Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΟΣΦΠ - ΠΑΟ 06/06/2010, Α1 Playoffs-4ος Τελικος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
spysta
ειναι στανταρακι το τι θα γινει .. ο ΟΣΦΠ θα κερδισει σχετικα δυσκολα .. θα παρει και τα σφυριγματακια του λογω της πιεσης του κοσμου .. αλλα ΚΥΡΙΩΣ αυτων που εγιναν στο ΟΑΚΑ την Τεταρτη ..θα δουμε τα κλασσικα πρασινα υπερανω σχολια του τυπου ''εμεις δεν ασχολουμαστε με διαιτησια'' .. το τι εγινε στον 3ο τελικο θα ξεχαστει σε μερικες μερες .. και τελος θα παιχτει το 5ο ματς και ο ΠΑΟ ο,τι και να γινει θα παρει το πρωταθλημα ακομα μια φορα.

Επισημως για μενα .. αν κερδισει αξια την Κυριακη στο ΣΕΦ (οπως εκανε στον 2ο τελικο .. και ο ΠΑΟ στον πρωτο) θα ειναι το δευτερο πρωταθλημα μετα απο αυτο που χαθηκε το 2007 με τον Πηλοιδη .. τα οποια θα επρεπε να κοσμουν την τροπαιοθηκη μας αυτη τη στιγμη

αυτα απο μενα.γενικα εχω ξενερωσει ΤΟΣΟ πολυ .. που δεν περιγραφεται λεμε

ευτυχως που εχουμε την Ευρωλιγκα .. ας ειναι τουλαχιστον αυτη ο βασικος μας στοχος για τα επομενα χρονια μεχρι να ξεβρωμισουν τα παντα.Δεν με ενοχλει καθολου αυτο
PARISINOS
QUOTE(spysta @ Jun 4 2010, 00:04 ) *
ευτυχως που εχουμε την Ευρωλιγκα .. ας ειναι τουλαχιστον αυτη ο βασικος μας στοχος για τα επομενα χρονια μεχρι να ξεβρωμισουν τα παντα.Δεν με ενοχλει καθολου αυτο


Mα και η ευρωλιγκα στημενη ειναι , αν κρινω απο τα σχολια σας μετα το φαιναλ 4...

γενικα ειτε προκειται για ευρωλιγκα, ειτε ελληνικο πρωταθλημα , δεν υπαρχει ΜΑΤΣ ( ΟΥΤΕ ΕΝΑ) σημαντικο που να χασατε τα τελευταια δυο χρονια , που να παραδεχθηκατε οτι το χασατε αξια.

Τη μια η παραγκα των γιαννακοπουλων, την αλλη αυτη του μπερτομεου...
Air Kef
QUOTE(PARISINOS @ Jun 4 2010, 02:14 ) *
Mα και η ευρωλιγκα στημενη ειναι , αν κρινω απο τα σχολια σας μετα το φαιναλ 4...

γενικα ειτε προκειται για ευρωλιγκα, ειτε ελληνικο πρωταθλημα , δεν υπαρχει ΜΑΤΣ ( ΟΥΤΕ ΕΝΑ) σημαντικο που να χασατε τα τελευταια δυο χρονια , που να παραδεχθηκατε οτι το χασατε αξια.

Τη μια η παραγκα των γιαννακοπουλων, την αλλη αυτη του μπερτομεου...



Δεν ξέρω πόσο αξίζει να απαντήσω σε αυτό, αλλά γρήγορα γρήγορα τον ημιτελικό πέρσι στο Βερολίνο κανονικά τον χάσαμε, εννοώ στο παρκέ όπως και από την Μπάρτσα φέτος στον τελικό.
rankin
QUOTE(PARISINOS @ Jun 4 2010, 02:14 ) *
Mα και η ευρωλιγκα στημενη ειναι , αν κρινω απο τα σχολια σας μετα το φαιναλ 4...

γενικα ειτε προκειται για ευρωλιγκα, ειτε ελληνικο πρωταθλημα , δεν υπαρχει ΜΑΤΣ ( ΟΥΤΕ ΕΝΑ) σημαντικο που να χασατε τα τελευταια δυο χρονια , που να παραδεχθηκατε οτι το χασατε αξια.

Τη μια η παραγκα των γιαννακοπουλων, την αλλη αυτη του μπερτομεου...

Μίλησε κανείς, που να μην πιάνει 0,5 Αλεφάντια στην κλίμακα γραφικότητας, για αδικία φέτος ή πέρσι μετά τα Final 4;;;; blink.gif
Εγώ είδα κόσμο να κατηγορεί την ομάδα του και τον προπονητή και κόσμο να αποθεώνει τη Μπαρτσελόνα.
Και δεν είδα κόσμο να λέει πως χάσαμε λόγω σκοτεινών δυνάμεων, ούτε είδα προέδρους να πετάνε πεντοχίλιαρα στους διαιτητές ή προπονητές να γίνονται κόκκινοι σαν πατζάρια από τα νεύρα τους για τους γκρι.
Όποιος είδε κάτι διαφορετικό ας το πει και εμένα.. Ναι, σε πρώτη φάση, εν θερμώ και την ώρα του αγώνα, υπήρχαν κάποια παράπονα για τους διαιτητές. Πείτε μου όμως σε ποιον αγώνα μπασκετ δεν έχουν παράπονα από τους διαιτητές και οι δύο ομάδες.. Όλο αυτό διήρκεσε για 1-2 ώρες μετά τον αγώνα και τέλος..

Είχα πετύχει στο άσχετο τον Τόμιτς πριν 2 χρόνια και τον είχα ρωτήσει αν θα πάρουμε πρωτάθλημα (κλασική ερώτηση) και μου είχε πει "πιο εύκολα παίρνεις ευρωλίγκα, παρά πρωτάθλημα ελλάδος" Ψέμα???
rchos
QUOTE
Mα και η ευρωλιγκα στημενη ειναι , αν κρινω απο τα σχολια σας μετα το φαιναλ 4...

