Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ - Μεταγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
GMlls
sorry αλλά απο που έχει προκύψει αυτή η συζήτηση στα οπαδικά φόρουμ περί φερνάντεζ;
λίγο άσχετο μου φαίνεται το να συζητάνε για μείωση του μπάτζετ και ταυτόχρονα μεταγραφή φερνάντεζ που θα θέλει 3 μύρια το χρόνο.
kseplenhs
QUOTE(GMlls @ Jun 9 2010, 17:20 ) *
sorry αλλά απο που έχει προκύψει αυτή η συζήτηση στα οπαδικά φόρουμ περί φερνάντεζ;
λίγο άσχετο μου φαίνεται το να συζητάνε για μείωση του μπάτζετ και ταυτόχρονα μεταγραφή φερνάντεζ που θα θέλει 3 μύρια το χρόνο.


και καλά όταν λένε "μείωση του μπατζετ" εννοούν πως σε συνδυασμό με τη συγκυρία οτι λήγουν πολλά συμβόλαια,δεν θα ανανεωθούν με παραπάνω λεφτά.
αν τώρα μερικοί παίχτες δεν δεχτουν τα νέα συμβόλαια και φύγουν,τότε τα λεφτά που γλυτώνονται θα πάνε σε παίχτη βομπα(που έλεγε και ο συγχωρεμένος ο κακαουνάκης.τον οποίο τον έφαγε το παρακράτος μην ξεχνιόμαστε ph34r.gif )
pitto
QUOTE(lakersdynasty @ Jun 9 2010, 14:42 ) *



δεν θα με χάλαγε καθόλου ούτε Σοφο, ούτε και ο Μπουρούσης !!!
Απλα όμως δεν θα γίνει τίποτα.... Ο Μπιλ θα μείνει σε εμας, ο Μπουρούσης θα μείνει ΟΣΦΠ και ο Σοφο ΝΒΑ
lakersdynasty
Η ποικιλια των αποψεων στα ρεπορταζ για το μπατζετ παντως ειναι κομικοτραγικη.

1) Στραβωσε ο Ζοτς με το μπατζετ και το σκεφτονται οι Γιαννακοπουλοι
2) Καταλαβαινει ο Ζοτς οτι το μπατζετ θαναι περιορισμενο και κατα συνεπεια θα δωθουν χρηματα για τις ανανεωσεις αλλα οποιος δεν θελει μπορει να φυγει.
3) Ο Ζοτς ειναι ανενδοτος για το μπατζετ και θελει μπατζετ που να επιτρεπει τις ανανεωσεις + 1,2 καλες προσθηκες.

Εισαι εναααα χοοορτο μαγικοοοο δωσε μου λιγο για να πιωωωωω!
icon_drunk.gif
silversurfer
ε ρε γέλια που κάνουμε με την αποκλειστικότητα του καθενός..

αν κάποιος θέλει κ μπορεί ας μας πει αν στη φιέστα ανακοινωθεί κάτι γιατί ούτε νόβα έχω (ναι δεν έχω smile.gif ) όυτε στο γήπεδο θα πάω.
ALdaperan
εγω περιμενω εδω : http://livestreaming.forthnet.gr/

ισως το δειξει wink.gif
j-kidd13
QUOTE(silversurfer @ Jun 9 2010, 19:29 ) *
ε ρε γέλια που κάνουμε με την αποκλειστικότητα του καθενός..

αν κάποιος θέλει κ μπορεί ας μας πει αν στη φιέστα ανακοινωθεί κάτι γιατί ούτε νόβα έχω (ναι δεν έχω smile.gif ) όυτε στο γήπεδο θα πάω.

http://www.sport-fm.gr/article/277297

Eδω αναφερει τα γεγονοτα απο την εξελιξη της φιεστας
a bullet for your head
Συμφωνα με πληροφοριες ο Ζοτς συμφωνησε να παραμεινει για αλλα 2 χρονια,παιρνοντας ολες αυτες τις διαβεβαιωσεις που ηθελε,κατα τη συναντηση σου με τον κ.Π.Γιαννακοπουλο...& οτι θα ανακοινωθει στη φιεστα... rolleyes.gif
http://www.basketblog.gr/pages/ViewContent...amp;w=0&m=1

Αντε να δουμε...θα επαληθευτουν αυτες οι πληροφοριες?....
SG3ptshooter
QUOTE(a bullet for your head @ Jun 9 2010, 19:44 ) *
Αντε να δουμε...θα επαληθευτουν αυτες οι πληροφοριες?....

ευτυχώς που για άλλη μια φορά οι αποκλειστικές πληροφορίες είναι συνταρακτικές κι όχι κάτι που φαντάζει ως πιο πιθανό από όταν γεννήθηκε το ζήτημα.. rolleyes.gif

θα το δείξει λέει το νόβα στριμιν 69.gif
xristos_metal
Αυτοι εγραφαν οτι ενας κυκλος εκλεισε. Το παρουσιαζαν σιγουρο 24.gif

Το online streaming που δωθηκε μηπως δεν ειναι δωρεαν?
ALdaperan
QUOTE(a bullet for your head @ Jun 9 2010, 19:44 ) *
Συμφωνα με πληροφοριες ο Ζοτς συμφωνησε να παραμεινει για αλλα 2 χρονια,παιρνοντας ολες αυτες τις διαβεβαιωσεις που ηθελε,κατα τη συναντηση σου με τον κ.Π.Γιαννακοπουλο...& οτι θα ανακοινωθει στη φιεστα... rolleyes.gif
http://www.basketblog.gr/pages/ViewContent...amp;w=0&m=1

Αντε να δουμε...θα επαληθευτουν αυτες οι πληροφοριες?....


μονο για 2 χρονια? περιμενα τουλαχιστον 3 tongue.gif
SG3ptshooter
QUOTE(xristos_metal @ Jun 9 2010, 19:47 ) *
Το online streaming που δωθηκε μηπως δεν ειναι δωρεαν?

Αν όντως έκαναν στρίμιν κάτι που δείχνουν αποκλειστικά στην τιβί και ζητούσαν και χρήματα γι' αυτό θα ταν κάπως πόντιοι...

Ξεκίνησε
a bullet for your head
Τυχαιο...δεν νομιζω...(θελω να πιστευω)... rolleyes.gif
http://www.contra.gr/Basketball/Hellas/A1B...kos/276644.html
http://www.sport-fm.gr/article/277304
comrade
το streaming μια χαρα δουλευει...
Επιβεβαιωσαν και τα αδερφια την ανανεωση του ζελιμιρ...
ALdaperan
για 2 χρονια το επιβεβαιωνω
SG3ptshooter
ανανεώσε για δύ δυ δύο χρόνια τον κύυυριο Ο Ο Ο Ο Ομπράντοβιτς (το μεταφέρω αυτολεξεί tongue.gif )
il postino
To πρωτο βημα εγινε! ανανεωσε ο κοουτς και χαιρομαι διπλά !!!!

