Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ - Μεταγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
apkat
QUOTE(rchos7 @ Mar 25 2008, 00:49 ) *
σοβαρα τωρα.ειναι αλλο να διαφωνεις με εναν με δυο η και με ολους και δεν υπαρχει κανενα προβλημα σε αυτο.το να εισαι διαρκως στην τσιτα και να αρπαζεσαι για το οτιδηποτε δεν ειναι καλο.δεν βοηθα την ατμοσφαιρα στο φορουμ!κουραζει.


+1
Consultant
QUOTE(Flash @ Mar 25 2008, 00:39 ) *
Τίποτα δεν κατάλαβες φίλε μου. Εγώ μίλησα μόνο για τον τρόπο που έγραψες αυτό που έγραψες και όχι για την ουσία. Και τον όρο καφενειακά τον χρησιμοποίησα ακριβώς γιατί μίλησες για καφεδάκι στο Τζινόμπιλι και για κανένα άλλο λόγο. Τα συναισθήματα μας καλό θα είναι να τα περιορίζουμε ώστε να μην θίγουμε κατά οποιονδήποτε τρόπο τους συνομιλητές μας. Αλλιώς και ο Τζινομπιλι εφόσον ισχυριστεί ότι θύμωσαι τότε δικαιολογείται ο τρόπος που σου απευθυνθηκε συμφωνα με το δικό σου συλλογιστικό.
Τέλος εγώ δε δικαιολόγησα τίποτε. Απλά ερμήνευσα και φυσικά η κάθε ερμηνεία είναι υποκειμενική. Δεν κάνω διαχωρισμό των στοιχειωδών καθώς λογίζομαι αστοιχείωτος.
Σταματάω εδώ, άλλωστε δεν είμαι moderator.

Ο τροπος που εγραψα σε καθε περιπτωση αφορα μια ομαδα,οχι εναν ξενο ανθρωπο και συγκεκριμενα εμενα.Αυτο απ'οτι βλεπω εχεις την αντιληψη να το καταλαβεις.Αμα θυμωνει καποιος δημοσια,καλυτερα να καθεται σπιτι του απο το να μας ενοχλει εδω περα.Το ιδιο ισχυει και για μενα ασφαλως.Δεν θα σταματησω ποτε να λεω τα συναισθηματα μου για τον Παο,αυτο που θα κοψω μαχαιρι αν ποτε συμβει ειναι να προσβαλλω εναν συνομιλητη μου και ζηταω συγγνωμη εαν το εχω κανει ηδη σε καποιον.Νομιζω οτι πλεον ειμαι απολυτα εναρμονισμενος με τους κανονες του φορουμ.Πιστευω οτι αυτοι που θελουν να ξεσπασουν για τις αποψεις του εκαστοτε,δεν ανηκουν σε καμμια περιπτωση σε αυτο εδω το φορουμ,και πρεπει να ειναι πολλοι αυτοι..
Consultant
QUOTE(Rondo @ Mar 25 2008, 00:49 ) *
Εννοείται ότι έχεις το δικαίωμα να εκφράζεις τις απόψεις σου για οποιοδήποτε τόπικ θες όπως και ο καθένας μας άλλωστε απλά διαφωνώ με τις απόψεις σου και τον τρόπο που τις εκφράζεις...Νομίζω πως είναι δικαίωμά μου...

Και εσυ εχεις απολυτο δικαιωμα να διαφωνεις με τις αποψεις μου,αλλωστε η διαφορετικοτητα των αποψεων ενισχυει τη ποιοτητα.Δεν με ενδιαφερει αν σε ενοχλει ο τροπος μου,ο καθενας κανει οτι νομιζει.Αλλωστε δεν θα μου πεις την αποψη σου σε μια σημαντικη στιγμη της ζωης μου,γιατι να με ενδιαφερει η αποψη σου και τωρα; peace.gif
Consultant
QUOTE(rchos7 @ Mar 25 2008, 00:49 ) *
24.gif καλο!
σοβαρα τωρα.ειναι αλλο να διαφωνεις με εναν με δυο η και με ολους και δεν υπαρχει κανενα προβλημα σε αυτο.το να εισαι διαρκως στην τσιτα και να αρπαζεσαι για το οτιδηποτε δεν ειναι καλο.δεν βοηθα την ατμοσφαιρα στο φορουμ!κουραζει.

Tι να κανουμε βρε συ,αφου τωρα τελευταια ειχαμε διακοπες ρευματος στα ονειρα του Παο.Ειχαμε πελατεια,φυσιολογικο δεν ειναι; smiley.gif
Ginobili
QUOTE(apkat @ Mar 24 2008, 22:49 ) *
Μιλαμε για τα υπερογκα ποσα που ξοδευτηκαν..Θεωρω οτι με αυτα τα λεφτα λοιπον ο Παο και τον Βουισιτς επαιρνε αλλα ακομα κι ετσι να δεν τα καταφερνε θα μπορουσε να παρει σιγουρα τον σαντιαγκο..Και φυσικα θα μπορουσε να φερει και παικτη απο Αμερικη..Ο Γουντς ασχημα θα ηταν;;

Και ξαναλεω οτι εγω καταλαβαινω οτι ο Ζοτς εν τελει δεν κινηθηκε για καποιο πενταρι εκτος του Βουισιτς γιατι δεν γουσταρει τοσο αυτους τους παικτες στην ομαδα του..Αλλωστε τετοιο παικτη-κλασσικο δυνατο 5αρι που να κανει την διαφορα- εχει να δει ο Παο απο την εποχη του Ρεμπρατσα

Βρε συ..συμφωνώ σε αυτά..αλλά αυτά τα βλέπουμε κατόπιν εορτής...Ποιός να περίμενε ότι ο Τομάσεβιτς θα έμενε σχεδόν όλη την χρονιά έξω...και ταυτόχρονα..θα χάναμε τον Τσαρτσαρή στους 2 πιο κρίσιμους μήνες..και ταυτόχρονα..ο πολλά υποσχόμενος για τον τρόπο παιχνιδιού του-φιλοσοφία Ομπράντοβιτς, Ζίζιτς...θα παρουσιαζόταν..χειρότερος και από τον Γιαφτόκας??? w00t.gif w00t.gif w00t.gif Και στο κάτω κάτω...τα 2 τελευταία ευρωπαικά που πήρε ο Ζότς..τα πήρε με βασικούς ψηλούς τον Μίντλετον και τον Μπατίστ...(εντάξει..έπαιξε και ο πιτσιρικάς παπαδόπουλος στην Μπολόνια..αλλά τότε έγειναν πολλά παράξενα πράγματα...το σηκώσαμε με τον Μποντιρόγκα στο 4... icon_drunk.gif )

