Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Off topic Σκέψεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Γενικά κι αόριστα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153
sihainas
Εγώ πάντως χάρηκα... και να σου πω γιατί χάρηκα; Γιατί ελπίζω ότι με αυτή την ήττα θα έρθουν επιτέλους οι αλλαγές που χρειάζεται η εθνική εδώ και καιρό...

Πιστεύω ότι η Ελλάδα έχει πολύ καλούς παίχτες αλλά το θέμα είναι ότι δεν τους αξιοποιεί σωστα...
Ελπίζω επιτέλους να βάλουν μυαλό εκεί στην ΕΠΟ και να διώξουν τον Ρεχάγκελ γιατί αν και πρόσφερε περισσότερα απ'όσα περιμέναμε πλέον δεν έχει τπτ άλλο να δώσει και το μόνο που κάνει είναι να καταστρέφει την πολύ καλή εικόνα που είχε δημιουργήσει...


ps. αυτός ο Νικοπολίδης τι έκανε σήμερα...δεν τον είχα ξαναδεί έτσι όλα αυτά τα χρόνια...
ps2. o Μπασινάς πόσο χάλια πρέπει να παίζει για να μην ξαναπαίξει ποτέ
ps3. O Νίνης δεν θα ήταν πολύ καλύτερος από αυτόν τον Γιανακόπουλο
ps4. Ο πιο φορμαρισμένος Έλληνας επιθετικός γιατί δεν είναι στην 11άδα;
ps5. Απο που κι ως που ο Τοροσίδης αριστερό μπακ...είπαμε μπορεί να παίξει σε πολλές θέσεις...αλλά όχι και σε όλες...
morfi
QUOTE(Gravedigger @ Mar 25 2007, 02:27 AM) *
Εγώ δν χαίρομαι που χάσαμε συγκεκριμένα από την Τουρκία,δν με ενδιαφέρει καν η ομάδα,αλλά χαίρομαι που επιτέλους αποδείχτηκε ότι ό,τι έγινε στην Πορτογαλία ήταν θέμα συγκυριών κ τύχης.

Συγκυρια και τυχη η αμυνα ? Και η επιτυχια της εθνικης στο μπασκετ στην αμυνα στηριζεται...

QUOTE(Gravedigger @ Mar 25 2007, 02:27 AM) *
Ενώ στο μπάσκετ ότι έχουμε πετύχει το έχουμε πετύχει με την αξία μας.Κ κάτι ακόμα.Το παιχνίδι έπρεπε να το κερδίσουμε ακριβώς γιατί παίζαμε με Τούρκους παραμονή Εθνικής γιορτής παρ'όλα αυτά παίξαμε όπως παίξαμε.Δν εστιάζω στον αντίπάλο όσον αφορά την ήττα αλλά όσον αφορά την περηφάνεια μας.Κ η Εθνική ποδοσφαίρου με αφήνει αδιάφορο,δν την υποστηρίζω καν.

Ε ωραια, αφου σε αφηνει αδιαφορο μην σχολιαζεις...

QUOTE(sihainas @ Mar 25 2007, 03:11 AM) *
Εγώ πάντως χάρηκα... και να σου πω γιατί χάρηκα; Γιατί ελπίζω ότι με αυτή την ήττα θα έρθουν επιτέλους οι αλλαγές που χρειάζεται η εθνική εδώ και καιρό...

Πιστεύω ότι η Ελλάδα έχει πολύ καλούς παίχτες αλλά το θέμα είναι ότι δεν τους αξιοποιεί σωστα...
Ελπίζω επιτέλους να βάλουν μυαλό εκεί στην ΕΠΟ και να διώξουν τον Ρεχάγκελ γιατί αν και πρόσφερε περισσότερα απ'όσα περιμέναμε πλέον δεν έχει τπτ άλλο να δώσει και το μόνο που κάνει είναι να καταστρέφει την πολύ καλή εικόνα που είχε δημιουργήσει...
ps. αυτός ο Νικοπολίδης τι έκανε σήμερα...δεν τον είχα ξαναδεί έτσι όλα αυτά τα χρόνια...
ps2. o Μπασινάς πόσο χάλια πρέπει να παίζει για να μην ξαναπαίξει ποτέ
ps3. O Νίνης δεν θα ήταν πολύ καλύτερος από αυτόν τον Γιανακόπουλο
ps4. Ο πιο φορμαρισμένος Έλληνας επιθετικός γιατί δεν είναι στην 11άδα;
ps5. Απο που κι ως που ο Τοροσίδης αριστερό μπακ...είπαμε μπορεί να παίξει σε πολλές θέσεις...αλλά όχι και σε όλες...

