Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Βρετανίδες Ηθοποιοί
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
treathitch
Ένας νεαρός, ο Air Kef, ο οποίος μάλιστα με απεκάλεσε και "τρελό αγόρι", θέλοντας προφανώς να ενισχύσει τον υψηλότατο θαυμασμό μου για την απείρου κάλλους ανερχόμενη Αγγλίδα ηθοποιό Κίρα Νάιτλι (ώστε να τη βάλω στο νούμερο 1), μου ζήτησε με ...ασέβεια προς τις πλέον όμορφες Γαλλίδες συναδέλφους των, να φτιάξω ένα τέτοιο thread.
Countdown, αλλά μόλις τοπ-10, καθώς άλλες καλές για να βρω, πρέπει να αρχίσω να κοπανάω το κεφάλι μου στον τοίχο.



#10 Elizabeth Taylor (1932), Peak: Suddenly Last Summer (1959)


#9 Honor Blackman (1927), Peak: Goldfinger (1964)


#8 Kate Beckinsale (1973), Peak: Shooting Fish (1997)


#7 Catherine Zeta-Jones (1969), Peak: Entrapment (1999)


#6 Liz Hurley (1965), Peak: Ed TV(1999)


#5 Vivien Leigh (1913), Peak: Gone with the Wind (1939)


#4 Julie Christie (1941), Peak: Darling (1965)


#3 Susan George (1950), Peak: Straw Dogs (1970)


#2 Charlotte Rampling (1945), Peak: The Damned (1969)


#1 Keira Knightley (1985), Peak: Love Actually (2003)

Το αν μια 20χρονη μπορεί να θεωρείται η πιο όμορφη Βρετανίδα όλων των εποχών, όμως, είναι μεγάλο ερώτημα. Σε πρόσφατα polls, η Nάιτλι δεν είχε καν συμπεριληφθεί στο τοπ-10 των ωραιότερων Βρετανίδων, κυρίως γιατί δεν έχει κάνει ακόμα τίποτα και είναι πολύ μικρή.
Εγώ θα την απέκλεια από αυτή τη λίστα, περνώντας την 60χρονη world-class Σαρλότ Ράμπλινγκ στο #1, αλλά είμαι οπαδός του ωραίου και θα είχα τη Νάιτλι στο 1 ακόμα και με μία ταινία. Άλλωστε και η Φρανσουάζ Ντ' Ορλεάκ πέθανε από τροχαίο στα 25 της, αλλά παραμένει τοπ-4 στο γαλλικό thread και πιθανόν τοπ-10 όλων των εποχών.
Pierce
1#Keira Knightley
2#Liz Hurley
3#Catherine Zeta-Jones

ποια να αφησεις και ποια να διαλεξεις....
Keyser_Soze
3. Rachel Weisz
2. Keira Knightly
1. Kate Beckinsale (Τι ΘΕΑ είναι αυτή!!!!)

Όπως βλέπεις Κεφ, όλα τα χατίρια σου κάνουν... Να δω τι άλλο θα ζητήσεις...
Anaz
QUOTE
1. Kate Beckinsale (Τι ΘΕΑ είναι αυτή!!!!)
77.gif 77.gif 77.gif
Η απολυτη γυναικαρα για μενα μαζι με την Charlize Theron!!
2.Keira Knightly
3.Catherine Zeta-Jones
4.Liz Hurley

Περα απο αυτες δεν μπορω να θυμηθω καποια αλλη..Τις υπολοιπες που εβαλε ο treathitch,καποιες δεν τις ξερω κ καποιες ειναι πλεον γριες.. tongue.gif
QUOTE
Rachel Weisz
Ομορφη κοπελα,αλλα τιποτα ιδιαιτερο.

dizzy_fingers
Τί ωραία τόπικ που ανοίγονται τελευταία...να'σαι καλά ρε treathitch, όχι μόνο γιατί μας ομορφαίνεις την ενότητα με το οπτικό υλικό που παραθέτεις, αλλά γιατί πάντα τις συνοδεύεις με την αντίστοιχη πληροφόρηση 41.gif.

Btw, I'm a sucker too for Beckinsale...τη λατρεύω αυτή τη γυναίκα.
Air Kef
Πολύ κάτω την εχει βάλει όμως!!

treathitch συγνωμη αν σε πείραξε κάτι,απλά δν έχω ιδέα της ηλικίας σου ή για οτιδήποτε άλλο που θα με απέτρεπε να σε αποκαλέσω με έναν από τους αγαπημένους μου χαρακτηρισμούς!

Βλέπω η ανταπόκριση ήταν αμεση!Βρεττανιδες-Γαλλιδες 1.

Νομιζω η Liz Hurley και η Vivien Leigh αδικουνται απο τις φώτο..
treathitch
Μου αρέσει που είχε απήχηση. Δε μου αρέσει που δεν ξέρετε τη Τζούλι Κρίστι, όπου αν δεν ήταν 1,55, θα ήταν μάλλον στο #1. Η Σαρλότ Ράμπλινγκ έχει κορμάρα ακόμα και στα 60 της.
Παράλειψη μου το ότι δεν έγραψα ότι η Βίβιαν Λι έχει πεθάνει από το 1967.

