Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Miami Heat-Indiana Pacers
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
sacarame


Πώς έφτασαν εδώ οι Heat :

Ξεπερνώντας μάλλον εύκολα το εμπόδιο των Νικς με 4-1 νίκες . Τα Χιτ είχαν τον απόλυτο έλεγχο της σειράς και στην ουσία δεν έδειξαν να απειλούνται κάποια στιγμή από την αρμάδα του Woodson. Ακόμα και το ματς που έχασαν, είχαν την ευκαιρία να το κερδίσουν αλλά ο Wade δεν έκανε καλή επιλογή και το σουτ του δεν βρήκε στόχο... O Λεμπρόν αναδείχτηκε νικητής στην κόντρα του με τον Καρμέλο, καθώς ο δεύτερος δεν είχε την απαιτούμενη βοήθεια από τους συμπαίκτες του..

Recaps:

Game 1
Game 2
Game 3
Game 4
Game 5

1st Round Leaders :

Minutes played: Lebron 37,8
Points: Lebron 27,8
Rebounds : Bosh 7,2
Assists: Lebron 5,6

Θα θυμόμαστε : Τα flops του Λεμπρόν... smiley.gif



Πώς έφτασαν εδώ οι Pacers :

Νικώντας τα κουφάρια του Ορλάντο με 4-1. Ξεκινώντας η σειρά αρκετοί περίμεναν ακόμα και την σκούπα ξέροντας την απουσία Χάουαρντ και την ανετοιμότητα Τούρκογλου. Παρ'όλα αυτά το Ορλάντο παρουσιάστηκε ιδιαίτερα μαχητικό, έκλεψε το 1ο ματς και γενικά δεν παράτησε κανένα παιχνίδι. Οι Πέισερς είχαν όμως περισσότερες επιλογές και τελικά πήραν την πρόκριση..

Recaps:

Game 1
Game 2
Game 4
Game 5

1st Round Leaders :

Minutes played: Granger 40,6
Points:Granger 21,4
Rebounds : Hibbert 10,6
Assists: Collison 4,6


Θα θυμόμαστε : Τα τραγικά βήματα του Granger στο πρώτο ματς καθώς και το γεγονός ότι οι Pacers δεν κατάφερναν να διατηρούν διαφορές και να τελειώνουν τα παιχνίδια, επιτρέποντας πάντα στο Ορλάντο να επιστρέψει..



Πρώτο μάτς : Κυριακή 13/5 ώρα 22.30 (Ελλάδος)
Magnus92
Με θερμη θα στηριξουμε την αρμαδα του Νουντιου, αλλα πιστευω πως το Μαιαμι θα περασει ευκολα ή δυσκολα...
Αλλωστε, η προβλεψη μου φετος ειναι οτι θα παρει και το δαχτυλιδι...
Nuntius
Το βλέπω να πηγαίνει στα 5 ή 6 παιχνίδια.

Λογικά θα αποκλειστούμε αλλά θα τους δυσκολέψουμε.

Thank you, Magnus smiley.gif
Flash
Για να έχουν ελπίδες πρόκρισης οι Pacers θα πρέπει:

1) Να κάνει εξαιρετική σειρά ο Hibbert και στις δύο πλευρές του παρκέ.

2) Να είναι πολύ καλός οργανωτικά ο Collison

3) Ο πάγκος των Pacers να κάνει σημαντικά outperform τον πάγκο των Heat.

Πιθανότητα να συμβούν και τα τρία με συνέπεια: 15%

Πρόβλεψη: 4-2 οι Heat με τους Pacers να έχουν μεγαλύτερο πρόβλημα στο close out από τον Lebron smiley.gif
Nuntius
QUOTE (Flash @ May 12 2012, 17:45 ) *
2) Να είναι πολύ καλός οργανωτικά ο Collison


Τον Collison πλέον τον χρειαζόμαστε κυρίως για score. Τον κύριο οργανωτικό ρόλο άλλωστε τον έχει ο Hill.
captain charisma
απλα πραγματα 4-0 oι χιτ...ποιοι πεισερς τωρα?μονο οι κελτες μπορουν να τους κοντραρουν
j-kidd13
Δεν βλεπω να δυσκολευοντε ιδιαιτερα οι Χιτ...Αν και θα το ηθελα...tongue.gif
Καλη ομαδουλα η Ιντιανα,αλλα μεχρι εκει,δεν βλεπω πως θα μπορεσει να κοντραρει το Μαιαμι...Σκουπα ή 4-1...
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(captain charisma @ May 12 2012, 16:16 ) *
απλα πραγματα 4-0 oι χιτ...ποιοι πεισερς τωρα?μονο οι κελτες μπορουν να τους κοντραρουν