Oκ, καλα ολα αυτα που λες αλλα σου υπενθυμιζω οτι ΧΑΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ! ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ !
ΜΗΝ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΡΕ.
kostasvc15
Εγω παλιοτερα ασχολιομουν με το ποδοσφαιρο αλλα καταλαβα το τι γινετε και το γυρισα στο μπασκετ.Δε χαιρομαι καθολου με την ηττα ακριβως επειδης παιζαμε με τη Τουρκια αλλιως δε θα με ενοιαζε και τοσο.Και μες στην εδρα μας κιολας ρε γμτ;Γελειο ειναι.Το ελληνικο μπασκετ,βολει,πολο και χαντμπολ εχουν πιο πολλες διακρισεις απο το ποδοσφαιρο,και στα αντρικα και στα γυναικεια.
Pierce
τραγικοτατη εμφανιση ολοι εκτος απο κανω δυο παικτες ακομα πιο τραγικος ο ρεχαγκελ ο οποιος πρεπει να αποσυρθει στη γερμανια μπας και υσηχασουμε οπως τραγικη οι αστυνομικοι και η εξεδρα.(μα ποσο IQ θελει για να απαγορευσεις να μπουν τα κονταρια απο τις σημαιες μεσα???

QUOTE(sihainas @ Mar 25 2007, 03:11 AM) *
Εγώ πάντως χάρηκα... και να σου πω γιατί χάρηκα; Γιατί ελπίζω ότι με αυτή την ήττα θα έρθουν επιτέλους οι αλλαγές που χρειάζεται η εθνική εδώ και καιρό...

δυστυχως οσο υπαρχει ο γκαγκατσης ο γερμαναρας δεν προκειται να φυγει απο τον παγκο.


QUOTE(sihainas @ Mar 25 2007, 03:11 AM) *
ps. αυτός ο Νικοπολίδης τι έκανε σήμερα...δεν τον είχα ξαναδεί έτσι όλα αυτά τα χρόνια...

απλα τραγικος.. στα 3 πρωτα γκολ φταει αυτος και τα λαθη του ηταν παιδικα



QUOTE(sihainas @ Mar 25 2007, 03:11 AM) *
ps2. o Μπασινάς πόσο χάλια πρέπει να παίζει για να μην ξαναπαίξει ποτέ
ps4. Ο πιο φορμαρισμένος Έλληνας επιθετικός γιατί δεν είναι στην 11άδα;

για τον ιδιο λογο επειδη ο ζηκος και ο στολτιδης δεν μπηκαν ποτε στην εθνικη... και ο ζαγορακης αν δεν θυμοταν οτι εχει πεθανει ποδοσφαιρικα θα επαιζε μεχρι τα 45 οπως θα γινει και με τον χαριστεα....

QUOTE(sihainas @ Mar 25 2007, 03:11 AM) *
ps5. Απο που κι ως που ο Τοροσίδης αριστερό μπακ...είπαμε μπορεί να παίξει σε πολλές θέσεις...αλλά όχι και σε όλες...

να σου πω την αληθεια απο το πρωτο 15 λεπτο αυτο φωναζα στο ξαδερφο μουtongue.gif. μπας και μπει ο τοροσιδης αριστερο μπακ για να βγει ο για ακομα μια φορα ανεκδιήγητος φυσσας
diama13
Συγνωμη ρε παιδια,ο αρειανος που εχει σημερα γενεθλια ειναι οντως 93?? blink.gif blink.gif
Gravedigger
QUOTE(morfi @ Mar 25 2007, 01:10 AM) *
Συγκυρια και τυχη η αμυνα ? Και η επιτυχια της εθνικης στο μπασκετ στην αμυνα στηριζεται...
Ε ωραια, αφου σε αφηνει αδιαφορο μην σχολιαζεις...


