Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ - Μεταγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
Nik7
παιδια μιλατε με περυσινα στανταρτς οσον αφορα τις αποδοχες των παικτων.
απο του χρονου θα 'σφιξει το ζουναρι' οσο δε φανταζεστε.η κριση δεν αστειευεται.
αν δεν με πιστευετε, ο ιδιος ο βασιλακοπουλος που ειναι μεσα στα πραγματα οσο κανεις στον ελλαδικο χωρο το δηλωσε χτες απεριφραστα:
πρεπει να ετοιμασζομαστε για την κριση.
στις ΗΠΑ η μειωση εισητηριων ειναι της ταξης του 30%, ενω υστερουν πολυ κ σε διαφημιστικα εσοδα.
πιστευω οτι θα υπαρξουν δραματικες αναπροσαρμογες, και τα λεφτα που συζητατε θα αποτελουν ανεκδοτο του χρονου.
Igor
QUOTE(a bullet for your head @ Dec 2 2008, 17:00 ) *
Oπως κινηθηκε την φετινη σεζον με τον Πεκοβιτς,που παρολο που επιλεχθηκε απ τους Τιμπεργουλφς,υπεγραψε στον ΠΑΟ,ισως το καλοκαιρι να κινηθει αναλογα κ για τον Μιλενκο Τεπιτς,για τον οποιο αναφερονται τα καλυτερα λογια για το ταλεντο του.Καποιοι μιλανε για τον νεο ''Μποντιρογκα'',μιας κ ειναι 2.04μ περιπου,κ παιζει με εκπληκτικη ευχερεια κ τις 3 περιφερειακες θεσεις της 5αδας..Σκοραρει,πασαρει,κλεβει,παιρνει ρημπαουντ,σουταρει πολυ καλα..Αν μη τι αλλο ειναι ενα ''πολυεργαλειο'' που του Ζοτς του αρεσουν πολυ αυτοι οι παικτες..εχουν ανοιξει δε κ παρτιδες ο ΠΑΟ με την Παρτιζαν..ενω κ λογω Πεκοβιτς αλλα κ Σερμαντινι,ισως πεισθει οτι ο ΠΑΟ,ειναι ενα πολυ καλο μπασκετικο περιβαλλον,που βοηθα τους νεαρους ταλαντουχους νε εξελιχθουν περισσοτερο..


Πιο πολυ βλεπω να εννοει τον Νοβιτσα Βελιτσκοβιτς. Τεσσαρι που μοιαζει με τον Φωτση στο στυλ.
Οντως και ο Τεπιτς ειναι ισως το μελλοντικο 3αρι μας

Η απορια που εχω ειναι πως καταντησε ετσι ο Τριπκοβιτς..
Archigos
QUOTE(Igor @ Dec 2 2008, 19:37 ) *
Πιο πολυ βλεπω να εννοει τον Νοβιτσα Βελιτσκοβιτς. Τεσσαρι που μοιαζει με τον Φωτση στο στυλ.
Οντως και ο Τεπιτς ειναι ισως το μελλοντικο 3αρι μας

Η απορια που εχω ειναι πως καταντησε ετσι ο Τριπκοβιτς..

Ελα ντε.Απο εκει που ειταν να παει ΝΒΑ η να τον επαιρνε καποια κορυφαια ομαδα της Ευρωπης καταντησε να παιζει λιγο στην Παρτιζαν.Τεσπα ενα λινκ με τα στατιστικα του Τεπιτς εδω:
http://www.euroleague.net/competition/play...layer?pcode=LGH
tessari
QUOTE(Archigos @ Dec 2 2008, 19:57 ) *
Ελα ντε.Απο εκει που ειταν να παει ΝΒΑ η να τον επαιρνε καποια κορυφαια ομαδα της Ευρωπης καταντησε να παιζει λιγο στην Παρτιζαν.Τεσπα ενα λινκ με τα στατιστικα του Τεπιτς εδω:
http://www.euroleague.net/competition/play...layer?pcode=LGH

Αυτό που νομίζω λείπει από τον φετινό Παναθηναϊκό είναι ένα κλασσικό 3αρι. Δεν ξέρω αν ο Τέπιτς είναι ο κατάλληλος (δεν τον έχω δει φέτος). Αλλά ένα 3αρι που θα μπορεί να προσφέρει σε άμυνα, ριμπάουντ, σουτ θα ολοκλήρωνε με τον καλύερο τρόπο τον φετινό Παναθηναϊκό, χωρίς βέβαια ν εμποδίζει την εξέλιξη του Περπέρογλου. Η φυγή του Σισκάουσκας ακόμα δεν μπορεί να αντικατασταθεί.
Ginobili
QUOTE(Igor @ Dec 2 2008, 14:05 ) *
Συμφωνω. Και του χρονου αν τυχον φυγει ο Σαρας, πρεπει να παρουμε εναν πλευ-μεικερ καλο αλλα για μπακ-απ του Μητσαρα. Εναν Βουγιανιτς ρε παιδι μου.
Δεν θα με χαλαγε και καποια στιγμη να αντικαταστησουμε τον Χατζηβρεττα με τον Βασιλειαδη .,. Για να εχουμε εναν κλασσικο σουτερ στο 2/3

blink.gif Έλεος!!! Ποιος Βούγιανιτς??? Ο Σπανούλης είναι 10 φορές περισσότερο play maker από τον Μίλος.Με τίποτα δεν θα ήθελα τον Μίλος πίσω....παίζει την ίδια άμυνα με τον Σάρας..και σε όλα τα άλλα...μα σε όλα...είναι πολύ χειρότερος.
Όσο για τον Βασιλειάδη....ούτε τα κορδόνια του Χατζηβρέττα δεν είναι άξιος να δέσει.Ανύπαρκτος στην άμυνα...μονοδιάστατος...δεν κάνει για τον Ομπράντοβιτς.Για τον ΠΑΟΚ...καλός είναι...


Όσον αφορά τον Μπουρούση,είναι ένας ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλός παίκτης,σίγουρα είναι ο καλύτερος ψηλός του Ολυμπιακού....και με τα κασέ που έχουν εκτιναχθεί τα 2 τελευταία χρόνια...το να πάρει 2 εκ δεν είναι τόσο υπερβολικό.Πολύ θα ήθελα στην ομάδα μου έναν παίκτη σαν τον Μπουρούση....αλλά ο χαρακτήρας του με αηδιάζει....
Επίσης πιστεύω ότι ο Μπουρούσης παίζει άνετα στο ΝΒΑ,δεν του λείπει τίποτα,και μπορεί να κάνει και πολύ καλή καριέρα εκεί.
captain charisma
ο βουγιανιτς ομως ηταν απ τους βασικους συντελεστες για να παρει ο παο την ευρωλιγκα το 2007 στο οακα...ειχε πολυ καλη παρουσια στο φαιναλ φορ
Ginobili
QUOTE(big dirk @ Dec 3 2008, 03:12 ) *
ο βουγιανιτς ομως ηταν απ τους βασικους συντελεστες για να παρει ο παο την ευρωλιγκα το 2007 στο οακα...ειχε πολυ καλη παρουσια στο φαιναλ φορ

Και ο Ντικούδης είχε.Και ο Παπαδόπουλος είχε το 2002,και ο Σταυρακόπουλος είχε το 1996....
Igor
QUOTE(Igor @ Apr 10 2008, 19:11 ) *
O Pekovic δεν ειναι κατι ιδιαιτερο.. Σε καμμια περιπτωση δεν ειναι Vujcic !!

