Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A2 2006-2007 ξεκιναει ο σχεδιασμος...
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Α2 Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
peka
Σε μια δύσκολη για το Περιστέρι περίοδο (υποβιβασμός στη Β' Εθνική), ο Μάνος Μανουσέλης αποφάσισε να σταθεί στο πλευρό του. Ο έμπειρος τεχνικός αποδέχθηκε την πρόταση των ιθυνόντων της ομάδας των δυτικών προαστίων και από το ξεκίνημα της νέας περιόδου θα δίδει οδηγίες από τον πάγκο.

Όπως ανακοινώθηκε σχετικά, η συμφωνία των δύο πλευρών προβλέπει συμβόλαιο δύο ετών, με απώτερο σκοπό το Περιστέρι να επιστρέψει άμεσα στις επαγγελματικές κατηγορίες του ελληνικού μπάσκετ. Συνεργάτες του Μανουσέλη, o οποίος αντικαθιστά το Γιώργο Μελέτη, θα είναι οι Δημήτρης Ποδαράς και Κώστας Ρουμελιώτης.
Blue1965White
Από ότι φαίνεται άνοιξε παράρτημα στα δυτικά ο Κυριακού...
Live strong
Απλά μου κάνει λίγο εντύπωση blink.gif που δέχτηκε την πρόταση του Περιστερίου κι όχι ομάδας της Α2… Από την άλλη θα μου πεις ότι αν δε συμπαθείς shot.gif κι αυτούς που σου προσφέρουν τη δουλειά τι θα κάνεις, θα δεχτείς; Όχι βέβαια!!!! rolleyes.gif
nash
Ο Κολοσσός πήρε Λάτοβιτς για ένα χρόνο από Ρέθυμνο. Πολύ καλή μεταφραφή για Κολοσσό που θέλει να ξανανέβει...
Επίσης τα νεοφώτιστα Τρίκαλα πήρανε Τσιάκα από Παγκράτι και Περράκη από Ολυμπιαδα.

Το Περιστέρι πάντως άπ' όσο ξέρω πάει να κάνει καινούρια αρχή και θα ρίξει αρκετα λεφτά φέτος. Ακούγεται ότι είναι πολύ κοντά σε Μητρόπουλο από Λαμία, ο οποίος είναι Περιστεριώτης.
harris
Ο Αντο Καχριμάνοβιτς που ξεκίνησε φέτος στο Αιγάλεω αλλά στη μέση της σεζόν έφυγε για οικογενειακούς λόγους, έκλεισε στον ΚΑΟΔ...
V@Roxe##13
Ο Κουπιδης αν δεν εχει προταση απο ομαδα Α1 θα παει στην Ροδο!!! Πολυ καλη μεταγγραφη για τον Κολλοσσο!!!
kolossos
Ο Λάτοβιτς έκλεισε ήδη. Κουπίδης και Πετροδημόπουλος είναι κοντά σε συμφωνία. Ακούστηκε και το όνομα του Κεκέλη αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει. Με τον Μακρή υπάρχει θέληση για ανανέωση αλλά υπάρχει οικονομικό χάσμα, το οποίο κατά την γνώμη μου όμως δεν θα σταθεί εμπόδιο στην παραμονή του Μητσάρα στην Ρόδο. Μου κάνει ετνύπωση και το ότι γίνονται τόσο νωρίς οι κινήσεις αυτές. Δεν θυμάμαι καμία άλλη χρονιά ο Κολοσσός να χτυπάει παίχτες στα μέσα Ιουνίου. Πάντως άμα συνεχίσουμε σε τέτοιους ρυθμούς με τις μεταγγραφές, γινόμαστε αυτομάτως από τα πρώτα φαβορί για άνοδο πιστεύω
nash
Η παρέλαση προπονητών στην Δάφνη συνεχίζεται... Την θέση του Φραγκιά πήρε ο Σάββας Συμεωνίδης(έκανε πολύ επιτυχημένη χρονιά με την Ηλιούπολη στην Γ Εθνική). Προβλέπω ότι δεν θα βγάλει ούτε την παρέλαση (αν και τον θεωρώ καλό προπονητή). Εδώ έχει διώξει άλλους κι άλλους ο Τζιβελέκας, σ΄ αυτόν θα κολλήσει??
nash
Κατά πάσα πιθανότητα κλείνουν και τον Χαρισμίδη τα Τρίκαλα!
Ενώ θέλουν και Κυριακόπουλο στον άσσο και Δέσπο στο 5 και παραμείνανε στην ομάδα οι Λεπενιώτης, Φούντας, Σδράκας, Φόρος και Μπαλάφας. Αν συνυπολογίσουμε και της 2 πρώτες μεταγραφές(Τσιάκα και Περράκη) φαίνεται ότι στόχος θα είναι κάτι παραπάνω από την παραμονή στην κατηγορία...
Live strong
QUOTE(nash @ Jun 20 2006, 04:46 PM)
Κατά πάσα πιθανότητα κλείνουν και τον Χαρισμίδη τα Τρίκαλα!
Ενώ θέλουν και Κυριακόπουλο στον άσσο και Δέσπο στο 5 και παραμείνανε στην ομάδα οι Λεπενιώτης, Φούντας, Σδράκας, Φόρος και Μπαλάφας. Αν συνυπολογίσουμε και της 2 πρώτες μεταγραφές(Τσιάκα και Περράκη)  φαίνεται ότι στόχος θα είναι κάτι παραπάνω από την παραμονή στην κατηγορία...
*



Από όσο γνωρίζω τα Τρίκαλα έχουν σκοπό να διαθέσουν αρκετά χρήματα για τις μεταγραφές τους. Ίδωμεν… cool.gif
tsops
QUOTE(kolossos @ Jun 17 2006, 12:04 PM)
Πάντως άμα συνεχίσουμε σε τέτοιους ρυθμούς με τις μεταγγραφές, γινόμαστε αυτομάτως από τα πρώτα φαβορί για άνοδο πιστεύω
*


Μα ούτως ή άλλως, η θέση του Κολοσσού είναι στην Α1. Κατά την προσωπική μου άποψη, την αξίζει πολύ περισσότερο από κάθε άλλη ομάδα της επαρχίας. Τέτοιοι σύλλογοι "μοντέλα" λείπουν από την Ελλάδα και την Α1 cool.gif
harris
ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ: πηγή BASKETFORUM 19.gif


Ο Δημήτρης Δρόσος μέχρι πριν από λίγες ώρες πρόεδρος του ερασιτέχνη Αλίμου, παραιτήθηκε για λόγους ηθικής και πλέον αναζητεί ομάδα στην Α2 για να επενδύσει με σκοπό την είσοδό του στην Α1. Προπονητικό τιμ και παίκτες που φέροντας ως κλεισμένοι στην ομάδα των νοτίων προαστίων, βρίσκονται πλέον στον αέρα...

