Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Βασίλης Παπακωνσταντίνου on tour!
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Air Kef
Όπως κι ο αγαπητός σάσπεκτ icon_wave.gif έτσι κι εγώ θα περιγράψω την χθεσινή εμπειρία μου,την συναυλία που έδωσε ο Βασίλης στο Εθνικό Στάδιο Νάξου.

2η φορά στην Νάξο ο Βασίλης,το γήπεδο γέμισε(είχε τουλάχιστον 2000 κόσμο),πραγματικά ξεπέρασε κάθε προσδοκία μας,κάνοντας τα 15 ευρώ που δώσαμε για το εισητήριο να φαίνονται πολύ λίγα.

Συνοδευόμενος από τους 1550(εκπληκτικός/εντυπωσιακός/κορυφαίος ο κιθαρίστας τους,συνόδεψε εξαιρετικά τον Παπακ,ενώ στα σόλο του τα έδινε όλα το παιδί),την Μαρλέν Αγγελίδη από τις Hi-5(ελπίζω να διαλύθηκαν,το κορίτσι αδικείται εκεί,απορώ πως κατέληξε σε ριάλιτι σόου) και την Τάνια Κικίδη(νομίζω έτσι είναι το επίθετο) με την οποία είναι μαζί του τα τελευταία χρόνια(επίσης φωνάρα),τραγούδησε όλες του τις επιτυχίες,παλιές και νέες,χαρντ ροκ και μπαλλάντες,πάντα περνώντας τα μηνύματα του για τα γεγονότα της επικαιρότητας.

Πραγματικά όποιος τον βρει σε κάποιο άλλο μέρος,επιβάλλεται να πάει.Είμαι τόσο ενθουσιασμένος γιατί τον έχω ξαναδεί και δεν μου είχε κάνει τόση εντύπωση.Πραγματικά υπέροχος,κερδίζει και αυτήν την γενιά. wink.gif

Κάτι άλλο:Βασίλη σε έμαθα από τους γονείς μου,θα κάνω ότι μπορώ να σε μαθω και στα παιδιά μου.Συνέχισε να αντιστέκεσαι και να τα δίνεις όλα.
morfi
Ο Παπακωνσταντινου ειναι οτι πιο αθλιο υπαρχει στην ελληνικη μουσικη. Επαναστατης σου λεει... ασε μας ρε φιλε...
Keyser_Soze
Α ρε πουστ@κο Κεφ...! Πήγες ε; Εγώ ρε @%$&*^ δούλευα και δε μπόρεσα να πάω. Γαμάτα θα ήταν!
Κρίμα... Του χρόνου πάλι...
Κάνε μου τη χάρη και μην ασχοληθείς ούτε καν με τον άμπαλο.

Ήταν στο Άιλαντ στην Αγία Άννα χθες. Πήγαν κάτι κοπέλες από την παρέα και του μίλησαν... Γαμάτος μου είπαν...
Air Kef
Πως ήμουν σίγουρος πως θα πει την μούφα του..Αγόρι μου δεν πειράζει,κάτσε και άκου Χατζηγιάννη,κλάσσεις ανώτερος σε όλα από τον Παπακωνσταντίνου.

Keyser έμαθα ρε,από πηγή που ήταν στο δίπλα τραπέζι!Ήταν και στο Μεζέ-πολύ φιλικός άκουσα.
Keyser_Soze
Ναι λες κι έχω εύκολο αφεντικό...
Να σου πω... Σήμερα έχω τα γενέθλια μου και έκλεισα τραπέζι στην Όσιαν. Αν γουστάρεις πάρε τη Νίκη και ελάτε να κεράσω.
morfi
QUOTE(Air Kef @ Aug 9 2006, 12:57 AM) *
Πως ήμουν σίγουρος πως θα πει την μούφα του..Αγόρι μου δεν πειράζει,κάτσε και άκου Χατζηγιάννη,κλάσσεις ανώτερος σε όλα από τον Παπακωνσταντίνου.

Πολυ ανωτερος απο ολους... και δεν το παιζει σταρ ουτε κωλοχαρακτηρας ειναι οπως καποιοι αλλοι... το παλικαρι ειναι πολλα χρονια μπροστα... cool.gif
fragos
χρονια πολλα ρε kayzer.ελπιζω να ηπιες και για μας
Air Kef
Δεν θα σου κάνω την χάρη να ασχοληθώ με τις απόψεις σου.Έχεις γίνει βαρετός.