Τώρα...με τα λεφτά του Σάρας..που λές,τον Βούισιτς δεν τον έπαιρνε..γιατί θυμάσαι πόσο ανένδοτος ήταν ο "σατανάς" Μιζράχι...(βάλε και την γυναίκα του Βούισιτς...)..
Σίγουρα θα μπορούσαμε να πάρουμε άνετα έναν Σαντιάγκο..ή έναν Γούντς.Συμφωνώ σε αυτό που λές.Αλλά αν σου λέγανε τότε...θές τον Γιασικεβίτσιους+Τομάσεβιτς+Ζίζιτς...ή τον Σαντιάγκο+Βούγιανιτς...??Η πλειοψηφία των Παναθηναικών τότε θα λέγαμε το 1ο...και η πλειοψηφία των Ολυμπιακών το 2ο.. Μην ξεχνάς και το τι γκρίνια έπεφτε...για το πόσο θα τραβάει όλην την οργάνωση μόνος του ο Διαμαντίδης...
Igor
QUOTE
Βρε συ..συμφωνώ σε αυτά..αλλά αυτά τα βλέπουμε κατόπιν εορτής...Ποιός να περίμενε ότι ο Τομάσεβιτς θα έμενε σχεδόν όλη την χρονιά έξω...και ταυτόχρονα..θα χάναμε τον Τσαρτσαρή στους 2 πιο κρίσιμους μήνες..και ταυτόχρονα..ο πολλά υποσχόμενος για τον τρόπο παιχνιδιού του-φιλοσοφία Ομπράντοβιτς, Ζίζιτς...θα παρουσιαζόταν..χειρότερος και από τον Γιαφτόκας??? Και στο κάτω κάτω...τα 2 τελευταία ευρωπαικά που πήρε ο Ζότς..τα πήρε με βασικούς ψηλούς τον Μίντλετον και τον Μπατίστ...(εντάξει..έπαιξε και ο πιτσιρικάς παπαδόπουλος στην Μπολόνια..αλλά τότε έγειναν πολλά παράξενα πράγματα...το σηκώσαμε με τον Μποντιρόγκα στο 4... )


Στο Φ4 της Αθηνας επαιξε και λιγο ο Τομασεβιτς....... tongue.gif

Ενω περυσι το σηκώσαμε με τον Σισκα στο 4..



smiley.gif
apkat
Με μια διαφορα οτι εγω και συ δεν ειμαστε προπονητες..Και το τι θα λεγαμε εμεις το καλοκαιρι δεν εχει σημασια..

Σημασια εχει οτι με Τομασεβιτς ετσι κι αλλιως επιφοβο λογω καταστασης και ηλικιας για τραυματσιμους ηταν επιφοβο να μην κοιταξεις για αλλον εναν ψηλο και να αντ'αυτου να δωσεις 4 εκ για εναν παικταρα που ομως δεν ταιριαζει ιδιαιτερα στην ομαδα σου(λογω του ροστερ που ηδη ειχες)..Και πριν τον σαρας να θυμισω οτι ειχατε ηδη παρει σπανουλη και ειχατε και Βουγιανιτς..

Στις θεσεις λοιπον 1-2 ηταν οι:Σαρας Μητσος Σπανουλης Βουγιανιτς Μπετσιροβιτς Χατζηβρετας

και στις θεσεις 4-5 οι: Μπατιστ Ντικουδης Ζιζιτς Τομασεβιτς Τσαρτσαρης

Συγκρινε την δυναμικη των θεσεων.Και χωρις να ξερουμε οτι ο παο θα εχει τοσα προβληματα τραυματισμων(που στοιχισαν σιγουρα) η ανισορροπια ειναι μεγαλη..



Ολα αυτα γιατι τα λεω;;Γιατι οπως ειπα εξ'αρχης απλα πιστευω οτι ο Ζοτς τοσα χρονια εμαθε χωρις βαρβατο(βαρυ κορμι με πρωταγωνιστικο ρολο) πενταρι και πλεον αποφευγει να εχει τετοιους παικτες..Αυτο ειναι ζητημα προπονητη.Ετσι του αρεσει να χτιζει τις ομαδες του.Δεν ειναι κατακριτεο.Αλλωστε τα αποτελεσματα τον δικαιωνουν αλλα φετος αυτη του η εμμονη ειναι που τον καταστρεψε..


Στο Φ4 της Αθηνας δεν επαιξε λιγο ο Τομασεβιτς(δεν μιλαω χρονικα).Αντιθετως ηταν απο τους πιο σημαντικους παικτες για τον παο..
Ginobili
QUOTE(Igor @ Mar 24 2008, 23:27 ) *
[i]Στο Φ4 της Αθηνας επαιξε και λιγο ο Τομασεβιτς....... tongue.gif


smiley.gif

Καμία αντίρρηση...αλλά και πάλι ο Τομάσεβιτς δεν θεωρούταν σε καμία περίπτωση κανάς βαρβάτος ψηλός..τύπου Ρέμπρατσα,Ράτζα,Βράνκοβιτς,Βούισιτς..ούτε καν Σκόλα...ούτε καν Σόφο..ούτε καν Σπλίτερ...για να μην πω και Σαντιάγκο..
Ginobili
QUOTE(apkat @ Mar 24 2008, 23:29 ) *
Στις θεσεις λοιπον 1-2 ηταν οι:Σαρας Μητσος Σπανουλης Βουγιανιτς Μπετσιροβιτς Χατζηβρετας

και στις θεσεις 4-5 οι: Μπατιστ Ντικουδης Ζιζιτς Τομασεβιτς Τσαρτσαρης

1)Για τον Ομπράντοβιτς...για να μην πώ...γενικά στο σύγχρονο μπάσκετ..δεν υπάρχουν θέσεις 2 και 3... το 2 και 3 μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για να χαρακτηρίσεις τεχνικά,σωματικά,μπασκετικά έναν παίκτη..τίποτα παραπάνω....Στην περιφέρεια ανήκουν όλοι. Πλέον υπάρχουν οι 3 κοντοί και οι 2 ψηλοί....για να μην πούμε..παίκτες που παίζουνε με πρόσωπο και παίκτες που παίζουνε με πλάτη.

2)Οι ψηλοί του ΠΑΟ..σε σύγκριση με πέρσι..έμειναν οι ίδιοι..με αντικατάσταση του "άχρηστου" Γιαφτόκας από τον Ζίζιτς...σίγουρα ούτε ο Ζότς,ούτε κανείς οπαδός του Παναθηναικού θα ήλπιζε ο Τομάσεβιτς να κάνει ίδια χρονιά με πέρσι...αλλά το να μην τον έχεις καθόλου για όλη την χρονιά..είναι εντελώς διαφορετικό...
Και μην ξεχνάμε και κάτι...ο Ζίζιτς φέτος είχε μια προσωπική ατυχία...(ακόμα και ο Πάντιους που έβγαζε μάτια για μια χρονιά με τον Άρη..μετά χάθηκε στην εξέλιξη όταν του συνέβη το ίδιο).Και γιατί το λέω αυτό??? Καλά...ας πούμε απέτυχε ο Ζίζιτς,δεν μπορεί να προσαρμοστεί στα συστήματα του Ζότς...απέτυχε και ο Ζότς που τον διάλλεξε....αλλά εδώ μιλάμε για χτυπητά πράγματα....ο άνθρωπος ούτε βολές δεν βάζει(17/17 ρεκόρ Ευρωλίγκας)...μέχρι και λέι άπ χάνει...!! w00t.gif w00t.gif Καμία σχέση με τον περσινό Ζίζιτς.