γενικα ειτε προκειται για ευρωλιγκα, ειτε ελληνικο πρωταθλημα , δεν υπαρχει ΜΑΤΣ ( ΟΥΤΕ ΕΝΑ) σημαντικο που να χασατε τα τελευταια δυο χρονια , που να παραδεχθηκατε οτι το χασατε αξια.

Τη μια η παραγκα των γιαννακοπουλων, την αλλη αυτη του μπερτομεου...


εδω εισαι φαουλ παρισινε(δεν το λεω σαν μοντ).
μαλλον ξεχασες πολυ γρηγορα τον κακο χαμο μετα το φαιναλ 4.δεν γινεται να γινονται τετοια ποστ απο σενα.
μετα το φαιναλ 4 ολη η ομαδα σταυρωθηκε απο τους οπαδους του οσφπ.ο γιαννακης ξαναεγινε αχρηστος.ο τσιλι ξαναξεχασε πως παιζετε το ευρωπαικο μπασκετ.ο μπουρουσης εχει μονο νευρα και δεν παιζει μπασκετ(αυτο ειναι διαχρονικο).ο τεοντοσιτς τελικα ειναι λιγος για τον ρολο που τον θελουμε.ασε για το κλιμα της ομαδας.που "ολοι ειδαμε τα περιεργα που γινονταν στον παγκο"!
ασε που ξαφνικα οι περισσοτεροι ολυμπιακοι μετα το φαιναλ 4 και τις εκει εμφανισεις εκαναν την ομαδα τους απο φαβορι για τον τιτλο με τον παναθηναικο αουτσαιντερ.
ας προσεχουμε λιγακι τι λεμε πανω στην φουρια μας.
αλλωστε η παραγκα του μπερτομεου κυνηγαγε τον παναθηναικο φετος οχι εμας.κατα δηλωση ολων σχεδον των παναθηναικων φιλαθλων(και οχι μονο).
Redalert
http://www.sport-fm.gr/article/276528
Σε απολογια ο Δ.Δ.
Bonzo
QUOTE
θα δουμε τα κλασσικα πρασινα υπερανω σχολια του τυπου ''εμεις δεν ασχολουμαστε με διαιτησια'' ..



Αν μετά το ματς βγω και κλαφτώ για τη διαιτισία θα νιώσεις καλύτερα? Θα σου φανώ λιγότερο υπερόπτης?
LFO
QUOTE(Redalert @ Jun 4 2010, 11:06 ) *
http://www.sport-fm.gr/article/276528
Σε απολογια ο Δ.Δ.


Το καλό είναι οτι θα προλάβει να παιξει και στα 2 εναπομειναντα ματς.
magickaminia
Να ξεκαθαρισουμε κατι αδελφια. Στο ΣΕΦ ο κοσμος να χαλασει ο ΠΑΟ δεν εχει κανενα αγχος για το ροζ. Απο την αλλη ο Ολυμπιακος παιζει ολα τα συμβολαια του και οι παικτες το ξερουν αυτο. Αν ληξει στο ΣΕΦ το πρωταθλημα οι αλλαγες που θα ερθουν στον Ολυμπιακο να ειστε σιγουροι θα ειναι κοσμογονικες. Πιστευω οτι πολλοι θα ηθελαν να ληξει το πρωταθλημα στο ΣΕΦ. Οι Ελληνες παικτες του Ολυμπιακου θα ειναι σε αυτο το ματς το βαρομετρο. Αυτοι ξερουν οτι το ματς αυτο ισως να ειναι το τελευταιο τους στο ΣΕΦ στα Ερυθρολευκα. blove.gif
vastravoud
Πως ακριβώς θα γίνει αυτό εφόσον όλοι τους (πλην Σοφοκλή) έχουν συμβόλαια σε ισχύ;
rchos
να δουμε ποσες υπερβολες θα ακουσουμε ακομη.
εστω οτι τους διωχνει ολους τους ελληνες.ποιους θα φερει να τους αντικαταστησουν?
λιγο σκεψη βρε παιδια.τους ελληνες δεν μπορεις ετσι απλα να τους διωξεις.με τον παπαμακαριο τον μπαρλο τον αποστολιδη και τον σκλαβο θα παιζουμε δηλαδη?
μπουρουσης-παπαλουκας-σχορτσιανιτης δεν αντικαθιστανται με κανεναν ελληνα και ουσιαστικα αυτοι συν τον λουκα εχουν ρολο φετος στην ομαδα!

ο ολυμπιακος οτι και να γινει στους τελικους απο ελληνες δεν θα διωξει κανεναν.μονο αν ο σοφο θελησει να φυγει θα φυγει καποιος.αντε ισως και ο γλυνιαδακης.απο κει και περα με τους ξενους παλι η εξελιξη των τελικων ειναι ασχετη με το τι θα γινει.
πιο πολυ θα παιξει ρολο ποιος θα ειναι ο προπονητης την επομενη χρονια.
frenchman7
Διαφωνώ σε αυτό. Πιστεύω πως αν χάσουμε στο Σεφ αυτός που κουνάει μαντίλι σίγουρα ελιναι ο Γιαννάκης καλώς ή κακώς(για εμένα καλώς).

Πρέπει ανεξαρτήτου αποτελέσματος, να μην χαλάσει ο κορμός αυτής της ομάδας! Θα είναι βήμα προς τα πίσω!
Οχι άλλα λάθη!!!!!
vastravoud
Το θέμα δεν είναι μονο ότι δεν ΘΕΛΕΙ ο Ολυμπιακός να τους διώξει, δεν ΜΠΟΡΕΙ κιόλας!