Ο Δρόσος συναντήθηκε χθες και σήμερα με ανθρώπους του Σπόρτιγκ και κατέθεσε επίσημη πρόταση για αγορά της ομάδας, με την διοίκηση του συλλόγου να απαντάει αύριο... Ο κόσμος του Σπόρτιγκ έχει ξεσηκωθεί, αφού ακούστηκε πως εάν ο Δρόσος προσχωρήσει στον σύλλογο, τότε θα φέρει δικό του τιμ και θα διώξει αρκετό κόσμο που τόσα χρόνια μόχθησε για την επιβίωση της ομάδας.

Οπως και να έχει, πρόκειται για μια είδηση-βόμβα, τη στιγμή που ο Αλιμος προσπαθεί να πείσει τους παλιούς του παίκτες (Βούλγαρη, Τσολάκη, Ηλιόπουλο) να επιστρέψουν για να σωθεί η ομάδα...
Papaloukas 4 ever
Harris, είσαι τεράστιος με τις αποκλειστικότητές σου. Όντως ο Δρόσος έφυγε από τον Άλιμο (το γράφει και το goalnet.gr).
Σημειώνω, απλώς ότι είναι και πρόεδρος (και χρηματοδότης) και σε μία ομάδα στην Κύπρο (την ΑΕ Λεμεσού).
Παραθέτω σχετικά άρθρα:
http://www.goalnet.gr/index.php?option=com...=5957&Itemid=96
http://www.goalnet.gr/index.php?option=com...d=5989&Itemid=0
http://www.goalnet.gr/index.php?option=com...5991&Itemid=145
nash
Αλλλες δυο μεταγραφές για τα Τρίκαλα που αποκτήσανε τον Μάκη Θέο από τον Ολυμπιακό Βόλου και τον Νίκο Μακρή από τον Πανερυθραϊκό(έχει αγωνιστεί και σε Ηλυσιακο και Ρέθυμνο). Επίσης περιμένουν την απάντηση του Χαρισμίδη και προσπαθούν να αποκτήσουν και τον Δέσπο.

Επίσης αλλαγές προβλέπονται για την Α2 από τη νέα χρονιά αφού θα μπορούν να συμμετέχουν ομάδες και σαν ΤΑΚ και σαν ΚΑΕ αλλά και σαν ερσιτεχνικά σωματεία!!! Αντί να βελτιώσουν τα πράγματα γίνονται όλο και πιο μπερδεμένα. Κατα τη γνώμη μου αν καταφέρουν να κάνουν την Α2 και πάλι ερασιτεχνική είναι μεγάλο πισωγύρισμα και τους μόνους που ευννοεί είναι τα σωματεία αλλά αφήνει ξεκρέμαστους πολλούς παίκτες οι οποίοι είναι στην ουσία επαγγελματίες αλλά θα παίζουν ανασφάλιστοι...Νομίζω ότι ΠΣΑΚ οφείλει να αντιδράσει σημαντικά αφού θίγονται σημαντικά δικαιώματα των παικτών!
kolossos
Ο Κουπίδης έκλεισε στον Κολοσσό. Επίσης από προχθές έχει κλείσει και ο Κεφαλάς. Τελικά μόνο τυχαίο δεν ήταν που ο Ζευγώλης είχε παρακολουθήσει το δάφνη-δούκας. Σειρά παίρνει ο Πετροδημόπουλος ο οποίος είναι και αυτός πολύ κοντά.
kolossos
Έκλεισαν και Μοσχοβίτης, Πετροδημόπουλος και Μαχαίρας. Εκρεμόυν ακόμα οι ανανεώσεις Γκογκίδη και Μακρή.
harris
Ο Μακρής, βρε, έμεινε ελεύθερος... ο Γκογκίδης θα ανανεώσει...

Να τον προσέχεις τον Μαχαίρα γιατί είναι φιλαράκι... εντάξει;;;
harris
Ο Σπορτιγκ ανανέωσε με τους Γκοτζογιάννη, Κούρτη, Τσολάτο και απέκτησε από την ΕΑΠ τον Κώστα Κουτσογιάννη (27χρ., 1μ.83)...

peka, basketomania περιμένω το scouting report του Κουτσογιάννη...lol
kolossos
QUOTE(harris @ Jul 8 2006, 02:38 AM)
Ο Μακρής, βρε, έμεινε ελεύθερος... ο Γκογκίδης θα ανανεώσει...

Να τον προσέχεις τον Μαχαίρα γιατί είναι φιλαράκι... εντάξει;;;
*


Μέχρι χθες η τελευταία πληροφόρηση που είχα ήταν ότι ο Κολοσσός αύξησε την προσφορά όμως υπάρχει ακόμα χάσμα και το θέμα είναι ανοικτό ακόμη. Κάτι θα ξέρεις όμως εσύ παραπάνω. Κρίμα κιόλας γιατί ο Μητσάρας ήταν και πολύ καλός παίκτης αλλά και γαμώ τα παιδιά. Ο Μαχαίρας φιλαράκι εε; ΝΑ μου τον στείλεις και για καμιά συνέντευξη στο kolossos-fans.gr γιατί έχουμε πιάσει πάτο icon_drunk.gif tongue.gif .
Κάτι πήρε το αυτί μου ότι υπάρχει ενδιαφέρον και για τον δικό σου τον Κούκα. Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει πάντως και να ισχυει εμένα δεν μου πολυγεμίζει το μάτι, όχι τουλάχιστον για ομάδα που πάει για άνοδο.
Γενικά μέχρι τώρα πώς τα βλέπεις; Ποίοι πιστεύεις ότι θα παίξουν για άνοδο;
harris
Ο Μακρής έχει προτάσεις από ΚΑΟΔ και ICBS...

Δεν έχει δίκιο για τον Κουκά... εκανε πολύ καλό πρωτάθλημα, έχει βελτιωθεί πάρα πολύ και νομίζω ότι θα ταίριαζε πολύ καλά... Τον θέλει ο Ζευγώλης αλλά αυτός δεν φεύγει από την Αθήνα... Οπότε, μην φοβάσαι... αν και επιμένω ότι΄έχει εξελιχθεί πολύ...