Ναι συγκυρία κ τύχη.Αν δν ισχύουν αυτά τότε ας το επαναλάβει.Δν μπορεί όμως.Κ στο μπάσκετ υπάρχει κ κάτι περισσότερο.Η ικανότητα.
apkat
Δε συγκρινεται η τακτικη του μπασκετ με αυτη του ποδοσφαιρου..Η Ελλαδα στο γιουρο γλιτωσε σε τελικο και ημιτελικο τα απειρα γκολ απο καθαρη τυχη(Ασε που χτυπησε ο Νεντβεντ στο 15) και σκοραρε δυο γκολ απο κορνερ(τ ενα μαλιστα στην τελευται φαση του αγωνα)..Στο μπασκετ η αμυνα μας ειναι επιστημη και υπαρχει και η επιθεση(101 ποντους στην Αμερικη)
liolias
Εχθες βραδυ γυρισα απο την 3μερη στο Βολο! Περασαμε τελεια! Οσο για την Εθνικη κριμα..
kostasvc15
Και εγω ειχα παει 5 μερες συρο.Οι 2 ηταν για στιβο και οι 3 με το σχολειο.
diama13
Ρε παιδια οποιος ξερει ας μου πει που ειναι το καταστημα το καινουργιο της champion..καπου στο χαλανδρι ξερω tongue.gif
grigoris
Το κατάστημα βρίσκεται επί της λεωφόρου Πεντέλης όπως κατεβαίνεις από Βριλλήσια προς Χαλάνδρι στο δεξί σου χέρι.Έχει και μια τεράστια πινακίδα απ'έξω και γενικά ξεχωρίζει,δε χάνεται εύκολα.
sihainas
ΟΛΕ... αύριο ξανανοίγει η σχολή μετά από 3+ μήνες wav.gif banana.gif
rchos
poia sxoli?
apkat
Καλως ηρθες φιλε rchos αλλα θα σε παρακαλουσα να μη γραφεις με greeklish.. tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif

(ντιζυ πως τα παω στη δουλεια σου;;Εχω ταλεντο;; tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif )

Αληθεια ποια σχολη;;
rchos
συγνωμη δεν το ηξερα!μην με μαλωνετε! sad-smiley-009.gif
sihainas
QUOTE(rchos7 @ Mar 28 2007, 11:31 PM) *
poia sxoli?


QUOTE(apkat @ Mar 28 2007, 11:50 PM) *
Αληθεια ποια σχολη;;


Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής στην Πάτρα wink.gif
dizzy_fingers
Αγόρι μου apkat...εκπαιδεύσαι σωστά τέκνον μου...
morfi
QUOTE(Gravedigger @ Mar 25 2007, 10:11 PM) *
Ναι συγκυρία κ τύχη.Αν δν ισχύουν αυτά τότε ας το επαναλάβει.Δν μπορεί όμως.Κ στο μπάσκετ υπάρχει κ κάτι περισσότερο.Η ικανότητα.

Ενω στο ποδοσφαιρο δεν υπαρχει η ικανοτητα ? Ισα ισα εκει ειναι που μετραει πιο πολυ...

QUOTE(apkat @ Mar 25 2007, 10:19 PM) *
Δε συγκρινεται η τακτικη του μπασκετ με αυτη του ποδοσφαιρου..Η Ελλαδα στο γιουρο γλιτωσε σε τελικο και ημιτελικο τα απειρα γκολ απο καθαρη τυχη(Ασε που χτυπησε ο Νεντβεντ στο 15) και σκοραρε δυο γκολ απο κορνερ(τ ενα μαλιστα στην τελευται φαση του αγωνα)..Στο μπασκετ η αμυνα μας ειναι επιστημη και υπαρχει και η επιθεση(101 ποντους στην Αμερικη)

apkat επιστημη ειναι ΟΛΑ τα αθληματα. Μπασκετ, ποδοσφαιρο, μπειζμπολ (καλα ναι, πριν γελασετε μαθετε πρωτα κατι για αυτο) κτλ κτλ... Διαφωνεις ?
apkat
Γενικα ναι σε υψηλο επιπεδο ειναι ολα τα αθληματα..

Στα αντιπρωσεπευτικα συγκροτηματα της Ελλαδας ομως σε μπασκετ και ποδοσφαιρο στο ενα ειναι και στο αλλο οχι
morfi
QUOTE(apkat @ Mar 30 2007, 10:40 PM) *
Γενικα ναι σε υψηλο επιπεδο ειναι ολα τα αθληματα..