Επαναλαμβάνω μην αφήσετε την ευκαιρία να πάει χαμένη.!
BubyDudy
Μιας και το topic είναι για τον Παπακωνσταντίνου να ρισκάρω να πω πως συμφωνώ με τον morfi; Τι σόι επανάσταση μπορείς να κάνεις μέσω συναυλιών για τους Ολυμπιακούς Αγώνες; Αυτός κι ο Νταλάρας δηλαδή... Έλεος!
Air Kef
Άμα τραγουδάς και κάτι άλλο πέρα από αγάπες και κλάμα,για τον πόλεμο ας πούμε,για την χούντα,για τους φοιτητές...
kolossos
Ο όρος "επαναστάτης" είναι πολύ σχετικός. Προσωπικά εγώ δεν μπορώ να δεχτώ αυτό τον όρο για κανένα τραγουδιστή. Αυτό που του αναγνωρίζω πάντως είναι ότι δεν ε΄ναι κωλοτούμπας σαν τους άλλους τους επαναστάτες τους going through.....
Air Kef
Eγώ δεν ανέφερα τον Παπακ ως επαναστάτη αλλά ως τραγουδιστή,και τραγουδιστής είναι κορυφαίος.Και για να συμφωνήσω με τον Κολοσσό,είναι περισσότερο επαναστάτης από κάθε άλλο τραγουδιστή.Δεν το κατάλαβα αυτό με τους Ολυμπιακούς Αγώνες..
BubyDudy
Απλά ο Παπακωνσταντίνου δεν έτυχε να συνάψει συνεργασίες με Puma κλπ γιατί το είδος της μουσικής του δεν ταιριάζει...

Δεν είπες επαναστάτης, είπες αυτό:

QUOTE
πάντα περνώντας τα μηνύματα του για τα γεγονότα της επικαιρότητας.


Tι μήνυμα σου πέρασε δηλαδή εσένα;

(No offense, έτσι; Συζήτηση κάνουμε)
Air Kef
Εννοείται no offense!

Είπε για τον πόλεμο στο Λίβανο,χαρακτηριστηκά πως "μικρά παιδιά και άμαχοι στο Λίβανο,έχουν γίνει πεδίο βολής για δοκιμές στα καινούρια όπλα των Αμερικανών και ο Ευρωπαίοι ηγέτες κάθονται και συζητάνε για το τι θα κάνουν".Προσωπικά με επηρέασε.

Αφιέρωσε το "Τσε" και το "1η Μαΐου" στους φοιτητές και τους(μας) καλεσε να συνεχίσουμε τον αγώνα κατά του νόμου-πλαισίου της ντροπής και πως τα ιδιωτικά πανεπηστήμια κάνουν καλό μόνο..καμένα(καλά δεν το είπε όπως θα ήθελε,αλλά το μήνυμα το πιάσαμε!).

Ήταν ενημερωμένος για τα θέματα που αφορούν στο νησί και εκτός από το ότι μας έλεγε να συνεχίσουμε να αγωνιζόμαστε για καλύτερα πλοία και συχνότερα δρομολόγια μας είπε να μην σταματήσουμε να απαιτούμε καινούριο αεροδρόμιο(πόσα χρόνια περιμένουμε οι πολίτες εδώ να φτιαχτεί ένα τέτοιο..).

Εμένα μου αρκούν.
Άσε που με τραγούδια όπως το "Ελλάς" και τα "Χαιρετήσματα" και άλλα,όπως και να έχει είναι επίκαιρα!
thrylos7
Συμφωνώ με Air... ο Παπακωνσταντίνου είναι πάνω απ' όλα αυθεντικός... και η μουσική του ξεφεύγει από τα μίζερα ελληνικά επίπεδα(της εμπορικής μουσικής..)

Τον Χατζηγιάννη αφήστε τον να βγάζει 55 τραγούδια για την κοσμοτέ... Είναι και μονότονος. Γενικά όμως το στυλάκι του περνάει, κυρίως στο θηλυκό κόσμο... και ξέρουμε ότι από εκεί ξεκινούν όλα.
morfi
QUOTE(thrylos7 @ Aug 24 2006, 02:21 AM) *
Συμφωνώ με Air... ο Παπακωνσταντίνου είναι πάνω απ' όλα αυθεντικός... και η μουσική του ξεφεύγει από τα μίζερα ελληνικά επίπεδα(της εμπορικής μουσικής..)

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι ειναι κακο οταν καποιος κανει καλα την δουλεια του και ειναι εμπορικος...

QUOTE(thrylos7 @ Aug 24 2006, 02:21 AM) *
Τον Χατζηγιάννη αφήστε τον να βγάζει 55 τραγούδια για την κοσμοτέ...

Και ο παπακωνσταντινου για το ΚΚΕ...

QUOTE(thrylos7 @ Aug 24 2006, 02:21 AM) *
Είναι και μονότονος.

Που το βλεπεις οτι ειναι μονοτονος? ισα ισα που κανει κατι ξεχωριστο απο ολους τους αλλους... οι αλλοι ειναι μονοτονοι...


QUOTE(thrylos7 @ Aug 24 2006, 02:21 AM) *
Γενικά όμως το στυλάκι του περνάει, κυρίως στο θηλυκό κόσμο... και ξέρουμε ότι από εκεί ξεκινούν όλα.