Ο Περοβιτς ηταν κατα την αποψη μου 2 κλασεις ανωτερος περυσι.

Δεν με χαλαει αλλα θεωρω οτι υπαρχουν καλυτερες λυσεις απο τον Σερβο που ομως εχει το πλεονεκτημα οτι ειναι μικρος σε ηλικια !


Αμαν... Τι ελεγα θεε μου τοτε.
Συγχωρεσε με !

Και εσυ Πεκο.

Πολυ ακυρο ποστ αλλα το ειδα και τρελαθηκα..
asero
QUOTE(Igor @ Dec 17 2008, 20:22 ) *
Αμαν... Τι ελεγα θεε μου τοτε.
Συγχωρεσε με !

Και εσυ Πεκο.

Πολυ ακυρο ποστ αλλα το ειδα και τρελαθηκα..

Kαι εγω αυτο ελεγα τοτε αλλα τωρα εχω αλλαξει γνωμη smiley.gif
apkat
QUOTE(Igor @ Dec 17 2008, 20:22 ) *
Αμαν... Τι ελεγα θεε μου τοτε.
Συγχωρεσε με !

Και εσυ Πεκο.

Πολυ ακυρο ποστ αλλα το ειδα και τρελαθηκα..


Oντως παντως Βουισιτς στα καλα του δεν ειναι σε καμια περιπτωση και δεν νομιζω οτι μπορει και να γινει..Φυσικα αυτην την στιγμη ειναι πολυ πολυ καλυτερος αλλα δεν ξερουμε αν ο Βουισιτς δεν θα ξαναγυρισει στα επιπεδα που ηταν πριν 2 σεζον.

Για τον Περοβιτς δεν εχω αποψη καθως δεν τον εχω δει 2 χρονια τωρα αλλα σιγουρα ο Περοβιτς πριν 2 χρονια σε συγκριση με τον σημερινο Πεκοβιτς ειναι παρα παρα πολυ χειροτερος.
asero
QUOTE(apkat @ Dec 17 2008, 21:06 ) *
Oντως παντως Βουισιτς στα καλα του δεν ειναι σε καμια περιπτωση και δεν νομιζω οτι μπορει και να γινει..Φυσικα αυτην την στιγμη ειναι πολυ πολυ καλυτερος αλλα δεν ξερουμε αν ο Βουισιτς δεν θα ξαναγυρισει στα επιπεδα που ηταν πριν 2 σεζον.

Για τον Περοβιτς δεν εχω αποψη καθως δεν τον εχω δει 2 χρονια τωρα αλλα σιγουρα ο Περοβιτς πριν 2 χρονια σε συγκριση με τον σημερινο Πεκοβιτς ειναι παρα παρα πολυ χειροτερος.

Ο περοβιτς πριν δυο χρονια ηταν απλα ενας καλος παιχτης,εννοειτε πως ο τωρινος πεκοβιτς ειναι καλυτερος
Green Warrior
QUOTE(asero @ Dec 17 2008, 19:02 ) *
Kαι εγω αυτο ελεγα τοτε αλλα τωρα εχω αλλαξει γνωμη smiley.gif



Εγώ πάντως τον περίμενα έτσι τον Μαυροβούνιο icon_headbang.gif
giannis_
Που μπορουμε να βρουμε αλλους δεκα διαμαντιδηδες και να παιζουν απο ασσο μεχρι και πενταρι?
Igor
QUOTE(giannis_ @ Dec 18 2008, 01:01 ) *
Που μπορουμε να βρουμε αλλους δεκα διαμαντιδηδες και να παιζουν απο ασσο μεχρι και πενταρι?


Κλωνοποιηση. Απλα.

smiley.gif smiley.gif

Το παραπανω ποστ μου το εβαλα μονο και μονο απο το σοκ μου, δεν ηθελα να ανοιξω μια κοντρα Βουισιτς & Πεκοβιτς..
rankin
QUOTE(apkat @ Dec 17 2008, 21:06 ) *
Oντως παντως Βουισιτς στα καλα του δεν ειναι σε καμια περιπτωση και δεν νομιζω οτι μπορει και να γινει..Φυσικα αυτην την στιγμη ειναι πολυ πολυ καλυτερος αλλα δεν ξερουμε αν ο Βουισιτς δεν θα ξαναγυρισει στα επιπεδα που ηταν πριν 2 σεζον.


Αν και μιλάμε για δύο σέντερ, ταυτόχρονα μιλάμε και για δύο εντελώς διαφορετικούς παίχτες.. Ο Πέκοβιτς δεν θα γίνει ποτέ Βούισιτς, αλλά και ο Βούισιτς δεν ήταν ποτέ Πέκοβιτς!
Έχω καταλήξει πως οι δύο παίχτες, λέγονται "Νίκολας", είναι σέντερ, κατάγονται απο την πρώην Γιουγκοσλαβία και οι ομοιότητες τους τελειώνουν εκεί! Ο Πέκοβιτς είναι ο σέντερ "κτήνος" που όλοι μας πιστεύαμε πως θα γίνονταν μια μέρα ο Σοφοκλής. Αφενός όμως η ραγδαία βελτίωση του Πέκοβιτς (προϊόν πειθαρχημένου χαρακτήρα και σκληρής δουλειάς) και αφετέρου τα τραγικά λάθη του Σόφο, έφεραν τον Πέκοβιτς, δικαίως, στην κορυφή της κατηγορίας αυτής στην ευρώπη..
Ο Βούισιτς είναι άλλη κατηγορία ψηλού.. Είναι η κατηγορία "sabonis wanna be". Οι σέντερ που ποτέ δεν αποδέχτηκαν πως η δουλειά τους είναι να μαζεύουν σκουπίδια και να παίζουν ξύλο, καθότι "είναι πολύ έξυπνοι" για να αναλώνονται σε κάτι τέτοιο... Υπήρξε σίγουρα από τους ποιοτικότερους σέντερ των τελευταίων χρόνων στην ευρώπη, δείχνει όμως να γέρασε πριν την ώρα του, καθότι είναι μόλις 30-31 και παίζει σαν 35άρης.. Για την ώρα βέβαια, αλλά δεν γνωρίζω αν θα αλλάξει αυτό...

Επί της ουσίας βέβαια, αυτή τη στιγμή ο Πέκοβιτς δείχνει να είναι πραγματικά σπουδαίος για την πράσινη μηχανή, ενώ ο Βούισιτς, αν και ο Γιαννάκης τον υπολογίζει ως εξάρτημα υψηλό προδιαγραφών, δεν είναι το ίδιο καταλυτικός στο παιχνίδι της ομάδας.. Συνεπώς, σήμερα, στις 18 / 12 / 2008 Πέκοβιτς - Βούισιτς σημειώσατε "άσσος" (1)
apkat
Nαι και γω αυτα που γραφεις τα πιστευω.Αυτο που ηθελα να πω οτι ο Βουισιτς στο πικ του θεωρω οτι θα ηταν πολυ πιο χρησιμος για την καθε ομαδα απο οτι ειναι τωρα ο Πεκοβιτς που ειναι επισης στο πικ του αλλα πολυ νεοτερος και με πολυ μελλον ακομα.