Τα συμβόλαια δεν είναι κουρελόχαρτα, κι όταν διαβάζω καμια φορά πολύ χοντρές επικρίσεις("προσέξτε", "πρόεδρε διωξ'τους", κλπ) σκέφτομαι πως το φαντασμα του Βαρδινογιάννη με τα δελτία στον τοίχο επανέρχεται. Μπρ.....
rchos
vastravoud
το χουμε ξανασυζητησει το θεμα αυτο.εχεις δικιο.απλα παντα υπαρχουν τροποι να λυθει ενα συμβολαιο.οχι μονομερος.μετα απο συμφωνια.το πιο συνηθες φαινομενο σε τετοιες περιπτωσεις ειναι να παρει ο παιχτης ενα ποσο απο το συμβολαιο του και μαζι με τα οσα παρει στη νεα του ομαδα εντελει να παρει οσα εγραφε το συμβολαιο του.
ασε που ακομη και να μην συναινεσει τελικα ο παιχτης ειναι συνηθες φαινομενο να πληρωνεται ενας παιχτης και απλα να μην υπολογιζεται.ασε που εδω δεν μιλαμε για μειωσεις συμβολαιων.εχουμε να κανουμε με το αν αγωνιστικα πλεον ενας παιχτης δεν κανει σε μια ομαδα.δεν πιστευω οτι ειναι πολλοι οι παιχτες που δεν τους θελουν σε μια ομαδα και μενουν.αφου κυριως μπασκετ θελουν να παιζουν!

απλα εδω δεν ασχολουμαστε με αυτη την πτυχη του θεματος.αν μπορει δηλαδη η οχι ο ολυμπιακος να διωξει καποιους παιχτες.το θεμα εδω ειναι τι θελει.ε δεν προκειτε να θελει να διωξει ολους τους ελληνες παιχτες ο ολυμπιακος γιατι δεν κυκλοφορουν καλυτεροι στην αγορα.
vastravoud
Δε διαφωνώ καθόλου με το σκεπτικό σου, ασφαλώς και υπάρχουν τρόποι να λύνονται τα συμβόλαια.

Απλώς εγώ σχολιάζω την κλασική "καφενειακή" άποψη με την οποία ο εκάστοτε παίκτης οφείλει απέραντο σεβασμό στον σπουδαίο πρόεδρα, στον πύρινο λαό και την "ιστορική" ομάδα.
panos75
Απλώς να αναφέρω κάτι σε σχέση με όσους θεωρούν υπεύθυνο τον Γιαννάκη για την μη κατάκτηση του πρωταθλήματος από τον Ολυμπιακό.

Θυμηθείτε ότι πριν δώδεκα χρόνια ο Παναθηναϊκός πήρε τους πρώτους του τίτλους στην Ελλάδα με προπονητή τον ...Σούμποτιτς. Μία ακόμη ένδειξη ότι στο Ελλάντα άλλα πράγματα είναι που κάνουν τη διαφορά.
kseplenhs
QUOTE(panos75 @ Jun 4 2010, 14:43 ) *
Απλώς να αναφέρω κάτι σε σχέση με όσους θεωρούν υπεύθυνο τον Γιαννάκη για την μη κατάκτηση του πρωταθλήματος από τον Ολυμπιακό.

Θυμηθείτε ότι πριν δώδεκα χρόνια ο Παναθηναϊκός πήρε τους πρώτους του τίτλους στην Ελλάδα με προπονητή τον ...Σούμποτιτς. Μία ακόμη ένδειξη ότι στο Ελλάντα άλλα πράγματα είναι που κάνουν τη διαφορά.


ναι αλλά ο παο δεν το είχε πάρει τότε με τη διαιτησία.είχε τεράστιες προσωπικότητες στο παρκέ.

βέβαια να μου πεις,η διαιτησία τον άφησε να το διεκδικήσει.ίσως το πρόβλημα μας είναι πως έχουμε μπλέξει τα δεδομένα με τα ζητουμενα...
dwanewade
QUOTE(Ilias7 @ Jun 3 2010, 19:45 ) *
Κοιτα δε θα καθησω να κανω κουβεντα για τη διαιτησια γιατι δεν ειναι και το καταλληλο τοπικ..Επειδη εισαι καινουργιος ομως στο φορουμ δεν εχεις ξεκινησει καλα..Κυριως με τις εκφρασεις σου..Γι αυτο να ηρεμισουμε λιγο..Θα σου θυμησω ομως πως εχεις ξεχασει μερικα πραγματακια..Για το ποιος διαμαρτυρεται δημοσιως για τη διαιτησια και ποιος οχι..Και ποιος προσεχει τις εκφρασεις του και ποιος οχι..Περσι κερδισατε στο τελικο και στη συνεντευξη τυπου η διαμαρτυρια πηγαινε συννεφο..Οσο για τη διοικηση σας 100000κακια προστιμο...Οποτε ασε τα περι κλαψας..




Δε νομιζω ομως οτι ειναι κατι που εχουμε αδικο...Εδω γινετε μαχη μεταξυ δυο και παιζουν ολα ρολο..Δεν ειναι οπως στο ποδοσφαιρο..Που δε με απασχολει κιολας να σου πω την αληθεια..




φιλε ηλια....δεν μιλησα για κεανα ασχημα..απλα λεω την γνωμη μου........και αυτο που λες δεν παιζει...ολες οι ομαδες διαμαρτυρονται απτα τοπικα μεχρι το ΝΒΑ....αλλο να κλαιγεσται ολη την ωρα αντι να παραδεχεσται καποια πραγματα...αλλα αυτο ειναι αλλου παπα ευαγγελια...τεσπα....ειμαι καινουργιος αλλα εχω καποια αποψη πανω στον χωρο....12χρονια....
Xaroumenos loukoumas
Εγώ από τη μεριά μου, εύχομαι απλά να τελειώσει το παιχνίδι την Κυριακή.
Εντάξει ο ΟΣΦΠ θα κερδίσει, αλλά εύχομαι για αρχή απλά να τελειώσει και να μην έχουμε ευτράπελα εντός κι εκτός γηπέδου.
Επίσης θα τσατιστώ πολύ αν δω κατάφορη διαιτητική εύνοια υπέρ του Ολυμπιακού, το γιατί έχει ειπωθεί από άλλους.

QUOTE(dwanewade @ Jun 3 2010, 18:04 ) *
afto einai to lathos....oti kaligeste kai hanetai tin ousia..o giannakis einai upnos......koitaei na diamarturetai sineheia!kai ohi na ksipnisei ts paihtes t!!


