Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΟΣΦΠ - ΠΑΟ 06/06/2010, Α1 Playoffs-4ος Τελικος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
Air Kef
Ωχ, ο γκόμενος της αδελφής μου στον Αλφα.
belalik
QUOTE(Air Kef @ Jun 7 2010, 01:06 ) *
Ωχ, ο γκόμενος της αδελφής μου στον Αλφα.


Αυτος εριξε κροτιδες, φροντισε το κλιμα τις προηγουμενες μερες κλπ, για να βγει στη TV ..


EDIT: Ξανα απο ραδιο, τα χουν χασει κι αυτοι .. Εκκενωση και συνεχιζεται το ματς.. ΧΑΧΑΧΑΑΑΑΧΑΧΑΑ...

Θα τελειωσει κατα τις 2 το πρωι ... Φανταστειτε στο 5ο ματς να γινουν παλι τα ιδια και χειροτερα


vastravoud
Φίλε Χρήστο, τα προφανή λες και εσυ. Κανείς, μα ΚΑΝΕΙΣ δεν έχει την απαραίτητη ΒΟΥΛΗΣΗ να το κάνει. Νομίζω ο μοναδικός που έδειξε ΕΜΠΡΑΚΤΑ τέτοια δείγματα ηταν ο Ντέμης.
traveller
QUOTE(vastravoud @ Jun 6 2010, 23:00 ) *
Μπασκετική απορία: Όταν παίζει ο Μπουρούσης υστερεί ο Μπατιστ στην άμυνα γιατι και ψηλότερος είναι, και μακρύτερα χέρια έχει. Γιατί δεν πάει ο Τσαρτσαρής στον Μπουρούση(με τον οποίον γενικά ματσάρει καλά) και ο Μπατίστ στον Κλέιζα;


- Ο Μάικ, δεν έχει παίξει περιφερειακή άμυνα όσο είναι σε μας. Δύσκολο να το κάνει στα 32 του. Ο Κλέιζα παιζει και απ' έξω.

- Ο Μάικ πηδάει σαν την τσίτα, ο Κωστάκης δε μπορεί να πηδήσει ούτε εφημερίδα. Στην προ Πέκο εποχή στα τζάμπολ πηδούσε ο Μάικ

Μπορεί να υπαρχει και κάτι άλλο βέβαια που δεν έχω υπόψη μου.
silversurfer
Σύμφωνα με επίσημες πηγές το ματς θα συνεχιστεί στις 6 το πρωί ώστε να μην έχει δύναμη ο κάφρος να πετάξει τα αντικείμενα!
Reggie Miller #31
Εγώ ρίχνω όλη την ευθύνη στην ομάδα του Παναθηναικού!!!

Γιατί κύριοι να προηγηθείτε;Είστε έξυπνοι;Ορίστε τώρα τι καταλάβατε; smiley.gif

Πάντως αυτό με την αντίπαλη ομάδα να αποχωρεί θα έπρεπε να είχε γίνει πολύ καιρό τώρα...Έτσι για αλλαγή...
il postino
παικτες εκατομμυριων σε περιβαλλον ηλιθιων!!!!!!!!!

αποφασισθηκε εκκενωση!!!

να πας δηλαδη απο τις 9 η ωρα , να εχεις κινδυνεψει μεχρι να πας γηπεδο απο τα χουλιγκανια , να φθανεις με τα πολλα στο γηπεδο , να τρως εκει τα καπνογονα και τις φωτιες , να βλεπεις 25 λεπτα μπασκετ , να διακοπτεται το ματς και μετα να σου λενε "να φυγετε να πατε αλλου" επειδη 100 αγαμητα τσογλανια εκαναν το γηπεδο πεδιο βολης!!!!

πηγαινεις μετα στα γραφεια της ομαδας να ζητησεις τα λεφτα σου ? ετσι για το γαμωτο!

υ.γ αν και ειμαι αθυροστομος , δε βριζω ποτε στο φορουμ αλλα η λεξη αγ.... ηταν η καταλληλη γι αυτο που ηθελα να πω!
vastravoud
QUOTE(traveller @ Jun 7 2010, 00:08 ) *
- Ο Μάικ, δεν έχει παίξει περιφερειακή άμυνα όσο είναι σε μας. Δύσκολο να το κάνει στα 32 του. Ο Κλέιζα παιζει και απ' έξω.


