Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Group B - Jesenice
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες > Older Tournaments > Eurobasket 2013
Pages: 1, 2, 3
sacarame
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

04.09./2013

Latvia - Bosnia and Herzegovina 15.30

FYROM - Montenegro 18:45

Serbia - Lithuania 22.00


05.09.2013

Montenegro - Latvia 15.30

Bosnia and Herzegovina - Serbia 18:45

Lithuania - FYROM 22.00


06.09.2013


Montenegro - Bosnia and Herzegovina 15.30

Latvia - Lithuania 18:45

FYROM - Serbia 22.00


08.09.2013

Bosnia and Herzegovina - FYROM 15.30

Serbia - Latvia 18:45

Lithuania - Montenegro 22.00

09.09.2013

Latvia - FYROM 15.30

Lithuania - Bosnia and Herzegovina 18:45

Montenegro - Serbia 22.00

Σχόλια για τον Β όμιλο του τουρνουά.
BasketZilla
Ο πιο ωραίος όμιλος ever σε Ευρωμπάσκετ.
Θα γίνουν σίγουρα πολύ ωραία παιχνίδια, με το ντέρμπι της πρώτης αγωνιστικής Λιθουανία - Σερβία (ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ!) να είναι το πιο ενδιαφέρων ματς όλης της πρώτης φάσης.
Θεωρώ ότι οι Λιθουανοί έχουν προβάδισμα έναντι των Σέρβων για την πρώτη θέση (αν και η απουσία του Μίλος ανεβάζει τους
αχώνευτους ένα επίπεδο). Για την τρίτη θέση θα γίνει μάχη μεταξύ Σκοπιανών και Λετονών με τους Μακαλεμποσλάβους , λόγω της κατάστασης τους στα τελευταία φιλικά, να μην μου κάνει καμία εντύπωση αν καταταγούν ακόμα και δεύτεροι στον όμιλο. Οι Λετονοί παρουσιάστηκαν σοβαροί στην προετοιμασία , η άμυνα τους ήταν καλή και δέχονταν στα περισσότερα ματς κάτω απο 70 πόντους. Θα το παλέψουν και νομίζω ότι το ματς της τελευταίας αγωνιστικής μεταξύ τους θα κρίνει το τρίτο εισιτήριο πρόκρισης του ομίλου.
Το Μαυροβούνιο και οι Βόσνιοι είναι πραγματικά ταλαντούχες ομάδες, αλλά ενώ επιθετικά μπορούν άνετα να βάλουν 80 πόντους σε μια καλή τους εμφάνιση αμυντικά μοιάζουν να υστερούν. Θα πετύχουν σίγουρα 1-2 νίκες στον όμιλο, αλλά για πρόκριση δεν το βλέπω να έχουν πιθανότητες.
Στον όμιλο θα έχει και μερικά νέα φυντάνια που αξίζει να τους παρακολουθήσει κάποιος. Ο Μίτσιτς της Σερβίας (αυτός θα γίνει ένας από τους 5 καλύτερους ευρωπαίους άσους μέσα στα επόμενα 3 χρόνια) και ο πιο γνωστός Νέντοβιτς, οι Μειερς - Μεγιερις - Γιάνις Μπερζινς των Λετονων ( τα τελευταία χρόνια έχουν ανέβει πολύ οι Λετονοί στις μικρές ηλικίες και στο επόμενο Ευρωμπάσκετ τους βλέπω να κάνουν κάτι καλό) και ο σούπερ πιτσιρίκος Νίκολα Ιβανόβιτς των Μαυροβούνιων.

