Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΑΕΚ - Ολυμπιακός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > ΑΕΚ
ashton
Στις 5 το απόγευμα, κεκλεισμένων.

Διαιτητές : ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ, ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΑΧΑΙΡΙΑΝΑΚΗΣ
Κομισάριοι : ΜΑΝΟΣ, ΑΚΕΛ

Ζωντανά στην ΕΤ1

(δυστυχώς δε θα είμαι στην εξέδρα -όχι γιατί είναι κεκλεισμένων, αλλά γιατί έχω ένα γάμο στην Κρήτη)
Aristofanis
Δεν παίζει ο Σωτήρης Νικολαϊδής από ΑΕΚ και οι Σόφο & Στακ από ΟΣΦΠ.
apkat
Ευκολη νικη για τον Ολυμπιακο με 97-82..Η ΑΕΚ το παλεψε οσο μπορουσε αλλα ενταξει δε γινοταν οταν ο Ολυμπιακος ανεβασε στροφες να τον κοντραρει..

Ο Ματσε στο ντεμπουτο του στο πρωταθλημα μετριος με αρκετα λαθη και χαμενα σουτ αλλα ενα τριποντο χαιλαιτ δειγμα της κλασης του..
dizzy_fingers
Μπουρούσης ΟΕ.

Λίρα 100 στο fantasy.
Anaz
QUOTE
δειγμα της κλασης του
Δειγμα κωλοφαρδιας! 19.gif
hagi
Στο δεύτερο μέρος έλεγξε τον ρυθμό ο Ολυμπιακός ενω στην αρχή ήταν ντέρμπι το παιχνίδι..Και αν πρόσεχε λίγο η ΑΕΚ και έβαζε και κανένα τρίποντο μπορεί να ήταν διαφορετικά τα πράγματα..

Ο Ματσιγιάουσκας δεν είναι έτοιμος σε καμία περίπτωση και είναι εντελώς φυσιολογικό..Τώρα για ένα τρίποντο που έβαλε δεν νομίζω ότι έδειξε κάτι ιδιαίτερο..Ξέρουμε ότι είναι καλώς σουτέρ και καλός παίχτης αλλά είναι μακριά από τον παλιό του εαυτό..Ας ελπίσουμε να επανέλθει γρήγορα..

Ακόμη πάντως ένα μέτριο παιχνίδι από τον Ολυμπιακό..
saou
Εμένα πάντως μου αρκεί που τον βλέπω και δεν κωλώνει μες το γήπεδο, δε διστάζει να μπουκάρει, να πάρει επαφές, να πέσει κάτω κτλ. Τον περίμενα πιο συντηρητικό στο παιχνίδι του, μετά από τέτοιο λούκι που πέρασε.

Προς το παρόν δεν περιμένω και πολλά παραπάνω, λάθη έκανε μπόλικα ο Μάτσας και πρίν τον τραυματισμό του, τώρα δεν θα κάνει? Και τα άστοχα σουτ επίσης είναι αναμενόμενα.

Ότι παίξει φέτος ο Μάτσας θα είναι κέρδος, πάντως για τον πραγματικό Ματσιγιάουσκας θα πρέπει να περιμένουμε από του χρόνου.
suspect
Το χαρηκα το ματσακι.
Ελευθερο μπασκετ, γρηγορος ρυθμος, χωρις αγχος και σκοπιμοτητα, χορταστικο θεαμα, με γυρισε στην αγνη δεκαετια του 80.
Σιγουρα δεν είναι από τα παιχνιδια που μπορει να κανει κανεις βαθυστοχαστες αναλυσεις. Ηταν καθαρα ενας αγωνας για σουβλακια και μπυρες ητοι διασκεδαση και χαβαλες.

Φυσιολογικο το αποτελεσμα και ευκολα εξηγειται η εκβαση του αγωνα.
Ο Ολυμπιακος κερδισε για δυο λογους:
1. γιατι ειχε περισσοτερους παικτες από την ΑΕΚ για να σκοραρουν
2. γιατι η ΑΕΚ ότι μπορεσε να κανει το εκανε από την περιφερεια ενώ ο Ολυμπιακος χτυπησε και κατω από το καλαθι με τον Ζιζιτς και τον Μπουρουση, παικτες που η ΑΕΚ δεν τους εχει ( όπως και ολους τους αλλους του Ολυμπιακου αλλα δεν είναι αυτό το θεμα μας).