Αυτό που θα ήθελα να προσθέσω είναι ότι ο Ζότς δεν έμαθε να παίζει με τέτοια κοντά σχήματα..τα τελευταία χρόνια...επειδή δεν του αρέσουν οι βαρβάτοι ψηλοί,με πρωτοβουλίες...πολύ απλά...δεν μπόρεσε να έχει τέτοιους ψηλούς.Δηλαδή μέχρι το 2001 του άρεσαν οι ψηλοί τύπου Ρέμπρατσα,Σαμπόνις,Ντίβατς,..και μετά άλλαξε τροπάριο??? Αν ήταν έτσι...γιατί στην σε Ολυμπιάδα και ευρωμπάσκετ έπαιρνε στην Εθνική τα θηρία και δεν βολευόταν με τον Γκούροβιτς?? Θα φοβόταν τις βεντέτες μην τον κράξουν???? Από αυτά ο Ζότς..έχει δίξει να μην ιδρώνει το αυτί του..(Ρέμπρατσα στον ΠΑΟ)...απεναντίας....
Αλλά εδώ υπάρχει τέτοια ξηρασία στο ΝΒΑ στου ψηλούς..που βγάζουν #1 ντράφτ Μίλισιτς...Μπαργκιάνι..Κόμπε Μπράουν.....εδώ ο Ομπέρτο παίρνει δακτυλίδι με τους Σπέρς,έχωντας ρόλο στην ομάδα..ποιός ο Ομπέρτο.. w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif ...εδώ παίζει ακόμα ο Μουτόμπο στα 45 του....Από το 2001 και μετά...στην Ευρώπη δεν έχει βγεί κάτι που να προσεγγίζει κλάση Βούισιτς+Σκόλα.
PARISINOS
QUOTE(Ginobili @ Mar 25 2008, 00:34 ) *
Καμία αντίρρηση...αλλά και πάλι ο Τομάσεβιτς δεν θεωρούταν σε καμία περίπτωση κανάς βαρβάτος ψηλός..τύπου Ρέμπρατσα,Ράτζα,Βράνκοβιτς,Βούισιτς..ούτε καν Σκόλα...ούτε καν Σόφο..ούτε καν Σπλίτερ...για να μην πω και Σαντιάγκο..


Τελειως ακυρο και δεν εχει και ιδιαιτερη σημασια, αλλα ο υγιης τομασεβιτς, κατι σπλιττερ και σαντιαγκο τους εχει για πρωινο...
Ginobili
QUOTE(PARISINOS @ Mar 25 2008, 01:22 ) *
Τελειως ακυρο και δεν εχει και ιδιαιτερη σημασια, αλλα ο υγιης τομασεβιτς, κατι σπλιττερ και σαντιαγκο τους εχει για πρωινο...

Δυστηχώς ο 35χρονος πλέον Τομάσεβιτς..και υγειής να είναι...υστερεί κατά πολύ του Σπλίτερ και του Σαντιάγκο...
Πέρσι στο φάιναλ4 παρέδωσε πνεύμα....
apkat
Ωραια λοιπον στις θεσεις τις περιφερειας υπαηρχαν ολοι αυτοι που προανεφερα συν τους Ουινστον και περπερογλου και στην ρακετα αυτοι που εγραψα..Και παλι η συγκριση ειναι σαφως εις βαρος της ρακετας..

Αφου ρε συ δεν εχει προβλημα να παρει ενα καλο πενταρι σε ξαναρωταω γιατι δεν χτυπησε καποιον απο την Αμερικανικη αγορα που προφανως θα μπορουσε να βρει;;Γουντς η Μορις δηλαδη δεν θα εκαναν σε μια ομαδα με το υλικο του Παο;;Η απαντηση για μενα ειναι οτι προφανως και θα εκαναν..Αλλα αυτοι οι παικτες δεν του ταιριαζουν πλεον..Σιγουρα ο Βουισιτς επειδη ειναι αλλου τυπου ψηλος θα του εκανε ομως αληθεια μπορεις να φανταστεις τον σαντιαγκο να τα πηγαινει καλα σε αυτον τον παο;;


Εν τελει η κουβεντα δεν εχει νοημα αφου δεν εχω καταλαβει ακομα αν διαφωνεις μαζι μου η δεν καταλβαινεις τι θελω να πω..Σε καθε περιπτωση ο καθενας ειπε οτι ειχε να πει so that's enough for me.. biggrin.gif

Υ.Γ:Μια τελευταια παρατηρηση..Για τον Σισκα ο χαρακτηρισμος 3αρι δεν τον προσδιοριζει απολυτα;;Μπορεις να τον πεις δυαρι;;Αντιστροφα τον ματσε μπορεις να τον πεις 3αρι;;Το οτι μπορει να συνυπαρχουν στις θεσεις της περιφερειας 3 ασσοι η ενας ασσος και 2 2αρια η γενικα διαφοροι συνδιασμοι δεν σημαινει οτι οι θεσεις εχουν εκλειψει εντελως..
enypnio
τον Γούντς κσι υον Μόρις τους λες καθαρά πεντάρια?

να πεις τον Χάτσον να το καταλάβω (αλλά κι αυτό είναι με τους τραυματισμούς ...)

ο μόρις πολύ καλός παίχτης αλλά δεν νομίζω να έλινε το πρόβλοημα του παο

ο γούντς δεν τον έχω δει αρκετά

έναν λαβρίνοβιτς έπρεπε να πάρει ο ΠΑΟ ή τον ΦΩΤΣΗ πίσω
Marciulionis
QUOTE(Consultant @ Mar 25 2008, 00:51 ) *
Ο τροπος που εγραψα σε καθε περιπτωση αφορα μια ομαδα,οχι εναν ξενο ανθρωπο και συγκεκριμενα εμενα.Αυτο απ'οτι βλεπω εχεις την αντιληψη να το καταλαβεις.Αμα θυμωνει καποιος δημοσια,καλυτερα να καθεται σπιτι του απο το να μας ενοχλει εδω περα.Το ιδιο ισχυει και για μενα ασφαλως.Δεν θα σταματησω ποτε να λεω τα συναισθηματα μου για τον Παο,αυτο που θα κοψω μαχαιρι αν ποτε συμβει ειναι να προσβαλλω εναν συνομιλητη μου και ζηταω συγγνωμη εαν το εχω κανει ηδη σε καποιον.Νομιζω οτι πλεον ειμαι απολυτα εναρμονισμενος με τους κανονες του φορουμ.Πιστευω οτι αυτοι που θελουν να ξεσπασουν για τις αποψεις του εκαστοτε,δεν ανηκουν σε καμμια περιπτωση σε αυτο εδω το φορουμ,και πρεπει να ειναι πολλοι αυτοι..



