .. ε προφανως τριποντο ΔΕΝ μπηκε.

##Στα δυσκολα .. τα αργα ποδια του Ρασο θα φανουν στην αμυνα.Ενα απλο σκριν στην κορυφη και μετα σουτακι .. ειδικα οταν συνδιαζεται το σκριν με αμυνα του Μιλος στην ιδια φαση .. τοτε το καλαθι ειναι ευκολο για τον αντιπαλο.


##τα δυο μας 4αρια .. μοιαζουν να φοβουνται στα δυσκολα.Το σκεφτονται απο δω .. το σκεφτονται απο εκει .. και τελικα συνηθως την πασα θα κοιταξουν.----->Αμα δεν απειλεις απο μακρια ομως στο 4 .. τοτε κλεινει η αμυνα και εισαι ευκολος στοχος ..αυτο που εκανε και ο Ετορε σημερα.
Στα κρισιμα ματς .. η απωλεια ποντων απο το 4 θα φανει.Ο Ματ δεν μπορει να λογιζεται ως βασικος .. ενω και ο Λουκας προς το παρον ειναι για να ερχεται απο τον παγκο.και επαναλαμβανω μιλαω για τα κρισιμα ματς .. δηλ στα δυσκολα εκτος εδρας,στο ΟΑΚΑ,στους τελικους,σε ενα ενδεχομενο final4 .. εκει θες καποιον εκτος των Σπαν και Μιλος .. ο οποιος θα βαλει την μπαλα στο καλαθι με συνεπεια. (προφανως ο Βασιλοπουλος που γυριζει ΔΕΝ μπορει να το κανει αυτο.ΑΝ και το σουτ θα στο δωσει ειναι η αληθεια)


Κάθε φορά που λέμε για 4άρι γλυκοκοιτάζω τον τύπο κάτω αριστερά! smiley.gif

Και στα πικ με Ράσο Παπαλουκά το ίδιο γίνεται...
kseplenhs
για άλλη μια φορά παίξαμε χωρίς φόργουορντ.το 3αρι και το 4αρι δείχουν άνεξήγητες κ ανεξιχνίαστες έννοιες στον φετινό ολυμπιακό.
βέβαια αυτά είναι γνωστά και αναμενόμενα.περιμένουμε βέβαια μερικές φορές και το θαυμα ή την ανάσταση αλλά αυτό είναι χαρ/κο όλων των πιστών σε κάθε θρησκεία.ζούμε με την ελπίδα...

σήμερα η διαφορά ήταν πως δεν είχαμε δευτερο 5αρι επίσης.έμεινε μόνο ο νεστέροβιτς να σκρινάρει και να παλευει αλλά χωρίς βοήθεια στην άμυνα ήταν "πάνω τα χεράκια" και ο θεος βοηθός.

καθόλου ανεξήγητο επομένως το οτι ο τεόντοσιτς έβαλε 20 πόντους αλλά ούτε δημιουργικός ήταν αλλά έτρωγε τάπες και έκανε λάθη.με λίγα λόγια ήταν κακός απλά έτυχε να ήταν ο μόνος που την πέταγε αξιοπρεπώς στο καλάθι.

υ.γ1: ο "αναγεννημένος" και πρόσφατα κερδισμένος της εμπιστοσύνης του ίβκοβιτς,χαλπερίνος που ήταν πάλι?γιατί νομίζω πως δεν έκανε σε κανένα εντύπωση η κατα κανόνα συνεχιζόμενη ανυπαρξία του??
κατα τα άλλα "ξέρει μπάσκετ"...

υ.γ2:ο μαυροκεφαλίδης όταν παίρνει τη μπάλα στα 6 μέτρα και αφου δει πως είναι μαρκαρισμένο το σουτ,αρχίζει να ποστάρει,είναι για παρακολούθηση με ποπ κορν και μυστήριο αν τελικά θα τα καταφέρει να φέρει κώλο κώλο τον αντίπαλο απο το τρίποντο,κάτω απο τη ρακέτα.24 δευτερόλεπτα έχει για πάρτη του ο παλίκαρος,κάποια στιγμή θα το κάνει το κομμάτι...