πρωτον , ανανεωσε ο κορυφαιος ευρωπαιος κοουτς στην ομαδα μας , οποτε καποια πραγματα ειναι δεδομενα , οπως εμπειρια , τακτικη , καλη προετοιμασια , τελεια διαχειριση κρισεων , τελεια αναγνωση των δεδομενων που παρουσιαζονται σε ενα αγωνα ,πληρη διαχειριση του ροστερ (ειδικα αν το ευνοουν οι συνθηκες)!

δευτερον , η ανανεωση του κοουτς θα παιξει μειζονα ρολο για την ανανεωση καποιων παικτων , μπορει και ολων!

οδηγουμαστε με αλλα λογια στη δημιουργια (ή ανανεωση) μιας ομαδας που θα χτυπησει για μια ακομα χρονια και τους 3 τιτλους!

το μονο που χρειαζεται η ομαδα ειναι φρεσκαδα και μεγαλυτερο rotation. καποιοι παικτες μας μπαινουν σε ηλικιες που θελουν συντηρηση και οχι ξετινασμα τυπου 30λεπτα και 40λεπτα.

θελουμε , με αλλα λογια , ενα καλο γκαρντ για να βοηθησει την περιφερεια στη θεση του "πουλεν" μου του καλαθη και ενα ψηλο ετοιμο για να ξεκουραζει τον μαικ στη θεση του γκιοργκι!!!! και εννοειται να αντικατασταθει επαξια οποιος φυγει!

υ.γ εκτος και αν ο σερμαντινι και ο καλαθης βαλθουν να μας αποδειξουν το καλοκαιρι οτι αξιζουν να ειναι στο ροστερ του παο!!!! με πολυ σκληρη δουλεια ολα γινονται αλλα μεχρι στιγμης δε δειχνουν ικανοι να προσφερουν σε τετοιο επιπεδο.

υ.γ μεχρι τωρα ημουν της αποψης οτι καλο ειναι να ψαχνουμε για αντικαστατη του σαρας! βλεποντας ομως το τρεξιμο του και τα πατηματα του στους τελικους αρχιζω και αναθεωρω! αν νιωθει γερός και φρεσκος ακομα να προσφερει ποιοτικα 10λεπτα και 15λεπτα με ενα συμβολαιο λογικο τοτε γιατι οχι!!!!!! με οδηγει σιγα σιγα σε κωλοτουμπα ολκης !!!!!!! για να γινει κατι τετοιο ομως θεωρω την αποκτηση καλου γκαρντ ή τη δραματικη βελτιωση του καλαθη στην περιφερεια επιτακτικη!!!!

xristos_metal
Ο Αντερσεν για ψηλος φιλε ειναι οτι πρεπει για τον Παναθηναικο.
ALdaperan
ακουσατε τι ειπε ο ζοτς στην ερωτηση της δημοσιογραφου για τα πλανα του οσον αναφορα τη ομαδα?

ειπε αυτολεξη : να διατηρησουμε οσο γινεται την ομαδα οπως ειναι που μας εφερε αλλον εναν τιτλο

δεν ξερω αν λεει κατι αυτο wink.gif
vastravoud
Ρε παιδιά μόνο εγώ δεν τον είδα τόσο χαρούμενο στη φιέστα;

Επίσης, η ανανέωση του Ζοτς σημαίνει ότι μένει και ο Ιτούδης;
ALdaperan
QUOTE(vastravoud @ Jun 9 2010, 22:13 ) *
Ρε παιδιά μόνο εγώ δεν τον είδα τόσο χαρούμενο στη φιέστα;

Επίσης, η ανανέωση του Ζοτς σημαίνει ότι μένει και ο Ιτούδης;


αυτη την απορία έχω και εγω...πανε πακέτο? οχι εγω τον είδα νορμαλ απλα ειναι μαλλον ο χαρακτηρας του.. δε του πολυαρέσουν τα πανηγυρια , συνεντευξεις κλπ κλπ

το θέμα ειναι το εξής: η ομάδα δε πρόκειτε να έχει πολλες αλαγες απο μεταγραφες... θα παραμεινει οσο το δυνατον ως είναι και το μπατζετ δε προκειτε να αυξηθει , προς τα κατω μπορει να παει προς τα πανω οχι!!

οποτε μη περιμενει κανεις μεταγραφη αεροδρομιου

επειτα για σπανουλη το θεμα μενει ανοιχτο...σε ερωτηση της δημοσιογραφου για το αν θα παραμεινει απαντησε με ενα "θα δουμε" αφηνοντας ουσιαστικα ολα τα ενδεχόμενα ανοιχτά...αλλωστε ο σπανουλης μας την έχει ξανακανει για τα ξενα αλλη μια φορα δεν ειναι δύσκολο tongue.gif
SG3ptshooter
QUOTE(vastravoud @ Jun 9 2010, 22:13 ) *
Ρε παιδιά μόνο εγώ δεν τον είδα τόσο χαρούμενο στη φιέστα;

Επίσης, η ανανέωση του Ζοτς σημαίνει ότι μένει και ο Ιτούδης;

Πάντα έτσι είναι, δεν είδες και το Διαμαντίδη; Άμα τους πεις να το ρίξουν έξω νοιώθουν τόσο άβολα... Ψάχνουν να βρουν γιατί δεν υπάρχει στόχος.... rolleyes.gif

Από που προκύπτει το αντίθετο; Δε έχει ακουστεί κάτι για επιλογή του κάπου ως πρώτου προπονητή. Νομίζω είναι τιμ που δε σπάει εύκολα.


Από τους παίκτες 99% ο μόνος που δε φίλησαν ήταν ο Πέκοβιτς; Μακάρι να βγω ψεύτης και σιχαίνομαι που τατιανίζω, αλλά αυτό είδα. Ας ελπίσουμε ότι δεν τον έφταναν ή ότι τα χουμε βρει με τον Άλεξ... blink.gif
vastravoud
Τέτοιες γιορτές είνια φτιαγμένες για κάτι αρρωστάκια σαν το Σάρας smile.gif

Παρεμπιπτόντως, και τι δε θα 'δινα για να ηξερα τι σκ@τ@ μικρολεπτομέρειες ήταν.
ALdaperan
εγω θα ήθελα να ξερα τι ψηθυριζαν οι προεδροι στα αυτια των παιχτων κατα τη διαρκεια των χειραψιων τους στην απονομη!!!
Nik Tepits
Αντε με το καλο Ζοτς! Θα κατσει 13 χρονια τελικα...Τυχαιο? Δεν νομιζω!

Ενδιαφεροντες δηλωσεις Ζοτς:

http://prasinanea.gr/basket/a1/article183144.ece

Εκει που λεει κατι για τους παιχτες που ελπιζει να καταλαβουν την κατασταση στην Ελλαδα, και να δεχθουν λιγοτερα...με ανησυχει. Το μεγαλο βημα εγινε με την παραμονη Ζοτς, αλλα πιστευω καποιος βασικος θα φυγει. Η ο Σπανουλης η ο Πεκο.

Δηλωσεις Σαρας, να λεει οτι ο Ζοτς "αλλα τους ελεγε"??? ohmy.gif Tι γινεται ρε παιδια?

http://prasinanea.gr/basket/a1/article183250.ece
lakersdynasty
δεν εγινε τιποτα. αλλα στην κυριολεξια δεν εγινε τιποτα.