για 4-0 δεν ξερω αλλα πιστευω πως θα περασουμε ευκολα σχετικα.θεωρω τους πεισερς πολυ καλυτερους απο το καφενειο του γραφικου σκηνοθετη το οποιο θα επρεπε να σκουπισουμε αλλα ας οψεται ο φλας...
η ινντιανα γενικα μου αρεσε πολυ σαν ομαδα και στην κανονικη περιοδο και στα πλει οφ με το ορλαντο.σημαντικο ρολο θα παιξει η αποδοση του χιμπερτ αλλα και σε τι ρολο θα χρησιμοποιηθει περισσοτερο ο κολλισον.
προβλεπω 4-1 για το μαιαμι...
white_mamba
Στο Μαιαμι μεσα η Ιντιανα δεν πιστευω να παρει παιχνδι αλλα αν και μου μαρεσε φετος η ιντιανα επαιξε καλο, ομαδικο μπασκετ δεν τους δινω 2 παιχνιδια. ΚΟμβικο σημειο ο ροι χιμπερτ αν θα κυριαχησει ή θα ειναι ενα 2,20μ αγαλμα, οι πεισερς λογω απειριας ενδεχεται να κανουνε περισσοτερο choke στα κρισιμα σημεια (βλ. ορλαντο). Προβλεπω ΜνΡ λεμπρον με ανεβασμενη αποδοση απο γουειντ, αλλα εμφανιση Bosh Spice δηλαδη ενα 4αρι βοη8ητικο, που ειναι να μαζεψει κανα ριμπαουντ και ισως βαλει κ κανα σουτακι απο μεση αποσταση. Ουσιαστικα αυτη η σειρα ειναι για τους ΗΕΑΤ η σειρα προετοιμασιας για τους τελικους. να διορθωσουν τα αρκετα προβληματα που εχουν ακομη, να δουνε το βιντεο και να πουνε εκει θα κανεις τουτο κ το αλλο.

ΗΕΑΤ Ιn 5.
HLR CENATION
Πολυ ωραιο αφιερωμα του φιλου Sacarame για την σειρα. 41.gif
Γενικα ολα τα παιδια εχουν κανει καταπληκτικη δουλεια στο φορουμ και ισως γινομαι κουραστικος που σε καποιες περιπτωσεις επαναλαμβανομαι.

Εγω βλεπω Μαιαμι στα 6.

Θα ειναι σκληρο καρυδι παντως οι Πεισες και δεν θα πεσουν ευκολα.

Στην θεση του σεντερ που ο Χιμπερτ ειναι πολυ καλυτερος απο τους σεντερ του Μιαμι.Λογικα θα παιξει πολυ ο Ζοελ Αντονυ για να τον περιορισει.

Στο 1 επισης ο Κολινσον ειναι καλυτερος απο τον Τσαλμερ.

Αυτο παντως που θα με μαγνητισει στην σειρα θα ειναι οι μαχες του Λεμπρον με τον Γκρειτζερ.
Nuntius
QUOTE (HLR CENATION @ May 13 2012, 00:55 ) *
Στο 1 επισης ο Κολινσον ειναι καλυτερος απο τον Τσαλμερ.


Εδώ να διευκρινήσω κάτι γιατί από όσο κατάλαβα από τα γραφόμενα αρκετοί δεν έχετε μάθει κάτι.

Ο Darren Collison ΔΕΝ είναι πλέον ο βασικός μας point guard. Έρχεται από τον πάγκο ως 8ος παίκτης (πίσω από Barbosa και Hansbrough) για να ανεβάσει το τέμπο και να μας δώσει score.

Βασικός point guard είναι ο George Hill.
HLR CENATION
QUOTE(Nuntius @ May 13 2012, 00:59 ) *
Εδώ να διευκρινήσω κάτι γιατί από όσο κατάλαβα από τα γραφόμενα αρκετοί δεν έχετε μάθει κάτι.

Ο Darren Collison ΔΕΝ είναι πλέον ο βασικός μας point guard. Έρχεται από τον πάγκο ως 8ος παίκτης (πίσω από Barbosa και Hansbrough) για να ανεβάσει το τέμπο και να μας δώσει score.

Βασικός point guard είναι ο George Hill.

Καλα κανεις και το λες...Η Ιντιανα ειμαι μια απο τις λιγες ομαδες που δεν εχω δει καθολου στα πλει οφ φετος.Αν και ειχα κατεβασει ενα ματς με τους μΑτζικ τελικα δεν καταφερα να το δω. smile.gif

Ειχα μεινει στην κανονικη περιοδο.
Nuntius
QUOTE (HLR CENATION @ May 13 2012, 01:02 ) *
Ειχα μεινει στην κανονικη περιοδο.


