Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Pero Antic
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2
olympiakos
Θεωρώ ότι είναι το λιγότερο που μπορώ να κάνω για τον μεγάλο Πέρο Άντιτς,του αξίζει ένα τέτοιο θέμα,γιατί πραγματικά τα 2 χρόνια που ήτανε στον Ολυμπιακό κέρδισε και τους πιο δύσπιστους,στα μεγάλα ματς πάντα ήτανε εκεί,έτοιμος για μια ακόμα μάχη,αλλά το σημαντικό ήτανε ότι ήξερε πως να διαχειριστεί μερικές καταστάσεις,θυμάμαι σκηνικό σε παιχνίδι με τον Παπανικολάου που δεν του έμπαιναν τα σουτ,σε ένα time out τον πήρε από το χέρι και τον πήγε με τους υπόλοιπους για να ακούσει και αυτός τις οδηγίες του coach,αυτές οι στιγμές σου μένουν και δείχνουν την αξία που έχεις σαν άνθρωπος πάνω απ'όλα...



Πέρο σε ευχαριστούμε για τις καλές στιγμές που μας χάρισες και εύχομαι να έχω την ευκαιρία να σε ξανά χειροκροτήσω στο ΣΕΦ έστω και σαν Αντίπαλο..
argeitis
Ήρθε η στιγμή που άφησες το λιμάνι

Θα σε αγαπάμε μια ζωή

Π Ε Ρ Ο αλάνι 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
TakeshyKurosawa
Ενας πάρα πολύ συμπαθής παίκτης!Σκληροτράχηλος,παίζει για την ομάδα, πολύ καλός χαρακτήρας και στα αρνητικά του ότι εκνευρίζεται εύκολα, κυρίως όταν νιώθει αδικημένος από σφυρίγματα..
Reggie Miller #31
Όταν είχε έρθει είχα ενστάσεις,τώρα θα ήθελα να μείνει.Έκανε αθόρυβη δουλειά και όλη τη βρωμοδουλειά.
Πέρο θα μας λείψει πραγματικά και είσαι κι εσύ ένας από εμάς!
natouralistis
Μπορεί να κάποιος να συνετίσει τον κόουτς?? γιατί νομίζω την έχει δεί "θέλω να αλλάξω τα πάντα για να μην λένε ότι παίζω με την ομάδα του Ίβκοβιτς"..Άντε τώρα καλοκαιριάτικα να μη μας πιάσουν τα διαόλια, διώχνει όλους τους ψηλούς...Από το μαχητή - παίχτη ομάδας- εργάτη - ΚΡΙΚΟ- θα πάμε στον ελαφρολαϊκό...
επαθα λαστιχο
Tι συμβολαιο ειχε ο Αντιτς?Ποσό εννοω
reignman
πιστευω απο 300 μεχρι 400 χιλιαρικα πρεπει να τσιμπαγε (χωρις να ειμαι σιγουρος βεβαια)
Anaz
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Jul 5 2013, 01:10 ) *
Tι συμβολαιο ειχε ο Αντιτς?Ποσό εννοω
καπου στα 400-450χ ευρώ το χρόνο.
olympiakos_for_the_4th
Ο Περο έπρεπε να μείνει....είχε δέσει με την ομάδα, έδινε ξύλο στην άμυνα, και τέλος πάντων ήταν ένας παίκτης που έδινε το 100%,αν και είχε τα αρνητικά του όπως το ότι τα έπαιρνε εύκολα και έτρωγε τεχνικές ποινές (τελικοί με τον παο) ....Τώρα ο Μπαρτζώκας πιθανότατα προσπαθεί να δείξει ότι μπορεί να χτίσει μια ομάδα,και ότι φέτος δεν τα κατάφερε μόνο και μόνο επειδή παρέλαβε έτοιμη ομάδα από τον Ιβκοβιτς...Πέρο θα μας λείψεις!!!!
Reggie Miller #31
Και ενώ από την αρχή σου έδινε την εντύπωση ότι είναι αληταράς και θα δημιουργεί προβλήματα κλτ κτλ,τελικά μέσα στην ομάδα πρέπει να ήταν από τους πιο πλακατζήδες και τους πιο αγαπητούς...
captain charisma
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Jul 5 2013, 18:33 ) *
Και ενώ από την αρχή σου έδινε την εντύπωση ότι είναι αληταράς και θα δημιουργεί προβλήματα κλτ κτλ,τελικά μέσα στην ομάδα πρέπει να ήταν από τους πιο πλακατζήδες και τους πιο αγαπητούς...