Δεκτόν.

QUOTE
- Ο Μάικ πηδάει σαν την τσίτα, ο Κωστάκης δε μπορεί να πηδήσει ούτε εφημερίδα. Στην προ Πέκο εποχή στα τζάμπολ πηδούσε ο Μάικ

Μπορεί να υπαρχει και κάτι άλλο βέβαια που δεν έχω υπόψη μου.


Μα ούτε ο Μπουρούσης είναι ο,τι αθλητικότερο έχει εμφανιστεί ποτέ. Όταν ο Μπουρούσης παίζει 4 ο Τσαρτσαρής τον ματσάρει ΚΑΛΑ. Αντίστοιχα, ο Μάικ μπορεί να πηδήξει με τον Κλέιζα στο ριμπάουντ πιο καλά από τον Τσαρτσαρή.
silversurfer
Το τόπικ θα γίνει epic!

Παρακαλώ θερμά να μη σβηστεί τίποτα από όσα έχουν γραφεί (εκτός από βρισιές).. Πραγματικά είναι ο μόνος λόγος που είμαι ακόμα ξύπνιος..

Αν κ σκέφτομαι να πέσω κ να σηκωθώ κατά τις 6 να δω σε παράλληλη σύνδεση ΝΒΑ με ΟΣΦΠ - ΠΑΟ! icon_drunk.gif
Air Kef
QUOTE(belalik @ Jun 7 2010, 01:07 ) *
Αυτος εριξε κροτιδες, φροντισε το κλιμα τις προηγουμενες μερες κλπ, για να βγει στη TV ..


EDIT: Ξανα απο ραδιο, τα χουν χασει κι αυτοι .. Εκκενωση και συνεχιζεται το ματς.. ΧΑΧΑΧΑΑΑΑΧΑΧΑΑ...

Θα τελειωσει κατα τις 2 το πρωι ... Φανταστειτε στο 5ο ματς να γινουν παλι τα ιδια και χειροτερα


Το έγραψα στα πλαίσια που άλλοι έλεγαν για το Dancing with the Stars και τον Γαρδέλη, εγώ προτίμησα το Chartshow countdown και δικαιώθηκα!


belalik
ΧΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑ...


Ρε ακουστε τι γινεται ... Εχουν διαθεση λεει οι οπαδοι να φυγουν, αλλα φοβουνται γιατι εχουν ακουσει οτι εξω γινεται χαμος και δε φευγουν .. Και πανε στα δημοσιογραφικα και ρωτανε για τις φωτιες...

Οσοι τη πατησανε και δε φυγανε απο νωρις...


icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
kseplenhs
κακώς θα σοβαρέψω αλλά νομίζω πως η επόμενη μέρα για κάποια απο τις 2 ομάδες θα είναι πολύ δύσκολη.ίσως και για τις 2.ανεξάρτητα απο το ποιός θα κερδίσει σήμερα...

και δεν μιλάω απο άποψη τιμωρίας.νομίζω πως αυτό το παιχνίδι ίσως να φέρει δύσκολες καταστάσεις σε πολλούς τομείς...
Air Kef
QUOTE(belalik @ Jun 7 2010, 01:07 ) *
Αυτος εριξε κροτιδες, φροντισε το κλιμα τις προηγουμενες μερες κλπ, για να βγει στη TV ..


EDIT: Ξανα απο ραδιο, τα χουν χασει κι αυτοι .. Εκκενωση και συνεχιζεται το ματς.. ΧΑΧΑΧΑΑΑΑΧΑΧΑΑ...

Θα τελειωσει κατα τις 2 το πρωι ... Φανταστειτε στο 5ο ματς να γινουν παλι τα ιδια και χειροτερα


Το έγραψα στα πλαίσια που άλλοι έλεγαν για το Dancing with the Stars και τον Γαρδέλη, εγώ προτίμησα το Chartshow countdown και δικαιώθηκα!


silversurfer
QUOTE(kseplenhs @ Jun 7 2010, 01:13 ) *
κακώς θα σοβαρέψω αλλά νομίζω πως η επόμενη μέρα για κάποια απο τις 2 ομάδες θα είναι πολύ δύσκολη.ίσως και για τις 2.ανεξάρτητα απο το ποιός θα κερδίσει σήμερα...