Μα στην κανονική περίοδο έγινε η αλλαγή. Στα τελευταία 9 παιχνίδια tongue.gif
HLR CENATION
QUOTE(Nuntius @ May 13 2012, 01:05 ) *
Μα στην κανονική περίοδο έγινε η αλλαγή. Στα τελευταία 9 παιχνίδια tongue.gif

Ναι αλλα ειχε τραυματιστει ο Κολινσον.Το ξερω γιατι τον ειχα στο φαντασυ. tongue.gif
Nuntius
QUOTE (HLR CENATION @ May 13 2012, 01:17 ) *
Ναι αλλα ειχε τραυματιστει ο Κολινσον.Το ξερω γιατι τον ειχα στο φαντασυ. tongue.gif


True. Απλά η αλλαγή ίσχυσε κανονικά μετά από την απόδοση του Hill smiley.gif
Flash
QUOTE(Nuntius @ May 12 2012, 22:59 ) *
Εδώ να διευκρινήσω κάτι γιατί από όσο κατάλαβα από τα γραφόμενα αρκετοί δεν έχετε μάθει κάτι.

Ο Darren Collison ΔΕΝ είναι πλέον ο βασικός μας point guard. Έρχεται από τον πάγκο ως 8ος παίκτης (πίσω από Barbosa και Hansbrough) για να ανεβάσει το τέμπο και να μας δώσει score.

Βασικός point guard είναι ο George Hill.


Εγώ το ξέρω και επιμένω στη θέση μου. Τα διαστήματα που οι Pacers κάνουνε μεγάλα runs είναι όταν ο Collison ελέγχει το tempo του αγώνα και εκτός από το instant scoring που μπορεί να προσφέρει μοιράζει καλά το παιχνίδι.

Ο Hill είναι πιο αξιόπιστος στο decision making αλλά ο Collison είναι καταλυτικός όταν οι Pacers προσπαθούν να κάνουν αγώνες-υπερβάσεις.

IMO πάντα.
koutsou10
φιλε νουντιους θα σου πω κ εγω την γνωμη μου,

καταρχην η ιντιανα για να μπορει να εχει ελπιδες θα πρεπει να κερδισει ενα απο τα 2 πρωτα εκτος εδρας,αν δεν παρει κανενα απο τα 2 το θεωρω παρα πολυ δυσκολο να κερδισει 2 παιχνιδια σε ολη την σειρα...

αυτο που θα παιξει ρολο ειναι η αμυνα σας αλλα κ οι εμφανισεις του ντεηβιντ γουεστ(που στα πλεη οφ σας εχει βοηθησει ηδη πολυ περισσοτερο απο την κανονικη διαρκεια),του χιμπερτ που θεωρω οτι θα παει πολυ καλα απεναντι στον μπος κυριως αλλα κ στους υπολοιπους ψηλους των χιτ κ φυσικα ο γκρεηντζερ που εχει σκαμπανεβασματα στην αποδοση του...

για να σου ανεβασω την ψυχολογια πιστευω θα χασετε σε 6 παιχνιδια... smiley.gif
Nuntius
QUOTE (Flash @ May 13 2012, 01:19 ) *
Εγώ το ξέρω και επιμένω στη θέση μου. Τα διαστήματα που οι Pacers κάνουνε μεγάλα runs είναι όταν ο Collison ελέγχει το tempo του αγώνα και εκτός από το instant scoring που μπορεί να προσφέρει μοιράζει καλά το παιχνίδι.

Ο Hill είναι πιο αξιόπιστος στο decision making αλλά ο Collison είναι καταλυτικός όταν οι Pacers προσπαθούν να κάνουν αγώνες-υπερβάσεις.

IMO πάντα.


Θα συμφωνήσω σε αυτό. Απλά δεν ήξερα πόσοι ήξεραν πως είχε αλλάξει το line-up.

Ο Collison θα είναι σίγουρα καταλύτης. Του πάνε οι Heat σαν αντίπαλος και σίγουρα είναι πολύ σημαντικός όταν κάνουμε υπερβάσεις.
morfi
QUOTE(Nuntius @ May 13 2012, 02:13 ) *
Θα συμφωνήσω σε αυτό. Απλά δεν ήξερα πόσοι ήξεραν πως είχε αλλάξει το line-up.

Ο Collison θα είναι σίγουρα καταλύτης. Του πάνε οι Heat σαν αντίπαλος και σίγουρα είναι πολύ σημαντικός όταν κάνουμε υπερβάσεις.

Υπέρβαση. Αυτό ακριβώς πρέπει να κάνουν οι Πέισερς αλλά κακά τα ψέμματα, ποιός παίκτης της Ιντιάνα θα σταματήσει τους ΛεΜπρόν και Γουέιντ; Ατομικά τουλάχιστον κανένας. Αντίθετα οι Χιτ έχουν τους παίκτες να κάνουν το αντίστοιχο στους αντιπάλους τους. Οι Πέισερς ότι καταφέρουν αμυντικά θα το καταφέρουν μέσα από την ομαδική προσπάθεια πράγμα που και πάλι αμφισβητώ αφού μιλάμε για έναν αντίπαλο με παραπάνω από έναν σταρ, για την ακρίβεια παραπάνω από δύο.
maik23
QUOTE
μονο οι κελτες μπορουν να τους κοντραρουν


συμφωνω αν αντεξουν βεβαια και αυτοι !!!
duncan21
Hibbert το κλειδί της σειράς για μένα.Κανείς απ' την frontline των Heat δεν μπορεί να τον σταματήσει καθώς δεν έχουν ούτε το ύψος ούτε την ποιότητα του.Οφείλει να κάνει σειρά 15-10-2-2(τουλάχιστον).