Φίλε dwanewade πρέπει να έγραψες το πιο δυσανάγνωστο post που έχω διαβάσει στο συγκεκριμένο forum ποτέ smile.gif
Προσπάθησε αν μπορείς να γράφεις στα ελληνικά και όχι σε greeklish γιατί κουράζουν κάπως rolleyes.gif

Edit: με πρόλαβες tongue.gif
kolokotronis
Γιατί δεν υπάρχει ψηφοφορία για το 4ο ματς?
Γίνεται να μπει εκ των υστέρων?
T.W.Is.M.
QUOTE(Ilias7 @ Jun 3 2010, 21:35 ) *
Πηγε να αναφερθει στο Καζλαουσκας και δε θυμοταν το ονομα του..Μπορει να το εκανε και επιτηδες,δε το ξερουμε αυτο..Αλλα ενταξει δεν ειναι και το πλεον σωστα..Ασχετα με την ομαδα που εκπρωσοπουσε ο Καζλαουσκας..Δεν ειναι και τυχαιος στο Ευρωπαικο μπασκετ,οπως και να το κανουμε..Ειναι αναμεσα στους καλους..


Καλα, δεν ειναι και το χειροτερο πραγμα που εχει κανει ο Ομπραντοβιτς στη ζωη του...
vastravoud
Το θέμα μας δηλαδή είναι αν ο Ζοτς πάει στην εκκλησία της Κυριακές και περνάει γιαγιούλες απ' το πεζοδρόμιο;
Weekendman
Ας μιλήσουμε για αυτό το παράξενο παιχνίδι που λέγεται μπάσκετ…

Θέμα εξέτασης
Είναι ικανος να κοντράρει ο Ολυμπιακος φέτος τον Παναθηναικο; και ήταν πυροτέχνημα η εμφάνιση του Ολυμπιακού μέχρι το 30 του 3ου αγώνα; για χάρη της συζήτησης δέχομαστε ότι ο Παναθηναικος αναστήθηκε μη εξετάζοντας αν θαυματουργοι γιατροι-διαιτητές παίξαν ρόλο σε αυτό η όχι…

-Σε 1 ματς υστέρησε εμαφνώς ο Ολυμπιακος σε ένα άλλο έχανε αλλά το πάλεψε μια χαρά με απουσίες98-90 και σε 4 φαινόταν ανώτερος έστω αν στο ενα το έχασε το δείγμα δείχνει καλά πράγματα για Ολυμπιακό και είναι και μεγάλο...

-Ευχάριστα νέα για τον Ολυμπιακο παίζει καλή άμυνα και στο ΣΕΦ αλλά και στο ΟΑΚΑ(Αφαιρέστε τους 7 πόντους δώρο και τους πόντους από βολές λόγω αντιαθλητικών στο τελος) στα 2 τελευταιά παιχνίδια

-Ο Ολυμπιακος έχει αντίδοτο στην αντιμεντώπιση των αντίπαλων γκαρντ καταρχής έχει Διαβάσει το παιχνίδι του Διαμαντίδη αφήνοντας να διεισδήσει και ξέροντας ότι θα κάνει σπλιτ-αουτ καταφέρνοντας έτσι να τον αντιμεντωπίσει ,μόνος τρόπος για Διαμαντίδη είναι να πάρει σκριν εκμεταλλευόμενος ανοχη διατιητων σε σκριν Πρασίνων παικτών/αδυναμια 2 Τεό σε αυτό…

Νίκολας έβαλε 2 τρίποντα στην αρχή γιατί απλά κοιμόταν η άμυνα του Ολυμπιακου μόλις σοβαρεύτηκε έβαλε άλλα 2 τραβηγμένα σε αυτό το δεκάλεπτα με εξαιρετικη άμυνα πάνω του και μετα από αυτό δεν υπήρχε για τα επόμενα 3 δεκάλεπτα

Σπανούλης τα βρήκε δύσκολα ,στο τέλος τον ευνοήσαν εκτος αμφισβητούμενων σκριν (αλλά το αφήνουμε στην άκρη) και το λάθος της ηγεσίας του Ολυμπιακού να έχει τον Βούισιτς στο παιχνίδι αλλά πόσο θα αντέξει σε αυτην την σειρά ως τραυματίας στα 2 επόμενα παιχνίδια; γιατί οι Μπέβερλι Πεν και λοιποι στα 2 τελευταιά παιχνίδια έχουν αφήσει ένα 1ο δεκάλεπτο τον Νικολας και τον Σπανούλη στο τελευταία λεπτά ενώ τους είχαν εξαφανίσει στο 2ο παιχνίδι για αυτό είμαι αισιόδοξος…

Σάρας καλος άγιος αλλά όσο θα παίρνει αναγκαστικά χρόνο γιατί ήταν αναμενόμενο ότι δεν θα πήγαινε με ροτέισον 3 περιφερειακών+Τέπιτς ο Παναθηναικός ,σε φυσιολογικές συνθήκες είναι το σημείο που πρέπει να χτυπήσει ο Ολυμπιακος επιθετικά αν τον αφήσουν

Επίσης όπως έχω ξαναγράψει δύσκολο θεωρώ να ξαναποβληθεί ο Τεόντοσιτς και ο Παπαλουκάς να τραυματιστεί πανω κάτω το ίδιο χρονικο δίαστημα και να έχει ο Ολυμπιακος ξεμείνει από τις βασικές του δυνάμεις στον τομέα της δημιουργίας στο πιο κρίσιμο σημείο όπως στο 3ο παιχνίδι, όποτε και πυγμαχία να θέλει να παίξει ο Παναθηναικος ο Ολυμπιακος μπορεί να αντιδράσει καλύτερα λογικά δεν θα μπορεί βέβαια να ξαναπάρει διψήφια διαφορά πόντων αλλά…