οταν το πρωτοπηρε ο ολυμπιακος, απ την εξωτερικη του εμφανιση και μονο νομιζα οτι προκειται για τιποτα προβληματικο παικτη..αλλα πολλες φορες τα φαινομενα απατουν wink.gif
SteveNashidis
Για μένα θα είναι ο πιο συμπαθης Σκοπιανός.ίσως ο μόνος . Που δεν προκάλεσε κιόλας

Επρεπε να μείνει στο Λιμάνι με μια μικρή μείωση μισθού . Αnyway. . .
carlito
QUOTE(Voyager @ Jul 5 2013, 21:45 ) *
Για μένα θα είναι ο πιο συμπαθης Σκοπιανός.ίσως ο μόνος . Που δεν προκάλεσε κιόλας


ισως ο μονος, τι λε ρε laugh.gif

τους ξερεις ολους εσυ, εναν μετα το αλλον...οτι να ναι laugh.gif
PanosIlio
http://www.eurohoops.net/2013/07/dribbling/30216

Αν ισχύει και το καταφέρει μαγκιά του. Έτσι κι αλλιώς στην Ευρώπη δεν έχει κάτι άλλο να κατακτήσει.
GreekNick
Μπραβο του!!!!
redleg7
Aν ειναι δυνατον



http://www.sport-fm.gr/article/kleinei-sto...-o-adits/689467

ohmy.gif
tzagasdog
γάτα ο Μίσκο....
D-Wade
ohmy.gif Ελα μωρή αρρώστια. . . Josh Smith who? Πέρο αληταρά δειξ'τους πως γίνεται. Καλή επιτυχία καράφλα
belalik
Ωραιός ο Πέρο .. Στάνταρ θα μπορούσε να βρει περισσότερα λεφτά στην Ευρώπη, αλλά πήγε μια βόλτα και από εκεί να κάνει τη κ@υλα του .. Μπορεί να κολλήσει και στο NBA, βοηθούμενος και από τη περίεργη φιγούρα του αλλά και το media-friendly που μπορεί να βγάλει. Αν στάζει και κανα τριποντάκι παραπάνω, θα γίνει δεύτερη μασκότ.


Γενικά θα συμφωνήσω οτι ήταν από τους πλέον συμπαθείς τύπους ..


Τρελός και ωραίος..

Θυμάμαι οτι είχα ρίξει γέλιο με αυτό:


http://www.newsbeast.gr/sports/arthro/4257...rrixis-o-adits/


frenchman7
Κάτι μου μυρίζει Πέρο..

PanosIlio
QUOTE(frenchman7 @ Jul 24 2013, 14:13 ) *
Κάτι μου μυρίζει Πέρο..



Λες να πηγαίνει τελικά όντως για νέα καριέρα? laugh.gif
frenchman7
QUOTE(PanosIlio @ Jul 24 2013, 14:15 ) *
Λες να πηγαίνει τελικά όντως για νέα καριέρα? laugh.gif



Πιστεύω ότι δεν έχει άλλη επιλογή.. Θα τον τσιμπήσουν με την μια οι "ειδικοί" στην απέναντι όχθη...

