Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ποιον θεωρειτε
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
a bullet for your head
Ποιον θεωρειτε κορυφαιο κωμικο?
Ειναι ερωτηση ΠΟΛΛΑΠΛΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ.
Omar Little
Από τη λίστα ψήφισα Πίτερ Σέλλερς, Μπιλ Μάρει και βέβαια άλλος.

Είναι γνωστή η προπαγάνδα που έχει ξεκινήσει ο bullet για να μην βάζει πολλούς από τους αγαπημένους μου, στις λίστες του κι αυτό έκανε κι εδώ. Έτσι αντί να υπάρχουν με τεράστια γράμματα οι Μάικλ Πέιλιν, Τζον Γκλιζ, Έρικ Άιντλ από τους Μόντι Πάιθονς, ο Τζιν Γουάιλντερ και ο Τζον Μπελούσι μπήκαν όλοι κάτω από την επιλογή "άλλος" με προφανή σκοπό να περάσουν στη λήθη και εμμέσως να απαξιωθούν στη συνείδηση του κόσμου...

ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΔΟΚΙΜΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΗΘΟΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΙΣ ΛΙΣΤΕΣ ΤΟΥ BULLET!!! strike.gif
















tongue.gif

a bullet for your head
QUOTE(Omar Little @ Jul 19 2009, 12:10 ) *
Από τη λίστα ψήφισα Πίτερ Σέλλερς, Μπιλ Μάρει και βέβαια άλλος.

Είναι γνωστή η προπαγάνδα που έχει ξεκινήσει ο bullet για να μην βάζει πολλούς από τους αγαπημένους μου, στις λίστες του κι αυτό έκανε κι εδώ. Έτσι αντί να υπάρχουν με τεράστια γράμματα οι Μάικλ Πέιλιν, Τζον Γκλιζ, Έρικ Άιντλ από τους Μόντι Πάιθονς, ο Τζιν Γουάιλντερ και ο Τζον Μπελούσι μπήκαν όλοι κάτω από την επιλογή "άλλος" με προφανή σκοπό να περάσουν στη λήθη και εμμέσως να απαξιωθούν στη συνείδηση του κόσμου...

ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΔΟΚΙΜΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΗΘΟΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΙΣ ΛΙΣΤΕΣ ΤΟΥ BULLET!!! strike.gif
















tongue.gif

icon_drunk.gif tongue.gif smiley.gif

Μην με παιρνεις απ τα μουτρα..
Σημερα μου ηρθε στο μυαλο και ο Λουι Ντε Φινες.. rolleyes.gif ..και σιγουρα θα υπαρχουν και αλλοι.. 69.gif
Θα σε παρακαλουσα να προβεις σε μια επιβραβευση της προσπαθειας μου,απ το να sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif !! blech.gif 71.gif
a bullet for your head
Η δικη μου ψηφος παντως ηταν 5απλη:
-Στηβ Μαρτιν
-Τζιμ Καρει
-Πητερ Σελλερς
-Ρομπιν Ουιλιαμς
-Μπενι Χιλλ
gallistis
εγω παντως ψηφισα

1)τζιμ καρει(ο ρολος του στη μασκα απλα μοναδικος)

2)μπαστερ κιτον(η ταινια ο στρατηγος ειναι απιστευτη)

3) χοντρος-λιγνος(με αυτους περναγα τα πρωινα μου τις κυριακες στην ερτ1 τη δεκαετια του 80)

4)πιτερ σελλερς(οποιος εχει δει το πενταγωνο καλει μοσχα,ξερει γιατι μιλαω

5)λεσλι νιλσεν(φονικο οπλο και τα μυαλα στο μπλεντερ)














a bullet for your head
QUOTE(gallistis @ Jul 21 2009, 00:25 ) *
3) χοντρος-λιγνος(με αυτους περναγα τα πρωινα μου τις κυριακες στην ερτ1 τη δεκαετια του 80)

Kαι δεν εβλεπες στα 80' τον τρισμεγιστο??
http://www.youtube.com/watch?v=810TQyT2KXI

http://www.youtube.com/watch?v=jhBtBlfMg-s...feature=related
Air and King
Ειμαι φαν του Εντι Μερφι.Το γελιο του και η φαρμακογλωσσα του ειναι ολα τα λεφτα.