Για άνοδο;; ;Κάτσε να δούμε... εχει πολύ δρόμο ακόμα το καλοκαίρι....

Εσεις είσετ σε καλό δρόμο πάντως... λογικά και ο Σπόρτιγκ θα είναι από τις καλές εάν γίνουν οι μεταγραφές που ακούγονται... θα δούμε...
Tafos toy indoy
o lykogiannis gia poy vlepete na katoforizei?
kolossos
Αποκτήθηκε και ο Κώστας Τσότσος από τον Κολοσσό. Αρκετά καλή μεταγραφή πιστεύω biggrin.gif
harris
μια χαρά ψηλός για παγκίτης... ξυλο, πόντοι, ριμπάουντ... είναι πολύ καλή λύση, αρκεί να καταλάβει και εκείνος ότι άλο Ξάνθη, άλλο Κολοσσός... μπροστά του υπάρχουν άλλοι τρεις...
Crazy Waters
parakolouthw tin katigoria konta pleon 6 xronia, apo poly konta. apo diafores "theseis" (o harris katalavainei). i apopsi mou einai pws kathe xrono ginetai kai megalytero mpou***lo.

An de variesetai na diavazetai analyseis blink.gif mporw na to kanw...
kolossos
QUOTE
An de variesetai na diavazetai analyseis blink.gif mporw na to kanw...


Αν δεν βαριέσαι εσύ... Εμείς πάντως δεν βαριόμαστε biggrin.gif
Crazy Waters
to vrady tha prospathisw na kanw mia prosegisi stin katigoria... Me paradeigmata kai gegonota panta...
leonkalf
Ακόμα η προσέγγιση...??? blink.gif

Περιμένω..
kolossos
O Crazy Waters έχει να μπει στο φόρουμ 11 μέρες, οπότε μάλλον θα πρέπει να περιμένουμε καιρό ακόμα...
Crazy Waters
paidia sorry gia tin kathysterisi, alla eimai se diaskopes kai prospathw na min exw syhnei prosvasi se pc...
pantws ola tha eipothoun.
kai gia na kinithoume kai eidiseografika ypegrapse o Christou ston Sportig (kali metagrafi gia A2) kai o Kaklamanos sta Trikala.
pantws etoimasteitai giati mexri ton dekapentaygousto (ektos aprooptou) tha skasei treli vomva apo ekei pou den to perimenete....
leonkalf
Κάνε τις διακοπές σου.
Καλή η "αποτοξίνωση" από το pc.

Όταν με το καλό επιστρέψεις στην "ενεργό δράση", θα περιμένουμε.

Καλή συνέχεια....
kolossos
Εντωμεταξύ ο Κολοσσός έκλεισε και τον Χαρτ που πέρσι είχε περάσει από το ΓΣΛ. Ο Γκογκίδης μάλλον απομακρύνεται από την Ρόδο...
kolossos
Όπως γίνεται κάθε χρονιά ο Γκογκίδης όλο φεύγει αλλά πάντα μένει, ανανέωσε και για του χρόνου. Ανακοινώθηκε επίσης και ο Μητρόπουλος από τον Ιωνικό Λαμίας. Τον παίκτη τον θέλαμε και παλαιότερα αλλά μας είχε ρίξει χυλόπιτα τότε. Κάπου εδώ μάλλον κλείνει και το ρόστερ μας και έτσι η προετοιμασία ξεκινά (μέσα Αυγούστου) χωρίς μεταγγραφικές εκρεμότητες. Αν κρίνουμε και από τα ονόματα που ήρθαν, πρώτος και μοναδικός στόχος το πρωτάθλημα. Θα το έχουμε εξασφαλίσει και αρκετά πριν το τέλος και έτσι άμα πετύχουμε τους φίλους μας του Σπορτιγκίτες θα τους βοηθήσουμε όπως παλιά 19.gif 19.gif biggrin.gif
harris
Λοιπόν... Λέω να ξεκινήσουμε να κάνουμε μια σούμα με το φετινό παζάρι του καλοκαιριού...

Ξεκινώντας από τον ΚΟΛΟΣΣΟ...

ΠΗΡΕ: Πετροδημόπουλο (ICBS), Μαχαίρα (Μίλωνα), Μοσχοβίτη (ΜΕΝΤ), Κουπίδη (Νήαρ Ηστ), Λάτοβιτς (ΑΓΟΡ), Τσότσο (Ξάνθη), Χαρτ (Γυμναστικό), Κεφαλά (Δάφνη), Μητρόπουλο (Ιωνικό Λαμίας)...

ΑΝΑΝΕΩΣΑΝ: Γκογκίδης, Παναγιωταράκος, Σκορδάλης...

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Γιώργος Ζευγώλης

ΣΤΟΧΟΣ: Φυσικά η επάνοδος στην Α1. Οι Ροδίτες έκαναν τις καλύτερες ποιοτικά και ποσοτικά μεταγραφές και το μοναδικό ζητούμενο είναι πλέον το σωστό στήσιμο και ή καλή χημεία. Φαίνεται και είναι φαβορί για τη μία από τις δυο πρώτες θέσεις και το γεγονός ότι άπαντες θέλουν τον Κολοσσό στην Α1, θα βοηθήσει σε "δύσκολες" 19.gif στιγμές...
harris
ΣΠΟΡΤΙΓΚ

ΠΗΡΕ: Σιούτη (Δάφνη), Κουτσογιάννη (ΕΑΠ), Νικητάκη (Αλιμο), Ηλιόπουλο (Αλιμο), Χρήστου (Ηρακλή), Τσόπη (Πανελλήνιο), Καράβολας και Σίμτσακ αναμένεται να κλείσουν μέχρι τα μέσα στης εβδομάδας.

ΑΝΑΝΕΩΣΕ: Κούρτη, Γκοτζογιάννη και Τσολάτο...

ΕΦΥΓΑΝ: Κούβαρης, Λουκάκης, Κουκάς, Γυφτάκης, Παπάνογλου, Τζιάλλας, Σίννης, Κουρλής, Κουνούνης...