Αλλωστε γραφω οτι αυτην την στιγμη ο Πεκοβιτς ειναι πολυ πολυ καλυτερος.Βεβαια η σημερινη εμφανιση του Βουισιτς εχει καθε λογο να μας κανει να παιρνουμε κουραγιο..!!
asero
Και οι δυο ειναι πολυ καλοι παιχτες αλλα τελειως διαφορετικου στυλ.Ο πεκοβιτς ειναι ο ψηλος που θα βαλει και τον αντιπαλο μεσα στο καλαθι ενω ο βουισιτς ειναι πιο τεχνιτης δηλαδη θα μκοιρασει τις πασες του,θα βαλει καλαθια με ωραιες κινησεις κτλ.Αυτη την στιγμη ειναι γεγονος οτι ο πεκοβιτς υπερεχει κατα πολυ του βουισιτς,κυριως επειδη βρισκεται στο νεαρο της ηλικιας του
Archigos
Εγω παιδια θα ηθελα πισω τον Μπετσιροβιτς.Μηπωσ γινεται να ανταλαξουμε τον Νίκολασ με τον Μπετσίροβιτς?
asero
QUOTE(Archigos @ Dec 19 2008, 08:49 ) *
Εγω παιδια θα ηθελα πισω τον Μπετσιροβιτς.Μηπωσ γινεται να ανταλαξουμε τον Νίκολασ με τον Μπετσίροβιτς?

Πλακα πλακα,ο μπετσιροβιτς βγηκε mvp της αγωνιστικης στην ευρωλιγκα
lakersdynasty
QUOTE(asero @ Dec 19 2008, 13:09 ) *
Πλακα πλακα,ο μπετσιροβιτς βγηκε mvp της αγωνιστικης στην ευρωλιγκα


Πλακα πλακα ειναι μια ομαδα μονος του και τα παντα ξεκινανε απο αυτον στην περιφερεια. Κατι που δεν μπορουσε να ειναι στον ΠΑΟ.

Οποτε οποιαδηποτε συγκρισης αποδοσης ειναι απλα ασκοπη.

Ο Νικολας ειτε παιξει 5 ειτε 25 λεπτα θα σου βαλει τα τριποντακια του. Ο Σανι οποτε επαιζε λιγο ηταν σαν χαμενος.

Τωρα που εχει χρονο συμμετοχης ειναι κορυφη.
lakersdynasty
QUOTE
http://www.goalday.gr/article.asp?catid=10...p;pubid=1661362

«Δίχτυα» σε Τέπιτς
Ο Μιλένκο Τέπιτς έχει... προαχθεί από ταλέντο σε ηγετική φυσιογνωμία της Παρτιζάν (όπως αναμενόταν με βάση το ταλέντο του) και σύμφωνα με πληροφορίες παρακολουθείται «στενά» από τον Παναθηναϊκό. Το γεγονός είναι ότι ο 22χρονος γκαρντ της Παρτιζάν έχει ήδη προκαλέσει το ενδιαφέρον ισπανικών ομάδων (όπως η Μπαρτσελόνα και η Βαλένθια) και ο Παναθηναϊκός δεν πρόκειται να μείνει έξω από το «παιχνίδι». Αλλωστε οι «πράσινοι» έχουν αρχίσει να κινούνται σε νέα ταλέντα του ευρωπαϊκού μπάσκετ (όπως έγινε το καλοκαίρι με την περίπτωση του Πέκοβιτς, αλλά και πριν από λίγο καιρό με την απόκτηση του Σερμαντίνι) και ο Τέπιτς δεν είναι ο παίκτης που τους αφήνει ασυγκίνητους, καθώς παρά το νεαρόν της ηλικίας του έχει ήδη υψηλές παραστάσεις.

vastravoud
Πάντως θα πρέπει να ξεκαθαρίσει το τοπίο σε σχέση με "σταρ" και ρολίστες. Απλά και ξεκάθαρα, δεν είναι καλό για τη χημεία να υπάρχουν τόσο πολλοί πρωταγωνιστές, ειδικά στους κοντούς που οι τραυματισμοί, η κούραση και το φόρτωμα με φάουλ δεν είναι τόσο σημαντικός παράγοντας.

Θέλω να πω, το να έχεις Πέκοβιτς/Μπατιστ από 20 λεπτά τον καθέναν είναι πολύ λογικό, και είναι και πολύ ευχαριστημένοι.

Αλλά αν έχεις 4 παίκτες "πρωταγωνιστές" να μοιράζονται το ασσόδυο, και ενίοτε βάζεις και τους τρεις να παίζουν(ξεγλωσσίζοντας έτσι το ΔΔ να μαρκάρει ψηλότερους/δυνατότερους αντιπάλους), την ίδια ώρα που το στοίχημα "Περπέρογλου" δε βγαίνει, υπάρχει πρόβλημα. Ο Τέπιτς νομίζω θα μας ταίριαζε καλά, έχει παίξει ως πρωταγωνιστής περισσότερο από το Στράτο, αν και δεν έχω γνώμη για την άμυνα του.

Εν ολίγοις, δε νομίζω ότι χρειάζονται περισσότεροι από τέσσερις "βαρβάτοι" παίκτες για τις τρεις περιφερειακές θέσεις. Τη χρονιά του τριπλ κράουν ήμασταν μια χαρά στην περιφέρεια
siska_13_
QUOTE(vastravoud @ Jan 16 2009, 13:00 ) *
Πάντως θα πρέπει να ξεκαθαρίσει το τοπίο σε σχέση με "σταρ" και ρολίστες. Απλά και ξεκάθαρα, δεν είναι καλό για τη χημεία να υπάρχουν τόσο πολλοί πρωταγωνιστές, ειδικά στους κοντούς που οι τραυματισμοί, η κούραση και το φόρτωμα με φάουλ δεν είναι τόσο σημαντικός παράγοντας.

Θέλω να πω, το να έχεις Πέκοβιτς/Μπατιστ από 20 λεπτά τον καθέναν είναι πολύ λογικό, και είναι και πολύ ευχαριστημένοι.

Αλλά αν έχεις 4 παίκτες "πρωταγωνιστές" να μοιράζονται το ασσόδυο, και ενίοτε βάζεις και τους τρεις να παίζουν(ξεγλωσσίζοντας έτσι το ΔΔ να μαρκάρει ψηλότερους/δυνατότερους αντιπάλους), την ίδια ώρα που το στοίχημα "Περπέρογλου" δε βγαίνει, υπάρχει πρόβλημα. Ο Τέπιτς νομίζω θα μας ταίριαζε καλά, έχει παίξει ως πρωταγωνιστής περισσότερο από το Στράτο, αν και δεν έχω γνώμη για την άμυνα του.