Στο πρωτο ημιχρονο που οι ομαδες ηταν κοντα στο σκορ εγινε mirror game. Τριποντο εσυ, τριποντο και εγω. Μπασιματακι εσυ, μπασιματακι και εγω.
Η ΑΕΚ δεν ειχε τιποτα να χασει, ο Ολυμπιακος κοιμοταν και για αυτό υπηρχε η ισοπαλια. Στο δευτερο ημιχρονο ο Ολυμπιακος συνεχισε να κοιμαται αλλα γυρισε από το καλο του πλευρο. Πολλες πασες στον Ζιζιτς που δεν ειχε αντιπαλο, ο Μπουρουσης μαζεψε λιγο την αμυνα, τα τριποντα του Νικολαϊδη στερεψαν όπως και η επιθεση της ΑΕΚ καθως εκτος απο μερικες ηρωικες ενεργειες του Γκαγκαλουδη που βρηκε απεναντι του τον καχεκτικο Στεφανοβ και του Ταπουτου που εκμεταλλευθηκε τον υπνο του ΟΣΦΠ και εβαλε αρκετους ποντους, το μενου δεν ειχε κατι αλλο.

Για την ΑΕΚ δεν μπορει να πει κανεις πολλα.
Στηριζεται σε 5 παικτες που πλην Σκοτ και ενιοτε Ταπουτου, ο καθενας κανει ότι του ρθει και αμα μπουν μπηκαν. Αλλιως δεν πειραζει παιδια, το επομενο σουτ.
Δεν κινδυνευει μεν αλλα η δηλωση Κομματου για τα πλεη οφ εμενα μου χαρισε χαμογελο.

Για τον ΟΣΦΠ η ομοιοτητα με την ΑΕΚ είναι πως και αυτοι κανουν ότι τους κατεβαινει.
Οι διαφορες είναι πως αφενος είναι καλυτεροι παικτες αφετερου περισσοτεροι που μπορουν να βοηθησουν ανα πασα στιγμη.
Οσο για το πρωταθλημα, δεν βλεπω κανεναν αντιπαλο του ΠΑΟ. Ισως ο Ολυμπιακος παρει ένα ματς στο ΣΕΦ αλλα για παραπανω δεν.
Ο Γκερσον για τη Μακαμπι ηταν καλος αλλα στον Ολυμπιακο δεν εχει να προσφερει τιποτα. Ουτε σε συστηματα, ουτε σε επιλογες παικτων, ουτε σε δομηση ομαδας, ουτε σε νοοτροπια-ψυχολογια, και κυριως ουτε σε αμυντικη λειτουργια. Όταν ζοριζει το παιχνιδι, φωναζει για τη διαιτησια και πρωτα αυτος παει να παθει συγκοπη!
Για να μην πω ότι ηταν καλυτερος ο Καζλαουσκας!
Δεν μπορεις ως Γκερσον να μαθεις τον Ακερ να βαλει καλαθι. Αυτό το ξερει.
Μπορεις όμως να τον βαλεις σε μια ομαδα;
Σημερα πιστευω ότι κατερρευσε και το αλλοθι του Ματσιγιαουσκας. Το θεμα δεν είναι να γυρισει. Χαιρω πολύ. Το θεμα είναι τι τον κανεις.
Αυτό που εκανε ο Ολυμπιακος ηταν απλα να μοιρασει τον χρονο συμμετοχης του με τον Ακερ. Από 13 λεπτα εκαστος.