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Αγγελος Κορωνιός

ΣΤΟΧΟΣ: ξεκάθαρα η άνοδος. Νέα διοίκηση με τον Δρόσο στην προεδρία του ΤΑΚ (όχι του συλλόγου) και τον Σακκόπουλο στην ουσία σε ρόλο συμβούλου... Τα χρήματα έπεσαν αφειδώς και παίκτες Α1 (Τσόπης, Χρήστου) ήρθαν στον Σπόρτιγκ που τα τελευταία χρόνια βρισκόταν μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας... Φυσικά, παρόμοια μοντέλα με παικταράδες και υπερομάδες, στο παρελθόν έχουν αποτύχει (Πάτρα, Πανελλήνιος, ΜΕΝΤ κτλ...). Εάν καταφέρει ο Κορωνιός στην πρώτη του θητεία στην προπονητική να κάνει το σύνολο ΟΜΑΔΑ, τότε σίγουρα θα χτυπήσει την τετράδα και θα κυνηγήσει την άνοδο... Μετά από πέντε χρόνια στην ομάδα, παρελθόν αποτελεί και ο Αρης Λυκογιάννης...
harris
ΔΑΦΝΗ

ΗΡΘΑΝ: Λιακόπουλος (Ηλυσιακός), Κούνας (Μίλωνα), Βογιατζής (Ηλιούπολη), Μπακογιάννης (επέστρεψε από Ηλιούπολη), Ανδρεόπουλος (επέστρεψε από Μίλωνα), Βόλερς (Μοντάνα), Κουκάς (Σπόρτιγκ), Δανιήλ (Χαλκίδα).

ΑΝΑΝΕΩΣΑΝ: Κακιούζης, Μπάρδας.

ΕΦΥΓΑΝ: Μπάρμπας (δανεικός Αμύντα), Κεφαλάς, Μάνος, Υφαντής, Κερασοβίτης (wink.gif, Κορίζης, Παπακώστας, Σιούτης, Δρελιώζης, Βαρδαβάς.

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Σάββας Συμεωνίδης

ΣΤΟΧΟΣ: Σίγουρα θέλει μια θέση στην πρώτη τετράδα... Κατά την γνώμη μου είναι το ερωτηματικό της κατηγορίας... Εχει το καλύτερο δίδυμο πλέι μέικερ στην Α2 (Λιακόπουλος, Κουκάς) και πήρε ουσιαστικούς παίκτες όπως οι Δανιήλ, Κούνας. Ο κοινοτικός Βόλερς είχε καλά νούμερα στο κολέγιο Μοντάνα και είναι σίγουρο ότι θα αποκτηθεί ένας ακόμα ψηλός. Εχει γίνει πρόταση στον Κουτρούλια που, όμως, είναι στην Ιταλία και μιλάει με την Καντού. Πείραμα με τον Συμεωνίδη στον πάγκο... Μπορεί να είναι άπειρος αλλά νομίζω ότι θα κερδίσει περισσότερα η ομάδα από το να ερχόταν ξανά ένα μεγάλο όνομα. Είναι πάντα μια ισχυρή ομάδα και θα είναι μέσα στις δυνατές της κατηγορίας...
harris
ΔΟΥΚΑΣ

ΗΡΘΑΝ: Καμαριώτης (Ταύρο), Τσόχλας (Κεφαλλονιά), Πετράκης (Ηράκλειο), Σεφερίδης (ΚΑΟΔ), Ντίφερς (Κολοσσός).

ΑΝΑΝΕΩΣΑΝ: Αρσένης

ΕΦΥΓΑΝ: Μαστροκωστόπουλος, Γιανναλέτσος, Λιμνιάτης, Υφαντής, Βεσκούκης, Γκλίσοβιτς, Μποζίκας, Μέντζος, Μαυραγάνης, Κρητικός, Σίμτσακ (wink.gif.

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Νίκος Καραγιάννης

ΣΤΟΧΟΣ: Δεν έχει ακόμα φτιάξει το ρόστερ. Η πώληση του Σίμτσακ στον Σπόρτιγκ θα φέρει έσοδα για να αποκτηθούν παίκτες, αλλά η απουσία του θα είναι τεράστια. Κοντά είναι ο Δημήτρης Σπανούλης από την ΑΕΛ. Σίγουρα δεν θα κινδυνέψει όπως πέρυσι, αλλά δεν πρόκειται να κάνει κάτι περισσότερο από μια θέση στην μέση της βαθμολογίας... Ερώτημα: Θα ενδιαφερόταν ποτέ ο Δούκας να ανέβει στην Α1 ή φτάνει απλά η συμμετοχή στην Α2;
tkt9
Καλησπέρα ή μάλλον καλημέρα!!! icon_wave.gif
Οι παίκτες που έφυγαν απο ΣΠΟΡΤΙΓΚ γνωρίζει κανένας σε ποιές ομάδες θα συνεχίσουν την αγωνιστική τους δράση?
harris
χεχε... φυσικά...

Κούβαρης (δεν έχει βρει ακόμα ομάδα), Λουκάκης (Περιστέρι), Κουκάς (Δάφνη), Γυφτάκης (δεν έχει βρει ομάδα), Παπάνογλου (Ζωγράφου), Τζιάλλας (Παλαιό Φάληρο), Σίννης (δεν έχει βρειόμάδα), Κουρλής (σταμάτησε), Κουνούνης (γύρισε στην Κύπρο και αναρρώνει από επέμβαση μηνίσκου).

Ελπίζω να βοήθησα...
kolossos
O Ντίφερς (ή Ντιφάρες όπως το λέγαν αρκετοί εδώ, και αυτό πρέπει να είναι το σωστό) στον Δούκα ε; Πολύ καλή μεταγγραφή για Α2. Ο Σπόρτιγκ ενισχύθηκε πολύ μέσα στην ρακέτα απότι βλέπω. ΚΑι η Δάφνη έχει κάνει καλές κινήσεις αλλά μ΄λλον την βλέπω για την τρίτη της παρέας.
Ο Κολοσσός πιστεύω ότι έχει και ένα ακόμα μεγάλο πλεονέκτημα... Έχει προπονητή του οποίου η κλάση σαφώς είναι ανωτερη από αυτή της Α2. Αυτό που με φοβίζει είναι ότι πάμε πάλι ουσιαστικά με 2 άσσους (υπαρχει και ο Σκορδάλης αλλά δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να παίξει με αξιώσεις). Πριν 2 χρόνια είχαμε αναγκαστεί να βγάλουμε μεγάλο μέρος της χρονιάς με 1 άσσο επειδή είχε τραυματιστεί ο Παππάς. Αλήθεια Χάρη ξέρεις που έκλεισε αυτός; Όχι τίποτα άλλο, αλλά ήταν ο αγαπημένος μου παίκτης όταν έπαιζε στον Κολοσσό biggrin.gif
tkt9
Bravo βρε Harri!!!
Πάντα ενημερωμένος!!! 77.gif
Φυσικά και βοήθησες!
Ξέρω τον Τζιάλλα και ήθελα να μάθω που πήγε, γι'αυτό ρώτησα!
harris
QUOTE(kolossos @ Jul 30 2006, 08:46 AM) *
O Ντίφερς (ή Ντιφάρες όπως το λέγαν αρκετοί εδώ, και αυτό πρέπει να είναι το σωστό) στον Δούκα ε; Πολύ καλή μεταγγραφή για Α2. Αυτό που με φοβίζει είναι ότι πάμε πάλι ουσιαστικά με 2 άσσους (υπαρχει και ο Σκορδάλης αλλά δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να παίξει με αξιώσεις). Πριν 2 χρόνια είχαμε αναγκαστεί να βγάλουμε μεγάλο μέρος της χρονιάς με 1 άσσο επειδή είχε τραυματιστεί ο Παππάς. Αλήθεια Χάρη ξέρεις που έκλεισε αυτός; Όχι τίποτα άλλο, αλλά ήταν ο αγαπημένος μου παίκτης όταν έπαιζε στον Κολοσσό biggrin.gif


