Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Chicago Bulls
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
dizzy_fingers
Τόπικ όπου θα γράφουμε τα νέα της ομάδας.
Achilleas13
Mε B.Wallace φέτος πάνε σίγουρα για playoff
NBAholic
Στα πλέι οφ πιθανότατα να έφταναν και χωρίς τον Ουάλας. Η ομάδα έχει καλό πυρήνα παιχτών και μπορεί (για να μην πω "πρέπει") να περάσει τουλάχιστον τον πρώτο γύρο. Εδώ που τα λέμε βέβαια, τα προβλήματα των Μπουλς εντοπίζονται κυρίως στην επίθεση, καθώς αμυντικά ήταν από τις κορυφαίες ομάδες, αλλά ακόμη κι εδώ ο Ουάλας μπορεί να προσφέρει, με τη δύναμή του στα επιθετικά ριμπάουντ.

Δεν κρύβω ωστόσο ότι θεωρώ το συμβόλαιό του ελαφρώς παχυλότερο απ'όσο έπρεπε.
Achilleas13
Ποιος παίζει τριάρι?
NBAholic
Ο Νοτσιόνι θα πάρει αρκετά λεπτά στο 3 και θα βοηθήσει με το σουτ του.
Μεγάλο ενδιαφέρον βέβαια θα παρουσιάσει η εξέλιξη του Τάιρους Τόμας.
morfi
Τελικα ξεκινησε ο ντεγκ στο τρια και χαιρομαι για αυτο...

Ε δεν μπορω να πω, εντυπωσιακο ξεκινημα... ποσες ομαδες θα καταφερουν να ριξουν οχι 40αρες αλλα εστω 20αρες στους χιτ ? καλο θα ηταν παντως οι φιλοι των μπουλς να μην πολυενθουσιαστουν απο το αυτο το αποτελεσμα... ειναι μεγαλη η σεζον....

κρις ντουχον και λουολ ντεγκ... παντα το ελεγα οτι ειναι μεγαλες παικτουρες...

Λετε ο σεφολοσα να γινει ο αγαπημενος μου ευρωπαιος ? μην το γελατε, εχω ακουσει πολυ καλα λογια και δεν τα πηγε καθολου ασχημα στην πρεμιερα... cool.gif
dizzy_fingers
Όντως πολύ καλός ο Ντεγκ.
Τον έβλεπα σήμερα στην επανάληψη...

Ποιός είναι ο σεφολόσα?
Keyser_Soze
QUOTE
Ποιός είναι ο σεφολόσα?
Ελβετός που επέλεξαν οι Ταύροι στο Νο. 17 (νομίζω) του φετινού ντραφτ.

QUOTE
Λετε ο σεφολοσα να γινει ο αγαπημενος μου ευρωπαιος ?
Μήπως επειδή αμερικανοφέρνει (μαύρος με πολλά τατού); 69.gif
harris
QUOTE(morfi @ Nov 2 2006, 02:13 AM) *
Τελικα ξεκινησε ο ντεγκ στο τρια και χαιρομαι για αυτο... cool.gif


Χα... με το γράμμα του νόμου ο Ντενγκ είναι Ευρωπαίος... Μορφήηηηηηη....!!! biggrin.gif tongue.gif laugh.gif
morfi
QUOTE(dizzy_fingers @ Nov 2 2006, 02:42 AM) *
Ποιός είναι ο σεφολόσα?

Ρουκι των μπουλς. Εχουν ακουστει πολυ καλα λογια και εως τωρα στα δυο πρωτα παιχνιδια ειναι πολυ καλος...

QUOTE(Keyser_Soze @ Nov 2 2006, 03:09 AM) *
Ελβετός που επέλεξαν οι Ταύροι στο Νο. 17 (νομίζω) του φετινού ντραφτ.

