Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΝΙ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
dream_gr
Η Ε.Σ.Κ.Α. στα πλαίσια του αναπτυξιακού της προγράμματος προκηρύσσει ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΙΝΙ ΑΓΟΡΙΩΝ & ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ αγωνιστικής περιόδου 2009-2010. 77.gif

Στα τουρνουά δικαιούνται να λάβουν μέρος οι αθλητές και οι αθλήτριες που έχουν γεννηθεί από 1998 και νεώτερα. Η έναρξη των τουρνουά θα είναι Σάββατο ή Κυριακή 14-15 Νοεμβρίου 2009

icon_wave.gifΟΙ ΟΜΙΛΟΙicon_wave.gif










Καλή επιτυχία σε αυτό το νέο πρωτάθλημα και ας ελπίσουμε ότι τα σωματεία θα δώσουν την ευκαιρία σε όλα τα παιδία να παίξουν basket!!! bball.gif bball.gif bball.gif
sthnapexw
QUOTE(dream_gr @ Oct 26 2009, 00:16 ) *
Η Ε.Σ.Κ.Α. στα πλαίσια του αναπτυξιακού της προγράμματος προκηρύσσει ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΙΝΙ ΑΓΟΡΙΩΝ & ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ αγωνιστικής περιόδου 2009-2010. 77.gif

Στα τουρνουά δικαιούνται να λάβουν μέρος οι αθλητές και οι αθλήτριες που έχουν γεννηθεί από 1998 και νεώτερα. Η έναρξη των τουρνουά θα είναι Σάββατο ή Κυριακή 14-15 Νοεμβρίου 2009

icon_wave.gifΟΙ ΟΜΙΛΟΙicon_wave.gif










Καλή επιτυχία σε αυτό το νέο πρωτάθλημα και ας ελπίσουμε ότι τα σωματεία θα δώσουν την ευκαιρία σε όλα τα παιδία να παίξουν basket!!! bball.gif bball.gif bball.gif



Ξεκινάει το επόμενο Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα...καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες..

Γνωρίζει κανείς αν προβλέπεται επόμενη φάση μετά τους ομίλους?
stev basket
QUOTE(sthnapexw @ Nov 8 2009, 23:22 ) *
Ξεκινάει το επόμενο Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα...καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες..

Γνωρίζει κανείς αν προβλέπεται επόμενη φάση μετά τους ομίλους?



Δεν υπάρχει Β' Φάση.
sthnapexw
QUOTE(stev basket @ Nov 10 2009, 15:43 ) *
Δεν υπάρχει Β' Φάση.


Kαινοτομια της ΕΣΚΑ!! blove.gif
kasper7
Καλημέρα!

Δεν νομίζω πως ο σκοπός ύπαρξης του συγκεκριμένου πρωταθλήματος είναι η ύπαρξη δεύτερης φάσης.

Δεν νομίζω πως πρέπει να ψάχνουμε για πρωταθλητές σε αυτές τις ηλικίες. Νομίζω πως το συγκεκριμένο πρωτάθλημα είναι για να καλύψει το κενό που υπάρχει στις συγκεκριμένες ηλικίες, για να πάρουν εμπειρίες αγώνα τα παιδιά σε ποιο επίσημη μορφή και για να υπάρξει μια μορφή συναγωνισμού και όχι ανταγωνισμού.

Μόνο θετική είναι για μένα μία τέτοια κίνηση, η οποία όμως πρέπει να υποστηριχθεί ανάλογα από την ομοσπονδία, θέτοντας τις βάσεις πάνω στην ευγενή άμιλλα και το fair-play, ώστε τα παιδιά να ξέρουν από μικρά το σωστό.

Και σε αυτό πρέπει να συμβάλουν και οι προπονητές με τους παράγοντες και τους γονείς, οι οποίοι θα πρέπει να μάθουν σωστά τα μυστικά του μπάσκετ στους νεαρούς αθλητές και αθλήτριες και όχι να ψάχνουν για νίκες και να φανατίζουν τα παιδιά.

Πρέπει επιτέλους και οι ακαδημίες μπάσκετ να έχουν λόγο ύπαρξης, όπως συμβαίνει και στο ποδόσφαιρο, να αναδειχτεί η δουλειά όσων δουλεύουν σωστά και σοβαρά, και τα παιδιά πάνω απ' όλα να διασκεδάσουν παίζοντας, είτε χάσουν, είτε κερδίσουν!!

Γι' αυτό καλό θα ήταν όσοι μπορούμε να πάμε και να ενθαρρύνουμε την προσπάθεια αυτή των παιδιών με το χειροκρότημα μας, καθώς και να στηρίξουμε την προσπάθεια των σωματείων που δουλεύουν με μικρά παιδιά!

smiley.gif
sthnapexw
QUOTE(kasper7 @ Nov 11 2009, 15:42 ) *
Καλημέρα!

Δεν νομίζω πως ο σκοπός ύπαρξης του συγκεκριμένου πρωταθλήματος είναι η ύπαρξη δεύτερης φάσης.

Δεν νομίζω πως πρέπει να ψάχνουμε για πρωταθλητές σε αυτές τις ηλικίες. Νομίζω πως το συγκεκριμένο πρωτάθλημα είναι για να καλύψει το κενό που υπάρχει στις συγκεκριμένες ηλικίες, για να πάρουν εμπειρίες αγώνα τα παιδιά σε ποιο επίσημη μορφή και για να υπάρξει μια μορφή συναγωνισμού και όχι ανταγωνισμού.

Μόνο θετική είναι για μένα μία τέτοια κίνηση, η οποία όμως πρέπει να υποστηριχθεί ανάλογα από την ομοσπονδία, θέτοντας τις βάσεις πάνω στην ευγενή άμιλλα και το fair-play, ώστε τα παιδιά να ξέρουν από μικρά το σωστό.

Και σε αυτό πρέπει να συμβάλουν και οι προπονητές με τους παράγοντες και τους γονείς, οι οποίοι θα πρέπει να μάθουν σωστά τα μυστικά του μπάσκετ στους νεαρούς αθλητές και αθλήτριες και όχι να ψάχνουν για νίκες και να φανατίζουν τα παιδιά.