Μόλις ζήτησες συγγνώμη από το Τζινόμπιλι για τους προσβλητικούς χαρακτηρισμους (σε δημόσιο φόρουμ δεν χρειάζεται να είσαι δικηγόρος για να σε ενοχλούν), παραδέχτηκες ότι πολλά σου ποστ δεν ήταν εναρμονισμένα με το κλίμα του φόρουμ και υποσχέθηκες αλλαγή? Αν ναι +10000000!

Στο θέμα μας ο Γουντς δεν είναι 5άρι σε καμία περίπτωση και για 4άρι στη επίθεση παίζει πολύ μακριά από τη ρακέτα και παίζει μόνο με πρόσωπο στο καλάθι. Θα συμφωνήσω με το σχόλιο ότι ένα Λαβρίνοβιτς θα ήθελε ο ΠΑΟ. Θα επιμείνω όμως ότι ένας καλός παίκτης στη θέση 4 παράλληλα με δεδομένους τους επαναλαμβανόμενους τραυματισμούς Μπατίστ, Τσαρτσαρή θα ήταν ιδανικός συνδυασμός δίνοντας ουσιαστικό βάθος στο ρόστερ γιατί είναι διαφοερετικό να έχεις 3 παίκτες στο 1, 4 στο 2, και διαφορετικό να έχεις από 2 σε κάθε θέση και ορισμένα "πασπαρτού" που μπορούν να καλύψουν περισσότερες από μία θέση αναλόγως τη περίσταση.

Επίσης είναι γεγονός ότι υπάρχει τρομερή έλλειψη ποιοτικών ψηλών με αποτέλεσμα ακόμα και μέτριοι ψηλοί να κάνουν καριέρα στο NBA άλλα αυτό δεν αποτελεί σε καμία περίπτωση δικαιολογία για το "σκάλωμα" Ομπράντοβιτς να μην απκτήσει ένα, έστω μέτριο, ψηλό, το οποίο νομίζω και ο ίδιος έδειξε ότι συνειδητοίησαε με την απόκτηση του Πρκάτσιν μεσούσης της σεζόν. Ακόμα και ο πολύ μέτριος πέρυσι Γιαφτόκας θα έδινε πολύ σημαντικές λύσεις στο φετινό ΠΑΟ. Έχω τη πεποίθηση όμως ότι του χρόνου θα γίνουν οι απαραίτητες κινήσεις για την επιστροφή στη κορυφή της ευρώπης.
Rondo
QUOTE(Marciulionis @ Mar 25 2008, 06:01 ) *
Μόλις ζήτησες συγγνώμη από το Τζινόμπιλι για τους προσβλητικούς χαρακτηρισμους (σε δημόσιο φόρουμ δεν χρειάζεται να είσαι δικηγόρος για να σε ενοχλούν), παραδέχτηκες ότι πολλά σου ποστ δεν ήταν εναρμονισμένα με το κλίμα του φόρουμ και υποσχέθηκες αλλαγή? Αν ναι +10000000!

Στο θέμα μας ο Γουντς δεν είναι 5άρι σε καμία περίπτωση και για 4άρι στη επίθεση παίζει πολύ μακριά από τη ρακέτα και παίζει μόνο με πρόσωπο στο καλάθι. Θα συμφωνήσω με το σχόλιο ότι ένα Λαβρίνοβιτς θα ήθελε ο ΠΑΟ. Θα επιμείνω όμως ότι ένας καλός παίκτης στη θέση 4 παράλληλα με δεδομένους τους επαναλαμβανόμενους τραυματισμούς Μπατίστ, Τσαρτσαρή θα ήταν ιδανικός συνδυασμός δίνοντας ουσιαστικό βάθος στο ρόστερ γιατί είναι διαφοερετικό να έχεις 3 παίκτες στο 1, 4 στο 2, και διαφορετικό να έχεις από 2 σε κάθε θέση και ορισμένα "πασπαρτού" που μπορούν να καλύψουν περισσότερες από μία θέση αναλόγως τη περίσταση.

Επίσης είναι γεγονός ότι υπάρχει τρομερή έλλειψη ποιοτικών ψηλών με αποτέλεσμα ακόμα και μέτριοι ψηλοί να κάνουν καριέρα στο NBA άλλα αυτό δεν αποτελεί σε καμία περίπτωση δικαιολογία για το "σκάλωμα" Ομπράντοβιτς να μην απκτήσει ένα, έστω μέτριο, ψηλό, το οποίο νομίζω και ο ίδιος έδειξε ότι συνειδητοίησαε με την απόκτηση του Πρκάτσιν μεσούσης της σεζόν. Ακόμα και ο πολύ μέτριος πέρυσι Γιαφτόκας θα έδινε πολύ σημαντικές λύσεις στο φετινό ΠΑΟ. Έχω τη πεποίθηση όμως ότι του χρόνου θα γίνουν οι απαραίτητες κινήσεις για την επιστροφή στη κορυφή της ευρώπης.

Συμφωνά απόλυτα μαζί σου σε όλα και θα ήθελα να προσθέσω στο θέμα του ψηλού, ότι επειδή ακριβώς σπανίζουν οι ψηλοί γι'αυτό πληρώνονται και πολύ καλά...Τρανό παράδειγμα ο Τσακαλίδης ο οποίος αμοίβεται απείρως περισσότερο από την προσφορά του και όχι μόνο αυτός. Ο ΠΑΟ και τον Μπατίστα της Μακάμπι να είχε θα του έκανε τη δουλειά που χρειάζεται, δεν χρειάζεται παίκτη που θα είναι βασικός αλλά παίκτη συμπληρωματικό, που θα παίζει λίγα αλλά ποιοτικά λεπτά...
Ginobili
QUOTE(apkat @ Mar 25 2008, 02:25 ) *
Εν τελει η κουβεντα δεν εχει νοημα αφου δεν εχω καταλαβει ακομα αν διαφωνεις μαζι μου η δεν καταλβαινεις τι θελω να πω..Σε καθε περιπτωση ο καθενας ειπε οτι ειχε να πει so that's enough for me.. biggrin.gif

Υ.Γ:Μια τελευταια παρατηρηση..Για τον Σισκα ο χαρακτηρισμος 3αρι δεν τον προσδιοριζει απολυτα;;Μπορεις να τον πεις δυαρι;;Αντιστροφα τον ματσε μπορεις να τον πεις 3αρι;;Το οτι μπορει να συνυπαρχουν στις θεσεις της περιφερειας 3 ασσοι η ενας ασσος και 2 2αρια η γενικα διαφοροι συνδιασμοι δεν σημαινει οτι οι θεσεις εχουν εκλειψει εντελως..