Μήπως επειδή αμερικανοφέρνει (μαύρος με πολλά τατού); 69.gif

Εγω ξερω οτι και για δευτερο συνεχομενο αγωνα ηταν πολυ καλος... το μαυρος με ταττου δεν μου λεει τιποτα... cool.gif

QUOTE(harris @ Nov 2 2006, 04:42 AM) *
Χα... με το γράμμα του νόμου ο Ντενγκ είναι Ευρωπαίος... Μορφήηηηηηη....!!! biggrin.gif tongue.gif laugh.gif

Κατω-τα-πυρηνικα ! Κατω-τα-πυρηνικα ! banana.gif
morfi
LUOL DENG !!!!!!!!!!!!!!!! KEVIN MARTIN!!!!!!!!!!!!!
Εντυπωσιακοι εως τωρα !!!!

ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΣΟΦΟΛΟΣΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΣΕ ΣΥΜΠΑΘΩ ?

Παντως απο τον σημερινο αγωνα εκτος απο την αποδοση των παραπανω παικτων που ανεφερα πρεπει να κρατησουμε και αυτο :

Ben Wallace of the Chicago Bulls walked into the Sacramento Kings locker room after the game and hugged Ron Artest. Then, they huddled with the Rev. Jesse Jackson.

Nearly two years after one of the ugliest incidents at a sporting event in the United States, Wallace and Artest made peace.

``I always wanted to talk to him,'' Artest said. ``When you take a hit like that and are not playing in the NBA for a whole year, you get kind of frustrated. It was good I had a chance to talk to him.''


Οχι δεν συμφωνω... ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΣΕΙΣ ? ΕΙΧΑΤΕ ΠΟΛΥ ΞΥΛΟ ΝΑ ΠΑΙΞΕΤΕ ΑΚΟΜΗ !
Alexmei
τι άθλιο παιχνίδι με το Cleveland έπαιξαν; Ο Wallace σε 27:31 έβαλε μόνο 2 πόντους (2/2 βολές), 5 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και μία ασσιστ... τραγικότατα ποσοστά... επίσης τραγικός ήταν και ο Gordon με μόλις 2 πόντους, 3 ασσίστ, 2 ριμπάουντ και 3 λάθη σε 23:15....