και δεν μιλάω απο άποψη τιμωρίας.νομίζω πως αυτό το παιχνίδι ίσως να φέρει δύσκολες καταστάσεις σε πολλούς τομείς...



Αν εννοείς να την κάνουν για αλλού οι παίκτες όπως είπα κ γω καλώς να έρθουν!! Να έρθουν κ να παραέρθουν..
bougatsas
Τώρα μετά από τόση διακοπή αυτοί θα ξαναπαίξουν;
Δεν βλέπαμε που δεν βλέπαμε μπάσκετ στους τελικούς τι έχουν τώρα να δουν τα ματάκια μας;
belalik
QUOTE(kseplenhs @ Jun 7 2010, 01:13 ) *
κακώς θα σοβαρέψω αλλά νομίζω πως η επόμενη μέρα για κάποια απο τις 2 ομάδες θα είναι πολύ δύσκολη.ίσως και για τις 2.ανεξάρτητα απο το ποιός θα κερδίσει σήμερα...

και δεν μιλάω απο άποψη τιμωρίας.νομίζω πως αυτό το παιχνίδι ίσως να φέρει δύσκολες καταστάσεις σε πολλούς τομείς...


Μακαρι να ειναι και για τις 2, αν και δεν καταλαβαινω τι λες smile.gif


Βασικα κατι πρεπει επιτελους να γινει με τους καφρους, και τους κοκκινους και τους πρασινους. Αν ειναι αυτο η αφετηρια να γινει κατι, μακαρι - αν και δε νομιζω..

Εκτος αν εννοεις οτι θα σιχαθουν πχ οι Αγγελοπουλοι και θα αποχωρησουν...
kseplenhs
QUOTE(Air Kef @ Jun 7 2010, 01:14 ) *
Το έγραψα στα πλαίσια που άλλοι έλεγαν για το Dancing with the Stars και τον Γαρδέλη, εγώ προτίμησα το Chartshow countdown και δικαιώθηκα!



δεν τον είδα,αλλά όποιος και να είναι ο γκόμενος της αδερφής σου,δεν πιάνει μια μπροστά στον γαρδέλαρο...

εμείς οι γαρδελικοί δεν ψαρώσαμε και δεν αλλάξαμε κανάλι... ph34r.gif
silversurfer
Ο κάθε παίκτης παρακαλάει τον κάθε βλαμμένο να φύγει...

Τι να πω... icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif

Όσοι έχετε woop απολαύστε την Ελλάδα μας.. κ αυτοί δεν είναι οι κάφροι που τους παρακαλάνε!
vastravoud
Ο Παπαλουκάς, ο άνθρωπος που έχει κερδίσει 2 Ευρωλίγκες, διακρίσεις, MVP, ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ κάθεται να μιλάει με ανύπαρκτους ΠΟΥΘΕΝΑΔΕΣ
kseplenhs
QUOTE(silversurfer @ Jun 7 2010, 01:15 ) *
Αν εννοείς να την κάνουν για αλλού οι παίκτες όπως είπα κ γω καλώς να έρθουν!! Να έρθουν κ να παραέρθουν..



QUOTE(belalik @ Jun 7 2010, 01:16 ) *
Μακαρι να ειναι και για τις 2, αν και δεν καταλαβαινω τι λες smile.gif



Εκτος αν εννοεις οτι θα σιχαθουν πχ οι Αγγελοπουλοι και θα αποχωρησουν...