O Παππάς δεν έβγαλε ούτε την μισή σεζόν με την Ξάνθη λόγω τραυματισμού... Ακόμα και τώρα, μετά από πολύ καιρό, οι άνθρωποι της Ξάνθης προσπαθούν να βρουν τρόπο για να μην του δώσουν τα χρήματα ολόκληρου του συμβολαίου... Δεν έχει κλείσει ακόμα σε κάποια ομάδα και είναι πλέον φανερό ότι δύσκολα θα τον υπολογίσουν... Κρίμα γιατί είναι πολύ καλός παίκτης. sad.gif

QUOTE(tkt9 @ Jul 30 2006, 06:50 PM) *
Bravo βρε Harri!!!
Πάντα ενημερωμένος!!! 77.gif
Φυσικά και βοήθησες!
Ξέρω τον Τζιάλλα και ήθελα να μάθω που πήγε, γι'αυτό ρώτησα!


Το καλύτερο παιδί. Κρίμα που δεν έμεινε στον Σπόρτιγκ. Κρίμα γιατί αλλιώς τα είχαν σχεδιάσει εκεί με τον Λυκογιάννη. Δνε πειράζει, όμως... Θα πετύχει και στο Παλαιό Φάληρο. wink.gif
kolossos
QUOTE
O Παππάς δεν έβγαλε ούτε την μισή σεζόν με την Ξάνθη λόγω τραυματισμού... Ακόμα και τώρα, μετά από πολύ καιρό, οι άνθρωποι της Ξάνθης προσπαθούν να βρουν τρόπο για να μην του δώσουν τα χρήματα ολόκληρου του συμβολαίου... Δεν έχει κλείσει ακόμα σε κάποια ομάδα και είναι πλέον φανερό ότι δύσκολα θα τον υπολογίσουν... Κρίμα γιατί είναι πολύ καλός παίκτης.


Ναι αυτό μου το είχες ξαναπεί. Όντως λίγο δύσκολο να ξαναπαίξει στο επίπεδο που ήταν παλιά. Αφού τα τελευταία 3 χρόνια κάθε χρονιά έχει και από ένα σοβαρό τραυματισμό. Πρόπερσι είχε χάσει πάλι κοντά το μισό πρωτάθλημα. Κρίμα γιατί είναι και μόλις 26 χρονών.
Ξέρει κανείς πότε γίνεται η κλήρωση και πότε αρχίζει το πρωτάθλημα;
harris
Ακομα δεν έχει γίνει γνωστό για την κλήρωση... Το πρωτάθλημα ξεκινάει αρχές Οκτωβρίου εάν δεν κάνω λάθος...

ICBS

ΗΡΘΑΝ: Ροζολής (Αχιλλέας Τριανδρίας), Τύλλ (Λουξεμβούργο), Νησιώτης (Ιωνικός Νικαίας), Δαλιάρης (Μακεδονικός), Τσέλιος (ΜΕΝΤ).

ΑΝΑΝΕΩΣΑΝ: Καρύδας, Σιδηρόπουλος, Μπούρσιτς, Ψαθάς, Ζάρας.

ΕΦΥΓΑΝ: Τσάτοβιτς, Πανάρας, Δεμερτζής, Γάκης, Πετροδημόπουλος, Παπαδόπουλος, Τεβετζίδης

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Νίκος Τσουτσουμάνος

ΣΤΟΧΟΣ: Μια καλή πορεία, αντάξια με αυτή που έκανε στο περασμένο πρωτάθλημα. Απέκτησε έναν πολύ καλό σουτέρ (Τσέλιο) αλλά τίποτε περισσότερο. Εχασε Δεμερτζή (πιθανότατα) και Πανάρα, ενώ στην θέση του Τσάτοβιτς ακόμα δεν έχει αποκτηθεί κοινοτικός. Γίνεται προσπάθεια για τον Καμπερίδη αλλά αυτός περιμένει Α1 και έχει εξαιρετική πρόταση από τον Ιωνικό Λαμίας. Ακόμα δεν έχει κλείσει το ρόστερ, ενώ σίγουρα το κενό του Πετροδημόπουλου δεν μπορεί να καλυφθεί από τους Νησιώτη, Δαλιάρη. 6η-7η θέση θα είναι επιτυχία.
harris
ΤΡΙΚΑΛΑ

ΗΡΘΑΝ: Παπακώστας (Δάφνη), Μακρής (Ερυθραία), Θέος (Ολυμπιακό Βόλου), Κακλαμάνος (Ολύμπια Λάρισας), Χαρισμίδης (Ολύμπια Λάρισας), Τσούτσος (Ερμή Λαγκαδά), Τσίτσα (Ολυμπιάδα).

ΑΝΑΝΕΩΣΑΝ: Λεπενιώτης, Τέιλορ, Φούντας

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: Γιώργος Σκαραφίγκας

ΣΤΟΧΟΣ: Ανοδος. Αν και νεοφώτιστα, τα Τρίκαλα έχουν κάνει μια πάρα πολύ δυνατή ομάδα. Εχουν όπως κάθε ομάδα της περιφέρειας δυνατή έδρα. Πήραν δυο παίκτες Α1 (Κακλαμάνο και Χαρισμίδη), εξαιρετικούς παίκτες για την Α2 και κατά την γνώμη μου τον παίκτη που θα είναι φέτος η αποκάλυψη του πρωταθλήματος, τον Τσούτσο από τον Λαγκαδά. Εαν οι άνθρωποι της ομάδας μάθουν γρήγορα τα κατατόπια, τότε τα Τρίκαλα θα είναι μέσα στο κυνήγι της ανόδου. Σίγουρα θα βρεθούν στην πρώτη εξάδα, εξάλλου οι πρώτες έξι ομάδες δεν θα εαπέχουν πολύ μεταξύ τους.
Crazy Waters
Δεν θέλω να γίνω "κακός" με τον καλό μου φίλο harris αλλά επειδή σήμερα εξέταζα τα πάρε δώσε για τις ομάδες, για ένα θέμα είτε για την εφημερίδα είτε στο περιοδικό, έχεις ξεχάσει κάποιους παίκτες...