Πρέπει επιτέλους και οι ακαδημίες μπάσκετ να έχουν λόγο ύπαρξης, όπως συμβαίνει και στο ποδόσφαιρο, να αναδειχτεί η δουλειά όσων δουλεύουν σωστά και σοβαρά, και τα παιδιά πάνω απ' όλα να διασκεδάσουν παίζοντας, είτε χάσουν, είτε κερδίσουν!!

Γι' αυτό καλό θα ήταν όσοι μπορούμε να πάμε και να ενθαρρύνουμε την προσπάθεια αυτή των παιδιών με το χειροκρότημα μας, καθώς και να στηρίξουμε την προσπάθεια των σωματείων που δουλεύουν με μικρά παιδιά!

smiley.gif




Η δεύτερη φάση θα έδινε την δυνατότητα στις ομάδες και στα παιδιά να παίξουν περισσότερα παιχνίδια..σε κάποιους ομίλους υπάρχουν ρεπό..προφανώς κάποιοι σύλλογοι δεν θέλουν να χάνουν και προτιμησαν να μην δηλώσουν συμμετοχή..

Δεν ανέφερα την καινοτομία γιατί δεν θα υπάρχει πρωταθλητης...άλλωστε δεν είναι κακό να δίνεις στα παιδιά ένα κίνητρο να προσπαθήσουν περισσότερο με το όραμα μιας πρώτης θέσης ..χωρίς φανατισμό εννοείται..

Η διοργάνωση ενός final - four θα μπορούσε να ήταν γιορτή του μπάσκετ με την παρουσία στις κερκίδες όλων των ομάδων και την απονομή αναμηστικών και διπλωμάτων σε όσα παιδιά πήραν μέρος στο πρωτάθλημα..όπως γίνεται και στην ΕΣΚΑΝΑ..

Το θετικό είναι ότι η ΕΣΚΑ στην προκήρυξη ζήτησε από τις ομάδες να καταθέσουν προτάσεις για την καλύτερη διεξαγωγή του πρωταθλήματος την επόμενη χρονιά..
kasper7
QUOTE(sthnapexw @ Nov 11 2009, 17:26 ) *
Η δεύτερη φάση θα έδινε την δυνατότητα στις ομάδες και στα παιδιά να παίξουν περισσότερα παιχνίδια..σε κάποιους ομίλους υπάρχουν ρεπό..προφανώς κάποιοι σύλλογοι δεν θέλουν να χάνουν και προτιμησαν να μην δηλώσουν συμμετοχή..

Δεν ανέφερα την καινοτομία γιατί δεν θα υπάρχει πρωταθλητης...άλλωστε δεν είναι κακό να δίνεις στα παιδιά ένα κίνητρο να προσπαθήσουν περισσότερο με το όραμα μιας πρώτης θέσης ..χωρίς φανατισμό εννοείται..

Η διοργάνωση ενός final - four θα μπορούσε να ήταν γιορτή του μπάσκετ με την παρουσία στις κερκίδες όλων των ομάδων και την απονομή αναμηστικών και διπλωμάτων σε όσα παιδιά πήραν μέρος στο πρωτάθλημα..όπως γίνεται και στην ΕΣΚΑΝΑ..

Το θετικό είναι ότι η ΕΣΚΑ στην προκήρυξη ζήτησε από τις ομάδες να καταθέσουν προτάσεις για την καλύτερη διεξαγωγή του πρωταθλήματος την επόμενη χρονιά..

Ο αγώνας από μόνος του είναι μεγάλο κίνητρο, δεν χρειάζεται να υπάρχει πρωταθλητής. Τα παιδιά σε αυτήν την ηλικία δεν έχουν ανάγκη από πρωταθλητισμό, αλλά αθλητισμό. Επίσης τα παιδιά δεν είναι σε θέση σε αυτήν την ηλικία να διαχειριστούν την έννοια του πρωταθλητή, όπως επίσης και κάποιοι παράγοντες που ψάχνουν παντού για νίκες, χάνοντας την ουσία του αθλητισμού.

Την ουσία του αθλητισμού που δεν είναι άλλη από την συμμετοχή, την προσπάθεια και την αγωνιστικότητα.

Τα παιδιά δεν έχουν όραμα για καμία πρώτη θέση. Όποιο παιδάκι και να ρωτήσεις, το ενδιαφέρει πρώτα να παίξει να ευχαριστηθεί και στην συνέχεια ίσως ενδιαφερθεί και για την νίκη. Το βράδυ που θα πάει στο σπίτι του, θα συζητάει για το καλάθι που έβαλε και ας ήταν το μοναδικό της ομάδας του, για την τάπα που έκανε, για το τρέξιμο που έριξε κτλ.

Τέλος, φυσικά και θα μπορούσε να γίνει στο τέλος ένας αγώνας-γιορτή με σκοπό να μοιραστούν αναμνηστικά διπλώματα, αλλά όχι σε μορφή final-4, αλλά με την μορφή all-star-game για κάθε όμιλο ξεχωριστά, στο οποίο κάθε ομάδα θα έστελνε τα 2 καλύτερα παιδάκια του για να παίξουν και όλα τα υπόλοιπα για να παρακολουθήσουν και να βραβευθούν για την συμμετοχή τους.
sthnapexw
QUOTE(kasper7 @ Nov 11 2009, 17:45 ) *
Ο αγώνας από μόνος του είναι μεγάλο κίνητρο, δεν χρειάζεται να υπάρχει πρωταθλητής. Τα παιδιά σε αυτήν την ηλικία δεν έχουν ανάγκη από πρωταθλητισμό, αλλά αθλητισμό. Επίσης τα παιδιά δεν είναι σε θέση σε αυτήν την ηλικία να διαχειριστούν την έννοια του πρωταθλητή, όπως επίσης και κάποιοι παράγοντες που ψάχνουν παντού για νίκες, χάνοντας την ουσία του αθλητισμού.

Την ουσία του αθλητισμού που δεν είναι άλλη από την συμμετοχή, την προσπάθεια και την αγωνιστικότητα.

Τέλος, φυσικά και θα μπορούσε να γίνει στο τέλος ένας αγώνας-γιορτή με σκοπό να μοιραστούν αναμνηστικά διπλώματα, αλλά όχι σε μορφή final-4, αλλά με την μορφή all-star-game για κάθε όμιλο ξεχωριστά, στο οποίο κάθε ομάδα θα έστελνε τα 2 καλύτερα παιδάκια του για να παίξουν και όλα τα υπόλοιπα για να παρακολουθήσουν και να βραβευθούν για την συμμετοχή τους.


