Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ - ΑΕΚ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
ashton
Σήμερα στις 17:00 στο ΟΑΚΑ (με κόσμο φυσικά, μήπως περίμενε κανείς στην Ελλάδα κάτι διαφορετικό ; biggrin.gif )

Διαιτητές οι Καρούσης, Μουζάκης, Τανατζής

Ζωντανή μετάδοση από τη ΝΕΤ.


Α και εγώ περιμένω κανένα άρθρο του Φίλιππα Συρίγου μετά που να λέει πως δεν φτιάχνεις ομάδα με SMS από τη Γιουγκοσλαβία :-)
dizzy_fingers
Λόγω δουλειάς δε θα το δω sad.gif...

Κάτι άσχετο Χαρίδημε. Οι παίχτες έχουν πληρωθεί καθόλου από την αρχή της σεζόν ή είναι ακόμα απλήρωτοι? Οι πληροφορίες μου πριν από μία βδομάδα περίπου, ήταν ότι δεν είχαν πάρει ούτε δεκάρα από τη διοίκηση.
ashton
Πολύ καλή εμφάνιση, μετά το πρώτο δεκάλεπτο που παίζαμε σαν χαμένοι.
Με καλές άμυνες και σοβαρότητα μέναμε κοντά στο σκορ κι όταν ο βάζελος χαλάρωσε κάναμε το 57-44 => 63-61.
Κάπου εκεί δείξαμε πως μπορούσαμε να χτυπήσουμε το ματς, ή να φύγουμε με ήττα αλλά με πολύ μικρή διαφορά.
Τα επιθετικά του Ρίματς και του Παντελιάδη στον Σπανούλη και τα λάθη στις επιλογές στο τελευταίο δίλεπτο, έκαναν το κλειστό 70-66 => 76-66 και την πρόκριση μάλλον όνειρο θερινής νυκτός.

Πολύ καλό το στήσιμο της ομάδας από τον Κακιούση.

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ
- Μπουρούση (15π, 14ρ)
- Πελεκάνο (12π, 4 τάπες)

αλλά και τον Καλαμπόκη (17π) με τον Hajaj (11π)

ΑΝ ΕΙΧΑΜΕ ΕΝΑ ΞΕΝΟ ΠΛΕΪ-ΜΕΪΚΕΡ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

Ο Παναθηναϊκός καλός σε γενικές γραμμές στην περιφέρεια, αλλά κάτω από τα καλάθια θα έχει μάλλον πρόβλημα στην Ευρώπη.


Πάρτε και φωτό από το ματς :



ο πάγκος μας



Kαλαμπόκης



Παπανικολάου



Rimac




Παντελιάδης



Κακιούσης



Hajaj



Μπουρούσης



Ταμίρ



Πελεκάνος



Καλαμπόκης



Η κάρτα του Μπουρούση με τα στατιστικά του

ΥΓ. Dizzy δεν ξέρω αν πληρώνει ο Φιλίππου.
Άλλωστε δεν ήταν και ποτέ συνώνυμο της συνέπειας στα οικονομικά θέματα... Κάτι Κιάτσιγκ και Ποδαράδες ακόμα απλήρωτοι είναι.
dizzy_fingers
Το ίδιο και ο Μπουρούσης μέχρι πριν μία βδομάδα...για τώρα δεν ξέρω.

QUOTE
ΑΝ ΕΙΧΑΜΕ ΕΝΑ ΞΕΝΟ ΠΛΕΪ-ΜΕΪΚΕΡ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.


Ο Hajaj είναι καλός? Δεν τον έχω δει ακόμα αλλά έχω ακούσει καλά πράγματα.


Απ'ότι φαίνεται, λοιπόν, η σειρά μπορεί να πάει στα 3 ματς...
Ραντεβού στο κολασμένο καμίνι του Γαλατσίου! 68.gif
ashton
Ποια σειρά στα 3 ματς???
Ημιτελικοί είναι, δυο ματσάκια και τέλος !

Ο Hajaj καλός είναι για 2ος, αλλά δεν υπάρχει ο 1ος...
Ένας Blakney πχ
dizzy_fingers
Ωχ ναι...όντως 17.gif

Καταγράφω την π@παριά μου στη (μεγάλη) λίστα αυτών που έχω πετάξει κατά καιρούς και αποσύρομαι για απόψε από το φόρουμ blush.gif....
Bonzo
Ήμουν μέσα στο γήπεδο που πολύ λιγους φιλάθλους για ημιτελικός και μάλιστα με την ΑΕΚ..