δεν ξέρω αλλά και τα 2 μου έρχονται στο μυαλό.βλέπω το φαντασμα του γκουλιας να πλανάται πάνω απο το σεφ (καλά...πάνω απο όλο τον πειραιά εννοούσα tongue.gif )
roben

Δηλαδή τώρα το παιχνίδι θα συνεχιστεί...?? Ο Ολυμπιακός θα έχει το δικαίωμα να διεκδικήσει τη νίκη...?? Και αν νικήσει και κάνει το 2-2 θα του δωθεί η ευκαιρία να προσπαθήσει σε 5ο ματς στο ΟΑΚΑ να πάρει το πρωτάθλημα...?? Η αποψή μου είναι ότι αν στην ομάδα του Πειραιά διαθέτουν στοιχειώδη ευθιξία και συναίσθηση των ευθυνών τους θα πρέπει άμεσα να παραιτηθούν από την διεκδίκηση του τίτλου και η σεμνή τελετή να λάβει τέλος με την μέγιστη (έτσι όπως έχουν εξελιχθεί τα πράγματα) για τους ερυθρόλευκους αξιοπρέπεια...
bballbill
Τον Κλέιζα πρέπει να βάλουν να μιλήσει με τον κόσμο που είναι ήρεμος χαρακτήρας.
bougatsas
QUOTE(Air Kef @ Jun 7 2010, 01:12 ) *
Το έγραψα στα πλαίσια που άλλοι έλεγαν για το Dancing with the Stars και τον Γαρδέλη, εγώ προτίμησα το Chartshow countdown και δικαιώθηκα!


Με συγχωρείτε κύριοι αλλά ο Σταμάτης έφυγε την ώρα που διακόπηκε ο αγώνας.

Μήπως...λέω...μήπως όλα αυτά δεν γίνονται για το μπάσκετ; smiley.gif
belalik
Παντως ρε μαγκες εριξα πολυ γελιο τωρα με τις σκηνες παπαλουκα και μετα αγγελοπουλου-μπουρουση να μιλανε με 'οπαδους' ...

Οτιναναι λεμεεεεεεεεεεεεεε....
smiley.gif


Και απεξω καιγεται το συμπαν ...


Ανακοινωση να πανε στα πεταλα γρηγορα!!!!!!! .. Τι πρωτοτυπιες ειναι αυτες ..

Τρελλα !!


EDIT: Respect στο φιλο πιο πανω που προτεινει Κλειζα για διαμεσολαβητη ...


Ρε σεις, ουτε εκκενωση δε μπορουν να κανουν!! ..

Ο Γιαννακης ελεγε να κανουν ανακοινωση να ...σεβαστουν τη προσπαθεια τους ... Καλα, 30 χρονια στα γηπεδα, δεν εχει καταλαβει με τι ατομα εχει να κανει? Μεσα στη φτιαξη τους, σιγα μη μπορουν να καταλαβουν καν αυτη τη προταση.
vastravoud
Από την αστυνομία ΑΠΑΙΤΩ σα φορολογούμενος πολίης και σα φίλαθλος να μου αναφέρει πόσοι είναι οι συλληφθέντες
GMlls
στα πεταλα αγοριααααααααααααααααααααααα στα πεταλααααααααααααααααααααααααααααααα λολλλλλλλλλλλλλλλλ
CrossoverOnE
Α1...Where Warm Up 3 times during the game happens.........
Τελεια πραγματα....οταν ομως στο τελος θα ακουω δηλωσεις των πρωταθλητων ειτε ειναι ο ΠΑΟ ειτε ο ΟΣΦΠ να δινουν ευχαριστηρια μεσα απο τη καρδια τους στον ΥΠΕΡΟΧΟ ΚΟΣΜΟ τους...θα ξερασω....
Manu7
Ρε τον Γαρδέλη....???????
ΑΜΑΝ!!! ugly1.gif
silversurfer
Στα πέταλα αδερφές μου, στα πέταλα!!
lamar
Το ματς δεν το εβλεπα, καθως δεν με ενδιαφερουν καθολου πλεον τα ντερμπι αιωνιων , αλλα εχω μια ερωτηση.

Τι μ....ια ειναι αυτη η εκκενωση γηπεδων? Γινονται επεισοδια? Επιτοπου διακοπη εναντιον της ομαδας της οποιας οι οπαδοι κανουν τα επεισοδια, και γεια σας.