Εν ολίγοις, δε νομίζω ότι χρειάζονται περισσότεροι από τέσσερις "βαρβάτοι" παίκτες για τις τρεις περιφερειακές θέσεις. Τη χρονιά του ράτριπλ κουν ήμασταν μια χαρά στην περιφέρεια



Συμφωνω μαζι σου φιλε.Ο Ομπραντοβιτς ειχε υπολογισει και ειχε στηριξει πολλα στον Περπεπογλου.Ομως απ'οτι φαινεται δεν ειναι ο παιχτης που μπορει να στηριχτει επανω του ο Παναθηναικος στην θεση 3.Δεν λεω οτι δεν ειναι καλος παιχτης.Απλα ο Παναθηναικος αν θελει να χτυπησει ξανα το τριπλ κραουν πρεπει να κοιταξει καποιον παιχτη στην θεση 3.Οσο αφορα αυτο που ειπες για τα πολλα 1-2 που εχουμε θα συμφωνησω σε οτι ειπες.Απλα γι'αυτο ο Ομπραντοβιτς ειναι μεγαλος προπονητης.Γιατι μπορει και τους ''χωραει'' ολους και απ'οτι φαινεται εχουν συμβιβαστει ολοι με το χρονο συμμετοχης τους....
silversurfer
Σύμφωνα με την εφημερίδα Goal, στις 2 σελίδες που αφιερώνει σήμερα για τον μπασκετικό ΠΑΟ, η ομάδα μας έχει ρίξει δίχτυα για τον Μιλένκο Τέπιτς (πάει Παρτιζάν θα μας κάνει 69.gif )

Βέβαια γράφουν ότι έχουν ενδιαφερθεί κ άλλοι σύλλογοι κ δεν είναι δυνατόν ο Παναθηναϊκός να μείνει απέξω, οπότε πιο πολύ φήμη είναι παρά κάτι άλλο!
lakersdynasty
QUOTE(silversurfer @ Jan 16 2009, 17:04 ) *
Σύμφωνα με την εφημερίδα Goal, στις 2 σελίδες που αφιερώνει σήμερα για τον μπασκετικό ΠΑΟ, η ομάδα μας έχει ρίξει δίχτυα για τον Μιλένκο Τέπιτς (πάει Παρτιζάν θα μας κάνει 69.gif )

Βέβαια γράφουν ότι έχουν ενδιαφερθεί κ άλλοι σύλλογοι κ δεν είναι δυνατόν ο Παναθηναϊκός να μείνει απέξω, οπότε πιο πολύ φήμη είναι παρά κάτι άλλο!


Το ποσταρα απο το site της goal λιγο πιο πανω. tongue.gif

Αν δεν τον κλεισει καμια Ισπανικη οπως πχ η Βαλενθια η οποια ασχολειται στενα με την περιπτωση του βρισκω καλη περιπτωση την αποκτηση του.

Flexo
Λογικά αν ο Παναθηναϊκός κινηθεί για αυτόν τον παίκτη, θα τον κλείσει απο τώρα για καλοκαίρι, όπως είχε γίνει και με Πέκοβιτς.
Άλλωστε στα guard είμαστε γεμάτοι και το "ξεσκαρτάρισμα" θα γίνει στο τέλος της σεζόν.
silversurfer
εεεε σορρυ βρε lakers !!! δεν έκανα scroll πιο πάνω κ όπως καταλαβαίνεις την πάτησα!

Είναι όντως καλή περίπτωση κ τη Βαλένθια δε τη θεωρώ κ σοβαρό αντίπαλο, αν φυσικά τον θέλει μόνο αυτή!
lakersdynasty
QUOTE(silversurfer @ Jan 16 2009, 20:45 ) *
εεεε σορρυ βρε lakers !!! δεν έκανα scroll πιο πάνω κ όπως καταλαβαίνεις την πάτησα!

Είναι όντως καλή περίπτωση κ τη Βαλένθια δε τη θεωρώ κ σοβαρό αντίπαλο, αν φυσικά τον θέλει μόνο αυτή!


Βασικα τον θελουν αρκετες Ισπανικες ομαδες απλα η Βαλενθια μαλλον καιγεται περισσοτερο απο ολες.

Απλα εξαρταται και απο τα θελω του παικτη.

Η ACB ειναι μεγαλη ευκαιρια για καθε παικτη.
a bullet for your head
QUOTE(lakersdynasty @ Jan 16 2009, 20:52 ) *
Βασικα τον θελουν αρκετες Ισπανικες ομαδες απλα η Βαλενθια μαλλον καιγεται περισσοτερο απο ολες.

Απλα εξαρταται και απο τα θελω του παικτη.

Η ACB ειναι μεγαλη ευκαιρια για καθε παικτη.

Εδω και μια βδομαδα εχου γραφτει δημοσιευματα οτι η Βαλενθια προσπαθει να αποκτησει τον 1ο λογο στην περιπτωση του Τεπιτς..
Ο πιτσιρικας ειναι πολυ ταλαντουχος και μπορει να αγωνιστει με ευχερεια κ στις 3 θεσεις της περιφερειας.
Στα χερια του Ομπραντοβιτς θα γινοταν ενα πολυτιμο ''πολυεργαλειο''..
Αν η σεζον εξελιχθει καλα για τον ΠΑΟ κ αν ο Πεκοβιτς συνεχισει να τα πηγαινει καλα,ισως τοτε ο Τεπιτς,περαν του οικονομικου θεματος,να το εβλεπε πιο ελκυστικα κ απ την αποψη της αγωνιστικης εξελιξης.
Κατ'εμε,ο ΠΑΟ,θα πρεπει να ενδιαφερθει για τον παικτη..
georgele
Δεν είναι φήμες,είναι απλώς ένας πόθος...
Σισκαουσκας,Σατο,Πρελτζιτς(αυτός ο μικρός δεν πρέπει να χαθεί)...Γινεται να κάνουμε αυτες τις προσθήκες στην περιφέρεια να δυναμώσουμε,να ψηλώσουμε και να ξανασκληρείνουμε επιτέλους σαν ομάδα?Μ αυτούς τους 3 ψαξτε για δεύτερο...(οσο για το ποιους να αντικαταστήσουν οι συνδυασμοί πλεον είναι αρκετοι...Χατζηβρέτας,Σακοτα,Περπέρογλου,Νί
κολας,Κέτσμαν και δυστυχώς εσχάτως και Σπανούλης(καλό θα ήταν βέβαια να μη φύγει παρά τη διάχυτη απογοήτευση)...αν και ο Σαρας θα ναι αυτος που θα φύγει το καλοκαίρι)
Πλάκα πλάκα οι δυο πρώτοι νομίζω οτι θα ναι και ελεύθεροι το καλοκαίρι...
a bullet for your head
QUOTE(georgele @ Jan 24 2009, 03:20 ) *
Δεν είναι φήμες,είναι απλώς ένας πόθος...
Σισκαουσκας,Σατο,Πρελτζιτς(αυτός ο μικρός δεν πρέπει να χαθεί)...Γινεται να κάνουμε αυτες τις προσθήκες στην περιφέρεια να δυναμώσουμε,να ψηλώσουμε και να ξανασκληρείνουμε επιτέλους σαν ομάδα?Μ αυτούς τους 3 ψαξτε για δεύτερο...(οσο για το ποιους να αντικαταστήσουν οι συνδυασμοί πλεον είναι αρκετοι...Χατζηβρέτας,Σακοτα,Περπέρογλου,Νί
κολας,Κέτσμαν και δυστυχώς εσχάτως και Σπανούλης(καλό θα ήταν βέβαια να μη φύγει παρά τη διάχυτη απογοήτευση)...αν και ο Σαρας θα ναι αυτος που θα φύγει το καλοκαίρι)
Πλάκα πλάκα οι δυο πρώτοι νομίζω οτι θα ναι και ελεύθεροι το καλοκαίρι...