Οι Pacers πρέπει να προστατέψουν τη ρακέτα και να αφήσουν όσο γίνεται τα σουτ απ' έξω.Έχουν τα κορμιά ώστε τα σουτ να' ναι contested.James,Wade επιδιώκουν την επαφή κοντά στο καλάθι και με τα αργά πόδια του Ηibbert θα βρουν την ευκαιρία να τον βγάλουν εκτός παιχνιδιού ελέω foul trouble.Επιβάλλεται όσο χαμηλότερος ρυθμός γίνεται καθώς oι Heat είναι πολύ πιο γρήγορη ομάδα.

Επίσης +1 στα ποστ του Flash,με βρίσκουν απολύτως σύμφωνο.
baskethood
Εγώ βλέπω μεγάλο πρόβλημα για τους Pacers όταν το Μαϊάμι θα παίξει small. Αν ο James "ανέβει" στο 4 τότε η Ιντιάνα θα αναγκαστεί να "σπάσει" το σημαντικό δίδυμο (West-Hibbert) που δίνει σημαντικές επιθετικές επιλογές αλλά και εξαιρετικό High-Low παιχνίδι. Ταυτόχρονο το Μαϊάμι θα συνεχίζει να παράγει επιθετικά και να πιέζει στην άμυνα.

Όσον αφορά τον Hibbert, ίσως κάνει καλά παιχνίδια με γεμάτα στατιστικά. Όμως σε αθλητικά προσόντα υστερεί και θα έχει αρκετά προβλήματα απέναντι στην δεύτερη καλύτερη ομάδα στη λίγκα στην transition επίθεση.
Nuntius
QUOTE (baskethood @ May 13 2012, 15:58 ) *
Εγώ βλέπω μεγάλο πρόβλημα για τους Pacers όταν το Μαϊάμι θα παίξει small. Αν ο James "ανέβει" στο 4 τότε η Ιντιάνα θα αναγκαστεί να "σπάσει" το σημαντικό δίδυμο (West-Hibbert) που δίνει σημαντικές επιθετικές επιλογές αλλά και εξαιρετικό High-Low παιχνίδι.


Το Small line-up μας έχει παίξει αρκετά καλά όποτε έχει χρησιμοποιηθεί.

Αποτελείται από τους εξής:

PG: Darren Collison

SG: George Hill

SF: Paul George / Leandro Barbosa

PF: Danny Granger

C: David West / Roy Hibbert

Ουσιαστικά θυσιάζουμε ένα post option για να κερδίσουμε σε ταχύτητα και τρίποντο.

Βασικά, αυτό το line-up είναι πιο γρήγορο στο point και στα φτερά από το αντίστοιχο small line-up των Heat μιας και όσο θυμάμαι χρησιμοποιούν Miller και Battier στο 2 και στο 3 (με Wade στο 1, LeBron στο 4 και Bosh στο 5).

QUOTE (morfi @ May 13 2012, 12:02 ) *
Υπέρβαση. Αυτό ακριβώς πρέπει να κάνουν οι Πέισερς αλλά κακά τα ψέμματα, ποιός παίκτης της Ιντιάνα θα σταματήσει τους ΛεΜπρόν και Γουέιντ;


Σίγουρα πρέπει να κάνουμε υπέρβαση για να περάσουμε. Αυτό είναι δεδομένο.

Πάντως, δεν χρειάζεται να σταματήσει κανείς τον LeBron και τον Wade. Ούτε τον Bosh. They'll get theirs που λέμε. Το θέμα είναι να μην κάνουν μεγάλα παιχνίδια οι ρολίστες. Να μην βάλει πάνω από 15 οι Chalmers. Να μην βάλει πάνω από 20 ο πάγκος. Αν περιορίσουμε τους ρολίστες έχουμε ελπίδες.
Nuntius
Ημίχρονο στο AAA. 48 - 42 υπέρ των Pacers.

Πατάμε αρκετά καλά και έχουμε περιορίσει τον πάγκο τους. Γι' αυτό και είμαστε μπροστά.

Επίσης, τραυματίστηκε ο Chris Bosh. Ελπίζω να είναι καλά. Όσο κι αν θα μας συνέφερε αυτή η εξέλιξη δεν εύχομαι τραυματισμό σε κανέναν. Ειδικά στο γόνατο μιας και ξέρω πόσο άσχημο είναι.