Εντι Μερφι
Πιτερ Σελλερς(απιστευτος)
Τζιμ Καρει
Tretiak
Ωραίο θέμα! Με διαφορά ο Τζιμ Κάρεϊ ! Χωρίς συζήτηση ! Ο Σεφερλής της απέναντι όχθης!!! 77.gif 77.gif
Gravedigger
QUOTE (Tretiak @ Jul 21 2009, 18:00 ) *
Ωραίο θέμα! Με διαφορά ο Τζιμ Κάρεϊ ! Χωρίς συζήτηση ! Ο Σεφερλής της απέναντι όχθης!!! 77.gif 77.gif

Μπα καμία σχέση με τον Σεφερλή.Άλλο γελοίος,άλλο αστείος smile.gif Jim Carrey και άλλος από μένα (Ben Stiller,Jack Black).Λίγο πιο πίσω Sasha Baron Cohen, Adam Sandler και Leslie Nielsen.Επίσης μου αρέσει και ο Seth Rogen.
Pantel
Adam Sandler οι καφροκωμωδίες του όλα τα λεφτά(προχθες είδα το Happy Gilmore. απλά δείτε το!)
Ben Stiller δε με τρελαίνει γενικά στις κωμωδίες του
και βλέπω ξεχνάτε τον Owen Wilson, μιλάμε ο τύπος έχει φοβερό γέλιο και χωρίς καν να μιλάει(δείτε όπως και δήποτε U me and Dupree)
a bullet for your head
QUOTE(Tretiak @ Jul 21 2009, 18:00 ) *
Ωραίο θέμα! Με διαφορά ο Τζιμ Κάρεϊ ! Χωρίς συζήτηση ! Ο Σεφερλής της απέναντι όχθης!!! 77.gif 77.gif

Απλα...απιστευτος.. biggrin.gif





captain charisma
μαρτιν λορενς απο μενα.
οι ταινιες του εχουν πολυ χιουμορ..απ τους καλυτερους μαυρους κωμικους.
thrylos7
Ψήφισα Σέλερς, Νίλσεν, Χοντρό - Λιγνό και Μπένι Χιλ.

Αν και προσωπικά θεωρώ καλύτερο, υποκειμενικά biggrin.gif το δικό μας, Γιάννη Μπέζο.

Κι εφόσον ανέφερα Έλληνα, δε θα μπορούσα να μην αναφέρω και τον Θανάση Βέγγο.
reignman
Martin , Atkinsons and Rock.


που ειναι ο Μπιλ Κοσμπι οεο?

Δεν ψηφισα τον Ρομπιν Γουιλιαμς γιατι τον θεωρο κατι πολυ παραπανω απο εναν απλο κωμικο. Ειναι ενας παρα πολυ καλος ηθοποιος in general.
a bullet for your head
77.gif 77.gif 77.gif

Emanuel David Ginobili
Mου αρεσουν πολλοι απο το poll. Αλλα ψηφισα μοναχα "αλλος", γιατι σαν τον 77.gif Matthew Perry 77.gif δεν ειναι κανεις!
Alexmei
λείπει ο Bill Hicks, αν μιλάμε γενικά για κωμικούς και όχι μόνο για αυτούς που έχουν βγει σε ταινίες. Best stand up comedian ever guys.
Giorgos#4
Aν και πολλαπλης επιλογης εριξα μονοσταυρια και ψηφισα Τζιμ Καρει

αλλωστε δεν ειναι τυχαιο πως οι ταινιες Μασκα,Ψευταρας,Εγω ο ευαυτος μου και η Αιριν,θεος για μια βδομαδα,Τρουμαν σοου,Eις Βεντουρα,ηλιθιος και πανηλιθιος,Μπατμαν για παντα fun with dick and jane και yes man ειναι ολες τους αγαπημενες μου ταινιες

παντως θα ηθελα να πω πως τον θεωρω και εξαιρετικο ηθοποιο οχι μονο κωμικο
Ledas
Κρίμα που ο τσαπλιν δεν έχει ακτιμηθεί τόσο...
Fanikos
Καταλαβαίνω πως ο αριθμός των επιλογών είναι περιορισμένος αλλά λείπει ο Chevy Chase cool.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.