Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ-ΟΣΦΠ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 24 2008, 20:20 ) *
Η απορια σου ειναι σχετικα ευλογη.Να σου αναφερω εναν σταρ του ΝΒΑ που δεν εχει σουτ κ ειναι κ αυτος ενα πολυ αθλητικο φοργουορντ,ο Σον Μαριον.Ο λογος που αυτος ο παικτης εχει κανει πολυ καλη καριερα ειναι οτι επαιζε σε ομαδες,που επιδιωκαν το ανοικτο γηπεδο κ τις πιεστικες αμυνες,οποτε τα οποια του προσοντα,αξιοποιουντο στο επακρο.Αν ομως,επαιζε στους Σπερς η' στους Καβαλιερς,σε ομαδες δηλαδη με set play offense κ χαμηλα σκορ,δεν θα ηταν τοσο αποδοτικος-λειτουργικος.Που θελω να καταληξω?Ο Τσιλντρες προκειμενου να αναδειχθουν οι αρετες του,πρεπει να αγωνιζεται σε ομαδα που επιδιωκει το ανοικτο γηπεδο και ο ΟΣΦΠ δεν ειναι τετοια ομαδα.Ουτε ο Γιαννακης ηταν ποτε θιασωτης αυτης της αγωνιστικης φιλοσοφιας.Θα μπορουσε καλλιστα ο καθενας τοτε να αναρωτηθει κ να πει,''τοτε γιατι τον πηραμε κ τον χρυσοπληρωσαμε?''.Σ'αυτο το ερωτημα δυστυχως,δεν εχω καποια απαντηση να δωσω...

Δεν μπορει Αμερικανος παιχτης που δεν εχει σουτ να παιξει στην Ευρωπη.

Ειναι τελειως διαφορετικος ο τροπος που αμυνονται οι ομαδες.
Στο ΝΒΑ δεν υπαρχουν βοηθειες, δεν υπαρχει week side που να κλεινει μεσα.

Εκει ειναι ενας με εναν και χωρις πολυ φανατισμο στην αμυνα,
αφου αυτο που τους ενδιαφερει πιο πολυ ειναι η επιθεση.
silversurfer
@vastravoud Τελικά δε σε παρεξήγησα μόνο εγώ..Sorry πάντως νόμιζα ότι είδες το παιχνίδι κ το εξέφρασες σαν σχόλιο..

Ναι όντως ο Χαλπερίν του έβαλε κάποια καλάθια αλλά με το χέρι που είχε χθες θα τα έβαζε όποιος κ αν τον μάρκαρε.. Οπότε για μένα ο Σάρας βελτιώνεται αμυντικά, δλδ δείχνει διάθεση να παίξει άμυνα, κ αυτό με χαροποιεί γιατί έτσι κερδίζει παραπάνω χρόνο από τον Ζοτς κ νιώθει κιόλας την ικανοποίηση ότι οι συμπαίκτες του δε τον κράζουν επειδή δεν μαρκάρει.. Άρα αυτό δημιουργεί καλύτερες συναδελφικές σχέσεις κ αυτόματα κάνει την ομάδα καλύτερη..

Όσο για το τρίποντο στον αιφνιδιασμό, αν έμπαινε θα πήγαινε στο +17, αν θυμάμαι καλά, κ με τη φόρα που είχαμε πάρει θα ήταν καταδικαστικό για τον αντίπαλο..Βέβαια με τα "αν" δεν παίζεις μπάσκετ αλλά το παιχνίδι είχε ήδη πάρει το δρόμο του οπότε δε τη θεωρώ κακή επολογή..
vastravoud
QUOTE(silversurfer @ Nov 24 2008, 22:02 ) *
@vastravoud Τελικά δε σε παρεξήγησα μόνο εγώ..Sorry πάντως νόμιζα ότι είδες το παιχνίδι κ το εξέφρασες σαν σχόλιο..


Τωρα που το ξαναδιάβασα δεν ήμουν σαφής, όντως. Συγνώμη!
nicolicius
O Σαρας χθές προσπάθησε πολύ αμυντικά και δεν ήταν σε καμία περίπτωση ο αδύναμος κρίκος σττην άμυνα. Γι αυτό και πήρε και αρκετό χρόνο συμμετοχής απο τον Ζότς. Γενικά ηταν και ο μόνος με τον Πανελλήνιο που προσπαθούσε επιθετικά τουλάχιστον και σε άλλα μάτς δείχνει πως φέτος θα είναι ακόμα καλύτερος και θα είναι πιο κοντά στα πραγματικά στάνταρ του παλιού καλού Γιασικεβίτσιους!

Ο Παναθηναικός χθές έδειξε πως θέλει και μπορεί να παίξει αυτό το γρήγορο μπάσκετ που θέλει και ο Ζότς και νομίζω πως ο Σάρας ειναι ο ιδανικός γι αυτό!

Βέβαια σε μια φάση το παράκανε όπως και ο Νίκολας που έκαναν 2 φάσεις run & gun! tongue.gif

Το σημαντικό είναι πως οι σχέσεις του με τον Ζότς ειναι πολύ καλές και αυτό φαίνεται απ το χρόνο συμμετοχής που πήρε χθές αλλά και απο την ζεστή αγκαλιά που αντάλλαξαν με το τέλος του παιχνιδιού.

Είμαι πολύ περίφανος γιατι οι παίκτες μας έπαιξαν με όλη τους την ψυχή σε ένα κρίσιμο αγώνα.
silversurfer
το σημαντικό κ με τους 2 (Σάρας, Νίκολας) είναι να καταλάβουν τι ζητάει ο Ζοτς, αλλά να μην χάσουν κ τον μπασκετικό τους χαρακτήρα.. δλδ το 3ποντο του Σάρας στον αιφνιδιασμό ήταν κάτι καθαρά της μούρλας του το οποίο πιστεύω ότι δεν πρέπει να χαθεί κάτω από την πίεση των ζητούμενων του Ομπράντοβιτς.
Ίσως γιαυτό ο Νίκολας να μην μπορούσε να σκοράρει στα προηγούμενα παιχνίδια κ τώρα να βρίσκει το ρόλο του στην ομάδα κατανοώντας πως τον θέλει ο Ζοτς (+ το ότι χρειαζόταν κ χρόνο να δέσει με τους υπόλοιπους)
nicolicius
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! Ο Νίκολας έδειχνε να έχει χάσει τον ευατό του και νομίζω πως ο Ζότς προσπάθησε να τον χαλαρώσει λίγο. Δείτε απλά τις αντιδράσεις του οταν έβαζε τα 3 πρώτα τρίποντα και θα καταλάβεται ποσο άγχος είχε.

Δεν είναι δυνατόν τέτοιος μπόμπερ να μην βρεί το σούτ του!