Να παίξουμε τότε φιλικά μην πληρώνουν και οι ομάδες.. smiley.gif

Είναι στην ευχέρεια κάθε συλλόγου το τι αξίες θα μεταδώσει στα παιδιά...το νίκη πάση θυσία δεν είναι αθλητισμός..συμφωνώ απόλυτα..

Το να μάθεις όμως απο τώρα να αγωνίζεσαι ,να κερδίζεις και να χάνεις,να ανταμοίβεσαι με το να βγαίνεις πρώτος και να προσπαθείς να βελτιωθείς για να φτάσεις κάποιον που είναι καλύτερος σου..δεν νομίζω να μην είναι υγιές..

Από τον Φεβρουάριο μερικές 98αρες θα παίζουν παγκορασίδες..εκεί υπάρχει πρωταθλητής!!

Δεν ανέφερα την β'φάση για να βγει πρωταθλητής..αλλά για να υπάρχουν περισσότερα και καλύτερα παιχνίδια..


Τα παιδιά δεν έχουν όραμα για καμία πρώτη θέση.Όποιο παιδάκι και να ρωτήσεις, το ενδιαφέρει πρώτα να παίξει να ευχαριστηθεί και στην συνέχεια ίσως ενδιαφερθεί και για την νίκη.

Θα κάνω γκάλοπ στις ομάδες πριν τα παιχνίδια και θα βγάλω αποτελέσματα..η θεωρία από την πράξη είναι κάτι διαφορετικό..





kasper7
QUOTE(sthnapexw @ Nov 11 2009, 18:57 ) *
Να παίξουμε τότε φιλικά μην πληρώνουν και οι ομάδες.. smiley.gif

Είναι στην ευχέρεια κάθε συλλόγου το τι αξίες θα μεταδώσει στα παιδιά...το νίκη πάση θυσία δεν είναι αθλητισμός..συμφωνώ απόλυτα..

Το να μάθεις όμως απο τώρα να αγωνίζεσαι ,να κερδίζεις και να χάνεις,να ανταμοίβεσαι με το να βγαίνεις πρώτος και να προσπαθείς να βελτιωθείς για να φτάσεις κάποιον που είναι καλύτερος σου..δεν νομίζω να μην είναι υγιές..

Από τον Φεβρουάριο μερικές 98αρες θα παίζουν παγκορασίδες..εκεί υπάρχει πρωταθλητής!!

Δεν ανέφερα την β'φάση για να βγει πρωταθλητής..αλλά για να υπάρχουν περισσότερα και καλύτερα παιχνίδια..


Τα παιδιά δεν έχουν όραμα για καμία πρώτη θέση.Όποιο παιδάκι και να ρωτήσεις, το ενδιαφέρει πρώτα να παίξει να ευχαριστηθεί και στην συνέχεια ίσως ενδιαφερθεί και για την νίκη.

Θα κάνω γκάλοπ στις ομάδες πριν τα παιχνίδια και θα βγάλω αποτελέσματα..η θεωρία από την πράξη είναι κάτι διαφορετικό..


Όλα όσα αναφέρεις μπορούν να γίνουν και χωρίς τον πρωταθλητισμό. Τα παιδιά στην ηλικία αυτή πρέπει συνέχεια να δουλεύουν για να βελτιώνονται ατομικά και σιγά-σιγά να μπαίνουν στην ιδέα του ομαδικού παιχνιδιού.

Στην ουσία δεν διαφωνούμε, εκεί όμως που θέλω να δώσω έμφαση είναι πως δεν πρέπει να αγχώνουμε τα παιδιά με νίκες και ήττες. Γιατί σίγουρα κάποιοι θα κερδίσουν και κάποιοι θα χάσουν. Κάποιοι θα κερδίσουν πολύ και κάποιοι θα χάσουν πολύ. Κανένας από τους δύο όμως δεν μπορεί να το διαχειριστεί σωστά. Γιατί ουσιαστικά μιλάμε για παιδιά του δημοτικού ακόμα.

Δεν πρέπει να χάνεται η αθωότητα του παιχνιδιού για να μπουν τα παιδιά στην διαδικασία να σκέφτονται αν πρέπει να κερδίζουν ή να χάνουν. Πρέπει μόνο να αγαπάνε το παιχνίδι και να βελτιώνονται μέρα με την μέρα στην βασική τους τεχνική. Κάποιοι θα το εκμεταλλευτούν αυτό και θα προσπαθήσουν να δείξουν πόσο σπουδαίοι προπονητές και προπονήτριες είναι κερδίζοντας μικρά παιδιά, τα οποία το μόνο που θέλουν να κάνουν είναι να παίξουν. Αν πάρεις ένα παιδάκι ΣΤ' ή Ε' Δημοτικού (98 ή 99) και του πεις η ομάδα θα κερδίσει αλλά εσύ δεν πρέπει να παίξεις πολύ γιατί πρέπει να κερδίσουμε, μπορεί φαινομενικά να συμφωνήσει, αλλά κατά βάθος θα ήθελε απλά να παίξει. Και ότι γράφω... το γράφω εκ πείρας. Ποτέ παιδάκι δεν έχει ευχαριστηθεί νίκη, αν δεν έχει παίξει. Το αντίθετο συμβαίνει συχνά.

Άρα όταν σκοπός σου είναι τα παιδιά να αγαπήσουν το άθλημα, πρέπει να τα αφήσεις να παίξουν δίχως όρους νίκης ή ήττας, απλά για την χαρά του παιχνιδιού!! Εξάλλου τα παιδιά μεγαλώνοντας έχουν χιλιάδες παιχνίδια και πρωταθλήματα για να παίξουν. Αυτά λοιπόν, είναι για αργότερα. Στα μίνι η ουσία είναι αλλού. Για να σπάει η μονοτονία της προπόνησης και να παίρνουν μία πρώτη ιδέα από παιχνίδια. Αυτά τα παιχνίδια δεν είναι τίποτα άλλο παρά επίσημα φιλικά. Σιγά τα έξοδα για τις ομάδες (20€ το παιχνίδι για τον γηπεδούχο).

