Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΑΡΗΣ - ΑΕΚ 3η Αγωνιστικη
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2
weirdo1977
ανοίγω το πρώτο μου topic για φέτος, ελπίζω να συνεχίσω όπως πέρσι, το παιχνίδι ίνα πονηρό. η αεκ έρχεται με αμφίβολο τον ταπούτο και με υπηρεσιακό προπονητή, απ την άλλη ο Aris έρχεται με την φορα απ το διπλό στο le mans αλλα όπως όλα δείχνουν χωρίς τον παίκτη - βαρόμετρο [terry] για ακομη μια φορα. περιμένω από την ομάδα μου να δείξει στην ΑΕΚ ποιος είναι το αφεντικό για τον στόχο της 3ής θέσης....
Warrior
Παιζουμε χωρις τον Τερι,αλλα και η ΑΕΚ ακομα ψαχνεται....Νομιζω οτι ειμαστε το φαβορι στο παιχνιδι.Βεβαια
αυτο πρεπει να αποδειχτει και στο γηπεδο.Η νικη ειναι μονοδρομος...

Ειναι κριμα παντως που δεν θα αγωνιστει ο Τερι,περισσοτερο για να παρει παιχνιδια στα ποδια του.Ειδαμε
χθες,οτι χρεωθηκε δυο φορες με λαθος στο πρωτο βημα,κατι που δειχνει οτι δεν εχει εγκληματιστει στους
ευρωπαικους κανονισμους ακομα.
weirdo1977
έχω την εντύπωση πάντως πως είναι καλύτερα να μπει στην ομάδα ο terry παρα ο ράιτ... είναι πιο χρήσιμος παίκτης σε θέση που πονάμε μάλιστα...
Pierce
αμφιβολοι ειναι και οι wesson -αμαρα σι. Ελπιζω να παλεψουν (αν μπορουν καθως οι απωλειες ειναι παρα πολυ σημαντικες,αλλα και ολοι να επαιζαν παλι θα ηταν πολυ δυσκολα τα πραγματα) μεχρι το τελος το ματσακι οι παιχτες της ΑΕΚ και οτι βγει....
geosider
QUOTE(weirdo1977 @ Nov 2 2007, 17:19 ) *
έχω την εντύπωση πάντως πως είναι καλύτερα να μπει στην ομάδα ο terry παρα ο ράιτ... είναι πιο χρήσιμος παίκτης σε θέση που πονάμε μάλιστα...

όλοι τον τέρι θέλουμε tongue.gif αλλά αν αφήσει έξω ράιτ μου λες ποιος θα παίξει περιφέρεια που δεν υπολογίζει καθόλου τον ηλιάδη;
weirdo1977
QUOTE(geosider @ Nov 2 2007, 19:58 ) *
όλοι τον τέρι θέλουμε tongue.gif αλλά αν αφήσει έξω ράιτ μου λες ποιος θα παίξει περιφέρεια που δεν υπολογίζει καθόλου τον ηλιάδη;



μα ακριβώς αυτό είναι το πρόβλημα, ο ράιτ καλός παίκτης είναι αλλα χαλάει όλη την ισορροπία της ομάδας, χωρίς αυτόν, κατεβαίνει k τσαλδάρης στο 2, έχει χρόνο συμμετοχής ο σάββας, ψιλόπηγαίνει στο 2 και ο kastl για να μην κουράζεται τόσο, βρίσκει την αυτοπεποίθεση του ο σίμωνας που ξαναβρήκε μπροστά του 2 παικταράδες... [τσαλδάρης - terry] και αν το προχωρήσουμε λίγο... ανοίγει θέση ξένου για έναν βαρύ ξένο...
Warrior
QUOTE(weirdo1977 @ Nov 2 2007, 22:45 ) *
μα ακριβώς αυτό είναι το πρόβλημα, ο ράιτ καλός παίκτης είναι αλλα χαλάει όλη την ισορροπία της ομάδας, χωρίς αυτόν, κατεβαίνει k τσαλδάρης στο 2, έχει χρόνο συμμετοχής ο σάββας, ψιλόπηγαίνει στο 2 και ο kastl για να μην κουράζεται τόσο, βρίσκει την αυτοπεποίθεση του ο σίμωνας που ξαναβρήκε μπροστά του 2 παικταράδες... [τσαλδάρης - terry] και αν το προχωρήσουμε λίγο... ανοίγει θέση ξένου για έναν βαρύ ξένο...


Eιναι μια σκεψη που μου περναει απο το μυαλο και μενα αυτη....Αλλα μαλλον χρειαζεται να του δωσουμε
περισσοτερο χρονο του Ραιτ.Δεν εχει δειξει τις δυνατοτητες του,αλλα και οταν ειναι μετριος(οπως ως τωρα)
κερδιζει φαουλ,βαζει βολες,παιζει αμυνα....

Θα λειψουν (εκτιμω) ποντοι απο την περιφερεια σε τετοιο σεναριο,ειδικα με το προσωπο που δειχνει εως
τωρα ο Καστλ.Ο Ηλιαδης δεν ξερω κατα ποσο μπορει να παιξει αυτον τον ρολο.Περισσοτερο χρονο συμμετοχης
να παρει,αλλα υστερει σε αθλητικα προσοντα.

Το θεμα ειναι να ερθει το διαβατηριο....Αν το προχωρησουμε σε αυτο το ενδεχομενο παραπερα biggrin.gif ,θα
προτιμουσα να χτυπησει καμπανακι για Σεραπινας(εχει και δυο παικταραδες μπροστα tongue.gif ).Ειναι και πιο ευκολο
να βρεις κοινοτικο σεντερ...
weirdo1977
QUOTE(Warrior @ Nov 2 2007, 20:59 ) *
Το θεμα ειναι να ερθει το διαβατηριο....Αν το προχωρησουμε σε αυτο το ενδεχομενο παραπερα biggrin.gif ,θα
προτιμουσα να χτυπησει καμπανακι για Σεραπινας(εχει και δυο παικταραδες μπροστα tongue.gif ).Ειναι και πιο ευκολο
να βρεις κοινοτικο σεντερ...



έχει διετές συμβόλαιο... χλομό σε κόβω tongue.gif
Warrior
Να τον δωσουμε δανεικο στην Ρωσια...."Παπαδες" θα κανει! laugh.gif
weirdo1977
και να φερουμε πίσω τον φλετσερ ? καλη ιδεα...


p.s. είμαστε off topic, το κόβω εδώ smile.gif
weirdo1977
QUOTE(www.contra.gr)
Εκτός μόνο ο Παπανικολάου

Η προετοιμασία της ΑΕΚ για το παιχνίδι κόντρα στον Αρη στο Αλεξάνδρειο μπήκε στην τελική ευθεία. Όπως δείχνουν τα πράγματα, εκτός του τραυματία Παπανικολάου, οι υπόλοιποι παίκτες θα βρίσκονται στη διάθεση του Δημήτρη Πρίφτη.

Στην προπόνηση της Παρασκευής οι Ταπούτος, Ουέσον και Σιούτης έλαβαν κανονικά μέρος με συνέπεια να τεθούν στα υπόψη του προπονητή τους. Την τελική απόφαση ο Πρίφτης θα την πάρει το Σάββατο αλλά μάλλον θα τους πάρει και τους τρεις στη Θεσσαλονίκη.