Επεα μεγαλων ανδρων:
[ φαση που με προσποιηση ξεφευγει ο Ταπουτος του Μπουρουση και σκοραρει με σουτ από τα 3 μετρα ]
«Ο Ταπουτος εκμεταλλευεται τη διαφορα υψους και ευλυγισιας και βαζει το καλαθι…»
Δημητρης Χατζηγεωργιου.
mgg
Εγω για το ματς εχω να πω κατ'αρχην οτι μου αρεσε και δεν περιμενα να το γυρισει εστω και προς στιγμην η ΑΕΚ.
Καλα επαιξε ο Γκαγκαλουδης για την ΑΕΚ και τραγικος ηταν για αλλη μια φορα ο Ταπουτος. Ο Μπουρουσης ηταν πολυ καλος και πως να μη φανει αφου δεν ειχε καποιον αντιπαλο ψηλο. Η ΑΕΚ αν και χωρις λεφτα εκανε μεταγραφες και μαλλον ξεχασε να παρει ψηλο. Εμεινε μονο με τον Σκοτ ο οποιος δε λεω, καλος ειναι αλλα εχει μεγαλωσει πολυ και δεν μπορει να κατεβασει ουτε ενα ριμπαουντ και ουτε να κουνηθει για να δεχτει καλυτερα μια πασα στην αντιπαλη ρακετα. Πολλες πασες προσπαθουν να του περασουν αλλα ειναι δυσκολο γι αυτο και πολλες φορες τον βλεπουμε να σουταρει απο λιγο μακρια. Ε, δεν ειναι και οτι καλυτερο. Βεβαια πιστευω πως ακομα και ψηλο να ειχε η ΑΕΚ, παλι θα εχανε το παιχνιδι.Εχει περισσοτερο βαθος ο Ολυμπιακος.
Air Kef
QUOTE(suspect @ Apr 16 2007, 12:09 AM) *
Στο πρωτο ημιχρονο που οι ομαδες ηταν κοντα στο σκορ εγινε mirror game. Τριποντο εσυ, τριποντο και εγω. Μπασιματακι εσυ, μπασιματακι και εγω.
Η ΑΕΚ δεν ειχε τιποτα να χασει, ο Ολυμπιακος κοιμοταν και για αυτό υπηρχε η ισοπαλια. Στο δευτερο ημιχρονο ο Ολυμπιακος συνεχισε να κοιμαται αλλα γυρισε από το καλο του πλευρο.

..........................

Για την ΑΕΚ δεν μπορει να πει κανεις πολλα.
Στηριζεται σε 5 παικτες που πλην Σκοτ και ενιοτε Ταπουτου, ο καθενας κανει ότι του ρθει και αμα μπουν μπηκαν. Αλλιως δεν πειραζει παιδια, το επομενο σουτ.
Δεν κινδυνευει μεν αλλα η δηλωση Κομματου για τα πλεη οφ εμενα μου χαρισε χαμογελο.

Για τον ΟΣΦΠ η ομοιοτητα με την ΑΕΚ είναι πως και αυτοι κανουν ότι τους κατεβαινει.
Οι διαφορες είναι πως αφενος είναι καλυτεροι παικτες αφετερου περισσοτεροι που μπορουν να βοηθησουν ανα πασα στιγμη.

...............................

Σημερα πιστευω ότι κατερρευσε και το αλλοθι του Ματσιγιαουσκας. Το θεμα δεν είναι να γυρισει. Χαιρω πολύ. Το θεμα είναι τι τον κανεις.
Αυτό που εκανε ο Ολυμπιακος ηταν απλα να μοιρασει τον χρονο συμμετοχης του με τον Ακερ. Από 13 λεπτα εκαστος.

Επεα μεγαλων ανδρων:
[H φαση που με προσποιηση ξεφευγει ο Ταπουτος του Μπουρουση και σκοραρει με σουτ από τα 3 μετρα ]
«Ο Ταπουτος εκμεταλλευεται τη διαφορα υψους και ευλυγισιας και βαζει το καλαθι…»
Δημητρης Χατζηγεωργιου.


77.gif


Στα bold γελαμε.24.gif
mgg
Πεστα ρε Air Kef
Igor
Ενταξει ειναι δυσκολο να κανεις μεταδοση χωρις λαθη.............. Ενα λαθος εκανε ο ανθρωπος laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Das Kapital
Αυτος ο Χατζηγεωργιου για καμια Πατουλιδου ειναι !!!

Τι τον βαζουν και περιγραφει μπασκετ?
mgg
Ενταξει, μην το παρακανουμε κιολας
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.