Τέλος πρέπει να επιβραβεύονται τα σωματεία που προσπαθούν να δουλέψουν με μικρά παιδιά, για να τους δώσουν τα βασικά, αξίες και ιδανικά. Γιατί υπάρχουν και σωματεία που απλά περιμένουν κάτι τέτοια τουρνουά για να πάρουν παιδιά, ώστε να στελεχώσουν αγωνιστικά τμήματα... τσάμπα, μιας και σε αυτές τις ηλικίες δεν υπάρχουν δελτία τις περισσότερες φορές.
dream_gr
Διάβασα με προσοχή όλα τα παραπάνω, πολύ ρομαντικά όλα αυτά! 41.gif
Σκοπός αυτού του τουρνουά πάντα κατά την άποψη μου είναι η αξία της συμμετοχής! Όλα τα υπόλοιπα έπονται…
Να παίξουν ΌΛΑ αν είναι δυνατό τα παιδάκια να ευχαριστηθούν το παιχνίδι και να μυηθούν στο αθλητικό ιδεώδες!
Πιστέψτε με όμως ότι κάποιες ομάδες θα κατεβάσουν 10αδα, μόνο και μόνο γιατί η συμμετοχή ΟΛΩΝ των παιδιών που θα δηλωθούν είναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ.
Και το τραγελαφικό της ιστορίας… ήδη άκουσα πως σκέφτονται σε κάποια “σωματεία” sad.gif την χρησιμοποίηση παιδιών του 1997 με πλαστά πιστοποιητικά… “ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ…” blink.gif

ΑΦΗΣΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΠΑΣΚΕΤ… peace.gif
kasper7
QUOTE(dream_gr @ Nov 15 2009, 00:57 ) *
Διάβασα με προσοχή όλα τα παραπάνω, πολύ ρομαντικά όλα αυτά! 41.gif
Σκοπός αυτού του τουρνουά πάντα κατά την άποψη μου είναι η αξία της συμμετοχής! Όλα τα υπόλοιπα έπονται…
Να παίξουν ΌΛΑ αν είναι δυνατό τα παιδάκια να ευχαριστηθούν το παιχνίδι και να μυηθούν στο αθλητικό ιδεώδες!
Πιστέψτε με όμως ότι κάποιες ομάδες θα κατεβάσουν 10αδα, μόνο και μόνο γιατί η συμμετοχή ΟΛΩΝ των παιδιών που θα δηλωθούν είναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ.
Και το τραγελαφικό της ιστορίας… ήδη άκουσα πως σκέφτονται σε κάποια “σωματεία” sad.gif την χρησιμοποίηση παιδιών του 1997 με πλαστά πιστοποιητικά… “ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ…” blink.gif

ΑΦΗΣΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΠΑΣΚΕΤ… peace.gif

41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
sparkles
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ - ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 20 - 37

Ωραία ατμόσφαιρα, ωραίος καιρός (ανοικτό γήπεδο στου Φιλοπάππου), γέλια (περισσότερα στο τέλος αφού ήρθε και η νίκη), πειράγματα, σοβαρότητα μόλις άρχισε το παιχνίδι, συγχαρητήρια στις μικρές και των δύο ομάδων.
dream_gr
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΝΙ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ 4ος ΟΜΙΛΟΣ

1η Αγωνιστική

ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 30-27

Την ήττα γνώρισαν τα 14 κοριτσάκια μας από την 10άδα που κατέβασε ο ΑΟ Πεύκης
Αξία και σημασία έχει ότι τα κοριτσάκια μας από 1998-2000 έπαιξαν ΟΛΑ και ευχαριστήθηκαν την συμμετοχή τους στον αγώνα έναντι των υπολοίπων της 10αδας της Πεύκης που “κρίμα ήταν και αρκετά” και αρκέστηκαν απλά να παρακολουθούν τον αγώνα προκειμένου να γίνει το θέλημα κάποιων που αποφασίζουν ότι σε αυτή την κατηγορία (ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΙΝΙ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ) αξίζει η νίκη και όχι η συμμετοχή των παιδιών.

Τα ταπεινά μου συγχαρητήρια στην Πεύκη για την νίκη της! 77.gif
kasper7
QUOTE(dream_gr @ Nov 19 2009, 01:07 ) *
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΝΙ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ 4ος ΟΜΙΛΟΣ

1η Αγωνιστική

ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 30-27

Την ήττα γνώρισαν τα 14 κοριτσάκια μας από την 10άδα που κατέβασε ο ΑΟ Πεύκης
Αξία και σημασία έχει ότι τα κοριτσάκια μας από 1998-2000 έπαιξαν ΟΛΑ και ευχαριστήθηκαν την συμμετοχή τους στον αγώνα έναντι των υπολοίπων της 10αδας της Πεύκης που “κρίμα ήταν και αρκετά” και αρκέστηκαν απλά να παρακολουθούν τον αγώνα προκειμένου να γίνει το θέλημα κάποιων που αποφασίζουν ότι σε αυτή την κατηγορία (ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΙΝΙ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ) αξίζει η νίκη και όχι η συμμετοχή των παιδιών.

Τα ταπεινά μου συγχαρητήρια στην Πεύκη για την νίκη της! 77.gif

Είχαν παραπάνω κοριτσάκια για να παίξουν και δήλωσαν μόνο 10;
Γιατί; Για να είναι καλυμμένοι από τον κανονισμό και να μπορούν να κάνουν όποιες αλλαγές θέλουν στο 2ο ημίχρονο;
Για να διεκδικήσουν την νίκη και να μην χαρούν όλα τα παιδιά την συμμετοχή τους; Είναι αυτό το πνεύμα των αγώνων;
Είναι πραγματικά κρίμα σε αυτό το επίπεδο, να υπάρχουν παιδιά που δεν έχουν συμμετοχή, όσο άσχημα κι αν παίζουν!
Δηλαδή αν δεν παίξουν τώρα, ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΙΞΟΥΝ;
ntimat
QUOTE(kasper7 @ Nov 19 2009, 19:19 ) *
Είχαν παραπάνω κοριτσάκια για να παίξουν και δήλωσαν μόνο 10;
Γιατί; Για να είναι καλυμμένοι από τον κανονισμό και να μπορούν να κάνουν όποιες αλλαγές θέλουν στο 2ο ημίχρονο;
Για να διεκδικήσουν την νίκη και να μην χαρούν όλα τα παιδιά την συμμετοχή τους; Είναι αυτό το πνεύμα των αγώνων;
Είναι πραγματικά κρίμα σε αυτό το επίπεδο, να υπάρχουν παιδιά που δεν έχουν συμμετοχή, όσο άσχημα κι αν παίζουν!
Δηλαδή αν δεν παίξουν τώρα, ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΙΞΟΥΝ;