Υ.Γ. Αυτό το πράγμα να συμμετέχουν αμερικανάκια στο Ευρωμπάσκετ έχει καταντήσει αηδία. Μαυροβούνιοι - Σκοπιανοί - Βοσνιοι
να κατεβαίνουν με αμερικανά πλει μεικερ σαν να είναι οι Φιλιππίνες ή ο Λίβανος.
Για τον αγαπητό T.W.Is.M. έχω όμως στο μυαλό μου τον απόλυτο εφιάλτη.
Πρόεδρε σκέφτεσαι τώρα που τα παράτησε ο ακατανόμαστος από την Εθνικη των ΗΠΑ , να κατέβει με καμιά Σερβία στο
επόμενο Ευρωμπάσκετ ?
Zoys
Μακράν ο πιο αμφίρροπος όμιλος. Η Λιθουανία φαίνεται να ξεχωρίζει για την 1η θέση, αλλά από κει και πέρα τίποτα δεν είναι σίγουρο. Όλες οι βαλκανικές συν τους υπολογίσιμους Λετονούς μπορούν κάλλιστα να διεκδικήσουν την πρόκριση. Τα πράγματα θα είναι φυσικά δυσκολότερα για Μαυροβούνιο-Βοσνία, αλλά μπορούν να κάνουν ζημιές και να βγάλουν το λάδι σε πολύ κόσμο. Νομίζω ότι πολλά ματς θα κριθούν στο νήμα.
Πι Ζήτα
Όσο και να ενοχλούμαστε...τα επίσημα αρχικά (ΟΗΕ) είναι MKD.
Ας μη γινόμαστε αντίστοιχα γραφικοί με τους τάχα απογόνους του "Μέγα Αλέξανδρου". Υποτίθεται πως ζητάμε να σέβονται οι γείτονες τις αποφάσεις του ΟΗΕ,άρα ας σεβόμαστε κι εμείς...

υ.γ.
Θα ξεφουσκώσει η ομάδα των ΜαΚάλεμπ,Άντριτς...τόσο απλό.
T.W.Is.M.
QUOTE(BasketZilla @ Sep 3 2013, 23:52 ) *
Για τον αγαπητό T.W.Is.M. έχω όμως στο μυαλό μου τον απόλυτο εφιάλτη.
Πρόεδρε σκέφτεσαι τώρα που τα παράτησε ο ακατανόμαστος από την Εθνικη των ΗΠΑ , να κατέβει με καμιά Σερβία στο
επόμενο Ευρωμπάσκετ ?


Σιγα τον εφιαλτη! Να κατεβει για να εχουμε ομαδικη αποτυχια. Και του Λεμπρον και της εθνικης Σερβιας! Σαν αυγο θα τον καθαρισει ο Ντουραντ. laugh.gif

Με την ευκαιρια θα κανω μια ανακοινωση.
Για το διαστημα που διαρκει το Ευρωμπασκετ οι ΚΕΛΤΕΣ μετονομαζονται. Η νεα ονομασια ειναι Κινημα Εχθρων Λεμπρον Τζειμς Εναντιον Σερβιας! smiley.gif
passer


43-33 η Λετονία στο ημίχρονο. Μέτριο παιχνίδι, η Βοσνία το παλεύει αλλά δείχνει ένα κλικ κατώτερη.
rchos
Ωραίο αντρικό παιχνίδι το ΦΥΡΟΜ-Μαυροβούνιο.
Δεν περιμέναμε και κάτι διαφορετικό.
Το βλέπω παράλληλα με την εθνική μέσω FIBAtv.
Θα πάει ως το τέλος δυνατά πιστεύω.
BasketZilla
Με το σκορ να πάει τόσο ψηλά μάλλον προς τους Μαυρους το βλέπω να πάει.
rchos
QUOTE(BasketZilla @ Sep 4 2013, 19:22 ) *
Με το σκορ να πάει τόσο ψηλά μάλλον προς τους Μαυρους το βλέπω να πάει.



Πάντως άσχετα από ταλέντο και μπασκετικές ικανότητες αυτή η ομάδα των Σκοπίων είναι ότι πιο Γιουγκοσλάβικο παρουσιάζουν οι πρώην Σοσιαλιστικές δημοκρατίες της ενωμένης Γιουγκοσλαβίας εν έτη 2013.