Εγω θα ηθελα τον Τεπιτς αντι του Κετσμαν,τον Βεργινη να αναβαθμιζεται με το περας του συμβολαιου του Σαρας,τον Σατο αντι του Χατζηβρεττα κ τον Τζαμπερ αντι του Νικολας..
Ενα μικρο λιφτινγκ δηλαδη στην περιφερεια..3 προσθηκες κ οι αλλοι ετσι ως εχουν..
j-kidd13
QUOTE(a bullet for your head @ Jan 24 2009, 15:22 ) *
Εγω θα ηθελα τον Τεπιτς αντι του Κετσμαν,τον Βεργινη να αναβαθμιζεται με το περας του συμβολαιου του Σαρας,τον Σατο αντι του Χατζηβρεττα κ τον Τζαμπερ αντι του Νικολας..
Ενα μικρο λιφτινγκ δηλαδη στην περιφερεια..3 προσθηκες κ οι αλλοι ετσι ως εχουν..

Eντάξει δεν νομίζω οτι ο Τζάαμπερ είναι καλύτερος του Νίκολας...
a bullet for your head
QUOTE(j-kidd13 @ Jan 24 2009, 15:46 ) *
Eντάξει δεν νομίζω οτι ο Τζάαμπερ είναι καλύτερος του Νίκολας...

Το ποιος ειναι καλυτερος η' οχι ειναι σχετικο..
Το ζητουμενο ειναι τι δουλεια μπορει να κανει ο καθενας στο παρκε..
Ο Τζαμπερ,μπορει να κανει πολλες δουλειες μες το γηπεδο,εκ των οποιων η κυριοτερη ειναι να παιξει καταπληκτικη αμυνα..συν οτι μπορει να καλυψει κ τις 2 θεσεις των γκαρντ..ενω εχει κ κοινοτικο διαβατηριο..
Σιγουρα,η φετινη περιφερειακη αμυνα του ΠΑΟ,δεν ειναι κ η καλυτερη δυνατη..ενω κ ο Νικολας δεν εχει βγαλει ακομα στο βαθμο που θα επρεπε το δικο του δυνατο σημειο που ειναι το μακρινο σουτ..
Ο Τεπιτς απ την αλλη ειναι ενα πολυ ταλαντουχο πολυεργαλειο,που μπορει να παιξει ανετα κ τις 3 περιφερειακες θεσεις..σιγουρα θα ηταν πολυ χρησιμος κ απαραιτητος απ τον Κετσμαν..
Με τον Σατο(και με τον Τζαμπερ),θα υπηρχε σιγουρα ενα ακομα πολυτιμο εργαλειο κ η περιφερεια θα αποκτουσε την αθλητικοτητα,την ταχυτητα κ τις καλες αμυντικες επιδοσεις που της λειπουν..
j-kidd13
QUOTE(a bullet for your head @ Jan 24 2009, 16:01 ) *
Το ποιος ειναι καλυτερος η' οχι ειναι σχετικο..
Το ζητουμενο ειναι τι δουλεια μπορει να κανει ο καθενας στο παρκε..
Ο Τζαμπερ,μπορει να κανει πολλες δουλειες μες το γηπεδο,εκ των οποιων η κυριοτερη ειναι να παιξει καταπληκτικη αμυνα..συν οτι μπορει να καλυψει κ τις 2 θεσεις των γκαρντ..ενω εχει κ κοινοτικο διαβατηριο..
Σιγουρα,η φετινη περιφερειακη αμυνα του ΠΑΟ,δεν ειναι κ η καλυτερη δυνατη..ενω κ ο Νικολας δεν εχει βγαλει ακομα στο βαθμο που θα επρεπε το δικο του δυνατο σημειο που ειναι το μακρινο σουτ..
Ο Τεπιτς απ την αλλη ειναι ενα πολυ ταλαντουχο πολυεργαλειο,που μπορει να παιξει ανετα κ τις 3 περιφερειακες θεσεις..σιγουρα θα ηταν πολυ χρησιμος κ απαραιτητος απ τον Κετσμαν..
Με τον Σατο(και με τον Τζαμπερ),θα υπηρχε σιγουρα ενα ακομα πολυτιμο εργαλειο κ η περιφερεια θα αποκτουσε την αθλητικοτητα,την ταχυτητα κ τις καλες αμυντικες επιδοσεις που της λειπουν..

Ισως δεν έθεσα σωστά την σκέψη μου.Το κατα πόσο θα μπορεί να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις μιας ομάδας επιπέδου όπως ο Παναθηναικός δεν ξέρω.Στην πρώτη του ουσιαστικά χρονιά σε υψηλό επίπεδο ανταγωνισμού όπως είναι η ευρωλίγκα δεν δείχνει κάτι το ιδιαίτερο,έχει χαμηλούς μέσους όρους.Ούτε φυσικά μπορούμε να σταθούμε μόνο στην εξαιρετική σεζόν του στο Αιγάλεω,γιατί σε τέτοιου είδους ομάδες (που οι παίχτες που μπορούν να κάνουν τη διαφορά είναι ελάχιστοι)είναι πολύ εύκολο για έναν παίχτη να διακριθεί...Θα συμφωνήσω βέβαια για το αμυντικό κομμάτι που ανέφερες.
a bullet for your head
QUOTE(j-kidd13 @ Jan 24 2009, 16:29 ) *
Ισως δεν έθεσα σωστά την σκέψη μου.Το κατα πόσο θα μπορεί να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις μιας ομάδας επιπέδου όπως ο Παναθηναικός δεν ξέρω.Στην πρώτη του ουσιαστικά χρονιά σε υψηλό επίπεδο ανταγωνισμού όπως είναι η ευρωλίγκα δεν δείχνει κάτι το ιδιαίτερο,έχει χαμηλούς μέσους όρους.Ούτε φυσικά μπορούμε να σταθούμε μόνο στην εξαιρετική σεζόν του στο Αιγάλεω,γιατί σε τέτοιου είδους ομάδες (που οι παίχτες που μπορούν να κάνουν τη διαφορά είναι ελάχιστοι)είναι πολύ εύκολο για έναν παίχτη να διακριθεί...Θα συμφωνήσω βέβαια για το αμυντικό κομμάτι που ανέφερες.

Το αλμα που εκανε απ το Αιγαλεω στην Ρομα ηταν μεγαλο..σιγουρα για αυτον ειναι μια χρονια προσαρμογης σε αλλα δεδομενα κ απαιτησεις..εχει μια ασταθεια στην αποδοση του φετος..την μια κανει εξαιρετικες εμφανισεις κ την αλλη κινειται χαμηλα..
Οσον αφορα τους αριθμους,λογικο ειναι να υπαρξει πτωση στους μ.ο. του.
Μιας κ τον συγκριναμε με τον Νικολας,δεν νομιζω οτι οι αριθμοι τους απεχουν τοσο πολυ..
Εφοσον εχει ''υποστει'' μια προπαρασκευη στην λογικη συγκεκριμμενου ρολου κ αρμοδιοτητων,γνωμη μου ειναι πως θα ηταν μια πολυ καλη περιπτωση.
silversurfer
Να μην το ξεχάσουμε. Αν άρεσε στους φίλους του Παναθηναϊκού ο Βελίτσκοβιτς, τότε είδαν μία εικόνα από τα …δικά τους προσεχώς. Λένε οι φήμες.