ο Ζοτς δηλωσε ο ιδιος οτι εδωσαν τα χερια με τους Γιαννακοπουλους και οτι ο λογος των συμβαλλομενων μετραει. Αλλα συμβολαιο μερι τωρα δεν υπαρχει. Πρωτα θα υπογραφει το συμβολαιο και μετα θαναι ολα επισημα.

απλα ο Σαρας εχει ως ορο παραμονης το να ειναι ο Ζοτς προπονητης της ομαδας. Επισης εχει ως ορο να μαθει 10 μερες μετα την ληξη του πρωταθληματος απο την ομαδα αν θελει να τον κρατησει...

οποτε περημενουμε.

Την παρασκευη θα ερθει ο μανατζερ των Σπανουλη και Πεκοβιτς και θα γινουν οι πρωτες επαφες.

Σε 7-10 μερες σιγουρα θα εχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικονα για το τι θελει να κανει ο καθενας.
vastravoud
O Ζοτς ΣΥΜΦΩΝΗΣΕ, αλλά δεν υπέγραψε.

Είμαι πραγματικά περίεργος να μάθω το "παρασκήνιο" πίσω απ' όλα αυτά.
a bullet for your head
Θυμαμαι παλιοτερη δηλωση του,που ελεγε οτι οι διαπραγματευσεις του με τους κ.Γιαννακοπουλους δεν κρατανε & πολυ...
Και οτι συνηθως πρωτα υπαρχει προφορικη συμφωνια & μετα ερχεται ο εκπροσωπος του(αν θυμαμαι καλα ενας Σερβος δικηγορος),για να τακτοποιηθουν οι οποιες λεπτομερειες(συνταξη & υπογραφη συμβολαιου).
Σ'αυτη τη περιπτωση η συναντηση που προηγηθηκε ηταν 3ωρη...που σημαινει οτι ειπωθηκαν αρκετα πραγματα & ενδεχομενως να επρεπε να ξεπεραστουν καποια αρχικα εμποδια..
Δεν αποκλειεται τα δεδομενα να ηταν διαφορετικα...& να διαφοροποιηθηκαν τις τελευταιες ωρες & μαλιστα μεσα απ'αυτη τη συναντηση...

Απ τη στιγμη που υπηρξε προφορικη συμφωνια,δωσαν τα χερια & ανακοινωθηκε & δημοσια,νομιζω οτι το θεμα εληξε & απομενουν μονο καποια τυπικα-διαδικαστικα.
Nik Tepits
QUOTE(vastravoud @ Jun 9 2010, 13:42 ) *
O Ζοτς ΣΥΜΦΩΝΗΣΕ, αλλά δεν υπέγραψε.

Είμαι πραγματικά περίεργος να μάθω το "παρασκήνιο" πίσω απ' όλα αυτά.



Εγω απορω με τις δηλωσεις Σαρας...δηλαδη ο Ζοτς τους ειχε πει οτι δεν θα μεινει? Τι θα πει αλλα μας ειπε στα αποδυτηρια?

Οσο για τον Ζοτς οτι συμφωνησε και δεν υπεγραψε ακομα, δεν τρεχει τιποτα...υπαρχει αλληλοσεβασμος και ο λογος των δυο μετραει. Θα πεσουν και οι υπογραφες, no worries!
vastravoud
Απλώς, δεν ξέρω, ίσως ΚΑΤΙ να έγινε. Με δεδομένο ότι και ο Σάρας πέταξε το "άλλα μας έλεγε ο Ζοτς" και ότι γενικά δε μου φαινόταν και ΠΟΛΥ οκ με τους αδερφούς(ειδικά τον Παύλο), ίσως να μην είναι όλα ρόδινα.

Το θέμα είναι το ΤΙ σκατα μπορεί να μην είναι τόσο οκ.
j-kidd13
QUOTE(vastravoud @ Jun 9 2010, 23:55 ) *
Απλώς, δεν ξέρω, ίσως ΚΑΤΙ να έγινε. Με δεδομένο ότι και ο Σάρας πέταξε το "άλλα μας έλεγε ο Ζοτς" και ότι γενικά δε μου φαινόταν και ΠΟΛΥ οκ με τους αδερφούς(ειδικά τον Παύλο), ίσως να μην είναι όλα ρόδινα.

Το θέμα είναι το ΤΙ σκατα μπορεί να μην είναι τόσο οκ.

To μυαλο μου παει μονο στο "καμαρι" του Παυλου...Και στις γνωστες αντιδρασεις του.Δεν βρικω τον λογο να μην τα παει καλα με τα αδερφια...Βασιλια τον εχουν και του εχουν δωσει εν λευκω την ομαδα.
lakersdynasty
QUOTE(vastravoud @ Jun 9 2010, 23:55 ) *
Απλώς, δεν ξέρω, ίσως ΚΑΤΙ να έγινε. Με δεδομένο ότι και ο Σάρας πέταξε το "άλλα μας έλεγε ο Ζοτς" και ότι γενικά δε μου φαινόταν και ΠΟΛΥ οκ με τους αδερφούς(ειδικά τον Παύλο), ίσως να μην είναι όλα ρόδινα.

Το θέμα είναι το ΤΙ σκατα μπορεί να μην είναι τόσο οκ.


Στην συναντηση παρα τα οσα γραφτηκαν για τους Γιανακοπουλους που συζητησαν με τον Ζοτς, δεν ηταν και οι 2 εκει.

Εκει ηταν ο Θανασης μαζι με τον γιο του Παυλου. Ο Παυλος ηρθε αργοτερα αφου ειχαν τελειωσει ολα.

Προφανως η συζητηση για το μπατζετ μπορει να τραβηξε λιγο περισοτερο αλλα αυτο που πραγματικα ηταν κρισημο αρα και χρονοβορο ητανε το οργανωτικο κοματι δηλαδη οτι αφορα τις σχεσεις μεταξυ διοικησης αγωνιστικου τμηματως και των οποιονδηποτε παρεμβασεων μεταξυ των.

Το γεγονος ομως οτι ο Παυλος δεν ηταν παρον στην ολη συζητηση οπου ηξερε οτι θα συζητηθει κατι το οποιο εχει να κανει με τον γιο του ισως να ηταν κατι που δεν αρεσε στον Ζοτς γιατι μεχρι τωρα ηξερε οτι υπαρχει συνεννοηση σε ολα.

οσο για τις δηλωσεις του Σαρας:

QUOTE
Ο Σαρούνας Γιασικεβίτσιους για το συμβόλαιό του με τον Παναθηναϊκό τόνισε: «Δεν εξαρτάται μόνο από εμένα. Ο Παναθηναϊκός γνωρίζει την εκκρεμότητα του συμβολαίου μου και θα δούμε. Στην συνέχεια για την ανακοίνωση της παραμονής του Ζέλικο Ομπράντοβιτς στην ομάδα τόνισε: «Η παραμονή του Ζέλικο Ομπράντοβιτς είναι ότι καλύτερο για τον Παναθηναϊκό. Με τόσες επιτυχίες που έχει φέρει στην ομάδα δεν το βρίσκω παράλογο να παραμείνει και μάλιστα απορούσα πως και δεν είχε υπογράψει ακόμα».