Την αθλητική αλητεία που πάντα έβγαζαν οι Γιουγκοσλάβοι πλέον μόνο οι Σκοπιανοί την βγάζουν.Γιαυτό έχουν φτιάξει τέτοια ομάδα.Ακόμη και ο Μακάλεμπ σαν να γεννήθηκε μέσα σε Zastava-Yugo παίζει με την εθνική των Σκοπίων.

Όλοι οι υπόλοιποι είναι λες και έχουν γίνει αυτό που πάντα ήταν οι Σλοβένοι.Άοσμο άγευστο με αρκετό ταλέντο.
priest
μεγαλη νικη για το Μαυροβουνιο.
GK_23
QUOTE(rchos @ Sep 4 2013, 19:09 ) *
Ωραίο αντρικό παιχνίδι το ΦΥΡΟΜ-Μαυροβούνιο.
Δεν περιμέναμε και κάτι διαφορετικό.
Το βλέπω παράλληλα με την εθνική μέσω FIBAtv.
Θα πάει ως το τέλος δυνατά πιστεύω.

Συγκλονιστικό ματς αλλά τα έσφαξαν κανονικά τα Σκόπια στην τελευταία φάση...

Πολύ μεγάλο λάθος των διαιτητών...
passer


Μεγάλη νίκη των Μαυροβουνίων 80-81 με ανατροπή, όμως στην τελευταία φάση τραβάνε καθαρά το διχτάκι κι ως εκ τούτου έπρεπε να μετρήσει καλάθι. Ξεκάθαρη αδικία σε βάρος των Σκοπίων.



Μεγάλη νίκη των Μαυροβουνίων 80-81 με ανατροπή, όμως στην τελευταία φάση τραβάνε καθαρά το διχτάκι κι ως εκ τούτου έπρεπε να μετρήσει καλάθι. Ξεκάθαρη αδικία σε βάρος των Σκοπίων.
PanosIlio
Το τελευταίο follow έπρεπε να μετρήσει θεωρώ, τραβάει διχτάκι, κατά τ' άλλα βαλκανικό ντέρμπι με τα όλα του, ωραίο ματς, αλλά δεν είχε πολλές διαφημίσεις...
passer