Σήμερα δεν θα κάνω αναλύσεις πάντως. Ακόμα τρέμω από την νίκη του Ολυμπιακού. Συγχωράτε με.
Nuntius
70 - 70 στο τέλος της 3ης.

Τα σφυρίγματα δεν μας πάνε είναι η αλήθεια αλλά παλεύουμε.
Nuntius
Δεν κρατήσαμε τελικά. Ήττα με 86 - 95.

Κακό παιχνίδι από τον Granger. Μέτριος ο Paul George. Από 7 και 6 πόντους έκαστος με 2 / 15 σουτ. Μέχρι και ο Joel Anthony σκόραρε 9 πόντους.

Επίσης, έπαιξε ρόλο το ότι και ο Hill, και ο George και ο Hibbert φορτώθηκαν με πολλά φάουλ.

Τέσπα, η ομάδα πάλεψε και αυτό το χάρηκα. Στο επόμενο ελπίζω να έχουμε περισσότερη τύχη μπας και κάνουμε το break smiley.gif
white_mamba
Μια δυσκολη νικη για τους ΗΕΑΤ. ο αγωνας μεχρι την τριτη περιοδο ηταν λευκο χαρτι. Πολυ καλη αμυντικη λειτουργια απο τους πεισερς. Στην επιθεση ειχανε προβλημα, πολυ κακος ο Γκρειντζερ κ ο Τζορτζ επιθετικα. Οι ΗΕΑΤ ηταν two man offense οπως το ειπε αλλα φανηκε ηταν αρκετο. Για τον μπος δεν γνωριζω, τι γινεται ;
Flash
QUOTE(white_mamba @ May 13 2012, 23:28 ) *
Μια δυσκολη νικη για τους ΗΕΑΤ. ο αγωνας μεχρι την τριτη περιοδο ηταν λευκο χαρτι. Πολυ καλη αμυντικη λειτουργια απο τους πεισερς. Στην επιθεση ειχανε προβλημα, πολυ κακος ο Γκρειντζερ κ ο Τζορτζ επιθετικα. Οι ΗΕΑΤ ηταν two man offense οπως το ειπε αλλα φανηκε ηταν αρκετο. Για τον μπος δεν γνωριζω, τι γινεται ;


Abdominal strain, δεν ξέρουμε τίποτε περισσότερο. Αν είναι εκτός, οι Heat δεν έχουν ελπίδες διεκδίκησης του πρωταθλήματος, αν και με τον James στο 4 για κάποιο χρόνο πάλι τους Pacers θα τους πάρουν (δύσκολα).
morfi
QUOTE(Flash @ May 14 2012, 01:33 ) *
Abdominal strain, δεν ξέρουμε τίποτε περισσότερο. Αν είναι εκτός, οι Heat δεν έχουν ελπίδες διεκδίκησης του πρωταθλήματος, αν και με τον James στο 4 για κάποιο χρόνο πάλι τους Pacers θα τους πάρουν (δύσκολα).

Διαφωνώ. Οι Χιτ θα συνεχίσουν να διεκδικούν τον τίτλο, κατά τη γνώμη μου, αν λείψει ένας οποιοσδήποτε σταρ, αλλά μόνο ένας.
John Valthuer
QUOTE (Nuntius @ May 14 2012, 01:28 ) *
Δεν κρατήσαμε τελικά. Ήττα με 86 - 95.

Κακό παιχνίδι από τον Granger. Μέτριος ο Paul George. Από 7 και 6 πόντους έκαστος με 2 / 15 σουτ. Μέχρι και ο Joel Anthony σκόραρε 9 πόντους.

Επίσης, έπαιξε ρόλο το ότι και ο Hill, και ο George και ο Hibbert φορτώθηκαν με πολλά φάουλ.

Τέσπα, η ομάδα πάλεψε και αυτό το χάρηκα. Στο επόμενο ελπίζω να έχουμε περισσότερη τύχη μπας και κάνουμε το break smiley.gif


Ξέρω ότι στο έχω ξαναπεί αλλά έχετε ΟΜΑΔΑΡΑ! Υποκλίνομαι! Μας δυσκολέψατε πολύ χθες και, αν ο Bosh δεν παίξει για το υπόλοιπο της σειράς, ίσως το πράγμα να πάει μακριά. Από εδώ και στο εξής, οι Wade και LeBron, όχι μόνο θα παίζουν heavy minutes, αλλά θα πρέπει να βάζουν τη διπλάσια ενέργεια σε σχέση με πριν στο rebounding και ταυτόχρονα να καλύπτουν το κενό που αφήνει ο Chris στο σκοράρισμα. Όταν δηλαδή τελειώσει η σειρά, η ομάδα θα είναι εξαντλημένη.


