Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Πανιώνιος - Άρης (Σάββατο 9/6/2007 19:00 S/S1)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Πανιώνιος
Warrior
Ο Άρης εφτασε με μεγαλη δυσκολια στο 1-0 χθες και τωρα οι ομαδες θα βρεθουν αντιμετωπες στο
Ελληνικο για το 2ο παιχνιδι της σειρας.

Για τον Πανιωνιο το παιχνιδι ειναι κατι σαν τελικος,καθως αν γινει το 2-0 πολυ δυσκολα θα εχουμε
ανατροπη.Θεωρω οτι ο Αρης εχει εξαιρετικα δυσκολη αποστολη.Αν δεν αγωνιστει ο Μασει,φαβορι θα
εδινα τον Πανιωνιο.

Αν αγωνιστουμε πληρης,αναμενω σκληρο παιχνιδι που θα κριθει στο τελος...
basketaris
Θα χρειαστει μεγαλη προσπαθεια και συγκεντρωση στην αμυνα κυριως. Κλειδια θα ναι τα ριμπαουντ και τα λαθη. Ελπιζω μονο να παιξει ο Τζερυ, θα ναι βαρομετρο. Χωρις αυτον, θα ναι πολυ δυσκολα τα πραγματα. Ενας σοβαρος ΑΡΗΣ μπορει παντως το 2πλο! Αντε με τη νικη!
weirdo1977
warrior εδώ στα δύσκολα εσύ ε ? smile.gif

η ομάδα πέρα από τον Τζερυ πρέπει να ξαναβρεί ρυθμό δε ξέρω ποσο εύκολο είναι αυτό στην συγκεκριμένη εποχή... περισσότερο από όλα στην σειρά με τρομάζει η κούραση του kastl [όπως πέρσι άλλωστε] ελπίζω να αντέξει... κρατα γερά τερελ smile.gif
hagi
Πράγματι ένα δύσκολο παιχνίδι που δυστυχώς το βλέπω ακόμη πιο δύσκολο με τις πιθανές απουσίες μας.Διαβάζω για Γιαννούλη και Παντελιάδη εκτός από Μάσεϊ και αυτό δεν είναι καλό..

Σίγουρα αν παίξει πλήρης ο Άρης μπορεί το διπλό.Αν όχι πάλι μπορεί αλλά θα είναι εξαιρετικά δύσκολο.Ο Πανιώνιος παίζει πιο δυνατά στην έδρα του και το έχει αποδείξει αρκετές φορές.

Πρέπει να τα δώσουν όλα τα παιδιά ώστε γίνει το 2-0 και να είναι με την πλάτη στον τοίχο ο Πανιώνιος..Ας ελπίσουμε σε ένα καλό ματς..
El_Cid
Δεν ξέρω γιατί, αλλά έχω ένα προαίσθημα ότι θα χάσουμε εύκολα. Μακάρι να διαψευστώ...
Warrior
Xωρις Γιαννουλη τελικα σημερα.Ο Μασει ειναι στην αποστολη,αλλα αν θα παιξει(και ποσο χρονο) θα
φανει λογικα πριν το τζαμπολ...

Αν δεν τα καταφερει μενουμε με Ουιλκινσον,Σιγαλα,Φλετσερ... ohmy.gif rolleyes.gif
weirdo1977
ειναι και ο καραβανας... εγω παντος περιμενω το μπαμ του φλετσερ tongue.gif

ξερει κανεις αν στο καφε του παλε δειξει το παιχνιδη ;
Warrior
QUOTE(weirdo1977 @ Jun 9 2007, 08:45 AM) *
ειναι και ο καραβανας... εγω παντος περιμενω το μπαμ του φλετσερ tongue.gif


Τωρα ηρεμησα...! laugh.gif tongue.gif
man10
QUOTE(weirdo1977 @ Jun 9 2007, 08:45 AM) *
ειναι και ο καραβανας... εγω παντος περιμενω το μπαμ του φλετσερ tongue.gif