Είχαν παραπάνω κοριτσάκια για να παίξουν και δήλωσαν μόνο 10;ειχαν 13 εκ των οποιων τα 3 δεν ειχαν φερει πιστοποιητικα γεννησης ακομα.
Είναι αυτό το πνεύμα των αγώνων;σαφως και οχι,απλα πρεπει να παιζουν αυτα τα παιδια που δικαιουνται να παιξουν!!!
dream_gr
QUOTE(ntimat @ Nov 20 2009, 12:24 ) *
Είχαν παραπάνω κοριτσάκια για να παίξουν και δήλωσαν μόνο 10;ειχαν 13 εκ των οποιων τα 3 δεν ειχαν φερει πιστοποιητικα γεννησης ακομα.
Είναι αυτό το πνεύμα των αγώνων;σαφως και οχι,απλα πρεπει να παιζουν αυτα τα παιδια που δικαιουνται να παιξουν!!!


Λυπάμαι που θα σε διαψεύσω γιατί είχαν πολύ περισσότερα και μάλιστα ζήτησαν αν θέλουμε να μπουν και άλλα παιδιά (15άδα) για να παίξουν ΧΩΡΙΣ ΔΕΛΤΙΑ Ή ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ… (αυτό μου θυμίζει… ότι θέλω κάνω ότι θέλω βάζω…no rules no limits no mercy).

Όσο για το δεν είχαν πιστοποιητικά το βλέπεις να στέκει?
Ποιος γονέας θα στερούσε την χαρά από το παιδί του στο να συμμετέχει στο παιχνίδι για ένα πιστοποιητικό γέννησης με φωτογραφία???

Απλά στην περίπτωση της 10άδας βάζεις 2 πεντάδες που πρέπει να χρησιμοποιήσεις υποχρεωτικά και μετά έχεις το δικαίωμα να παίξεις με πεντάδα της επιλογής σου ενώ η αντίπαλη ομάδα που προσφέρει την χαρά της συμμετοχής στα παιδιά της αλλάζει ακόμα υποχρεωτικά 5άδες βάση του κανονισμού για να μπουν και να παίξουν όσα παιδία έχεις δηλώσει…
kasper7
QUOTE(ntimat @ Nov 20 2009, 12:24 ) *
Είχαν παραπάνω κοριτσάκια για να παίξουν και δήλωσαν μόνο 10;ειχαν 13 εκ των οποιων τα 3 δεν ειχαν φερει πιστοποιητικα γεννησης ακομα.
Είναι αυτό το πνεύμα των αγώνων;σαφως και οχι,απλα πρεπει να παιζουν αυτα τα παιδια που δικαιουνται να παιξουν!!!

Δεν θέλω να είμαι κακοπροαίρετος, άλλωστε δεν έχω τίποτα απέναντι στην συγκεκριμένη ομάδα, αλλά σε τέτοια θέματα είμαι πολύ δύσπιστος, μιας και όλοι γνωρίζουμε πως σκέφτονται πολλοί παράγοντες και προπονητές! Δεν λέω ότι ισχύει κάτι τέτοιο στην προκειμένη περίπτωση, δεν θα μπορούσα να το ξέρω άλλωστε... Για ένα πράγμα στο οποίο όμως είμαι κάθετος, είναι πως στην ηλικία αυτή (παιδιά που δεν έχουν φτάσει ακόμα σε αγωνιστικά τμήματα, παίδων-κορασίδων) πρέπει να παίζουν!! smiley.gif
dream_gr
QUOTE(kasper7 @ Nov 20 2009, 20:30 ) *
Δεν θέλω να είμαι κακοπροαίρετος, άλλωστε δεν έχω τίποτα απέναντι στην συγκεκριμένη ομάδα, αλλά σε τέτοια θέματα είμαι πολύ δύσπιστος, μιας και όλοι γνωρίζουμε πως σκέφτονται πολλοί παράγοντες και προπονητές! Δεν λέω ότι ισχύει κάτι τέτοιο στην προκειμένη περίπτωση, δεν θα μπορούσα να το ξέρω άλλωστε... Για ένα πράγμα στο οποίο όμως είμαι κάθετος, είναι πως στην ηλικία αυτή (παιδιά που δεν έχουν φτάσει ακόμα σε αγωνιστικά τμήματα, παίδων-κορασίδων) πρέπει να παίζουν!! smiley.gif


ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!!

kasper7(+1) 41.gif
dream_gr
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΝΙ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ 4ος ΟΜΙΛΟΣ
2η Αγωνιστική

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΕΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 29-24 77.gif

Ένα “καταπληκτικό” παιχνίδι και από της δύο “γεμάτες από συμμετοχή” ομάδες!!!! 77.gif

Πολύ ωραίο παιχνίδι που ευχαριστήθηκαν όλα τα παιδιά και χάρηκαν να βλέπουν οι γονείς!!! wav.gif

Πολλά συγχαρητήρια στον προπονητή του Γαλατσίου για το ήθος του και που κατέβασε μια full ομάδα στο γήπεδο και δεν προτίμησε να ακολουθήσει το δρόμο της σκοπιμότητας κατεβάζοντας μόνο 10άδα ενώ είχε μια πολύ καλή, και προτίμησε να χαρούν και να ευχαριστηθούν ΟΛΑ τα παιδιά το παιχνίδι…!!! 77.gif 77.gif 77.gif
aekaras
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΝΙ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ
2η Αγωνιστική

ΜΕΛΑΣ ΑΓ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 22 - 31!