Για σου Πέρο αλάνι




D-Wade
QUOTE(frenchman7 @ Jul 24 2013, 14:13 ) *
Κάτι μου μυρίζει Πέρο..


biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Πάντως αν θέλει να κάνει καριέρα μετά απο την Ατλάντα θα πρέπει να υπογράψει στο Λ.Α. ή στο Μαιαμι
AKRG
Ρε συ αυτός ο Ραζνατοβιτς θα πουλήσει και χιόνι στους εσκιμωους στο τέλος ...
benchwarmer
Σοβαρά τώρα, γιατί να μην πάει? Ο Brian Cardinal πχ που έκανε και 10 χρόνια καριέρα (έστω, "καριέρα") και πήρε και δαχτυλίδι στο τέλος καλύτερος παίχτης ήταν?
rankin
Αγαπάμε Πέρο Αντιτς....!!!!
Καλή σου τύχη ρε φαλάκρα brazzers!!! Γουστάρω να σε καμαρώνω στο ΝΒΑ αγορι μου!
Reggie Miller #31
Δηλαδή ο Ολυμπιακός φτιάχνει καριέρες!
Γουστάρω με τρέλα Άντιτς.Άντε καλή επιτυχία!
SteveNashidis
Aπίστευτο.... ohmy.gif
argeitis
Καλή επιτυχία ρε μάγκα

Υ.Γ. Όντως Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο
kseplenhs


Reggie Miller #31
Είναι Θεούλης! tongue.gif tongue.gif
rankin
QUOTE(kseplenhs @ Aug 10 2013, 21:45 ) *

Περο Αλάνι για πάντα στο λιμάνι!
Φερτε πισω τον καράφλα
rchos



Χαχα
Επική γκριμάτσα άλλη μια φορά.


Πέρα από πλάκα διαβάστε και το άρθρο για την συγκεκριμένη φοτο.

http://www.sport24.gr/Basket/Eurobasket/pa...et.2367106.html

Αν ισχύει ο ορισμός της παρέας...
Magnus92
QUOTE
Πόσο χρονών ήσουν όταν διαλύθηκε η Γιουγκοσλαβία;

"Ήμουν περίπου εφτά. Μετά την πτώση της Ενιαίας Γιουγκοσλαβίας, συνέβη ότι και με τη Σοβιετική Ένωση, δημιούργησαν νέες χώρες όπως η Βοσνία, η Κροατία. Θα μπορούσαμε να πούμε ότι είναι μια νέα χώρα".

Είναι και αρχαία όμως. Ο Μέγας Αλέξανδρος ήταν από τη Μακεδονία.

"Ναι, αυτή είναι η μικρή, αλλά σπουδαία χώρα του. Έχουμε ένα τεράστιο άγαλμα του στα Σκόπια, που είναι πάνω σε ένα άλογο. Έχει 19 μέτρα ύψος. Αυτός ξεκίνησε τα πάντα. Μετά το θάνατό του όλα άρχισαν να διαλύονται, αλλά να που είμαστε ακόμη εδώ".



Θα δανειστω μια ατακα του Σακ εδω:

ΛΥΣΣΑΞΤΕ !

banana.gif
D-Wade
E προφανώς είναι από την Μακεδονία ο Μ. Αλέξανδρος
Dreamerpanos
QUOTE (D-Wade @ Nov 1 2013, 20:34 ) *
E προφανώς είναι από την Μακεδονία ο Μ. Αλέξανδρος


+1

Ανάξια αναφοράς η δήλωση το ξέραμε...

QUOTE
Ποιο μακεδονικό φαγητό σου λείπει;

"Θα σε προσκαλέσω για φαγητό. Θα λατρέψεις τα πάντα. Τον μουσακά, τον σαβαρμά, τους ντολμάδες. Θα πρέπει να σας κάνω το τραπέζι.


Αυτό πρέπει να το ψάξουμε,δεν ξέρω αν ο μουσακάς είναι από την Μακεδονία....
SteveNashidis
QUOTE
Έχουμε ένα τεράστιο άγαλμα του στα Σκόπια, που είναι πάνω σε ένα άλογο. Έχει 19 μέτρα ύψος.


Επιχείρημα : έχουν άγαλμα! Συμπέρασμα : άρα είναι σκοπιανός.
24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif

και ακολουθεί επικό σχόλιο φίλου στο ΣΠΟΡΤ24 !

