Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Ουνικάχα Μάλαγα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2
sacarame
VS

1η αγωνιστική για την Ευρωλίγκα με τα πατροπαράδοτα δεδομένα. ΣΕΦ με Ισπανική ομάδα.


18/10/2013 ώρα 21.30

Το σαιτ της ομάδας λέει Δημόσια Τηλεόραση....Δεν παίρνω και όρκο όμως....
Dancing Madly Backwards
Έχει που έχει τις απουσίες της η Μάλαγα, έφυγαν που έφυγαν οι καλύτεροι παίκτες, δεν βλέπω δυσκολία για εμάς. Το ότι θα τρέξει αβέρτα με Κάλογουει/Ντράγκιτς κλπ ίσως μας βολέψει κιόλας. Και βέβαια, αφού ο Πλάθα έφυγε από την Ζαλγκίρις, ίσως ξεπέρασε το άγχος να φορμάρει την ομάδα του στις αρχές της σεζόν, υπό τον φόβο μην πέσει ράβδος!
T.W.Is.M.
Δηλωνω επισημα οτι δεν προλαβα να ανοιξω το τοπικ(για γουρι) γιατι δεν ειχα ιντερνετ χτες απο το απογευμα και μετα. Δεσμευομαι να επανορθωσω απο την επομενη αγωνιστικη. Δεν κανω προβλεψεις, το παιχνιδι ειναι δυσκολο, 5 αυτοι 5 κι εμεις και θα κανουμε το καλυτερο δυνατο! smiley.gif
Η ομαδα παντως ειναι ανετοιμη, ενω η Μαλαγα εκανε μεγαλη σε εκταση νικη την Κυριακη για το πρωταθλημα.
kseplenhs
Ο λο θα παίξει?

Θα ήθελα μια πρώτη εμπειρία απο σχήμα λο-σπαν-λεμποφσκι.
roko
QUOTE (kseplenhs @ Oct 17 2013, 10:05 ) *
Ο λο θα παίξει?

Θα ήθελα μια πρώτη εμπειρία απο σχήμα λο-σπαν-λεμποφσκι.


* Ζοροσκι. Η' αλλιως Λεβαντοφσκι μη μπερδευεσαι.
erwi grey
Ποιο καναλι το δειχνει?
kotzito
ΔΤ το ματσακι.Με Βαγγελη-το μακρινο ριμπαουντ-Ιωαννου στην περιγραφη λογικα icon_drunk.gif


Διαβαζω οτι συγκεντρωνει πολλες πιθανοτητες να παιξει ο Λο.Προσωπικα θεωρω οτι δεν υπαρχει λογος να ρισκαρουμε.Αφ'ενος θα ειναι ψιλοανετοιμος αφου ηταν σχεδον εναν μηνα εκτος και εχει κανει 2-3 προπονησεις μονο και αφ'ετερου ο τραυματισμος του ειναι υπουλος και δεν λεει να ρισκαρουμε με υποτροπη.Ετσι κι αλλιως και με τον ΠΑΟ μια χαρα τα πηγε η περιφερεια και ο Σπανουλης λογικα δεν θα ειναι παλι τοσο κακος.Το πολυ-πολυ να παρει και λιγο χρονο ο Κατσιβελης να δωσει μερικες ανασες.
Αγωνιστικα ευκολα ή δυσκολα θα νικησουμε.Απροβλεπτη ομαδα η Μαλαγα με ορισμενους καλους παικτες,αλλα δεν νομιζω οτι θα μπορεσει να μας κοντραρει παραπανω απο 20-25 λεπτα.Το ζητουμενο παντως ειναι μεσα απο τετοια παιχνιδια εκτος απο τις νικες,να αρχισει να δενεται και η ομαδα και να δεχτει λιγο πιεση απο δυνατους αντιπαλους γιατι κακα τα ψεματα στην Α1 δεν εχεις την ευκαιρια για πολλα συμπερασματα λογω της διαφορας επιπεδου.
sakissab
Γρήγορος ρυθμός απ' τους Ισπανούς. Παρασύρθηκε ο Ολυμπιακός πολύ. Με πιο σφιχτή άμυνα δεν έχει πρόβλημα πιστεύω. Αρκεί να συνεχίσουν με την ίδια υπομονή (σόρρυ άλλη λέξη δεν μπορούσα να βρω tongue.gif ) στην επίθεση. Θέλει πολύ κυκλοφορία η μπάλα για πιο σωστές επιλογές.
Ντάνστον, πρέπει να δεις τι θα κάνεις με τα Σχορτσανιτικά φάουλ που κάνεις. Θέλεις δουλειά πολλή σ' αυτό το κομμάτι.
T.W.Is.M.
Περιμενω να δω καλαθι της Μαλαγα που δε θα προερχεται απο σκοτωμενο σουτ, καραμπολα ή χαζο λαθος του Ολυμπιακου.
yorgos
Τρύπα ο Σίμονς μέχρι στιγμής, αλλά δεν έχει κι άλλον για τη σωματοδομή του Βάσκεθ.