so that's enough for me too tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Μα φυσικά και ο χαρακτηρισμός 3αρι προσδιορίζει απόλυτα τον Σίσκα.Δεν τον λες 2άρι.Και αντίστροφα το ίδιο για τον Μάτσε.Αυτό δεν έγραψα κι εγώ στο ποστ μου??? Ότι ο χαρακτηρισμός 3αρι είναι πλέον μόνο για να χαρακτηρίσεις έναν παίκτη τεχνικά,σωματικά,μπασκετικά.Στο σύγχρονο μπάσκετ και δη,σε αυτό που παίζει ο Ομπράντοβιτς(και ο Γιαννάκης)..υπάρχουν οι 3 κοντοί(περιφέρεια) και οι 2 ψηλοί(φρόντ λάιν)...δεν θα σκεφτεί κανείς...στην θέση 3..αν έχω παίκτη...
Από τον Παναθηναικόα ας πούμε..ο Σίσκα έλειψε σαν αξία και κλάση παίκτη...όχι σαν έλλειψη στην θέση 3.Δεν υπάρχουν πια αυτά...Δεν υπάρχει δηλαδή το 3αρι..σαν συνδετικός κρίκος κοντών με ψηλών..όπως έλεγε κάποιος στην κερκίδα του Σαββάτου πρόσφατα... icon_drunk.gif αυτός έχει μείνει 10 χρόνια πίσω.. icon_drunk.gif
iraklis peristeriou
QUOTE(apkat @ Mar 25 2008, 04:25 ) *
Αφου ρε συ δεν εχει προβλημα να παρει ενα καλο πενταρι σε ξαναρωταω γιατι δεν χτυπησε καποιον απο την Αμερικανικη αγορα που προφανως θα μπορουσε να βρει;;
Γουντς η Μορις δηλαδη δεν θα εκαναν σε μια ομαδα με το υλικο του Παο;
Η απαντηση για μενα ειναι οτι προφανως και θα εκαναν..Αλλα αυτοι οι παικτες δεν του ταιριαζουν πλεον..


η δική μου απάντηση είναι ότι αν είναι μια φορά δύσκολο για έναν αμερικανό να προσαρμοστεί άμεσα σε ευρωπαϊκή ομάδα επιπέδου ευρωλίγκας, είναι δυο φορές δύσκολο να προσαρμοστεί στη φιλοσοφία παιχνιδιού του ΠΑΟ (δηλ. του ομπράντοβιτς). Γι' αυτό δεν χτύπησαν το καλοκαίρι αμερικανό σέντερ.
traveller
QUOTE(PARISINOS @ Mar 25 2008, 01:22 ) *
Τελειως ακυρο και δεν εχει και ιδιαιτερη σημασια, αλλα ο υγιης τομασεβιτς, κατι σπλιττερ και σαντιαγκο τους εχει για πρωινο...


+1 41.gif
και όχι μόνο αυτούς. Ο άνθρωπος ξέρει πολύ μπάσκετ.
Consultant
O καλος Τομασεβιτς θελει για πρωινο τον Σαντιαγκο??? blink.gif blink.gif Θελει για πρωινο τον Σπλιττερ??? blink.gif blink.gif blink.gif

Ο καλος Τομασεβιτς θελει για πρωινο κορνφλεικς,καπως ετσι εχουν τα πραγματα.
Rondo
QUOTE(Consultant @ Mar 25 2008, 23:09 ) *
O καλος Τομασεβιτς θελει για πρωινο τον Σαντιαγκο??? blink.gif blink.gif Θελει για πρωινο τον Σπλιττερ??? blink.gif blink.gif blink.gif

Ο καλος Τομασεβιτς θελει για πρωινο κορνφλεικς,καπως ετσι εχουν τα πραγματα.

Οκ ο καλός Τομάσεβιτς ξέρει όσο μπάσκετ δεν ξέρουν όλοι οι ψηλοί του οσφπ μαζί...Νομίζω ότι αυτό τα λέει όλα...
lakersdynasty
Εγω προσωπικα αδιαφορώ τι τους εχει. Αυτο που ξερω ειναι οτι αν ηταν ενταξει αυτος και ο Τσαρτσα τωρα θα ειμασταν στους 8. Αλλα αν ητανε να αποκλειστουμε ευτυχως που το καναμε τωρα για να φανουν περισσοτερο τα κενα οπου υπαρχουν και να μην αρχισουν παλι οι δικαολογιες.

Κανεις δεν ειπε στον Ομπραντοβιτς να αλλαξει την προπονητικη του φιλοσοφια. Αλλα ενας παικτης με πλουσια αθλητικα προσοντα μας χρειαζεται.

Τον προηγουμενο το εφαγε το νινι και το καθαρισμα του παγκου. tongue.gif (Γιαφτοκας)
Rondo
QUOTE(lakersdynasty @ Mar 25 2008, 23:20 ) *
Εγω προσωπικα αδιαφορώ τι τους εχει. Αυτο που ξερω ειναι οτι αν ηταν ενταξει αυτος και ο Τσαρτσα τωρα θα ειμασταν στους 8. Αλλα αν ητανε να αποκλειστουμε ευτυχως που το καναμε τωρα για να φανουν περισσοτερο τα κενα οπου υπαρχουν και να μην αρχισουν παλι οι δικαολογιες.

Κανεις δεν ειπε στον Ομπραντοβιτς να αλλαξει την προπονητικη του φιλοσοφια. Αλλα ενας παικτης με πλουσια αθλητικα προσοντα μας χρειαζεται.

Τον προηγουμενο το εφαγε το νινι και το καθαρισμα του παγκου. tongue.gif (Γιαφτοκας)

Όντως τον έφαγε ο πάγκος, αλλά και το λίγο χρονικό διάστημα που έπαιζε βοηθούσε και πέρσι ήταν παρ'όλο τον μικρό χρόνο συμμετοχής του πρώτος σε ριμπάουντ στην ομάδα.Αυτο πιστεύω ότι αποδεικνύει ότι ο Παναθηναϊκός χρειαζόταν έναν ακόμα βαρύ σέντερ ο οποίος θα έδινε λίγα αλλά ποιοτικά λεπτά...
NBAer
QUOTE(Rondo @ Mar 25 2008, 23:19 ) *
Οκ ο καλός Τομάσεβιτς ξέρει όσο μπάσκετ δεν ξέρουν όλοι οι ψηλοί του οσφπ μαζί...Νομίζω ότι αυτό τα λέει όλα...

(Παντα αυτες οι οπαδικες διαφωνιες..... rolleyes.gif )
Νομιζω οτι υπερβαλλεις. Ας συμφωνησουμε στο οτι ο Τομασεβιτς ξερει πραγματι πολυ μπασκετ. Και μαλλον περισσοτερο, απο πλευρας τεχνικης απο ολους τους ψηλους του Ολυμπιακου τωρα. Αλλα αυτο δεν τα λεει ολα! Καθε αλλο. Τα ελαττωματα του Τομασεβιτς ειναι πολλα οπως επισης και οι ψηλοι του Ολυμπιακου εχουν αλλα πλεονεκτηματα σε σχεση με τον Τομασεβιτς.....
PARISINOS
QUOTE(Consultant @ Mar 25 2008, 22:09 ) *
O καλος Τομασεβιτς θελει για πρωινο τον Σαντιαγκο??? blink.gif blink.gif Θελει για πρωινο τον Σπλιττερ??? blink.gif blink.gif blink.gif

Ο καλος Τομασεβιτς θελει για πρωινο κορνφλεικς,καπως ετσι εχουν τα πραγματα.