Οι παίκτες της ΑΕΚ θα προπονηθούν για τελευταία φορά το Σάββατο το πρωί, θα παρακολουθήσουν βίντεο με αγώνες του Αρη και στη συνέχεια θα «πετάξουν» για τη Θεσσαλονίκη.
basketaris
Νομιζω πως σας διαφευγει οτι αν μπει ο Τερι στη θεση του Ραϊτ ως Αμερικανος, σπαταλαμε κατευθειαν μια αλλαγη ξενου... Με δεδομεν, κιολας, οτι οταν ερθει το διαβατηριο, θα σπαταληθει και η 2η, καταλαβαινει κανεις οτι δεν θα ηθελε ο Χερμπερτ να εχει "κλειστες" πορτες σε ενδεχομενη κατασταση αναγκης για αλλαγη ξενου... (φτου-φτου μην το ματιασω... tongue.gif ). Aγωνιστικα αν το δουμε, πιστευω οτι χανονται αρκετοι ποντοι απο την περιφερεια, εφοσον δεν επαιζε ο Ραιτ. Στην Ελλαδα κουτσα-στραβα με αντιπαλους ισαξιους ή υποδεεστερους, την "βολευουμε" με Αγαδακο-Μασει-Μοτολα... Πιο σημαντικοι, για μενα, ειναι οι "αξιοπιστοι" ποντοι απο την περιφερεια, ποσο μαλλον, οταν προερχονται απο εναν παικτη που και φαουλ μπορει να παρει, και πολυ καλη διεσδυση διαθετει και μπορει να παιξει και αμυνα...

Αμφιβολοι για Αεκ, αλλα μαλλον παιζουν, οι Σι-Ταπουτος-Ουεσον, αλλα ακομη κι ετσι πιστευω ειμαστε 2 κλασεις καλυτεροι ως μοναδες και θα το παρουμε το ματς... Υπερτερουμε σε ολους τους τομεις και αν προσεξουμε και δεν υποτιμησουμε την Αεκ, θα κερδισουμε... Σοβαροτητα και σεβασμος στην Αεκ...

Θα χαρω να δω τον Σιουτη ξανα μετα απο χρονια, ειναι ενας απο τους πιο αγαπητους σε μενα παικτες που εχουν περασει και τον εχω συνδεσει με τα 2 τροπαια μας το 97 και το 98...

Κοντα ειναι η Κυριακη...Ιδωμεν...

Υ.Γ. Καλη τυχη weirdo! wink.gif
weirdo1977
QUOTE(basketaris @ Nov 2 2007, 22:08 ) *
Νομιζω πως σας διαφευγει οτι αν μπει ο Τερι στη θεση του Ραϊτ ως Αμερικανος, σπαταλαμε κατευθειαν μια αλλαγη ξενου... Με δεδομεν, κιολας, οτι οταν ερθει το διαβατηριο, θα σπαταληθει και η 2η, καταλαβαινει κανεις οτι δεν θα ηθελε ο Χερμπερτ να εχει "κλειστες" πορτες σε ενδεχομενη κατασταση αναγκης για αλλαγη ξενου... (φτου-φτου μην το ματιασω... tongue.gif ).


στον πρώτο γύρο έχουμε δικαίωμα για 3 αλλαγές συν ακόμη μια νομίζω στον 2ο, δεν νομίζω πως είναι πρόβλημα, όσο για τους πόντους απ την περιφέρεια, μάλλον εκτιμούμε διαφορετικά τις ικανότητες τον ηλιάδη-kastl-σεραπινας ως δυάρια και τριάρια αντίστοιχα.

QUOTE(basketaris @ Nov 2 2007, 22:08 ) *
Θα χαρω να δω τον Σιουτη ξανα μετα απο χρονια, ειναι ενας απο τους πιο αγαπητους σε μενα παικτες που εχουν περασει και τον εχω συνδεσει με τα 2 τροπαια μας το 97 και το 98...


είναι ένας από τους αγαπημένους μου παίκτες, ίσως η μεγαλύτερη συμπάθεια μου μετά τον γκάλι [όχι ως αξια αλλα ως μορφή] θα τον χειροκροτήσω από τα βάθη τις καρδιας μου.

QUOTE(basketaris @ Nov 2 2007, 22:08 ) *
Υ.Γ. Καλη τυχη weirdo! wink.gif


ε !! σιγά, αυτά είναι εύκολα... τώρα αν καταφέρω και το στραβώσω, δεν με βλέπω να ξανανοίγω topic φέτος... tongue.gif
basketaris
QUOTE(weirdo1977 @ Nov 2 2007, 20:19 ) *
στον πρώτο γύρο έχουμε δικαίωμα για 3 αλλαγές συν ακόμη μια νομίζω στον 2ο, δεν νομίζω πως είναι πρόβλημα

Δικιο εχεις, την ειχα πατησει και περυσι με την ιδια απορια, αλλα μυαλο δεν εβαλα... tongue.gif
QUOTE(weirdo1977 @ Nov 2 2007, 20:19 ) *
όσο για τους πόντους απ την περιφέρεια, μάλλον εκτιμούμε διαφορετικά τις ικανότητες τον ηλιάδη-kastl-σεραπινας ως δυάρια και τριάρια αντίστοιχα.

Νομιζω πως οχι, πανω-κατω τα ιδια πιστευουμε, απλα με βαση οπως εφερα το παιχνιδι εγω στο μυαλο μου, πιστευω οτι θα ειναι πολυ καλος ο Ραιτ και θα χρειαστει...
leelo15
Δυυυυσκολα τα πραγματα... 17.gif

Ο Αρης ειναι ξεκαθαρο φαβορι σε ολους τους τομεις. Με τις εμφανισεις του στην ευρολιγκα (φοβεροοος), γενικα το καλυτερο ροστερ, η ΕΔΡΑ (αχ...), με τον Μασει (ουχ..), την Αεκ με χιλια προβληματα, ουσιαστικα χωρις προπονητη, με σημαντικες απουσιες, βλεπω mission impossible.. για την αεκαρα. tongue.gif

Μπαλα ειναι και γυριζει ομως.. (μην παει το σατανικο μυαλο σας εκει blove.gif )
valsam
Παλι τσιγκουνιες εκανες φετος ρε τζεβελεκι με τα λεφτα μας (του κοσμου του αρη),(μπατζετ=εισητηρια+διαφημησεις+τηλεοπτ
ικα)!και δεν πηρες τον παντιους που το παιδι παρακαλουσε και εριχνε και το κασε του για να ξαναγυρισει και κρατησαμε το παλτο σεραπινας που εχει κανει ολο κι'ολο 2-3 ματς σ'εναμιση χρονο!ΡΕ ΜΗΝ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΤΕ!!!Θελω τον αρη δυνατο και εκει που του αξιζει και δεν ειναι αναγκη να ξοδευεις και μια περιουσια για να το πετυχεις αρκει να υπαρχει γνωση(μπασκετικη)!!!!!
basketaris
QUOTE(valsam @ Nov 2 2007, 23:18 ) *
Παλι τσιγκουνιες εκανες φετος ρε τζεβελεκι με τα λεφτα μας (του κοσμου του αρη),(μπατζετ=εισητηρια+διαφημησεις+τηλεοπτ
ικα)!και δεν πηρες τον παντιους που το παιδι παρακαλουσε και εριχνε και το κασε του για να ξαναγυρισει και κρατησαμε το παλτο σεραπινας που εχει κανει ολο κι'ολο 2-3 ματς σ'εναμιση χρονο!ΡΕ ΜΗΝ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΤΕ!!!Θελω τον αρη δυνατο και εκει που του αξιζει και δεν ειναι αναγκη να ξοδευεις και μια περιουσια για να το πετυχεις αρκει να υπαρχει γνωση(μπασκετικη)!!!!!

Oλοι μας τον θελουμε δυνατο τον ΑΡΗ, valsam, αλλα μετα συγχωρησεως, με τη στηριξη που παρεχουμε στην ομαδα τα τελευταια 2 χρονια, δεν νομιζω οτι μπορουμε να απαιτουμε περισσοτερα πραγματα... 68.gif

Με 1.000 διαρκειας και με το ζορι 2-3 sold out ολο το χρονο απο τον κοσμο, επετρεψε μου, αλλα και πολυ ηταν αυτο που εκανε (κανει) η διοικηση... Ολοι εχουμε τις προτιμησεις μας σε παικτες, αλλα αυτοι που αποφασιζουν δεν ειναι -ευτυχως- οι φιλαθλοι, αλλα η διοικηση και ο προπονητης... Οποτε στηριζουμε την υπαρχουσα ομαδα και στο τελος θα κριθουν ολοι τους....

