Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 11η αγωνιστική
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Euroleague 2018-19
Zoys
Το πρόγραμμα

Πέμπτη
Νταρουσάφακα-Μακάμπι 20:00
Μπούντουτσνοστ-Μπαρτσελόνα 20:00
Ζαλγκίρις-Ολυμπιακός 20:00
Μπάγερν-Χίμκι 21:30
Μιλάνο-Γκραν Κανάρια 21:45

Παρασκευή
Εφές-Ρεάλ Μαδρίτης 19:30
Μπασκόνια-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 21:30
Παναθηναϊκός-Φενερμπαχτσέ 21:30
passer
Έφτασε και αυτή την εβδομάδα η ώρα του κουβά. Αγωνιστική με πολλές εκπλήξεις βλέπω.


Πέμπτη
Νταρουσάφακα-Μακάμπι 2
Την εμπιστεύτηκα τη Νταρού την προηγούμενη εβδομάδα και με πρόδωσε. O coach Bullet θα εκδικηθεί για μένα

Μπούντουτσνοστ-Μπαρτσελόνα 1
Πάμε στην πρώτη βόμβα, η Μπαρτσελόνα με τη Φενέρ ήταν μετριοκακή, η Μπουντού το έχει κάνει ήδη 2 φορές, γιατί όχι και 3η;

Ζαλγκίρις-Ολυμπιακός 2
Δεν ξέρω αν ισχύει ή αν θέλω να το δω, αλλά νομίζω ότι ο Ολυμπιακός έχει ξεκινήσει να σταθεροποιεί την απόδοσή του, η Ζαλγκίρις δεν ψήνεται ιδιαίτερα να παίζει στην έδρα της, 2πλό

Μπάγερν-Χίμκι 2
Σημαντικό ματς που θα δείξει ποιος από τους 2 θα συνεχίσει να βλέπει 8άδα, φρονώ ότι ήρθε η ώρα για τη Χίμκι να κάνει μια σημαντική εκτός έδρας νίκη

Μιλάνο-Γκραν Κανάρια 2
Αν και η Αρμάνι είναι σοβαρή μέχρι τώρα, κάτι μου λέει ότι κάπου θα τη χύσει την καρδάρα, το ένστικτό μου λέει πως εδώ είναι πιθανό

Παρασκευή
Εφές-Ρεάλ Μαδρίτης 1
Παραπατάει τελευταία η Ρεάλ (ίσως είναι προγραμματισμένη κοιλιά που έλεγε και μια ψυχή πέρυσι εδώ στο forum), δταθερά καλή η Εφές

Μπασκόνια-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 1
Λίγο ότι η Μπασκόνια καίγεται, λίγο ότι η ΤΣΣΚΑ είναι πιο χαλαρή μετά από το 2πλό στη Ρεάλ, λίγο η καυτή έδρα, άσος

Παναθηναϊκός-Φενερμπαχτσέ 1
Ισχύει ό,τι και από πάνω

Περιμένω post από stefkorner που θα τα βλέπει όλα ανάποδα tongue.gif
G-arenas
QUOTE (passer @ Dec 4 2018, 15:16 ) *
Έφτασε και αυτή την εβδομάδα η ώρα του κουβά. Αγωνιστική με πολλές εκπλήξεις βλέπω.


Πέμπτη
Νταρουσάφακα-Μακάμπι 2
Την εμπιστεύτηκα τη Νταρού την προηγούμενη εβδομάδα και με πρόδωσε. O coach Bullet θα εκδικηθεί για μένα

Μπούντουτσνοστ-Μπαρτσελόνα 1
Πάμε στην πρώτη βόμβα, η Μπαρτσελόνα με τη Φενέρ ήταν μετριοκακή, η Μπουντού το έχει κάνει ήδη 2 φορές, γιατί όχι και 3η;

Ζαλγκίρις-Ολυμπιακός 2
Δεν ξέρω αν ισχύει ή αν θέλω να το δω, αλλά νομίζω ότι ο Ολυμπιακός έχει ξεκινήσει να σταθεροποιεί την απόδοσή του, η Ζαλγκίρις δεν ψήνεται ιδιαίτερα να παίζει στην έδρα της, 2πλό

Μπάγερν-Χίμκι 2
Σημαντικό ματς που θα δείξει ποιος από τους 2 θα συνεχίσει να βλέπει 8άδα, φρονώ ότι ήρθε η ώρα για τη Χίμκι να κάνει μια σημαντική εκτός έδρας νίκη