Αμ δεν εχουν εχουν ετσι τα πραγματα. Ο τομασεβιτς πριν απο 4-5 χρονια απλα ηταν ισως ο καλυτερος ψηλος της ευρωπης και βεβαιως και δεν συγκρινοταν με κατι μετριοτητες σαν τον σπλιττερ και τον σαντιαγκο .

Τωρα βεβαια που ειναι 35 , συγκρινεται δυστηχως, γι αυτο και ο ΠΑΟ εχει προβλημα, ωστοσο μεχρι και τωρα, σε μερικα επιλεγμενα ματς, οπου θα τον εχεις ξεκουρασει, μπορει να κανει τη διαφορα, οπως εκανε και στον τελικο της ευρωλιγκα, οπου ελπιζω να συμφωνεις, εκανε σκονη κατι ψηλους τυπου σπλιττερ, αντερσεν κλπ που αν παιζαν την εποχη των ρατζα, βρανκοβιτς , ρεμπρατσα, φασουλα , χαφμαν, σαμπονις κλπ δεν θα βρισκαν συμβολαιο οχι σε ομαδα φαιναλ 4 αλλα ουτε ουλεμπ καπ.

BTW ο ντεγιαν περσυ σε 16 λεπτα ειχε 10 ranking M.O με 8 ποντους και 5 ριμπαουντ Μ.Ο. Για να καταλαβεις τι μπορει να κανει αυτος ο παιχτης , μεχρι και μονο με την εμπειρια του.
Rondo
QUOTE(NBAer @ Mar 25 2008, 23:25 ) *
(Παντα αυτες οι οπαδικες διαφωνιες..... rolleyes.gif )
Νομιζω οτι υπερβαλλεις. Ας συμφωνησουμε στο οτι ο Τομασεβιτς ξερει πραγματι πολυ μπασκετ. Και μαλλον περισσοτερο, απο πλευρας τεχνικης απο ολους τους ψηλους του Ολυμπιακου τωρα. Αλλα αυτο δεν τα λεει ολα! Καθε αλλο. Τα ελαττωματα του Τομασεβιτς ειναι πολλα οπως επισης και οι ψηλοι του Ολυμπιακου εχουν αλλα πλεονεκτηματα σε σχεση με τον Τομασεβιτς.....

Φίλε εγώ απλά εξέφρασα την άποψή μου για τις τεχνικές ικανότητες του Τομάσεβιτς...Και να ξέρεις ότι εγώ θα προτιμούσα να έφευγε εκείνος αντί για τον Γιαφτόκας διότι ο Λιθουανός θα ήταν σε όλα τα παιχνίδια ετοιμοπόλεμος ενώ ο "Τόμο" κάθε χρόνο παρουσιάζει τραυματισμούς και θεωρώ πως δεν είχε θέση στον φετινό ΠΑΟ και έμεινε εξαιτίας της παρουσίας του Ομπράντοβιτς στον πάγκο...Αυτά. icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif
eu.champions07
QUOTE(Rondo @ Mar 25 2008, 23:24 ) *
Όντως τον έφαγε ο πάγκος, αλλά και το λίγο χρονικό διάστημα που έπαιζε βοηθούσε και πέρσι ήταν παρ'όλο τον μικρό χρόνο συμμετοχής του πρώτος σε ριμπάουντ στην ομάδα.Αυτο πιστεύω ότι αποδεικνύει ότι ο Παναθηναϊκός χρειαζόταν έναν ακόμα βαρύ σέντερ ο οποίος θα έδινε λίγα αλλά ποιοτικά λεπτά...

Ηθελε σίγουρα ψηλό,αλλά τον Τομάσεβιτς τον περίμενε αρκετά και δεν προχώρησε γρήγορα σε αντικατάσταση.Έπειτα έκανε κίνηση αφού πήρε τον Πρκατσιν.Φλέρταρε με τον Β.ν.Σπίγκελ,αλλά είχε συμφωνήσει να γυρίσει στην ΤΣΣΚΑ.Ποιοτικοί ψηλοί μεσούσης της περιόδου δεν υπήρχαν και αφου δεν πήρε διαβατήριο ο Μπατιστ έκλεισε και η αγορά της Αμερικής.
Consultant
Aφου ειστε τοσο μεγαλοι θαυμαστες του Τομασεβιτς,του χρονου που θα ειναι 35 στα 36 και μετα απο μια χρονια πληρους απραξιας θα ειναι ολος δικος σας,εχει κλειστο συμβολαιο.Εγω προσωπικα αν ημουν προπονητης δεν θα στηριζομουν με τιποτα πανω του ουτε καν φετος, ποσο μαλλον του χρονου.Θα τον εδιωχνα ανετα,με ελαφρα..Τα λεφτα του τα εβγαλε με τις εμφανισεις του στο final-4,πλεον ειναι εντελως ξοφλημενος.Στασ 36 δεν μπορει να κραταει συμβολαιο 1 εκ ευρω,θεση κοινοτικου και μια ολοκληρη ομαδα να κρεμεται απο την ελαττωματικη του ηλικια για τον αν θα εχει δυναμικη στους ψηλους.
lakersdynasty
Αυτο πραγματι επρεπε να γινει αλλα οχι να τον διωξουν. Να ενισχυσουν την ομαδα απτην αρχη. Θα μπορουσε να ερθει ενας "Πρκατσιν" απτην αρχη της σεζον και οχι αργοτερα οταν τον θελαμε να παιξει σε φουλ ρυθμους. Αλλα τωρα αυτα τελειωσαν και οι μεταγραφες αρχιζουν παλι το καλοκαιρι (πρακτικα παντα wink.gif )

Τωρα εχουμε τιτλους να παρουμε biggrin.gif
PARISINOS
QUOTE(Consultant @ Mar 25 2008, 22:43 ) *
Aφου ειστε τοσο μεγαλοι θαυμαστες του Τομασεβιτς,του χρονου που θα ειναι 35 στα 36 και μετα απο μια χρονια πληρους απραξιας θα ειναι ολος δικος σας,εχει κλειστο συμβολαιο.Εγω προσωπικα αν ημουν προπονητης δεν θα στηριζομουν με τιποτα πανω του ουτε καν φετος, ποσο μαλλον του χρονου.Θα τον εδιωχνα ανετα,με ελαφρα..Τα λεφτα του τα εβγαλε με τις εμφανισεις του στο final-4,πλεον ειναι εντελως ξοφλημενος.Στασ 36 δεν μπορει να κραταει συμβολαιο 1 εκ ευρω,θεση κοινοτικου και μια ολοκληρη ομαδα να κρεμεται απο την ελαττωματικη του ηλικια για τον αν θα εχει δυναμικη στους ψηλους.