Ασκησε κριτικη, αλλα με σωστο τροπο και οχι με αρνητικες διαθεσεις... Η διοικηση προσπαθει κι εχει κανει εργο, ασχετα αν εχει κανει και λαθη... Μονο οι νεκροι κι οι τεμπεληδες δεν κανουν... rolleyes.gif

Στηριξη στην ομαδα κι οχι μιρλα!!! wink.gif
ablade
Συμφωνό απόλυτα με τον basketaris. Είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να έχουμε μόνο 1000 διαρκείας.

Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο ! ! ! ! !

Δεν μπορουμε να ζητάμε απο καποιον να βάλει τα λεφτά του (πολλά κιόλας) όταν οι υπόλοιποι δεν δίνουμε ούτε 300 - 400 ευρώ το χρόνο.

Στηρίξτε την ομάδα!!!! Τα πρώτα δείγματα είναι πολύ θετικά και δεν καταλαβαίνω τι άλλο χρειάζεται για να πάρεις κάποιος διαρκείας.

Σας περιμένω όλους στο γήπεδο....
weirdo1977
QUOTE(valsam @ Nov 3 2007, 01:18 ) *
Παλι τσιγκουνιες εκανες φετος ρε τζεβελεκι με τα λεφτα μας (του κοσμου του αρη),(μπατζετ=εισητηρια+διαφημησεις+τηλεοπτ
ικα)!και δεν πηρες τον παντιους που το παιδι παρακαλουσε και εριχνε και το κασε του για να ξαναγυρισει και κρατησαμε το παλτο σεραπινας που εχει κανει ολο κι'ολο 2-3 ματς σ'εναμιση χρονο!ΡΕ ΜΗΝ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΤΕ!!!Θελω τον αρη δυνατο και εκει που του αξιζει και δεν ειναι αναγκη να ξοδευεις και μια περιουσια για να το πετυχεις αρκει να υπαρχει γνωση(μπασκετικη)!!!!!


valsam είμαι περίεργος αν ήσουν από αυτούς που μετά το 92-79 πριν 3 χρονια μέσα στο κρατικό κράζαν για τον περίεργο κρύoκολο ρώσο που μας έφερε η διοίκηση... έτσι για να μην ξεχνιόμαστε... ποτε δεν γούσταρα το κράξιμο στις διοίκησις ακόμη και επί εποχή καρακίτσου... αυτή είναι άλλωστε και η μεγάλη μου διαφωνία με τον s3

edit: μην ξεχνάμε πως όλο το pale [με την τεραστια μπασκετική του γνώση] εκείνη την χρονια μέχρι τα χριστούγεννα ζητούσε το κεφαλή του ρώσου όπως τώρα κάνει με τον λιθουανό... βρε αυτός ο κόσμος του Ari... φοβερό μπασκετικό μάτι.... προσκυνώ την χάρη σου λαέ μου 68.gif
thrylos7
Δε νομίζω ότι είναι εύκολο το αυριανό ματς... Κάθε άλλο! Η ΑΕΚ έχει αρκετά καλό ρόστερ, ακόμη και με τις όποιες απουσίες και έδειξε ανανεωμένη την προηγούμενη εβδομάδα, μετά την αποχώρηση του Κορωνιού. Ο άσσος μόνο στάνταρ δεν είναι, αν και σίγουρα, ο Άρης έχει τον πρώτο λόγο.
Το βασικό ερώτημα είναι κατά πόσο η ΑΕΚ έχει φτάσει στα επιθυμητά επίπεδα απόδοσης, έστω και με προσωρινό(; ) προπονητή, καθώς για τον Άρη λίγο πολύ τα ξέρουμε... Εφόσον η εμφάνιση με την Ολυμπιάδα δεν ήταν μια καλή παρένθεση, τότε έχουμε ντέρμπι. Το παραπάνω το θεωρώ πιο καθοριστικό παράγοντα από τις ενδεχόμενες (σημαντικές πράγματι) απουσίες που θα έχει η ΑΕΚ.. Βέβαια και ο Άρης θα έχει μια πολύ μεγάλη, αυτή του Τέρι.

ΥΓ. Δε νομίζω ότι ο Ράιτ θα έχει δύσκολο έργο επιθετικά, απέναντι στους περιφερειακούς της ΑΕΚ.
Warrior
Σιγουρα δεν ειναι ευκολο το παιχνιδι,παραδοσιακα δυσκολευομαστε με την ΑΕΚ,ακομα και περυσι που
ειχε πολλα προβληματα...

Μετα την ηττα απο τον Ολυμπιακο την προηγουμενη αγωνιστικη και την επερχομενη εκτος εδρας δοκιμασια
στο ΟΑΚΑ,δεν υπαρχουν περιθωρεια για ασχημο αποτελεσμα.


QUOTE(sport24.gr)
Α1 ΑΕΚ:"Κομπλέ" κόντρα στην παράδοση

Παρότι η προετοιμασία της έγινε μετ' εμποδίων η ΑΕΚ θα αγωνιστεί χωρίς αντίπαλο την Κυριακή (16.45, ΕΤ1) στο Αλεξάνδρειο.

Το Σάββατο για τη Θεσσαλονίκη αναχώρησαν τόσο ο Χρήστος Ταπούτος, όσο κι οι Κ'Ζελ Ουέσον, Γιάννης Σιούτης, που ξεπέρασαν τα προβλήματα που τους ταλαιπώρησαν την περασμένη βδομάδα.

Από την άλλη στην Αθήνα έμειναν οι Κώστας Χαρίσης, Κρις Πίρσον και Γιάννης Ηλιόπουλος.

Τέλος οι "κιτρινόμαυροι" έχουν για... αντίπαλο τους την παράδοση καθώς έχουν να κερδίσουν εκτός έδρας τον Άρη από το 2002, τη σεζόν που πήραν το πρωτάθλημα.

Από το 1999 έχουν κερδίσει μόνο δύο φορές στη Θεσσαλονίκη τους "κιτρίνους", έχοντας όμως δύο "διπλά" στα πλαίσια των πλέι-οφ (με τον Φώτη Κατσικάρη στον πάγκο).

Το περίεργο, όμως, είναι ότι ο "δικέφαλος" δεν έχει χάσει ποτέ από το 1999 με διαφορά μεγαλύτερη των 6 πόντων.


QUOTE(betsmart.gr)

ΑΡΗΣ-Ράιτ: «Θα κερδίσουμε την ΑΕΚ»



Ετοιμοι οι «κίτρινοι» για την αυριανή αναμέτρηση, τι δηλώνει ο Αμερικανός

Καλές οι νίκες στην Ευρωλίγκα, όμως στον Αρη έχουν... αγώνα αύριο, για την ελληνική Α1. Οι «κίτρινοι» υποδέχονται την ΑΕΚ στο Αλεξάνδρειο (16.45, ΕΤ1) και θέλουν μόνο νίκη, μετά την ήττα της περασμένης εβδομάδας από τον Ολυμπιακό. Στα συν είναι η καλή ψυχολογία μετά τη νίκη στη Γαλλία. Στα πλην, η για μία ακόμα φορά απουσία του Ρεϊσόν Τέρι, αφού το σλοβακικό διαβατήριο του Μάσεϊ όλο έρχεται κι όλο στο δρόμο είναι...

«Πιστεύω ότι και ο αγώνας με την ΑΕΚ θα έχει ευνοϊκή εξέλιξη για μας», υποστηρίζει ο Μπρέισι Ράιτ. «Εχουμε λίγο χρόνο για να ξεκουραστούμε και σίγουρα το γεγονός ότι θα παίξουμε στην έδρα μας, μας τονώνει την αυτοπεποίθηση. Περιμένω να γίνει ένας σκληρός αγώνας και απλά συγκεντρωνόμαστε στην δική μας ομάδα. Κάνοντας αυτό, όλα θα πάνε καλά», συμπληρώνει ο 23χρονος γκαρντ του Αρη, ο οποίος τονίζει τη σημασία των νικών στην Ευρωλίγκα.