Απλά κάτι το μέγεθος και το όνομα της ομάδας, κάτι ο μπαμπούλας Ζότς, τον εχει γεμίσει με άγχος να προσφέρει και να δείξει το ταλέντο του!
Επίσης λόγω της εκρικτηκότητας του πιστεύω πως μπορεί να παίξει αρκετά καλή άμυνα όπως φάνηκε και χθές.
j-kidd13
Παιδιά θα λυθεί το χέρι του Νίκολας και θα θυμηθούμε σύντομα τον παλιό καλό μπομπέρ Ντρού...Αυτό που μου έκανε εντύπωση ωστόσο τόσο σ αυτόν όσο και στον Σάρας αναλογικά με το στυλ παιχνιδιού τους και την καριέρα τους γενικότερα είναι ο ζήλος που έδειχναν στην άμυνα...τους έβλεπα να κυνηγάνε σε όλο το γήπεδο τους αντιπάλους τους πολλές φορές δε με πιεστικό man to man.Aν 2 κατ εξοχήν επιθετικοί παίχτες που δεν είναι υπερβολή να πεις οτι οι προηγούμενες ομάδες τους αμύνονταν με ...4 όταν βρίσκονταν στην 5αδα,φτάνουν στο σημείο να συμπεριφέρονται έτσι αμυντικά...μάλλον είναι δουλειά Ζοτς..........
Vivalocos21
Μόνο ο Σοφοκλής μπορούσε να αντιμετωπίσει τον Πέκοβιτς ο οποίος, αλλά έκανε πολλά λάθη και τον απέσυρε ο Γιαννάκης.. Απαράδεκτοι οι κάφροι οι φίλαθλοι.. Ανυπομονώ να δω έναν καλύτερο Σοφοκλή και τον Παναθηναικό να παίζει καλύτερα στην ευρώπη..
nicolicius
QUOTE(j-kidd13 @ Nov 25 2008, 00:42 ) *
Παιδιά θα λυθεί το χέρι του Νίκολας και θα θυμηθούμε σύντομα τον παλιό καλό μπομπέρ Ντρού...Αυτό που μου έκανε εντύπωση ωστόσο τόσο σ αυτόν όσο και στον Σάρας αναλογικά με το στυλ παιχνιδιού τους και την καριέρα τους γενικότερα είναι ο ζήλος που έδειχναν στην άμυνα...τους έβλεπα να κυνηγάνε σε όλο το γήπεδο τους αντιπάλους τους πολλές φορές δε με πιεστικό man to man.Aν 2 κατ εξοχήν επιθετικοί παίχτες που δεν είναι υπερβολή να πεις οτι οι προηγούμενες ομάδες τους αμύνονταν με ...4 όταν βρίσκονταν στην 5αδα,φτάνουν στο σημείο να συμπεριφέρονται έτσι αμυντικά...μάλλον είναι δουλειά Ζοτς..........


Μα αυτό είναι το καταπληκτικό η διάθεση που έδειξαν και οι δύο στην άμυνα!

Εδω ο Σάρας σε μια φάση ανάγκασε τον Παπαλουκά να πατήσει την γραμμή και γενικά τον δυσκόλεψε αρκετα!

Όντως ο Σόφο είναι ο μόνος που μπορεί να παίξει τον Πέκοβιτς αλλα ακόμα και τώρα είναι πολύ βαρύς ωστέ να παίζει αρκετή ωρα, κουράζεται εύκολα και κάνει εύκολα λάθη.

Πάντως ο Παπαλουκάς δεν θυμίζει τον Παπαλουκά του final 4 της Αθήνας και όχι λόγω του χθεσινού μάτς αλλα γενικά και πέρσι δεν ήταν πολύ καλός.

Όσο για τον Τσίλντρες δύσκολα θα τιμήσει τα λεφτά που πήρε, ο άνθρωπος είναι φτιαγμένος για NBA οπου οι άμυνες συνήθως ειναι με τα μάτια όπως είπατε και πρίν. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι το πολύ κακό του σούτ, γι αυτό δεν παίρνει και πολλές προσπάθειες. Νομίζω πως Ολυμπιακός θα μπορούσε μ αυτά τα λεφτά να πάρει 2 παιχταράδες.
apkat
QUOTE(nicolicius @ Nov 25 2008, 01:21 ) *
Πάντως ο Παπαλουκάς δεν θυμίζει τον Παπαλουκά του final 4 της Αθήνας και όχι λόγω του χθεσινού μάτς αλλα γενικά και πέρσι δεν ήταν πολύ καλός.


Δες απο το τοπ16 περσυ και μετα παιχνιδια που εκανε.Ηταν πραγματικα απιστευτος.Και φετος βεβαια μεχρι στιγμης ειναι ο καλυτερος παικτης του Ολυμπιακου.Δεν ξερω αν ειναι σε τοσο υψηλο επιπεδο ακομα..Πιθανον να του φταιει και οτι ο Ολυμπιακος δεν ειναι τοσο δουλεμενη ομαδα οπως ηταν η ΤΣΣΚΑ.Ομως μιλαμε για εναν απο τους 2-3 καλυτερους πλει μεικερ στην Ευρωπη για τον οποιο δεν εχω καμια αμφιβολια οτι οταν θα πρεπει θα κουβαλησει την ομαδα του..
a bullet for your head
QUOTE(nicolicius @ Nov 25 2008, 01:21 ) *
Όσο για τον Τσίλντρες δύσκολα θα τιμήσει τα λεφτά που πήρε, ο άνθρωπος είναι φτιαγμένος για NBA οπου οι άμυνες συνήθως ειναι με τα μάτια όπως είπατε και πρίν. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι το πολύ κακό του σούτ, γι αυτό δεν παίρνει και πολλές προσπάθειες. Νομίζω πως Ολυμπιακός θα μπορούσε μ αυτά τα λεφτά να πάρει 2 παιχταράδες.

Αν συνυπολογισεις κ τα 2 εκ του Βουιζιτς,τοτε παμε στα 6εκ σε μια χρονια..παρα πολλα λεφτα..Ο Παπαλουκας ειναι εξαιρετικος παικτης κ δεν θα κατσω να σταθω σε ενα ασχημο του παιχνιδι..Παρεπιμπτοντως,ο Πεκοβιτς ηταν ο MVP της αγωνιστικης.
nicolicius
Τότε πάω πάσό, είχα την εντύπωση πως δεν έκανε τόσο καλή χρονιά πέρσι και γι αυτό τον άφησε η ΤΣΣΚΑ τόσο εύκολα.
Φυσικά και απο ένα παιχνίδι δεν μπορεί να κριθεί κανείς.
Πάντως το σούτ του είναι το μεγάλο του μείον για μένα.

Όντως είναι πολλά τα λεφτά, ίσως ο Ντελφίνο να ήταν πολύ καλύτερη λύση, ειδικά με τις εμφανίσεις του στους Ολυμπιακούς αγώνες! 77.gif
iraklis peristeriou
Είναι μεγάλη ντροπή σε ένα τόσο όμορφο ματς, με τόσα αστέρια στο γήπεδο που κανένα άλλο άθλημα δεν έχει φέρει στην Ελλάδα, να έρχονται όλοι αυτοί (δεν ήταν λίγοι δυστυχώς) οι αλήτες, να (μας) χαλάνε τη γιορτή! Τους έχω σιχαθεί.
Δεν με άφησαν να χαρώ τη νίκη της ομάδας μου. Αγωνιούσα να μην δω κάποιον να φεύγει με φορείο.

Δυστυχώς μπάσκετ βλέπουμε και χαιρόμαστε μόνο τετάρτες/πέμπτες, στην ευρωλίγκα, όταν παίζουμε με αντιπάλους που δεν ερεθίζουν τους ηλίθιους (όπως σωστά τους αποκάλεσε ο ομπράντοβιτς).

όσο για τον childress afro.gif ... μεγάλη απογοήτευση!
j-kidd13
Ειληκρινά δεν θα προτιμούσατε τον Woods αντί του Τσίλντρες εχθές?(αναφερομαι σε ολυμπιακούς μην παρεξηγηθώ...)
a bullet for your head
QUOTE(j-kidd13 @ Nov 25 2008, 02:15 ) *
Ειληκρινά δεν θα προτιμούσατε τον Woods αντί του Τσίλντρες εχθές?

Βγαλε ενα poll,για να ψηφισουμε...να δουμε τι προτασει η ''λαικη απαιτηση''..!
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(iraklis peristeriou @ Nov 25 2008, 03:03 ) *
Είναι μεγάλη ντροπή σε ένα τόσο όμορφο ματς, με τόσα αστέρια στο γήπεδο που κανένα άλλο άθλημα δεν έχει φέρει στην Ελλάδα, να έρχονται όλοι αυτοί (δεν ήταν λίγοι δυστυχώς) οι αλήτες, να (μας) χαλάνε τη γιορτή! Τους έχω σιχαθεί.
Δεν με άφησαν να χαρώ τη νίκη της ομάδας μου. Αγωνιούσα να μην δω κάποιον να φεύγει με φορείο.