υ.γ3:μπουρούσης ( icon_drunk.gif ) ή νιλσεν ( icon_drunk.gif icon_drunk.gif )?ιδου η απορία...
rankin
Όποιος εξεπλάγην από το χθεσινό αποτέλεσμα και τη συνολική εικόνα του Ολυμπιακού, ας σηκώσει το χέρι....

Νομίζω ότι αυτή η ομάδα τόσα μπορεί-τόσα κάνει , και περίπου τόσα θα συνεχίσει να κάνει, συνεπώς ας την δούμε με διαφορετικό μάτι για να μην χαλάμε και τη ζαχαρένια μας

no other comments
LFO
QUOTE(rankin @ Nov 26 2010, 08:16 ) *
Όποιος εξεπλάγην από το χθεσινό αποτέλεσμα και τη συνολική εικόνα του Ολυμπιακού, ας σηκώσει το χέρι....

Νομίζω ότι αυτή η ομάδα τόσα μπορεί-τόσα κάνει , και περίπου τόσα θα συνεχίσει να κάνει, συνεπώς ας την δούμε με διαφορετικό μάτι για να μην χαλάμε και τη ζαχαρένια μας

no other comments


stypid.gif


Πάντως (οχι ο Τάσος...) και εσυ φιλε μου λες οτι δεν ηταν εκπληξη αλλα απο το "no other comments" σου καταλαβαινω οτι σε πειραξε αρκετα το χθεσινο...

Εγω προσωπικα εξεπλαγην αρνητικα απο την εμφάνιση....Μια ηττα δεν ειναι κατι το τοσο τρομερο , κανεις αλλωστε στην ευρωπη δεν μπορει αυτην την στιγμη να θεωρηθει αχτύπητος...Ουτε οτι η διαφορα κοντεψε να χαθει, εχουμε ξαναδει τετοια και χειροτερα...Με ενοχλησε το απιστευτο συστημα "γιουργια" που παιζαμε, με ενοχλησε ο μηδενικη βοηθεια απο το τεχνικο τιμ αλλα αυτό που πραγματικα με ανησυχησε, ελπιζω να ειναι θεμα εποχιακο και οχι μονιμο , ειναι οτι το ματι των παικτων οχι μονο δεν γυαλιζει αλλα θολωνει κιολας οταν ειναι πισω στο σκορ.... Η Ρεαλ εχθες το ηθελε πολυ το ματς και γυαλιζε το ματι τους...Οπως συμβαινει σε πολλες ομαδες στην Ευρωλιγκα που διψανε για νικες και για επιτυχιες (Βαλενθια, Μακαμπι, Σιενα, Ολυμπια). Εμεις εχω την αισθηση οτι μαλλον δεν καιγομαστε και πολυ....

Τεσπα, ισως ειναι νωρις ακομα. Περυσι πεταγαμε φωτιες και στο τελος οι φωτιες μας καψανε!! Ίσως αν παμε αναποδα φετος να εχουμε καλυτερα αποτελεσματα...

Σε μια πολυ κακη βραδια ξεχωρισα 3 παικτες που παιξανε με φιλοτιμο: Τεοντοσιτς γιατι πηρε εστω και με τρελές και απερισκεπτες ενεργειες την ομαδα επανω του επιθετικα την ώρα που δεν υπηρχε φως από πουθενα. Νεστεροβιτς γιατι ο τυπος οσο αντεχουν τα ποδια του δινει το 100% και αυτο φαινεται και Σπανούλης γιατι οσο κακες επιλογες και να εκανε εχθες αμυντικα, επιθετικά, οργανωτικα τουλαχιστον παλεψε, γκρινιαξε , ιδρωσε. Ο τυπος ειναι winner και ειμαστε πολυ τυχεροι που τον εχουμε...