«Μας δίνουν μεγάλη αυτοπεποίθηση οι δύο νίκες μας στην Ευρωλίγκα, ειδικά η τελευταία απέναντι σε μια καλή και νεανική ομάδα όπως είναι η Λε Μαν και μάλιστα μέσα στην έδρα της. Βρισκόμαστε σε έναν σκληρό όμιλο και είναι σημαντικό να κερδίζουμε τέτοιους αγώνες όπως ο προηγούμενος», λέει. Ο ίδιος πάντως πςριμένει περισσότερα από τον εαυτό του. «Αν και σε ομαδικό επίπεδο είμαι απόλυτα ικανοποιημένος, σε ατομικό επίπεδο δεν θα έλεγα ότι έπαιξα καλά. Αυτό όμως που μετράει περισσότερο από οτιδήποτε άλλο είναι να κερδίζει η ομάδα».

Στον Ράιτ έκανε αίσθηση το γεγονός ότι είδε φιλάθλους του Αρη στο γήπεδο της ΛεΜαν. «Οι φίλαθλοι του Αρη υποστηρίζουν την ομάδα με μοναδικό τρόπο. Όταν βλέπεις στην κερκίδα τόσα άτομα που ταξίδεψαν πάνω από οκτώ ώρες για να βρεθούν στο πλευρό του Αρη αυτό πιστεύω ότι τα λέει όλα. Σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης φωνάζανε με όλη τους την δύναμη και μας έδωσαν την ώθηση που χρειαζόμασταν για να φτάσουμε στη νίκη. Είναι καλό όμως να έχουμε φιλάθλους μας και στις εκτός έδρας αναμετρήσεις για να βλέπουν οι αντίπαλοι μας ότι ο Αρης διαθέτει φιλάθλους που τον ακολουθούν παντού. Είναι ένα υπέροχο συναίσθημα και περιμένω αύριο να γεμίσουν και το δικό μας γήπεδο, βοηθώντας μας να κερδίσουμε και την ΑΕΚ», κατέληξε ο Αμερικανός γκαρντ.
ashton
Eύκολη νίκη βλέπω να παίρνει ο Άρης.
Εμείς το παλαίψαμε μέχρι το 15' όταν το σκορ ήταν 26-26. Μετά ένα 17-2 κι αντίο ζωή. Πάλι καλά που κλείσαμε το ημίχρονο στο 43-32...
NBAer
QUOTE(ashton @ Nov 4 2007, 17:31 ) *
Eύκολη νίκη βλέπω να παίρνει ο Άρης.
Εμείς το παλαίψαμε μέχρι το 15' όταν το σκορ ήταν 26-26. Μετά ένα 17-2 κι αντίο ζωή. Πάλι καλά που κλείσαμε το ημίχρονο στο 43-32...

19.gif
Εγω προβλεπω οτι η ΑΕΚ θα ισοφαρισει. 19.gif
Για αυτο και την επαιξα μολις τωρα στο 8.0. Ιδωμεν....
ashton
Tα έχασες τα λεφτά σου.
76-60 με αναμενόμενο πάρτυ του Μάσεϊ κόντρα στα ανύπαρκτα πεντάρια μας.
33 πόντους με 13/15 2π και 5-7 ρημπάουντ..
Pierce
εγω εβλεπα τα ποδοσφαιρικα μας χαλια και δεν ειδα το μπασκετ. οι αριθμοι του τζερεμι ειναι εξωπραγματικοι, οπως και εξωπραγματικο ειναι το πως χαναμε τα καλαθια απο κατω απο την μπασκετα.
NBAer
QUOTE(ashton @ Nov 4 2007, 18:34 ) *
Tα έχασες τα λεφτά σου.

Οχι βεβαια. 19.gif
Μολις πηγε η διαφορα στους 6 αποφασισα να κανω lay 10 € παραπανω απο το back μου και κερδισα 10€ απλα.
Αν κερδιζε η ΑΕΚ θα κερδιζα 30€ αλλα δεν πειραζει....
Το σημαντικο ειναι οτι προβλεπψα οτι η ΑΕΚ θα μειωσει. Και μειωσε, κατεβηκε η αποδοση της, οποτε τελειο trade! Το σημαντικο δηλαδη απο τη στιγμη που εφτασε στους 6 η διαφορα, ειναι οτι οποιος και να κερδιζε εγω θα κερδιζα τουλαχιστον 10€.....

Ετσι πρεπει να παιζουν ολοι(καλα οχι ολοι γιατι πρεπει να υπαρχουν και κοροιδα που παιζουν αλλιως tongue.gif ) με trading για να εχουν σιγουρο κερδος....


QUOTE
76-60 με αναμενόμενο πάρτυ του Μάσεϊ κόντρα στα ανύπαρκτα πεντάρια μας.
33 πόντους με 13/15 2π και 5-7 ρημπάουντ..

13/14 ειχε για μια στιγμη! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!! Και πολλα ριμπαουντ κλπ.... Λογικο οπως λες.
Η ΑΕΚ αναλωθηκε και στο να κανει αντιαθλητικα.....
scales84
μα και το δευτερο σουτ που χασε ηταν απο κατω και τον εφτυσε.το καλυτερο του ματς εδω και 2 χρονια!απλα απιστευτος...
thrylos7
Σήμερα στο γήπεδο υπήρχαν 23 παίκτες και ο Μάσεϊ...

Μάλλον η καλύτερή του εμφάνιση από τότε που ήρθε στην Ελλάδα...

Εξωπραγματικός, πανταχού παρών (και τα πάντα πληρών)... Όλο το ματς ήταν αυτός!

Ο Ράιτ παρότι ήταν σε καλύτερη βραδιά (σε σχέση με τις προηγούμενες) δε μου άρεσε, καθώς έπαιξε ιδιαίτερα ατομικά...

Η ΑΕΚ πολύ μέτρια. Απορώ για ποιο λόγο έχει τόσους ψηλούς στις τάξεις της, εφόσον δεν τους χρησιμοποιεί/δε μπορούν να βοηθήσουν...

Το ποτήρι γεμάτο/άδειο ως τη μέση, για την προσέλευση του κόσμου.. Εγώ πάντως θα επέλεγα το 2ο...

Τελευταία στιγμή πήγαμε όλοι για τα διαρκείας, με αποτέλεσμα να έχει ξεκινήσει το παιχνίδι κι εμείς να είμαστε πάνω στα γραφεία.. Ευτυχώς, βρισκόταν εκεί ο Δαμιανίδης και διευθέτησε το θέμα. 41.gif
ashton
QUOTE
Χατζής: "Τα επιθετικά ριμπαόυντ"

Κατά τη διάρκεια της συνέντευξης Τύπου ο Νίκος Χατζής τόνισε: "Είχαμε δουλέψει πάρα πολύ αυτή την βδομάδα στις προπονήσεις. Ξέραμε ότι μας περίμενε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι. Πιστεύαμε ότι μπορoύσαμε να τα καταφέρουμε, αλλά δυστυχώς τα πράγματα δεν ήρθαν όπως τα περιμέναμε.

Είχαμε δώσει την προσοχή στην άμυνα μας, αλλά και στα επιθετικά ριμπάουντ του Άρη. Στο πρώτο ημίρονο τα καταφέραμε κι ήμασταν μες στο παιχνίδι, αλλά στο δεύτερο δεν το κάναμε τόσο καλά κι η διαφορά πήγε ψηλά.