ΕΛΕΟΣ με το Βαγγέλα.
T.W.Is.M.
QUOTE(yorgos @ Oct 18 2013, 21:51 ) *
Τρύπα ο Σίμονς μέχρι στιγμής, αλλά δεν έχει κι άλλον για τη σωματοδομή του Βάσκεθ.

ΕΛΕΟΣ με το Βαγγέλα.


Μαυρη τρυπα στην επιθεση ειναι. Αμυντικα δεν ειναι τοσο κακος οσο στα τελειωματα. Υπαρχει ομως γενικο προβλημα στο ριμπαουντ.
yorgos
Ντάνστον σκέψη μηδέν. Λο ανέτοιμος και διστακτικός.

Για το Σίμονς εκτός από την επίθεση, το είπα κυριως για τα ριμπάουντ, πολύ κακό τάιμινγκ.
T.W.Is.M.
Δεν υπαρχει σκεψη καν για παιχνιδι στο low post. Στο μεταξυ μολις παιρνει μπαλα ο Σπανουλης, απλωνονται χερια, ποδια, μαλλια και οτι εχει προχειρο ο καθενας.
bbplayer
σορυ για το άσχετο αλλά αυτό FMS κάτω από το όνομα του παίχτη τι είναι?
yorgos
Τα νεύρα μου με το Σίμονς... Μανταλάκια έχει στα χέρια;
T.W.Is.M.
Νοσταλγησα τον Παουελ σημερα...
yorgos
QUOTE(bbplayer @ Oct 18 2013, 22:03 ) *
σορυ για το άσχετο αλλά αυτό FMS κάτω από το όνομα του παίχτη τι είναι?


FMS = Fumbling Man Simmons !!!!!
rankin
Σιμονς - Πετγουει απιστευτοι μανταλάκηδες...
Ο κοουτς γιατι δε δοκιμαζει λίγο και τον Κατσίβελη, ειναι τόσο ικανοποιημένος απο την περιφέρεια του; Ο Μαντζαρης παντως δεν ρολάρει σήμερα...
qwerty1984
QUOTE (T.W.Is.M. @ Oct 18 2013, 22:04 ) *
Νοσταλγησα τον Παουελ σημερα...


Ρε φίλε μου πήρες τη φράση από το στόμα. Έμπαινα στο forum για να γράψω αυτό το πράγμα.