Όσο για το παιχνίδι ο ΠΑΟ σήμερα δεν ήταν καλός και πιστεύω ότι υποτίμησε την ΑΕΚ..Πολύ καλές παρουσίες για τον ΠΑΟ από Σπανούλη και Τσαρτσαρή που για κάποιο περίεργο λόγο δεν έπαιξε πολύ..
Η διαιτησία δεν ήταν η καλύτερη που έχω δει και για τις δυο πλευρές..Πάντως η ΑΕΚ αν και έπαιξε πολύ καλά(πολύ καλύτερα από τον ολυμπιακό προχθές)
έχει πολύ λίγους παίχτες...

Ο Καλαμπόκης μου θύμισε την εμφάνιση στον περσινό αγώνα με Ολυμπιακό στα πλει-οφ που πάλι οι φίλαθλοι τον ειρωνεύονταν και πάλι έπαιξε πολύ καλα..
qspock
Ο ΠΑΟ δεν ειχε φιλαθλους, το θεαμα ηταν λυπηρο. Ολοι οι καφροι πηγαν και ξεδωσαν με τον Ολυμπιακο και τωρα που χουν παρει τη δωση τους γραψαν την δηθεν ομαδα τους στα παλια τους τα παπουτσια.

Αλλα η απουσια θεατων μαλλον εχει να κανει περισσοτερο με το οτι τα προσφατα εκτροπα διωξανε και τους υγιεις φιλαθλους που θα πηγαιναν στο ματς. Κι αφου δεν πηγαν και οι καφροι το αποτελεσμα ηταν αυτο.

Ο ΠΑΟ απεδειξε οτι εχει κενο κατω απο το καλαθι. Ο μπουρουσης μονος του εκανε παρτι και στην αμυνα και στην επιθεση. Οποιοι λενε οτι η ομαδα ειναι πληρης εχουν αυταπατες. Πληρης ειναι μεχρι το 4αρι. Σεντερ απλα δεν υπαρχει.

Μπραβο στην ΑΕΚ που με ελαχιστους παιχτες επιπεδου Α1 καταφερε να σταθει πολυ καλα. Δεν εχει καθολου εναλακτικες λυσεις στο 1 και στο 5.
Μα καλα ρε παιδια, αυτος ο Παντελιαδης τι δουλεια εχει στην πρωτη κατηγορια?? Οταν ειχε πλησιασει η ΑΕΚ στο σκορ απλα την κατεστρεψε. Ας σοβαρευτουμε λιγο, το παιδι επρεπε να μεινει στη γερμανια...
hagi
Θα δώσω και γω τα συγχαρητήριά μου στην ΑΕΚ για την πολύ καλή εμφάνιση αν και είναι νέα ομάδα.Πιστεύω ότι θα πάει καλά.
Δε νομίζω ότι ο Παναθηναϊκός δεν έπαιξε καλά απλώς βρήκε αρκετή κόντρα από την ΑΕΚ.
Οι φίλαθλοι πράγματι ήταν λίγοι αλλά δυστυχώς έτσι είναι.Για ξύλο ξέρουν να πηγαίνουν,για μπάσκετ δεν ξέρουν...
ashton
Ο Παντελιάδης έκανε καλη χρονιά πέρσι στη Φρανκφούρτη.
Για 3ος πλέϊ-μέϊκερ δεν είναι κακός, άλλο που ο τσίπης ο γιαουρτάς δεν έχει φέρει ακόμα τον πρώτο πλέϊ-μέϊκερ (αν και προσωπικά θα προτιμούσα να περάσει 3ος ο Αθανασούλας ή ο Κακκαβάς και να δίνανε τα λεφτά για πιο σοβαρό αμερικανό, ή να φέρνανε κανένα κοινοτικό να βοηθάει τον Πελεκάνο, ή ακόμα περισσότερο να διώχνανε τον Ταμίρ και να πέρνανε ένα 3αρι κοινοτικό με τα λεφτά του...)
suspect
Δεν ξερω…
Βιωνω μια περιεργη αντιφαση, τη μοιραζομαι μαζι σας και …βριστε με ελευθερα!
Αυτό το πραγμα που θελουν να μας πεισουν ότι είναι η ΑΕΚ δεν μπορω να το χωνεψω για αυτό και ακομα δεν εχω παρει διαρκειας και μενω ωσαν τον πελαργο μετεωρος.

