Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ποαι ηταν η πρωτη φορα που καρφωσατε;σε τι ηλικια κ τι υψος;;αι σε τι υψο;
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
jonhy
bball.gif bball.gif
jonhy
κανεις;;απαντηστε... σιγουρα καποιως εχει καρφωσει εδω μεσα..
captain charisma
εγω στα 15 καρφωσα πρωτη φορα.
benchwarmer
Εγω στα 18 την καρφωσα πρωτη φορα. Τι να κανει τωρα το Μαρακι αραγε 39.gif 39.gif


*Α σορρυ, για μπασκετ λες ph34r.gif
apkat
Εγω στα 11
jonhy
στα 11;
κα τ ιυψος ειχες;και γενικα τι υψος ειχατε;
sacarame
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑχ τι μου θύμισες τώρα ....Ωραίες εποχές,ρομάντσα ..
Ημουν 18 χρονών κι αυτη 45εεεεε,Ριτα εγώ ημουν στην αρχή κι αυτή στο παρα πέεεντεεε..


Που λέτε ήταν μαγευτική εμπειρία...Είμασταν σε ένα βουνό περίπου 800-900 μέτρα ψηλά ( το λέω αυτό γιατί είπες να αναφερθούμε και στο ύψος) κεριά αναμμένα παντού, η φωτιά στο τζάκι να σιγοκαίει στα πιάτα 2 μπαμπάτσικες μερίδες γίγαντες....Εσυ κι εγώ , εγώ κι εσύ, μόοοοοοοοονοι πάνω στην γηηηηηηηηη...

Αμούστακο παλικαράκι τότε, έμπειρη εκείνη...Είχα αγχωθεί διότι δεν είχα ξανακαρφώσει ποτέ μου...Ομως έπρεπε να δείξω ποιος είμαι, δεν έπρεπε να αποτύχω...Ηρέμησα συγκεντρώθηκα και τα έδωσα όλα...


Μετά βγήκα στο μπαλκόνι και έκανα αυτό ...



ΝΤΑΜΠΟ , ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΑΡΦΩΜΑ
apkat
QUOTE(jonhy @ Dec 16 2010, 15:33 ) *
στα 11;
κα τ ιυψος ειχες;και γενικα τι υψος ειχατε;


ναι στα 11..Μαλιστα δεν τα ειχα κλεισει ακομα..Ημουν 1,75 τοτε..Ε τωρα εχω ψηλωσει..2,03 ειμαι και καρφωνω καθημερινα.Οπου δεις μπασκετα ειναι πιθανον να κρεμομαι..

Εσυ ποσο χρονων εισαι και ποσο υψος;;Μην μου πεις οτι δεν εχεις καρφωσει.
spysta
εγω παντως καρφωνω καθημερινα πλεον .. αλλα φυσικα ολα οφειλονται στην σκληρη δουλεια που ριχνω.Δεν θα το παιξω εξυπνακιας οπως μερικοι που λενε οτι καρφωναν απο τα 11 .. ελεος ρε ψηλεκες ..μιρκοι Ιγκουονταλιδες ολοι τρομαρα σας !!

εγω φιλε johny για practise εχω ξεκινησει κ καρφωνω στην Michael Jordan pro μπασκετα στο σαλονι του σπιτιου μου .. χθες εβαλα τη γιαγια μου να κατσει σταυροποδι για να πηδηξω απο πανω της καρφωνοντας !!!στο τελευταιο σκαλακι υψους παρακαλω wink.gif .. ooh yeeeeaaah cool.gif cool.gif (η αληθεια ειναι οτι της χτυπησα τον αυχενα με το γονατο κ την πηγαμε στο γιατρο για να βαλει κολαρο ..αλλα ειναι οκ τελικα !!τσπ η ιδια μου ειπε να μην σταματησω να προσπαθω)

σημερα θα δοκιμασω κ στο γηπεδακι του σχολειου απεναντι ..νομιζω οτι το χω !!
jonhy
QUOTE (apkat @ Dec 16 2010, 15:52 ) *
ναι στα 11..Μαλιστα δεν τα ειχα κλεισει ακομα..Ημουν 1,75 τοτε..Ε τωρα εχω ψηλωσει..2,03 ειμαι και καρφωνω καθημερινα.Οπου δεις μπασκετα ειναι πιθανον να κρεμομαι..

Εσυ ποσο χρονων εισαι και ποσο υψος;;Μην μου πεις οτι δεν εχεις καρφωσει.

εγω φιλε ειμαι 1,78 και δεν μπορω να καρφωσω ακομη
εχεις πολυ καλο αλμα;αν ναι με ασκησεις το εφτιαξες;
apkat
Aπιστευτο μου φαινεται καποιος 1,78 να μην μπορει να καρφωσει..Ρε φιλε μαλλον δεν εχεις καθολου ταλεντο οποτε παρατα το..Εγω σου λεω απο τοτε που ημουν 1,75+ καρφωνα για πλακα..Και αναποδα και απο ολα..
NBAholic
Στα 8 μου. 2,00 μέτρα ακριβώς τότε. Στη συνέχεια όμως τη στράβωσα λίγο με ένα δυνατό κάρφωμα και έπεσε στο 1,97.
aegeansheed
QUOTE(jonhy @ Dec 16 2010, 14:42 ) *
κανεις;;απαντηστε... σιγουρα καποιως εχει καρφωσει εδω μεσα..