ΕΛΕΟΣ. 2 χρόνια τώρα ο Σπανούλης θέλει ένα παίκτη τύπου Μπατίστ να ξέρει λίγη 'μπάλα' να συνεργαστεί μαζί του, να παίξουν κανένα πικ-εν-ρολ. Τι είναι αυτά που βλέπουμε; Ποιός επιλέγει αυτούς τους ψηλούς στον Ολυμπιακό;

Και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ρε Μπαρτζώκα, ερωτευμένος με τον Μάντζαρη είσαι;

Και τέλος επαναλαμβάνεται αυτό που βλέπαμε στο Ευρωμπάσκετ της Σλοβενίας. Όποιος παίκτης μαρκάρεται από τον Σπανούλη μετατρέπεται σε σούπερ καλαθομηχανή.


QUOTE (rankin @ Oct 18 2013, 22:06 ) *
Σιμονς - Πετγουει απιστευτοι μανταλάκηδες...
Ο κοουτς γιατι δε δοκιμαζει λίγο και τον Κατσίβελη, ειναι τόσο ικανοποιημένος απο την περιφέρεια του; Ο Μαντζαρης παντως δεν ρολάρει σήμερα...

Ο Κατσίβελης σαφώς και πρέπει να πάρει περισσότερες ευκαιρίες. Αλλά ο κόουτς έχει κόλλημα με Μάντζαρη. Πέρυσι υπήρχαν ματς που έπαιζε 25 λεπτά ο Μάντζαρης και καθόλου ο Σλούκας!
Razorblade Fish
Προκλητικός Σπανούλης για άλλη μια φορά στην άμυνα, όποιον μαρκάρει τον βγάζει πρώτο σκόρερ. Ούτε τα χεράκια του δε σηκώνει! Οι ψηλοί μας τραγωδία σκέτη, ο Ντανστόν κάνει τα πιο χαζά φάουλ στην ιστορία του αθλήματος και ο Σίμονς δεν μπορεί να τελειώσει φάση αν δεν καρφώσει...
tuareg
ειμαι περιεργος ποσο χειροτερο θα ειναι το τσακαλερης vs τσαιρελης αυριο απο αυτο το πονοματο που βλεπω τωρα
yorgos

ΕΛΕΟΣ. 2 χρόνια τώρα ο Σπανούλης θέλει ένα παίκτη τύπου Μπατίστ να ξέρει λίγη 'μπάλα' να συνεργαστεί μαζί του, να παίξουν κανένα πικ-εν-ρολ. Τι είναι αυτά που βλέπουμε; Ποιός επιλέγει αυτούς τους ψηλούς στον Ολυμπιακό;


Η λογική απόκτησης των συγκεκριμένων δεν ήταν το πώς θα παίξει ο Ολυμπιακός αλλά πώς θα ματσάρει-εξολοθρεύσει τους ψηλούς του Πεδουλάκη. Ακριβώς ο ίδιος λόγος για τον οποίο δε θυσιάστηκε ο Ούκιτς για ένα πραγματικό πλέι στον ΠΑΟ: είναι ο παίκτης που σβήνει το Σπανούλη. Οι δύο ομάδες αντί να χτίζονται, αλληλοεξολοθρεύονται.
ssoulliss
Ο Ολυμπιακός είναι σε ρυθμούς...Δευτέρας.

Η Μάλαγα έχει αποφασίσει να τον πνίξει στη περιφέρεια, από τη στιγμή που είναι εκτός ο Ντάνστον.

rankin
Εγω νοστάλγησα τον Ερτσεγκ!
Μιλάμε για καταντια ...

Οδηγία προς Μπαρτζωκα:
Αγορι μου βγαλε λιγο και τον Σπαν εξω ...
Ριξε Σλουκα - Λοτζεσκι... Ετσι και αλλιως αυτη τη στιγμή σκοραρισμα δεν έχεις. Παιξτο λίγο μπας και γυρίσει
yorgos
QUOTE(tuareg @ Oct 18 2013, 22:16 ) *
ειμαι περιεργος ποσο χειροτερο θα ειναι το τσακαλερης vs τσαιρελης αυριο απο αυτο το πονοματο που βλεπω τωρα


Εδώ θα είμαστε να σου δώσουμε δίκιο, Τζέρεμι. ΚΑι φοβάμαι ότι θα στο δώσουμε...
tuareg
QUOTE (bbplayer @ Oct 18 2013, 22:03 ) *
σορυ για το άσχετο αλλά αυτό FMS κάτω από το όνομα του παίχτη τι είναι?


