Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Αγαπημένος αριθμός φανέλας
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4
leonkalf
Το δικό μου αγαπημένο νούμερο-που έχω φορέσει σε όλες τις ομάδες που έχω παίξει- είναι το 8.
Έχω ταυτιστεί μαζί του,δε το αποχωρίζομαι!!
dizzy_fingers
Δεν έχω κάποιο αγαπημένο νούμερο 39.gif....
Το 4 ίσως συμπαθώ περισσότερο επειδή τα καλύτερα μπασκετικά μου χρόνια τα πέρασα με αυτό το νούμερο...
kolossos
Παλαιότερα φορούσα το 14 μιας και έπαιζα και περισσότερο σαν 4αρι (οι ψηλοί πέρνουν τα μεγαλύτερα νούμερα συνήθως). Το γεγονός αυτό σε συνδυασμό με το ότι φορούσαμε παλιές εμφανίσεις της αντρικής ομάδας, είχε σαν αποτέλεσμα τα μεγάλα νούμερα, να είναι και τεράστια μεγέθη... αποτέλεσμα να μου είναι σαν φούστα. Αυτό σε συνδυασμό με την έξοδο απο την ρακέτα στην περιφέρεια με έκανε να φοράω πλέον το 6...
Basketomania
9....Ούτε κι εγω δεν ξερω ποσα χρονια το φοραω....Το διαλεξα γιατι στην ομαδα που ημουν (ΑΕΚ Τριπολης) το φοραγαν οταν εγω ημουν μικρη η Τασουλη και η Βλαχου (μονο ο Χαρης θα τις ξερει) που τις γουσταρα τρελα σαν παικτριες...Α!Εχω γεννηθει κι 9 του μηνα.... Παντως αν δειτε καμια μπλουζα με το 9,καθε δωρακι ειναι ευπροσδεκτο....
dizzy_fingers
Έχω μία του Ολυμπιακού με 9, τη θες?

Και την Τασουλή την ξέρω, σε παρακαλώ 33.gif.

tongue.gif
leonkalf
QUOTE (dizzy_fingers @ Aug 5 2005, 08:05 PM)
Και την Τασουλή την ξέρω, σε παρακαλώ 33.gif.
tongue.gif
*

Την Τασουλή την ξέρω και γω.
Παλιότερα,όταν έδειχνε η ΕΡΤ γυναικέιο basket(κύπελλο πρωταθλητριών αν δεν κάνω λάθος,με Sporting βέβαια),έβλεπα κάθε βδομάδα σχεδόν.
Ήμουν μια χρονιά συμπαίκτης με τον Κλιγκόπουλο(αδελφό της Σοφίας),o ο οποίος διατηρεί και σχέση με την Δελλή.
Ελπίζω το γυναικείο τμήμα της νέας μου ομάδας να έχει....ενδιαφέρον!!
peka
Εγώ τα τελευταία χρόνια φοράω το 15.
Το μεγαλύτερο νούμερο της ομάδας... (παρόλο που δεν παίζω βαρύ πεντάρι)!
dizzy_fingers
Τι ύψος έχεις, αν επιτρέπεται?
Basketomania
Ε να μην ειναι 2.15????Οντως παντως ειναι το μεγαλυτερο νουμερο στην ομαδα!!!
dizzy_fingers
Για 2,24 την κόβω μάλλον 39.gif...

Τον όρο "μεγαλύτερο νούμερο" πως τον θεωρείς εσύ, αγαπητή της συμπαίκτρια? biggrin.gif
Basketomania
Οπως το παρει ο καθενας.... tongue.gif
peka
Μήπως να σας απαντήσω εγώ???
Λοιπόν είμαι 1,78μ αν και δεν κατάλαβα τι ρόλο παίζει το ύψος!
Όσο για την αγαπητή μου συμπαίκτρια μην ανησυχείτε πάντα έτσι είναι με τον καλό λόγο στο στόμα...!
smile.gif
Air Kef
Το 15 έιναι το αγαπημένο μου αφού ξεκίνησα να παίζω σε αγώνες την περίοδο 97-98,ακριβώς μετά τα μαγικά του 77.gif 77.gif 77.gif David 77.gif 77.gif 77.gif ..Έχουμε σχεδόν ίδιο ύψος(πρέπει να του ρίχνω 4-5 πόντους τωρα,αλλά παλιότερα όχι!),αδύνατος είμαι,πάιζω και 1-2,μια χαρά μου ήρθε!Την φετινή χρονιά πάντως,επειδή ήρθε κι άλλο ένα παιδί που έπιαζε περιστασιακά παλιότερα στην ομάδα και είναι μεγαλύτερος αναγκάστηκα να του το παραχωρήσω..Έτσι το 7 ήταν ο αριθμός μου φέτος..Για κάποιο λόγο είτε στο σχήμα του,είτε σαν λέξη αισθάνομαι δύναμη,υπεροχή..Του χρόνου που μάλλον θα αλλάξω ομάδα θα προσπαθήσω να ξαναβάλω το 15 πάντως..! biggrin.gif
harris
Φυσικα το 9