ο μόνος που προσπάθησε ήταν ο Hinrich με 11 ασσίστ (!!) και 20 πόντους (3/4 τρίποντα) και δύο κλεψίματα σε 40 λεπτά περίπου...
treathitch
Ο Σεφολοσά πηγαίνει καλά (μάλιστα είναι εκπληκτικός σουτέρ, δε χάνει τον αντίπαλο στην άμυνα, βλέπει γήπεδο και σε κάνα δύο χρονάκια θα έχει φτιάξει και πιο γερό σώμα ακόμα..), ο Ται-Τι λιγότερο, αλλά έχει potential απεριόριστο.
Ο Χάινριχ και ο Ντενγκ κατά κύριο λόγο, μετά ο Νοτσιόνι και ο Γκόρντον κρατάνε την ομάδα.
Ο Μπιγκ Μπεν είναι μια απογοήτευση ως τώρα.
lexx
Έχουν πάρει την κάτω βόλτα οι ταύροι και δεν ξέρουν τι να κάνουν μου φαίνεται. Έχουν πάθει υπερφόρτωση ταλέντων. Πρέπει κάπως να μπει τάξη για να μπουν στα plays. Μου αρέσει πάρα πολύ σαν ομάδα πάντως.
Alexmei
σαν ομάδα lexx είναι απίστευτη (από μεριά ταλέντων, το ταλέντο βγαίνει από τα ρουθούνια του ταύρου 69.gif ) αλλά σαν ομάδα παιχτών δν είναι έτοιμη.... τώρα κατάλαβα πως το πρώτο παιχνίδι με τους ΜΙΑΜΙ ίσως να τους βγήκε σε κακό.... 68.gif
Anaz
ειδα χτες το Σικαγο-Τοροντο και εχω να πω οτι καθε φορα που βλεπω τον Νοτσιονι εντυπωσιαζομαι απ'την εξελιξη του στο ΝΒΑ!! 41.gif Χτες στο 3ο δεκαλεπτο ηταν ολη η ομαδα κ εβαλε 2-3 μεγαλα σουτ με step back αλα Νοβιτσκι!!Αυτος κ ο Deng-ο οποιος συμφωνω με τον Μορφη οτι ειναι μεγαλη παιχτουρα!-ειναι κατα τη γνωμη μου οι καλυτεροι κ πιο σταθεροι φετος των Μπουλς!Περιμενω περισσοτερα απ'τον Γκορντον ο οποιος ειναι πολυ ασταθης,και απ'τον Hinrich ιδιαιτερα στον οργανωτικο τομέα.
Keyser_Soze
Μα έλεγα κι εγώ... Κοτζάμ Μπιγκ Μπεν και δε θα πάρει σε κανέναν αγώνα 20 ριμπάουντ...; Ε, τελικά έκανε σεφτέ χθες απέναντι στους Σόνικς.
Pierce
μετα την 40αρα(καπου εκει τελος παντων ηταν) στο μιαμι φιλοδωρησαν με 45 το μεμφις (111-66) παρα τις απουσιες των μπεν και νοσιονι.δεν πιστευα στην αρχη της χρονιας οτι θα πηγαιναν τοσο καλα. ευγε σκάιλς 41.gif
Anaz
Πως γίνεται να δείχνει η κρατικη πάντα τα μετρια παιχνίδια τους?? rolleyes.gif Τις προάλλες που τους ειδα με τους Χιουστον έλεγα οτι περιμενα σαφως περισσοτερα απ'τους Σικαγο φέτος!και τωρα ριχνουν 45 στο Μεμφις!Βεβαια δεν λέει κ πολλα..Οι Μεμφις ειναι ισως η χειροτερη ομαδα του ΝΒΑ φέτος! Εξακολουθω να πιστευω οτι αν κ ειναι σκληρη ομαδα δεν τους βλέπω να προχωρουν πολυ..Αν κ πιστευω ειναι νωρις ακομα,θελω να τους δω κ πιο μετα σε τι αγωνιστικη κατασταση θα βρισκονται. Ο Γκορντον πάντως εχει πάρει το οπλο του στα τελευταια παιχνίδια! 41.gif
lexx
Αυτό που μου αρέσει με τον Gordon είναι το old school στυλ και η νοοτροπία που έχει. Απίστευτος παίχτης
Das Kapital
Τρομερη εμφανιση του Big Ben κοντρα στο κλιβελαντ ο οποιος σκοραρε 14 ποντους το ρεκορ του ειναι 22 ποντοι το 2004 λοιπον ειχε 6-8 σουτ 2-2 βολες 19 ριμπαουντ 9 επιθετικα 10 αμυντικα 5 ασσιστ 1 φαουλ 2 κλεψιματα και7 ταπες
kostasvc15
blink.gif blink.gif Θυμηθηκε τις επιδοσεις του με το Ντιτροιτ ο Μπεν!
Hayate
Hinrich :23pts
Gordon: 48pts
Deng : 27pts
= 98pts
εντυπωσιακό...

και ο Redd στον ίδιο αγώνα 52pts

smiley.gif smiley.gif
Van_prentzi
Τα ταυράκια εχουν ομαδούλα να περάσουν ενα γύρω στα play-offs...
Aλλα είναι δυνατόν να φοράνε ΠΡΑΣΙΝΗ εμφάνιση;;;;;;;;;;
Και μάλιστα στον αγώνα με τους Celtics;;;;;;


knicks-sm.gif 4ever
NBAholic
Λόγω του ιρλανδικού πνεύματος που διακατέχει τη μέρα του Αγ.Πατρικίου οι πράσινες φανέλες των Νικς/Μπουλς.
Van_prentzi
Είδατε τι καλάθι έβαλε ο Big Ben με το Ditroit;
'Ολα τα λεφτά!!!
Πετάει την μπάλα βρίσκει στο πάνω μέρος του ταμπλό και μπαίνει. laugh.gif
Οι pistons χάσανε 2 πόντους τελικά.....