Μιλάνο-Γκραν Κανάρια 2
Αν και η Αρμάνι είναι σοβαρή μέχρι τώρα, κάτι μου λέει ότι κάπου θα τη χύσει την καρδάρα, το ένστικτό μου λέει πως εδώ είναι πιθανό

Παρασκευή
Εφές-Ρεάλ Μαδρίτης 1
Παραπατάει τελευταία η Ρεάλ (ίσως είναι προγραμματισμένη κοιλιά που έλεγε και μια ψυχή πέρυσι εδώ στο forum), δταθερά καλή η Εφές

Μπασκόνια-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 1
Λίγο ότι η Μπασκόνια καίγεται, λίγο ότι η ΤΣΣΚΑ είναι πιο χαλαρή μετά από το 2πλό στη Ρεάλ, λίγο η καυτή έδρα, άσος

Παναθηναϊκός-Φενερμπαχτσέ 1
Ισχύει ό,τι και από πάνω

Περιμένω post από stefkorner που θα τα βλέπει όλα ανάποδα tongue.gif

ολα αναποδα οχι και ουτε στεφ ειμαι tongue.gif

λες οτι φενερ ρεαλ και τσσκα θα χασουν? εγω το βλεπω πολυ πολυ δυσκολο εως απιθανο και γιατι δεν παιζουν με τρομερες ομαδες, μονο εφες ειναι καλη φετος, αλλα και ειναι απο οχι καλες εμφανισεις τελευταια πλην φενερ. οποτε θεωρω οτι 2/3 απο αυτα τα ματς θα ειναι διπλο.

ισως ηρθε και η ωρα της φενερ ειτε να χασει επιτελους ειτε να φυγει με διπλο απο οακα! πλην μιας φορας play off παντα χανει!

επισης και η αρμανι ευκολα θα κερδισει.

του οσφπ ειναι 50-50 εντελως! πρεπει να κανει και καμια νικη η ζαλγκιρις μεσα στην εδρα της και ο οσφπ εχει σερι καλων επιτυχιων που ισως σπασει. ξυλο πολυ και απειρη τακτικη προβλεπω!

η μπαρτσα θα κερδισει. μετα απο 20αρα μεσα στην εδρα της θα αντιδρασει και επισης η μπουντου εκανε τρελη υπερβαση οποτε τωρα θα γυρισει στα κλασικα.

τελος μακαμπι συμφωνω και δεν βλεπω τιποτα αλλο απο διπλο!
passer
QUOTE (G-arenas @ Dec 4 2018, 19:12 ) *
ολα αναποδα οχι και ουτε στεφ ειμαι tongue.gif

λες οτι φενερ ρεαλ και τσσκα θα χασουν? εγω το βλεπω πολυ πολυ δυσκολο εως απιθανο και γιατι δεν παιζουν με τρομερες ομαδες, μονο εφες ειναι καλη φετος, αλλα και ειναι απο οχι καλες εμφανισεις τελευταια πλην φενερ. οποτε θεωρω οτι 2/3 απο αυτα τα ματς θα ειναι διπλο.

ισως ηρθε και η ωρα της φενερ ειτε να χασει επιτελους ειτε να φυγει με διπλο απο οακα! πλην μιας φορας play off παντα χανει!

επισης και η αρμανι ευκολα θα κερδισει.

του οσφπ ειναι 50-50 εντελως! πρεπει να κανει και καμια νικη η ζαλγκιρις μεσα στην εδρα της και ο οσφπ εχει σερι καλων επιτυχιων που ισως σπασει. ξυλο πολυ και απειρη τακτικη προβλεπω!

η μπαρτσα θα κερδισει. μετα απο 20αρα μεσα στην εδρα της θα αντιδρασει και επισης η μπουντου εκανε τρελη υπερβαση οποτε τωρα θα γυρισει στα κλασικα.

τελος μακαμπι συμφωνω και δεν βλεπω τιποτα αλλο απο διπλο!



Ε κέρδισε τη Χίμκι στην έδρα της, φτάνει, από τη μεθεπόμενη αγωνιστική πάλι tongue.gif


Όσο για τα υπόλοιπα, 2 μέρες περιμένω: τη μέρα που θα πιάσω 8/8 και τη μέρα που θα πιάσω 0/8 smiley.gif


Edit: Μόλις είδα πως η Γκραν Κανάρια απέλυσε τον προπονητή της. Δε γνωρίζω με ποια λύση θα πάει στο αυριανό ματς, όμως σίγουρα αυτό αλλάζει τα δεδομένα. Δεν αλλάζω σημείο πάντως.