Η ομάδα μας προσπάθησε για το καλύτερο και δείξαμε μία εικόνα που θα μπορεί να γίνει ακόμα καλύτερη στη συνέχεια και θα προσπαθήσουμε για αυτό. Σίγουρα χρειάζεται χρόνος. Το είπαμε από την αρχή όταν το καλοκαίρι χτίστηκε μία νέα ομάδα με νέα διοίκηση και πιστεύω ότι παιχνίδι με παιχνίδι θα γίνεται καλύτερη"

Μάσεϊ: "Για το καλύτερο

Από τη μεριά του ο Τζερεμάια Μάσεϊ υπογράμμισε: "Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι για μας γιατί ερχόμασταν από πιχνίδι εκτός έδρας με μετακίνηση που ήταν επίπονη αλλά εκτελέσαμε καλά ότι είχαμε πει να κάνουμε. Για μένα ήταν ένα παιχνίδι όπως όλα τα άλλα αισθανόμουνα καλά και δυνατός με τους συμπαίκτες μου να έκαναν καλή δουλειά στην αξιοποίησή μου.

Προσπαθώ για το καλύτερο κάθε βράδυ, να δίνω τον καλύτερό μου εαυτό, παίξαμε σήμερα όπως δεν μπορέσαμε να παίξουμε με τον Ολυμπιακό σε όλη την διάρκεια του αγώνα"

Πρίφτης: "Η προπόνηση φάνηκε στο γήπεδο"

Ο Δημήτρης Πρίφτης, που κάθισε για δεύτερη φορά στην άκρη του πάγκου της ΑΕΚ, σχολίασε: "Ήταν άλλη μία ιδιαίτερη εβδομάδα για την ομάδα μετά την αλλαγή στο τεχνικό επιτελείο. Είχαμε κάποια προβλήματα με τραυματισμούς που κλόνισαν την προετοιμασία αν και καταφέραμε να έχουμε όλα τα όπλα μας στην διάθεσή μας. Η ελλειπής προετοιμασία μας επηρέασε το παιχνίδι.

Δεν κάναμε καλή δουλειά στα επιθετικά ριμπάουντ του Άρη και κυρίως στον Μάσεϊ αν και το είχαμε πει. Δεν ήταν ατομική αλλά ομαδική δουλειά. Με τους κοντούς μας να μην βοήθησαν τόσο τους ψηλούς μας.

Έχουμε πρόβλημα στην επίθεση και αυτό φαίνεται ειδικά εκτός έδρας και νομίζω ότι με δουλειά θα βελτιωθούμε γιατί δεν φθάνει μόνο η άμυνα. Δεν υπάρχει κάτι οριστικό στο θέμα του προπονητή Από την στιγμή που η κατάσταση είναι αόριστη και η ομάδα δεν μου έχει δώσει το χρίσμα δεν θα μπω σε αυτή την λογική"

Χέρμπερτ: "Βγάλαμε ενέργεια"

Τέλος ο Γκόρντον Χέρμπερτ δήλωσε: "Παίξαμε εναντίον μιας πολύ καλής ομάδας μετά από ένα επίπονο ταξίδι και αυτό το έκανε δύσκολο. Μου άρεσε πολύ η ενέργεια που βγάλαμε μέσα στο παρκέ και με ευχαρίστησε ακόμα η διάθεση των παικτών από τον πάγκο.

Είχαμε 17 επιθετικά ριμπάουντ φανερώνει την προσπάθεια και την νοοτροπία που είχαμε σήμερα Φυσικά ο Μάσεϊ ήταν καταπληκτικός με την ενέργεια που κατέβαλε και την προσπάθεια του γενικότερα

Είμαι ο λάθος άνθρωπος για το συγκεκριμένο θέμα. Είναι η κατάσταση που έχουμε και εφόσον με αυτό έχουμε να κάνουμε θα προσαρμοστούμε σε αυτήν χωρίς κάποια δικαιολογία".

sport24.gr
weirdo1977
εκπληκτικός πράγματι ο ιερεμίας, αλλα εγώ θέλω να σταθώ στην εκπληκτική απόδοση του καλαϊτζή ο οποιος συνεχίζει από κει που σταμάτησε τα περσινά play offs, πραγματικά πλέον δικαιολογεί το συμβόλαιο του και οι εμφανίσεις του γίνονται πολυτιμότερες σε συνάρτηση με την κατάσταση του kastl ο οποιος πραγματικά ώρες ώρες δείχνει να προσπαθεί ακόμη k να περπατήσει.

μακάρι να συνεχίσει έτσι γιατί όπως φαίνεται τον έχουμε ανάγκη φέτος..
klearxos
Συγχαρητηρια στην ομαδα για την νικη.
Ολοι οι παικτες ηταν απο καλοι εως πολυ καλοι (λεγε με Μασευ 1,2 στο tendex!!! ohmy.gif blink.gif )

Ο κοσμος σιγουρα λιγος αλλα το θεωρω αναμενομενο μιας και ενας φιλαθλος του Αρη που θα ηθελε να δει ολους τους αγωνες αυτης της εβδομαδας θα επρεπε να δωσει κανα 80αρι...!!

Ελπιζω η διοικηση να το συνειδητοποιησει αυτο ενοψη του αγωνα με την Τσιμπονα και να εχει αρκετα χαμηλες τιμες-ακολουθει ο αγωνας με τον Αστερα που μαλλον θα τον προτιμησει η πλειοψηφια-αλλιως θα θυμηθουμε τον αγωνα με την Μαλαγα περσι και θα λεμε οτι καλα ειμασταν τοτε!
valsam
Ο κασλ ρε παιδια μου φαινετε οτι χρειαζετε αδεια υπερκωποσης!Τετοια πτωση δεν την περιμενα,με το ζορι κανει μπασιμο (3τη φορα που φετος κανει κατι τρελα σπασιματα στο μπασιμο!)ενο περσυ καρφονε!
NBAer
QUOTE(valsam @ Nov 4 2007, 21:39 ) *
Ο κασλ ρε παιδια μου φαινετε οτι χρειαζετε αδεια υπερκωποσης!Τετοια πτωση δεν την περιμενα,με το ζορι κανει μπασιμο (3τη φορα που φετος κανει κατι τρελα σπασιματα στο μπασιμο!)ενο περσυ καρφονε!

Συμφωνω. Και να φανταστει κανεις οτι βρισκομαστε μολις στην αρχη της χρονιας. Περυσι ξεζουμιστηκε και ταλαιπωρηθηκε ολη τη χρονια και φετος θα χρειαστει πολλες μα πολλες ανασες.....
weirdo1977
κάτι ακόμη...είναι η δεύτερη παράδοση που σπάω με την αεκ e ? μια πέρσι που πήραμε την πρώτη νίκη στην αθηνα μετά το 89 νομίζω... και η δεύτερη τώρα με την πρώτη ευρεία νίκη του Ari εδώ και χρονια... καλά ξεκινήσαμε και φέτος biggrin.gif
xaotiki_diastasi
Επειδή πολλά λέγονται για τον Wright, εγώ θέλω να πω ότι μου αρέσει πολύ (σε σχέση με τον Σκειλς). Είναι αλήθεια ότι σου αφήνει μία πικρή γεύση στο τέλος στα περισσότερα μέχρι τώρα παιχνίδια, αλλά νομίζω ότι θέλει λίγο χρόνο ακόμα. Καταρχήν στην άμυνα μου φαίνεται πολύ καλός. Πολύ καλύτερος από τον Ηλιάδη (τον οποίο πολλοί παρουσιάζουν καλό αμυντικό). Στην επίθεση στα περισσότερα παιχνίδια που τον έχω δει, ξεκινάει πολύ ώριμα και χωρίς να παίρνει τραβηγμένες προσπάθειες. Κάνει ωραία σουτ και μπασίματα, αλλά πολλές φορές η τάνα η μπάλα δεν τον θέλει. Κ ενώ το παιχνίδι κυλάει και δεν βλέπω να βγαίνει κανένα σύστημα για να τον εκμεταλλευτεί, προς το τέλος αρχίζει όντως κάτι μλκιούλες. Ελπίζω ότι φταίει λίγο η γκίνια και λίγο ότι δεν έχει συνηθίσει στο ξύλο της Ευρώπης και ότι γρήγορα θα βελτιωθεί...
Alexmei
Εμένα μου άρεσε το μαλλί του Wright σήμερα...!! σαν θάμνος με πόδια ήταν 69.gif