Θα κανει την διαφορα! 19.gif 19.gif 19.gif
msg
αν είναι έτσι τότε δύσκολα τα πράγματα για τον αρη που σαφώς είναι πιο κουρασμένος από τον πανιώνιο. άλλωστε το παιχνίδι στο παλέ κρίθηκε στο καλάθι, ενώ ο πανιώνιος μπορούσε να φύγει νικητής.
πάντως ο καστλ παρόλο που ήταν κουρασμένος και έχασε στην αρχή βολες, όταν ήρθαν τα δύσκολα (+10 του πανιωνίου στο ημίχρονο) σκόραρε και δεν έχασε βολή μέχρι το τέλος. προβλέπω πως ο αρης θα πάρει 3-2 τη σειρά. είδωμεν...
klearxos
Αν δεν μας θελουν στην ευρωλιγκα ας μας το πουν να μην μας παιδευουν.
4 επιθετικα φαουλ σε 11 λεπτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Αν ειναι δυνατον!!!
klearxos
Ωραιος και ο Συριγος:
Γιατι εδωσε βηματα στον Περπερογλου: 1-2-3 βηματα ολα καλα!!!
Pierce
βαλε και 2 τεχνικες ποινες tongue.gif
αλλα σιγαλας πανω στο χατσον ειναι πραγματικα μια κινηση χωρις λογικη
klearxos
QUOTE(pierce21 @ Jun 9 2007, 07:29 PM) *
βαλε και 2 τεχνικες ποινες tongue.gif
αλλα σιγαλας πανω στο χατσον ειναι πραγματικα μια κινηση χωρις λογικη


Αφου δεν εχουμε ψηλους τι να κανει και ο Ματσον? Να βαλει τον Φλετσερ? Θα τον φαει για πρωινο ο Χατσον!
NBAer
QUOTE(klearxos @ Jun 9 2007, 07:22 PM) *
Αν δεν μας θελουν στην ευρωλιγκα ας μας το πουν να μην μας παιδευουν.
4 επιθετικα φαουλ σε 11 λεπτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Αν ειναι δυνατον!!!


Ωχ παλι αρχισαμε. biggrin.gif Τα 3 επιθετικα ηταν! Το 4ο δεν θυμαμαι ποιο ηταν....
Σε ποιο απο τα 2 επιθετικα προσπαθωντας να κανουν screen, διαφωνειτε οτι ηταν? Επισης διαφωνειτε στο οτι του Μασει το επιθετικο ηταν φαουλ? Και τα 3 ειναι καθαρα!

Αφου εγιναν 4 επιθετικα γιατι να μην τα δωσουν? Τι σημασια εχει σε ποσο χρονο εγιναν? (Παρολο που δεν θυμαμαι ποιο ηταν αυτο το 4ο.... unsure.gif )

QUOTE(klearxos @ Jun 9 2007, 07:27 PM) *
Ωραιος και ο Συριγος:
Γιατι εδωσε βηματα στον Περπερογλου: 1-2-3 βηματα ολα καλα!!!


Καλα αυτο ηταν τραγικο. ohmy.gif Κανει εμφανεστατα βηματα που δεν χρειαζεται καν ριπλευ, το βλεπει σε ριπλευ και λεει "Ε! 3 βηματα εκανε, οποοοοοτε εεεε δεεεεν ειναι βηματα ετσι? Δεν νομιζω, εεεεααααουαου κλπ."
enypnio
pou na epaize kai o tourkos
klearxos
NBAer πιστευω οτι τα δυο φαουλ των Μασει και Σιγαλα στα σκριν δεν ηταν.
Εννοειται πως με τον αγωνα να εχει σχεδον τελειωσε δεν πιστευω πως επηρραστηκε το αποτελεσμα.
Δεν αξιζαμε την νικη, ο Πανιωνιος επαιξε πολυ καλυτερα και συγχαρητηρια για την νικη. Οπως και να εχει ομως καποια σφυριγματα σε εκνευριζουν.
NBAer
QUOTE(klearxos @ Jun 9 2007, 08:48 PM) *
NBAer πιστευω οτι τα δυο φαουλ των Μασει και Σιγαλα στα σκριν δεν ηταν.


Και οι δυο κανανε το ιδιο πραγμα: Δεν προλαβαν να establish(πως λεγεται αυτο στα Ελληνικα? blink.gif biggrin.gif ) θεση και εμποδισαν παικτη να περασει. Αρα φαουλ....
Ο μεν Σιγαλας διοτι ειχε σταθερο το δεξι ποδι αλλα εκεινη την ωρα εκανε κινηση προς τα αριστερα για να πατησει και με το αριστερο, αλλα πριν προλαβει να το κανει ετσι ωστε να του ανηκει η θεση, εμποδισε παικτη να περασει, ο δε Μασει εγυρε το σωμα του με το χερι του προς την πλευρα του παικτη που πηγε να περασει. Και οι δυο περιπτωσεις καθαρα φαουλ....


QUOTE
Εννοειται πως με τον αγωνα να εχει σχεδον τελειωσε δεν πιστευω πως επηρραστηκε το αποτελεσμα.
Δεν αξιζαμε την νικη, ο Πανιωνιος επαιξε πολυ καλυτερα και συγχαρητηρια για την νικη. Οπως και να εχει ομως καποια σφυριγματα σε εκνευριζουν.