Πάντως, στατιστικά, γιατί το έβαλα σήμερα στην εφημεριδα, έχουν γίνει μέχρι και Κυριακή απόγευμα συνολικά 77 μεταγραφές και αν θυμάμαι καλά τα νούμερα είναι (με κάθε επιφυλαξη γιατί δεν τα έχω μπροστά μου) 8 από την Α1 30κάτι από την Α2, γύρω στους 8 από το εξωτερικό (μέσα σε αυτούς και οι Τυλλ, Ευθυμίου, Λιάτσος) και΄οι υπόλοιποι από άλλες κατηγορίες...

Επίσης, στατιστικά αυτό είναι πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα με τις προηγούμενες χρονιές. Το "σκάνδαλο" (όχι με την κακή έννοια της λέξης, αλλά λόγω ...ποιητικής αδίας) είναι τα ποσά που έχουν δαπανηθεί μέχρι τώρα...
Πέρυσι το ...πλαφόν στην κατηγορία ήταν περίπου 45000 (απ' όσο είμαι σε θέση να ξέρω). Αντίθετα φέτος, και ενώ πέρυσι υπήρχαν γύρω στα 3-4 "45αρια" σε κάθε ομάδα, τα μπάτζετ έχουν ξεφύγει. Αν αυτό σημαίνει και ποιοτική άνοδο (που δε το νομίζω) έχει καλώς. Αλλιώς τον άλλο Ιούνιο θα ψάχνουμε πάλι τις λίστες με τις προσφυγές και θα είναι όλο παίκτες της κατηγορίας.

Και επειδή ΄κάτι είχα προανναγείλει, με κάθε επιφύλαξη και με τα όσα έχουν κάνει μέχρι τώρα οι ομάδες θα προσπαθήσω να κάνω κάποιες προβλέψεις. Η Α2 έχει κάποιους κανόνες, που μου τουςέίπαν όταν ξεκινούσα και στην πορεία τουςέίδα να πραγματοποιούνται.
1.
Το βασικότερο είναι να υπάρχει προπονητής που να γνωρίζει την κατηγορία. Δε θέλω να μπω στη λογική των ονομάτων αλλά όποιος έχει παρακολουθήσει την πορεία του Σωρότου καταλαβαίνει. Άλλωστε δεν είναι λίγοι οι προπονητές με "όνομα" στην Α1 που δεν τα κατάφεραν στην Α2, και είναι ακόμα περισσότεροι εκείνοι που δεν αναλαμβάνουν ομάδες στην Α2 για το λόγο πως δεν ξέρουν την κατηγορία.
2.
Κανόνας απαράβατος. Ομάδα που δεν έχει "τεσσάρι" με @@ (σόρυ για την έκφραση) δεν κάνει τίποτα. Μελετήστε λίγο την πορεία και θα καταλάβεται. Γι αυτό είναι μαγκιά του Κορωνιού που θα έχει μαζί Χρήστου, Σύμτσακ αλλά και Τσόπη.
3.
Τα λεφτά δεν φέρνουν την ευτυχία. Για να μη χρειαστεί να ανατρέξουμε παλιότερα (όπου θα δούμε παραδείγαματ ομάδων όπως ο Απόλλωνας Πάτρας, ο Πανελλήνιος, η Ολύμπια Λάρισας, ο Γυμναστικός αλλά και από την ...ανάποδη, το Παλαιό Φάληρο) ας δούμε πέρυσι τη ΜΕΝΤ. Αντίθετα το σημαντικό είναι η οικονομική σταθερότητα...

Αυτά για αρχή σαν περίληψη. Μετά τις απαραίτητες βουτιές και ξεκούραση (γιατί έρχεται και Μουντομπάσκετ) θα ενβαθύνω και θα γίνω και πιο σαφής...

Οσο για τις προβλέψεις:
Βλέπω τη Δάφνη πολύ δυνατή (με καλύτερη μεταγραφή εκείνη του Δανιήλ, αλλά και του Λιακόπουλου), τον Κολοσσό αν δείξει χαρακτήρα και ξεπεράσει γρήγορα τις "σφαλιάρες" που όλες οι ομάδες τρώνε μέσα στη σεζόν. Ο Σπόρτιγκ δε μου γεμίζει ακόμα το μάτι. Από εκεί και πέρα για ψηλά θα πάνε η Χαλκίδα, ο Ηρακλής να παίξει Α2, η ΜΕΝΤ και ο ΔΟύκας με τον Ηύσιακό για θέσεις 5-6-7. Ίσως και τα Τρίκαλα με τη Λαμία αλλά...

Τα λέμε...


QUOTE(kolossos @ Jul 31 2006, 03:12 AM) *
Ναι αυτό μου το είχες ξαναπεί. Όντως λίγο δύσκολο να ξαναπαίξει στο επίπεδο που ήταν παλιά. Αφού τα τελευταία 3 χρόνια κάθε χρονιά έχει και από ένα σοβαρό τραυματισμό. Πρόπερσι είχε χάσει πάλι κοντά το μισό πρωτάθλημα. Κρίμα γιατί είναι και μόλις 26 χρονών.
Ξέρει κανείς πότε γίνεται η κλήρωση και πότε αρχίζει το πρωτάθλημα;

Ψάξε λίγο να δεις κάθε πότε τραυματίζεται. Σατανική σύμπτωση για ένα παίκτη που στα καλά του ήταν πλέι μέικερ Α1...
harris
QUOTE(Crazy Waters @ Jul 31 2006, 04:22 AM) *
Δεν θέλω να γίνω "κακός" με τον καλό μου φίλο harris αλλά επειδή σήμερα εξέταζα τα πάρε δώσε για τις ομάδες, για ένα θέμα είτε για την εφημερίδα είτε στο περιοδικό, έχεις ξεχάσει κάποιους παίκτες...