Από το contra.. http://www.contra.gr/Basketball/Europe/Eur...gue/229105.html


Εμένα πάντως σίγουρα μου άρεσε, αλλά πάλι από εκεί θα ψωνίσουμε??

lakersdynasty
QUOTE(silversurfer @ Jan 30 2009, 12:01 ) *
Να μην το ξεχάσουμε. Αν άρεσε στους φίλους του Παναθηναϊκού ο Βελίτσκοβιτς, τότε είδαν μία εικόνα από τα …δικά τους προσεχώς. Λένε οι φήμες.

Από το contra.. http://www.contra.gr/Basketball/Europe/Eur...gue/229105.html


Εμένα πάντως σίγουρα μου άρεσε, αλλά πάλι από εκεί θα ψωνίσουμε??


Υπαρχει η φημη οτι ειναι ηδη κλεισμενος απο τοτε που εγινε η μεταγραφη του Πεκοβιτς.

Παντως ανεξαρτητα με το τι εκανε με εμας τωρα τελευταια δεν παιζει και πολυ καλα...ισως τελικα να επαιζε μπρωστα στον "αυριανο" προπονητη του και να προσπαθουσε να τον πεισει οτι θα αξιζε ενα συμβολαιο...

Αμυντικα δεν φαινεται να ειναι κατι το ιδιαιτερο παντως, ειδικα στην ψηλη αμυνα...

Αλλα επιθετικα εχει πολυ καλα στοιχεια και εχει και ενα σουτ στα ποσοστα του καλου Τσαρτσαρη (30-35%)

Ασχετο αλλα τωρα που συζηταμε για κοινωτικους ξενους ποιος πιστευετε οτι θα φυγει του χρονου? Απο Νικολας Κετσμαν Σαρας (ενταξει για Πεκο Μπατιστ Σερμαντινι δεν συζηταμε...)

Παντως μονο το συμβολαιο του Σαρας ληγει.
Johny
Γιατί όχι?Και ο Βελιτσκοβιτς και ο Τεπιτς ειναι πολυ ποιοτικοι παιχτες,σε εξαιρετικη ηλικια και ταιριαζουμ στο στυλ παιχνιδιου του Ομπραντοβιτς!Επισης οπως ειπε και ο Ζοτς πρεπει οι παιχτες να εχουν κινητρα και τους θεωρω πολυ καλη επενδυση για το μελλον και τους δυο! smiley.gif

QUOTE(lakersdynasty @ Jan 30 2009, 11:20 ) *
Υπαρχει η φημη οτι ειναι ηδη κλεισμενος απο τοτε που εγινε η μεταγραφη του Πεκοβιτς.

Παντως ανεξαρτητα με το τι εκανε με εμας τωρα τελευταια δεν παιζει και πολυ καλα...ισως τελικα να επαιζε μπρωστα στον "αυριανο" προπονητη του και να προσπαθουσε να τον πεισει οτι θα αξιζε ενα συμβολαιο...

Αμυντικα δεν φαινεται να ειναι κατι το ιδιαιτερο παντως, ειδικα στην ψηλη αμυνα...

Αλλα επιθετικα εχει πολυ καλα στοιχεια και εχει και ενα σουτ στα ποσοστα του καλου Τσαρτσαρη (30-35%)

Ασχετο αλλα τωρα που συζηταμε για κοινωτικους ξενους ποιος πιστευετε οτι θα φυγει του χρονου? Απο Νικολας Κετσμαν Σαρας (ενταξει για Πεκο Μπατιστ Σερμαντινι δεν συζηταμε...)

Παντως μονο το συμβολαιο του Σαρας ληγει.



Εγω πιστευω πως θα φυγει ο Κετσμαν και αν δε βελτιωθει θα φυγει και ο Νικολας!Για τον Σαρας δε ξερω ακομη,έχω μια ελπιδα οτι θα ειναι ο παιχτης που θα μας δωσει το ευρωπαϊκο φετος!Θα δουμε... rolleyes.gif
lakersdynasty
Εγω βασικα σκεφτομαι οτι θα προχωρησει και καποια Ελληνοποιηση του χρονου...

Τωρα θαναι ο Μπατιστ, θαναι ο Σερμαντινι σε "στυλ Τσακαλιδη" ισως ελευθερωθει καποια θεση και με αυτο τον τροπο...

Μπορει να κανω λαθος αλλα τον Κετσμαν οσο και να τον κραζουμε ωρες ωρες οχι οτι δεν θελει αλλα οτι δεν μπορει δεν πιστευω οτι θα φυγει του χρονου.

Και ο λογος ειναι...ο Μητσος. tongue.gif

Μπορει να παιξει καλη αμυνα αλλα και να μην παιξει σε καποιο παιχνιδι τον εχω δει να κανει τα πιο χρησιμα φαουλ που εχω δει στην ζωη μου...Ενταξει ωρες ωρες ο ζηηλος του ειναι υπερμετρος και μπορει να κανει καποιο χαζο φαουλ στις περιστροφες, αλλα αν δεν βρεθει κατι εξαιρετικο σε αμυνα και επιθεση μαζι σε εν παικτη πιστευω οτι θα μεινει.

Επισης παρακληση προς τον Ζοτς. Σε παρακαλω οτι και να γινει φετος του χρονου "ψηλωσε" την ομαδα στην περιφερεια.

Αν θα ερθει αλλος παικτης να ειναι 1,97 η πιο ψηλος...Διαθεση εχουν οι παικτες μας για αμυνα αλλα με 3 παικτες 1.93 οσο και να προσπαθησει πολλοι αντιπαλοι βλεπουν καθαρα και που να σουταρουν και που να πασαρουν ειτε υπαρχει παικτης μπρωστα τους ειτε οχι....
a bullet for your head
Για τον Τεπιτς,εχω αναφερθει κ εγω ουκ ολιγες φορες..σαν αντι-Κετσμαν θα ηταν οτι πρεπει..
Πιστευω οτι του χρονου θα αποχωρησει ο Σαρας,ενω αν συνεχισει να μην πειθει ο Νικολας,θα παρει κ αυτος την ''αγουσα''..
Αν δεν φυγει του χρονου ο Σερμαντινι,το ενδιαφερον της υποθεσης θα ηταν πως θα λειτουργησει το ροτεισον στην θεση 5..
Καλως η' κακως,ειναι ταλαντουχος,θα εχει 1 χρονο ''προπαρασκευη'' κ πρεπει κ αυτος να παιξει..δεν θα αποκλεισω το σεναριο να δοθει δανεικος για να ψηθει..
lakersdynasty
Τον Σερμαντινι δεν τον βλεπω να φευγει γιατι και οι σκαουτερς περιμενουν να δουν κατι στο γηπεδο για να κανουν περετερω κινησεις για εναν παικτη και φετος τα δειγματα ειναι και θα ειναι μηδαμηνα...οποτε με αυτη την λογικη τον βλεπω να μενει χωρις να αποκειω τιποτα φυσικα...

Ο Νικολας φαινεται λογω αποδωσης ο πρωτος υποψηφιος και καλα θα κανει πανω απο ολα για τον εαυτο του και τα μελλοντικα του συμβολαια να σταματησει να ειναι κακος...