Θυμισε παιχνιδι με Ολυμπιακο εκτος εδρας. Δεν ξερω αλλα βλεπω οτι ο Αρης εχει την νοοτροπια: μεσα στο Αλεξανδρειο παιζουμε οσο πιο δυνατα μπορουμε και εξω πιο χαλαρα, και οτι βγει! Ή τελοσπαντων εξω ο Αρης φαινεται να ειναι πολυ λιγοτερο συγκεντρωμενος στο παιχνιδι απο οτι στο Αλεξανδρειο....
Τελοσπαντων ετσι οπως ειναι τωρα οι ομαδες ο Πανιωνιος ειναι καλυτερη ομαδα και η σειρα ή θα παει σε 5 παιχνιδια οποτε κανεις δεν ξερει τι θα γινει ή θα βγει ο Πανιωνιος ευρωλιγκα. Ο Αρης φαινεται ξεζουμισμενος και δυσκολα να αντεξει 3 ακομη παιχνιδια.
Εγω προσωπικα πιστευω οτι θα νικησει ο Αρης 3-2 με το 5ο παιχνιδι να κρινεται στα ταλευταια δευτερολεπτα με ανατροπη του Αρη. Ιδωμεν βεβαια.... smile.gif



ΥΓ: Ο Χατζης ειναι ή οχι ο χειροτερος αμυντικος του πρωταθληματος? biggrin.gif
weirdo1977
η ομαδα εχει κλαταρει, ειναι λογικο να μην μπωρει να αντιδρασει εκτος εδρας, το παλευει εκει που μπορει [εντος δηλαδη] απλα αποδικνιεται ποσο χρειαζοταν αλλος ενας παικτης...
Air Kef
establish=εδραίωση θεσης. tongue.gif
klearxos
QUOTE(NBAer @ Jun 9 2007, 09:05 PM) *
Και οι δυο κανανε το ιδιο πραγμα: Δεν προλαβαν να establish(πως λεγεται αυτο στα Ελληνικα? blink.gif biggrin.gif ) θεση και εμποδισαν παικτη να περασει. Αρα φαουλ....

Για τον Σιγαλα τουλαχιστον αυτο που θυμαμαι ειναι ενα σκριν με ανοικτα τα ποδια(σαν κατι διαφορετικο απο ενα "τελειο" σκριν)

Ειναι γεγονος οτι τα αλλα τρια δεν τα θυμαμαι τοσο καλα αλλα ειμαι σιγουρος οτι με εκνευρισαν αρκετα!

Τελοςπαντων ο Αρης σημερα δεν αξιζε την νικη. Τελεια και παυλα.!
Ολα τα αλλα ειναι απλα για να μιλουν οι δημοσιογραφοι και να πουλουν οι εφημεριδες.!
rchos
μολις γυρισα απο το γηπεδο.ωραιο ειναι να εχει κοσμο το ελληνικο.να μην γινοντουσαν και οι ηλιθιοτητες στην αρχη καλα θα ηταν!

ο πανιωνιος σαφεστατα καλυτερος!αξιζε 100% τη νικη.καυκης και ουινστον φοβεροι.
ο αρης εχει σαφεστατο προβλημα νομιζω.εχει μεινει απο βενζινη.φανηκε και στα παιχνιδια με τον ολυμπιακο αλλα πλεον ειναιακομη μεγαλυτερο το προβλημα!αντεχει να κερδισει 2 απο τα επομενα 3 (αν γινουν) παιχνιδια?
για 5 παιχνιδια παει η σειρα.οποτε εχουμε δρομο ακομη!
enypnio
QUOTE(rchos7 @ Jun 9 2007, 08:39 PM) *
μολις γυρισα απο το γηπεδο.ωραιο ειναι να εχει κοσμο το ελληνικο.να μην γινοντουσαν και οι ηλιθιοτητες στην αρχη καλα θα ηταν!

ο πανιωνιος σαφεστατα καλυτερος!αξιζε 100% τη νικη.καυκης και ουινστον φοβεροι.
ο αρης εχει σαφεστατο προβλημα νομιζω.εχει μεινει απο βενζινη.φανηκε και στα παιχνιδια με τον ολυμπιακο αλλα πλεον ειναιακομη μεγαλυτερο το προβλημα!αντεχει να κερδισει 2 απο τα επομενα 3 (αν γινουν) παιχνιδια?
για 5 παιχνιδια παει η σειρα.οποτε εχουμε δρομο ακομη!