Πάντως, στατιστικά, γιατί το έβαλα σήμερα στην εφημεριδα, έχουν γίνει μέχρι και Κυριακή απόγευμα συνολικά 77 μεταγραφές και αν θυμάμαι καλά τα νούμερα είναι (με κάθε επιφυλαξη γιατί δεν τα έχω μπροστά μου) 8 από την Α1 30κάτι από την Α2, γύρω στους 8 από το εξωτερικό (μέσα σε αυτούς και οι Τυλλ, Ευθυμίου, Λιάτσος) και΄οι υπόλοιποι από άλλες κατηγορίες...

Επίσης, στατιστικά αυτό είναι πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα με τις προηγούμενες χρονιές. Το "σκάνδαλο" (όχι με την κακή έννοια της λέξης, αλλά λόγω ...ποιητικής αδίας) είναι τα ποσά που έχουν δαπανηθεί μέχρι τώρα...
Πέρυσι το ...πλαφόν στην κατηγορία ήταν περίπου 45000 (απ' όσο είμαι σε θέση να ξέρω). Αντίθετα φέτος, και ενώ πέρυσι υπήρχαν γύρω στα 3-4 "45αρια" σε κάθε ομάδα, τα μπάτζετ έχουν ξεφύγει. Αν αυτό σημαίνει και ποιοτική άνοδο (που δε το νομίζω) έχει καλώς. Αλλιώς τον άλλο Ιούνιο θα ψάχνουμε πάλι τις λίστες με τις προσφυγές και θα είναι όλο παίκτες της κατηγορίας.

Και επειδή κάτι είχα προανναγείλει, με κάθε επιφύλαξη και με τα όσα έχουν κάνει μέχρι τώρα οι ομάδες θα προσπαθήσω να κάνω κάποιες προβλέψεις. Η Α2 έχει κάποιους κανόνες, που μου τους έίπαν όταν ξεκινούσα και στην πορεία τους έίδα να πραγματοποιούνται.
1.
Το βασικότερο είναι να υπάρχει προπονητής που να γνωρίζει την κατηγορία. Δε θέλω να μπω στη λογική των ονομάτων αλλά όποιος έχει παρακολουθήσει την πορεία του Σωρότου καταλαβαίνει. Άλλωστε δεν είναι λίγοι οι προπονητές με "όνομα" στην Α1 που δεν τα κατάφεραν στην Α2, και είναι ακόμα περισσότεροι εκείνοι που δεν αναλαμβάνουν ομάδες στην Α2 για το λόγο πως δεν ξέρουν την κατηγορία.
2.
Κανόνας απαράβατος. Ομάδα που δεν έχει "τεσσάρι" με @@ (σόρυ για την έκφραση) δεν κάνει τίποτα. Μελετήστε λίγο την πορεία και θα καταλάβεται. Γι αυτό είναι μαγκιά του Κορωνιού που θα έχει μαζί Χρήστου, Σύμτσακ αλλά και Τσόπη.
3.
Τα λεφτά δεν φέρνουν την ευτυχία. Για να μη χρειαστεί να ανατρέξουμε παλιότερα (όπου θα δούμε παραδείγαματ ομάδων όπως ο Απόλλωνας Πάτρας, ο Πανελλήνιος, η Ολύμπια Λάρισας, ο Γυμναστικός αλλά και από την ...ανάποδη, το Παλαιό Φάληρο) ας δούμε πέρυσι τη ΜΕΝΤ. Αντίθετα το σημαντικό είναι η οικονομική σταθερότητα...

Αυτά για αρχή σαν περίληψη. Μετά τις απαραίτητες βουτιές και ξεκούραση (γιατί έρχεται και Μουντομπάσκετ) θα ενβαθύνω και θα γίνω και πιο σαφής...

Οσο για τις προβλέψεις:
Βλέπω τη Δάφνη πολύ δυνατή (με καλύτερη μεταγραφή εκείνη του Δανιήλ, αλλά και του Λιακόπουλου), τον Κολοσσό αν δείξει χαρακτήρα και ξεπεράσει γρήγορα τις "σφαλιάρες" που όλες οι ομάδες τρώνε μέσα στη σεζόν. Ο Σπόρτιγκ δε μου γεμίζει ακόμα το μάτι. Από εκεί και πέρα για ψηλά θα πάνε η Χαλκίδα, ο Ηρακλής να παίξει Α2, η ΜΕΝΤ και ο ΔΟύκας με τον Ηύσιακό για θέσεις 5-6-7. Ίσως και τα Τρίκαλα με τη Λαμία αλλά...

Τα λέμε...
Ψάξε λίγο να δεις κάθε πότε τραυματίζεται. Σατανική σύμπτωση για ένα παίκτη που στα καλά του ήταν πλέι μέικερ Α1...


Δεν γίνεσαι κακός... μην ανησυχείς κύριε... biggrin.gif

Σε αυτό που λες για τον προπονητή, έχεις απόλυτο δίκιο... Για τον λόγο αυτό λέω ότι ο Κορωνιός για παράδειγμα είναι το μεγαλύτερο ρίσκο του Σπόρτιγκ... Δεν ξέρει την κατηγορία και αυτό είναι τεράστιο πρόβλημα... Το ίδιο συμβαίνει και με τον Συμεωνίδη της Δάφνης... Ο Γιαπλές την ξέρει, δεν τον φοβάμαι tongue.gif

Επίσςη, συμφωνώ απόλυτα και με αυτό που λες για τα ρόστερ... Η ΜΕΝΤ είχε πεντάδα Α1... Μοσχοβίτης, Μίμιτσα, Μπελίνα (Τσέλιος), Κουτρούλιας, Γέρεμιτς... Και τι έκανε; τπτ... Ο Πανελλήνιος είναι τρανό παράδειγμα... Από την άλλη, όμως, βλέπω ότι υπάρχουν πέντε-έξι τέτοιες ομάδες και από εκεί και πέρα ομάδες που απλά υπάρχουν... Ξάνθη, ΚΑΟΔ, Μίλωνας, Ηλυσιακός δεν είναι σε καθόλου καλή κατάσταση.

Το σίγουρο είναι ότι το φετινό πρωτάθλημα θα είναι επιτέλους πολύ δυνατό... Αυτό έχουμε να το δούμε από την χρονιά που το Φάληρο ανέβηκε αλλά δεν έπαιξε...
Crazy Waters
Θα διαφωνήσω για ΚΑΟΔ και Ηλυσιακό. Μπορεί αγωνιστικά να απέχουν πχ από τον Σπόρτιγκ (πάντα σε μονάδες μιλάμε) αλλά έχουν τέτοιους μηχανισμούς ώστε να κάνουν αξιοπρόσεκτη πορεία. Και στην τελική το αν είναι απλά για να υπάρχουν θα το δούμε... Μην ξεχνάς ότι πριν από τρία χρόνια βγήκαν ομάδες όπως ο ΔΑΣΑΛ, ο Κολοσσός, ο Σπόρτιγκ, αλλά και πέρυσι η Ολυμπιάδα, πρόπερσι ο ΓΣΛ και η Χαλκίδα...