Μεγάλη νίκη των Μαυροβουνίων 80-81 με ανατροπή, όμως στην τελευταία φάση τραβάνε καθαρά το διχτάκι κι ως εκ τούτου έπρεπε να μετρήσει καλάθι. Ξεκάθαρη αδικία σε βάρος των Σκοπίων.
T.W.Is.M.
Καθαρο τραβηγμα στο διχτακι οντως. Μονη επιφυλαξη μου αν πριν απ αυτο υπηρχε σπρωξιμο και φαουλ υπερ του Μαυροβουνιου. Αφου ομως δε δοθηκε κατι τετοιο, επρεπε να μετρησει καλαθι. Ο Μπο προσπαθησε να το παιξει Ριβερς στο τελος, αλλα δεν τα καταφερε. Μαλλον Γουεστμπρουκ θυμισε...
koostas
μαλλον μετα απ' αυτην την ηττα χαιρετανε τα σκοπια, εκτος αμα κανουν καμμια νικη εκπληξη
BasketZilla
Ραις - Μακαλεμπ σημείωσατε άσσο με ολίγη βοήθεια από τους γκρίζους. Φοβερό ματσάκι. Πάντως τα τελευταία λεπτά μου θύμισαν πολύ Ελλαδάρα στο Ευρωμπάσκετ του 1989. Τα δυο αμερικανα την μπάλα στην κορυφή και οι άλλοι στην άκρη.
Αυτός ο όμιλος θα δώσει καταπληκτικά παιχνίδια. Εγώ υποστηρίζω Λετονία με τα χίλια.Παρασκευή 6.45 η μητέρα των μαχών!
Πλάκα έχει να γίνει κάτι σαν το ματς στο Ευρωμπάσκετ του 2001 πάλι.
ViC
Ο Μπιέλιτσα μόνο σπίτι του που δεν το πήρε το διχτάκι. Ενδεχομένως να υπάρχει φάουλ στον Μαυροβούνιο που πηδάει για το ριμπάουντ και ίσως αυτό σφυρίχτηκε. Μέσα στον πανικό δεν κατάλαβα και πολύ τι έγινε. Και επίσης ίσως να γίνεται φάουλ και στο ΜακΚάλεμπ (αν και τέτοια ώρα, τέτοια λόγια). Εγώ που θέλω πολύ το Μαυροβούνιο να κάνει το ξεπέταγμα φέτος θα χαρώ πολύ να τους δω στην οκτάδα, αλλά σήμερα μάλλον ευνοήθηκαν από τη διαιτησία στην τελευταία φάση.
Πάντως το ματς ήταν εξαιρετικό (είδα το δεύτερο ημίχρονο γιατί το Ελλάδα-Σουηδία και το Ισπανία-Κροατία δεν είχαν ενδιαφέρον), οι δύο ομάδες πήγαιναν πόντο-πόντο και φαινόταν ότι θα κριθεί στο καλάθι. Τρίποντο ο ένας, τρίποντο κι ο άλλος, έτσι πήγαινε. Πολύ πείσμα και φανατισμό και οι δύο ομάδες. Και τιτανομαχία των δύο νατουραλιζέ παικτών. Ο ΜακΚάλεμπ πέτυχε πιο πολλούς πόντους, αλλά ο Ράις έβαλε τους δύο τελευταίους πόντους της νίκης, ενώ ο Μπο αστόχησε.
theref
Ελα μωρε σερβια να κλεισουμε τα στοματα καποιων
captain charisma
που ειναι ο παλικαρος ο ματσβαν???μου χει λειψει το οργωμενο απο τρακτερ κεφαλι του..
TakeshyKurosawa
QUOTE (rchos @ Sep 4 2013, 19:09 ) *
Ωραίο αντρικό παιχνίδι το ΦΥΡΟΜ-Μαυροβούνιο.
Δεν περιμέναμε και κάτι διαφορετικό.
Το βλέπω παράλληλα με την εθνική μέσω FIBAtv.
Θα πάει ως το τέλος δυνατά πιστεύω.



Μήπως μπορείς να δώσεις κάποια πληροφορία γι αυτό το fibatv? Πρέπει να πληρώσεις με πιστωτική για να μπορείς να βλέπεις τους αγώνες λάιβ? Επίσης είναι χωρίς κόλλημα?
ssoulliss
Την κοπάνισε από την προετοιμασία το παλικάρι μας...Και ο "Σοφός" έγινε έξαλλος
joi
QUOTE(TakeshyKurosawa @ Sep 4 2013, 21:06 ) *
Μήπως μπορείς να δώσεις κάποια πληροφορία γι αυτό το fibatv? Πρέπει να πληρώσεις με πιστωτική για να μπορείς να βλέπεις τους αγώνες λάιβ? Επίσης είναι χωρίς κόλλημα?


11 ευρά και τα δείχνει τέλεια με αγγλικη περιγραφή.
TakeshyKurosawa
QUOTE (joi @ Sep 4 2013, 22:09 ) *
11 ευρά και τα δείχνει τέλεια με αγγλικη περιγραφή.


Με 11 ευρώ δηλαδή μπορώ να παρακολουθώ τα πάντα για ένα διάστημα? Κόλημα καθόλου?
HLR CENATION
Καθολου καλα δεν μπηκε η Λιθουανια.
Ο Κριστιτς τον γλενταει τον Γιαβτοκας.
ΟΠεριμενω πολλα απο Βαλενσιουνας-Μοτεγιουνας.
joi
QUOTE(TakeshyKurosawa @ Sep 4 2013, 21:12 ) *
Με 11 ευρώ δηλαδή μπορώ να παρακολουθώ τα πάντα για ένα διάστημα? Κόλημα καθόλου?