Στα αντιπρωσεπευτικα συγκροτηματα της Ελλαδας ομως σε μπασκετ και ποδοσφαιρο στο ενα ειναι και στο αλλο οχι

Ναι, αλλα επρεπε να το ξεκαθαρισεις αυτο. Μην αφηνεις να εννοηθει οτι μονο το μπασκετ ειναι επιστημη και ολα τα αλλα δε το πλησιαζουν. wink.gif
Αν και πιστευω οτι η ιδια καλη τακτικη υπαρχει και στις δυο εθνικες. Δηλαδη εχουμε δυο προπονητες που κατεχουν το ιδιο καλα το αθλημα τους (δεν νομιζω να εχεις αμφιβολιες οτι ο ρεχαγκελ δεν ειναι καλος σε αυτο που κανει biggrin.gif ) και μην ξεχνας οτι το euro το πηραμε με τακτικη και αμυνα, οπως στο μπασκετ, ασχετα με το τι εγινε μετα.
kostasvc15
QUOTE(morfi @ Mar 30 2007, 08:48 PM) *
euro το πηραμε με τακτικη και αμυνα, οπως

Εγω το Γιουρο(ποδοσφαιρο) δεν ξερω πως διαολο το πηραμε!
tsitum
Παιδια πιστευω μπορειτε να δειτε τη fantasy ομαδα που διαλεξα.Μπορω να συμμετεχω κ εγω ακομα κ τωρα,ετσι?Πως σας φαινεται η ομαδα που διαλεξα?
thrylos7
Ασφαλώς και μπορείς να συμμετέχεις!

Μόνο που δε μπορούμε να δούμε την ομάδα σου, όπως και κανείς κανενός...

Δε σ' εμποδίζει κανείς βέβαια να την ποστάρεις και να συζητήσουμε πάνω σ' αυτή(καλύτερα στο σχετικό τόπικ βέβαια).

Υπάρχουν βέβαια και οι προτάσεις της BasketWeek για να σε βοηθήσουν να πάρεις το 110% από την ομάδα σου... icon_drunk.gif biggrin.gif
tsitum
Ποιο ειναι το σχετικο τοπικ για να παμε σ αυτο?

Κ σε ποιο τοπικ ειναι οι προτασεις της basketweek?Αν κ τωρα εγινε οτι εγινε....
thrylos7
Μπες εδώ:

http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...pic=1800&st=780

Οι προτάσεις της BasketWeek είναι στην ... BasketWeek.. biggrin.gif

Έχεις το δικαίωμα reset(ν' αλλάξεις δηλαδή τις αλλαγές που έκανες την τελευταία αγωνιστική. Αφού είσαι στην πρώτη, όλες!).
apkat
Βρε μορφη αφου εχεις δει οτι δεν ειμαι κανενας ανθρωπος κολλημενος εναντιον του ποδοσφαιρου..Δε θα το λεγα ποτε υποτιμητικα..Απλα αν δεις στο ευρωπαικο στο μπασκετ ολοι δεχθηκαν οτι η Ελλαδα ηταν μακραν η κορυφαια ομαδα της δοργανωσης ενω στο γιουρο υπηρχαν τουλαχιστο 6-7 ομαδες ανωτερες..τωρα θα μου πεις η Ελλαδα ομως βγηκε πρωτη και θα σου πω οτι γιαυτο μιλαω και για τυχη σε μεγαλο βαθμο..
thrylos7
Καλό Πάσχα παίδες!

Λέω να νηστέψω και να μη μπαίνω στο forum τη Μ. Εβδομάδα... biggrin.gif
Zmac
Παιδια ο Τζορνταν γυριζει στο ΝΒΑ με τους Hawks!!!!



Πρωταπριλια icon_drunk.gif
mikri prasini ollandeza
thryle7 κι εγώ μαζί σου...!Αλλά όχι μόνο τέτοια νηστεία φυσικά!!!

Συμφωνείτε ότι και αυτοί που παίζουν σκάκι είναι αθλητές???
NBAholic
QUOTE
Συμφωνείτε ότι και αυτοί που παίζουν σκάκι είναι αθλητές???


Τα πνευματικά παιχνίδια μπορούν να θεωρηθούν αθλήματα (κατά το "νους υγιής..."), ιδίως όταν διεξάγονται παγκόσμια πρωταθλήματα και Ολυμπιάδες σε αυτά. Άλλωστε, ο εγκέφαλος ανήκει και αυτός στα ανθρώπινα όργανα και πρέπει και αυτός να γυμνάζεται.

