Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 1η αγωνιστική
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Euroleague 2018-19
Zoys
Το πρόγραμμα

Πέμπτη
ΤΣΣΚΑ-Μπαρτσελόνα 20:00
Παναθηναϊκός-Μακάμπι 21:00
Μπάγερν-Εφές 21:30
Ρεάλ Μαδρίτης-Νταρουσάφακα 22:00

Παρασκευή
Μπούντουτσνοστ-Μιλάνο 19:45
Χίμκι-Ολυμπιακός 20:00
Ζαλγκίρις-Μπασκόνια 20:00
Φενερμπαχτσέ-Γκραν Κανάρια 20:45
yorgos
QUOTE
ΤΣΣΚΑ-Μπαρτσελόνα 20:00

Προβλέπω εύκολη επικράτηση των Ρώσων, θέλει πάρα πολύ μοντάρισμα η Μπάρτσα.
QUOTE
Παναθηναϊκός-Μακάμπι 21:00

Δεν πείθει η Μακάμπι, ούτε φέτος, δύσκολο να κάνει τέτοιο διπλό. ΟΑΚΑ rulz.

QUOTE
Μπάγερν-Εφές 21:30

Καλό ματσάκι κι ενδιαφέρον. Φοβερό ρόστερη Εφές, ένας Θεός ξέρει τι θα παρουσιάσει το μουρλοκομείο ο Αταμάν, με ένα διπλό μπαίνει δυνατά και χτυπάει καμπανάκια, αλλά μάλλον κλίνω σε οριακή νίκη των πάντσερ.

QUOTE
Ρεάλ Μαδρίτης-Νταρουσάφακα 22:00

Σβαρτσενέγκερ-Καρανίκας κάνουν μπράντεφερ.

QUOTE
Μπούντουτσνοστ-Μιλάνο 20:15

Δεν μπορώ να φανταστώ καλύτερη ευκαιρία για το Μιλάνο να κάνει διπλό. Αν όχι τώρα, πότε ρε ραγκάτσι;
QUOTE
Χίμκι-Ολυμπιακός 20:00

Ομολογώ, είμαι προκατελιημμένος υπέρ του Μπάρτζι, είναι τόσο σέξι τα αθλητικά σύνολα που παρουσιάζει, που βλέπω το διπλό δύσκολο.
QUOTE
Ζαλγκίρις-Μπασκόνια 20:00

Ματσάρα. Αγαπάμε Γιασικεβίτσιους αλλά πάλι έχασαν βασικά γρανάζια και η φετινή Μπασκόνια είναι για πολλά. Οριακά φαβορί.
QUOTE
Φενερμπαχτσέ-Γκραν Κανάρια

Δύσκολο ντεμπούτο για τους νησιώτες, προβλέπω σφαλιάρα προσγείωσης με το καλημέρα, παρότι το ρόστερ τους δεν ειναι για πέταμα, παίζει να φάνε καμιά 25άρα στο κεφάλι.
Conan1982
Να κάνω και προβλέψεις για την πρώτη αγωνιστική, να δω σε πόσα θα πέσω μέσα;
1.ΤΣΣΚΑ-Μπαρτσελόνα: Άνετα άσσος, η ΤΣΣΚΑ έχει περισσότερη ομοιογένεια, περισσότερους αυτοματισμούς, η φετινή Μπάρτσα θα μας δείξει πόσο δυνατή είναι όσο προχωράει η σεζόν.
2.Παναθηναϊκός-Μακάμπι: Άνετα άσσος κι εδώ, ο ΠΑΟ παίζει στην έδρα του, η εικόνα στα φιλικά είναι καλή και η Μακάμπι για άλλη μια φορά ξεκινάει από την αρχή.
3. Μπάγερν-Εφές, θα πω άσσος κι εδώ, ξέρω η Εφές είναι δυνατή, αλλά η Μπάγερν κάνει την πρεμιέρα της έχει καλούς παίκτες και η Εφές δεν νομίζω να είναι έτοιμη ακόμα.
4. Ρεάλ-Νταρουσάφακα. Άσσος...
5. Μπουντουσνόστ-Αρμάνι. Επιτέλους λέω κι ένα διπλό. Η Αρμάνι έχει παικταράδες, η δε Μπουντουσνόστ δεν τρομάζει.
6. Κίμκι-Ολυμπιακός. Διπλό επειδή είμαι...Ολυμπιακός, κατά βάθος το πιστεύω κιόλας, νομίζω ότι θα παίξουμε και σκληρή άμυνα παρά τα αντίθετα δείγματα ως τώρα.
7. Ζαλγκίρις-Μπασκόνια. Διπλό (ήταν να μην ξεκινήσω), νομίζω από τώρα ότι η Μπασκόνια θα είναι εξαιρετική φέτος, και δεν νομίζω η Ζαλγκίρις να είναι τόσο δυνατή από την αρχή της σεζόν όσο ήταν πέρυσι.
8. Φενέρ-Γκραν Κανάρια. Άσσος...
akratacity
Η Εφες αμα αρχισει να βαζει, δυσκολα σταματαει...
basket72
QUOTE (akratacity @ Oct 11 2018, 22:07 ) *
Η Εφες αμα αρχισει να βαζει, δυσκολα σταματαει...



Εμφατική νίκη της Εφές. Το λογικό είναι να τα βάζει με τους παίκτες που έχει. Δεν πήρε παίκτες που να σκουντουφλάει ο ένας πάνω στον άλλο- όπως π.χ η Αρμάνι και σε μικρότερο βαθμό η Μακάμπι.
Να έχουμε να λέμε είναι ακόμα βέβαια γιατί παραείναι πολλοί οι νέοι παίκτες της Εφές. Η πλάκα είναι ότι πιο άστοχος απόψε ήταν ο καλύτερος τους σουτέρ, ο Μπομπουά...