Τα πάντα για ένα μήνα. Ως τώρα σε μένα κανόνι πάει (αλλά μένω Σουηδία). Ας σου πει τίποτα και κάποιος από Ελλάδα. Διάβασε στο "off-topic" τα λένε όλα.
TakeshyKurosawa
QUOTE (joi @ Sep 4 2013, 22:22 ) *
Τα πάντα για ένα μήνα. Ως τώρα σε μένα κανόνι πάει (αλλά μένω Σουηδία). Ας σου πει τίποτα και κάποιος από Ελλάδα. Διάβασε στο "off-topic" τα λένε όλα.



Ευχαριστώ πολύ φίλε! Θα κοιτάξω.. Γιατί δεν πολυπαλέβεται με ΑΝΤ1 biggrin.gif
rakos
τι ειναι αυτος ο κατιτς ρε ελεος
αμα καταφερει και μ αυτους τους αμπαλους να παει στους 8 ο ντουντα τι να πω ο ανθρωπος ειναι μαγος
HLR CENATION
Καλνιετις,Νταριους Λαβρινοβιτς προσπαθουν να κρατησουν την Λιθουανια αλλα που πανε με τετοιο Κλειζα.
Επισης ο Μοτεγιουνα ςγιατι ετσι?Εχω χασει τιποτα?Ομολογω δεν ειδα τι εκαναν στα φιλικα οι Λιθουανοι αλλα απο τον Μοτεγιουνας περιμενα πολλα.
Απο την Σερβια Κριστιτς,Μπιελιτσα οι καλυτεροι.
sacarame
Ρε συ Χρήστο, χωρίς να θέλω να δικαιολογήσω, πως να παίξει που δεν δίνουμε την μπάλα μέσα ούτε για περατζάδα..

Ο Γιόνας του πάγκου κάνει τα δικά του.. Ξεκινάει Ροβέρτο και τον πάει 8-0 ο κρστιτς στο χαλαρό. Μετά βάζει Βαλαντσιούνας, πρώτη φάση που παίρνει μπάλα, 2 πόντοι. Ε από τότε δεν την ξαναπήρε.

Λίνας βλέπει ότι δεν μπαίνουν τα σουτ και συνεχίζει να βολτάρει περιφέρεια, την ώρα που 2 φορές που έκοψε στη ρακέτα είχαμε ένα κάρφωμα κι ένα λέι απ.

Άμυνα μέχρι το 15 πελαγοδρομούσαμε, το μαζέψαμε τώρα στο τέλος. Ελπίζω σε καλύτερη εικόνα στο β
T.W.Is.M.
Τουρλουμπουκι ειμαστε και χανουμε μονο με 6. Παλι καλα να λεμε...
HLR CENATION
Κριστιτς,Νεντοβιτς,Μπιελιτσα εχουν παρει απο το χερακι τους σερβους και τους οδηγουν στη νικη.
Απο την Λιθουανια μονο ο Καλνιετις με τον λαβρινοβιτς εχουν βγει στο παρκε.
Δεν μπορω να βλεπω τον Σεμπουιτις...Πολυ λιγος.
rchos
theref
QUOTE(HLR CENATION @ Sep 4 2013, 22:12 ) *
Κριστιτς,Νεντοβιτς,Μπιελιτσα εχουν παρει απο το χερακι τους σερβους και τους οδηγουν στη νικη.



Τετοιους παικτες δεν εχουμε. Ισπανια Σερβια πανε τελικο.
priest
αυτο το τριποντο του ματσιουλις αν εμπαινε...
T.W.Is.M.
QUOTE(theref @ Sep 4 2013, 23:17 ) *
Τετοιους παικτες δεν εχουμε. Ισπανια Σερβια πανε τελικο.


Αν τους πετυχουμε τους ακατονομαστους, θα τους καθαρισει ο Ντιρκ μονος του. Οπως προπερσι. Οπως και καθε φορα που θα βρισκει το ανθρωποειδες με την καρεκλα μπροστα του.