Πρεμιέρα με το δεξί για τις "σταχτομπούτες" της ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ και μάλιστα εκτός έδρας απέναντι σε μια ομάδα που φημίζεται για τη δυναμική της. Μια νίκη που ήρθε πολύ εύκολα για τις περιστεριώτισες, πήραν από την αρχή το προβάδισμα στο σκόρ και δεν απειλήθηκαν καθόλου. Οι γηπεδούχες προσπάθησαν λίγο στο τέταρτο οκτάλεπτο να μειώσουν το σκορ και τα κατάφεραν αφού εκεί πέτυχαν τους δέκα από τους εικοσιδύο πόντους του αγώνα. Αρνητική εντύπωση η παρουσία των γηπεδούχων με δέκα μόνο κορίτσια! Τι γίνεται στις υποδομές?
krima
Καλησπέρα,

για τον 3ο ομιλο μινι κοριτσιων πριν από λίγο ΜΕΛΑΣ ΑΓ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ -ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ : 22-31.

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ : 08-12,02-09,02-06,10-04.

ΜΕΛΑΣ ΑΓ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ (ΛΕΚΑΡΑΚΟΥ,ΜΑΛΑΜΑ) : ΚΟΡΡΕ 3, ΚΟΤΡΩΤΣΙΟΥ , ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΟΥ 4,ΖΑΦΕΙΡΙΑΔΗ , ΛΙΟΛΙΟΥ 6, ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑ 2,ΚΑΟΥΝΗ 6, ΡΗΓΑΤΟΥ ,ΚΑΤΣΟΧΕΙΡΑΚΙΑ 1, ΤΣΙΛΟΓΓΑΝΙΔΟΥ .

ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ : ΔΗΜΑ 4, ΔΟΥΡΙΔΑ,ΑΓΓΕΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ 1, ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΥ Α. 4, ΖΙΩΓΟΥ,ΡΟΥΤΣΙ 10,ΤΖΙΜΗ 4, ΒΟΛΙΩΤΗ,ΛΑΟΥΡΔΑ, ΜΗΤΡΟΥ,ΒΑΡΕΛΟΓΙΑΝΝΗ,ΜΑΝΙΑΔΑΚΗ 2,ΣΤΕΦΑΝΙΔΟΥ, ΚΑΡΑΜΠΑΤΣΟΥ 6.


Συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια και από τις δύο ομάδες για το θέαμα που προσφέραν παρουσία αρκετού κόσμου στην κερκίδα και από τις δύο ομάδες.

Καλύτερη η ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ κέδισε δίκαια και άνετα με το σκορ να φτάνει και στους 19 πόντους διαφορά και στην συνέχεια σε μια κίνηση fair play o coach έδωσε χρόνο και στα 14 κορίτσια.

Fair play..να δίνεις το χέρι στον νικητή..κριμα..


nikefalin
QUOTE(dream_gr @ Nov 20 2009, 20:18 ) *
Λυπάμαι που θα σε διαψεύσω γιατί είχαν πολύ περισσότερα και μάλιστα ζήτησαν αν θέλουμε να μπουν και άλλα παιδιά (15άδα) για να παίξουν ΧΩΡΙΣ ΔΕΛΤΙΑ Ή ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ… (αυτό μου θυμίζει… ότι θέλω κάνω ότι θέλω βάζω…no rules no limits no mercy).

Όσο για το δεν είχαν πιστοποιητικά το βλέπεις να στέκει?
Ποιος γονέας θα στερούσε την χαρά από το παιδί του στο να συμμετέχει στο παιχνίδι για ένα πιστοποιητικό γέννησης με φωτογραφία???


Πολύ σωστά δεν παίζουν όσα παιδάκια δεν έχουν είτε δελτία είτε πιστοποιητικά γέννησης μαζί με ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΓΙΑΤΡΟΥ

Από τη στιγμή που είναι διοργανώτρια η ΕΣΚΑ και γράφεται επίσημο φύλλο δεν νοείται να παίζει ο οποιοσδήποτε δίχως ιατρική βεβαίωση. Γιατί αν χτύπα ξύλο γίνει κάτι ( και δεν είναι κάθολου απίθανο σε κάποια ανοιχτά της κακιάς ώρας) τότε υπάρχει αντικειμενική ευθύνη πολλών για το ότι θα έχουν αφήσει να αγωνίζεται κάποιος δίχως βεβαίωση.
ΑΣ ΦΡΟΝΤΙΣΟΥΝ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ για αυτά τα ζητήματα
stev basket
QUOTE(aekaras @ Nov 22 2009, 17:50 ) *
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΝΙ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ
2η Αγωνιστική

ΜΕΛΑΣ ΑΓ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 22 - 31!

Πρεμιέρα με το δεξί για τις "σταχτομπούτες" της ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ και μάλιστα εκτός έδρας απέναντι σε μια ομάδα που φημίζεται για τη δυναμική της. Μια νίκη που ήρθε πολύ εύκολα για τις περιστεριώτισες, πήραν από την αρχή το προβάδισμα στο σκόρ και δεν απειλήθηκαν καθόλου. Οι γηπεδούχες προσπάθησαν λίγο στο τέταρτο οκτάλεπτο να μειώσουν το σκορ και τα κατάφεραν αφού εκεί πέτυχαν τους δέκα από τους εικοσιδύο πόντους του αγώνα. Αρνητική εντύπωση η παρουσία των γηπεδούχων με δέκα μόνο κορίτσια! Τι γίνεται στις υποδομές?



Καλησπέρα φίλε, γείτονα της ΑΕΚ

Αν θες να δεις τι κάνουν οι υποδομές μας μπες στο site μας να δεις: www.melasoagioseleutherios.gr

Το Σαββατοκύριακο είχαμε 3 αγώνες Κορασίδων, Παγκορασίδων & Μίνι. Θα μπορούσαμε να έχουμε άλλο ένα τέταρτο ή να κατεβάσουμε 20 κοριτσάκια στα μίνι, αλλά έχουμε χτυπηθεί από ιώσεις και παίζουμε με όποια κορίτσια είναι καλά

Αφού σου αρέσουν οι αναλύσεις πες μας για τις κορασίδες σας τις οποίες αντιμετωπίσαμε το Σάββατο και κερδίσαμε με 33 πόντους 55-22, παίζοντας με 8 απουσίες. Αν τσεκάρεις και τα ονόματα είχαμε 8 κορίτσια κάτω από παγκορασίδες.