QUOTE(dizzy_fingers @ Nov 14 2006, 05:07 PM) *
Τί ωραία τόπικ που ανοίγονται τελευταία...να'σαι καλά ρε treathitch, όχι μόνο γιατί μας ομορφαίνεις την ενότητα με το οπτικό υλικό που παραθέτεις, αλλά γιατί πάντα τις συνοδεύεις με την αντίστοιχη πληροφόρηση 41.gif.

Παρακαλώ.

QUOTE(Air Kef @ Nov 14 2006, 05:58 PM) *
Πολύ κάτω την εχει βάλει όμως!!

Και πολύ της είναι. Χαριστικά μπήκε, λόγω Shooting Fish, όταν το αγορίστικο μαλλί της μας είχε τρελάνει ομαδικώς. Έπειτα έπεσε και εκείνη με τα μούτρα στις γκάφες.


QUOTE(Air Kef @ Nov 14 2006, 05:58 PM) *
treathitch συγνωμη αν σε πείραξε κάτι,απλά δν έχω ιδέα της ηλικίας σου ή για οτιδήποτε άλλο που θα με απέτρεπε να σε αποκαλέσω με έναν από τους αγαπημένους μου χαρακτηρισμούς!

Χα.. Δεν ήταν κακό. Μου αρέσει που μου ζητάς και συγνώμη.. Απλά θεώρησα το "τρελό αγόρι" ως γλύψιμο για την Κίρα, την οποία - έτσι κι αλλιώς είχα κατά νου για την πρώτη τετράδα.

QUOTE(Air Kef @ Nov 14 2006, 05:58 PM) *
Βλέπω η ανταπόκριση ήταν αμεση!Βρεττανιδες-Γαλλιδες 1.

Κακό.. Κάκιστο γούστο παρατηρώ και δε μου αρέσει.
dizzy_fingers
Την Τζούλι Κρίστι για κάποιο περίεργο λόγο την είχα μπερδέψει με την Τζούλι Άντριους (σκέψου τώρα...με τέτοιο συνειρμό είναι δυνατόν να τη θεωρήσω ωραία γυναίκα? tongue.gif ).

Όταν έψαξα το βιογραφικό της, όμως, και έμαθα ότι ήταν η πανέμορφη δεύτερη γυναίκα του δρος Ζιβάγκο...κατάλαβα τί εννοούσες.


Όσο για την Μπέκινσεηλ, κρίνεις την ομορφιά της κι όχι τις επιλογές στην καριέρα της.
Αλοίμονο αν στο πυροβολημένο ψάρι έκανε την πιο όμορφη εμφάνιση.

Είναι γυναίκα, όχι κοριτσάκι, και μάλιστα πολύ όμορφη.
treathitch
QUOTE(dizzy_fingers @ Nov 14 2006, 07:09 PM) *
Την Τζούλι Κρίστι για κάποιο περίεργο λόγο την είχα μπερδέψει με την Τζούλι Άντριους (σκέψου τώρα...με τέτοιο συνειρμό είναι δυνατόν να τη θεωρήσω ωραία γυναίκα? tongue.gif ).

O Moderator οφείλει να κάνει ban τον ίδιο του τον εαυτό... wink.gif

QUOTE(dizzy_fingers @ Nov 14 2006, 07:09 PM) *
Αλοίμονο αν στο πυροβολημένο ψάρι έκανε την πιο όμορφη εμφάνιση.

Δεύτερο ban και δεν ακούω κουβέντα... rolleyes.gif
Don't mess with Brit indies, boy.
dizzy_fingers
Στο δεύτερο ban ασκώ δριμύτατη ένσταση!
Έχω και το μεγαλύτερο μέρος του κόσμου υπέρ μου νομίζω rolleyes.gif
biggrin.gif.
Anaz
Φυσικα και το έχεις!!!!! biggrin.gif
treathitch με κούφανες τελειως με το shooting fish!!καμμια σχεση το γλυκο κοριτσακι της ταινιας με την ΚΟΥΚΛΑΡΑ που εξελίχτηκε!!
Εγω την προτιμω και απτην Knightly!πιο γυναικα,πιο σεξι,καλυτερο κορμι χωρις να υστερει σε "φυσικη" ομορφια.. wink.gif
NBAholic
Πού τοποθετείτε την Όντρεϊ Χέπμπορν; Ή μήπως δεν τη θεωρείτε Αγγλίδα;
FANISTELROOY
Liz Harley--->RESPECT!!!
treathitch
QUOTE(Anaz @ Nov 14 2006, 10:06 PM) *
Φυσικα και το έχεις!!!!! biggrin.gif
treathitch με κούφανες τελειως με το shooting fish!!καμμια σχεση το γλυκο κοριτσακι της ταινιας με την ΚΟΥΚΛΑΡΑ που εξελίχτηκε!!