αυτες ακουγονται καλητερα?

ειναι απο το theplayer.gr

Ο Ζοτς περισοτερο απο ποτε φετος καθοταν στον παγκο και αφηνε τον Ιτουδη να σηκονεται να δινει οδηγιες κτλ. Οχι ανεξελεγκτα αλλα επερνε περισοτερες πρωτοβουλιες.

Και πιστευω οτι στα επομενα 2 χρονια θα το δουμε σε ακομη μεγαλητερη εκταση.

Εννοειται οτι οι 2 τους παντα θα πηγαινουν πακετο οσο κοουτσαρει ο Ζοτς.
lakersdynasty
Παντως ο Λαουδης φαινεται αρκετα αισιοδοξος.

QUOTE
Μπήκαν οι βάσεις για το 32ο και το 33ο!
09 Ιουν. 2010 23:03
Άρης Λαούδης

Μπορεί αυτή τη φορά να χρειάστηκαν παραπάνω από πέντε λεπτά, αλλά η ουσία δεν αλλάζει… Σε μια συνάντηση που κράτησε περισσότερο από τρεις ώρες, ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς και η διοίκηση του Παναθηναϊκού έδωσαν τα χέρια και θα πορευτούν μαζί τουλάχιστον μέχρι το 2012.
2 σχόλιο/α

Η ανανέωση της συνεργασίας αποδεικνύει δύο πράγματα: Πρώτον, ανεξάρτητα με την οικονομική κρίση και την κατάσταση που επικρατεί στη χώρα, η διοίκηση είναι αποφασισμένη να στηρίξει την ομάδα και να τη διατηρήσει στην κορυφή. Δεύτερον, για να αποφασίσει ο Ομπράντοβιτς να παραμείνει στην ομάδα, σημαίνει ότι πήρε τις κατάλληλες εγγυήσεις για την παραμονή των παικτών «κλειδιά», ώστε ο Παναθηναϊκός να παραμείνει ανταγωνιστικός και να συνεχίσει την εκπληκτική του πορεία…

Η παραμονή του Σέρβου χάρισε απίστευτη ανακούφιση στον κόσμο και τολμώ να πω πως πανηγυρίστηκε περισσότερο και από την στιγμή που ο Διαμαντίδης σήκωνε το τρόπαιο στον ουρανό του ΟΑΚΑ. Για τον κόσμο του Παναθηναϊκού, ο Ομπράντοβιτς δεν είναι απλά ένας καλός προπονητής, δεν είναι απλά ένα σύμβολο, είναι ο άνθρωπος που τους κάνει να αισθάνονται σιγουριά σε κάθε περίπτωση, ο άνθρωπος που… ξυπνά εφιάλτες στον «αιώνιο» αντίπαλο. Με τέσσερις παίκτες να βρεθεί ο Παναθηναϊκός στο παρκέ, η πλειοψηφία του κόσμου θα πει «για να το κάνει ο Ζέλικο κάτι θα ξέρει…» κι αυτή η μη αμφισβήτηση είναι το μεγαλύτερο κέρδος που έχουν οι «πράσινοι». Είναι απίστευτα σημαντικό ο κόσμος να εμπιστεύεται τυφλά την ομάδα, τον προπονητή και να εκφράζει την εμπιστοσύνη του με κάθε τρόπο, με χειροκρότημα ακόμη και στις ήττες ή τις δύσκολες στιγμές…

Ο Ομπράντοβιτς και η διοίκηση έκαναν λοιπόν το καθήκον τους, ανανέωσαν μια απόλυτα επιτυχημένη συνεργασία και τώρα μένει να δούμε τι θα γίνει με τις υποθέσεις των παικτών. Ο «Ζοτς» ξεκαθάρισε θέλει όλους τους υπάρχοντες παίκτες κι όταν λέει «όλους» εννοεί όλους… Με τη λογική αυτή, αφήνουμε λοιπόν πίσω τα σενάρια και θεωρούμε δεδομένη την επιθυμία του Ομπράντοβιτς να κρατήσει και τον Γιασικεβίτσιους, αλλά και όλους τους παίκτες που αυτή την στιγμή υπάρχουν στο ρόστερ. Μέσα στην εβδομάδα θα κριθεί το μέλλον του Σπανούλη, ο μάνατζερ του οποίου έρχεται στην Ελλάδα κι εν συνεχεία θα ακολουθήσουν οι Μπατίστ, Νίκολας, Γιασικεβίτσιους.


και εαν πραγματι η παραμονη του Σαρας ειναι δεδομενη τοτε τα πραγματα αλλαζουν. Και η οποιαδηποτε προσθηκη ειναι να γινει στην ομαδα θα πρεπει να συζητηθει μετα τις ανανεωσεις.
greeneyes13
QUOTE(Nik Tepits @ Jun 9 2010, 23:33 ) *
Αντε με το καλο Ζοτς! Θα κατσει 13 χρονια τελικα...Τυχαιο? Δεν νομιζω!

Ενδιαφεροντες δηλωσεις Ζοτς:

http://prasinanea.gr/basket/a1/article183144.ece

Εκει που λεει κατι για τους παιχτες που ελπιζει να καταλαβουν την κατασταση στην Ελλαδα, και να δεχθουν λιγοτερα...με ανησυχει. Το μεγαλο βημα εγινε με την παραμονη Ζοτς, αλλα πιστευω καποιος βασικος θα φυγει. Η ο Σπανουλης η ο Πεκο.

Δηλωσεις Σαρας, να λεει οτι ο Ζοτς "αλλα τους ελεγε"??? ohmy.gif Tι γινεται ρε παιδια?

http://prasinanea.gr/basket/a1/article183250.ece


τι εννοεί ο σαρας να περάσει το καλοκαίρι και βλέπουμε;
δεν νομίζω να του δοθεί τόσς χρόνος...δεν έχει το πάνω χέρι στις συζητήσεις πλέον...
lakersdynasty
QUOTE(greeneyes13 @ Jun 10 2010, 00:32 ) *
τι εννοεί ο σαρας να περάσει το καλοκαίρι και βλέπουμε;
δεν νομίζω να του δοθεί τόσς χρόνος...δεν έχει το πάνω χέρι στις συζητήσεις πλέον...


τι ακριβως εννοεις?