πάντως τον τούρκο τον ματιάσανε τον έρμο μετά από εκέινο το παιχνίδι με τον παναθηναικό δεν έχει ξαναφανεί δεν τον στέλνουν σε καμμιά ξεματιάστρα?
nikefalin
QUOTE(rchos7 @ Jun 9 2007, 09:39 PM) *
μολις γυρισα απο το γηπεδο.ωραιο ειναι να εχει κοσμο το ελληνικο.να μην γινοντουσαν και οι ηλιθιοτητες στην αρχη καλα θα ηταν!

ο πανιωνιος σαφεστατα καλυτερος!αξιζε 100% τη νικη.καυκης και ουινστον φοβεροι.
ο αρης εχει σαφεστατο προβλημα νομιζω.εχει μεινει απο βενζινη.φανηκε και στα παιχνιδια με τον ολυμπιακο αλλα πλεον ειναιακομη μεγαλυτερο το προβλημα!αντεχει να κερδισει 2 απο τα επομενα 3 (αν γινουν) παιχνιδια?
για 5 παιχνιδια παει η σειρα.οποτε εχουμε δρομο ακομη!

Μόλις γύρισα κι εγώ από κει. Ο Πανίωνιος το ήθελε πιο πολύ το ματσάκι. Είχαμε και μίνι ρεσιτάλ Καρούση, μιλάμε για τον Γιαφτόκας της διαιτησίας, αλλού για αλλού είναι το παλικάρι, εντελώς στην κοσμάρα του.
Ο κακομοίρης ο Μάσει που δεν τον ήξερε ...τον έμαθε...

Χάρηκα για το μυαλωμένο παιχνίδι του Χατζή, για τις πιρουέτες του Ηλιάδη, για την ποιότητα του Περπέρογλου, για την αυταπάρνηση του γερόλυκου Σιγάλα να παίζει 30 λεπτά ακόμα και 5άρι (θημηθείτε τον τη σεζόν 88-89 στο Παπαστράτειο με τον Κυρίτση να τον βάζει να παίζει άσσο), για τον πιτσιρικά τον Βασιλόπουλο.
Η μόνη λύπη είναι για τις ασχήμιες στην αρχή. Ως πότε ρε παλικάρια 30 "ημισκούμπρια" σε κατάσταση έκστασης θα διαφεντεύουν τις εξέδρες ? Δεν τα βάζω με τον κόσμο του Πανιωνίου , ο περισσότερος είναι εκλεκτός, πολλές οικογένειες, πολλά παιδάκια, αλλά γιατί να χώνεται η αληταρία ανάμεσα τους και ανάμεσα μας ?
enypnio
i kafrila den exei hroma
boban
Εχεις απολυτο δικιο.ηταν 10 πιτσιρικαδες που τα εκαναν ολα αυτα οι οποιοι εφαγαν τρελο κραξιμο μετα που επεστρεψαν .πολλα παιδακια σημερα στο ελληνικο .θα μπορουσε να εχει πολυ περισσοτερο κοσμο .Οσο για τον αγωνα πιστευω ότι ηταν απο τα χειροτερα παιχνιδια του πρωταθληματος.τραγικα ποσοστα και απο τις δυο ομαδες συν το γεγονος πως οι διαιτητες με τον τροπο ππου σφυριζουν καταστρεφουν το μπασκετ.ελπιζω να καλυτερευσει το επιπεδο στην συνεχεια της σειρας και να δουμε λιγο μπασκετακι γιατι η νικες απο μονες τους δεν μου λενε τιποτα
Igor
Tι εγινε ακριβως πριν τον αγωνα. ?? Δεν εχω ενημερωθει...

Ειδα λιγο 2η περιοδο και 3η.. Δεν ειχα χρονο.
basketaris
Μετριος Πανιωνιος, τραγικος ΑΡΗΣ, απαραδεκτη διαιτησια....

Απλα κερδισε ο λιγοτερο κακος σημερα. Το μονο που εχασε ηταν σιγουρα το μπασκετ... Πονεσαν τα ματια μου, ειλικρινα...

Οσο για την ομαδα μου, δε θελω να επεκταθω, αλλα εχει αρχισει να με εκνευριζει ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ αυτο το σκωτσεζικο ντους που υφισταμεθα εδω και κανα 40ημερο περιπου: μια κρυο μια ζεστη. Και δεν ειναι η κακη εμφανιση. Αυτη παει & ερχεται, μπορει να συμβει σε καθε ομαδα. Ειναι αυτη η εμφυτη looser νοοτροπια των εκτος εδρας, την οποια για μενα ποτισε 100% αποκλειστικα στους παικτες ο Ματσον. "Δεν πειραζει, παμε τωρα Παλε, με τον καλο κοσμο μας να παρουμε τα ματς, δεν χαθηκε κι ο κοσμος αν ειμαστε για τα πανηγυρια στα εκτος, σημασια εχουν τα εντος, ειχαμε μικροτερο μπατζετ, ειχαμε απουσιες, ειχαμε προβληματα, εφταιγε η αυθημερον μεταβαση, εφταιγε ο πιλοτος που πατησε το γκαζι στο αεροπλανο, εφταιγε η Aegean που μας εδωσε χαλασμενα αναψυκτικα κ.ο.κ."