Τύχαίο αυτό που έκανε ο Ολυμπιακος στα τρίποντα; Δεν νομίζω…

Ο Μπουρούσης καλά κάνει και παρακούει τον προπονητή και έβαλε τα τρίποντα με Πέκοβιτς έχει τον χώρο για καλό σουτ από την περιφέρεια να το κάνει
Τσίλντρες ξεκίνησε άστοχα στην σειρά να θυμήσω βγάζοντας έξω το πρώτο Τελικο π του ΟΑΚΑ ότι έχει στα άλλα 2 παιχνίδια στο ΟΑΚΑ 6/12 τρίποντα ούτε ο Έντι να ήτανε!
Ούτε θα είναι παράξενο αν οι Τεόντοσιτς και Κλείζα έχουν καλά ποσοστά στα τρίποντα
Και δεν είναι πρώτη φορά που ο Παπαλουκάς τιμώρει αντιπάλους που του αφήνουν το τρίποντο ελεύθερο επίτηδες
Εννοω δεν συνέβει κάτι καινοφανες αν το δείς ατομικά τώρα όλοι μαζί να τα ξαναπάνε καλα δεν γίνεται α,λλά η περιφερειακή απειλή από τον Ολυμπιακο είναι πιο πιθανή από ότι νομίζουν κάποιοι…

Στο θέμα των αιφνιδιασμών ο Παναθηναικος τα έχει καταφέρει εξαιρετικά στο να μην γίνουν και στην αντιμεντώπιση των ψηλών τώρα αν ο Ολυμπιακος ξαναπιάσει κανενα εξαιρετικο ποσοστο στα τρίποντα θα ήμουν περίεργος να δώ αν ο Παναθηναικος άνοιγε λίγο την άμυνα του

Ο Κλέιζα δεν ξέρω τι μπορεί να περιμένει από τα συστήματα του Ολυμπιακου λύσεις υπάρχουν η δικές του ποικιλίες η από τα σουτ που θα του δώσουν είτε με κόψιμο στην ρακέτα όταν κάνει drive ο Τεοντοσιτς η αν ανεβαίνει ο Μπουρούσης στην κορυφή της ρακέτας να βγάζει τον Πέκοβιτς και ανοίγει χώρο για κόψιμο του Λιθουανό εκεί και αξιοποιήση του εκεί απο πάσα συμπαίκτη

Για Τσίλντρες ότι δώσουν οι αιφνιδιασμοί και τα σουτ 3 πόντων απο ότι φαίνεται...

Πολλά περισσότερα περιμένω από Σχοτσιαρνίτη από αυτά που πρόσφερε λίγο να φορτωθεί ο Πέκοβιτς με φάουλ(αν το επιτρέψουν) και το παιχνίδι του Παναθηναικού θα γίνει ένα ανισσόροπο παιχνίδι περιφέρειας που μειωνει τις πιθανότητες νίκης του…
το είδαμε και στο 3ο παιχνίδι ένα δείγμα χωρίς να χρειαστεί μάλιστα ο Σόφο σχεδον...

Βέβαια η ευκαιρία να ξαναπαρουσιαστεί όπως στο 3ο παιχνίδι δύσκολο...

Υ.Γ.1 Ελπίζουμε να δουμε καλαθοσφαίριση και όχι πυγμαχία....
Υ.Γ2 Χώρις να έχει πάρει ακομα αυτα που θέλει ο Ολυμπιακος απο τα οπλα του(θέσεις 3-4-5) τον απειλεί μέγιστα τον ΠΑΟ!
lamar
QUOTE(vastravoud @ Jun 4 2010, 20:56 ) *
Το θέμα μας δηλαδή είναι αν ο Ζοτς πάει στην εκκλησία της Κυριακές και περνάει γιαγιούλες απ' το πεζοδρόμιο;


Μη ξυνεις πληγες!!!
rchos
QUOTE
Το θέμα μας δηλαδή είναι αν ο Ζοτς πάει στην εκκλησία της Κυριακές και περνάει γιαγιούλες απ' το πεζοδρόμιο;


ειλικρινα αν το δω αυτο εγω προσωπικα θα το κανω θεμα.θα εχω και φωτο! tongue.gif
panos75
QUOTE(vastravoud @ Jun 4 2010, 20:56 ) *
Το θέμα μας δηλαδή είναι αν ο Ζοτς πάει στην εκκλησία της Κυριακές και περνάει γιαγιούλες απ' το πεζοδρόμιο;


To θέμα είναι το εντός αγωνιστικού χώρου ήθος. Ακόμη περιμένω από τον Ομπράντοβιτς να πάρει την ομάδα και να φύγει μόλις πέσει το πρώτο αντικείμενο στο παρκέ, όπως είχε πει πριν κάμποσα χρόνια.
Αλλά είπαμε, αν στην Ελλάδα φορολογούνταν οι μ...κίες που λέει ο καθένας θα ήμασταν το πλουσιότερο κράτος του κόσμου.
vastravoud
Αυτό είναι όντως φάουλ. ΑΠό τη στιγμή που το είπε, έπρεπε να το έχει κάνει και πράξη(όχι όμως ότι έχει δειξει ο οποιοσδήποτε άλλος παίκτης, προπονητής ή παράγοντας ΕΜΠΡΑΚΤΑ δείγματα του να πάει κόντρα στα ζώα της δικής του ομάδας). Πέραν τούτου και του περιστατικού με τον Καζλάουσκας, δε νομίζω δα ότι είναι και η μετενσάρκωση του Εωσφόρου.

ΣΤα περί "πυγμαχίας", νομίζω ότι οι παίκτες έχουν διαχειριστεί άριστα τις καταστάσεις. Μικροτσαμπουκάδες, το περιστατικό με το Διαμαντίδη και λίγοι ανόητοι διάλογοι με την εξέδρα είναι ο έως τώρα απολογισμός. Ειδικά οι ΈΛληνες μεταξύ τους έχουν πάντα άριστες σχέσεις.

Την κερκίδα φοβάμαι εγώ περισσότερο.
T.W.Is.M.
QUOTE(panos75 @ Jun 4 2010, 21:08 ) *
To θέμα είναι το εντός αγωνιστικού χώρου ήθος. Ακόμη περιμένω από τον Ομπράντοβιτς να πάρει την ομάδα και να φύγει μόλις πέσει το πρώτο αντικείμενο στο παρκέ, όπως είχε πει πριν κάμποσα χρόνια.
Αλλά είπαμε, αν στην Ελλάδα φορολογούνταν οι μ...κίες που λέει ο καθένας θα ήμασταν το πλουσιότερο κράτος του κόσμου.