αυτο που αναφερεις μαλλον κολλαει με την σιγουρη παραμονη του Ζοτς και την απαντηση που περημενει απο την ομαδα για το αν τον υπολογιζουν η οχι...

vastravoud
Παραθέτω τον Ασπρούλια:

QUOTE
Σαρούνας Γιασικεβίτσιους: «Δεν δικό μου θέμα η παραμονή μου. Εχουμε όψιον στο συμβόλαιο και ξέρετε πως είναι αυτά τα πράγματα». Εν συνεχεία του έγινε ερώτηση για την παραμονή του Ζέλικο Ομπράντοβιτς και απάντησε αινιγματικά… «Αν έχει συμβόλαιο». Όταν του είπαν ότι έτσι έγινε γνωστό, απάντησε: «Προτιμώ να εμπιστεύομαι εκείνον, παρά εσάς». «Μα το ανακοίνωσε ο Θανάσης Γιαννακόπουλος… «Δεν ξέρω… . Ο Ζελικο μας είπε άλλα»... Για να συνεχίσει: «Αν μείνει θα είναι τα καλύτερα νέα. Όταν είναι τόσο επιτυχημένος ένας προπονητής σε μία ομάδα δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο να μην τον θέλουν. Ομολογώ ότι είμαι έκπληκτος που δεν υπέγραψε ο Ομπράντοβιτς από τώρα». Οσο για το κλείσιμο μία χρονιάς με το πρωτάθλημα… «Είναι σημαντικό να έχεις κάτι να πανηγυρίσεις. Ελπίζω ο Θεός να μας βοηθήσει να πανηγυρίσουμε ακόμα περισσότερους τίτλους. Στο μεταξύ πρέπει να περάσει το καλοκαίρι και βλέπουμε».
traveller
Καλησπέρα κι από μένα.

Είμαι πολύ ευχαριστημένος με τις εξελίξεις , όπως τουλάχιστο αυτές "τρέχουν" μέχρι τώρα. Βέβαια θα μπορούσαν να είναι όλα πιο...ήσυχα αλλά οι διοικούντες "ψοφάνε" για αναγνώριση και για της "δια βοής" αποδοχή των πράξεών τους, δεν είναι κάτι καινούριο και βέβαια δεν είναι το πρωτεύον.

Για το τι εννούσε με το "άλλα μας έλεγε ο Ζοτς" ο Σάρας δεν ξέρω, μπορώ όμως να υποθέσω ότι πιθανό να τους είχε πει ότι θα ανανεωθούν πρώτα τα δικά τους συμβόλαια και μετά θα πάρει σειρά αυτός. Δεν ξέρω, μια εικασία κάνω.

Τώρα :

-Πρέπει να πάρει σειρά ο Σπανούλης. Παίχτης κλειδί για την ομάδα μας που δεν έχουμε την πολυτέλεια να χάσουμε . Δεν είναι σίγουρο ότι θα μείνει αλλά το σίγουρο είναι ότι θα συζητήσει πρώτα με μας. Αυτό τουλάχιστο φαίνεται να βγαίνει μέχρι τώρα απο αυτά που γράφονται.

-Πρέπει να γίνουν δεκτές οι εισηγήσεις του κόουτς για το ρόστερ. Και εάν υπάρχει θέμα μείωσης του μπάτζετ πιστεύω ότι με καλή θέληση όλα γίνονται. Δεν πιστεύω ότι θα παίξει δραματική μείωση αλλά βέβαια όποιος νομίζει ότι θα πρέπει να "φτιάξει" και τα εγγόνια του από τον Παναθηναϊκό , ας πάει στο καλό.

- Ο Πέκο δεν εξαρτάται από εμάς, αλλά εάν φύγει, Μάριτς πάσει θυσία και ας λέει ότι θα μείνει ένα χρόνο ακόμα στο Βελιγράδι. Πολλοί λένε και ξε-λένε δε θα είναι ο πρώτος ούτε ο τελευταίος.

-Θεωρώ τις περιπτώσεις Μήτσου/Ντρου σχετικά απλές , ενώ ελπίζω να τελειώσουμε θετικά και με τον Μάικ

-Δεν τρέφω αυταπάτες για μεγάλο 3άρι. Πρώτο επειδή δεν υπάρχουν και δεύτερο εάν βρεθεί ,θα κάνει ένα σκασμό λεφτά. Επίσης δεν είμαι πεπεισμένος κατά πόσο ο κόουτς θέλει παιχτη εκεί. Μάλλον δε θέλει.

-Το δις εξαμαρτείν δεν επιτρέπεται , τουλάχιστο σε μια ομάδα της δικής μας εμβέλειας. Κοιτάμε προς Τορίνο μεριά του χρόνου , πράγμα που σημαίνει ότι η ομάδα χρειάζεται ενίσχυση τουλάχιστο στους ψηλούς. Δεν ήταν κατάσταση αυτή η φετινή να τρέχουμε να δηλώσουμε παίχτη στο "παρά ένα".
Έλληνας/ξένος/κοινοτικός/ πρέπει οπωσδήποτε να ενισχυθούμε εκεί.

-Όχι άλλες "περιπτώσεις Βεργίνη", δε μας παίρνει.

-Κοιτάμε το μέλλον, που μάλλον το έχουμε παραμελήσει αδικαιολόγητα.
roben

Πιστεύω ότι ο Σάρας εννοούσε απλά ότι ο Ζοτς δεν έχει υπογράψει,κάτι που αληθεύει...Απλά ο Λιθουανός λόγω νοοτροπίας δεν τα καταλαβαίνει τα ''δώσαμε τον λόγο μας'',''συζητήσαμε και τα βρήκαμε'',συμφωνήσαμε προφορικά'' κτλ κτλ... Υπογραφές έπεσαν?? Συμβόλαιο υπάρχει?? Όχι !! Άρα δεν υπάρχει συμφωνία !! Είναι θέμα αντίληψης και ερμηνείας των δεδομένων... Όσον αφορά το δικό του συμβόλαιο έχω την εντύπωση ότι την οψιόν ανανέωσης την έχει ο Παναθηναικός και ότι αν θέλει να κρατήσει τον παίκτη με τους υπάρχοντες όρους πρέπει να την ενεργοποιήσει μέχρι τέλος Ιουνίου...Διαφορετικά ο Γιασικεβίτσιους μένει ελεύθερος και οι διαπραγματεύσεις ξεκινάνε από την αρχή...
traveller
Με κείνο το μεγάλο όνομα ΝΒΑer τι γίνεται??? έχασε το αεροπλάνο??? tongue.gif

roben

Και τώρα τι ?? Καταρχήν πρέπει να γίνει σαφές το εξής... Γιαννακόπουλοι και Ζοτς δεν συμφώνησαν να μείνουν όλοι οι παίκτες,συμφώνησαν ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ να μείνουν όλοι οι παίκτες...Αυτό σημαίνει ότι το μπάτζετ θα παραμείνει σε υψηλά επίπεδα και στους παίκτες θα προσφερθούν ''δυνατά'' συμβόλαια...Όχι όμως απαραίτητα τόσο ''δυνατά'' όσο θέλουν οι ίδιοι ή όσο τους προσφέρουν άλλες ομάδες...Σε απλά ελληνικά αν κάποιος εκ των καλαθοσφαιριστών των οποίων τα συμβόλαια λήγουν δεχτεί μια άκρως δελεαστική πρόταση αρκετά υψηλότερη από εκείνη του Παναθηναικού η ομάδα μας δεν θα μπει στην διαδικασία των διαπραγματεύσεων αλλά απλά θα αφήσει τον παίκτη να επιλέξει...Γι αυτό και ο Ομπράντοβιτς τόνισε χαρακτηριστικά ότι θα μείνει όποιος θέλει να μείνει...