Τέλος ειλικρινα ρε παιδια, σας αγαπαω όλους , γουσταρω πολυ αυτο το φορουμ και συγνωμη που θα ειμαι λιγος αποτομος σε αυτο που θα πω αλλα Ο ΛΙΝΑΣ ΕΦΥΓΕ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΑΛΛΟ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΕΡΘΕΙ. ΕΠΙΣΗΣ Ο ΤΕΛΕΤΟΒΙΤΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΠΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΖΑΧΑΡΗ ΣΤΗΝ ΚΑΧΑ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟΝ ΘΕΛΑΜΕ. ΤΕΛΟΣ ΟΥΤΕ Ο ΚΡΙΑΠΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΑΕΙ ΝΒΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!!!

Και στο φιναλε, αμα ειναι να κλαιμε σαν τις χηρες πανω απο το κρεβατι λες και μας παρατησε Αντριανα Λιμα, ας κλαψουμε για τον Τσιλντρες....Ολυμπιακος ειμαστε διαολε, οχι...(βαλτε οτι θλετε)
Manu7
QUOTE(rankin @ Nov 26 2010, 08:16 ) *
Όποιος εξεπλάγην από το χθεσινό αποτέλεσμα και τη συνολική εικόνα του Ολυμπιακού, ας σηκώσει το χέρι....

Aκριβώς.Η ομάδα λογικό ήταν να χάσει και έχασε με κακή εμφάνιση.Φάνηκαν όλα τα προβλήματα μας στο παρκέ
με μια καλή ομάδα.Γι'αυτό και δεν έχουμε κατακλυσμό από ποστ στο τόπικ.Τα βλέπουμε πιο ήρεμα τα πράγματα.

Η ομάδα θα κριθεί για τα καλά στο τοπ-16 που οι αντίπαλοι θα είναι δύσκολοι όπως φαίνεται.

Αλλά 2 πράγματα που με εξόργισαν κρατάω από χτες.

1)Με το που γίνεται σκριν στην κορυφή τρώμε αμέσως τρίποντο ελεύθερο.Σαν να έβλεπα ματς ΠΑΟ-ΟΣΦΠ και να τα χλατσώνει
ο ΔΔ και ο Σάρας....

2)Αυτό το πράγμα να παίρνει ο Νίλσεν και ο Μαυροκεφαλίδης τη μπάλα στα 6 μέτρα να μην σουτάρουν και να παλεύουν μετά
να ποστάρουν ή να κάνουν καμιά τανζανιά καταντάει αηδεία....
Zephyr
Αναρωτιέμαι ώρες ώρες πως γίνεται η ίδια ομάδα στην Ευρώπη, αφενός στο ΣΕΦ να πετάει φωτιές και αφετέρου εκτός έδρας να χάνει την μπάλα.
Είναι τελικά θέμα ψυχολογίας ή θέμα ικανότητας? Μήπως και τα δυο? Μήπως και θέμα τύχης σε ότι αφορά την ευστοχία από την περιφέρεια (βλ. ματς με Ιταλούς)?
Δεν ξέρω, ο φετινός Ολυμπιακός παίζει με εκλάμψεις και προφανώς έτσι θα συνεχίσει όλη την χρονιά. Τουλάχιστον όσο ο Νίλσεν είναι εξαφανισμένος και ο Μπουρου μια έτσι και μια γιουβέτσι. Γιατί όταν είσαι άστοχος στο 3ποντο, περνάς την μπάλα στην ρακέτα, όταν είσαι κατα διαόλου και στην ρακέτα (που θεωρητικά είναι πιο εύκολοι οι πόντοι),τότε τι?