Δυστυχώς μπάσκετ βλέπουμε και χαιρόμαστε μόνο τετάρτες/πέμπτες, στην ευρωλίγκα, όταν παίζουμε με αντιπάλους που δεν ερεθίζουν τους ηλίθιους (όπως σωστά τους αποκάλεσε ο ομπράντοβιτς).

όσο για τον childress afro.gif ... μεγάλη απογοήτευση!

Καλα ενταξει δεν επαιζε και ο Τζορνταν εναντιον του Ματζικ.
Ολοι οι αποτυχημενοι του ΝΒΑ επαιζαν.

QUOTE(j-kidd13 @ Nov 25 2008, 03:15 ) *
Ειληκρινά δεν θα προτιμούσατε τον Woods αντί του Τσίλντρες εχθές?(αναφερομαι σε ολυμπιακούς μην παρεξηγηθώ...)

Πες τα ρε, γιατι οταν τα λεω εγω με κραζουν.

Τι σχεση εχει ο πανμεγιστος Κιντελ με αυτον τον τυπο που μονο πηδαει και τρεχει???
j-kidd13
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Nov 25 2008, 03:02 ) *
Πες τα ρε, γιατι οταν τα λεω εγω με κραζουν.

Τι σχεση εχει ο πανμεγιστος Κιντελ με αυτον τον τυπο που μονο πηδαει και τρεχει???

Δεν ξέρω αν το πιστεύεις αυτό, αλλά εγω πραγματικά πιστεύω πως ο Γουντς είναι πολύ καλύτερος απο τον Τσίλντρες σε προσόντα...Aλλά έχει "άλλα" κουσούρια που αν δεν τα είχε θα ήταν πενταδάτος και σταρ στο nba...
apkat
Ο Γουντς εχει μονο καλυτερο σουτ και αυτο οχι σε σταθερη βαση..Αλλα ρε παιδια μετα απο καθε κακο ματε του τσιλι κουραζει να θυμομαστε τον Γουντς και τον καθε αλλο πρωην..Η ομαδα ετσι ειναι και μεχρι τουλαχιστον το τελος της χρονιας δεν θα αλλαξει.Και για χθες μεσα σε μια ομαδα που δεν επαιξε κανενας εκτος του Γιοταμ ο Τσιλι δεν ηταν αρνητικος οπως ηταν οι Τεο βασιλοπουλος Μπουρουσης Βουισιτς Γκριρ Ερτσεγκ..Δηλαδη ολη η υπολοιπη ομαδα.Οταν μαλιστα ο τζος εξαρταται πολυ απο παικτες που δημιουργουν για αυτον(δηλαδη κυριως τα πλει μεικερ και ο Νικολα) και ολοι ειναι σε κακη μερα τοτε ποσα παραπανω μπορουσε να κανει;;

οσο για αυτον τον μυθο οτι ο Q θα ταν σταρ του ΝΒΑ να πω οτι διαφωνω καθετα.Ειναι ενας παικτης με μετρια τριπλα μετριο σουτ κακη διεισδηση(λογω μηδενικου μυαλου) και μηδενικη αμυνα..Ναι οντως εχει πολυ καλα σωματικα προσοντα(χειροτερα του τζος ομως) και ωραιο στυλακι που σε προδιαθετει θετικα(σε αντιθεση με τον τζος) αλλα μεχρι εκει.
vince carter #15
ολο το λαθος για μενα ηταν οτο στησιμο του γιαννακη.....αυτος το εχασε..
τι τα βαζετε με τον τσιλ??τι ηθελαν οι οπαδοι του ολυμπιακου...να τους παρει το ματσ
ο τσιλ ??δεν ηρθε καποιος σαν τον τζορνταν!!δεν ηρθε καποιος μεγαλος σκορερ...ο τσιλ δεν ηρθε εδω να βαζει 30 ποντους..τα εχουμε ξαναπει...ηρθε για το ονομα για την αμυνα για την υπακοη στο προπονητη για την ψυχολογια...!!!!
NKoulaf
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 24 2008, 19:20 ) *
Η απορια σου ειναι σχετικα ευλογη.Να σου αναφερω εναν σταρ του ΝΒΑ που δεν εχει σουτ κ ειναι κ αυτος ενα πολυ αθλητικο φοργουορντ,ο Σον Μαριον.Ο λογος που αυτος ο παικτης εχει κανει πολυ καλη καριερα ειναι οτι επαιζε σε ομαδες,που επιδιωκαν το ανοικτο γηπεδο κ τις πιεστικες αμυνες,οποτε τα οποια του προσοντα,αξιοποιουντο στο επακρο.Αν ομως,επαιζε στους Σπερς η' στους Καβαλιερς,σε ομαδες δηλαδη με set play offense κ χαμηλα σκορ,δεν θα ηταν τοσο αποδοτικος-λειτουργικος.Που θελω να καταληξω?Ο Τσιλντρες προκειμενου να αναδειχθουν οι αρετες του,πρεπει να αγωνιζεται σε ομαδα που επιδιωκει το ανοικτο γηπεδο και ο ΟΣΦΠ δεν ειναι τετοια ομαδα.Ουτε ο Γιαννακης ηταν ποτε θιασωτης αυτης της αγωνιστικης φιλοσοφιας.Θα μπορουσε καλλιστα ο καθενας τοτε να αναρωτηθει κ να πει,''τοτε γιατι τον πηραμε κ τον χρυσοπληρωσαμε?''.Σ'αυτο το ερωτημα δυστυχως,δεν εχω καποια απαντηση να δωσω...


Μα αυτή ακριβώς είναι η απορία μου. Στο ΝΒΑ μπορεί να είναι πολύ χρήσιμος ένας παίκτης για 10 λόγους, όπως το οτι παίζουν 70 αγώνες χωρίς σοβαρή άμυνα απέναντι τους και το ότι υπάρχουν 15 ομάδες που δεν έχουν καμμία σοβαρή φιλοδοξία να παίξουν πλεί όφ. Εισιτήρια πουλάνε οι άνθρωποι, καρφώματα θέλουν να βλέπουν. Τί σχέση έχουν οι ανάγκες μίας μέτριας ομάδας ΝΒΑ, με τις ανάγκες μίας ομάδας φάιναλ φόρ στην ευρώπη? Πού θα σε ανεβάσει επίπεδο αυτός ο παίκτης? Στο μάτς κυπέλλου με την ομάδα 3 κατηγορίες κάτω, που το εφηβικό σου θα κέρδιζε με 20 πόντους? Πότε θα παίξει ανοιχτά αντίπαλη ομάδα που στοχεύει στο φάιναλ φόρ? Έβλεπα για εβδομάδες να γράφουν για τα στατιστικά του Τσίλντρες και είχα μείνει με την απορία αν έβλεπε κανείς τους αγώνες! Σε κάθε φάση τον έψαχνε ο Παπαλουκάς και έβαζε 16 πόντους και διάβαζα μετά "μεγάλη εμφάνιση". Θυμήθηκα ένα παιχνίδι του άρη με την ντέν μπός (νομίζω) που της έριχνε 30 πόντους κάθε χρόνο, και κάπως την είχε δεί ο Γκάλης και είχε μοιράσει 24 ασσίστ. Δεν είπε κανείς μετά όμως τι φοβερός παίκτης που ήταν ο Γουίλτζερ που έπαιρνε τις ασσίστ και έβαλε 30 πόντους !

ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(j-kidd13 @ Nov 25 2008, 04:09 ) *
Δεν ξέρω αν το πιστεύεις αυτό, αλλά εγω πραγματικά πιστεύω πως ο Γουντς είναι πολύ καλύτερος απο τον Τσίλντρες σε προσόντα...Aλλά έχει "άλλα" κουσούρια που αν δεν τα είχε θα ήταν πενταδάτος και σταρ στο nba...