Τελειώνω λέγοντας, Με τις υποδομές μας ασχολούμαστε εμείς του ΜΕΛΑΣ, εσείς ασχοληθείτε με την ομάδα σας(καλοπροαίρετα)
Απολαύστε το παιχνίδι των παιδιών σας και κάντε φίλους, είναι πιο σημαντικά από τις εντυπώσεις

Σημ: Για τον άλλο φίλο με το ψευδόνυμο krima, δε ξέρω αν έγινε αυτό που αναφέρει όπως το αναφέρει. Η Μαρία είναι εκπληκτικό κορίτσι και είμαι σίγουρος ότι πρόκειται για παρεξήγηση αν έγινε.

Καλή συνέχεια στις ομάδες σας
stev basket
QUOTE(krima @ Nov 22 2009, 17:56 ) *
...

Καλύτερη η ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ κέδισε δίκαια και άνετα με το σκορ να φτάνει και στους 19 πόντους διαφορά και στην συνέχεια σε μια κίνηση fair play o coach έδωσε χρόνο και στα 14 κορίτσια.

Fair play..να δίνεις το χέρι στον νικητή..κριμα..


Καλησπέρα και σε σένα '' Krima"

Ρώτησα και έμαθα, ήμουν εκτός Αθηνών, γύρισα απόγευμα.
Δεν έμειναν μέχρι το τέλος του παιχνιδιού των mini τόσο η Μαρία(παίχτρια) όσο και η Μαργαρίτα(προπονήτρια), είχαν παιχνίδι με το γυναικείο που άρχιζε στις 6:00μμ με το Γαλάτσι.
Ήταν ο έφορός μας εκεί, όταν τελείωσε το παιχνίδι. Έχει την εντύπωση πως τους χαιρέτησε όλους

Ραντεβού στο 2ο γύρο
Καλό Βράδυ
aekaras
Καλησπέρα φίλε, γείτονα της ΑΕΚ

Αν θες να δεις τι κάνουν οι υποδομές μας μπες στο site μας να δεις: www.melasoagioseleutherios.gr

Το Σαββατοκύριακο είχαμε 3 αγώνες Κορασίδων, Παγκορασίδων & Μίνι. Θα μπορούσαμε να έχουμε άλλο ένα τέταρτο ή να κατεβάσουμε 20 κοριτσάκια στα μίνι, αλλά έχουμε χτυπηθεί από ιώσεις και παίζουμε με όποια κορίτσια είναι καλά

Αφού σου αρέσουν οι αναλύσεις πες μας για τις κορασίδες σας τις οποίες αντιμετωπίσαμε το Σάββατο και κερδίσαμε με 33 πόντους 55-22, παίζοντας με 8 απουσίες. Αν τσεκάρεις και τα ονόματα είχαμε 8 κορίτσια κάτω από παγκορασίδες.

Τελειώνω λέγοντας, Με τις υποδομές μας ασχολούμαστε εμείς του ΜΕΛΑΣ, εσείς ασχοληθείτε με την ομάδα σας(καλοπροαίρετα)
Απολαύστε το παιχνίδι των παιδιών σας και κάντε φίλους, είναι πιο σημαντικά από τις εντυπώσεις

Σημ: Για τον άλλο φίλο με το ψευδόνυμο krima, δε ξέρω αν έγινε αυτό που αναφέρει όπως το αναφέρει. Η Μαρία είναι εκπληκτικό κορίτσι και είμαι σίγουρος ότι πρόκειται για παρεξήγηση αν έγινε.

Καλή συνέχεια στις ομάδες σας


Αγαπητέ φίλε μάλλον με παρεξήγησες από ότι κατάλαβα με το ύφος της γραφής σου.
Επειδή γνωρίζω πολύ καλά τι γίνεται στις υποδομές και στο σύνολο των τμημάτων της ομάδας σας, εκφράζω δημόσια τώρα τα συχαρητήριά μου σε όλο το προπονητικό team του ΜΕΛΑΣ ΑΓ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ και δεν το κρύβω ότι σας καμαρώνω.
Η απορία μου για το τί γίνεται στις υποδομές ίσως ήταν λάθος έκφρασης, αφορούσε το συγκεκριμένο τμήμα και επειδή γίνεται λόγος τελευταία για τις συμετοχές των ομάδων με δέκα η δώδεκα η δεκαπέντε αθλητών-τριών δεν μπορεί να περάσει καθόλου από το μυαλό μου η ιδέα ότι κατεβάσατε σκόπιμα εσείς τμήμα με μόνο δέκα παιδιά. Αυτή ήταν η απορία μου.
Τώρα όσον αφορά το παιχνίδι με τις κορασίδες γνωρίζουμε τα προβλήματα της ομάδας μου και τα αντιμετωπίζουμε με υπομονή και προσπάθεια.
Για τους φίλους που λες σε όλα τα παιχνίδια εντός η εκτός χειροκροτούμε τις προσπάθειες των παιδιών εκατέρωθεν, απολαμβάνουμε το παιχνίδι και κοιτάμε να βελτιωνόμαστε κατά το δυνατόν.
Η Μαρία είναι ένα διαμάντι που κοσμεί το χώρο του Μπάσκετ με την αξία της και την εμπειρία της σαν αθλήτρια και προπονήτρια και η στάση της να μή δώσει το χέρι στο τέλος του αγώνα ήταν σίγουρα αρνητική. Εγινε αντιληπτό από όλους στην κερκίδα!!! Θέλω να πιστεύω ότι ήταν μια άτυχη στιγμή της και ότι δεν την πείραξε η ήττα.
Τέλος δεν προσπάθησα να αναλύσω το παιχνίδι αλλά επειδή μου αρέσει να ενημερώνομαι από το forum και να ενημερώνω για το τί γίνεται στην ομάδα που αγαπώ και να μαθαίνει ο κόσμος, μετέφερα αυτά που είδα στο γήπεδο και τίποτε παραπάνω. Συγνώμη αν σε στεναχώρησα ότι ένανα ήταν καλοπροαίρετα. Καλή συνέχεια σε όλους και λίγη ψυχραιμία.