Ή θα ειχαμε πολλους μιμητες του Τολη... smiley.gif

Την Κυριακη παντως πιστευω οτι ο Ολυμπιακος θα ευνοηθει! Κι οχι επειδη οι Αγγελοπουλοι εβγαλαν μια ανακοινωση. Και θα βγουν καποιοι απ τον Παναθηναικο να πουν οτι δεν ασχολουνται με τη διαιτησια προσπαθωντας να εμφανιστουν ανωτεροι.
Weekendman
QUOTE(vastravoud @ Jun 4 2010, 21:22 ) *
ΣΤα περί "πυγμαχίας", νομίζω ότι οι παίκτες έχουν διαχειριστεί άριστα τις καταστάσεις. Μικροτσαμπουκάδες, το περιστατικό με το Διαμαντίδη και λίγοι ανόητοι διάλογοι με την εξέδρα είναι ο έως τώρα απολογισμός. Ειδικά οι ΈΛληνες μεταξύ τους έχουν πάντα άριστες σχέσεις.

Πάντως και ο Παναθηναικος και ο Ολυμπιακος διαμαρτυρύθηκαν για σκληρό παιχνίδι των αντιπάλων τους σε αυτην την σειρά, πέρα απο το αν θεωρώ αν έπαιξε η όχι υπερ του δέοντος σκληρά ο Παναθηναικος...
vastravoud
Ναι βρε, δε διαφωνώ με το "σκληρό παιχνίδι".

Απλώς λέω ότι οι παίκτες μεταξύ τους(ειδικά οι Έλληνες) φαίνονται απολύτως οκ. Τι να έχουν να χωρίσουν άλλωστε;
Weekendman
QUOTE(vastravoud @ Jun 4 2010, 21:29 ) *
Ναι βρε, δε διαφωνώ με το "σκληρό παιχνίδι".

Απλώς λέω ότι οι παίκτες μεταξύ τους(ειδικά οι Έλληνες) φαίνονται απολύτως οκ. Τι να έχουν να χωρίσουν άλλωστε;

Να είναι καλά η κοινή θητεία στην Εθνική....
kolokotronis
Έτσι μπράβο.
Τώρα που άσκησα το εκλογικό μου δικαίωμα νιώθω πιο ολοκληρωμένος.
Reggie Miller #31
QUOTE(kolokotronis @ Jun 4 2010, 21:39 ) *
Έτσι μπράβο.
Τώρα που άσκησα το εκλογικό μου δικαίωμα νιώθω πιο ολοκληρωμένος.



Ολοκληρώθηκες σαν φίλαθλος ε; tongue.gif

Πάντως έχει ενδιαφέρον η σταυροφορία που γίνεται από διάφορους ''αντικειμενικούς'' δημοσιογράφους να πείσουν τον κόσμο ότι ο Ολυμπιακός έχασε τον αγώνα αποκλειστικά από δική του ευθύνη και ότι η συμβολή των διαιτητών δεν επηρέασε ουσιαστικά το αποτέλεσμα.Ειδικότερο ενδιαφέρον έχει δε ότι συμμετέχουν και δημοσιογράφοι Μη μπασκετικοί!Καλά πάμε! icon_drunk.gif
frenchman7
Εμένα 2 είναι οι σκέψεις μου:

-Ο Παπαλουκάς μπορεί να παίξει? Και αν είναι 50-50, τον βάζεις ή τον φυλάς για το 5ο ματς(αν υπάρξει), με το σκεπτικό
ότι στο Σεφ και χωρίς τον Παπ κουτσά στραβά θα το πάρεις? 39.gif

-Φοβάμαι ότι θα υπάρξουν 2-3 σφυρίγματα υπέρ του οσφπ χωρίς καθοριστικό ρόλο στο παιχνίδι για το "ξεκάρφωμα"
paodynasty
..."Από κει και πέρα, η ΚΑΕ Ολυμπιακός εξέδωσε ανακοίνωση ενημερώνοντας ότι τα εισιτήρια για το κυριακάτικο παιχνίδι εξαντλήθηκαν."

Εντάξει τα κατάφεραν οι Αγγελόπουλοι icon_joy.gif γιατί την προηγούμενη Κυριακή είδα κάτι πέταλα μισοάδεια και συν τις άλλοις όλοι πια θα τα έχουν με τους γκρι κι όχι με τις κόκκινες γραβάτες icon_drunk.gif
Sokos
QUOTE(frenchman7 @ Jun 4 2010, 21:52 ) *
Εμένα 2 είναι οι σκέψεις μου:

-Ο Παπαλουκάς μπορεί να παίξει? Και αν είναι 50-50, τον βάζεις ή τον φυλάς για το 5ο ματς(αν υπάρξει), με το σκεπτικό
ότι στο Σεφ και χωρίς τον Παπ κουτσά στραβά θα το πάρεις? 39.gif



Μα με το ίδιο σκεπτικό δεν είσαι 100% σίγουρος ότι ότιδήποτε και να συμβεί στο ΟΑΚΑ, θα το χάσεις?
Weekendman
QUOTE(frenchman7 @ Jun 4 2010, 21:52 ) *
Εμένα 2 είναι οι σκέψεις μου:

-Ο Παπαλουκάς μπορεί να παίξει? Και αν είναι 50-50, τον βάζεις ή τον φυλάς για το 5ο ματς(αν υπάρξει), με το σκεπτικό
ότι στο Σεφ και χωρίς τον Παπ κουτσά στραβά θα το πάρεις? 39.gif

-Φοβάμαι ότι θα υπάρξουν 2-3 σφυρίγματα υπέρ του οσφπ χωρίς καθοριστικό ρόλο στο παιχνίδι για το "ξεκάρφωμα"

