Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Νικος Ζησης
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
tartar 12
sad.gif sad.gif sad.gif κριμα που επρεπε να φυγει ,παντως καλη του επιτυχια για τα επομενα 3 χρονια σωστα?τι γνωμη εχετε αληθεια γι αυτο πως λετε να ειναι η επιδοση του? rolleyes.gif
Warrior
Εγω αυτο που εχω να πω..ειναι οτι δεν θα βλεπουμε αλλον εναν μεγαλο
Ελληνα παικτη στα παρκε της Α1! sad.gif

Στο Ευρωμπασκετ εδωσε εξετασεις...και απο μενα τουλαχιστον πηρε αριστα!!
Ηξερα οτι ηταν καλος παικτης,αλλα μου φαινεται πια οτι ειναι φτιαγμενος
απο σπανιο "μεταλλο".Τετοια ωριμοτητα και τοσο καθαρο μυαλο στην ηλικια
του σπανια το συναντας.

Δηλωνω φαν του και ειμαι σχεδον σιγουρος οτι θα τα καταφερει σε οτι και
να κανει στην καριερα του.Ελπιζω να μην επιστρεψει σε 3 χρονια..
dizzy_fingers
QUOTE
Τετοια ωριμοτητα και τοσο καθαρο μυαλο στην ηλικια
του σπανια το συναντας.


Αρκεί μόνο να ακούσεις πως μιλάει στις συνεντεύξεις του. wink.gif
Από τους λίγους έλληνες παίχτες που χειρίζονται τόσο καλά την ελληνική γλώσσα, κάτι που ασφαλώς απορρέει από αυτές τις αρετές που αναφέρεις.
Και είναι μόλις στην ηλικία μας.... ohmy.gif


Τώρα για το αν θα κάτσει μόνο 3 χρόνια στην Μπολόνια ή λιγότερο δεν το ξέρω....έμαθα όμως πως οι πρώτες του εντυπώσεις από την πόλη είναι άσχημες.
Ας πάει Μπαρτσελόνα μαζί με τον Κακιούζη laugh.gif!
qspock
Πραγματι, ο Ζισης αν και στα φιλικα δεν απεδιδε, παιρνει αριστα γιατι ηταν ο πιο σταθερος παιχτης εκει που επρεπε. Ειναι πολυ καλη παστα παιχτη, γιατι χωρις να εχει κατι το φοβερο (σουτ, αλμα, μακρια χερια, ταχυτητα, ή δυναμη) αποδιδει οπως μεγαλοι παιχτες. Ειναι ψυχαρα, μπραβο στο παιδι και μακαρι να συνεχισει ετσι, γιατι στο προσωπο του η εθνικη μαλλον βρισκει τον παιχτη που της λειπει στην θεση 2. Και μη μου πειτε οτι ο Χατζηβρετας ειναι αρκετος ε? Κοντεψε να μας διαλυσει με τα τριποντα του ο κερατας!... tongue.gif

QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 6 2005, 05:24 PM)
Και είναι μόλις στην ηλικία μας.... ohmy.gif


Ε? α, ...καλα! fast.gif
dizzy_fingers
Ξουτ παππού! Ξουτ! Τί κάνεις εδώ με εμάς τους νέους? tongue.gif

Δεν ξέρω αν το κατάλαβαν πολλοί, αλλά ο αλητάκος ο Ζήσης ήταν ο πρώτος σκόρερ της εθνικής στο ευρωμπάσκετ και ο μοναδικός της ομάδας με διψήφιο μ.ο. πόντων 41.gif.
NBAholic
QUOTE
Πραγματι, ο Ζισης αν και στα φιλικα δεν απεδιδε, παιρνει αριστα γιατι ηταν ο πιο σταθερος παιχτης εκει που επρεπε. Ειναι πολυ καλη παστα παιχτη, γιατι χωρις να εχει κατι το φοβερο (σουτ, αλμα, μακρια χερια, ταχυτητα, ή δυναμη) αποδιδει οπως μεγαλοι παιχτες. Ειναι ψυχαρα, μπραβο στο παιδι και μακαρι να συνεχισει ετσι, γιατι στο προσωπο του η εθνικη μαλλον βρισκει τον παιχτη που της λειπει στην θεση 2. Και μη μου πειτε οτι ο Χατζηβρετας ειναι αρκετος ε? Κοντεψε να μας διαλυσει με τα τριποντα του ο κερατας!...