Αντιο ζωη για σημερα... Εκαναν παιχτες τους τυχαρπαστους...
Zoys
Κλασικό Ντούντα VS Γιόνας... Ρουτίνα πια οι συναντήσεις τους. tongue.gif
kseplenhs
Ρε ντούντα,με ρέγουλα τα βιάγκρα.Μας βλέπουν και μικρά παιδιά.
2 χρόνια τέντα?
HLR CENATION
Ωραιο ματς.
Αμα ο Κλειζα ειναι ετσι και στην συνεχεια του τουρνουα δεν πανε πουθενα οι λιθουανοι.
Το αστρα του Νεντοβιτς ελαμψε σημερα.Φοβερος κουμανταδορος.
Κοιμηθηκε ο Καζλαουσκας ξεχασε τον Μοτεγιουνας.

Νεντοβιτς 8 Σπουδαιος στην οργανωση,βοηθησε στο σκοραρισμα
Μπιελιτσα 8 βοηθησε σε επιθεση,ριμπαουντ
Κριστιτς 9 κερβερος κατω απο τη ρακετα σε αμυνα,επιθεση
Μπογντανοβιτς 5 δεν του βγηκε το ματς
Κατιτς 6 εδωσε μαχες στην αμυνα

Καλνιετις 8 οτι καλυτερο ειχαν να παρουσιασουν οι Λιθουανοι.Φοβερος μπροστα.
Κουζμινσκας 7 θετικος στην αμυνα
Ντ Λαβρινοβιτς 7 ο μονος που στηριξε στην επιθεση τον καλνιετις
Κλειζα 3 σε τραγικη κατασταση
Σειμουτις 5 επαιξε οσο μπορουσε.Για 5.
koostas
αυτος ο βαλαντσιουλας ειναι παικτης επιπεδου νβα???
rchos


Svyturys lobby:






Duda you make everything possible.SRBIJA
SG3ptshooter
QUOTE(Zoys @ Sep 4 2013, 23:40 ) *
Κλασικό Ντούντα VS Γιόνας... Ρουτίνα πια οι συναντήσεις τους. tongue.gif

angry_red.gif
Έτσι είναι. Και γενικότερα ό,τι καλό έχω πει για Jonas παλιότερα χρόνο με το χρόνο στα 10s έχει ανατραπεί άρδην.

Δε γίνεται με αυτή τη frontline, ανεξαρτήτως αντιπάλου, να μην έχεις υποψία έστω inside game. Ήμουν σε μια κατάσταση τέτοια κάθε δεύτερη φάση. Έτσι δεν πάμε πουθενά, ελπίζω σε καλύτερη εικόνα, αν κάνουμε ξεκίνημα όπως σήμερα χάνουμε από πολύ χειρότερες ομάδες. Linas μαγεία φέτος, συνεχίζει ακάθεκτος, παράλληλα πίσω του 3 λεπτά D-Mo. 27% τρίποντα, 50% βολές, καμία πρόκληση φθοράς. Διασώθηκε ο Kalnietis, αλλά με πορδές δε βάφεις αυγά. Η θεωρητική μας δύναμη είναι στο καλάθι.

Η Σερβία δεν ξέρω κατά πόσο είναι dark horse για μετάλλιο όταν είναι ταπεινή και την ξεχνούν οι περισσότεροι τελευταία τότε το κάνει tongue.gif Με τέτοιο Nedo 30+ λεπτά μέσα αν περιορίσει σιγά σιγά και το χρόνο του Markovic όλα γίνονται.
Nedo btw θα μπει σε backcourt με Steph, Seth και Klay rolleyes.gif Πόσο γουστόζικο;

Από που προκύπτει ότι προκαλεί το δικό μας λαοφιλές lobby; Κουβέντα δεν έχω πει. Εσείς μαζευτείτε, είναι νωρίς ακόμα.
Rated: (en)joy
QUOTE (koostas @ Sep 4 2013, 23:51 ) *
αυτος ο βαλαντσιουλας ειναι παικτης επιπεδου νβα???