Τέλος πάντων Μάσεϊ παιχταρά να σαι καλά να σαι καλά...........
valsam
O Μασει ειναι η μιση ομαδα φετος,δεν ειναι μονο οι ποντοι και τα ριμπαουντ αλλα τα παρα μα παρα πολλα φολοου που κανει!Ολοι οι παικτες μας χανουν κατι ευκολα σουτ η λεει απ και ερχετε ο τζερυ απο πισω σαν τον σπαιντερμαν και την καρφωνει και γυρναει και τους κοιταει σαν να τους λεει "αντε αγορι μου βαλτο γιατι θα με αναγκασεις να το βαλω εγω"Κριμα που θα τον εχουμε μονο για φετος!(και μην μου πειτε οτι μπορουμε να τον κρατησουμε και του χρονου γιατι θα τον θελησουν παρα πολλες ομαδες με πολλα φραγκα!)
xaotiki_diastasi
Εμένα δε μου άρεσε καθόλου το μαλλί του Wright σήμερα!! Πιστεύω αυτό του χαλάει την ψυχολογία... tongue.gif
Και με τα κοτσιδάκια άθλιος είναι. Καλύτερα να το κόψει κοντό, όπως το έχει στις φώτο στο site του... Φαίνεται πιο γαμίκος έτσι...
ΚιτρινιΑΡΗΣ
Καταρχήν συγχαρητήρια στην ομάδα για την σχετικά εύκολη νίκη...

Στα θετικά:
1. Η εκπληκτική παρουσία του Μάσεϊ (εκτός από την εκπληκτική στατιστική με ενθουσιάζει το πάθος με το οποίο παίζει...)
2. Αν και κουρασμένοι (φάνηκε σε μερικά σημεία) έτρεξαν όταν έπρεπε και παίξαν όμορφο μπάσκετ.
3. Σεραπίνας... χρειαζόταν ένα καλό παιχνίδι να πάρει τα πάνω του... η φάση με τον Μπάρλο για χάι λάιτ...
4. Ράιτ... όταν χρειάστηκε σκόραρε και έπαιξε αρκετά καλή άμυνα...
5. Μότολα... για τον ρόλο που είναι στην ομάδα... ένα υπερπολύτιμο όπλο...
6. Καλαϊτζής... έχει πάρει τα πάνω του και αν συνεχίσει έτσι θα είναι από τις καλύτερες μας μεταγραφές φέτος...

Στα αρνητικά:
1. Το άδειο παλέ...
2. Ο καμμένος Καστλ (έχει χάρη το κοινοτικό διαβατήριο και η εθνική Βοσνίας...)
3. Σεραπίνας... εκεί που φάνηκε ότι πήρε τα πάνω του... δυο τρία απανωτά λάθη...
4. Ράιτ... καλός παίκτης μα μερικές φορές χαμένος στο γήπεδο... θέλει δουλειά ακόμη με τα συστήματα... μερικές φορές έκανε κατ μπροστά από το πλέι ενώ αυτό άρχιζε το σύστημα...
5. Ηλιάδης... αν και πιστεύω πολύ στον Σάββα και θέλει ακόμη παιχνίδια ήταν σήμερα πολύ αγχωμένος...

Η νίκη ήρθε σχετικά εύκολα γιατί απλώς ο Τζέρεμι δεν παιζόταν σήμερα (χθες)...
Περίμενα πολύ περισσότερα από την ΑΕΚ... θέλει δουλειά ακόμη...

Τώρα για διπλό στο ΟΑΚΑ!!!
basketaris
O Massey εκανε οντως οργια στο ματς! Δε θυμαμαι να εχει παρει ΜΟΝΟΣ του ενα ματς σε τετοιο βαθμο! Στο β' ημιχρονο κι ειδικα στην τελευταια περιοδο ηταν ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ! Ο,τι κυκλοφορουσε στον αερα το κατεβαζε ή το εκανε φολοου! Φοβερη ενεργεια, 13/15 διποντα (!!!), 12 ριμπαουντ, μερικες θεαματικες φασεις ηταν μονο καποια απο τα highlights του... Aπο τα καλυτερα -ισως το καλυτερο- παιχνιδι του στην Ελλαδα! 41.gif

Κατα τ' αλλα, η ομαδα δεν κυμανθηκε σε πολυ υψηλα επιπεδα. Περισσοτερο παλεψε για να δημιουργησει μια διαφορα ασφαλειας και επειτα να τη διατηρησει...

Ο Wright βοηθησε πολυ με την αμυνα του και ορισμενες ωραιες διεισδυσεις και καποια σουτ, γενικα, ομως, δεν εκανε καμια σουπερ εμφανιση. Στην αξιολογηση του ως παικτη, με καλυψε ο κιτρινιΑΡΗΣ λιγα posts πιο πανω. Τον πιστευω και γω πολυ!

Ο Σεραπινας τα πηγε περιφημα, ειδικα στην αμυνα που επαιξε. Βοηθησε και στα ριμπαουντ, εδωσε μονομαχιες με Ταπουτο (κυριως) και εβαλε και 7 ποντους. Ελπιζω να βοηθησει αυτη η αποδοση για να βελτιωθει στο μελλον. Συμφωνω για το χαι-λαιτ εναντια στον Ταπουτο! 77.gif Θυμισε λιγο το περυσινο του Σκειλς πανω στο Γκαγκαλουδη και του Μασει στον Μπουρουση...

Αγαδακος-Μοτολα προσθεσαν 15 ποντους, γενικα ηταν καλουτσικοι, παλεψαν, αλλα ειχαν την "ατυχια" να πεσουν πανω στο φοβερο Τζερι και να μεινουν, μοιραιως, στη σκια του... Αν αναλογιστουμε οτι εβαλαν και 2 τριποντα, πηραν και καποια ριμπαουντ, βγαινει θετικο ισοζυγιο. Απλα, μου φαινεται οτι το Μοτολα τον φορτωνουν-φορτωνεται με πολυ ευκολα φαουλ και αυτο τον αποσυντονιζει, γιατι συχνα πηγαινει κατευθειαν παγκο...

Αυτοι που ηταν εντελως εκτος κλιματος ηταν οι Ηλιαδης-Τσαλδαρης-Καστλ. Ο Σαββας εχασε καποια ευκολα σουτ και αγχωθηκε, απορροια και του οτι δεν εχει πολυ χρονο συμμετοχης, ενω ο Δημητρης φανηκε απο το ζεσταμα οτι δεν ηταν στη μερα του. Δεν του πηγαν τα σουτ και εκανε και 4 λαθη, εκ των οποιων στα 2 ηταν παραπανω ομαδικος απο οσο επρεπε και θα οφειλε να ειχε τελειωσει τις φασεις μονος του. Οσο για τον Τερελ, εχει αρχισει να φαινεται η κοπωση πολυ πιο ευκολα απ' οτι περυσι. Και σημερα ηταν κακος, με οχι ψυχραιμες ενεργειες ή καθαρο μυαλο, εβγαλε την ομαδα απο το ρυθμο της και δε βοηθησε σε κανενα σημειο. Αντιθετα, ο Καλαϊτζης ηταν και παλι οργανωτικα πολυ καλος, μοιρασε σωστα το παιχνιδι, αλλα ειχε κι αυτος καποια σκαμπανεβασματα. Στα θετικα, οτι επαιξε και ο Παντελιαδης, αν και λιγο, βεβαια. Αυτο δειχνει οτι ο Χερμπερτ δεν ειναι στενομυαλος και θα του δωσει ευκαιριες...

Ομαδικα αν το δουμε το παιχνιδι, ημασταν φοβεροι στον τομεα των ριμπαουντ (πηραμε 11 παραπανω), ενω υπηρχαν διαστηματα (προχειρα θυμαμαι 2 πενταλεπτα) που η αμυνα μας ηταν στραγγαλιστικη! Πολλη πιεση, παγιδες και προσαρμογες γρηγορες... Στα αρνητικα, οτι παρουσιασαμε ορισμενα κλασικα "νεκρα" κομματια, τα οποια και μπορουσαν να ειχαν κοστισει, αλλα τα ταιμ-αουτ του Χερμπερτ, ευτυχως, μας αφυπνισαν.