QUOTE
αν βάλω ένα άγαλμα του Τζόρνταν στην αυλή μου, σημαίνει ότι ο Τζόρνταν είναι Λαρισαίος;


Πέρο , γιατί δεν έκανες τέτοια δήλωση όταν ήσουν ελλάδα ; 39.gif 39.gif
Sence Of Defence
QUOTE (Voyager @ Nov 1 2013, 22:08 ) *
Επιχείρημα : έχουν άγαλμα! Συμπέρασμα : άρα είναι σκοπιανός.
24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif

και ακολουθεί επικό σχόλιο φίλου στο ΣΠΟΡΤ24 !



Πέρο , γιατί δεν έκανες τέτοια δήλωση όταν ήσουν ελλάδα ; 39.gif 39.gif



Στον αθλητισμό δεν χωράει η πολιτική.
jasonick
QUOTE(Voyager @ Nov 1 2013, 21:08 ) *
Επιχείρημα : έχουν άγαλμα! Συμπέρασμα : άρα είναι σκοπιανός.
24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif

και ακολουθεί επικό σχόλιο φίλου στο ΣΠΟΡΤ24 !



Πέρο , γιατί δεν έκανες τέτοια δήλωση όταν ήσουν ελλάδα ; 39.gif 39.gif



Πάω άγαλμα της Jessica Alba στον παππά της γειτονιάς μου. Τζεσικάκι, θα γίνεις δικιά μου δεν μου γλιτώνεις πια. smiley.gif
mixalisgate7
Μεγάλο σουτ από τον Πέρο

Zoys
Είμαι ο μόνος που αδυνατεί να συνειδητοποιήσει ότι ο Pero παίζει NBA; tongue.gif
Reggie Miller #31
QUOTE(Zoys @ Dec 29 2013, 13:21 ) *
Είμαι ο μόνος που αδυνατεί να συνειδητοποιήσει ότι ο Pero παίζει NBA; tongue.gif


Γράψε 2!
Έκανε τον πελαργό του Καράτε Κιντ; smiley.gif
rankin
QUOTE(Zoys @ Dec 29 2013, 12:21 ) *
Είμαι ο μόνος που αδυνατεί να συνειδητοποιήσει ότι ο Pero παίζει NBA; tongue.gif

Εδω πέρα παίζει ο Πετγουει στον Ολυμπιακό, ο Αντιτς στο ΝΒΑ σας κάνει εντύπωση;
Zoys
QUOTE(rankin @ Jan 3 2014, 20:54 ) *
Εδω πέρα παίζει ο Πετγουει στον Ολυμπιακό, ο Αντιτς στο ΝΒΑ σας κάνει εντύπωση;

Πληρωμένη απάντηση. biggrin.gif
yorgos
QUOTE(Zoys @ Dec 29 2013, 13:21 ) *
Είμαι ο μόνος που αδυνατεί να συνειδητοποιήσει ότι ο Pero παίζει NBA; tongue.gif


Γράψε τρεις...
T.W.Is.M.
16 ποντοι με 4/6 τριποντα ο Αντιτς και πρωτος σκορερ των Χοκς στην πρωτη του συμμετοχη στην αρχικη πενταδα!
Reggie Miller #31
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 4 2014, 12:56 ) *
16 ποντοι με 4/6 τριποντα ο Αντιτς και πρωτος σκορερ των Χοκς στην πρωτη του συμμετοχη στην αρχικη πενταδα!


Μερικά πράγματα στη ζωή είναι ανεξήγητα! smiley.gif
D-Wade
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 4 2014, 12:56 ) *
16 ποντοι με 4/6 τριποντα ο Αντιτς και πρωτος σκορερ των Χοκς στην πρωτη του συμμετοχη στην αρχικη πενταδα!

Τον είδα τον αγώνα.Ήταν αρκετά καλός ο Πέρο.Οι speakers σχολίαζαν το γεγονός πως έχει σουτάρει περισσότερα τρίποντα παρά δίποντα μέχρι τώρα στη σεζόν παρόλο που σουτάρει μέτρια. . . biggrin.gif
rankin
Click to view attachment

Watching Pero dunking in the NBA: Priceless!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.