Σου αφήνουμε λοιπόν εσένα τις κουκλάρες, για να μας μείνουν τα γλυκά κοριτσάκια..

QUOTE(Anaz @ Nov 14 2006, 10:06 PM) *
Εγω την προτιμω και απτην Knightly!πιο γυναικα,πιο σεξι,καλυτερο κορμι χωρις να υστερει σε "φυσικη" ομορφια.. wink.gif

Δεν θα είσαι με τα καλά σου μου φαίνεται. shot.gif
Keyser_Soze
Ούτε εγω είμαι με τα καλά μου μάλλον γιατί έχω ακριβώς την ίδια άποψη με τον Anaz. Η κοπέλα (η Beckinsale) δεν παίζεται!! Την είδα πρόσφατα στο Click με τον Άνταμ Σάντλερ και τελικά έχω την εντύπωση ότι όσο ωριμάζει τόσο ομορφαίνει! Σε κάθε καινούρια ταινία είναι και πιο κούκλα!
treathitch
QUOTE(Anaz @ Nov 14 2006, 04:00 PM) *
Η απολυτη γυναικαρα για μενα μαζι με την Charlize Theron!!

Καλύτερη από την υπερεκτιμημένη Θερόν είναι, αλλά, όπως προ-εξηγώ, όλα είναι θέμα γούστου.
Anaz
QUOTE
Σου αφήνουμε λοιπόν εσένα τις κουκλάρες, για να μας μείνουν τα γλυκά κοριτσάκια..
Mωρε ας την ειχα εγω κ ας ειχατε οσες κ οποιες θελετε..! biggrin.gif Αλλα υπαρχει το προβλημα..της αποστασης! tongue.gif

Απ'την Θερον εχω το παραπονο οτι αλλαζει συνεχεια στυλ,αρκετα εκ των οποιων δεν την κολακευουν!Στο Ιταlian Job όμως ήταν απλα ΘΕΑ!
QUOTE
Την είδα πρόσφατα στο Click με τον Άνταμ Σάντλερ και τελικά έχω την εντύπωση ότι όσο ωριμάζει τόσο ομορφαίνει!
Απο φωτογραφιες που ειδα επαθα την πλακα μου!!μου φαινεται πιο ομορφη απο ποτε.. 38.gif

Οσο για την συγκριση με την Knightly..
Η Κnightly ειναι πραγματι πολυ ομορφη,πολυ γλυκια..ερωτευσιμη!! Η Beckinsale
1.εχει πολυ καλυτερο σωμα με πανεμορφες καμπυλες εν αντιθεσει με την πολυ αδυνατη Κιρα
2.ειναι πολυ σεξι,ενω η Κιρα ειναι..γλυκια
3.Ειναι γυναικαρα κ πολυ εντυπωσιακη ενω η Κιρα δειχνει "κοριτσι για σπιτι".
Σαφως ειναι θεμα γουστου!Κατ'αρχην δεν θεωρω οτι η Κιρα υπερεχει σε "φυσικη ομορφια",ισα ισα που η Κειτ εχει πολυ πιο ωραιο σωμα!Απλα η μια δειχνει πολυ ομορφη κ γλυκια κοπελα για σπιτι,ενω η αλλη δυναμικη,εντυπωσιακη,γοητευτικη σεξι γυναικα! Το πιο ωραιο δε στην Κειτ ειναι οτι συνδυαζει αυτα τα στοιχεια χωρις να "bimboφερνει" σε καμμια περιπτωση αλλα δειχνοντας "φυσικη" εκπεμποντας γοητεια κ δυναμισμο μαζι μ'ενα υπεροχο κ γλυκο χαμογελο! (πωπω ετσι οπως την περιγραφω φαινομαι σαν geak που'χει φαει τρελη καψουρα.. laugh.gif )
Αυτο που αναγνωριζω στην Κnightly κ το'πα κ παραπανω ειναι οτι ειναι πολυ ομορφη κ με το απιστευτο χαμογελο,τα ματια της κ το πολυ γλυκο "στυλ" της ειναι κοπελα που την βλεπεις και.. καψουρευεσαι!!

Αλλιως...Την Κιρα την βλεπεις κ χαμογελας σαν χαζος!Την Κειτ την βλεπεις κ σου κοβεται η ανασα!!
Την Κιρα την βλεπεις κ σκεφτεσαι "τι ωραιο πλασμα..θελω να ξυπναω διπλα της" ενω την Κειτ "εδινα το ενα μου νεφρο για να κοιμαμαι μαζι της..!" tongue.gif 69.gif
jois21
Και γω ο κολλημενος, επειδη την εχω ξαναδει την κοντρα και εχω ετοιμο υλικο, ας μη παει χαμενο.

Ποσταρω λοιπον. tongue.gif tongue.gif tongue.gif
liolias
Μονο η Catherine Zeta-Jones αξιζει. Ποιες Αγγλιδες μωρε
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.