Μα δεν εχεις αδικο οτι δεν μπορει να στηριχθει ομαδα πανω του. Αλλα οχι επειδη δεν εχει την κλαση, ουτε επειδη ειναι 36. Αλλα επειδη εχει τραυματισμους, τους οποιους εχει απο τα 25 του.

Το προβλημα ειναι οτι αντι να ειναι ενας ψηλος που θα ερχεται για ενα δεκαλεπτο να δωσει το κατι παραπανω, εμεις τον ειχαμε για βασικο, η εστω πρωτο αναπληρωματικο.

Μια χαρα ειναι ο τομασεβιτς, για 5ος ψηλος στη θεση του ζιζιτς.

Αν πχ παρουμε πεκοβιτς , κουφο (λεμε τωρα, μην δινετε σημασια στα ονοματα, ενδεικτικα ειναι) και εχει και μπατιστ, τσαρτσαρη, δεν με χαλαει ο ντεγιαν για 5ος, ωστε να δινει το κατι παραπανω με την εμπερια του.
reignman
QUOTE(Marciulionis @ Mar 25 2008, 06:01 ) *
Στο θέμα μας ο Γουντς δεν είναι 5άρι σε καμία περίπτωση και για 4άρι στη επίθεση παίζει πολύ μακριά από τη ρακέτα και παίζει μόνο με πρόσωπο στο καλάθι. Θα συμφωνήσω με το σχόλιο ότι ένα Λαβρίνοβιτς θα ήθελε ο ΠΑΟ. Θα επιμείνω όμως ότι ένας καλός παίκτης στη θέση 4 παράλληλα με δεδομένους τους επαναλαμβανόμενους τραυματισμούς Μπατίστ, Τσαρτσαρή θα ήταν ιδανικός συνδυασμός δίνοντας ουσιαστικό βάθος στο ρόστερ γιατί είναι διαφοερετικό να έχεις 3 παίκτες στο 1, 4 στο 2, και διαφορετικό να έχεις από 2 σε κάθε θέση και ορισμένα "πασπαρτού" που μπορούν να καλύψουν περισσότερες από μία θέση αναλόγως τη περίσταση.





sorry κιολας.. αλλα αν δεν ειναι καθαρο 5αρι ο Γουντς ...

τοτε ποιος ειναι?
ελπιζω να καταλαβες πως δεν εννοει τον Κιντελ του Ολυμπιακου.. αλλα τον 2.18 Λορεν Γουντς της Εφες ..
VARDINOLATSIS
41.gif Εγω πάλι θα ήθελα ΠΕΚΟΒΙΤΣ στην θέση του ΤΟΜΟ ,ΣΜΟΝΤΙΣ στην θεση του ΖΙΖΙΤΣ, ΖΗΣΗ στην θεση του Μπετσίροβιτς και ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟ που μάλλον έχει κλείσει στην θέση του ΑΡΧΗΓΟΥ που μάλλον το καλοκαίρι σταματάει.Επίσηςστην θέση του ΠΡΙΚΑΤΣΙΝ δεν θα με χαλαγε ο ΒΟΥΙΣΙΤΣ 41.gif Αλλα με τέτοια ομάδα παίζεις ΝΒΑ tongue.gif
B for Basketball
QUOTE(VARDINOLATSIS @ Mar 26 2008, 22:22 ) *
41.gif Εγω πάλι θα ήθελα ΠΕΚΟΒΙΤΣ στην θέση του ΤΟΜΟ ,ΣΜΟΝΤΙΣ στην θεση του ΖΙΖΙΤΣ, ΖΗΣΗ στην θεση του Μπετσίροβιτς και ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟ που μάλλον έχει κλείσει στην θέση του ΑΡΧΗΓΟΥ που μάλλον το καλοκαίρι σταματάει.Επίσηςστην θέση του ΠΡΙΚΑΤΣΙΝ δεν θα με χαλαγε ο ΒΟΥΙΣΙΤΣ 41.gif Αλλα με τέτοια ομάδα παίζεις ΝΒΑ tongue.gif


Ξερεις κατι παραπανω απο εμας κ δηλωνεις οτι ο Βασιλο εχει κλεισει?
Αν οντως ειχε κλεισει στον Παο ο Βασιλο τοτε δεν θα εβλεπε ουτε δωδεκαδα στον Ολυμπιακο!
Marciulionis
QUOTE(reignman @ Mar 26 2008, 01:06 ) *
sorry κιολας.. αλλα αν δεν ειναι καθαρο 5αρι ο Γουντς ...

τοτε ποιος ειναι?
ελπιζω να καταλαβες πως δεν εννοει τον Κιντελ του Ολυμπιακου.. αλλα τον 2.18 Λορεν Γουντς της Εφες ..


Χεχε, έχεις δίκιο. Επηρεαστικα και έπεσα θύμα της ελληνικής στενομυαλιάς σύμφωνα με την οποία ο ΠΑΟ και ο Ολυμπιακός είναι οι μόνες ομάδες στην ευρώπη και οι παίκτες τους οι μόνοι καλοί παίκτες.
vastravoud
Σύμφωνα με το sportime, η ανανέωση του συμβολαίου του Τσαρτσαρή θα πρέπει να θεωρείται βέβαιη 41.gif 41.gif
sherman
Mετα και τις προσφατες εμφανισεις του, ειναι νομιζω επιβεβλημενη.
theov
QUOTE(sherman @ Mar 27 2008, 21:57 ) *
Mετα και τις προσφατες εμφανισεις του, ειναι νομιζω επιβεβλημενη.


smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Rondo
Ο Βασιλόπουλος έχει κλείσει... smiley.gif smiley.gif smiley.gif Αν δεν δικαιωθώ θα το παραδεχτώ εδώ πέρα. icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif
lakersdynasty
QUOTE(Rondo @ Mar 27 2008, 22:29 ) *
Ο Βασιλόπουλος έχει κλείσει... smiley.gif smiley.gif smiley.gif Αν δεν δικαιωθώ θα το παραδεχτώ εδώ πέρα. icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif


Το ξερουμε οτι εχει κλεισει. biggrin.gif
B for Basketball
QUOTE(lakersdynasty @ Mar 27 2008, 20:35 ) *
Το ξερουμε οτι εχει κλεισει. biggrin.gif

Σοβαρα μιλατε ρε παιδια?
Γιατι δεν εχω παρει πρεφα.
Αν γινοταν κατι τετοιο θα επρεπε να εχει μεινει εκτος ομαδας ο Βασιλο.
(Δηλαδη ετσι γινεται στην πλειονοτητα στο ποδοσφαιρο -Νικοπολιδης-)
sherman
Ο Βασιλο θα συνεχισει στον ολυμπιακο, και αν αυτο δεν γινει θα βγω να το παραδεχτω εδω περα....

Ο Τσαρτσαρης ομως....