Το νέο δεδομένο που ουσιαστικά μειώνει το μπάτζετ έστω και αν φαινομενικά μοιάζει σταθερό είναι η αλλαγή στο σύστημα φορολόγησης η οποία πλέον δεν είναι 20% αλλά 45% !! Θα εξηγήσω τι σημαίνει αυτό για όσους ίσως δεν έχουν καταλάβει... Ας πούμε ότι ένας παίκτης υπογράφει συμβόλαιο 1 εκ ευρώ... Μέχρι τώρα η φορολογία ήταν 20% δηλ 200.000 ευρώ...Ο παίκτης λάμβανε καθαρά 1 εκ ευρώ και τον φόρο τον πλήρωνε η ομάδα...Με απλά λόγια εμείς μπορεί να λέγαμε ότι ο τάδε παίκτης στοιχίζει στην ομάδα 1 εκ ευρω αλλά στην πραγματικότητα στοίχιζε 1,2 εκ ευρώ... Με τα νέα φορολογικά δεδομένα το πραγματικό ποσό το οποίο θα καταλαμβάνει από το μπάτζετ της ομάδας ο παίκτης αυτός θα είναι σχεδόν 1,5 εκ ευρώ...(1,45 για την ακρίβεια) Άλλο λοιπόν τι λαμβάνει ο παίκτης και άλλο τι στοιχίζει ο παίκτης στην ομάδα,τα δύο ποσά δεν είναι ταυτόσημα...Αν ας πούμε ο Σπανούλης ζητήσει 2,5 εκ ευρώ τον χρόνο το μπάτζετ της ομάδας για τον Σπανούλη δεν θα είναι 2,5 εκ ευρω τον χρόνο αλλά περίπου 3,7 εκ ευρώ τον χρόνο !! (ενώ με το παλιό σύστημα θα ήταν 3 εκ ευρω τον χρόνο-άλλο λοιπόν η εφορία να είναι 500.000 ευρώ και άλλο να είναι 1,2 εκ ευρώ-αυτά τα 700 χιλιάρικα διαφορά είναι από μόνα τους ένα επιπλέον συμβόλαιο) Πρέπει λοιπόν να γίνουν κάποιες υποχωρήσεις...Είτε δηλαδή να δεχτούν κάποια μείωση αποδοχών οι παίκτες είτε ένα μέρος της εφορίας να το πληρώνουν οι ίδιοι,είτε έτσι είτε αλλιώς τα καθαρά χρήματα που θα μπαίνουν στην τσέπη τους θα είναι λιγότερα... (Στο NBA για παράδειγμα οι παίκτες πληρώνουν μόνοι τους την φορολογία,τα ποσά που διαβάζετε ότι λαμβάνουν είναι μεικτά-ένας παίκτης δηλ που αμοίβεται με 1 εκ δολάρια βάζει στην τσέπη του κάτι παραπάνω από τα μισά από αυτά,περίπου 550 με 600 χιλιάρικα) Επίσης πρέπει να λάβουμε υπόψην μας ότι η ισοτιμία δολαρίου-ευρώ μεταβάλλεται υπέρ του δολαρίου,έτσι τα συμβόλαια των παικτών που έχουν ζητήσει να αμοίβονται σε δολάρια (πχ Μπατίστ) γίνονται πρακτικά ''βαρύτερα''!

Είναι λοιπόν δεδομένο ότι ο Παναθηναικός θα κάνει καλές προτάσεις σε όλους τους παίκτες...Θα υπάρχουν ωστόσο και οι απαιτούμενες περικοπές λόγω της βαρύτερης φορολογίας που μειώνει το ''καθαρό'' μπάτζετ των ομάδων...Είναι λοιπόν και θέμα θέλησης και κατανόησης των παικτών να ανανεώσουν με τους νέους όρους συνεκτιμώντας πέρα του οικονομικού και όσα υπόλοιπα τους παρέχει η ομάδα μας...(καλό κλίμα,υψηλό επίπεδο,δυνατότητα κατάκτησης τίτλων,αγάπη κόσμου κτλ κτλ...)

Οψόμεθα...
vastravoud
QUOTE(traveller @ Jun 10 2010, 00:22 ) *
Καλησπέρα κι από μένα.

Είμαι πολύ ευχαριστημένος με τις εξελίξεις , όπως τουλάχιστο αυτές "τρέχουν" μέχρι τώρα. Βέβαια θα μπορούσαν να είναι όλα πιο...ήσυχα αλλά οι διοικούντες "ψοφάνε" για αναγνώριση και για της "δια βοής" αποδοχή των πράξεών τους, δεν είναι κάτι καινούριο και βέβαια δεν είναι το πρωτεύον.

Για το τι εννούσε με το "άλλα μας έλεγε ο Ζοτς" ο Σάρας δεν ξέρω, μπορώ όμως να υποθέσω ότι πιθανό να τους είχε πει ότι θα ανανεωθούν πρώτα τα δικά τους συμβόλαια και μετά θα πάρει σειρά αυτός. Δεν ξέρω, μια εικασία κάνω.


Ο φίλος roben ενδεχομένως να έχει δίκιο. Ο Σάρας που είναι και λίγο φραγκοφονιάς ενδεχομένως να θεωρεί "συμφωνία=συμβόλαιο".

tongue.gif

Από την άλλη δε μου το βγάζετε από το μυαλό ότι κάτι δεν ήταν όπως συνήθως. Τι μπορεί άραγε να ήταν αυτό;

QUOTE
-Πρέπει να πάρει σειρά ο Σπανούλης. Παίχτης κλειδί για την ομάδα μας που δεν έχουμε την πολυτέλεια να χάσουμε . Δεν είναι σίγουρο ότι θα μείνει αλλά το σίγουρο είναι ότι θα συζητήσει πρώτα με μας. Αυτό τουλάχιστο φαίνεται να βγαίνει μέχρι τώρα απο αυτά που γράφονται.


Συμφωνώ 100%

QUOTE
-Πρέπει να γίνουν δεκτές οι εισηγήσεις του κόουτς για το ρόστερ. Και εάν υπάρχει θέμα μείωσης του μπάτζετ πιστεύω ότι με καλή θέληση όλα γίνονται. Δεν πιστεύω ότι θα παίξει δραματική μείωση αλλά βέβαια όποιος νομίζει ότι θα πρέπει να "φτιάξει" και τα εγγόνια του από τον Παναθηναϊκό , ας πάει στο καλό.


Ω ναι! Ουδείς αναντικατάστατος, πάντα.

QUOTE
- Ο Πέκο δεν εξαρτάται από εμάς, αλλά εάν φύγει, Μάριτς πάσει θυσία και ας λέει ότι θα μείνει ένα χρόνο ακόμα στο Βελιγράδι. Πολλοί λένε και ξε-λένε δε θα είναι ο πρώτος ούτε ο τελευταίος.