Οχι απλως το πιστευω αλλα ειμαι και απο αυτους που
φωναζαν ολο το καλοκαιρι να μην φυγει.

Δεν ξερω αν θα ηταν πενταδατος στο ΝΒΑ και δεν με νοιαζει.
Ξερω ομως οτι ειναι καλυτερος παιχτης απο τον αφανα.

Και δεν ειναι μονο το οτι δεν μπορει να σουταρει,
ουτε να ποσταρει ξερει.
Και δεν προκειται πλεον να μαθει.

QUOTE(vince carter #15 @ Nov 25 2008, 05:13 ) *
ολο το λαθος για μενα ηταν οτο στησιμο του γιαννακη.....αυτος το εχασε..
τι τα βαζετε με τον τσιλ??τι ηθελαν οι οπαδοι του ολυμπιακου...να τους παρει το ματσ
ο τσιλ ??δεν ηρθε καποιος σαν τον τζορνταν!!δεν ηρθε καποιος μεγαλος σκορερ...ο τσιλ δεν ηρθε εδω να βαζει 30 ποντους..τα εχουμε ξαναπει...ηρθε για το ονομα για την αμυνα για την υπακοη στο προπονητη για την ψυχολογια...!!!!

Δεν ηρθε για να βαζει 30 ποντους, αλλα καμια 20αρια πρεπει να βαζει σε τετοια ματς.

Ποιο ονομα??
Ποιος τον ηξερε??
Επειδη εγινε ο ντορος γυρω απο τα λεφτα που εδωσαν οι Αγγελοπουλοι,
εγινε γνωστος και αυτος.
Και επειδη προτιμησε την Ελλαδα απο το ΝΒΑ.
Τον ηξερες εσυ πριν ερθει στον Ολυμπιακο???

Ποια αμυνα????
Επαιξε αμυνα και δεν το ειδα???
82 ποντους φαγαμε και αν ειχε καλυτερο ποσοστο στα 3ποντα ο ΠΑΟ
θα τρωγαμε 90.
Ποια αμυνα επαιξε??? Μια φαση θυμισε μου???
silversurfer
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Nov 25 2008, 16:02 ) *
82 ποντους φαγαμε



86.. smiley.gif



Πάντως θα συμφωνήσω ότι όνομα δεν ήταν ο Τζος απλά έγινε χαμός λόγω των χρημάτων που δόθηκαν, της ηλικίας του, κ επειδή πέρυσι οι Hawks τα κατάφεραν καλά απέναντι στους Boston..
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(silversurfer @ Nov 25 2008, 17:18 ) *
86.. smiley.gif
Πάντως θα συμφωνήσω ότι όνομα δεν ήταν ο Τζος απλά έγινε χαμός λόγω των χρημάτων που δόθηκαν, της ηλικίας του, κ επειδή πέρυσι οι Hawks τα κατάφεραν καλά απέναντι στους Boston..

Εχεις δικιο εκανα λαθος.
Δηλαδη αν εβαζε αλλα 3 τριποντα θα τρωγαμε 95.
Φοβερη αμυνα ο αφανας.
pain of salvation
@ ΛΥΚΟΣ
δες την τρομερη προσφορα στους περσινους τελικους με τον ΠΑΟ...

http://www.galanissportsdata.com/basketbal...me.asp?game=201
http://www.galanissportsdata.com/basketbal...me.asp?game=203
http://www.galanissportsdata.com/basketbal...me.asp?game=205
http://www.galanissportsdata.com/basketbal...me.asp?game=207
http://www.galanissportsdata.com/basketbal...me.asp?game=209

δες και την σταθεροτητα του στην Ευρολιγκα
http://www.galanissportsdata.com/basketbal...me.asp?game=209

Δεν τον πηραμε ουτε 20 ποντους να βαζει...
ειναι γραναζι(ακριβο) στην ολη λειτουργια(που ακομα δεν εχουμε δει...)...
Τρεξιμο,Ριμπαουντ,κλεψιμο,ταπα,ενεργεια...κ
λ.
Για τις 20αρες ειναι αλλος...
περιμενε λιγο τον αφανα και την ομαδα και μετα βγες μαγκας και πες :"ειδατε που σας τα 'λεγα"
Air Kef
Το θέμα με τον Γουντς εχει εξαντληθεί απο το καλοκαίρι ρε παιδιά. Πριν ακούσω για Πάρκερ και Τσιλντρες, κι εγώ ήθελα να μείνει ο Κιντέλ, με βασικό επιχείρημα ότι μπορούσε να χρησιμοιποιηθεί πολύ πιο σωστά απο το να κάθεται σε μια γωνία και να περιμένει πότε θα τον δει ο Γκριρ να του την δώσει, να μην βγει-μπει-ξαναμπει-ξαναβγει απο την σύνθεση της Α1 όπως έγινε περσι ώστε να αποκτήσει ρυθμό, οτι δεν υπήρχε αλλο τέτοιο 3αρι στην Ευρώηπ κτλ. Όσο έπερνε μπάλα μια χαρά ήταν.
Νομίζω ότι επιθετικά, στην μέρα του είναι ανώτερος απο τον Τσιλντρες στην μέρα του, αφου εκτός απο καλό σουτ, νομίζω είχε και καλύτερο 1 με 1 στο οποίο ώρες ωρες νομιζες οτι θα πάρει παραμάζωμα οποιον βρει μπροστά του,σε αντίθεση με τον Τσιλ που με ενα βήμα πισω και με κλειστή άμυνα φαίνεται να τον περιορίζεις. Δυστυχώς όμως φαινόταν να ειναι πολύ σπάνια στην μέρα του και δεν χτίζεις ομάδες έτσι. Πολύ σπάνια δηλαδή αν η ομάδα βούλιαζε, ο Κιντέλ θα επέπλεε, οπως έκανε ο Τσιλ στο ΟΑΚΑ.

peace.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(pain of salvation @ Nov 25 2008, 18:42 ) *
@ ΛΥΚΟΣ
Δεν τον πηραμε ουτε 20 ποντους να βαζει...
ειναι γραναζι(ακριβο) στην ολη λειτουργια(που ακομα δεν εχουμε δει...)...
Τρεξιμο,Ριμπαουντ,κλεψιμο,ταπα,ενεργεια...κ

�λ.
Για τις 20αρες ειναι αλλος...
περιμενε λιγο τον αφανα και την ομαδα και μετα βγες μαγκας και πες :"ειδατε που σας τα 'λεγα"

Οταν γραφεις οτι τον πηραμε για ταπες
εννοεις για να τρωει ταπες????

Για ενεργεια αυτος, για ενεργεια ο Βασιλοπουλος, για ενεργεια ο Πελεκανος
τελικα ομαδα εχουμε ή μοναδα της ΔΕΗ???

Δεν ειδα να παιρνει καμια 10αρια ριμπαουντ ανα παιχνιδι.

Αν θελαμε καποιον να τρεχει ας παιρναμε τον Χαρη Παππα.

Ποιος ειναι για τις 20αρες?? Ο Γκριρ???
Και οταν ειναι οπως προχθες τι θα γινεται θα χανουμε???

Οτι και να λετε, ειναι με διαφορα ο πιο υπερτιμημενος παιχτης
που περασε μεχρι τωρα απο την Ευρωπη.
Αν αυτος κοστιζει τοσο, ποσα πρεπει να παρει ο Σισκα???
vince carter #15
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Nov 25 2008, 16:02 ) *
Οχι απλως το πιστευω αλλα ειμαι και απο αυτους που
φωναζαν ολο το καλοκαιρι να μην φυγει.

Δεν ξερω αν θα ηταν πενταδατος στο ΝΒΑ και δεν με νοιαζει.
Ξερω ομως οτι ειναι καλυτερος παιχτης απο τον αφανα.