Παμε τωρα με Τσιμπονα για το 3/3 στην Ευρωλιγκα!
Πρωτα κοιταμε τους Κροατες και μετα το ΟΑΚΑ... wink.gif
Anaz
Ειδα πολυ λιγο το παιχνιδι. Να ρωτησω κατι? Σεραπινας επαιξε στο 4??
thrylos7
Τον περισσότερο, αν όχι όλο το χρόνο, τον πέρασε εκεί...

Όντως πολύ ωραία η φάση με την τριπλή προσποίησή του...
Anaz
Ρωταω γιατι παρατηρησα ενα στατιστικο που μου κινησε την περιεργεια.. Απ'τα 80 συνολικα λεπτα που μοιραζονται στο 4 κ το 5, ο Μασευ επαιξε 34 κ οι Αγαδακος,Μοτολα μαζι μολις 28. Αρα ο Σεραπινας πρεπει να επαιξε ολο τον χρονο -17 λεπτα- ως 4αρι,κ απ'οτι διαβαζω δεν πηγε ασχημα.. Καλη η εμπνευση του Χερμπερτ,ισως βοηθησει κ στο μελλον.Αν κ σε λιγο θα εχει τον Τερυ,οποτε λογικα δεν θα χρειαστει..
thrylos7
Πράγματι, ο Μότολα τουλάχιστον που παρατήρησα εγώ (για ευνόητους λόγους) έπαιξε μόνο στα πρώτα 7 λεπτά κάθε ημιχρόνου...

Ίσως ο Χέρμπερτ θα μπορούσε να μην κουράσει τόσο πολύ τον Μάσεϊ, αλλά είναι σίγουρο ότι η βραδιά (ΟΚ, το απόγευμα) ήταν ολοκληρωτικά δική του...
Air Kef
QUOTE(Αναζ)
.Αν κ σε λιγο θα εχει τον Τερυ,οποτε λογικα δεν θα χρειαστει.




Και έρχεσαι στα λόγια καθε απογοητευμένου Αρειανου,που ουρλιάζει για να φυγει ο Σεραπινας και να ερθει καποιος κοινοτικος πλει ή κοινοτικος σέντερ. rolleyes.gif 24.gif
ashton
Mερικές φωτό

Avery - Πριφτης


cheerleaders


ενα καλάθι του Παβιτς


και η κριτική μου για τους δικούς μας...


4. WESSON
Διάθεση είχε, αλλά δεν του έβγαινε σχεδόν τίποτα... Με μόλις 5/13 δίποντα την ώρα που ο Μάσεϊ είχε 13/15 είναι φανερό πως η διαφορά με τους γηπεδούχους ήταν αυτοί οι 2 παίκτες... Αν είχαμε έναν αξιόπιστο σέντερ ώστε να παίξει στο '4' θα ήταν αλλοιώς. Πάντως είναι η μόνη σοβαρή λύση μας σε ρημπάουντ (7 απόψε)


5. SY
Πήρε χρόνο συμμετοχής. Κάτι πάλεψε αμυντικά αλλά ο Μάσεϊ δεν παιζόταν. Μπροστά λίγα πράγματα


7. ΤΑΠΟΥΤΟΣ
Κακός ο Χρήστος. Έκανε πολλά λάθη, και θα περίμενα περισσότερα από αυτόν. Έμεινε στους 5π-4ρ.

8. ΚΥΡΙΤΣΗΣ
Και σήμερα ήταν ατομιστής. Πάντως αναλογικά ήταν και απόψε ο καλύτερος στην περιφέρειά μας. 9π με μέτρια αλλά όχι αποκαρδιωτικά ποσοστά. Βοήθησε και στην άμυνα (όταν βγήκε με τα 4, ξανακέρδισε τη διαφορά ο Αρης)

9. ΧΑΤΖΗΣ
ο αρχηγός είναι σε μέτρια κατάσταση. Με αυτόν στο παρκέ παίζουμε μεν καλύτερα, αλλά δεν έχουμε τις λύσεις που θα περιμέναμε επιθετικά. Μόλις 3/11 σουτ είχε σήμερα...


10. ΜΠΑΡΛΟΣ
Βοήθησε, πίεσε, έδωσε κάποιες λύσεις, αλλά το κλέψιμο που έφαγε από το Μάσεϊ στο τέλος, και τα βήματα στον αιφνιδιασμό μετά στη φάση που παλεύαμε να μειώσουμε ήταν ενδεικτικά.. Ήρθαν και οι γαυροδηλώσεις του μετά να δέσουνε το γλυκό..


11. AVERY
Έπαιξε περισσότερο στο '2' παρά στο '1'. Η αξία του δεδομένη, λογικά θα στρώσει, αλλά δεν ξέρω αν θέλαμε τέτοιο παίκτη (Μπλάκνεϊ θέλαμε αλλά τέλος πάντων...). Αμυντικά ήταν καλός, αλλά μπροστά με 2/6 σουτ μέτριος προς κακός όπως όλοι...


13. VASILJEVIC
Μέτρια εμφάνιση... έπαιξε 22'28", είχε 6π με μέτρια ποσοστά, έπαιξε όσο έπαιξε σαν βασικός '1', αλλά δεν γεμίζει πως μπορεί να αντέξει σε αυτό. Έχει χάσει και το τρίποντο που είχε στο κύπελλο...

15. ΣΙΟΥΤΗΣ
2π με 2/2 βολές σε 7'. Δεν περίμενα κάτι παραπάνω από αυτόν - το θέμα είναι βέβαια πως δεν έχουμε καλύτερο από αυτόν για 3ο άσο...

16. ΤΣΑΜΗΣ
Χρησιμοποιήθηκε πολύ λίγο. Ίσως έπρεπε να παίξει περισσότερο, να βοηθήσει την ομάδα να τρέξει.

17. ΣΙΜΤΣΑΚ
Δεν έπαιξε. Τώρα γιατί μπήκε αυτός κι όχι ο Χαρίσης ή ο Πίρσον όταν είμαστε γυμνοί στη ρακέτα, είναι άλλο θέμα...

19. PAVIC
Έπαιξε κάτι λιγότερο από 10'. Είχε 6 πόντους με 3/3 σουτ δείχνοντας πως αν πάρει τη μπάλα κάτω/κοντά στο καλάθι, ξέρει τι να την κάνει. Αλλά αμυντικά και γενικότερα στα ρημπάουντ δεν υπήρχε. 2 μάζεψε... Να τον περιμένουμε βέβαια, αλλά στα 3 ματς που έχει παίξει δεν έχει πείσει για βασικός με τίποτα.
Warrior
Τα ειπατε ολα... smile.gif

QUOTE(valsam @ Nov 4 2007, 23:39 ) *
Ο κασλ ρε παιδια μου φαινετε οτι χρειαζετε αδεια υπερκωποσης!Τετοια πτωση δεν την περιμενα,με το ζορι κανει μπασιμο (3τη φορα που φετος κανει κατι τρελα σπασιματα στο μπασιμο!)ενο περσυ καρφονε!


Πραγματικα ειναι σε παρα πολυ κακη κατασταση! ohmy.gif
Πιστευω ομως οτι σε καποια φαση θα συνερθει..Τουλαχιστον οι χρονοι συμμετοχης του δεν ειναι πολυ
υψηλοι φετος.Για καλη μας τυχη,ο Καλαιτζης ειναι πολυ βελτιωμενος και ετσι δεν εχουμε συναντησει
μεγαλα προβληματα ως τωρα...