Τωρα θες να πεις οτι εκμεταλευεται τον γυναικειο πλυθησμο? δεν ερωτευονται μονο οι γυναικες... το στυλ του αγγιζει τον καθε ανθρωπο... Και στις συναυλιες του παρ'ολο που μαζευονται κυριως γυναικες μπορεις να δεις ανθρωπους καθε φυλου και καθε ηλικιας...
Οσο για το στυλακι, πιο παλια οταν εκανε την μεγαλη επιτυχια ο παπακωνσταντινου, αυτο το στυλακι πουλαγε τοτε...


Οτι και να πειτε ο χατζηγιαννης δεν παιζεται... ολες οι συναυλιες του, οπου και να παει, ειναι sold-out, εχει ενα απιαστο ρεκορ οσων αφορα τις πωλησεις, δεν την εχει ψωνισει, δεν το παιζει σταρ, ειναι πολυ προσγειωμενος, γραφει ο ιδιος την μουσικη στα κομματια του, για μενα ειναι ο καλυτερος συνθετης και αυτη την στιγμη ειτε σας αρεσει ειτε οχι ειναι ο Νο. 1 στην ελλαδα. Και ναι, κανει καλα την δουλεια του και ειναι εμπορικος... Που ειναι το κακο?

Α ναι... και αυτα που λετε για τον χαρακτηρα του παπακωνσταντινου οτι και καλα ειναι γαματος... εγω απο μια κοπελα που πηγε να του μιλησει απο κοντα αλλα εχω μαθει... το εντελως αντιθετο...
sihainas
ρε παιδιά ο καθένας μπορεί να έχει την άποψή του... σε άλλους αρέσει ο Παπακωσταντίνου σε άλλους ο Χατζηγιάννης και σε άλλους η Μπεζεντάκου...τι να κάνουμε δηλαδή... δεν μπορεί να αρέσουν όλα σε όλους...
thrylos7
QUOTE
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι ειναι κακο οταν καποιος κανει καλα την δουλεια του και ειναι εμπορικος...

Αναφέρομαι σε ένα γενικότερο φάσμα εμπορικής μουσικής, στην οποία συμπεριλαμβάνεται για μένα και η ροκ(χωρίς ασφαλώς να αποτελεί τον ορισμό) αφού είναι πλέον popular... Απ' όλο αυτό το πλαίσιο, ο Παπακωνσταντίνου είναι από αυτούς που ξεχωρίζουν.

QUOTE
Και ο παπακωνσταντινου για το ΚΚΕ...

Όχι κατά παραγγελίαν όμως...

Πολλοί θεωρούν τον Μότσαρτ το μεγαλύτερο μουσικό που έχει υπάρξει ποτέ γιατί σε αντίθεση με άλλους μεγάλους κλασικούς συνθέτες(οι οποίοι και είναι οι μόνοι υποψήφιοι) οι συνθέσεις του δεν ήταν κατά παραγγελία...

QUOTE
Που το βλεπεις οτι ειναι μονοτονος? ισα ισα που κανει κατι ξεχωριστο απο ολους τους αλλους... οι αλλοι ειναι μονοτονοι...

Αυτό είναι θέμα γούστοι πρώτα απ' όλα. Πολλά τραγούδια μοιάζουν εξαιρετικά μεταξύ τους.

QUOTE
Τωρα θες να πεις οτι εκμεταλευεται τον γυναικειο πλυθησμο? δεν ερωτευονται μονο οι γυναικες... το στυλ του αγγιζει τον καθε ανθρωπο... Και στις συναυλιες του παρ'ολο που μαζευονται κυριως γυναικες μπορεις να δεις ανθρωπους καθε φυλου και καθε ηλικιας...

Αυτό ακριβώς! Όταν είσαι ερωτευμένος θα ακούσεις Χατζηγιάννη γιατί είναι ο αγαπημένος τραγουδιστής της κοπελιάς...
Για ανθρώπους κάθε ηλικίας.. προφανώς παίζει ρόλο και η δημοσιότητα που έχει ο κάθε καλλιτέχνης.
Παρεπιπτόντως άνθρωποι κάθε ηλικίας είναι αυτοί που πάνε στον Παπακωνσταντίνου(αφού έχει και πολύ μεγαλύτερο παρελθόν).

QUOTE
Οτι και να πειτε ο χατζηγιαννης δεν παιζεται... ολες οι συναυλιες του, οπου και να παει, ειναι sold-out, εχει ενα απιαστο ρεκορ οσων αφορα τις πωλησεις

Αυτό δεν αποτελεί σε καμιά περίπτωση κριτήριο για την ποιότητα του καλλιτέχνη... Αλίμονο αν θεωρούσαμε ως μεγαλύτερους καλλιτέχνες(μουσικούς) της του 20ού αιώνα τη Madonna ή τον Micheal Jackson...

QUOTE
γραφει ο ιδιος την μουσικη στα κομματια του, για μενα ειναι ο καλυτερος συνθετης και αυτη την στιγμη ειτε σας αρεσει ειτε οχι ειναι ο Νο. 1 στην ελλαδα

Όσο το Νο. 2 είναι ο Φοίβος...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.