χορηγος,fleet management system.....(τηλεματικη)
bbplayer
QUOTE (yorgos @ Oct 18 2013, 22:16 ) *
Οι δύο ομάδες αντί να χτίζονται, αλληλοεξολοθρεύονται.


κι εγώ την ίδια γνώμη έχω. πολλή μιζέρια

@ ευχαριστώ πολύ tuareg
yorgos
Σας εγκαταλείπω.
Πάω να το δω στο καφενείο με τους δημογέροντες μπας και αλλάξει κάτι, θα μου καταστρέψουν το στοίχημα αυτοί.
Zoys
Ο μόνος που διασώζεται από το κάκιστο μπάσκετ που παίζουμε είναι ο Ματ, όχι ότι παίζει καλά, αλλά κινείται στα όρια της μετριότητας τουλάχιστον σε αντίθεση με τους υπόλοιπους...

Έλα ρε Μπρεντ! Δώσε πόνο να αρχίσω πρώτος την κωλοτούμπα!! smiley.gif
T.W.Is.M.
Ειναι τοσο κακο το παιχνιδι που με 3 σερι τριποντα γυριζει μεσα σε 2'. Τοσο εξωπραγματικη επιδοση ειναι οι 9 ποντοι σε 2'!
Τωρα ομως πρεπει να βρεθει κι αλλος τροπος και οχι μονο γυρω γυρω ολοι. Και να μην επιτρεψουμε στη Μαλαγα να βρει σουτ ειτε στο transition ειτε σε οργανωμενη αμυνα.
sakissab
QUOTE(rankin @ Oct 18 2013, 22:18 ) *
Οδηγία προς Μπαρτζωκα:
Αγορι μου βγαλε λιγο και τον Σπαν εξω ...
Ριξε Σλουκα - Λοτζεσκι... Ετσι και αλλιως αυτη τη στιγμή σκοραρισμα δεν έχεις. Παιξτο λίγο μπας και γυρίσει


Το έκανε. Και τέλος. wink.gif
Εντάξει, η ομάδα θέλει δουλίτσα. Δεν είμαστε έτοιμοι και λογικό. Απλά αυτές είναι απ' τις ήττες (που μακάρι να μη γίνει) που είναι πονοκέφαλος. Έστω και με 0.5 πόντο καλό θα είναι να το πάρουμε.

Ματ αγόρι μου, θα κλείσεις πολλά σπίτια φέτος.
T.W.Is.M.
Οι 3 ποντοι του Σλουκα ειχαν μπει τη στιγμη που τον ειδε ο Σπανουλης... Τοσο σιγουρος ημουν!
Johnnys
Κραξτε λιγο ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ
sakissab
Τελειώσανε. Πεθάνανε στην επίθεση οι πράσινοι. Ή αγρίεψαν στην άμυνα οι δικοί μας πιο σωστά.
tuareg
μονο η αμυνα βελτιωθηκε του ολυμπιακου,στην επιθεση γυρω γυρω ολοι κι αν κατσει το τριποντο,σημερα εκατσε....
T.W.Is.M.
Ειναι λιγο αστειοι οι πορτοκαλι στις τελευταιες φασεις ή μονο σε μενα φαινεται?