Εδώ, οι Αμερικανοί θεωρούν άθλημα τους διαγωνισμούς γρηγορότερης μάσας και συγκρίνουν τον Τζόρνταν με τον Κομπαγιάσι...
kostasvc15
Καλο Πασχα!
QUOTE(Zmac @ Apr 1 2007, 02:03 PM) *
Παιδια ο Τζορνταν γυριζει στο ΝΒΑ με τους Hawks!!!!

Ψαρωσα για λιγο...
mikri prasini ollandeza
ναι!έχει απομείνει λίγο αίμα απ'τ'αγκίστρι!
Alexmei
καλη μεγάλη εβδομάδα παιδιά! και ΟΧΙ κρέας smiley.gif smiley.gif
tsitum
Ζητω τα κοκορετσια κ τα κεμπαπια λεω εγω!!!!!!! 19.gif icon_drunk.gif
ΚΑΙ τη μεγαλη βδομαδα!!!! 77.gif

Κ απο ενα αρνι ο καθενας την κυριακη 41.gif
liolias
Αντε παιδια καλη Μεγαλη Εβδομαδα να εχουμε και οπως ειπε και ο Αλεξ ΟΧΙ κρεας!
Gravedigger
Mόλις γύρισα από τον αγώνα ΠΑΟ-Dynamo.Ρε παιδιά τι ακούμε στο γήπεδο...Έρχεται ο κάθε άσχετος κ λέει τις μαλακίες του...Λοιπόν,μεταξύ αυτών που άκουσα σήμερα είναι τα εξήςohmy.gif Javtokas δν έχει δύναμη,ο Παπαδόπουλος είναι 1 κομμάτι κρέας,ο Φώτσης δν ξέρει μπάσκετ,οι Seattle Supersonics είναι η χειρότερη ομάδα του ΝΒΑ(????) κ το κορυφαίο:Η CSKA έχει πάρει 4-5 ευρωπαικά συνεχόμενα!!!Έλεος ρε γαμώτο...Αν είναι να ακούμε τέτοιες βλακείες να το κόψουμε...
mikri prasini ollandeza
o Παπαδόπουλος στο συγκεκριμένο έχασε το ρυθμό του...
liolias
Εγω μολις εφαγα 4 σουβλακια. Τι κανατε, κερδισατε?
Gravedigger
Κ εγώ σουβλάκια τρώω!!! smiley.gif Ούτε ο Παπαδόπουλος ούτς ο Φώτσης ήταν καλοί αλλά όχι κ έτσι...Κερδίσαμε πάντως 80-58...
liolias
Εγω ομως εχω και παπρικα και τζατζικι smiley.gif
Gravedigger
Εγώ δν έχω πάπρικα... angry_002.gif sad.gif
Zmac
Τι λετε ρεεεεεεε.Μη μιλατε για σουβλακια.Δε φτανει που νηστευω και εχω ψωφησει θελετε να με κανω να πεινασω κι απο πανω?
Gravedigger
QUOTE(Zmac @ Apr 3 2007, 09:16 PM) *
Τι λετε ρεεεεεεε.Μη μιλατε για σουβλακια.Δε φτανει που νηστευω και εχω ψωφησει θελετε να με κανω να πεινασω κι απο πανω?

Ντροπή μας!!!:rofl:
sihainas
Κι εγώ νηστεύω αλλά μόλις έφαγα κάτι καλαμαράκια... φοβερά.. είχα και καιρό να φάω
Gravedigger
Είμαστε όλοι κορυφαίοι!!! 24.gif
Zmac
Και εγω λιγο χταποδι εφαγα.

Αλλα δεν ειχε ουτε τζατζικι ουτε παπρικα shot.gif evilmonkey.gif kill.gif
Gravedigger
QUOTE(Zmac @ Apr 3 2007, 09:31 PM) *
Αλλα δεν ειχε ουτε τζατζικι ουτε παπρικα shot.gif evilmonkey.gif kill.gif

Θα σου στείλουμε 1 κεσεδάκι τζατζίκι!!!
Zmac
Ε θελω και παπρικα απο τον liolia
Gravedigger
ΟΚ,εγώ τζατζίκι κ ο liolias πάπρικα.Μένει να βρείς τα σουβλάκια!!!
Zmac
QUOTE(Gravedigger @ Apr 4 2007, 12:46 AM) *
ΟΚ,εγώ τζατζίκι κ ο liolias πάπρικα.Μένει να βρείς τα σουβλάκια!!!



Κανενας εθελοντης?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.