QUOTE
Και στο φιναλε, αμα ειναι να κλαιμε σαν τις χηρες πανω απο το κρεβατι λες και μας παρατησε Αντριανα Λιμα, ας κλαψουμε για τον Τσιλντρες....Ολυμπιακος ειμαστε διαολε, οχι...(βαλτε οτι θλετε)

Δηλαδή ρε LFO, αν σε παράταγε η Αντριάνα Λίμα θα το έπαιρνες ψύχραιμα εσυ smiley.gif ?
PanosIlio
QUOTE(spysta @ Nov 26 2010, 00:02 ) *
Καταρχας .. ΧΑΛΑΡΑ .. η ομαδα ειναι ανετοιμη ακομα.Οπως εχω πει .. μπορει να χανει απο οποιονδηποτε στην αρχη ..και μετα σε 2-3 μηνες να παιρνει μεγαλες νικες !!
θελει χρονο για να την δουμε στα καλα της.Απλα ισως αυτο να μας στερησει την Ευρωπαικη πορεια με μια πχ ενδεχομενη δυσκολη κληρωση στη συνεχεια στο τοπ16 ή τοπ8..
ουτως ή αλλος .. Ν1 ΣΤΟΧΟΣ και εκει που θα πρεπει να παρουσιαστουμε ετοιμοι .. ειναι το πρωταθλημα.period


Καταρχάς respect για την αισιοδοξία σου, ούτε εγώ δεν τα βλέπω όλα τόσο ρόδινα. smiley.gif

QUOTE(spysta @ Nov 26 2010, 00:02 ) *
##Αυτη τη στιγμη παιζουμε χωρις ΒΑΣΙΚΟ 4αρι.Ενα παικτη ελαφρυ που θα απειλει απο μακρια .. πολλοι διαφωνουν αλλα εγω τα λεω απο την αρχη οτι χρειαζομαστε ενα παικτη ο οποιος απλα θα ειναι ελαφρυς και θα σουταρει.Δειτε σημερα ΠΟΣΑ ελευθερα σουτ βγηκαν μετα απο ωραια κινηση της μπαλας .. και αυτη κατεληξε στα χερια του Νιλσεν και του Μαυροκεφαλα .. ε προφανως τριποντο ΔΕΝ μπηκε.


Εδώ ακριβώς μετουσιώνεις τις σκέψεις μου σε λόγια, μόνο που εγώ όταν σκέφτομαι αυτά σκέφτομαι τον Βασιλόπουλο tongue.gif
LFO
QUOTE(Zephyr @ Nov 26 2010, 10:22 ) *
Δηλαδή ρε LFO, αν σε παράταγε η Αντριάνα Λίμα θα το έπαιρνες ψύχραιμα εσυ smiley.gif ?


Στην αρχη οχι αλλα φιλε μου αμα ειχα ηδη "ριξει" την Αντριανα Λιμα, θα ειχα τετοια αυτοπεποιθηση μετά που θα "χτυπαγα" τα καλυτερα "μωρα" του πλανητη!! (γυναικα αν διαβαζεις το φορουμ , να ξερεις οτι μιλαω με μπασκετικους ορους..)
Zephyr
QUOTE(LFO @ Nov 26 2010, 10:31 ) *
Στην αρχη οχι αλλα φιλε μου αμα ειχα ηδη "ριξει" την Αντριανα Λιμα, θα ειχα τετοια αυτοπεποιθηση μετά που θα "χτυπαγα" τα καλυτερα "μωρα" του πλανητη!! (γυναικα αν διαβαζεις το φορουμ , να ξερεις οτι μιλαω με μπασκετικους ορους..)


Ναι ρε εντάξει, το πήγα στην κυριολεξία για πλάκα!
Το θέμα είναι όμως ότι την Αντριάνα Λίμα- Λίνας Κλέιζα, την ρίξαμε -ξεκάθαρα- με τα λεφτά. Φέτος που δεν παίζουν οι ίδιοι οικονομικοί όροι... ρίξαμε την Φαίη Σκορδά-Ματ Νίλσεν smiley.gif ! (γιατί αναλογικά αυτή είναι η διαφορά τους, αν όχι μεγαλύτερη).
Τέσπα, η κλάψα φθείρει και ήδη έχει πέσει αρκετή. Καλό θα είναι όπως είπες να το πάρουμε απόφαση και να πάμε παρακάτω.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.