QUOTE
Πράσινος" μέχρι το 2011


"Ήταν η καλύτερη και η πιο εύκολη απόφαση που έλαβα στην καριέρα μου".
Ο Κώστας Τσαρτσαρής ουσιαστικά θα παραμείνει "πράσινος" μέχρι το 2011, καθώς το καλοκαίρι θα υπογράψει το νέο του τριετές συμβόλαιο με τον Παναθηναϊκό, αντί συνολικού ποσού που θα ξεπεράσει τα τρία εκατομμύρια ευρώ. "Τα πράγματα ήταν πολύ απλά, καθώς από την πρώτη στιγμή που μιλήσαμε για τη διοίκηση την ενδεχόμενη συνέχεια της συνεργασίας μας φάνηκε καθαρά ότι το θέλαμε και οι δύο πάρα πολύ" κατέληξε ο Τσαρτσαρής, ο οποίος παραμένει για δεύτερη συνεχόμενη μέρα στο... προσκήνιο. Κι όχι άδικα.
mog#4
ρε rondo με τοση σιγουρια στο τελος θα νομιζουμε οτι εισαι παραγοντας και του ολυμπιακου και του παο ταυτοχρονα....εισαι σιγουρος οτι και ο γκριρ θα φυγει και οτι ο βασιλοπουλος θα παει στον παο....για τον γκριπ αντε να πω υπαρχει μια πιθανοτητα αλλα αμα συνεχισει ετσι χλωμο...για τον βασιλοπουλο δεν υπαρχει καμια ...οπως βρωμα βγηκε με τον τσαρτσαρη ετσι και με αυτον....θεωρω οτι δεν ειναι αχαριστος και δε θα σκεφτει να παει καν στο παο...επισης και οι αγγελοπουλοι δε θα του αφησουν περιθωρια με το συμβολαιο που θα του προσφερουν..... smiley.gif
Rondo
QUOTE(mog#4 @ Mar 28 2008, 03:31 ) *
ρε rondo με τοση σιγουρια στο τελος θα νομιζουμε οτι εισαι παραγοντας και του ολυμπιακου και του παο ταυτοχρονα....εισαι σιγουρος οτι και ο γκριρ θα φυγει και οτι ο βασιλοπουλος θα παει στον παο....για τον γκριπ αντε να πω υπαρχει μια πιθανοτητα αλλα αμα συνεχισει ετσι χλωμο...για τον βασιλοπουλο δεν υπαρχει καμια ...οπως βρωμα βγηκε με τον τσαρτσαρη ετσι και με αυτον....θεωρω οτι δεν ειναι αχαριστος και δε θα σκεφτει να παει καν στο παο...επισης και οι αγγελοπουλοι δε θα του αφησουν περιθωρια με το συμβολαιο που θα του προσφερουν..... smiley.gif

Φίλε έχουμε ξαναμιλήσει, τυγχάνει να έχω πληροφορίες...Νομίζω ότι δεν είναι κακό να τις γράφω...Για Γκριρ σαφώς και αλλάζουν τα δεδομένα με τέτοιες εμφανίσεις, για Βασιλόπουλο αυτό ξέρω αυτό έγραψα...Δεν είμαι παράγοντας, απλά γράφω πληροφορίες που έχω...Εντάξει??? smiley.gif smiley.gif smiley.gif
captain charisma
και οι πληροφοριες απο που πηγαζουν οεοεο?
Rondo
QUOTE(big dirk @ Mar 28 2008, 03:43 ) *
και οι πληροφοριες απο που πηγαζουν οεοεο?

Αλήθεια μου κάνεις αυτή την ερώτηση και θες απάντηση??? rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif Γνωριμίες σου αρκει???
rchos
ο παναθηναικος εχει κλεισει ματσε για οταν τελειωσει το συμβολαιο του απο τον ολυμπιακο.αν δεν δικαιωθω θα βγω να το παραδεχτω αλλου! icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif
6-0
Ώστε βγήκε ο Θανάσσης και προειδοποίησε ότι έχει κλείσει το Βασιλόπουλο; Τώρα εμένα γιατί μου κάνει αυτό σαν προσπάθεια αποπροσανατολισμού πριν τα πλει οφ; Αν πράγματι τον είχε κλείσει δε νομίζω ότι θα έβγαινε τώρα να το αναγγείλει τόσο καιρό πριν το μεταγραφικό παζάρι. Θα το κράταγε σαν την κρυφή χαρά να μας το αναγγείλει μια ωραία πρωία και να μας αφήσει όλους ταύλα.
Και ύστερα, δε νομίζω ότι αν γνώριζαν στον Ολυμπιακό ότι ο Βασιλόπουλος θα παίζει του χρόνου στον Παο θα ήταν ο μπροστάρης σε όλα τα σημαντικά μας παιχνίδια, ούτε θα έπαιζε με τέτοιο πάθος ο ίδιος.

Τελοσπάντων, κοντός ψαλμός αλληλούια.
Σε λίγο καιρό θα ξέρουμε.
vastravoud
Γιατί θα είναι "αχάριστος" ο Βασιλόπουλος αν έρθει σε εμάς; Επαγγελματίας είναι, προσφορές θα δεχτεί και θα πάει όπου κρίνει καλύτερα.
PARISINOS
Μεγαλο θεμα κανουμε τη μεταγραφη καποιου που ουτε τιποτα το ιδιαιτερο ειναι, ουτε προκειται να αλλαξει τιποτα ισσοροπιες.

Ας φροντισουμε να κλεισουμε τα θεματα των ψηλων, και αν μπορεσει να ερθει και ο βασιλο , για να ειναι ενας ρολιστας στο ροτεισον, καλως να ερθει.

Αλλες ειναι ομως οι προτεραιοτητες, και οχι το αν θα εχουμε εναν παγκιτη περισσοτερο η λιγοτερο.
nicolicius
Σωστα ας ενισχυσουμε επιτελους αυτην την ρακετα, στο τελος θα μας παρακαλει και η ιδια! 19.gif

Παντως το πιο σημαντικο βημα (ανανεωση Τσαρτσα εγινε)!
Jimar
QUOTE(PARISINOS @ Mar 28 2008, 08:35 ) *
Μεγαλο θεμα κανουμε τη μεταγραφη καποιου που ουτε τιποτα το ιδιαιτερο ειναι, ουτε προκειται να αλλαξει τιποτα ισσοροπιες.

Ας φροντισουμε να κλεισουμε τα θεματα των ψηλων, και αν μπορεσει να ερθει και ο βασιλο , για να ειναι ενας ρολιστας στο ροτεισον, καλως να ερθει.

Αλλες ειναι ομως οι προτεραιοτητες, και οχι το αν θα εχουμε εναν παγκιτη περισσοτερο η λιγοτερο.


οχι και παγκιτης ο βασιλοπουλος, αν ερθει (που δεν το πολυπιστευω).

θα ειναι ενας ακομα πολυ καλος αμυντικος μαζι με ολα τα αλλα καλα του , που σιγουρα θα ειναι μεσα σε αρκετα απο τα βασικα σχηματα του ζοτς. ισως να φυγει ο ντικουδης αν ερθει βασιλο , που δεν εχει δειξει παρα πολλα πραγματα φετος και δεν χρησιμοποιηθηκε την τεταρτη.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.