Και δεν ειναι μονο το οτι δεν μπορει να σουταρει,
ουτε να ποσταρει ξερει.
Και δεν προκειται πλεον να μαθει.


Δεν ηρθε για να βαζει 30 ποντους, αλλα καμια 20αρια πρεπει να βαζει σε τετοια ματς.

Ποιο ονομα??
Ποιος τον ηξερε??
Επειδη εγινε ο ντορος γυρω απο τα λεφτα που εδωσαν οι Αγγελοπουλοι,
εγινε γνωστος και αυτος.
Και επειδη προτιμησε την Ελλαδα απο το ΝΒΑ.
Τον ηξερες εσυ πριν ερθει στον Ολυμπιακο???

Ποια αμυνα????
Επαιξε αμυνα και δεν το ειδα???
82 ποντους φαγαμε και αν ειχε καλυτερο ποσοστο στα 3ποντα ο ΠΑΟ
θα τρωγαμε 90.
Ποια αμυνα επαιξε??? Μια φαση θυμισε μου???

κοιτα αν μου λες οτι δεν ξερεις τον τσιλ...και τον εμαθες απο το πρωταθλητη(εφημεριδα)
αυτο μου δειχνει αυτοματος οτι δεν παρακολουθεις NBA!
αρα δεν εχω να κουβεντιασω κατι αλλο μαζι σου..δεν θα βγαλω ακρη..!εγω επειδη παρακολουθω πολυ NBA γελαω με αυτα που λες.. smiley.gif
Air Kef
"Για ενεργεια αυτος, για ενεργεια ο Βασιλοπουλος, για ενεργεια ο Πελεκανος
τελικα ομαδα εχουμε ή μοναδα της ΔΕΗ???"

"Αν θελαμε καποιον να τρεχει ας παιρναμε τον Χαρη Παππα."

Πραγματικά έχω ξεράσει. 24.gif24.gif24.gif24.gif24.gif24.gif
menelaos
Παιδια ειστε καπως εκτος θεματος ή μου φαινεται? Κρινουμε το ματς ή το ποιος ειναι καλυτερος απο τους 2 παικτες του οσφπ ? Ο πρωην ή ο νυν ?
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(vince carter #15 @ Nov 25 2008, 22:54 ) *
κοιτα αν μου λες οτι δεν ξερεις τον τσιλ...και τον εμαθες απο το πρωταθλητη(εφημεριδα)
αυτο μου δειχνει αυτοματος οτι δεν παρακολουθεις NBA!
αρα δεν εχω να κουβεντιασω κατι αλλο μαζι σου..δεν θα βγαλω ακρη..!εγω επειδη παρακολουθω πολυ NBA γελαω με αυτα που λες.. smiley.gif

Ναι εχεις δικιο ειναι διπλα στο πανθεον μαζι με τους Ματζικ, Τζορνταν, Τζαμπαρ,
Χακιμ, Σακιλ κλπ κλπ κλπ.

Λιγο σοβαροι να ειμαστε.
Δεν τον ηξερε κανεις στην ευρωπη.
Τετοιους εχει με το τσουβαλι το ΝΒΑ.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(Air Kef @ Nov 25 2008, 23:54 ) *
"Για ενεργεια αυτος, για ενεργεια ο Βασιλοπουλος, για ενεργεια ο Πελεκανος
τελικα ομαδα εχουμε ή μοναδα της ΔΕΗ???"

"Αν θελαμε καποιον να τρεχει ας παιρναμε τον Χαρη Παππα."

Πραγματικά έχω ξεράσει. 24.gif24.gif24.gif24.gif24.gif24.gif

Γιατι ρε αδικο εχω???
benchwarmer
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Nov 25 2008, 18:27 ) *
Για ενεργεια αυτος, για ενεργεια ο Βασιλοπουλος, για ενεργεια ο Πελεκανος
τελικα ομαδα εχουμε ή μοναδα της ΔΕΗ???


Διαφωνουμε, αλλα αυτο ηταν η ατακα της χρονιας! 77.gif 77.gif
apkat
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Nov 25 2008, 22:08 ) *
Λιγο σοβαροι να ειμαστε.
Δεν τον ηξερε κανεις στην ευρωπη.
Τετοιους εχει με το τσουβαλι το ΝΒΑ.


Παντως σιγουρα δεν ειναι παικτης που αν παρακολουθεις ΝΒΑ δεν γνωριζεις..Καλως η κακως ειχε 30 λεπτα μεσο ορο επι 3 χρονια..Τωρα για αυτους που βλεπουν ΝΒΑ μονο απο στιγμιοτυπα και μαλιστα των μεγαλων αγωνων ναι ειναι λογικο να μην τον ξερουν..
pain of salvation
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Nov 25 2008, 19:27 ) *
Οταν γραφεις οτι τον πηραμε για ταπες
εννοεις για να τρωει ταπες????

Για ενεργεια αυτος, για ενεργεια ο Βασιλοπουλος, για ενεργεια ο Πελεκανος
τελικα ομαδα εχουμε ή μοναδα της ΔΕΗ???

Δεν ειδα να παιρνει καμια 10αρια ριμπαουντ ανα παιχνιδι.

Αν θελαμε καποιον να τρεχει ας παιρναμε τον Χαρη Παππα.

Ποιος ειναι για τις 20αρες?? Ο Γκριρ???
Και οταν ειναι οπως προχθες τι θα γινεται θα χανουμε???

Οτι και να λετε, ειναι με διαφορα ο πιο υπερτιμημενος παιχτης
που περασε μεχρι τωρα απο την Ευρωπη.
Αν αυτος κοστιζει τοσο, ποσα πρεπει να παρει ο Σισκα???

αν λες για την ταπα που εφαγε με τον ΠΑΟ...του έγινε φαουλ πρωτα 69.gif
Γενικοτερα,ηταν αποστομωτικες οι απαντησεις σου Λυκανθρωπε

ΤΕΛΟΣ ΤΟ OFF TOPIC ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΕΔΩ,SORRY
pitto
κακά τα ψέματα παιδιά...

μπορεί οι Αγγελοπουλαίοι να έχουν ρίξει ένα...τάνκερ φραγκα στην ομάδα, αλλά η ομοιογένεια του ΠΑΟ είναι μεγάλη υπόθεση !!!
Ο Ζοτς κρατάει ένα βασικό κορμό και κάνει μόνο μικρες προσθαφαιρέσεις κάθε χρόνο για να μην χαλάσει η μαγιά....

εδώ βλέπεις ολοκληρο Σαρας, που είναι κινητό τρελοκομείο -στο παιχνίδι του για να μην παρεξηγηθώ- και πάει με τα νερά του κόουτς για να παίζει...και τον είδατε προχτες τί προσπάθεια έκανε και στην άμυνα !!!!

SlobodaN
Kαταλαβαίνω ότι βρισκόμαστε σε forum και το βασικό νόημα είναι να συζητάμε και να σχολιάζουμε γεγονότα και καταστάσεις. Μήπως όμως θα ήταν πολύ πιο "ώριμο" να βγάζαμε ολοκληρωτικά συμπεράσματα στο τέλος της χρονιάς για το οτιδήποτε? Πιστεύω ότι ολοκληρωτική εικόνα για τον Τσίλι θα έχουμε στο τέλος της χρονιάς και συγκεκριμένα στους τελικούς. Ακόμα δεν έχει προσαρμοστεί ούτε ατομικά ούτε στο σύνολο. Μιλάω πάντα σύμφωνα με τον δικό μου τρόπο σκέψης και αντίληψης της κατάστασης. Απο κει και πέρα είναι γνώμες σας και σαφέστατα σεβαστές. Απλά επειδή πολλές φορές προσωπικά έχω πρόωρα αξιολογήσει παιχτη και στο φινάλε έχω καταπιεί τη γλώσσα μου προτιμώ να μην βιαστώ.
tzagasdog
1ον. Μην κρινεται τον Παπαλουκα με αυτον του Φ4 του 07'. Ο τοτε και ο τωρινος Παπαλουκας δεν μπορουν να συγκριθουν σε αποδοση λογω διαφορετικης περιοδου (Νοεμβριος - Μαιος). Και σχετικα με την ηλικια του, ο Σαρας ποσο χρονων ειναι? μια χαρα παιζει ομως... του Παπαλουκα τα ποδια γιατι να μην τραβανε δλδ?