Ας ξεκινησει επιτελους αυτο. Και το λεω σημερα που τα επεισοδια τα κανουν οι δικοι μας.
GMlls
οι σχολιαστές έχουν ξεφύγει εντελώς....φανταστείτε να ήταν και ο χατζή τι θα έλεγε το στόμα του για να περάσει η ώρα

έλα ρε λάρυ ξεκίνα το το τιμιμένο. αμάν πιά δουλεύω αύριο
Manu7
"delivery έχει έξω???"
24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif
A ρε Φραγκιά....Με αυτό ανέβηκες στην εκτίμηση μου...tongue.gif
silversurfer
ενώ εμείς είμαστε στα καλά μας ... rolleyes.gif
traveller
QUOTE(roben @ Jun 6 2010, 23:19 ) *
Δηλαδή τώρα το παιχνίδι θα συνεχιστεί...?? Ο Ολυμπιακός θα έχει το δικαίωμα να διεκδικήσει τη νίκη...?? Και αν νικήσει και κάνει το 2-2 θα του δωθεί η ευκαιρία να προσπαθήσει σε 5ο ματς στο ΟΑΚΑ να πάρει το πρωτάθλημα...?? Η αποψή μου είναι ότι αν στην ομάδα του Πειραιά διαθέτουν στοιχειώδη ευθιξία και συναίσθηση των ευθυνών τους θα πρέπει άμεσα να παραιτηθούν από την διεκδίκηση του τίτλου και η σεμνή τελετή να λάβει τέλος με την μέγιστη (έτσι όπως έχουν εξελιχθεί τα πράγματα) για τους ερυθρόλευκους αξιοπρέπεια...


δεν είναι ότι καλύτερο αλλά πρέπει να συνεχιστεί και ελπίζω να γίνει. Στην τελική οι αθλητές δε φταίνε σε τίποτα.
str
οταν ενα τετοιο ματσ ξερεις πως κινδυνευει να καταληξει (αμετρητεσ διακοπες και τετοια)
πρεπει να εισαι αστειος για να το βαζεις να ξεκιναει 9.45!!!!!!!βαλτο στισ 8 ωστε να εχει και καποια τυχη να τελειωσει καποια στιγμη......τωρα η ξεφτιλα ειναι διπλη..τι να πεις στους παιχτες??παιξε στη μια η ωρα μπασκετ??μονο φοιτητης στο 5χ5 το εχω κανει αυτο!!!χαχαχαχα
newpower2020
QUOTE(roben @ Jun 7 2010, 01:19 ) *
Δηλαδή τώρα το παιχνίδι θα συνεχιστεί...?? Ο Ολυμπιακός θα έχει το δικαίωμα να διεκδικήσει τη νίκη...?? Και αν νικήσει και κάνει το 2-2 θα του δωθεί η ευκαιρία να προσπαθήσει σε 5ο ματς στο ΟΑΚΑ να πάρει το πρωτάθλημα...?? Η αποψή μου είναι ότι αν στην ομάδα του Πειραιά διαθέτουν στοιχειώδη ευθιξία και συναίσθηση των ευθυνών τους θα πρέπει άμεσα να παραιτηθούν από την διεκδίκηση του τίτλου και η σεμνή τελετή να λάβει τέλος με την μέγιστη (έτσι όπως έχουν εξελιχθεί τα πράγματα) για τους ερυθρόλευκους αξιοπρέπεια...


Σιγά ρε φίλε η ομάδα τι φταίει επειδή στην κερκίδα υπάρχουν κάποιοι κάφροι?Λες και ο ΠΑΟ έχει μόνο αγγελούδια.Ναι ναι στο δικό σας δεν έχει γίνει κανένα έκτροπο.Όταν βέβαια ο Αργυρόπουλος παραλίγο να χάσει την ακοή του τότε ο ΠΑΟ δεν έπρεπε να παραιτηθεί για να έχει αξιοπρέπεια.Ήμαρτον...