Εχω ξενερωσει πολυ με την ομαδα, για να ειμαι ειλικρινης... Αναρχια, απειθαρχια, ανοργανωσια και προχειροδουλειες. Αντε και κανα ηρωικο μπασιμο ή κανενα παλαβο 3ποντο, μπας και σωσουμε την παρτιδα... Αν μας κατσει εχει καλως, αν οχι, δε βαριεσαι, "θα πιουμε κανα ουισκακι", που λεγε κι ο Στηβ και θα στανιαρουμε... Εχει κι η υπομονη τα ορια της, ομως... Δε θα καθιερωσουμε το κωλυριο (σωστα δεν το εγραψα? smile.gif ) σε καθε εκτος εδρας...

Αν κατι με κραταει και δεν αποφασισω να το γυρισω σε αποχη, ειναι η επιτακτικη αναγκη για εξοδο στην Ευρωλιγκα... Κι αυτη η ασβεστη καψουρα να ακολουθω τον ΑΡΗ οποτε & οπου μπορω και να τον στηριζω ανευ ορων... Αρα, ραντεβου στο Παλε την Τριτη για το 2-1... Μεχρι τοτε, ηρεμιστικα & κανα μπανακι στη Χαλκιδικη...
NBAer
QUOTE(basketaris @ Jun 10 2007, 01:15 AM) *
Απλα κερδισε ο λιγοτερο κακος σημερα. Το μονο που εχασε ηταν σιγουρα το μπασκετ... Πονεσαν τα ματια μου, ειλικρινα...


Πραγματικα χαλια ματς! Ο Πανιωνιος σουταρε με τραγικα ποσοστα στα τριποντα και στα διποντα στο 2ο ημιχρονο και παροτι εβλεπαν οτι δεν εμπαιναν τα σουτ αυτοι το βιολι τους! Δεν βαζανε τη μπαλα μεσα στη ρακετα..... 68.gif
Απο την αλλη εσεις ανοργανωτοι στην επιθεση οπως παντα, με ατομικες προσπαθειες, ειτε του Σκειλς ειτε του Ηλιαδη τραβηγμενες απο τα μαλλια και γενικα ενα μπαχαλο.... Ο μεν Σιγαλας 2 αιρμπολ σε 3 σουτ!! Και 0 στις 2 βολες. Καλυτερα να μην σουταρει καθολου μαλλον. Παροτι στην αμυνα ηταν καλος....
Ο Αρης συνολικα ειχε 4 στα 19 τριποντα! Χαλι μαυρο.

Σπασανε το τεντεξ και οι 2 ομαδες με το αθλιο μπασκετ τους: 0.380!! ο Πανιωνιος και 0.250!!!! ο Αρης. Χαλια μαυρα και οι 2 δηλαδη....


QUOTE
Οσο για την ομαδα μου, δε θελω να επεκταθω, αλλα εχει αρχισει να με εκνευριζει ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ αυτο το σκωτσεζικο ντους που υφισταμεθα εδω και κανα 40ημερο περιπου: μια κρυο μια ζεστη. Και δεν ειναι η κακη εμφανιση. Αυτη παει & ερχεται, μπορει να συμβει σε καθε ομαδα. Ειναι αυτη η εμφυτη looser νοοτροπια των εκτος εδρας, την οποια για μενα ποτισε 100% αποκλειστικα στους παικτες ο Ματσον. "Δεν πειραζει, παμε τωρα Παλε, με τον καλο κοσμο μας να παρουμε τα ματς, δεν χαθηκε κι ο κοσμος αν ειμαστε για τα πανηγυρια στα εκτος, σημασια εχουν τα εντος, ειχαμε μικροτερο μπατζετ, ειχαμε απουσιες, ειχαμε προβληματα, εφταιγε η αυθημερον μεταβαση, εφταιγε ο πιλοτος που πατησε το γκαζι στο αεροπλανο, εφταιγε η Aegean που μας εδωσε χαλασμενα αναψυκτικα κ.ο.κ."