Ο Σαρας ειναι αινιγμα...Οι Γιαννακοπουλοι θα θελουν να τον κρατησουν...ο ιδιος ομως δεν μπορω να ξερω τι σκεφτεται...

Το ξερω οτι το εχουμε ξανασυζητησει και εχουμε διαπιστωσει οτι ειναι περισσοτερο 5αρι αλλα μηπως ο Ζοτς προετοιμαζει λογω προσοντων τον Σερμαντινι και για να παιζει 4αρι σε καταστασεις δυδιμων πυργων?

Θα ηταν μεγαλο πλεονεκτημα αυτο. Οκ ειναι 2.16 θα εχει και τα μειονεκτηματα του αλλα θα εχει και αρκετα πλεονεκτηματα. Εχει καλη κινηση μακρια απτο καλαθι και εχει και καλο σουτ (χωρις να το εχει αποδειξει ακομα σε υψηλο επιπεδο εννοειται...)
Johny
QUOTE(a bullet for your head @ Jan 30 2009, 12:46 ) *
Για τον Τεπιτς,εχω αναφερθει κ εγω ουκ ολιγες φορες..σαν αντι-Κετσμαν θα ηταν οτι πρεπει..
Πιστευω οτι του χρονου θα αποχωρησει ο Σαρας,ενω αν συνεχισει να μην πειθει ο Νικολας,θα παρει κ αυτος την ''αγουσα''..
Αν δεν φυγει του χρονου ο Σερμαντινι,το ενδιαφερον της υποθεσης θα ηταν πως θα λειτουργησει το ροτεισον στην θεση 5..
Καλως η' κακως,ειναι ταλαντουχος,θα εχει 1 χρονο ''προπαρασκευη'' κ πρεπει κ αυτος να παιξει..δεν θα αποκλεισω το σεναριο να δοθει δανεικος για να ψηθει..



ε ναι ας στειλουμε τον Σερμαντινι στο Μαρουσι να ψηθει,αφου ο Μαυροκεφαλιδης θα γυρισει στον ΟΣΦΠ!Ακομη ο Σερμαντινι δε κανει για ομαδα επιπεδου ΠΑΟ.Απο τους ξενους οι μονοι σιγουροι αυτη τη στιγμη πως θα συνεχισουν και του χρονου ειναι ο Πεκοβιτς και ο Μπατιστ.Για Σαρας,Κετσμαν και Νικολας πολλα θα εξαρτηθουν στο τελος της περιοδου.
silversurfer
Ο Σάρας θα μας κουνήσει μαντήλι 99%.. Θα πάει στο σπιτάκι του στην Βαρκελώνη κ στο μαγαζάκι του κ σε 10 χρόνια θα πηγαίνουμε για τουρισμό εκεί κ θα μας κερνάει σφηνάκια πίσω από τη μπάρα smiley.gif
Αλήθεια πάντως δε βλέπω να μένει!

Ο Κέτσμαν είναι χρήσιμος γιαυτό που κάνει κ το καλό είναι ότι δε θα γκρινιάξει ποτέ! Οπότε αν αναλογιστούμε ότι δεν γίνεται να έχουμε 12 αστέρες τότε δε θα ήταν κακό να μείνει..

Ο Νίκολας τέλος πιστεύω ότι θα φύγει αλλά Ουίνστον αν συνεχίσει έτσι, ή θα μείνει αν ανέβασει λίγο απόδωσει κ του χρόνου θα παίξει σαφώς καλύτερα, κάτι σα τον Σάρας δλδ που πέρυσι μας απογοήτευσε κ φέτος βγάζει μάτια (σταμάτα σε παρακαλώ όμως να γκρινιάζεις συνέχεια στους διαιτητές)
Marciulionis
Άντε τώρα που θα διώξουν το Γκριρ να τον πάρουμε στη θέση του Νικολάς!

Του χρόνου θεωρώ ότι εκτός συγκλονιστικού απροόπτου ο Σάρας θα μας αποχαιρετίσει.

Ο Σερμαντίνι είναι αίνιγμα για μένα άλλα μάλλον για να μη παίζει σημαίνει ότι αποκτήθηκε περισσότερο για τις προπονήσεις όπως κάποτε ο Φέμερλινγκ...
Johny
Πιστευετε πως αμα ο Σαρας μας δωσει την Ευρωλιγκα φετος πως θα κουνησει μαντηλι?Απιθανο το θεωρω!Που θα βρει καλυτερα?Θα του σκασει ο Παυλαρας 2.5 εκ ευρω(αποκλειεται να βρει αλλου παραπανω) και θα μεινει!Ο Σαρας ειναι ο μονος που μπορει να αλλαξει τη ροη ενος αγωνα και το προβλεψιμο στυλ επιθεσης του ΠΑΟ!Γι'αυτο το λογο πιστευω πως δε παει πουθενα!Εκτος και αμα αποτυχουμε φετος!
vastravoud
QUOTE(lakersdynasty @ Jan 30 2009, 13:32 ) *
Μπορει να κανω λαθος αλλα τον Κετσμαν οσο και να τον κραζουμε ωρες ωρες οχι οτι δεν θελει αλλα οτι δεν μπορει δεν πιστευω οτι θα φυγει του χρονου.

Και ο λογος ειναι...ο Μητσος. tongue.gif


Τι εννοείς ακριβώς;

QUOTE
Επισης παρακληση προς τον Ζοτς. Σε παρακαλω οτι και να γινει φετος του χρονου "ψηλωσε" την ομαδα στην περιφερεια.

Αν θα ερθει αλλος παικτης να ειναι 1,97 η πιο ψηλος...Διαθεση εχουν οι παικτες μας για αμυνα αλλα με 3 παικτες 1.93 οσο και να προσπαθησει πολλοι αντιπαλοι βλεπουν καθαρα και που να σουταρουν και που να πασαρουν ειτε υπαρχει παικτης μπρωστα τους ειτε οχι....


Ακριβώς! Τη χρονιά του τριπλ κράουν πολλές φορές παίζαμε με Διαμαντίδη - Χατζηβρέττα - Σισκάουσκας, όπου ο Μήτσος είναι ο .....κοντύτερος της παρέας. O Σπανούλης άριστα μπορεί να μαρκάρει κοντούς και γρήγορους παίκτες, ωστόσο ο Σάρας είναι αδύναμος κρίκος.

Οι 100% σίγουροι περιφερειακοί για του χρόνου είναι:

Διαμαντίδης (αυτό έλειπε άλλωστε tongue.gif)
Σπανούλης (έχει συμβόλαιο, είναι και σε πολύ καλή ηλικία)
Περπέρογλου

Δε με χαλάει να μεινει ο Σάρας, αλλά φυσικά ουτε κατά διάννοια με το παρόν συμβόλαιο.
Ο Ντρου είναι περίπτωση ρε γαμώτο.... Μου αρέσει σαν παίκτης, αλλά δεν προσαρμόζεται sad.gif

Υπάρχει περίπτωση επιστροφής Σισκάουσκας;

Dream Roster περιφέρειας, με ή χωρίς Σάρας:
Μήτσος, Σπανουλης, Σισκάουσκας(η γενικά πολύ βαρβάτο τριάρι) - Η δυνατή τριπλέτα
Νίκολας ή Σάρας (όποιος μείνει) - Περπέρογλου - οι καλές λύσεις
Βεργίνης - Χατζηβρέττας(η Κέτσμαν) - οι ρολίστες

Ένα τέτοιο τρελλό ρόστερ θα μας έδινε τη δυνατότητα να παίζουμε κατά βουληση είτε ορθολογιστικά(με 1,2,3 φυσιολογικές θέσεις), είτε με τρεις κοντούς, είτε ακόμα και με μια πολύ ψηλή πεντάδα (Μήτσος, Σισκα, Περπέρογλου), αν το "βαρβάτο" τριάρι είναι και καλός χειριστής.