Κατά τ' άλλα με εντυπωσίασε το υπερβολικό rotation του Πέσιτς στις θέσεις 4 και 5. Μοίρασε χρόνο σε όλους. Δεν γίνεται έτσι δουλειά όμως. Βέβαια αρχή είναι κι ένα παιχνίδι στην έδρα της ΤΣΣΚΑ μπορεί να πει κανείς ότι προσφέρεται για πειράματα. rolleyes.gif Έτσι κι αλλιώς θα σε πάρει που θα σε πάρει η κατηφόρα.


Ο σχολιαστής της Euroleague πάντως σωστά τον έλεγε τον Kuric, Κούρικ όπως σωστά έλεγε και τον ... LLull, Γίουι ο συνάδελφός του στη Μαδρίτη. Καιρός είναι να τον λένε με τον όνομά του τον Μενορκίνο σταρ.
basket72
QUOTE (Conan1982 @ Oct 11 2018, 12:52 ) *
Να κάνω και προβλέψεις για την πρώτη αγωνιστική, να δω σε πόσα θα πέσω μέσα;
1.ΤΣΣΚΑ-Μπαρτσελόνα: Άνετα άσσος, η ΤΣΣΚΑ έχει περισσότερη ομοιογένεια, περισσότερους αυτοματισμούς, η φετινή Μπάρτσα θα μας δείξει πόσο δυνατή είναι όσο προχωράει η σεζόν.
2.Παναθηναϊκός-Μακάμπι: Άνετα άσσος κι εδώ, ο ΠΑΟ παίζει στην έδρα του, η εικόνα στα φιλικά είναι καλή και η Μακάμπι για άλλη μια φορά ξεκινάει από την αρχή.
3. Μπάγερν-Εφές, θα πω άσσος κι εδώ, ξέρω η Εφές είναι δυνατή, αλλά η Μπάγερν κάνει την πρεμιέρα της έχει καλούς παίκτες και η Εφές δεν νομίζω να είναι έτοιμη ακόμα.
4. Ρεάλ-Νταρουσάφακα. Άσσος...
5. Μπουντουσνόστ-Αρμάνι. Επιτέλους λέω κι ένα διπλό. Η Αρμάνι έχει παικταράδες, η δε Μπουντουσνόστ δεν τρομάζει.
6. Κίμκι-Ολυμπιακός. Διπλό επειδή είμαι...Ολυμπιακός, κατά βάθος το πιστεύω κιόλας, νομίζω ότι θα παίξουμε και σκληρή άμυνα παρά τα αντίθετα δείγματα ως τώρα.
7. Ζαλγκίρις-Μπασκόνια. Διπλό (ήταν να μην ξεκινήσω), νομίζω από τώρα ότι η Μπασκόνια θα είναι εξαιρετική φέτος, και δεν νομίζω η Ζαλγκίρις να είναι τόσο δυνατή από την αρχή της σεζόν όσο ήταν πέρυσι.
8. Φενέρ-Γκραν Κανάρια. Άσσος...



7 στα 8 είχες. καθόλου άσχημα αν και κάποια ματς ήταν η χαρά του φαβορί.
Μετράει όμως που "εκτέθηκες".
Εγώ το αποφεύγω πια, όχι για να μην εκτεθώ αλλά για το γούρι, όταν παίζω στοίχημα. rolleyes.gif
Και καλά έκανα δηλαδής. smiley.gif
Ναι είναι καλά οι άσσοι των Ρεάλ, ΤΣΣΚΑ και Φενέρ. Περάστε κόσμε, ήταν τα σημεία. smiley.gif
Conan1982
QUOTE (basket72 @ Oct 13 2018, 00:42 ) *
7 στα 8 είχες. καθόλου άσχημα αν και κάποια ματς ήταν η χαρά του φαβορί.
Μετράει όμως που "εκτέθηκες".
Εγώ το αποφεύγω πια, όχι για να μην εκτεθώ αλλά για το γούρι, όταν παίζω στοίχημα. rolleyes.gif
Και καλά έκανα δηλαδής. smiley.gif
Ναι είναι καλά οι άσσοι των Ρεάλ, ΤΣΣΚΑ και Φενέρ. Περάστε κόσμε, ήταν τα σημεία. smiley.gif


Γενικότερα δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα με το στοίχημα από την εποχή της betfair.
Οπότε δεν με απασχολούν γούρια κλπ. Χθες πάντως έπαιξα 4 ευρουλάκια στο διπλό ΟΣΦΠ, Αρμάνι με πάνω από 9,5 και Φενέρ πάνω από 10,5. Και αντί να δυσκολευτεί ο Ολυμπιακός δυσκολεύτηκε η Αρμάνι.
basket72
QUOTE (Conan1982 @ Oct 13 2018, 09:37 ) *
Γενικότερα δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα με το στοίχημα από την εποχή της betfair.
Οπότε δεν με απασχολούν γούρια κλπ. Χθες πάντως έπαιξα 4 ευρουλάκια στο διπλό ΟΣΦΠ, Αρμάνι με πάνω από 9,5 και Φενέρ πάνω από 10,5. Και αντί να δυσκολευτεί ο Ολυμπιακός δυσκολεύτηκε η Αρμάνι.



Σωστός είσαι που δεν ασχολείσαι και πολύ- για περιστασιακός πάντως μια χαρά τα πήγες. wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.