Από τη μια ειμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ όταν μια ομαδα κατεβαινει σε ένα πολεμο με σφεντονες και τοξα και από την άλλη εχει να αντιμετωπισει μια άλλη που διαθετει πυρηνικα οπλα και πεφτει με ψηλα το κεφαλι.

Από την άλλη τριτη διαλυση δεν την αντεχω.
Καλα του Ιωαννιδη δεν τη μετρω καθως θεωρω ότι τοτε ειχαμε το τσιρκο μεντρανο και με αφηνει εντελως αδιαφορο αν φτασαμε στον τελικο της ευρωλιγκα και αν χασαμε την εισοδο μας στους τελικους του πρωταθληματος με τις μπουκες του θεου που παιρνει την παε και δεν ειδε τιποτα άλλο παρα την ομαδα που ονειρευεται την περασμενη πεμπτη.
Του ιβκοβιτς όμως ?
Του σακοτα ?
Του κατσικαρη ?
Τριτη διαλυση?
Και ναι ενταξει χιλια δικια ο προεδρας για τον κοσμο που δεν εχουμε μπλα μπλα μπλα.
Αλλα ελεος ρε αδερφε εφτασες την ομαδα από τα 20 ευρω στα 3, ακομα πιο κατω ?

Και τι να το κανω δηλαδη να λεω «μπραβο ειμαι περηφανος που εχασα μολις με 10 ποντους γιατι ο γαβρος εφαγε 30?»
Χαρηκα Καλιαμαγκουρας.

Τελοσπαντων, το σημαντικοτερο σημειο είναι πως παρα την αλαζονεια των παικτων του ΠΑΟ μετα το πρωτο δεκαλεπτο η ομαδα μας εδωσε μια τιμια μαχη, προσηλωμενη, χωρις να κανει μπατσελορ παρτι λιγο πριν το γαμο του καραγκιοζη και εφτασε ακομα να διεκδικει το παιχνιδι μεχρι να βαλει την ταφοπλακα ο Σπανουλης.

Προβλεπω ότι στο ματς στο Γαλατσι ακριβως για αυτό το λογο το ματς θα είναι πολύ πιο ευκολο για τους πρωταθλητες.

Εξακολουθω να μην ειμαι καθολου αισιοδοξος για την ομαδα καθως πιστευω ότι δεν μπορει να παιξει καλυτερα. Μου φαινεται φορμαρισμενη και με την φτωχεια σε λυσεις θα κλαταρει πολύ νωρις. Μεχρι να κλαταρει ελπιζω να εχουμε παρει μερικες νικες στο πρωταθλημα….
Δεν νομιζω ότι μπορει αυτή η ΑΕΚ να κανει κατι καλυτερο στο παρκε από ότι βλεπουμε.
Ο καλαμποκης για ποσο ακομα θα κανει τις εμφανισεις της ζωης του;
Ο πελεκανος ποτε ειχε διαρκεια σε καποια αγωνιστικη περιοδο για να παει ετσι μεχρι το τελος;
Ο μπουρουσης για ποσο ακομα θα κανει ταχυδακτυλουργικα και θα τους μπερδευει ολους;
Οι αλλοι πλαισιωνουν την ομαδα και παρασυρονται στο ρυθμο των ανωτερω τριων αλλα δεν πιστευω ότι ο χατζατζαρης, ο σπυρος με το σουτ κατι σαν κορφας, κατι σαν μπερι, ο σπρωχνω και σκοτωνω κοπενραθ και ο καχεκτικος ριματς θα μας χαρισουν στιγμες σαν τις περσινες με τη μπενετον και με τη μακαμπι.

Δεν με ξεγελα μια τιμητικη ηττα, μια ανετη επικρατηση με κατι κουτσους ( απολλων – λαμια ) για να ενθουσιαστω και να ονειρευομαι αντιστοιχα με τα περσινα παιχνιδια ( για καλυτερα ουτε λογος ) και μια πιθανη μετεγγραφη κανενος Σασα Αγνωστιτς για να χαρω για τη συνεχεια.