Οι πιθανότητες να μην παίξει είναι όσο ο Σπανούλης στο προηγούμενο παιχνίδι δηλαδή δεν παίζει αυτο το σενάριο, ελπίζω να ανεβεί γιατί ως τώρα πολυτιμότερος είναι για Παναθηναικό παρά για Ολυμπιακό σε αυτους τους τελικούς...
phoenix_93
QUOTE(Weekendman @ Jun 4 2010, 20:58 ) *
Σάρας καλος άγιος αλλά όσο θα παίρνει αναγκαστικά χρόνο γιατί ήταν αναμενόμενο ότι δεν θα πήγαινε με ροτέισον 3 περιφερειακών+Τέπιτς ο Παναθηναικός ,σε φυσιολογικές συνθήκες είναι το σημείο που πρέπει να χτυπήσει ο Ολυμπιακος επιθετικά αν τον αφήσουν


Γενικά συμφωνώς με αυτά που λες αλλά δεν νομίζω ο Ολυμπιακός να έχει κάποιον που να μπορεί να χτυπήσει στην επίθεση τον Γιασισκεβίτσιους. Οι γκαρντ εκτός του Τεόντοσιτς(άντε και του Μπέβερλυ αν βρει διάδρομο, που δεν θα βρει) είναι ακίνδυνοι επιθετικά.
Weekendman
QUOTE(phoenix_93 @ Jun 4 2010, 23:14 ) *
Γενικά συμφωνώς με αυτά που λες αλλά δεν νομίζω ο Ολυμπιακός να έχει κάποιον που να μπορεί να χτυπήσει στην επίθεση τον Γιασισκεβίτσιους. Οι γκαρντ εκτός του Τεόντοσιτς(άντε και του Μπέβερλυ αν βρει διάδρομο, που δεν θα βρει) είναι ακίνδυνοι επιθετικά.

Μην ξεχνάς και τον Πεν που είναι γρήγορος για να επιχειρησεί διεισδήση με αντίπαλο τον Σάρας η τον Παπαλουκά που θα μπορούσε να τον ποστάρει η να έχει ελεύθερο χώρο για τρίποντο εξαιτίας της αμυντικής νωχελικότητας του Λιθουανου αυτές είναι μερικές απο τις πιο προφανείς θεωρητικές δυνατότητες, τώρα αν μετα τον Νικόλας αποδειχτεί και ο Γιασικέβιτσιους με τον ένα η τον άλλο τρόπο αμυντικο σκυλι σε διάρκεια τι να πώ;
frenchman7
Κι εγώ αυτό πιστεύω, θα παίξει ο Παπ. Και αν είναι σε καλή κατάσταση προβλέπω καλή εμφάνιση, γενικά του
πάει πιο πολύ το Σεφ. Αλλά και μόνο η παρουσία του είναι απαραίτητη! Άμα μείνουμε με μόνο οργανωτή τον Τεόντοσιτς
το παιχνίδι είναι χαμένο για μένα. Θα γίνει στόχος της άμυνας του Παο, θα κουραστεί και θα εκνευριστεί γρήγορα!
Εκτός αν έχουμε beverley reloaded πάλι! tongue.gif
kseplenhs
QUOTE(frenchman7 @ Jun 4 2010, 23:57 ) *
Εκτός αν έχουμε beverley reloaded πάλι!



χελ γιέα 56.gif
phoenix_93
QUOTE(Weekendman @ Jun 4 2010, 23:32 ) *
Μην ξεχνάς και τον Πεν που είναι γρήγορος για να επιχειρησεί διεισδήση με αντίπαλο τον Σάρας η τον Παπαλουκά που θα μπορούσε να τον ποστάρει η να έχει ελεύθερο χώρο για τρίποντο εξαιτίας της αμυντικής νωχελικότητας του Λιθουανου αυτές είναι μερικές απο τις πιο προφανείς θεωρητικές δυνατότητες, τώρα αν μετα τον Νικόλας αποδειχτεί και ο Γιασικέβιτσιους με τον ένα η τον άλλο τρόπο αμυντικο σκυλι σε διάρκεια τι να πώ;


Στη θεωρία ναι αλλά πλέον ο Πεν δεν δείχνει να μπορεί ή να του επιτρέπεται να πάρει επιθέσεις. Όσο για το ποστάρισμα του Παπαλουκά φαντάζομαι είναι μια επιλογή αλλά δεν θα περίμενα και πολλά, μου φαίνεται ότι έχει καιρό να το κάνει. Γενικά δεν ξέρω αλλά αυτά τα ποσταρίσματα των γκαρντ στην ελλάδα με μιζεριάζουν, βλέπω τον Μπραϊαντ που μου είναι αντιπαθής να ποστάρει και να κάνει fade away και το χαίρομαι, εδώ τα ποσταρίσματα είναι κωλίδια και αγκωνίδια μήπως βγει κανένα φάουλ ή καμμια πάσα στο τρίποντο.
GMlls
QUOTE(kseplenhs @ Jun 5 2010, 00:02 ) *
χελ γιέα 56.gif


frak yeah!!! smiley.gif
rankin
QUOTE(dwanewade @ Jun 4 2010, 17:08 ) *
φιλε ηλια....δεν μιλησα για κεανα ασχημα..απλα λεω την γνωμη μου........και αυτο που λες δεν παιζει...ολες οι ομαδες διαμαρτυρονται απτα τοπικα μεχρι το ΝΒΑ....αλλο να κλαιγεσται ολη την ωρα αντι να παραδεχεσται καποια πραγματα...αλλα αυτο ειναι αλλου παπα ευαγγελια...τεσπα....ειμαι καινουργιος αλλα εχω καποια αποψη πανω στον χωρο....12χρονια....

12 χρόνια δεν είναι αρκετά! Αν είχες καμιά 20αριά, θα είχες και διαφορετικές μνήμες σχετικά με κλάψες και μη παραδοχες ανωτερότητας!