Υ.Γ. Οφείλω να παραδεχθώ ότι η διαιτησία μας ευνόησε δυστυχώς για άλλη μια φορά.
Nuntius
QUOTE (John Valthuer @ May 14 2012, 13:29 ) *
Υ.Γ. Οφείλω να παραδεχθώ ότι η διαιτησία μας ευνόησε δυστυχώς για άλλη μια φορά.


Το μεγαλύτερο μου θέμα ήταν τα superstar calls. Δεν γίνεται LeBron και Wade σε 83 λεπτά να κάνουν μονάχα 2 φάουλ. Δεν βγαίνει πως να το κάνουμε? tongue.gif
captain charisma
απ οτι διαβαζω ο μπος θα μεινει εκτος για αγνωστο διαστημα...τωρα δυσκολευουν λιγο τα πραγματα για τους χιτ...και οι πεισερς αν θελουν να εχουν ελπιδες στη σειρα πρεπει να εκμεταλευτους τους χιμπερτ γουεστ οι οποιοι ειναι κλασεις ανωτεροι απ τους τζοελ αντονι και χασλεμ..κ απ οτι φαινεται οι τζειμς γουειντ θα χτυπανε 45 λεπτα σε ολη τη σειρα...
John Valthuer
QUOTE (captain charisma @ May 15 2012, 12:08 ) *
απ οτι διαβαζω ο μπος θα μεινει εκτος για αγνωστο διαστημα...τωρα δυσκολευουν λιγο τα πραγματα για τους χιτ...και οι πεισερς αν θελουν να εχουν ελπιδες στη σειρα πρεπει να εκμεταλευτους τους χιμπερτ γουεστ οι οποιοι ειναι κλασεις ανωτεροι απ τους τζοελ αντονι και χασλεμ..κ απ οτι φαινεται οι τζειμς γουειντ θα χτυπανε 45 λεπτα σε ολη τη σειρα...


"This season has to be extended for me to play again. That's what's on my mind". Αυτό δήλωσε ο Bosh. Μάζι με την σαιζόν του τελειώνουν και οι ελπίδες των Heat για την διεκδίκηση του πρωταθλήματος.
JR_Swish

Δεν είχα ξεγραμμένη την Indiana από πριν,πόσο μάλλον μετά και τον τραυματισμό του Bosh,θέλω και ελπίζω σπάσιμο της έδρας σήμερα.
Είναι λίγο γρίφος σε τι κατάσταση θα εμφανιστούν οι Granger,George,Hibbert στα επόμενα παιχνίδια από West,Hill,Collison πάνω κάτω φαντάζομαι τι θα προσφέρουν,ελπίζω να πιστέψουν στην πρόκριση γιατί τότε θα έχει πολύ δρόμο η σειρά.
Πρόβλεψη,πρόκριση Heat σε 7 παιχνίδια.
Nuntius
Είμαι σίγουρος πως ο Vogel τους έχει κάνει να το πιστεύουν. Το μοτίβο της ομάδας άλλωστε είναι "εμείς πιστεύουμε ανεξάρτητα του τι λένε οι άλλοι".

Θα δούμε τι θα γίνει.
Nuntius
Ημίχρονο λοιπόν στο AAA. Το σκορ είναι 33 - 38 υπέρ των Miami Heat.

Καμία από τις δύο ομάδες δεν έχει παίξει καλά. Ειδικά εμείς είμαστε τραγικοί. Σουτάρουμε μόλις με 31,7%. Και οι Heat κάτω από το 40% είναι.

Πάντως, με την εικόνα που έχουμε θα μπορούσαν να είχαν ξεφύγει με πολύ περισσότερο.

Ας ελπίσουμε να ξυπνήσουμε και να παίξουμε καλά στο 2ο ημίχρονο.
Nuntius
Λήξη 3ης περιόδου. Το σκορ είναι 61 - 52 υπέρ των Indiana Pacers.

Εξαιρετικό 3ο δωδεκάλεπτο από τους Pacers. Κάποια καλά plays από τον Paul George μας έδωσαν αυτοπεποίθηση και επιτέλους αρχίσαμε να σκοράρουμε.

Μακάρι να συνεχίσουμε έτσι.
plo koon
Γιατί χάνουν τόσες βολές όλοι? Βλέπω τα τελευταία 8 λεπτά και δεν έχω δει ένα ζευγάρι να πάει μέσα...

Μπράβο στους Pacers, όσο είδα τουλάχιστον κάναν πιο ορθολογικές επιθέσεις.
duncan21
Πόσο τραγικά τα τελευταία λεπτά διάολε...Oι καθοριστικότερες φάσεις για μένα τα χαμένα lay up των Lebron και Wade(ποτέ δεν κατάλαβα γιατί δεν προστάτεψαν τη ρακέτα σ' αυτή τη φάση οι ψηλοί της Indiana).Βολές έχαναν όλοι οπότε δεν μπορώ να πω ότι κάποια χαμένη ήταν ιδιαίτερα κρίσιμη.Έγινε το break λοιπόν και οι Ηeat δε με πείθουν.Αναμένονται ματσάρες στην Ιndiana.