Είτε φέτος φύγει, είτε του χρόνου, πάλι θα ψάχνουμε για βασικό σέντερ sad.gif

Άσχετο αλλά η σκηνή χτες που σήκωσε τον Σάρας να καρφώσει ήταν όλα τα λεφτά. Είναι κτήνος πάντως, τον σήκωσε σα να σηκώνει τα ψώνια του σουπερμάρκετ.

QUOTE
-Θεωρώ τις περιπτώσεις Μήτσου/Ντρου σχετικά απλές , ενώ ελπίζω να τελειώσουμε θετικά και με τον Μάικ


Ειδικά εφ' όσον ανανέωσε ο Ζοτς, απλοποιούνται πολύ τα πράγματα εκεί. Και ο Μήτσος, και ο Ντρου εμμέσως πλην σαφώς το ανέφεραν ως βασικό παράγοντα για την ομάδα

QUOTE
-Δεν τρέφω αυταπάτες για μεγάλο 3άρι. Πρώτο επειδή δεν υπάρχουν και δεύτερο εάν βρεθεί ,θα κάνει ένα σκασμό λεφτά. Επίσης δεν είμαι πεπεισμένος κατά πόσο ο κόουτς θέλει παιχτη εκεί. Μάλλον δε θέλει.


Εγώ απλώς νομίζω ότι δε θέλει παίκτη "ο,τι να 'ναι". Ο Ζοτς θέλει μιν. 2 ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟΥΣ παίκτες στο παρκέ απ' όσο έχω καταλάβει, και αν το τριάρι δεν είνια στυλ Σισκάουσκας, τότε.....δεν!

QUOTE
-Το δις εξαμαρτείν δεν επιτρέπεται , τουλάχιστο σε μια ομάδα της δικής μας εμβέλειας. Κοιτάμε προς Τορίνο μεριά του χρόνου , πράγμα που σημαίνει ότι η ομάδα χρειάζεται ενίσχυση τουλάχιστο στους ψηλούς. Δεν ήταν κατάσταση αυτή η φετινή να τρέχουμε να δηλώσουμε παίχτη στο "παρά ένα".
Έλληνας/ξένος/κοινοτικός/ πρέπει οπωσδήποτε να ενισχυθούμε εκεί.


Ήταν όμως και μια "τρελη" χρονιά με τόσους πολλούς τραυματισμούς.

Οπωσδήποτε ομως πρέπει να ενισχυθουμε. Όχι ντε και καλά με κάποιον σπουδαίο παίκτη, απλά να αμύνεται καλά και να δίνει ένα στοιχειωδώς καλό σκριν. Δηλαδη να μην πάίζουμε με τέσσερις επιθετικά.
cryptic
O Bωβός απο ότι φαίνεται αποχωρεί απο το Μαρούσι. Ψώνια θα κάνουμε απο εκεί; smile.gif
lakersdynasty
Ετσι οπως διαμορφονονται τα πραγματα μετα την ανακοινωση παραμονης του Ομπραντοβιτς ειναι φανερο πια οτι το προβλημα στον σχεδιασμο/ανανεωσεις δεν ξεκινα απο καποιον/ους παικτες αλλα απο εναν μανατζερ, τον Ραζνάτοβιτς.

ειναι προφανες οτι οι διεκδικητες του Σπανουλη θα δωσουν περισοτερα χρηματα απο οτι ο ΠΑΟ και ειναι επισης φανερο οτι στην περιπτωση του Πεκο δεν προκειται να γινει ποτε σαφες το τι θελει πραγματικα ο παικτης αφου περισοτερες δηλωσεις του του μανατζερ της Μινεσοτα ακουμε πααρα του ιδιου για τις προθεσεις του να παει στο ΝΒΑ.

Το θεμα ειναι οτι απο αυτα τα 2 θεματα επηρεαζονται αμεσα και ολα τα αλλα. διοτι οκ με τον ΔΔ υπαρχει συνεννοηση. Ποσο ομως δεν υπαρχει. Και εαν σκφτει καποιος οτι το ποσο με το οποιοι θα ανανεωσει ο αρχηγος θα ειναι "οδηγος" για τα υπολοιπα συμβολαια και ο αρχηγος υπογραψει πχ καπου στα 2.5 εκ το χρονο και προσφερθει συμβολαιο στον Σπανουλη καπου λιγο πιο κατω ενω οι εναλλακτικες του ξεκινουνμε κατωτατες προτασεις 2.5-2.8 τοτε εαν η λογικη της επιλογης ειναι καθαρα πρακτικη μετα απο μια εβδομαδα ψαχνεις πρακτικα για περιφερειακο για να αντικαταστησεις τον Σπανουλη.

Απτην αλλη ο Πεκοβιτς προφανως αλλαζει το στυλ παιχνιδιου μας με την ενδεχωμενη φυγη του και αφου του προταθηκε απο οτι μαθευτηκε μεσα στην σεζον αναπροσαρμογη/επεκταση την οποια δεν δεχθηκε τοτε θα εξαντλησει τις πιθανοτητες να παρει οσο το δυνατον περισοτερ χρηματα απο τον ΠΑΟ και αν δεν τα καταφερει ισως φυγει για Αμερικη. Αλλα θα το παει οσο παει.

Γιαυτο ο Ζοτς ειπε οτι οσο πιο γρηγορα μαθευτουν οι προθεσεις των παικτων τοσο το καλητερο. Γιατι οι πλεον δυσκολες περιπτωσεις ειναι κρισιμες και για ολο τον αλλο σχεδιασμο.

Οποτε αποψη μου ειναι οτι η υπογραφη συμβολαιου θα βαλει τα πραγματα σε μια σειρα και μετα απο αυτην θα δρομολογηθουν ακομη πιο γρηγορα οι εξελιξεις πρωτα για τον Σπανουλη που θα εχει μετρο συγκρισης για το τι εχει να προσφερει ο ΠΑΟ και μετα για ολους τους αλλους με πρωτο τον Σπανουλη.

Εαν η αμοιβη του Διαμαντιδη κινηθει σε λογικα επιπεδα, δηλαδη καπου στο 2.5 τοτε οι πιθανοτητες φυγης του Σπανουλη εαν και ο ιδιος δει τις προτασεις του εντελως πρακτικα αυαανονται κατα πολυ.

Εαν συντομα μαθουμε και τι εχει στο μυαλο του ο Πεκοβιτς και οχι ο μανατζερ του η οι Μινεσοτα Τιμπεργουλβς θα ειναι ευχης
εργο.