Επισης αν μπορουσαν να παιξουν 40' Σλουκας-Λοτζεσκι και γυρω στα 25-30' ο Πετγουει, ποσο θα ηταν η διαφορα?
bbplayer
QUOTE (T.W.Is.M. @ Oct 18 2013, 22:39 ) *
Ειναι τοσο κακο το παιχνιδι που με 3 σερι τριποντα γυριζει μεσα σε 2'. Τοσο εξωπραγματικη επιδοση ειναι οι 9 ποντοι σε 2'!
Τωρα ομως πρεπει να βρεθει κι αλλος τροπος και οχι μονο γυρω γυρω ολοι. Και να μην επιτρεψουμε στη Μαλαγα να βρει σουτ ειτε στο transition ειτε σε οργανωμενη αμυνα.


όταν γράφω εγω κάτι τέτοια ποστ για τους δικούς μου, με αποκαλείτε αντιδραστικό και μου συστήνετε να μετανοήσω wink.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(bbplayer @ Oct 18 2013, 23:01 ) *
όταν γράφω εγω κάτι τέτοια ποστ για τους δικούς μου, με αποκαλείτε αντιδραστικό και μου συστήνετε να μετανοήσω wink.gif


Εδω ομως εγω ειμαι αυτος που λεω στους αλλους "Μετανοειτε". smiley.gif
Αλλωστε μιλησα για κακο παιχνιδι, οχι για κακη αποδοση μονο του Ολυμπιακου. Η πλακα ειναι οτι βλεποντας το πρωτο 10λεπτο σχολιαζα καποια καλαθια της Μαλαγα και σκεφτομουν να γραψω οτι να δειτε που αυτοι θα τελειωσουν το ματς με 60 ποντους, αλλα κρατηθηκα για να μην πειτε οτι το ελεγα απο κακια!
erwi grey
Κακος ο ολυμπιακος σημερα, ο σπανουλης δεν ειναι σε καλη κατασταση και αρχιζει και με εκνευριζει το οτι πολλες φορες κοιταει την παρτη του στο παιχνιδι, ο λοτζεσκι τρομερος σουτερ αλλα πρεπει να ξεψαρωσει και να μην ψαχνει συνεχεια την πασα ακομα και οταν ειναι κατω απο το καλαθι.
qwerty1984
Ο Λοτζέσκι με τον Πετγουει μπορούν να αντικαταστήσουν Παπανικολάου-Άντιτς. Υπάρχει πρόβλημα στους ψηλούς όμως, μεγάλο πρόβλημα. Περιμένω τον Μπέγκιτς. Σίγουρα το κενό του Χάινς δεν έχει αναπληρωθεί.
plo koon
Άσχημο μπάσκετ σήμερα (μέχρι το 28 που είδα) αλλά φαντάζομαι είναι λογικό τέτοια εποχή. Γενικά με ενοχλεί λίγο που είμαστε συνεχώς στη μανούρα με τη διαιτησία. Ναι κάποια φάουλ έπρεπε να δωθούν αλλά το να βλέπεις σε κάθε φάση κάθε παίκτη να σηκώνει τα χέρια είναι μάλλον κακό για την ομάδα.
spysta
MΠΡΑΒΟ team !!!
το σημαντικοτερο ολων οτι και οι ΝΕΟΙ παικτες σιγα σιγα μπαινουν στο ''never surrender'' σπιριτ που εχει η ομαδα τα τελευταια 2 χρονια.