παντα οποτε βλεπω φανελα με 9 την ερωτευομαι.....στην Ιο ειδα εναν Ιταλο με την φανελα της εθνικης του και το 9, του ειπα να την ανταλλαξουμε με μια του Σπορτιγκ και μου ειπε οχι... sad.gif

Εχω μια περσινη φανελα της Αταλαντης, αυτη που κερδισε το πρωταθλημα......αλλα δεν την δινω ουτε με χιλια ευρω....

Basketomania βλεπω συμφωνουμε σε πολλα biggrin.gif ...
Basketomania
QUOTE (harris @ Aug 9 2005, 07:53 PM)
Basketomania βλεπω συμφωνουμε σε πολλα biggrin.gif ...
*



Εκτος απ'την ομαδα...θες να αλλαξεις?
harris
ohmy.gif blink.gif shot.gif shot.gif shot.gif
Air Kef
QUOTE
του ειπα να την ανταλλαξουμε με μια του Σπορτιγκ και μου ειπε οχι


Mα δεν ήθελε ο Ιταλός την φανέλα του Σπορτιγκ;; smile.gif tongue.gif
harris
biggrin.gif biggrin.gif αυτη ειχα μαζι μου να του δωσω......τι να κανω; να μην προσπαθησω;;;
Air Kef
Καλά έκανες..Μπασκετική bball.gif της Ιταλίας ή του ποδοσφαίρου;;
harris
ΦΥΣΙΚΑ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΗ wink.gif
Air Kef
bball.gif peace.gif bball.gif !!!Ρώτησα γιατί δεν έχω δει κανέναν εδώ.Γενικά,εκτός από κάτι τύπους με την φανέλα του Shaquille και του Kobe δεν βλέπω μπασκετικές.. sad.gif
harris
Τωρα τελευταια βλέπω αρκετους με την φανέλα του μεγιστου Αλλεν Αιβερσον shot.gif shot.gif

Αλλά κανενας αλλος δεν εχει την φανέλα της εθνικής ΗΠΑ με το 4 biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Air Kef
Μόνο στους Ολυμπιακούς έβλεπα πολλούς και κυρίως με του Lebron,με το Cleveland όμως..Έκανα μια γνωριμία φέτος το καλοκαίρι που αν την είχα κάνει πέρσι θα εξασφάλιζα την φανέλα οποιουδήποτε παίκτη.. rolleyes.gif Μπορούμε να προμηθευτούμε πάντως από το nba.com σε όχι υπερβολικές τιμές..Ακριβές πάντως. biggrin.gif biggrin.gif
hagi
Εγώ φόρεσα το 6 και είναι το αγαπημένο μου νούμερο μαζί με το 4 που και τα δύο φορούσε ο μεγάλος Nick the Greek. 77.gif 77.gif

Πάντως γουστάρω και άλλα νούμερα όπως το 9 και το 5. tongue.gif

Αυτά biggrin.gif biggrin.gif
Air Kef
QUOTE
Τωρα τελευταια βλέπω αρκετους με την φανέλα του μεγιστου Αλλεν Αιβερσον 

Αλλά κανενας αλλος δεν εχει την φανέλα της εθνικής ΗΠΑ με το 4   

Ασ'τα Χάρη.
Πηγα σήμερα στο Super Market(μετά την θάλασσα tongue.gif )και εκέι που έμπαινα βγαίνει ένας τουρίστας,με εκνευριστικό ψευτομάγκικο ύφος,γύρω στο 1,70 και φορούσε την σκούρα μπλε με το 4 και το όνομα του Allen στην πλάτη..Σκέφτηκα και εγώ να του προτείνω ανταλλαγή ή να την αγοράσω από αυτόν επί τόπου αλλα:
1)Συνειδητοποίησα ότι δεν φορούσα μπλούζα να ανταλλάξουμε.rolleyes.gif
2)Δεν είχα φράγκο επάνω μου(μάλλον είχα 10 ευρώ αλλά με 10 ευρώ ούτε τις κάλτσες δεν θα μου πουλούσε!)
3)Σκέφτηκα την φάτσα του την ώρα που αλαζονικά θα μου έλεγε όχι και ήμουν σίγουρος ότι δεν θα συγκρατιόμουν να τον βαρέσω.. biggrin.gif
angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif
harris
Να σου πω την αλήθεια, εγω την φανέλα του Αλλεν των ΗΠΑ με το Νο 4, την πηρα απο την Αγγλία, απο το JJB Sports, το μεγαλυτερο αθλητικό καταστημα στην κωλοχωρα τους, σε εκπτωσεις 35 ευρω....