QUOTE
O Bωβός απο ότι φαίνεται αποχωρεί απο το Μαρούσι. Ψώνια θα κάνουμε απο εκεί;


εαν δεν πληρωσουμε τους δικους μας δεν μπορουμε να ψωνισουμε απο πουθενα. Συν το οτι τωρα καθε παικτης θελει να περημενει για να δει πως θα κινηθει και η αναδομηση του ΟΣΦΠ εκτος απο την δικη μας και να δει εαν οι επιλογες του αυξανονται.
vastravoud
2.5μύρια για τον Διαμαντίδη;

Εκτιμώ ότι στην υπάρχουσα κατάσταση αυτά τα ποσά δεν υπάρχουν, και δε θα υπάρξουν ούτε καν για τον Ολυμπιακό.
rankin
Δεν έχω ασχοληθεί με το ρεπορτάζ του Παναθηναϊκού καθόλου, μα θεωρώ πως ο Παναθηναϊκός λογικά θα κινηθεί για Μαριτς και Βεσελι και θα προσπαθήσει να κρατήσει Σπανούλη και Διαμαντίδη και θα είναι εντάξει.. ένα ακόμα άνετο πρωτάθλημα...
vastravoud
"Reading between the lines" που λένε στο χωριό μου δε φαίνεται ότι ο Παναθηναϊκός θέλει να κινηθεί χοντρά. Μάλλον για σφιχτή πολιτική πάμε, με προτεραιότητα τις ανανεώσεις.

Πέκοβιτς και Σπανούλης είναι οι πιο επίφοβοι.
lakersdynasty
QUOTE(rankin @ Jun 10 2010, 09:57 ) *
Δεν έχω ασχοληθεί με το ρεπορτάζ του Παναθηναϊκού καθόλου, μα θεωρώ πως ο Παναθηναϊκός λογικά θα κινηθεί για Μαριτς και Βεσελι και θα προσπαθήσει να κρατήσει Σπανούλη και Διαμαντίδη και θα είναι εντάξει.. ένα ακόμα άνετο πρωτάθλημα...


απο την στιγμη που ο Βεσελι δηλωσε οτι θα γφυγει μονο για ΝΒΑ και ο Μαριτς ειπε οτι θα μεινει στην ΠΑρτιζαν το βλεπω δυσκολ.

+ το οτι ο Ζοτς παρα τα διαφορα ρεπορταζ δεν ειναι μεγαλος οπαδος του Μαριτς στην πραγματικοτητα. Απλα πολλοι δημοσιογραφοι το ειχαν ως "σιγουρο" το ενδιαφερον αλλα δεν ηταν.

QUOTE
2.5μύρια για τον Διαμαντίδη;

Εκτιμώ ότι στην υπάρχουσα κατάσταση αυτά τα ποσά δεν υπάρχουν, και δε θα υπάρξουν ούτε καν για τον Ολυμπιακό.


Το ποσο ηταν ενδεικτικο. Και με βαση τα νεα δεδομενα και να δωσουν παλι 2.1 στον Διαμαντιδη ε παλι θα βρεθει καποιος που θα δωσει πολυ περισοτερα για να τον αποκτησει.

Ρεαλ? ΟΣΦΠ? Καποιος! Αν ειναι να κανει την υπερβαση μια αλλη ομαδα για εναν παικτη μπορει να την κανει. Αλλα αυτη η υπερβαση ειναι πονοκεφαλος για ολοκληρο τον σχεδιασμο του ΠΑΟ.

και για να σταματησει να ειναι απλα μετα απο ενα σημειο εγκαταλειπεις την σκεψη "σπανουλης στα πρασινα"
εαν και ο ιδιος θελει πραγματικα να μεινει και προσπαθησει και αυτος απτην πλευρα του τοτε οκ αλλαζουν καπως τα δεδομενα.

QUOTE
"Reading between the lines" που λένε στο χωριό μου δε φαίνεται ότι ο Παναθηναϊκός θέλει να κινηθεί χοντρά. Μάλλον για σφιχτή πολιτική πάμε, με προτεραιότητα τις ανανεώσεις.

Πέκοβιτς και Σπανούλης είναι οι πιο επίφοβοι.


Απλα η σπαταλη χρημοατος πρεπει να χωριζεται στα 2. Αλλο οι ανανεωσεις και αλλο οι αλλες μεταγραφες.
vastravoud
Απλώς με δεδομένο ότι τα πράγματα θα είναι σφιχτά οικονομικά, ξεχνάμε το project "μεγάλο τριάρι", καθώς και "μεγάλος ψηλός". Αν κάποιος θέλει να φύγει, so be it!

Γι' αυτό λέω ότι με δεδομένο τον περιορισμό, αν οι Αγγελόπουλοι φέτος θελήσουν να σπρώξουν μπόλικο χρήμα, είναι ιδανικό γι' αυτούς
lakersdynasty
QUOTE(vastravoud @ Jun 10 2010, 10:09 ) *
Απλώς με δεδομένο ότι τα πράγματα θα είναι σφιχτά οικονομικά, ξεχνάμε το project "μεγάλο τριάρι", καθώς και "μεγάλος ψηλός". Αν κάποιος θέλει να φύγει, so be it!

Γι' αυτό λέω ότι με δεδομένο τον περιορισμό, αν οι Αγγελόπουλοι φέτος θελήσουν να σπρώξουν μπόλικο χρήμα, είναι ιδανικό γι' αυτούς


βασικα το ιδανικο για αυτους ειναι οτι εαν καποιοι φυγουν και θα πρεπει να τους αντικαταστησει θα το κανει με το ιδιο/ μικροτερο μπατζετ και ειναι τοση η διαφορα που μετα λεφτα που απελευθερονονται μη σου πω οτι καλυπτεται και η νεα φορολογια.

Προσωπικα ημουν πεπεισμενος πριν καν ολοκληρωθει η σεζον η ειπωθει το οτιδηποτε για μεταγραφες οτι το μοντελο της ομαδας θα κινηθει στα γνωστα επιπεδα και στην συγκεκριμενη δομη πανω στην οποια ηταν χτισμενη η ομαδα του 2009.

Δηλαδη οχι απαραιτητα μεταγραφη μεγαλου 3αριου αλλα καλυψη των θεσεων με τον ιδιο τροπο οπως το 2009. Φετος αυτο ειχαμε κανει αντικαθιστοντας 2 παικτες αλλα με τους τραυματισμους ολων των βασικων παικτων δεν μας βγηκε.

Και βλεποντας και ακουγοντας διαφορα τις τελευταιες μερες ειναι εμφανες οτι ο Ζοτς συμπεριφερεται σαν να θελει να αποδειξει οτι αυτο το ροστερ αν ηταν υγιες θα μπορουσε να τα παει μια χαρα καιο γιαυτο θελει να κρατησεις τους παντες στην ομαδα κανοντας το πολυ μια δυο κινησεις και αν.

Πραγμα που δεν νομιζω οτι το περημενε καποιος.

Επισης δεν μπορει κανεις πριν τις ανανεωσεις εστω να εντοπισει μια μεταγραφη που ειναι πιθανη για τον ΠΑΟ. Ειτε Ελληνα ειτε ξενου.
xristos_metal
Εγω πιστευω θα κανουν στον Σπανουλη μια προταση αρχικα στα 1,8. Αν τους κατσει καλως, αλλιως δε νομιζω οτι μπορουν να δωσουν πανω απο 2. Ο ΔΙαμαντιδης λογικα θα εχει το ιδιο συμβολαιο. Οι υπολοιπο και με λιγοτερα μενουν. Αν δε θελει ο Νικολας με λιγοτερα υπαρχουν εναλλακτικες και ισως καλυτερες απο αυτον.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.