Δεν ειμαι σιγουρος απο το που πηγαζει αυτη η νοοτροπια που πραγματι παρατηρειται αλλα μαλλον φταιει κυριως ο Ματσον..... Δεν μπορει ξαφνικα ο Αρης να παρουσιαζεται χωρις συγκεντρωση και χωρις προσανατολισμο οταν παιζει εκτος εδρας, πχ με τον Ολυμπιακο να χανει πολυ ευκολα εκτος, να φαινεται πολυ χειροτερος ως ομαδα απο αυτον και μετα να τον κερδιζει μεσα στο Αλεξανδρειο. Κατι πρεπει να φταει στην ψυχολογια των παικτων....




QUOTE
Εχει κι η υπομονη τα ορια της, ομως... Δε θα καθιερωσουμε το κωλυριο (σωστα δεν το εγραψα? smile.gif ) σε καθε εκτος εδρας...


Δεν ειναι σωστο. biggrin.gif Κολλυριο ειναι το σωστο....
scales84
Τελικα σ αυτη τη χωρα καθε φορα εκπλησσομαι...εζησα την καταπληκτικη ατμοσφαιρα του σεφ στο 2ο ματς...και σημερα εζησα και του ελληνικου..50 ατομα ηρθαν να δειρουν 10 αριανους.τοσοι ημασταν.και η απορια μου ηταν αλλου.εδω και 2 χρονια οποτε ο αρης παιζει στο ελληνικο ο κοσμος του αρη καθεται εκει και δεν μας ενοχλησε ποτε κανεις..γιατι σημερα?η αστυνομαι εβλεπε τον κοσμο να κανει τον κυκλο του γηπεδου να περναει απο τα δημοσιογραφικα και απλα κοιταζε...ωραια πραγματα...βαρεθηκα πραγματικα.να μαστε κυριοι στο παλε να μην ανοιγει μυτη και εδω οπου και να παμε να γινεται ζουγκλα..ελεος..αγωνιστικα ο αρης ηταν κακος...αλλα δεν μπορω να μην πω την αμαρτια μου.κυριε βορεαδη οτι και να κανετε δειχνετε το κομπλεκς σας..τι το μεμπτοεκανε ο ματον σημερα?ηταν πολυ πιο προκλητικος προφανως απο γκερσον ελληνιαδ στα 2 ματς που διαιτητευσατε στην προηγουμενη σειρα..συνεχιστε το εργο σας..εγω πραγματικα ντρεπομαι που καποτε υπηρξατε μελος της οικογενειας μας...
Alexmei
Μπράβο στον Πανιώνιο για την καταπληκτική και επιβλιτική του εμφάνιση!

GO ARI! smile.gif
weirdo1977
βασικά δεν νομίζω πως φταίει ο mazzon.. ειδικά σε μια χρονια με τόσα διπλα κάτι που είχαμε να δούμε 10ετια και βάλε θα είναι άδικο να κατηγορήσουμε τον mazzon που συνήθως δεν ψάχνει δικιολογιες, κατηγορεί την ομάδα του... χθες είπε ότι παίξαμε λάθος, παίξαμε εγωκεντρικά... μετά την ολυμπια είπε περνάμε κρίση...

γενικά δεν τον έχω για άνθρωπο που ψάχνει δικαιολογίες -αν εξαιρέσουμε αυτό με το mpatzet που το χει για καραμέλα-

θέλω να βάλετε του εαυτούς σας στην θέση της ομάδας, μετά από μια ΕΞΑΝΤΛΗΤΙΚΉ χρονια πλησιάζουν οι μέρες τον διακοπών, έχει χαθεί k ο μεγάλος στόχος [γιατί για την ομάδα μπορεί να είναι η ευρωλίγκα, μεμονωμένα όμως για τους παίκτες ήταν ο τελικός] ποσο εύκολα μπορείτε να συγκεντρωθείτε ? να τα δώσετε όλα... άνθρωποι είναι ρε παιδιά, 7-8 παίκτες βγάλαν μια τόσο δύσκολη χρονια, είναι λογικό να έχουν σκάσει... peace.gif
Air Kef
Το μπάτζετ του Άρη ειναι μεγαλύτερο απο του Πανιωνίου;
Warrior
QUOTE(weirdo1977 @ Jun 9 2007, 06:17 PM) *
απλα αποδικνιεται ποσο χρειαζοταν αλλος ενας παικτης...


Πολυ σωστα....Εδω και τοσους μηνες βγαζει "ματια" τι επρεπε να εχει γινει και τωρα εχουμε φτασει σε ενα
σημειο ολα να "παιζονται κορωνα-γραμματα".Εγκληματικη η αδρανεια αλλα δεν ειναι της ωρας..