Για τον αγώνα πιστεύω ότι λογικά ο Ολυμπιακός θα το παρει με τον τσαμπουκα και μόνο.. απο εκεί και πέρα θα πάρει και σφυρίγματα έδρας, εκτός και αν ο ΕΣΑΚΕ αποφάσισε να έρθει σε ανοιχτή ρήξη και προσπαθήσει να γίνει το ΣΕΦ χάος! Αν το δούμε και αυτό θα έχουμε άσχημες εξελίξεις, γενικά..
voreadis7
QUOTE(PARISINOS @ Jun 4 2010, 02:14 ) *
γενικα ειτε προκειται για ευρωλιγκα, ειτε ελληνικο πρωταθλημα , δεν υπαρχει ΜΑΤΣ ( ΟΥΤΕ ΕΝΑ) σημαντικο που να χασατε τα τελευταια δυο χρονια , που να παραδεχθηκατε οτι το χασατε αξια.

Τη μια η παραγκα των γιαννακοπουλων, την αλλη αυτη του μπερτομεου...


Τι παίζει εδώ ?? Πιάνει Τσουκαλά στο Παρίσι ?? Αν και ούτε απο τον Τσουκαλά δεν έχω ακούσει για παράγκα του Μπερτομέου που κυνηγάει τον Ολυμπιακό. Οπότε μάλλον στον ύπνο σου τα βλέπεις. Απέφευγε να τρώς βαριά το βράδυ.
kseplenhs
QUOTE(rankin @ Jun 5 2010, 00:52 ) *
Για τον αγώνα πιστεύω ότι λογικά ο Ολυμπιακός θα το παρει με τον τσαμπουκα και μόνο.. απο εκεί και πέρα θα πάρει και σφυρίγματα έδρας, εκτός και αν ο ΕΣΑΚΕ αποφάσισε να έρθει σε ανοιχτή ρήξη και προσπαθήσει να γίνει το ΣΕΦ χάος! Αν το δούμε και αυτό θα έχουμε άσχημες εξελίξεις, γενικά..



δεν πιστεύω επιστήμων άνθρωπος να σε δουμε να σουλατσάρεις στο παρκέ ... happy.gif
jessejames
παιδια...γεια σας.........υπαρχει κανενα εισιτηριο για το κυριακατικο ματς????δυστυχως ηταν αδυνατο να παω στα εκδοτηρια το πρωι και εχω μεινει χωρις εισητηριο.........συγχαρητηρια και για το φορουμ......αν μπορεσετε να βοηθησετε θα σας ειμαι ευγνομων.......καλη επιτυχια στο θρυλο.......!!!!!!! 77.gif
iron80
Δυστυχώς ή ευτυχώς το 2-2 έχει ήδη γίνει μετά τα σκηνικά της Τετάρτης...είτε στα ίσα, είτε με διαιτησία, είτε με ότι άλλο θέλετε ο Ολυμπιακός θα κερδίσει. Τα φέιγ βολάν είναι ήδη έτοιμα και θα μοιραστούν σε παίκτες και παραγοντες των 2 ομάδων πριν την έναρξη. ''Δεν φεύγει κανείς από την περιοχή του Φαλήρου αν δεν παίξει συντριβή shot.gif του ΠΑΟ σε αγωνιστικό και ψυχολογικό επίπεδο''. Ο Ομπράντοβιτς που είναι έξυπνος άνθρωπος ήδη προετοιμάζει την ομάδα του για τον 5ο τελικό της Τετάρτης. Πολύ κρίμα που ήρθαν έτσι τα πράγματα αλλά ο κόσμος του Ολυμπιακού είναι σε κατάσταση σχιζοφρένειας τις τελευταίες 48 ώρες.
υγ. Ο αγώνας θα ξεκινήσει 22.15 και θα τελειώσει 1 παρά...
traveller
QUOTE(iron80 @ Jun 5 2010, 00:30 ) *
Δυστυχώς ή ευτυχώς το 2-2 έχει ήδη γίνει μετά τα σκηνικά της Τετάρτης...είτε στα ίσα, είτε με διαιτησία, είτε με ότι άλλο θέλετε ο Ολυμπιακός θα κερδίσει. Τα φέιγ βολάν είναι ήδη έτοιμα και θα μοιραστούν σε παίκτες και παραγοντες των 2 ομάδων πριν την έναρξη. ''Δεν φεύγει κανείς από την περιοχή του Φαλήρου αν δεν παίξει συντριβή shot.gif του ΠΑΟ σε αγωνιστικό και ψυχολογικό επίπεδο''. Ο Ομπράντοβιτς που είναι έξυπνος άνθρωπος ήδη προετοιμάζει την ομάδα του για τον 5ο τελικό της Τετάρτης. Πολύ κρίμα που ήρθαν έτσι τα πράγματα αλλά ο κόσμος του Ολυμπιακού είναι σε κατάσταση σχιζοφρένειας τις τελευταίες 48 ώρες.


συνήθως, απ' ότι λένε , οι 48 ώρες είναι κρίσιμες, μετά διαφεύγεις τον κίνδυνο icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif

QUOTE(iron80 @ Jun 5 2010, 00:30 ) *
υγ. Ο αγώνας θα ξεκινήσει 22.15 και θα τελειώσει 1 παρά...


ε, καπάκια να πάτε να δείτε αυτό :

http://www.imdb.com/media/rm4276395264/tt0094466

μια και είστε σε κατάσταση σχιζοφρένειας, είναι ότι πρέπει.

Όλο και κάποια μεταμεσονύχτια προβολή θα παίζει.


Χαλάρωσε ρε φίλε. Χόμπι μας είναι το μπάσκετ και οι ομάδες μας. έχουμε και άλλα να κάνουμε. Χαλαρά λεμεεεε
iron80
Ήρεμος είμαι ρε ψηλούλη, ούτε γήπεδο δεν θα παω την Κυριακή για να μην δω αυτά που σου περιγράφω παραπάνω...το ερώτημα είναι γιατί να φτάσουν τα πράγματα ως εδώ...ή όπως θα ρώταγε ένας μπασκετικός Κάτανετς: ''Πρόεδροι και παράγοντες του ΠΑΟ, γιατί τέτοια ψύχωση για το πρωτάθλημα, με οποιοδήποτε τρόπο...???''
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.