-Μπρεντ ΠΟΛΥ καλος σημερα , μπηκαν τα σουτ εδωσε φοβερη ενεργεια εκανε και 2 ταπιδια !!
-Λοτζεσκι .. τι να πω δηλαδη για τον τυπο αυτο. εξελισεται σε ΜΕΓΑΛΗ λατρεια
-Σλουκας καθοριστικος και με πολυ ενεργεια στο τελος
-Ντανστον Σιμμονς αγχωμενοι αλλα καλυτεροι στο β' ημιχρονο
-Πριντεζη σημαντικος σε δυσκολα σημεια του παιχνιδιου
-Σπανουλης δεν παταει καλα ακομα .. χαλασε καμποσες επιθεσεις !!πιστευω επηρεασμενος απο τους τραυματισμους στην Εθνικη. (και νταξει το παληκαρι εβαλε 12 ποντους ξερωγω)
-Μαντζαρης θελει ακομα χρονο αλλα ειναι ΕΔΩ.
-Λο ανετοιμος .. πρεπει να εχει παχυνει.πιο γεματος που φαινεται απο περυσι.
-Περπερογλου κουρασμενος απο Εθνικη.θα φορτσαρει σιγα σιγα αλλα ηταν τιμιος
redleg7
Ο οποιος χαινς επαιξε 7 λεπτα εχτες και υπολογιζεται για τριτος σεντερ.Μια χαρα εχει αναπληρωθει ο Καιλ ειδικα αμυντικα αλλα ακομα ειναι νωρις.Ειδικα αμυντικα μια χαρα τα πανε οι ψηλοι μας και ειναι 2 μεχρι να μπει ο Μπεγκιτς ΚΑΙ να μοιραστει ο χρονος οπως πρεπει.Πρεπει οπωσδηποτε ο Μπραιαντ να μην κανει επιπολαια φαουλ γιατι στο τελος ηταν καταλυτικοτατος στην αμυνα και βοηθησε παρα πολυ και ειχε 4 φαουλ.Επιθετικα θα προσφερει στο μελλον γιατι το εχει το κομματι αυτο πολυ καλα(χαιλαιτ η κινηση Νουρεγιεφ στο goal foul)Πολυ καλος ο Σιμονς αμυντικα και ο Πετ απλα δουλευταρας και εντυπωσιακος και ακομα ειναι (το ξαναλεμε ) πολυ νωρις.
Ο Ματ απλα υπεροχος ξανα!
Η Μαλαγα θα κανει πολλα αποτελεσματα στην acb με δυνατους αντιπαλους και στην Ευρωλιγκα με τον Πλαθα.
yorgos
Αξίζει τον κόπο να ξαναδεί κανείς το ματς και να μετρήσει πόσους πόντους έφαγε ο Ολυμπιακός από τον Σίμονς. Το παλικάρι κυνηγάει συνέχεια την τάπα κι έχει τόσο κακό τάιμινγκ που ούτε την τάπα κάνει, ούτε το ριμπάουντ καλύπτει. Τώρα που το βλέπω είναι και ο παίκτης με το χειρότερο +- σήμερα, λογικό... Σε ματς που ο Ολυμπιακός κέρδισε με 8, το παλικάρι σε 25' συμμετοχής ήταν -6.

Το' χαμε πει από το καλοκαίρι ότι ο Ολυμπιακός θα έχει επιθετικά ριμπάουντ φέτος, αλλά θα χάσει άπειρα αμυντικά.

Μεγάλο πρόβλημα και αμυντικά στο 3. Με παίκτες που δεν μπορούν να μαρκάρουν τριάρια που ποστάρουν αυτό που είδαμε σήμερα με το Σουάρες θα το βλέπουμε όλη τη χρονιά, σε μερικές φάσεις πόσταρε το Λοτζέσκι, σε άλλες...το Σπανούλη. Μετά τον Πέρπε το χάος. Αν ο ΠΑΟ είχε κανένα Καϊμακόγλου, θα έκανε παπάδες.

Για το Λοτζέσκι τα είπαμε, φοβερό shot selection, ανάλογο του Σισκάουσκας θα έλεγα (χωρίς να κάνει όλα τα υπόλοιπα τόσο καλά βέβαια).

Και βέβαια δεν υπάρχει παίκτης του Ολυμπιακού να παίξει πλάτη (πλην Περπέλογλου). Άρα Σπανούλης να τραβάσει παίκτες πάνω του δίνοντας ασίστ σε κανένα αλτικό αγόρι ή split out και τριποντάκια από τη γωνία (εδώ ο Λοτζέσκι θα είναι κομβικός).