Στην Ελλάδα θα την εβρισκες 150....αλλά τι να πεις....Ελληνες.
Air Kef
Smartass.. tongue.gif
Δεν την έχω δει πουθενά στην Ελλάδα και στο site του NBA έχει πέσει από τις προσφορές..Επειδή σχεδιάζω ένα ταξίδι σε Αγγλία-Ιρλανδία τον Οκτώβρη ή τα χριστούγεννα,ελπίζω να είμαι το ίδιο τυχερός.. biggrin.gif
nick77
Έχω δει του Άιβερσον την φανέλα την μαύρη των Σίξερς στο μοναστηράκι! biggrin.gif
Τιμή δεν πρόσεξα! sad.gif
harris
Ρεπλικα, 65 ευρω
nick77
Yowza!!!!! Τόσο ακριβή??? blink.gif blink.gif w00t.gif

Θα το σκεφτώ πάντως bball.gif
Air Kef
Στα Intersport 44,75..
Δεν ξέρω αν είναι αυθεντική αλλά τα σηματάκια της Champion τα έχει πάνω..
Επίσης έχω βρει και τα παπούτσια του με 85..
dizzy_fingers
Exo vrei 3 magazia pou poulane faneles edo stin japan. Distixos akoma ki edo paizei treli podosfairomania (mallon beckham mania laugh.gif ) kai de vlepeis toses basketkes faneles oses podosfairikes.

Simera pira pantos tou Shaq - Heat...itan i moni pou eixe se normal megethos.Oi alles itan oles ipermegetheis kai emena de mou aresei na ntinomai `yoyoyo!!!` me fardia klp...

Peripou 50 evro eixe (8000 yen) se prosfora kai leei oti einai afthentiki (me ola ta simadakia tis reebok kai tin kartela tou nba kremasmeni).


Zileia blech.gif.

PS: Tseposa kai ena dvd me ton teliko michigan state- indianapolis...tin perifimi monomaxia bird-magic. Holic??? biggrin.gif
Warrior
Μαζεψε και καμια πληροφορια για το παγκοσμιο που θα γινει εκει του
χρονου....

Θελω αποκλειστικες φωτο των γηπεδων και οτι μπορεις για τα οργανωτικα!! tongue.gif tongue.gif

Mην χασουμε την αποκλειστικοτητα...ειναι μεγαλη ευκαιρια! biggrin.gif


Γιατι βρε Μητσοσπυρο( laugh.gif ) επιασες την Εθνικη στο στομα σου,εστω
και στο shoutbox??
Εφυγες και κερδισαμε το πρωτο νοκ αουτ μετα απο πολλα χρονια!!!
dizzy_fingers
Bikame kai stous 4 wink.gif...

Akoma omos, de grafo sto topic tis ethnikis... unsure.gif

Gouri gouri!!! wav.gif
Air Kef
Dizzy αν βρείς καμία του Allen κάτω από 5500 yen(μου αρέσει να το παίζω...παγκόσμιος!!)μαύρη πάρτην μου σε L τουλάχιστον.Κι ας μην είναι αυθεντική..Ή μία εκ των Jason Williams(μάυρη Μιάμι) ,Manu GInobilli,Nowitzki,Michael Jordan(με του Chicago).Των εκτός έδρας τις εμφανίσεις γενικά!
Air Kef
Απο περιέργια,του Υαo υπάρχει καμία ή είναι μισητός εκεί;
qspock
QUOTE(dizzy_fingers @ Sep 23 2005, 01:58 PM)
Bikame kai stous 4 wink.gif...

Akoma omos, de grafo sto topic tis ethnikis... unsure.gif

Gouri gouri!!! wav.gif
*


Γραψεις δε γραψεις, τους Γαλλους θα τους παρουμε! icon_drunk.gif
LEFTERIS733
Ρε σπυρο ειπαμε μη γραφεις greeklish...Πατα alt+shift και γραψε οπως θα εγραφες στα αγγλικα.Καλυτερα ανορθογραφα παρα greeklish... 19.gif icon_wave.gif
dizzy_fingers
あなた輪馬鹿です!!!!!!!!!


Etsi einai kalitera p@para...? 45.gif
A re sfaliares pou tha fas otan giriso.... torture.gif
Kano kai kali proponisi edo pera 19.gif.


Air, exei tou allen kai tou yao, alla oles einai toulaxiston 8000 yen.