υ.γ Granger πούλα(ο).
Nuntius
Νίκη με 78 - 75 για τους Pacers.

Να που η ομάδα έκανε το break μέσα στο Miami.

icon_headbang.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif

wav.gif

QUOTE (duncan21 @ May 16 2012, 04:50 ) *
Oι καθοριστικότερες φάσεις για μένα τα χαμένα lay up των Lebron και Wade(ποτέ δεν κατάλαβα γιατί δεν προστάτεψαν τη ρακέτα σ' αυτή τη φάση οι ψηλοί της Indiana).


Δεν νομίζω να είχαμε κάποιον ψηλό τότε μέσα. Μονάχα ο West ήταν που δεν είναι κάποιος που θα προστατέψει την ρακέτα.

Ευτυχώς, ο Wade αστόχησε smiley.gif
duncan21
QUOTE(Nuntius @ May 16 2012, 04:53 ) *
Δεν νομίζω να είχαμε κάποιον ψηλό τότε μέσα. Μονάχα ο West ήταν που δεν είναι κάποιος που θα προστατέψει την ρακέτα.

Ευτυχώς, ο Wade αστόχησε smiley.gif

"Ψηλοί" καλύτερα.Έπρεπε να βγει κάποιος σε βοήθεια τέλος πάντων,ο Wade πίστευα θα φτάσει εύκολα στο καλάθι όπως και έγινε.Ευτυχώς για σας δεν τέλειωσε με το αριστερό χέρι(το γιατί δεν ξέρω...)...
Nuntius
QUOTE (duncan21 @ May 16 2012, 04:57 ) *
"Ψηλοί" καλύτερα.Έπρεπε να βγει κάποιος σε βοήθεια τέλος πάντων,ο Wade πίστευα θα φτάσει εύκολα στο καλάθι όπως και έγινε.Ευτυχώς για σας δεν τέλειωσε με το αριστερό χέρι(το γιατί δεν ξέρω...)...


Μωρέ δεν διαφωνώ. Αλλά αν έβγαινε παίζει να κέρδιζε κάνα φάουλ και να είχαμε and-1.

Πιστεύω πως αυτό κάναμε βασικά. Προστατεύαμε το τρίποντο για να έχουμε στα χέρια μας την τελευταία επίθεση. Αυτό πρέπει να ήταν τώρα που το σκέφτομαι.

Αστόχησε. Δούλεψε. Νικήσαμε.

In retrospect, αυτό με ενδιαφέρει smiley.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(duncan21 @ May 16 2012, 04:50 ) *
Βολές έχαναν όλοι οπότε δεν μπορώ να πω ότι κάποια χαμένη ήταν ιδιαίτερα κρίσιμη.


Μην το λες. Ο Κομπι δε θα εχανε 2 βολες 53'' πριν τη ληξη. Ο Ντουραντ δε θα εχανε 2 βολες 53'' πριν τη ληξη. Ο Πολ δε θα εχανε 2 βολες 53'' πριν τη ληξη. Ο Νοβιτσκι δε θα εχανε 2 βολες 53'' πριν τη ληξη. Ο Καρμελο δε θα τις εχανε 53'' πριν τη ληξη. Ουτε ο Γουειντ δε θα τις εχανε και τις δυο. Μονο ο Λεμπρον και ο Σισκαουσκας τα καταφεραν! 19.gif
Quincy
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 16 2012, 10:14 ) *
Μονο ο Λεμπρον και ο Σισκαουσκας τα καταφεραν! 19.gif



Milos too !! tongue.gif
Nuntius
QUOTE (T.W.Is.M. @ May 16 2012, 12:14 ) *
Μονο ο Λεμπρον και ο Σισκαουσκας τα καταφεραν! 19.gif


Και ο Paul George αλλά τουλάχιστον είναι 21 tongue.gif
j-kidd13
Eλα μωρε,μην μιλατε ετσι για τον mvp.....tongue.gif
Αν και μου ειναι αδιαφοροι οι Πεισερς,κ...χαρηκα τη νικη τους καθως δεν θελω να περασουν οι Χιτ...
Παρ ολα αυτα,χωρις να δω το παιχνιδι,ο Λεμπρον εκανε-βασει αριθμων-πληθωρικη εμφανιση...
Οι Πεισερς μπορουν να κανουν τη ζημια,αρκει να αξιοποιησουν σωστα το διδυμο Χιμπερτ-Ουεστ,που δεν εχουν αντιπαλο...Α,και ο Γκρειντζερ να παιξει σαν αρχηγος....
koutsou10
QUOTE(j-kidd13 @ May 16 2012, 13:26 ) *
Eλα μωρε,μην μιλατε ετσι για τον mvp.....tongue.gif
Αν και μου ειναι αδιαφοροι οι Πεισερς,κ...χαρηκα τη νικη τους καθως δεν θελω να περασουν οι Χιτ...
Παρ ολα αυτα,χωρις να δω το παιχνιδι,ο Λεμπρον εκανε-βασει αριθμων-πληθωρικη εμφανιση...
Οι Πεισερς μπορουν να κανουν τη ζημια,αρκει να αξιοποιησουν σωστα το διδυμο Χιμπερτ-Ουεστ,που δεν εχουν αντιπαλο...Α,και ο Γκρειντζερ να παιξει σαν αρχηγος....