Αρε Wallace, με διαφορά ο ποιο αμπάσκετος ψηλός!!!!!
kostasvc15
QUOTE(Van_prentzi @ Mar 30 2007, 10:28 PM) *
Είδατε τι καλάθι έβαλε ο Big Ben με το Ditroit;
'Ολα τα λεφτά!!!
Πετάει την μπάλα βρίσκει στο πάνω μέρος του ταμπλό και μπαίνει. laugh.gif
Οι pistons χάσανε 2 πόντους τελικά.....

Αρε Wallace, με διαφορά ο ποιο αμπάσκετος ψηλός!!!!!

Εγω το ειδα!!!Δεν πρεπει να εχει ξαναμπει τετοιο καλαθι!Ηταν και μπαζερ μπιτερ!
Εγω ειδα και κατι αλλα.Οπως κατι (!)τρελες ασιστ του Καρτερ(!)και ενα μπαζερ μπιτερ του Μπατλερ απο το ενα καλαθι στο αλλο.Το χθεσινο του Μπαλκμαν το ειδατε;
NBAholic
QUOTE
Εγω το ειδα!!!Δεν πρεπει να εχει ξαναμπει τετοιο καλαθι!Ηταν και μπαζερ μπιτερ!


Ήταν κορυφαίο. Θυμάμαι πάντως ένα καλάθι του Μάρμπερι πριν χρόνια: Έκανε σουτ πίσω από τη σέντρα. Η μπάλα χτύπησε με δύναμη στην κορυφή του ταμπλό και έπεσε ευθεία μέσα! Θα προσπαθήσω να το βρω.
eskaman
hinrich-chicago bulls και τα μυαλα στα καγκελα.Φετος παμε για περισσοτερα. biggrin.gif
Pierce
τι στην ευχη γινεται εκει περα; χθες εχασαν 30(!!) ποντους απο το Τοροντο(!!!) και πλεον ειναι στην προτελευταια θεση της Ανατολης με 1-5. Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω γιατι εχει ελθει αυτη η καθετη πτωση στην αποδοση τους σε σχεση με περυσι.Αναμφιβολα η αρνητικη εκπληξη του πρωταθληματος μεχρι στιγμης
Gravedigger
Συμφωνώ με τον Pierce.Οι Bulls παίζουν χάλια...Δεν σκοράρουν με τίποτα (πρέπει να έχουν αν όχι την χειρότερη,μία από τις χειρότερες επιθέσεις στο NBA) και το παιχνίδι τους έχει γίνει πολύ βαρετό...Καλά που υπάρχει και ο Tyrus Thomas και βελτιώνει λίγο την κατάσταση με κανένα κάρφωμα...
j-kidd13
Παλι χασαμε,αυτη τη φορα θυτες οι Σανς με 112-102.Μεταξυ μας παντως υπαρχει μεγαλη διαφορα αναμεσα στις δυο ομαδες.Δεν μπορω να καταλαβω παντως για ποιο λογο χρησιμοποιειται ελαχιστα ο Wallace.Εχει καλυτερο παιχτη για την ρακετα ο Σκαιλς;Ο ανθρωπος παιζει 15-20 λεπτα και κατεβαζει για πλακα 10 ριμπαουντ.Που να επαιζε και παραπανω...!Παντως δεν φαινεται να εχουν και καλη σχεση με την αμυνα φετος οι ταυροι.
KobeBryant
Οι Βulls εδιωξαν το Σκοτ Σκαιλς. Ο Σκαιλς ειχε τους Βulls απο το 2003 και ειχε ρεκορ 165-172
morfi
... και να φανταστείτε πως φέτος σχεδόν όλα τα ξένα περιοδικά για το ΝΒΑ, στα previews της σεζόν έδιναν στους Μπουλς το πρωτάθλημα της Ανατολής...
pain of salvation
Χθεσινό ματς,Nets-Bulls,...Οι Bulls με ΠΡΑΣΙΝΕΣ φανέλες(!?!)...
Έχει γίνει και άλλες φορές αυτό?...μου διαφέυγει...
Pierce
και περσι εγινε. Χτες ηταν η Saint's Patrick day, και λογω αυτου φορεσαν τις πρασινες φανελες smile.gif
pain of salvation
Thanx smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.