Για εμένα, λίγοι έχουν την ευκινησία του Ζήση στο οργανωμένο παιχνίδι, καθώς φτάνει σε λέι απ πιο εύκολα από σχεδόν οποιονδήποτε Έλληνα. Ίσως ο Σπανούλης τον κοντράρει, αλλά μιλάμε για SG.
Ο Χατζηβρέττας είναι παίχτης ψυχολογίας καθαρά και για κάποιο λόγο δεν τράβηξε σε ολόκληρο το τουρνουά. Παρεπιπτόντως, δεν τον περίμενα να παίξει. Περίμενα περισσότερο το Βασιλειάδη να επιλεγεί σαν 11ος παίχτης, μαζί με κάποιον φόργουορντ εκτός Βασιλόπουλου...
qspock
Το οτι φτανει γρηγορα στο λει-απ εχει να κανει και με αλλα πραγματα οπως οι σωστες θεσεις του σωματος, οι προσποιησεις και το οτι βλεπει τις τρυπες. Γι' αυτο λεω οτι εχει πολυ καλα στοιχεια παιχτη. Δεν ειπα οτι ειναι και αργος, ε?
Απλα δεν εχει κατι στο οποιο ξεχωριζει. Οπως ο Διαμαντιδης στα κλεψιματα, ο Πελεκανος στο αλμα και την ταχυτητα, ο Σπανουλης στην τριπλα.
Αλλα τα εχει ολα σε σωστες αναλογιες, και το κυριοτερο: Ακομα εξελισεται! Ηταν ο πιο σταθερος παιχτης της εθνικης και ο πρωτος σκορερ της, που μαλιστα μιλουσε στα δυσκολα. Δε πειραζει που δε τον διαλεξαν στην καλυτερη πενταδα, εχει μελλον μπροστα του.

ΥΓ: Ο παππους το 87 (ακομα και το μουντομπασκετ 86) και τον Αρη του Γκαλη και Γιαννακη (Γανδη, Μοναχο, Βαρκελωνη) VS τον ΠΑΟΚ του Πρελιεβιτς και Κορφα τα εβλεπε live! tongue.gif tongue.gif blech.gif
Μιλαμε για παιχνιδια με παιχταρες, οχι τον Φρανγκι και τον Σπανουλη τωρα...
tongue.gif 19.gif
miltos
Δεν ξέρω αν κολλάει στο topic, αλλά ξέρει κανείς κάποια links με νέα από το ιταλικό πρωτάθλημα (εκτός ιταλικές εφημερίδες);
tartar 12
παντως εγω που ενημερωνομαι απο το σαιτ της benetton mia xara perifima ta paei o Nikolakis mas!!kai xairomai poli kathe mera kati leei stin selida tou gi ayton to poli kalo paixti! 69.gif 41.gif
Green_Fan
Αυτή είναι η στατιστική του Ζήση στην Ευρωλίγκα:

http://www.euroleague.net/plantillas/jugador.jsp?id=ABN

Και εδώ μπείτε για να δείτε την στατιστική του στο Ιταλικό πρωτάθλημα:

http://img378.imageshack.us/img378/5881/96...43964955959.png
Papaloukas 4 ever
QUOTE(miltos @ Oct 20 2005, 07:42 PM)
Δεν ξέρω αν κολλάει στο topic, αλλά ξέρει κανείς κάποια links με νέα από το ιταλικό πρωτάθλημα (εκτός ιταλικές εφημερίδες);
*


Επίσημο site: http://www.legabasket.it/
miltos
Στο επίσημο site της Ιταλικής λίγκας http://www.legabasket.it/ έχει αρχίσει η ψηφοφορία για το Ιταλικό All star game.
Αντε να βάλουμε όλοι ένα χεράκι για το Ζήση. Προς το παρών έχει γύρω στος 530 ψήφους (20 και τελευταίος) ενώ ο πρώτος Greer Lynn έχει γύρω στους 4600.
Αμφιβάλω πολύ αν οι υπόλοιποι παίχτες στη κατηγορία του Ζήση που είναι μέσα στη ψηφοφορία έχουν πιο πολλά προσόντα από το Νίκο.
Η ψηφοφορία τελειώνει 28 του μηνός
ashton
O Νικος είναι παικταράς και φάνηκε από το πρώτο επίσημο παιχνίδι που έπαιξε στην ΑΕΚ, στην πρεμιέρα με το Μακεδονικό το φθινόπωρο του 2000.

Μου έχει λείψει φέτος τόσο αυτός στο παρκέ (αχ ρε Φιλίππου...) όσο και η μητέρα του με την αδερφή του που καθόντουσαν τόσα χρόνια πίσω μου...
dizzy_fingers
Είναι το στύλ του τέτοιο που σε συνδυασμό (ή ως απόρροια?) του πολύ σοβαρού και ώριμου χαρακτήρα του, όσο μεγαλώνει τόσο καλύτερος θα γίνεται.
Γερός να είναι και να τον απολαμβάνουμε για πολλά χρόνια ακόμη.
kolossos
Sibaiktis tou zisi tha ine pleon kai o trevon bryant!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.