ο λεμπρον ηταν καλος σε ολο το παιχνιδι αλλα παλι στο τελος του παιχνιδιου δεν...
κ το χειροτερο απο ολα δεν ειναι οτι εχασε τις 2 βολες αλλα στην προτελευταια επιθεση διστασε 2 φορες στην ιδια επιθεση να παιξει ο ιδιος κ η να δημιουργησει σουτ η να το παρει ο ιδιος αφου του ειχαν αφησει τεραστιο κενο οι συμπαιχτες του...

το ακολουθο βιντεο το αποδεικνυει κ συμφωνω απολυτα σε αυτα που λενε οι ονιλ κ κενυ...

http://www.nba.com/video/channels/tnt_over...ls=iref:nbahpt2

δυστυχως για τον ιδιο κ φετος αποδεικνυει οτι στα κρισιμα τελευταια λεπτα δεν βοηθαει την ομαδα του οσο θα επρεπε(αναλογικα κ με το ταλεντο του) κ για να αλλαξει αυτο θα επρεπε να παιρνει το ρισκο της αποτυχιας,καλυτερα να το χασει παρα να διστασει γιατι τοτε δειχνει οτι φοβαται την αποτυχια...
T.W.Is.M.
QUOTE(j-kidd13 @ May 16 2012, 13:26 ) *
Eλα μωρε,μην μιλατε ετσι για τον mvp.....tongue.gif
Αν και μου ειναι αδιαφοροι οι Πεισερς,κ...χαρηκα τη νικη τους καθως δεν θελω να περασουν οι Χιτ...
Παρ ολα αυτα,χωρις να δω το παιχνιδι,ο Λεμπρον εκανε-βασει αριθμων-πληθωρικη εμφανιση...
Οι Πεισερς μπορουν να κανουν τη ζημια,αρκει να αξιοποιησουν σωστα το διδυμο Χιμπερτ-Ουεστ,που δεν εχουν αντιπαλο...Α,και ο Γκρειντζερ να παιξει σαν αρχηγος....


Ειναι και σε ενα βαθμο λογικο να κανει καλα νουμερα ο Λεμπρον. Χωρις Μπος χανεται μια σημαντικη λυση στην επιθεση του Μαιαμι και καποιος πρεπει να καλυψει τους ποντους του. Αυτοι θα ειναι οι δυο συνηθεις υποπτοι, Τζειμς και Γουειντ. Επισης στο τελος ο Λεμπρον επαιζε και στο 4. Λογικο ειναι να μαζεψει και ριμπαουντ. Γενικα δεν ηταν κακος, αλλα ηταν αστοχος κι αυτος στο τελος, οπως ολοι.
Το πιο δυσκολο ειναι να παιξει καλα ο Γκρειντζερ μου φαινεται, αν και χτες προσπαθησε στην αμυνα.
morfi
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 16 2012, 12:14 ) *
Μην το λες. Ο Κομπι δε θα εχανε 2 βολες 53'' πριν τη ληξη. Ο Ντουραντ δε θα εχανε 2 βολες 53'' πριν τη ληξη. Ο Πολ δε θα εχανε 2 βολες 53'' πριν τη ληξη. Ο Νοβιτσκι δε θα εχανε 2 βολες 53'' πριν τη ληξη. Ο Καρμελο δε θα τις εχανε 53'' πριν τη ληξη. Ουτε ο Γουειντ δε θα τις εχανε και τις δυο. Μονο ο Λεμπρον και ο Σισκαουσκας τα καταφεραν! 19.gif

Και τον ΛεΜπρόν δεν θα τον σταμάταγε σε μία σειρά πλέι οφ ο Στέφεν Τζάκσον, με ομάδα τύπου ρόστερ Νέας Υόρκης δεν θα έφευγε και τόσο εύκολα από το πρώτο γύρο, δεν θα τα έβρισκε τόσο σκούρα ώστε να έδινε τη μπάλα πιο πολύ στους συμπαίκτες του απ'το να τη κρατήσει για τον ίδιο (τουλάχιστον όχι σε μία ολόκληρη σειρά) και δεν θα έκανε το ένα λάθος μετά το άλλο στις τελευταίες επιθέσεις της ομάδας του.
baskethood
O Kobe έχει χάσει ζευγάρι και 6.9 δεύτερα πριν το τέλος.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.