QUOTE(boban @ Jun 9 2007, 07:57 PM) *
Οσο για τον αγωνα πιστευω ότι ηταν απο τα χειροτερα παιχνιδια του πρωταθληματος.τραγικα ποσοστα και απο τις δυο ομαδες συν το γεγονος πως οι διαιτητες με τον τροπο ππου σφυριζουν καταστρεφουν το μπασκετ.ελπιζω να καλυτερευσει το επιπεδο στην συνεχεια της σειρας και να δουμε λιγο μπασκετακι γιατι η νικες απο μονες τους δεν μου λενε τιποτα


Οντως μεχρι τωρα στην σειρα βλεπουμε κακιστο μπασκετ. 68.gif

QUOTE(scales84 @ Jun 9 2007, 11:54 PM) *
Τελικα σ αυτη τη χωρα καθε φορα εκπλησσομαι...εζησα την καταπληκτικη ατμοσφαιρα του σεφ στο 2ο ματς...και σημερα εζησα και του ελληνικου..50 ατομα ηρθαν να δειρουν 10 αριανους.τοσοι ημασταν.και η απορια μου ηταν αλλου.εδω και 2 χρονια οποτε ο αρης παιζει στο ελληνικο ο κοσμος του αρη καθεται εκει και δεν μας ενοχλησε ποτε κανεις..γιατι σημερα?η αστυνομαι εβλεπε τον κοσμο να κανει τον κυκλο του γηπεδου να περναει απο τα δημοσιογραφικα και απλα κοιταζε...ωραια πραγματα...βαρεθηκα πραγματικα.


Και εγω πραγματικα βαρεθηκα...Δεν ξερω τι να γραψω.

Αφου ολοι οι εμπλεκομενοι υπευθυνοι επιθυμουν να επικρατει η λογικη των 50-100 εγκεφαλικα "αναπηρων"
(που αναθεμα και αν εχουν σχεση με το μπασκετ ή εχουν ξαναπατησει στο Ελληνικο,που χθες δεν ηταν μονο
παιδακια)στα γηπεδα του μπασκετ,ας χαιρονται αυτους και τις καταστασεις που δημιουργουν λοιπον.

Ηταν παρα πολυ ευκολο να αποφευχθουν ολα αυτα χθες(οπως συνεβει ολες τις προηγουμενες φορες),αλλα
ουτε την αστυνομια ουτε τους ανθρωπους του Πανιωνου νομιζω οτι πολυενδιεφερε..Και επειδη διαβασα στα
siτe και ακουσα στο ραδιοφωνο για την παρεμβαση του Λιανου ο οποιος αποσοβησε τα χειροτερα...ηταν ο
πρωτος που ηρθε(οταν ειδε την κινηση των οπαδων του Πανιωνιου) και ελεγε φυγετε,βγειτε εξω,δεν
επιτρεπονται οι μετακινησεις(Αμπελοκηποι-Ελληνικο χρειαζεται ειδικη αδεια??) κλπ. και δεν ειχε καθολου
φιλικο υφος...

Η αστυνομια απουσα,αποφασισε να επεμβει(με τα ματ που υπηρχαν εξω απο το γηπεδο) οταν τελειωσαν
ολα και μπηκαν στο γηπεδο να φυλαξουν τα αδεια καθισματα. icon_drunk.gif

Κυριος ο Ανδριτσος,ζητησε συγνωμη για την αντιμετωπιση και την φιλοξενια εκ μερους του Πανιωνιου.. 41.gif


QUOTE(weirdo1977 @ Jun 10 2007, 07:23 AM) *
βασικά δεν νομίζω πως φταίει ο mazzon.. ειδικά σε μια χρονια με τόσα διπλα κάτι που είχαμε να δούμε 10ετια και βάλε θα είναι άδικο να κατηγορήσουμε τον mazzon που συνήθως δεν ψάχνει δικιολογιες, κατηγορεί την ομάδα του... χθες είπε ότι παίξαμε λάθος, παίξαμε εγωκεντρικά... μετά την ολυμπια είπε περνάμε κρίση...

γενικά δεν τον έχω για άνθρωπο που ψάχνει δικαιολογίες -αν εξαιρέσουμε αυτό με το mpatzet που το χει για καραμέλα-

θέλω να βάλετε του εαυτούς σας στην θέση της ομάδας, μετά από μια ΕΞΑΝΤΛΗΤΙΚΉ χρονια πλησιάζουν οι μέρες τον διακοπών, έχει χαθεί k ο μεγάλος στόχος [γιατί για την ομάδα μπορεί να είναι η ευρωλίγκα, μεμονωμένα όμως για τους παίκτες ήταν ο τελικός] ποσο εύκολα μπορείτε να συγκεντρωθείτε ? να τα δώσετε όλα... άνθρωποι είναι ρε παιδιά, 7-8 παίκτες βγάλαν μια τόσο δύσκολη χρονια, είναι λογικό να έχουν σκάσει... peace.gif


Χθες μετα τον αγωνα,διαβασα οτι ο Ιταλος τους κρατησε κανα 20 λεπτο στα αποδυτηρια και τους μιλουσε.
Ας ελπισουμε να δουμε διαφορα στην συνεχεια..