2ον ακουστηκαν πραγματα για τον Ερτσεγκ... εγω ειδα και την απεναντι πλευρα τον Φωτση... εε απεδειξε για αλλη μια φορα οτι ειναι ασταθης στα μεγαλα παιχνιδια..
(btw θυμαμαι το σκαουτινγκ των Αμερικανων πριν το παιχνιδι με εμας για τον Φωτση να αναφερει οτι ειναι παιχτης ψυχολογιας δλδ αν δεν μπει το πρωτο σουτ μετα τελος-- οχι για να δειξω πως δεν τα βλεπω μονο εγω ετσι τα πραγματα)

3ον Ο σοφο δεν χρειαζεται να ζοριζεται και ας χανει η ομαδα. Οπως πολλοι τονισαν ισως ειναι η μονη λυση απεναντι στον Πεκοβιτς, οποτε δεν αξιζει να παρεις το ρισκο να τραυματιστει με τπτ θα βγει εκτος ρυθμου παλι και αντε να τον μαζεψεις...Επαναλαμβανω, ειδικα οταν βλεπεις οτι ειναι ο μονος που μπορει να ζορισει τον Πεκοβιτς (σχολιο, ο Πεκοβιτς ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ??? πραγματικα με τετοια φατσα ουτε τα λεφτα του ζηλευω ουτε το μπασκετ που παιζει... να σηκωνεσαι καθε πρωι και να βλεπεις τον Δρακουμελ στον καθρεπτη.. τρομακτικο)

4ον ο Χαλπεριν απεδειξε οτι δεν υπαρχει μονο ο Γριρ να τραβαει το σκορ οταν η ομαδα δεν τραβαει

Πλακα πλακα τωρα που το σκεπτομαι ποιοι ψευτοτραβηξαν στο ματς? Ο τεοντοσιτς ο Χαλπεριν και ο Σοφο (καλα ειναι που ειναι τραγικα λιγοι - και εκτος του Σοφο που θελει να αποδειξει πραγματα και τρελενεται με τους Παναθηναικους) οι αλλοι 2 ειναι ξενοι και ο Χαλπεριν ειναι πρωτη του χρονια στην ομαδα. Μπουρου, Βασιλο, Παπαλουκας (ο κορμος της ομαδας δλδ) ηταν σαν να μην τους ενοιαζε, σαν να ειχαν παει για να χασουν.
Ο ολυμπιακος ακομα και με την cibona οταν επαιζει και εχανε και μπαιναν ολα τα σουτ του αντιπαλου, πηγε να το γυρισει το ματσακι και ισως να τα καταφερνε αν ειχε τον Βασιλοπουλο.... την Κυριακη ουτε να προσπαθησει δεν ηθελε....(+ οτι με τετοιο αντιπαλο μονο με θεληση δεν γινεται.. αλλα και παλι ουτε αυτη υπηρχε)

Λετε επισης για το πικ ν ρολ του Παο... εδω η Αβελινο με τον Μπεστ να παιρνει σκριν και να σουταρε επαιζε στοιχειωδες πικ ν ρολ και παλι δεν μπορουσαμε να το αντιμετωπισουμε, πηγαιναμε στην αμυνα σαν τα παιδια στην αλανα οπου παει η μπαλα... Πως στο καλο θες να αντιμετωπισεις το Πικ ν ρολ του Παο οταν ακομα αν μετα το σκριν δεν βγει ελευθερο σουτ, θα βγει πασα σε ελευθερο παιχτη σε καποια γωνια ή θα ανοιξει ο δρομος για μπασιμο....
και αυτο για το Πικ ν ρολ το εχω πει σε ολα τα παιχνιδια του ΟΣΦΠ που ο αντιπαλος επαιζει ετσι (με ΠνΡ εννοω)... Μετα απο τοση επαναληψη παυει να ειναι συμπτωση και μετατρεπεται σε ελαττωμα κΓιαννακη..

Νεοτροπια 2ου απο την ομαδα γεγονος που δημιουργει συνδρομο κατωτεροτητας, πραγμα τοσο ασχημο για μια ομαδα που χτιζεται τωρα...
Τραγικη αμυνα κΓιαννακη που πρεπει να βελτιωθει.
Στην επιθεση τωρα..
Βγηκαν 1-2 συστηματα αλλα παλι κολλαγε η μπαλα ρε γαμοτο ασε που το μπακετικο iq των παιχτων του Παο + το γεγονος οτι παιζουν εντος και τα ποδια τους ειναι πιο ελαφρια, δεν αφηνουν να βγουν τα σχεδια απο το χαρτι στο παρκε ευκολα.. οποτε ασε λιγη ελευθερια... ασε αυτους που τραβανε μεσα.. εκτος εδρας παιζεις και οποιος παει στον παγκο κρυωνει και δεν διατηρει ψυχολογια...
Επισης κΓιαννακη δεν φροντιζεις να βγουν σουτ ή εστω καταστασεις 1-1 για τον γκριρ, απο την αλλη δεν εκμεταλευεσαι την προσοχη που του δειχνει η αμυνα του Παο..
δεν φροντιζεις ο Τσιλ να βρεθει σε 1-1 καταστασεις και να παει μεχρι μεσα και αν μαζευτουν πολλοι και τον κλεισουν φροντιζεις να ειναι καποιος ξεμαρκαριστος στην περιφερεια που μπορει να σουταρει για να του πασαρει την μπαλα.
Αλλα αυτα αμα δεν τα χεις δουλεψει στην προπονηση δεν θα βγουν απο μονα τους...
Βγηκαν βεβαια 3-4 φορες το συστημα που γινεται double team σε αυτον με την μπαλα και ο Τσιλ ειναι αφυλακτος κατω απο την μπασκετα αλλα και αυτος απο κατω ηταν και τα χανε... σηκω αγορι μ και καρφωσε το τοπι γρηγορα αφου μπορεις....

ΟΚ Νοεμβριος ειναι ακομα και μενει πολυς καιρος για βελτιωση.. το θεμα ειναι μπορει ο Γιαννακης να βελτιωσει τοσο δραστικα την ομαδα τους επομενους 2-3 μηνες πριν αρχισουν να κρινονται οι κουπες? μιλαμε για βελτιωση σε αμυνα και επιθεση

Περισυ παντως στα ματς με cska κερδιζεις το πρωτο γιατι μπηκε το σουτ του γκριρ, γιατι εχουν μπει ολα σου τα σουτ και γιατι παιζεις πολυ αθλητικα αλλα αναρχα. Μετα η cska σε διαβαζει φερνει το παιχνιδι στον ποντο και αμα το ματς πηγαινε παραταση θα σε κερδιζε οπως αποδειχτικε στα 2 επομενα ματς...(αυτό σημαίνει δουλεμένη ομάδα, δλδ κερδιζεις λογω του οτι εισαι ομαδα και οχι λογω του οτι μπαινουν ολα και απο παντου...)
Με τα "παμε γερα", "μην κοιτατε το σκορ" και το "υπομονη" δεν γινεσαι μεγαλη ομαδα κ Γιαννακη. Θελεις σχεδιο και καλους συνεργατες. Ακομα και ο μεγαλος Ομπραντοβιτς για βοηθο εχει εναν ανθρωπο που ανετα στεκεται και πρωτος προπονητης ακομα και στον ιδιο τον Παο... ο Ολυμπιακος με τον Τομιτς δεν παει πουθενα...