Και αν θες να το χοντρύνουμε λίγο το θέμα, αρκεί να βρεθείς σε μία συνάντηση των σωαμτείων και θα δεις συμμαχίες που θα τρελαθείς, για να μη μιλήσω για κάτι ...γραμμάτια που μου είπαν πως υπάρχουν ανεξόφλητα. Αν και ορισμένα εξοφλήθηκαν φέτος. Αν θες λεπτομέρειες ευχαρίστως τηλεφωνικά, γιατί δε λέγοντε δημόσια... (αν φυσικά ισχύουν)

Και μία ερώτηση, αν και θα γίνω εριστικός, αλλά εν γνώση μου. Τον Γενάτη έγινε χαμός για να μπει εμβόλιμη μεταγραφική περίοδος επίδή η Νήαρ Ήστ ήθελε να αποκτήσει εκείνον τον παικταρά. Αλήθεια που βρίσκεται τώρα; Γιατί χάθηκε από το μπάσκετ στα 28 του; Γιατί καμιά ομάδα δε μιλά με τα καλύτερα λόγια; Αλλά αν είχε μυαλό...
kolossos
QUOTE
Ψάξε λίγο να δεις κάθε πότε τραυματίζεται. Σατανική σύμπτωση για ένα παίκτη που στα καλά του ήταν πλέι μέικερ Α1.


Tις χρονιές στον Κολοσσό και τις 2 φορές τραυματίστηκε στο τελευταίο ματς πριν τα Χριστούγεννα και στις 2 εριπτώσεις το παιχνίδι ήταν με τον Δούκα... Να υποθέσω ότι και φέτος με τον Δούκα τραυματίστηκε;
harris
QUOTE(Crazy Waters @ Jul 31 2006, 05:19 AM) *
Θα διαφωνήσω για ΚΑΟΔ και Ηλυσιακό. Μπορεί αγωνιστικά να απέχουν πχ από τον Σπόρτιγκ (πάντα σε μονάδες μιλάμε) αλλά έχουν τέτοιους μηχανισμούς ώστε να κάνουν αξιοπρόσεκτη πορεία. Και στην τελική το αν είναι απλά για να υπάρχουν θα το δούμε... Μην ξεχνάς ότι πριν από τρία χρόνια βγήκαν ομάδες όπως ο ΔΑΣΑΛ, ο Κολοσσός, ο Σπόρτιγκ, αλλά και πέρυσι η Ολυμπιάδα, πρόπερσι ο ΓΣΛ και η Χαλκίδα...

Και αν θες να το χοντρύνουμε λίγο το θέμα, αρκεί να βρεθείς σε μία συνάντηση των σωαμτείων και θα δεις συμμαχίες που θα τρελαθείς, για να μη μιλήσω για κάτι ...γραμμάτια που μου είπαν πως υπάρχουν ανεξόφλητα. Αν και ορισμένα εξοφλήθηκαν φέτος. Αν θες λεπτομέρειες ευχαρίστως τηλεφωνικά, γιατί δε λέγοντε δημόσια... (αν φυσικά ισχύουν)

Και μία ερώτηση, αν και θα γίνω εριστικός, αλλά εν γνώση μου. Τον Γενάτη έγινε χαμός για να μπει εμβόλιμη μεταγραφική περίοδος επίδή η Νήαρ Ήστ ήθελε να αποκτήσει εκείνον τον παικταρά. Αλήθεια που βρίσκεται τώρα; Γιατί χάθηκε από το μπάσκετ στα 28 του; Γιατί καμιά ομάδα δε μιλά με τα καλύτερα λόγια; Αλλά αν είχε μυαλό...


Ο Ηλυσιακός δεν θα μπορέσει να κάνει φέτος καλή πορεία... Δυστυχώς ο μηχανισμός της συγκεκριμένης ομάδας φαίνεται "χαλασμένος"... Εχασε τρεις βασικούς παίκτες (Λιακόπουλο, Τσουκ και Μπούτσι) και δεν πρόκειται να τους αντικαταστήσει... Για τον ΚΑΟΔ ίδως συμφωνήσω, αλλά εν μέρει... Εχασε τον υπέρπολύτιμο Σεφερίδη, τον Εξουζίδη, τον εξαιρετικό Κακαρούδη, τους δυο κοινοτικούς που έκαναν σούπερ δουλειά, τον Βάθη, τον Χατζηνικολάου.... Και δεν έχει ακόμα παρει κάποιον που να μπορεί να σταθεί στην κατηγορία... Ισως μπαλώσει τις τρύπες πριν την έναρξη του πρωταθλήματος...

Οσον αφορά τα γραμμάτια που λες, καταλαβαίνω τι εννοείς και μπορώ να σου πω ότι αυτό έλεγα και εγω ολόκληρη την χρονιά... ειδικά μετά το πρώτο παιχνίδι των συγκεκριμένων δυο ομάδων... Το είδαμε και στον β' γύρο... Δυστυχώς έτσι είναι και αυτό δεν γίνεται μόνο στην Α2... Είναι γνώρισμα του πρωταθλητισμού...

Χεχεχε... biggrin.gif Δεν ξέρω γιατί ρωτάς εμένα blink.gif για τον συγκεκριμένο... αλλά θα σου απαντήσω... Ξέρω προπονητή που τον πίεζαν να τον πάρει στην ομάδα του και απάνταγε ότι "βόμβες εγω δεν βάζω στην ομάδα. Δεν γίνομαι σαν το .... να με στείλει στην Β' εθνική"... Αν και μεγάλο ταλέντο στα καλά του, κάηκε από τον κακό του χαρακτήρα... Εσυ ξέρεις καλύτερα, ε;;; laugh.gif tongue.gif
Crazy Waters
Εγώ αυτό που ξέρω είναι πως ποτέ του δεν έχει κάνει βάρη, και πως πριν από κάποια χρόνια όταν πήγαινα στην προετοιμασία ομάδας, όλοι έτρεχαν κι εκείνος διάβαζε στον πάγκο Ελευθεροτυπία.....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.