Εχει γινει φραση "κλισε",αλλα οντως εχουμε μεινει απο βενζινη,αλλα ψυχολογικα και πνευματικα νομιζω.
Ο τροπος που αντιμετωπιζει η ομαδα τα εκτος εδρας παιχνιδια των πλευ-οφ ειναι απαραδεκτος.Η νοοτροπια
αυτη μας στοιχησε στην σειρα με τον Ολυμπιακο και αν δεν συνελθουμε γρηγορα θα μας στοιχησει την
εξοδο στην Ευρωλιγκα.

Αν και εχασα μεγαλο μερος του πρωτου ημιχρονου,χθες ο Πανιωνιος επαιζε χωρις Αρσλαν και ηταν πολυ
μετριος.Αλλα εμεις ειμασταν κακιστοι(για 2ο συνεχομενο παιχνιδι).Συμφωνω με basketaris...
...βλεπω "αναρχια, απειθαρχια, ανοργανωσια και προχειροδουλειες".Και ειναι τομεις για τους οποιους
υπευθυνος ειναι και ο προπονητης,ισως περισσοτερο απο καθε αλλον.

Του αναγνωριζω οτι εχει κανει ως τωρα(οπως και οτι ειναι μακραν ο πιο αδικημενος προπονητης στην
ιστορια της ομαδας),αλλα φερει και αυτος εθυνη για την εικονα που βλεπουμε ειδικα στα τελευταια ματς.

Τελος η διοικηση πρεπει επιτελους να προστατεψει την ομαδα μιας και δεν αντιμετωπιζεται με τον σεβασμο
που της αξιζει.
scales84
Ο γραβατωμενος ασπρομαλλης που ρθε στην αρχη και μας ελεγε οτι προκαλουμε δεν ειναι ο λιανος..ειναι γενικος αρχηγος νομιζς.κατι τετοιο...
Warrior
Οχι ο ασπρομαλλης...ο Λιανος δεν ηταν ο αλλος που ηταν στην πανω πλευρα?Τα ιδια ελεγε και αυτος..Διπλα
μου ακριβως ηταν σε καποια φαση.Ισως ηρθε λιγο πιο μετα βεβαια δεν ειμαι σιγουρος με τον χαμο που γινοταν..
hagi
Εγώ έχω να πω αίσχος!!! 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif

Χαλάσαμε τόση ώρα να πάμε στο γήπεδο και τελικά μας έβγαλαν έξω..Αλητεία μόνο αυτό μπορώ να πω..

Μας έκαναν τους τσαμπουκάδες χωρίς να προκαλέσουν κανέναν αυτοί που φώναξαν υπέρ του Άρη..

Πιτσιρικάδες βέβαια θα μου πεις..Αλλά δεν δίνω κανένα ελαφρυντικό.

Για το παιχνίδι δεν έχω να πω κάτι γιατί τελικά δεν το είδα 68.gif 68.gif

Πάντως περίμενα ότι θα χάσουμε..Δεν είχε ξεκινήσει καλά το παιχνίδι και η ομάδα φαίνεται ότι πλέον έχει κουραστεί..
Ας ελπίσουμε τουλάχιστον να βγούμε στην Ευρωλίγκα έστω και στο τέλος.
hagi
QUOTE
Πληρώνουν 2.000 ευρώ

Με πρόστιμο 2000 ευρώ τιμωρήθηκε η ΚΑΕ Πανιώνιος για το επεισόδιο στην κερκίδα του "κλειστού" του Ελληνικού στο πλαίσιο του β΄ μικρού τελικού με τον Άρη το προηγούμενο Σάββατο (9/6) από μερίδα οπαδών των "κυανέρυθρων" προς τους ολιγάριθμους φιλάθλους του Άρη που υποχρεώθηκαν να αποχωρήσουν μετά από σχετική απόφαση.

Συγκεκριμένα, ο αθλητικός δικαστής του ΕΣΑΚΕ τιμώρησε τους Νεοσμυρνιώτες για το περιορισμένης έκτασης επεισόδιο στην κερκίδα του γηπέδου, χωρίς συμπλοκή οπαδών, με πρόστιμο 2.000,00.


Από sport24

Και λίγα τους είναι kill.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.