"Για ενεργεια αυτος, για ενεργεια ο Βασιλοπουλος, για ενεργεια ο Πελεκανος
τελικα ομαδα εχουμε ή μοναδα της ΔΕΗ???"

νταξει λυκε μπορει να μην συμφωνω για τον Τσιλ αλλα ελιωσα οταν το διαβασα....

σύγκριση μεταξύ Τσιλ και Γουντς δεν υπαρχει...Ο Γουντς ειναι για μικροτερες ομαδες οπου περνει οσες προσπαθειες θελει και βρισκει ρυθμο...στον Ολυμπιακο δεν εχεις αυτη την πολυτελεια. Μην ξεχνατε οτι η μεταγγραφη του Τσιλ εγινε για λογους που ξεπερνανε τους αγωνιστικους και δημιουργει καταστασεις που θα βελτιωσουν την ομαδα μας στο μελλον.
Gravedigger
QUOTE (tzagasdog @ Nov 26 2008, 14:37 ) *
(σχολιο, ο Πεκοβιτς ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ??? πραγματικα με τετοια φατσα ουτε τα λεφτα του ζηλευω ουτε το μπασκετ που παιζει... να σηκωνεσαι καθε πρωι και να βλεπεις τον Δρακουμελ στον καθρεπτη.. τρομακτικο)

ΧΑΧΑΧΑΧΑ!Αυτό λέγαμε και εμείς μόλις βλέπαμε τον αγώνα!Νεάντερταλ!Τι να πει όμως και ο Sam Cassell?
VARDINOLATSIS
QUOTE(Gravedigger @ Nov 26 2008, 14:43 ) *
ΧΑΧΑΧΑΧΑ!Αυτό λέγαμε και εμείς μόλις βλέπαμε τον αγώνα!Νεάντερταλ!Τι να πει όμως και ο Sam Cassell?

Μολις όμως δεις την κοπέλα του Πέκοβιτς θα σου πέσουνε τα δόντια... icon_drunk.gif

Άσχετο αλλα το πανό γιά την κοπέλα του Παπαλουκά που τα έχει με τον Τεόντοσιτς το μάθατε???? Εχει δημιουργηθεί φοβερό πρόβλημα στην ομάδα... Και το χειρότερο είναι οτι ο Θοδωρης το έμαθε απο το ΠΑΝΟ...

Το πανό εγραφε...(Ο ΚΑΛΟΣ Ο ΜΙΛΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΕΘΕΙ...ΟΤΑΝ ΒΑΡΕΘΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΗΝ ΤΟΥ ΠΑΠΑΛΟΥΚΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΗΝ ΠΡΩΗΝ ΤΟΥ ΑΝΤΖΑ...)
lakersdynasty
QUOTE(Gravedigger @ Nov 26 2008, 14:43 ) *
ΧΑΧΑΧΑΧΑ!Αυτό λέγαμε και εμείς μόλις βλέπαμε τον αγώνα!Νεάντερταλ!Τι να πει όμως και ο Sam Cassell?


offtopic.gif

Αλλος ενας "Νεάντερταλ" που εχει δυπλα του μια κουκλαρα.

http://www.gazzetta.gr/content/view/2764/35/

Ατιμη ζωη κακουργα κοινωνια. rolleyes.gif

offtopic.gif
Εγω παντως πιστευω οτι εχετε δικαιο για τον Γκριρ τον Τσιλι και τα isolation games αλλα τις περισσοτερες φορες φαινοταν καθαρα οτι η αμυνα του Παναθηναϊκου δεν αφηνε καν να γινει κατι τετοιο. Οτε καν να υπαρξουν οι προϋποθεσεις.

2 φορες παντως που βρεθηκε διαδρομος ο Τσιλι τον εκμτελλευτηκε την μια φορα "ξαπλονωντας" τον ΔΔ με ωραιο μπασιμο και την αλλη περνοντας φαουλ μετα απο την αμυνα των ΔΔ και Τσαρτσαρη.

Δεν ειδα τον ΟΣΦΠ να εχει και μεγαλη ευχερια σε αυτο το "παιχνιδι" στο συγκεκριμενο αγωνα παντα.

Εντιτ:

Και ακομα κατι. Ο Σοφοκλης σιγουρα μπορουσε να ξαναμπει για να αντιμετοπισει τον Πεκοβιτς. Αλλα φανηκε καθαρα οτι ΜΟΝΟ αυτο μπορουσε να κανει.

Οταν μετα απο κινηση της μπαλας δεν βρισκοταν πανω στον Πεκοβιτς αλλα σε αλλον αντιπαλο η οταν ο ΟΣΦΠ επεστρεφε στην αμυνα ηταν σαν να ειχε η ομαδα ενα παικτη λιγοτερο στο παρκε.

Εκτος απο αυτο στο πρωτο ημιχρονο τα 5 απο τα 7 επιθετικα ριμπαουντ του ο ΠΑΟ τα πηρε με τον Σοφοκλη στην 5αδα και το σερι του διαμαντιδη που εφερε τον αγωνα απο το 30-30 στο 41-30 και αλλαξε ουσιατικα την εικονα του αγωνα εγινε παλι με τον Σοφο μεσα.

Σιγουρα δεν ειναι οτι μετα χωρις τον Σοφο δεν πηρε επιθετικα ο ΠΑΟ η οτι δεν εβγαιναν ελευθερα τριποντα αλλα τουλαχιστον εβλεπες οτι υπηρχαν 5 ατομα που μπορουσαν να κινηθουν στην περιφερεια.

Εμενα μου φανηκε οτι ο Σοφο εκτως απο την αντιμετοπιση του Πεκοβιτς στην ομαδικη αμυνα δεν μπορουσε να κανει και πολλα πολλα. Και αυτο το εκμεταλλευτηκε ο Ζοτς στο επακρο.
colonel gomelsky
Καλησπέρα σε όλους!

Άκουσα πριν μια βδομάδα στην ΕΡΑ ΣΠΟΡ (24 δευτερόλεπτα) ότι η Κίμκι άφησε ελεύθερους Ντελφίνο και Γκαρμπαχόσα
γιατί δεν μπορούσε να τους πληρώσει. Λέτε να δούμε κάποιους απ' αυτούς σε ΠΑΟ η ΟΣΦΠ;

Ο Ντελφίνο θεωρείται "ξένος";

Gravedigger
QUOTE (colonel gomelsky @ Nov 26 2008, 16:42 ) *
Καλησπέρα σε όλους!

Άκουσα πριν μια βδομάδα στην ΕΡΑ ΣΠΟΡ (24 δευτερόλεπτα) ότι η Κίμκι άφησε ελεύθερους Ντελφίνο και Γκαρμπαχόσα
γιατί δεν μπορούσε να τους πληρώσει. Λέτε να δούμε κάποιους απ' αυτούς σε ΠΑΟ η ΟΣΦΠ;

Ο Ντελφίνο θεωρείται "ξένος";

Πάντως χθες έπαιξαν και οι 2 και μάλιστα ο Delfino ήταν και ο καλύτερος παίχτης της Khimki.Δεν νομίζω να φύγουν αλλά και να το κάνουν θεωρώ σχεδόν απίθανο να αποκτηθούν από ΠΑΟ η Ολυμπιακό.
tzagasdog
QUOTE(lakersdynasty @ Nov 26 2008, 15:08 ) *
offtopic.gif

Αλλος ενας "Νεάντερταλ" που εχει δυπλα του μια κουκλαρα.

http://www.gazzetta.gr/content/view/2764/35/

Ατιμη ζωη κακουργα κοινωνια. rolleyes.gif

offtopic.gif
Εγω παντως πιστευω οτι εχετε δικαιο για τον Γκριρ τον Τσιλι και τα isolation games αλλα τις περισσοτερες φορες φαινοταν καθαρα οτι η αμυνα του Παναθηναϊκου δεν αφηνε καν να γινει κατι τετοιο. Οτε καν να υπαρξουν οι προϋποθεσεις.