Ο ΠΑΟ από την άλλη μας επνιξε στο πρωτο δεκαλεπτο και μετα τον επαιζε.
Μεχρι που στο τελος ζοριστηκε, εκνευριστηκε αλλα ειχε Σπανουλη και μας τελειωσε.
Η διαιτησια θεωρω ότι ηταν πολύ καλη και κάθε ματς που γινεται ντερμπι μπορει να εχει μερικες φασεις που σηκωνουν συζητηση. Ναι μεν γιατι επαιζε ο Σπανουλης με 4 τοση ωρα αλλα τα 2 από αυτά ( κατά τη γνωμη μου ) δεν ηταν όπως δεν ηταν ένα του Λακοβιτς στο κεντρο του γηπεδου. Στις βολες αν δεν κανω λαθος ειχαμε ισορροπια και επειδη εχουμε δει με την παναθα σφαγεια και χειρουργεια που θα ζηλευε ο κτηνοτροφος με 400 κεφαλια του χωριου μου, μια χαρα μας επαιξαν.

Περιμενω στο Γαλατσι μια ανετη επικρατηση του ΠΑΟ και εμεις να χαιρομαστε ότι θα μπορουσε να ηταν και χειροτερα….
Bonzo
Συμφωνώ γενικά με το μόνο που διαφωνώ είναι ότι στους υγιείς φιλάθλους φταίνε τα επεισόδια... Αν κάποιος θέλει να πάει στο γήπεδο να δει την ομάδα του θα πάει.. Άλλοθι μπορείς να βρείς πολλά... Αλλά μήπως πέρυσι πήγαινε κόσμος στο ΟΑΚΑ για να πάει φέτος...
Η αλήθεια είναι ότι αν ο Άρης ο Παοκ ή ακόμα και ο ολυμπιακός που δεν έχει θεωρητικά μπασκετικό κοινό είχαν το ένα πεμπτο των επιτυχιων του ΠΑΟ θα γεμίζανε το γήπεδό τους και με τον γυμναστικό....
Εξάλλου δε νομίζω ότι κανείς φοβόταν επισόδεια σ αυτο το παιχνίδι
dizzy_fingers
QUOTE
Συμφωνώ γενικά με το μόνο που διαφωνώ είναι ότι στους υγιείς φιλάθλους φταίνε τα επεισόδια... Αν κάποιος θέλει να πάει στο γήπεδο να δει την ομάδα του θα πάει..


Σωστά. Για τους φιλάθλους όπως εγώ κι εσύ που μπορούμε να κινηθούμε κάπως εύκολα αλλά και αν φάμε καμία στραβή δε θα πάθουμε τίποτα.
Αλλά κάτσε να κάνω μία αλλαγή στο "υγιείς φίλαθλοι" και να βάλω το "οικογένειες" στη θέση του.
Πιστεύεις λοιπόν πως αυτή η μερίδα φιλάθλων εφευρίσκει δικαιολογίες για να μη πάει στο γήπεδο? wink.gif
Γιατί μπορεί για την πάρτη σου να μην ανησυχείς τόσο...αλλά όταν έχεις τα παιδιά σου δίπλα σου, δεν πάει κι ας βρίσκεσαι στο αχανές Staples Center και τα επεισόδια να γίνονται στην κερκίδα 5 χλμ απέναντι, ο (δικαιολογημένος) φόβος να μην πάθει τίποτα το πιο πολύτιμο πράγμα στη ζωή σου είναι αρκετός για να σε κάνει να μην ξαναπατήσεις γήπεδο.
Warrior
Ειδαμε ομορφο μπασκετακι σε αυτο το ματς παντως..

Η εικονα που παρουσιασε η ΑΕΚ ηταν πολυ καλη.Σιγουρα,φιλε suspect,οι
δυνατοτητες τις ΑΕΚ φετος ειναι μικροτερες απο της περσινης ομαδας.Κυριως
οσον αφορα την Ευρωλιγκα,μιας και στο ελληνικο πρωταθλημα(οπως ειναι οι
περισσοτερες ομαδες)δεν βλεπω γιατι δεν μπορει να μπει στην 4αδα...

Το θετικο ειναι οτι παρα την διαλυση του καλοκαιριου,φαινεται να γινεται καλη
προσπαθεια απο το μηδεν(για πολλοστη φορα)..

Οι Μπουρουσης,Καλαμποκης θα ειναι οι "αποκαλυψεις" της φετινης ΑΕΚ.
Αν αποκτηθει αλλος ενας αμερικανος στον "ασσο",που λογικα θα γινει,γιατι
δεν εχει περιθωρεια βελτιωσης η συγκεκριμενη ομαδα?

Με το να απεχεις απο το γηπεδο,τι θα πετυχεις?Ισα ισα που πρεπει να εισαι
εκει(οσο περισσοτεροι τοσο καλυτερα) και να απαιτεις! wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.