Για τον Πέτγουει: του λείπει σοβαρότητα (πολλή!), αλλά αυτό είναι κάτι που αποκτάται σε τέτοιο σύλλογο, με τέτοιο κόουτς (θα πέσει πολύ μπινελίκι στα Αγγλικά γιου φάουλ του Μπαρτζώκα) και με δεδομένο ότι δε θα παίζει πάνω από 15-20' οπότε θα είναι πιο συγκεντρωμένος.

Ο Λο ανέτοιμος (τελείως) αλλά ξέρουμε τι μπορεί να κάνει, αυτός δε με φοβίζει.
ssoulliss
Καλός ο Ολυμπιακός στα τελευταία 12 λεπτά. Με κίνηση στην επίθεση και σφιχτή άμυνα.

Παραμένει πρόβλημα το παιχνίδι με πλάτη(πλην Πρίντεζη). Μέχρι στιγμής οι καινούριοι ξένοι πέρνουν θετικό πρόσημο.

Η Μάλαγα έσκασε και αναλώθηκε σε υπερβολές(τρίποντα ή σκοτωμένες διεισδύσεις)

Γενικά η Ευρωλίγκα εφέτος δείχνει να είναι πιο ανταγωνιστική.
rankin
Το στατιστικό που λεει ολη την αλήθεια για το σημερινό παιχνίδι ειναι το +/-
22 ο Σλουκας, 14 ο Ντανστον, 12 ο Πετγουει, 7 ο Λοτζεσκι...

Φυσικά στο μείον οι Σπανουλης, Μαντζαρης που δεν ηταν ιδιαίτερα καλοί..
Ευτυχώς ο κοουτς άκουσε τις οδηγίες μου και γύρισε το ματσάκι! Διαβάζει BF την ώρα του αγώνα ο μπαγάσας tongue.gif
akratacity
αγχωτικη νικη σμρ αλλα σε αυτο το σημειο της σεζον μετραει το αποτελεσμα νομιζω

η μαλαγα πολυ σοβαρη ομαδα φετος αλλα υστερει στη ρακετα σε αθλητικοτητα και ταχυτητα

απο τους δικους μας ο σλουκας σμρ απεδειξε οτι η εμφανιση με τον παο δεν ηταν τυχαια μακαρι να συνεχισει ετσι δινει πολυ ποιοτητα στην ομαδα

ο πετγουει ηταν σοβαρος του μπηκαν και τα σουτ και πηρε ψυχολογια...γενικα τα 4αρια μας βοηθησαν και στην αμυνα και στα ριμπαουντ

ο λοτζεσκι δινει στην ομαδα φασεις που δεν τις ειχε τα 2 προηγουμενα χρονια και εγω δεν ειδα να εχει προβλημα στο ποστ απεναντι σε δυο πολυ ψηλα τριαρια αντιθετα ειχε προβλημα στα πλαγια βηματα

επιθετικα θα μπορουσαμε να δωσουμε φασεις στο ποστ στον πριντεζη και στον περπε με λιγο μεγαλυτερη συχνοτητα