stefkorner
πορωση εισαι passer !πολυ τολμηρος !μου αρεσουν πολυ οι μπομπες που προτεινεις!
αλλα και αυτη την αγωνιστικη με βλεπω στο αναποδα ! 5/8 τα βλεπω αντιθετα !θα επανελθω αναλυτικα,απο αυριο rolleyes.gif
stefkorner
πινω ενα ζεστο τσαι στο ονομα της Μπουντουσνοστ 56.gif
μπραβο ρε passer ! (εγω το βλεπα ντερμπι,αλλα με οριακη νικη Μπαρτσα..)
κατα τ αλλα και οι δυο με 2/3 !εγω τωρα ομως περιμενω νικη Μπαγερν tongue.gif
stefkorner
αν ο passer πετυχει και διπλο της Καναρια στο Μιλανο θα του αξιζει υποκλιση 77.gif
ημιχρονο 40-48
σε ενα ματς που ο Τζειμς ειναι πολυ συγκρατημενος και εχει παρει μολις 2 τριποντα ,ενω εχει προλαβει να βγαλει 6 ασιστ!
η δε Γκραν Καναρια στο πρωτο ματς της μετα Μαλδοναδο εποχης,εχει βγαλει ηδη 13 ασιστ εκει μεσα συνολικα και το σκοραρισμα εχει μοιραστει παντου !για να δουμε αν θα μας προκυψει και νεα ανταγωνιστικη ομαδα (αν κ χρειαζονται και παικτες οι Καναριοι )
ενω την ιδια ωρα η Αρμανι θα αρχιζει να ξαναπαρουσιαζει κλασσικα σημαδια απο τις χρονιες ασθενειες της..
T.W.Is.M.
Εχασε η Αρμανι, εχασε η Μπαρτσελονα, αν χασει αυριο κι η Εφες, ολοι για τους δικους μας δουλευουν! tongue.gif
G-arenas
QUOTE (T.W.Is.M. @ Dec 7 2018, 00:01 ) *
Εχασε η Αρμανι, εχασε η Μπαρτσελονα, αν χασει αυριο κι η Εφες, ολοι για τους δικους μας δουλευουν! tongue.gif

το θεμα ειναι να κερδιζουν ομως και οι δικοι μας! αλλιως στα ιδια θα ειναι!

περα απο αυτο τρελο να χανεις απο αυτες τις ομαδες και να λες οτι θελεις να διεκδηκεις και 4αδα. ειδικα αρμανι εντος που ειχε κιολας τζειμς στην καλυτερη βραδια του χωρις τα τρελα του. τελικα για να κερδιζεις με τζειμς πρεπει να κανει τα τρελα του!!
akratacity
QUOTE (G-arenas @ Dec 7 2018, 17:58 ) *
το θεμα ειναι να κερδιζουν ομως και οι δικοι μας! αλλιως στα ιδια θα ειναι!

περα απο αυτο τρελο να χανεις απο αυτες τις ομαδες και να λες οτι θελεις να διεκδηκεις και 4αδα. ειδικα αρμανι εντος που ειχε κιολας τζειμς στην καλυτερη βραδια του χωρις τα τρελα του. τελικα για να κερδιζεις με τζειμς πρεπει να κανει τα τρελα του!!

Η πολυ απλα θα πρεπει να παιξουν και αμυνα.

Η Αρμανι εχει τρομερη ποιοτητα επιθετικα αλλα δεν ειναι ακομα στο επιπεδο κατα το οποιο θα καθαρισει ενα ευκολο εντος εδρας ματς χωρις να ζοριστει ιδιαιτερα. Μπηκαν χαλαρα και μολις το ματς ζορισε δεν μπορεσαν να "γυρισουν τον διακοπτη".

pan24
Ηττα της ΤΣΣΚΑ στην Μπασκονια κι ετσι η Φενερ περναει μονη πρωτη με 10-1 και ακολουθουν στο 9-2 Ρεαλ,ΤΣΣΚΑ και Εφες με 8-3
Απο εκει και κατω γινεται χαμος
Στο 6-5 Ολυμπιακος,Αρμανι,Μπαρτσελονα και στο 5-6 Ζαλγκιρις,Παναθηναικος,Μπαγερν
Μια θεση απο την 8αδα απεχουν οι Χιμκι,Μπασκονια και...Γκραν Καναρια που ειναι στο 4-7

Δηλαδη ο 8ος με τον 13ο απεχουν μια νικη ενω ο 5ος με τον 13ο 2
Τρελα

Αυτη η αγωνιστικη ειχε απροοπτα
Δεν περιμενα την ηττα της Αρμανι απο την Καναρια ουτε και την ηττα της ΤΣΣΚΑ απο την Μπασκονια οσο κι αν εχουν ανεβει τελευταια
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.