Δεν δικαιολογώ κανέναν.Κάφροι θα υπάρχουν παντού και πάντα σε όλες τις ομάδες το θέμα είναι να συλλαμβάνονται και να παίρνουν μέτρα να μην γίνονται επεισόδια
bougatsas
Οι φίλαθλοι πήγαν στα πέταλα και οι διαιτητές ξαναβγαίνουν, οπότε το όνειρο πολλών να παρακολουθήσουν παράλληλη μετάδοση Α1 και ΝΒΑ πάει περίπατο.
122001
Ο Μπουρούσης δέχεται και παραγγελιές???
GMlls
δεν υπάρχουν αυτά δδδδδδεεεεεεεενννννννννννν υπάρχουν. άντε και καραόκε ρε μπουρού...μπορείς
Air Kef
Άποψή μου, άκυρη, είναι οτι ο Βορεάδης μιας και τελειώνει σήμερα με το μπασκετ, έπρεπε να κατοχυρώσει το ματς στον ΠΑΟ και να δημιουργήσει πεπατημένη για τις επόμενες χρονιές, να δώσει πάτημα στους επόμενους διαιτητές κτλ.


Επίσης συμφωνώ ότι είναι παράδοξο να δωθεί στον Ολυμπιακό το δικαίωμα να πάρει το πρωτάθλημα φέτος.
silversurfer
Οι οπαδικές ανακοινώσεις συνεχίζονται βέβαια κ αυτό δημιουργεί κλίμα για την Τετάρτη..
Johnnys
Ειναι εννοειται καφριλικια αυτα που εχουν γινει ολοι ειναι μεγιστοι ηλιθιοι...Αλλα δεν ειναι παραδοξο να δωθει ευκαιρια για το πρωταθλημα στον Ολυμπιακο ρε παιδια ελεος..Μετα να δειτε τι εχει να γινει..Γιατι οτι χει γινει σημερα εχει γινει πολλες φορες ακομα και στο ΟΑΚΑ και στο ΣΕΦ και ποτε δεν εγινε τιποτα παρομοιο...
Manu7
Καλά οι παίχτες του ΠΑΟ μπήκαν κρύοι μέσα και τα χλατσώνουν τα τριποντάκια για πλάκα στο ζέσταμα..tongue.gif
bougatsas
Καμιά δημοσκόπηση για το ποιος θα τραυματιστεί πρώτος παίζει;

Συμβιβάζομαι και με το ποιος θα κοιμηθεί πρώτος στον πάγκο. tongue.gif
vastravoud
Πάντως:

Τεοντόσιτς και Σοφοκλής μπορούν να παίξουν 15λεπτα σε ΜΕΓΙΣΤΗ ένταση εφ' όσον ξεκουράστηκαν καλά, και από την άλλη μεριά ο Μπατιστ και ο Τσαρτσαρής πήραν ανάσες.

Τα προβλήματα των ψηλών μας με τα φάουλ ίσως παίξουν ρόλο.

Το πανω για τον Διαμαντίδη το σχολίασα πριν. Άμα είσαι εγκεφαλικά ανάπηρος, βάζεις και τέτοια.
belalik
Ρε σεις, σε αναποδα καλαθια δεν εχουν παει? ... Απο αυτα που ειχαν σταματησει εννοω ... Η τα εχω μπερδεψει εγω?
122001
Μάλλον προς τα εκεί πηγαίνουμε. Θα πάει ο Σάρας στη Μακάμπι που είναι πιο ήρεμα τα πράγματα εκεί... στο Ισραήλ.shot.gif
traveller
σε αυτά που πρέπει είναι smiley.gif
silversurfer
QUOTE(belalik @ Jun 7 2010, 01:33 ) *
Ρε σεις, σε αναποδα καλαθια δεν εχουν παει? ... Απο αυτα που ειχαν σταματησει εννοω ... Η τα εχω μπερδεψει εγω?


Γιατί θυμούνται αυτοί που έπαιζαν?


Πάντως το όνειρό μου να δω ελληνικό ματς μετά τη 1 γίνεται πραγματικότητα!
Air Kef
QUOTE(belalik @ Jun 7 2010, 01:33 ) *
Ρε σεις, σε αναποδα καλαθια δεν εχουν παει? ... Απο αυτα που ειχαν σταματησει εννοω ... Η τα εχω μπερδεψει εγω?


Τα μπέρδεψες. 71.gif

Είμαι κακός αν πω ότι τώρα θα φανούν ποιοι παίκτες κάνουν κακή εξωγηπεδικη ζωή;

Και εννοω ότι οποιοι βγαίνουν και τα τσούζουν, γιαυτούς είναι πολύ φυσιολογική ώρα να παίξουν και ένα μπασκετάκι! 71.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.