O Spysta συνήθως καρφώνει πάντως...αυτό έχω μάθει τουλάχιστον banana.gif

Εγώ ο φουκαράς προσπαθώ τόσα χρόνια, αυτό το fantasy κράνος που σε βοηθάει να καρφώσεις κανένας δεν έχει φιλοτιμηθεί να μου δανείσει ρε εξυπνάκηδες...
spysta
QUOTE(aegeansheed @ Dec 16 2010, 17:50 ) *
O Spysta συνήθως καρφώνει πάντως...αυτό έχω μάθει τουλάχιστον banana.gif

ισχυει ... γενικα καρφωνω παρα πολυ τις τελευταιες μερες!!σημερα δεν δοκιμασα γιατι εβρεχε .. αλλα σιγουρα θα προσπαθησω να καρφωσω ξανα αμεσα !! cool.gif

###ακροβατει λιγακι η εννοια του καρφωματος ή μου φαινεται ??? tongue.gif
sacarame
QUOTE(spysta @ Dec 16 2010, 19:00 ) *
###ακροβατει λιγακι η εννοια του καρφωματος ή μου φαινεται ??? tongue.gif



τι εννοείς???
jonhy
QUOTE (apkat @ Dec 16 2010, 17:56 ) *
Aπιστευτο μου φαινεται καποιος 1,78 να μην μπορει να καρφωσει..Ρε φιλε μαλλον δεν εχεις καθολου ταλεντο οποτε παρατα το..Εγω σου λεω απο τοτε που ημουν 1,75+ καρφωνα για πλακα..Και αναποδα και απο ολα..

ρε μηπως με δουλευεις;εισαι 1,75 και καρφωνεις σε μπασκετα 3.05 δηλδη τι χερια και τι αλμα εχεις;του ιγκουονταλα και του καρτερ μαζι;
παντως και σε κατι αλλα ποστ λενε οτι πρεπει να εσαι τουλαχιστον 1.85 για να καρφωνεις ανετα

apkat
Tωρα σου ειπα ειμαι 2,03..Αλλα ναι οταν ημουν 1,75 επισης καρφωνα ανετα..Γιατι να σε δουλευω αλλωστε;;
jonhy
QUOTE (apkat @ Dec 16 2010, 21:49 ) *
Tωρα σου ειπα ειμαι 2,03..Αλλα ναι οταν ημουν 1,75 επισης καρφωνα ανετα..Γιατι να σε δουλευω αλλωστε;;

ρε φιλε σοορυ μπερδεψα καπως τα ποστ
νομιζοτι τωρα εισαι 1.75 και καρφωνεις και αναποδα bball.gif
ειχες ακολουθησεις κανενα προγραμμα αυξομειωσης αλτικοτητας;

υ.γ. παντως το οτι δεν καρφωνω δεν σημαινει οτι θα σταματησω το μπασκετ(ηταν βαρια κουβεντα αυτην που ειπες)
apkat
Ηταν βαρια οντως αλλα την ειπα για να σε ταρακουνησω..
επαθα λαστιχο
εγω εκλαψα πρωτη φορα οταν με χωρισε η Αφροξυλανθη.....ωχ σορρυ νομιζα πως ημουν στο σχεσεις.τζι.αρ
jonhy
QUOTE (apkat @ Dec 16 2010, 23:00 ) *
Ηταν βαρια οντως αλλα την ειπα για να σε ταρακουνησω..


καλα εκανες και την ειπες
τωρα εχω πεισμωσεις πιοπολυκαι με σκληρη δουλεια θα καρφωνω και εγω ανετα blove.gif bball.gif
apkat
Στο ευχομαι φιλε μου γιατι σε αυτην την ζωη για να επιβιωσεις πρεπει να καρφωνεις..
Germany96
Είστε παλιοχαρακτήρες tongue.gif μέχρι κι ευκαιρία να ξεθάψετε τα κράνη βρήκατε laugh.gif

Πάντως με τα καρφώματα και τα ξεβρακώματα, διακρίνω μια έντονα ερωτική διάθεση στο forum αυτές τις μέρες biggrin.gif
gregacm
Ε, Χριστουγεννα ερχονται...γιορτες!Καταλαβαινεις...
Germany96
QUOTE(gregacm @ Dec 17 2010, 15:20 ) *
Ε, Χριστουγεννα ερχονται...γιορτες!Καταλαβαινεις...

Όπως λέει κι ο ποιητής:
http://www.youtube.com/watch?v=FrizliNm95k#t=2m45
KD13
Sta 15..prepei na eimoun giro sto 1.91-1.92.Me to ena xeri se prothermansi!!!!Trela
Wiz
Στα 14 φετοσ δηλαδη πριν λιγους μηνες γιατι σ εενα μηνα γινομαι 15 ειμουν 1.85 και καρφωσα σε λιγο ψυλη μπασκετα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.