Ο Valanciunas μετά τα μυικά κιλά που έχει πάρει-κ τα οποία του ήταν απαραίτητα για να σταθεί σε επίπεδο nba-και μετα από ένα πολύ καλο summer league-όπου βγήκε κ mvp αν δεν κάνω λάθος-θεωρείται απ'τα φαβορί για τo βραβειο του πιο βελτιωμενου παικτη στις-πρωιμες η αληθεια ειναι-λιστες των περισσοτερων ξένων site. Οπότε ανεξάρτητα απ'την σημερινή του εμφανιση κ παρολο που ειναι νωρις αρχες Σεπτεμβρη να μιλαμε για βραβεια αναμενεται φετος να κανει break-out χρονιά...
manj13
O Κασλαουσκας μετα την Ευρωλιγκα με την ccka και το σημερινο νομιζω οτι σιγα σιγα πρεπει να αποσυρεται για ψαρεμα στην Κριμαια.... tongue.gif Οι Σκοπιανοι βλεπω να κανουν διαβημα για δακτυλο Βασιλακοπουλου laugh.gif Η απαντηση του θα ειναι οτι ειναι no call σφυριγμα....!!!! laugh.gif
komag
Η FYROM έχει καταθέσει ένσταση για την τελευταία φάση του χθεσινού παιχνιδιού.
Δεν ξέρω τι τύχη μπορεί να έχει ούτε τι προβλέπεται, αλλά έχει δίκιο.
Manu7
QUOTE(komag @ Sep 5 2013, 14:00 ) *
Η FYROM έχει καταθέσει ένσταση για την τελευταία φάση του χθεσινού παιχνιδιού.
Δεν ξέρω τι τύχη μπορεί να έχει ούτε τι προβλέπεται, αλλά έχει δίκιο.

Νομίζω έχει απορριφθεί ήδη από χτες το βραδυ.
komag
QUOTE (Manu7 @ Sep 5 2013, 14:02 ) *
Νομίζω έχει απορριφθεί ήδη από χτες το βραδυ.


Το έψαξα και πράγματι έχεις δίκιο. Η ένσταση απορρίφθηκε.

http://www.contra.gr/Basketball/Europe/Eur...wn.2397839.html
captain charisma


smiley.gif smiley.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(Zoys @ Sep 4 2013, 23:40 ) *
Κλασικό Ντούντα VS Γιόνας... Ρουτίνα πια οι συναντήσεις τους. tongue.gif


Αν εμπαινε το τριποντο του Μασιουλις που θα μειωνε στους 4, θα εβλεπες πως γυριζουν 15 ποντοι σε 7,5 λεπτα. Απο τον Καζλαουσκας στον Ιβκοβιτς αυτη τη φορα...
Στην Κωνσταντινουπολη εβαλε ενα ο Μαντζαρης, ενα ο Σλουκας κι ενα ο Κεσελ για να μας βαλουν στο παιχνιδι. Χτες εβαλε ενα ο Κλειζα, ενα νομιζω ο Μασιουλις(ή ο Καλνιετις) και αστοχησαν στο τριτο. Αν εμπαινε κι αυτο, θα μπορουσε να παρει τη νικη με τα ψεματα και τοτε το κραξιμο που θα ετρωγε ο Ντουντα θα ηταν αναλογο με αυτο του Καζλαουσκας περσι.
Βεβαια περσι η ΤΣΣΚΑ ειχε Τεοντοσιτς, ενω η Σερβια χτες οχι. Ειναι κι αυτο σημαντικο.
Nuntius
Μεγάλο σουτ από τον Janicenoks και νίκη στον πόντο για την Λετονία επί του Μαυροβουνίου. Στο 2 - 0 πια η Λετονία. Βάζει βάσεις για πρόκριση.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.