Ονειρεύομαι, ε;
a bullet for your head
QUOTE(Marciulionis @ Jan 30 2009, 13:58 ) *
Ο Σερμαντίνι είναι αίνιγμα για μένα άλλα μάλλον για να μη παίζει σημαίνει ότι αποκτήθηκε περισσότερο για τις προπονήσεις όπως κάποτε ο Φέμερλινγκ...

Δεν νομιζω οτι ειναι ετσι..
Ο Σερμαντινι ειναι μολις 20 ετων κ φερελπις..ηρθε στην ομαδα χωρις να μετασχει στην προετοιμασια κ ενω η ομαδα διαθετει στο 5 τους Μπατιστ,Πεκοβιτς.
Αν συνετρεχε συγκυρια τραυματισμου-σμων των 2 παραπανω,τοτε ο Ζοτς θα αναγκαζοταν να τον ριξει στα βαθια..κατι που ευλογα δεν εχει κανει ως τωρα..
Θεωρειται απ τα καλυτερα ταλεντα στην θεση που αγωνιζεται κ τονισα οτι πρεπει να εξευρεθει μια λυση προκειμενου να ''γραψει χιλοιμετρα''..ισως κ ενας δανεισμος σε ομαδα της Α1,με τον ορο να παιζει 25' τουλαχιστον,δεν θα ηταν κ ασχημη ιδεα..ο Αρης ας πουμε,ξεκινησε την σεζον χωρις καθαρο σεντερ κ ευελπιστει να του δωσει λυσεις ο 32 χρονος Μπετς που ηταν ανενεργος τοσους μηνες κ το μονο προσφερομενο συμβολαιο που ειχε στα χερια του ηταν απο μια ομαδα Β' κατηγοριας στην Κινα..
lakersdynasty
@vastravoud

Εννοω αυτο που σχολιαζεις μετα την δευτερη παραθεση...οτι ο Κετσμαν ειναι ισως ο μονος μαζι με τον Χατζιβρεττα ο οποιος μπορει να αναλαβει να μαρκαρει ενα αρκετα ψηλο ασσο και να τον δυσκολεψει πραγματικα και να παιξει καλη περιφερειακη αμυνα αλλα να κανει και εξυπνα φαουλ.

Του Δημητρακη του εχει βγει η γλωσσα και σερνεται στα πατωματα. Οποτε παικτες οπως ο Κετσμαν ειναι πολιτιμοι.

Εγω θα ελεγα να μην ονειρευομαστε επιστροφες μεγαλων παικτων. Καποτε ονειρευομασταν επιστροφη του Ντεγιαν οι Γιαννακοπουλοι ηθελαν με τα χιλια αλλα ο Ζοτς πολυ σωστα σκεφτηκε οτι ετσι κι αλλιως η δευτερη φορα αποκλειεται να ειναι οπως η πρωτη.

Το ιδιο πιστευω οτι θα γινει και με τον Σισκαουσκας. Ο Ζοτς ειχε βριστει με τον μανατζερ του γιατι παιζανε παιχνιδακια αφηνοντας τον ΠΑΟ να πιστευει οτι θα μεινει αλλα και αυτο να μην υπηρχε και να δηλωσε καποια στιγμη στις αρχες οτι ισως να γυρισει δεν θα το θεωρουσαν σωστο να γινει.

Ας ερθει καποιος αλλος στην θεση του που να εχει αυτα που ζηταμε και ας μην ειναι τοσο καταξιωμενος οπως ο Σισκα.

Οποτε υιοθετω την σκεψη σου μονο που στο σημειο που αναφερεται ο Σισκα θα προτιμησω την παρενθεση:

QUOTE
(η γενικά πολύ βαρβάτο τριάρι)


tongue.gif
a bullet for your head
QUOTE(vastravoud @ Jan 30 2009, 14:14 ) *
Υπάρχει περίπτωση επιστροφής Σισκάουσκας;

Dream Roster περιφέρειας, με ή χωρίς Σάρας:
Μήτσος, Σπανουλης, Σισκάουσκας(η γενικά πολύ βαρβάτο τριάρι) - Η δυνατή τριπλέτα
Νίκολας ή Σάρας (όποιος μείνει) - Περπέρογλου - οι καλές λύσεις
Βεργίνης - Χατζηβρέττας(η Κέτσμαν) - οι ρολίστες

Αν δεν κανω λαθος,του Σισκα ληγει το συμβολαιο του το καλοκαιρι.
Η δικη μου εκδοχη για το περιφερειακο ροστερ:
Διαμαντιδης,Σπανουλης,Σατο
Βεργινης,Τζαμπερ,Τεπιτς,Περπερογλου
vastravoud
QUOTE(lakersdynasty @ Jan 30 2009, 14:32 ) *
@vastravoud

Εννοω αυτο που σχολιαζεις μετα την δευτερη παραθεση...οτι ο Κετσμαν ειναι ισως ο μονος μαζι με τον Χατζιβρεττα ο οποιος μπορει να αναλαβει να μαρκαρει ενα αρκετα ψηλο ασσο και να τον δυσκολεψει πραγματικα και να παιξει καλη περιφερειακη αμυνα αλλα να κανει και εξυπνα φαουλ.

Του Δημητρακη του εχει βγει η γλωσσα και σερνεται στα πατωματα. Οποτε παικτες οπως ο Κετσμαν ειναι πολιτιμοι.


Α ναι, από αυτή την άποψη συμφωνώ απόλυτα.

Όχι βέβαια ότι δεν την κάνει καλά αυτή τη δουλειά ο Μήτσος, χτες του Τέπιτς του έβγαλε την Παναγία. Το "σέρνεται" είναι σχετικό, εννοούσα ότι στο τέλος είχε κουραστεί, όχι ότι γενικά σέρνεται ο Μήτσος smile.gif

QUOTE
Εγω θα ελεγα να μην ονειρευομαστε επιστροφες μεγαλων παικτων. Καποτε ονειρευομασταν επιστροφη του Ντεγιαν οι Γιαννακοπουλοι ηθελαν με τα χιλια αλλα ο Ζοτς πολυ σωστα σκεφτηκε οτι ετσι κι αλλιως η δευτερη φορα αποκλειεται να ειναι οπως η πρωτη.


Δέχομαι λοιπόν να ενσωματώσουμε μόνο το εντός παρενθέσεως: "μεγάλο τριάρι". Αν μάλιστα είναι και καλός χειριστής και μπορεί ενίοτε να κατεβαίνει και στο "2" θα μας δίνει και τακτικές επιλογές που ανέφερα πριν.

Δε γνώριζα τα περί βρισίματος του Ζοτς με τον μάνατζερ, οπότε πάω πάσο. Χαίρομαι πάντως που η ομήγυρη σε γενικές γραμμές συμφωνεί smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.