2 φορες παντως που βρεθηκε διαδρομος ο Τσιλι τον εκμτελλευτηκε την μια φορα "ξαπλονωντας" τον ΔΔ με ωραιο μπασιμο και την αλλη περνοντας φαουλ μετα απο την αμυνα των ΔΔ και Τσαρτσαρη.

Δεν ειδα τον ΟΣΦΠ να εχει και μεγαλη ευχερια σε αυτο το "παιχνιδι" στο συγκεκριμενο αγωνα παντα.

Εντιτ:

Και ακομα κατι. Ο Σοφοκλης σιγουρα μπορουσε να ξαναμπει για να αντιμετοπισει τον Πεκοβιτς. Αλλα φανηκε καθαρα οτι ΜΟΝΟ αυτο μπορουσε να κανει.

Οταν μετα απο κινηση της μπαλας δεν βρισκοταν πανω στον Πεκοβιτς αλλα σε αλλον αντιπαλο η οταν ο ΟΣΦΠ επεστρεφε στην αμυνα ηταν σαν να ειχε η ομαδα ενα παικτη λιγοτερο στο παρκε.

Εκτος απο αυτο στο πρωτο ημιχρονο τα 5 απο τα 7 επιθετικα ριμπαουντ του ο ΠΑΟ τα πηρε με τον Σοφοκλη στην 5αδα και το σερι του διαμαντιδη που εφερε τον αγωνα απο το 30-30 στο 41-30 και αλλαξε ουσιατικα την εικονα του αγωνα εγινε παλι με τον Σοφο μεσα.

Σιγουρα δεν ειναι οτι μετα χωρις τον Σοφο δεν πηρε επιθετικα ο ΠΑΟ η οτι δεν εβγαιναν ελευθερα τριποντα αλλα τουλαχιστον εβλεπες οτι υπηρχαν 5 ατομα που μπορουσαν να κινηθουν στην περιφερεια.

Εμενα μου φανηκε οτι ο Σοφο εκτως απο την αντιμετοπιση του Πεκοβιτς στην ομαδικη αμυνα δεν μπορουσε να κανει και πολλα πολλα. Και αυτο το εκμεταλλευτηκε ο Ζοτς στο επακρο.


για το πρωτο...
κοιτα η του Πεκοβιτς σωματαρα εχει αλλα απο φατσα σκυλι.... λογικο θα μου πεις...(βλεπε Πεκο)

για τον Σοφο: ρε συ και γω το ειδα αυτο με την αμυνα, ειδικα μετα τα πρωτα 5-6 λεπτα, αλλα ειναι λογικο, κουραστηκε ο Σοφο γεγονος φυσιολογικο (επαναλαμβανομαι αλλα θελει πολλλυυυυυ καιρο για να γινει αθλητης παλι), και δεν μπορουσε να ακολουθησει τον ρυθμο.

αλλα δεν φταιει μονο αυτος υπαρχουν τροποι να αντιμετωπισεις το Πικ Ν ρολ χωρις να παει ο Ψηλος (σοφο) πανω στον κοντο..... δες πως αντιμετωπιζε το πικ ν ρολ της εθνικης η usa team ας πουμε... δεν ειναι δυνατον να μην μπορει ομαδα επιπεδου Ολυμπιακου (επιπεδου καθαρα λογω παικτων.... ακομα...) να μην εχει τροπο αντιμετωπισης πικ ν ρολ.
Εντομεταξυ ο Παο στην επιθεση τα ιδια συστηματα εφαρμοζε με τα προηγουμενα παιχνιδια (απλα ειχε παθος 40') δεν ειναι δυνατον αμα εχεις σοβαρο προπονητη στον παγκο να μην εχεις σχεδιασει πως να τα ανακοπτεις.... Ας βλεπαμε αυτα για αρχη και μετα συζηταμε για την βελτιωση απο εκει και περα...(ας αντιμετωπιζε τα κλασικα συστηματα του Παο δλδ για αρχη και μετα ας μιλαγαμε για αντιμετωπιση οποιων αλλαγων και προσαρμογων απο τον Παο) Δλδ εδω ο ΠΓΣ παρουσιαστηκε διαβασμενος και ο ΟΣΦΠ χωρις να ξερει που παν τα 3.... δλδ ειναι εκνευριστικο απο ενα σημειο και μετα.,...
Απο περυσι στους τελικους τα ιδια απλα τοτε δεν μπαινανε τα ελευθερα σουτ του Παο .. ειδικα εκτος εδρας....(στο ΣΕΦ) εε αυτη αντιμετωπιση ειναι χαζη... τελεια και παυλα
Για αυτο δεν προκειται ποτε ο Ολυμπιακος να κερδισει τον ΟΣΦΠ εκτος ΣΕΦ... αφου του αφηνει ελευθερα σουτ... και να ταν μονο ο Παο με ολες τις ομαδες τα ιδια.... απλα δεν ειναι ολοι τοσο αποτελεσματικοι και ιδιαιτερα οι πιο μικρες ομαδες δεν εχουν βαθος παγκου και γενικοτερα διαρκεια.
αποτελεσματα? πρωτη τιμωρια με cibona (ποια?) και μετα το χαστουκι (για να μην πω τπτ πιο βαρυ και χυδαιο) απο Παο...
μα τι στο διαολο μονο εγω τα βλεπω... το προπονητικο τιμ (ποιο?) τυφλο ειναι?
pitto
QUOTE(VARDINOLATSIS @ Nov 26 2008, 15:06 ) *
Μολις όμως δεις την κοπέλα του Πέκοβιτς θα σου πέσουνε τα δόντια... icon_drunk.gif

Άσχετο αλλα το πανό γιά την κοπέλα του Παπαλουκά που τα έχει με τον Τεόντοσιτς το μάθατε???? Εχει δημιουργηθεί φοβερό πρόβλημα στην ομάδα... Και το χειρότερο είναι οτι ο Θοδωρης το έμαθε απο το ΠΑΝΟ...

Το πανό εγραφε...(Ο ΚΑΛΟΣ Ο ΜΙΛΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΕΘΕΙ...ΟΤΑΝ ΒΑΡΕΘΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΗΝ ΤΟΥ ΠΑΠΑΛΟΥΚΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΗΝ ΠΡΩΗΝ ΤΟΥ ΑΝΤΖΑ...)



εχει γίνει τέτοια "δουλειά" ???

που μπορούμε να το βρούμε αυτό το πανό ρε παιδιά ??
Vivalocos21
Εγώ δεν πιστεύω κάτι τέτοιο και οι οπαδοί με τι άλλο να ασχοληθούν;
dirk10
παντως και το basketblog γραφει κατι λετε να ισχυει τελικα αυτο με τον παπαλουκα και τον τεο?
vastravoud
Έχεις λινκ;
menelaos
QUOTE(pitto @ Nov 26 2008, 19:35 ) *
εχει γίνει τέτοια "δουλειά" ???

που μπορούμε να το βρούμε αυτό το πανό ρε παιδιά ??

Το πανο ηταν πανω απο τη θυρα 11 και δεξια του ρολογιου. Δεν ξερω αν ισχυει αυτο που εγραφε αλλα το πανο οντως υπηρχε. Και μαλιστα στο ημιχρονο μαζευτηκε το μισο και δεν εβγαζες νοημα τι ελεγε.
vastravoud
Ωραία η Σβετλάνα! tongue.gif

Ποιοί δικοί μας λέτε να είναι αυτοί που νυχτοπερπατούν; Σπανούλης, Περπέρογλου, Τσαρτσαρης ίσως;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.