QUOTE(Anaz @ Nov 5 2007, 05:36 ) *
Ρωταω γιατι παρατηρησα ενα στατιστικο που μου κινησε την περιεργεια.. Απ'τα 80 συνολικα λεπτα που μοιραζονται στο 4 κ το 5, ο Μασευ επαιξε 34 κ οι Αγαδακος,Μοτολα μαζι μολις 28. Αρα ο Σεραπινας πρεπει να επαιξε ολο τον χρονο -17 λεπτα- ως 4αρι,κ απ'οτι διαβαζω δεν πηγε ασχημα.. Καλη η εμπνευση του Χερμπερτ,ισως βοηθησει κ στο μελλον.Αν κ σε λιγο θα εχει τον Τερυ,οποτε λογικα δεν θα χρειαστει..


Δεν ειναι η πρωτη φορα που δοκιμασε τον Σεραπινας στο "4".Το ιδιο ειχε κανει και με την Ολυμπιαδα και με
τον Ολυμπιακο με....καταστροφικες συνεπεις!! biggrin.gif

Χθες ηταν καλυτερος,ομως δεν νομιζω οτι μπορει να αποτελεσει λυση στην συγκεκριμενη θεση.Αν μπορει να
αποδωσει καπου ειναι μονο σαν 3αρι,δυστυχως....

Απο το χθεσινο παιχνιδι,κραταμε την εμφανιση των Μασει και Καλαιτζη και το γεγονος οτι η ομαδα δεν
κουραστηκε,αφου μοιραστηκε αρκετα ο χρονος συμμετοχης.Κατα τα αλλα,μετρια εμφανιση.

Παιδια εμενα παντως ο Ραιτ,δεν με εχει πεισει σε κανενα σημειο φετος.Ξεκινα δυνατα σε καθε παιχνιδι,
αλλα καπου στην πορεια "χανεται".Δυνατοτητες εχει,αλλα νομιζω οτι δεν εχει εγκληματιστει ακομα.Ας
ελπισουμε να βελτιωθει στην συνεχεια..

Η ΑΕΚ ακομα "ψαχνεται" και δεν ηταν ετοιμη να κανει την ζημια.Θελει πολυ δουλεια ακομα...Καταρχην,τι
γινεται με το θεμα του προπονητη?Υπαρχει περιπτωση να μεινει ο Πριφτης?Ρωτηθηκε χθες μετα τον αγωνα
και ειπε οτι η κατασταση ειναι αοριστη(ή κατι τετοιο).. unsure.gif
Με την εμφανιση που εκαναν οι ελληνες της ομαδας χθες,ηταν εξαιρετικα δυσκολο να διεκδικησει το
παιχνιδι.
basketaris
weirdo, θελουμε το τοπικ με Τσιμπονα ΤΩΡΑ!! icon_wave.gif
Αντε πλησιαζει η ημερα... 42.gif
Warrior
QUOTE(basketaris @ Nov 5 2007, 16:52 ) *
weirdo, θελουμε το τοπικ με Τσιμπονα ΤΩΡΑ!! icon_wave.gif
Αντε πλησιαζει η ημερα... 42.gif


weirdo ή ΚιτρινιΑρης???Εδω ειναι το φλεγον ερωτημα!! tongue.gif
Τι λενε τα αστρα? laugh.gif

Οποιος και να το κανει να το κανει γρηγορα!Οντως ειναι μεγαλο παιχνιδι και η αναμονη δεν αντεχεται.. smile.gif





bball.gif Συνέντευξη τύπου

Γκόρντον Χέρμπερτ: «Παίξαμε εναντίον μιας πολύ καλής ομάδας έπειτα από ένα επίπονο ταξίδι και αυτό έκανε σίγουρα ακόμη πιο δύσκολη την αποστολή μας. Μου άρεσε όμως πολύ η ενέργεια που βγάλαμε μέσα στο παρκέ και με ευχαρίστησε ακόμη περισσότερο η διάθεση των παικτών μου από τον πάγκο. Μαζέψαμε 17 επιθετικά ριμπάουντ και αυτό φανερώνει την προσπάθεια, αλλά και την νοοτροπία που είχαμε σήμερα.Φυσικά ο Μασεϊ ήταν καταπληκτικός με την ενέργεια που κατέβαλε, αλλά και για την γενικότερη προσπάθεια του.
Για τον Τέρι είναι μία κατάσταση που υπάρχει. Δεν υπάρχουν δικαιολογίες. Ρωτάτε όμως το λάθος άνθρωπο. Είναι πολύ σημαντικό να πηγαίνουμε βήμα-βήμα. Αυτή είναι η σωστή προσέγγιση. Φυσικά, όλοι εστιάζουν στα αποτελέσματα, αλλά εγώ σαν προπονητής πρέπει να κοιτάω πως θα γινόμαστε καλύτεροι σε όλους τους τομείς».


Δημήτρης Πρίφτης: «Ήταν άλλη μια ιδιαίτερη εβδομάδα για την ομάδα μετά την αλλαγή στο τεχνικό επιτελείο. Είχαμε κάποια προβλήματα με τραυματισμούς που κλόνισαν την προετοιμασία μας, αν και τελικά καταφέραμε να έχουμε όλα τα όπλα μας στην διάθεση μας. Οι απουσίες όμως που είχαμε σε όλη την διάρκεια της προετοιμασίας μας για τον σημερινό αγώνα, ήταν επόμενο να μας επηρεάσουν αρνητικά. Δεν κάναμε καλή δουλειά στα επιθετικά ριμπάουντ του ΑΡΗ και κυρίως πάνω στον Μάσεϊ, παρά το γεγονός ότι είχαμε επισημάνει πως θα πρέπει να τον προσέξουμε ιδιαίτερα. Δεν τα πήγαμε καλά όχι σε ατομικό, αλλά σε ομαδικό επίπεδο. Έχουμε πρόβλημα στην επίθεση και αυτό φαίνεται ειδικά εκτός έδρας και νομίζω ότι με την δουλειά θα βελτιωθούμε».

Τζερεμάϊα Μάσεϊ: «Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι για μας επειδή ερχόμασταν από μια εκτός έδρας αναμέτρηση που είχε μια πολύ επίπονη μετακίνηση. Παρόλα αυτά όμως εκτελέσαμε καλά ότι είχαμε πει να κάνουμε και όλα πήγαν καλά. Για μένα ήταν απλά ένα παιχνίδι όπως όλα τα άλλα. Αισθανόμουν καλά και δυνατός, ενώ οι συμπαίκτες μου έκαναν καλή δουλειά και με αξιοποίησαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Προσπαθώ για την ομάδα μου κάθε βράδυ δίνοντας τον καλύτερο μου εαυτό και θα έλεγα ότι σε ομαδικό επίπεδο κάναμε όλα αυτά που δεν μπορέσαμε σε όλη την διάρκεια του αγώνα κόντρα στον Ολυμπιακό».

Νίκος Χατζής: «Είχαμε δουλέψει πάρα πολύ αυτήν την εβδομάδα στις προπονήσεις και ξέραμε ότι μας περίμενε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι. Πιστεύαμε ότι θα μπορούσαμε να τα καταφέρουμε, αλλά δυστυχώς τα πράγματα δεν ήρθαν όπως τα περιμέναμε. Είχαμε δώσει προσοχή στην άμυνα μας, αλλά και στο επιθετικό ριμπάουντ του ΑΡΗ. Στο πρώτο ημίχρονο τα καταφέραμε και ήμασταν στο παιχνίδι, αλλά στο δεύτερο δεν είχαμε την ίδια απόδοση και η διαφορά πήγε ψηλά. Προσπαθήσαμε για το καλύτερο και δείξαμε μια εικόνα που μπορεί να γίνει ακόμη καλύτερη στην συνέχεια».



Φύλλο αγώνα:http://www.galanissportsdata.com/basketbal...ame.asp?game=20
ΚιτρινιΑΡΗΣ
QUOTE(Warrior @ Nov 5 2007, 13:59 ) *
weirdo ή ΚιτρινιΑρης???Εδω ειναι το φλεγον ερωτημα!! tongue.gif
Τι λενε τα αστρα? laugh.gif


Κάντο φίλε μου, αυτήν την βδομάδα τρέχω και δεν προλαβαίνω smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.