Otan giriso, tha mou steiloun tin kainouria tou Tabuse Yuta pou tha paei stous clippers 38.gif
leonkalf
Τα καινούργια μέλη (ή όσοι δεν έχουν γράψει),δε δηλώνουν τον αγαπημένο αριθμό στην φανέλα??
Για γράψτε...
Papaloukas 4 ever
Έζησα με το μεγάλο Άρη. Έτσι και ιδιαίτερα μετά τα φοβερά ματς στο Αλεξάνδρειο αλλά και το μεγάλο παιχνίδι του στο Σατούρν (Γερμανία), στο 98-100, με το φοβερό τρίποντο από τη γωνία (είχε βάλει εκατοντάδες τέτοια αλλά εκείνο μου έχει μείνει χαραγμένο) ψηφίζω ΠΙΞΙ: 7
tommyxoua
Χρονια πολλα με υγεια&καλη χρονια σε ολους!!!



Για να θυμουνται οι παλιοι&να μαθαινουν οι νεοτεροι...

Bob McAdoo #11
lexx
Αγαπημένα νούμερα είναι το #1 το #11 και το #27

Το πρώτο από τον Penny Hardaway
Το δεύτερο από τοn Milan Tomic
και το τρίτο από δικό μου κάλλιμα biggrin.gif
sat
Αν ήσουν 10 χρόνια μεγαλύτερος θα είχες μνήμη του Ντέιβιντ Έινγκραμ και του Στιβ Μπαρτ στον Ηρακλή. Ο πρώτος ήταν ο μεγαλύτερος ξένος σκόρερ που είχαμε στην Ελλάδα[/QUOTE]






Σίγουρα δεν τον έχω δεί τον κύριο αλλά θα ήθελα να αναφέρω επειδή μου προκαλεί εντύπωση που δεν φαίνεται να τον θυμάται κανένας τον Ουίγκινς του Σπόρτινγκ και του Πανιωνίου μετέπειτα
Θυμάμαι αμυδρά οτι ήταν μόνιμα στους πρώτους σκόρερ της A1.
NBAholic
Ναι, ήταν κι αυτός κορυφαίος. Σα σκόρερ, θα τον έβαζα στο Νο2 μεταξύ των ξένων. Νο1 τον Έινγκραμ, ο οποίος δεν κατέκτησε πρωτιές σκόρερ λόγω Γκάλη που τού έπαιρε συνέχεια τις μπουκιές απ'το στόμα. Ιδίως τη σεζόν 1989-90 ήταν απίστευτοι: 40,6 πόντους ο Νικ, 37,0 ο Ντέιβιντ. Στο 3 τοποθετώ το Φορντ, ο οποίος άνθησε σε περιόδους πιο αργές και αμυντικογενείς, αλλά από όλα τα χρόνια που έπαιξε εδώ, μόνο στη σεζόν με τον Ολυμπιακό ΔΕΝ αναδείχθηκε πρώτος σκόρερ (και πάλι ήταν στο τοπ-5).
weirdo1977
αγαπημένο νούμερο... το 4 του μεγάλου ARI, φανέλες μπορείτε να βρείτε εύκολα στο ebay σε καλές τιμές
weirdo1977
http://cgi.ebay.co.uk/NBA-SHAQ-ONEAL-MIAMI...1QQcmdZViewItem

35 δολαρια μαζι με τα μεταφορικα, αν δεν κανω λάθος γυρο στα 30 euros δηλαδη
dizzy_fingers
Ελληνικές που μπορούμε να βρούμε είναι το θέμα... sad.gif
dizzy_fingers
Σήμερα βρήκα μαγαζί στο Μοναστηράκι που φέρνει φανέλες ΝΒΑ (replica ή swingman δεν ξέρω) στα 55 ευρώ. Είχε Νοβίτζκι, Πάρκερ, Κόμπι, Ρέτζι και άλλες που δεν είδα...

Ηφαίστου 38 (μόλις βγαίνετε από το μετρό, αριστερά-αριστερά και όλο κάτω), All about sports λέγεται το μαγαζί και έχει έξω μία φανέλα του Iverson.
Για να μη θεωρηθεί ότι κάνουμε αποκλειστική διαφήμιση στο μαγαζί, ποστάρετε όσα μαγαζιά ξέρετε ότι φέρνουν φανέλες ΝΒΑ...καλά, για φανέλες ελληνικών ομάδων δεν το συζητάμε, pinned θα κάνω το θέμα αν μας πείτε πού πουλάνε biggrin.gif.
Air Kef
Το έχω σταμπάρει κι εγώ αυτό το μαγαζί και όντως φαίνεται πολύ καλό.
Δυστυχώς δεν είχα λεφτά να σπαταλήσω.. biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.