θετικα μηνυματα και απο τον κοσμο βεβαια βοηθησε και η νικη στο ντερμπι
Razorblade Fish
Ο Σλούκας δείχνει έτοιμος να ανέβει επίπεδο φέτος, +22 στο +/-, 8 πόντοι, 6 ασσίστ και κανένα λάθος. Ο Λο είναι παντελώς ανέτοιμος και νομίζω έχει παχύνει ΠΟΛΥ ενώ τον Μάντζαρη τον βλέπω να σουτάρει με πολύ μεγαλύτερη συχνότητα (και ταχύτητα) και αυτό δεν ξέρω αν είναι καλό...3/12 τρίποντα σε 2 ματς έχει. Ο Κατσίβελης αφού δεν έπαιξε και με τους Λο-Μάντζαρη σε τέτοια κατάσταση δεν ξέρω πότε θα βρει χρόνο, ίσως είναι καλύτερα να φύγει το παιδί, να πάει κάπου να δείξει ότι αξίζει(όπως ο Σλούκας) και βλέπουμε.Η ομάδα είναι ακόμα πολύ ανέτοιμη αλλά δείχνει να έχει κρατήσει το μαχητικό της πνεύμα και το die-hard της χαρακτήρα. Είμαι αισιόδοξος για το μέλλον.
akratacity
QUOTE (Razorblade Fish @ Oct 18 2013, 23:27 ) *
Ο Σλούκας δείχνει έτοιμος να ανέβει επίπεδο φέτος, +22 στο +/-, 8 πόντοι, 6 ασσίστ και κανένα λάθος. Ο Λο είναι παντελώς ανέτοιμος και νομίζω έχει παχύνει ΠΟΛΥ ενώ τον Μάντζαρη τον βλέπω να σουτάρει με πολύ μεγαλύτερη συχνότητα (και ταχύτητα) και αυτό δεν ξέρω αν είναι καλό...3/12 τρίποντα σε 2 ματς έχει. Ο Κατσίβελης αφού δεν έπαιξε και με τους Λο-Μάντζαρη σε τέτοια κατάσταση δεν ξέρω πότε θα βρει χρόνο, ίσως είναι καλύτερα να φύγει το παιδί, να πάει κάπου να δείξει ότι αξίζει(όπως ο Σλούκας) και βλέπουμε.Η ομάδα είναι ακόμα πολύ ανέτοιμη αλλά δείχνει να έχει κρατήσει το μαχητικό της πνεύμα και το die-hard της χαρακτήρα. Είμαι αισιόδοξος για το μέλλον.

ο μαντζαρης ειναι πολυ καλος ρολιστας το θεμα ειναι να μην παρασυρεται και ξεφευγει απο τον ρολο του...τα σουτ δεν θεωρω οτι ειναι προβλημα απλα σμρ εκανε 2-3 λαθη σε προσπαθειες να δυεισδυσει τομεας στο οποιο θελει βελτιωση

ο κατσιβελης θα παιξει μεσα στη σεζον υπαρχουν παρα πολλα παιχνιδια αλλωστε στο χερι ειναι να βρει αυτοπεποιθηση μεσα απο τα ματς της Α1 και να αποκτησει ενεργο ρολο στο rotation

ο σλουκας εβγαλε και πολυ παθος σμρ και ηταν και πολυ καλος και στην αμυνα μπορει να αποτελεσει τον 6ο παιχτη της ομαδας μας
airg
Ο λογος που αρχισα να γραφω στο φορουμ και οχι απλα να διαβαζω, ηταν γιατι δεν αντεχα τη "σοφια" που γραφοταν, ολο το καλοκαιρι.
Τι γραφτηκε για τον Πετγουει, δε λεγεται. Ειδικα αυτες οι αναλυσεις περι χαμηλου μπασκετικου ΙQ, δεν ξερω σε ποια ψυχομετρικη εξεταση να καταταχθει.
Το κλαμα που επεσε για τον Παπ, που σταυροκοποιομασταν να μπει το σουτ. Οχι ο Λοτζεσκι δεν εκανε. Αντι Γκετσεβιτσιους ηρθε και στη μεση της χρονιας να τον αλλαξουμε. Τον Κλειζα ποσοι δε ζηταγανε;
Τα ψυχολογικα του Πριντεζη, που αποχτησε απο τον Γκιστ!!!!!

Ρε σεις χαρειτε το ΘΡΥΛΟ ΜΑΣ.

Εχουμε ομαδαρα, προπονηταρα και προεδρους που ειναι ΓΑΥΡΟΙ.

Με το μεχρι στιγμης δειγμα παιχνιδιου, η ομαδα για μενα ειναι πολυ καλυτερη απο τις δυο τελευταιες χρονιες.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.