QUOTE(aekaras @ Nov 23 2009, 01:07 ) *
Καλησπέρα φίλε, γείτονα της ΑΕΚ

Αν θες να δεις τι κάνουν οι υποδομές μας μπες στο site μας να δεις: www.melasoagioseleutherios.gr

Το Σαββατοκύριακο είχαμε 3 αγώνες Κορασίδων, Παγκορασίδων & Μίνι. Θα μπορούσαμε να έχουμε άλλο ένα τέταρτο ή να κατεβάσουμε 20 κοριτσάκια στα μίνι, αλλά έχουμε χτυπηθεί από ιώσεις και παίζουμε με όποια κορίτσια είναι καλά

Αφού σου αρέσουν οι αναλύσεις πες μας για τις κορασίδες σας τις οποίες αντιμετωπίσαμε το Σάββατο και κερδίσαμε με 33 πόντους 55-22, παίζοντας με 8 απουσίες. Αν τσεκάρεις και τα ονόματα είχαμε 8 κορίτσια κάτω από παγκορασίδες.

Τελειώνω λέγοντας, Με τις υποδομές μας ασχολούμαστε εμείς του ΜΕΛΑΣ, εσείς ασχοληθείτε με την ομάδα σας(καλοπροαίρετα)
Απολαύστε το παιχνίδι των παιδιών σας και κάντε φίλους, είναι πιο σημαντικά από τις εντυπώσεις

Σημ: Για τον άλλο φίλο με το ψευδόνυμο krima, δε ξέρω αν έγινε αυτό που αναφέρει όπως το αναφέρει. Η Μαρία είναι εκπληκτικό κορίτσι και είμαι σίγουρος ότι πρόκειται για παρεξήγηση αν έγινε.

Καλή συνέχεια στις ομάδες σας


Αγαπητέ φίλε μάλλον με παρεξήγησες από ότι κατάλαβα με το ύφος της γραφής σου.
Επειδή γνωρίζω πολύ καλά τι γίνεται στις υποδομές και στο σύνολο των τμημάτων της ομάδας σας, εκφράζω δημόσια τώρα τα συχαρητήριά μου σε όλο το προπονητικό team του ΜΕΛΑΣ ΑΓ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ και δεν το κρύβω ότι σας καμαρώνω.
Η απορία μου για το τί γίνεται στις υποδομές ίσως ήταν λάθος έκφρασης, αφορούσε το συγκεκριμένο τμήμα και επειδή γίνεται λόγος τελευταία για τις συμετοχές των ομάδων με δέκα η δώδεκα η δεκαπέντε αθλητών-τριών δεν μπορεί να περάσει καθόλου από το μυαλό μου η ιδέα ότι κατεβάσατε σκόπιμα εσείς τμήμα με μόνο δέκα παιδιά. Αυτή ήταν η απορία μου.
Τώρα όσον αφορά το παιχνίδι με τις κορασίδες γνωρίζουμε τα προβλήματα της ομάδας μου και τα αντιμετωπίζουμε με υπομονή και προσπάθεια.
Για τους φίλους που λες σε όλα τα παιχνίδια εντός η εκτός χειροκροτούμε τις προσπάθειες των παιδιών εκατέρωθεν, απολαμβάνουμε το παιχνίδι και κοιτάμε να βελτιωνόμαστε κατά το δυνατόν.
Η Μαρία είναι ένα διαμάντι που κοσμεί το χώρο του Μπάσκετ με την αξία της και την εμπειρία της σαν αθλήτρια και προπονήτρια και η στάση της να μή δώσει το χέρι στο τέλος του αγώνα ήταν σίγουρα αρνητική. Εγινε αντιληπτό από όλους στην κερκίδα!!! Θέλω να πιστεύω ότι ήταν μια άτυχη στιγμή της και ότι δεν την πείραξε η ήττα.
Τέλος δεν προσπάθησα να αναλύσω το παιχνίδι αλλά επειδή μου αρέσει να ενημερώνομαι από το forum και να ενημερώνω για το τί γίνεται στην ομάδα που αγαπώ και να μαθαίνει ο κόσμος, μετέφερα αυτά που είδα στο γήπεδο και τίποτε παραπάνω. Συγνώμη αν σε στεναχώρησα ότι ένανα ήταν καλοπροαίρετα. Καλή συνέχεια σε όλους και λίγη ψυχραιμία.


Η Μαργαρίτα δεν έδωσε το χέρι και όχι η Μαρία όπως έγαψα κατά λάθος, ήταν η κοπέλα με την άτυχη στιγμή όπως θέλω να πιστεύω.
stev basket
... ότι ένανα ήταν καλοπροαίρετα. Καλή συνέχεια σε όλους και λίγη ψυχραιμία.


Αν ήταν όλα καλοπροαίρετα και μέσα στην αγωνία για το καλό του μπάσκετ δε χρειάζεται ούτε συγγνώμη, η οποία γίνεται βέβαια δεκτή. Σε ευχαριστώ και για τα καλά σου λόγια για την ομάδα μας.

Για το forum τώρα, αφού ξέρεις τη Μαρία΄και πόσο χρυσή είναι, θα ξέρεις και ότι η Μαργαρίτα είναι ... πλατινένια και σίγουρα το mini δεν είναι ούτε για στεναχώριες, ούτε για unfair καταστάσεις, ούτε για το βιογραφικό της. Ας μη το κάνουμε θέμα.

Έχουμε πράγματι πρόβλημα με τις ιώσεις, απαντώ για τις 10-παίκτριες, δε κατεβάσαμε 2001 αθλήτρια για να χτυπήσουμε το παιχνίδι.
Συζητώντας και με άλλες ομάδες δεν υπάρχει μεγάλος βαθμός ετοιμότητας σε ηλικίες κάτω από 1998 και δεν αναμένεται να αυξηθεί.
Δεν υπάρχει μεγάλη διάθεση και από τους γονείς να εμπλακούν τα παιδιά τους στη διαδικασία των παιχνιδιών, εντός εκτός έδρας μερικά πολύ νωρίς το πρωί.

Καλημέρα, θα χαρώ να σε δω και από κοντά
aekaras
Συζητώντας και με άλλες ομάδες δεν υπάρχει μεγάλος βαθμός ετοιμότητας σε ηλικίες κάτω από 1998 και δεν αναμένεται να αυξηθεί.
Δεν υπάρχει μεγάλη διάθεση και από τους γονείς να εμπλακούν τα παιδιά τους στη διαδικασία των παιχνιδιών, εντός εκτός έδρας μερικά πολύ νωρίς το πρωί.

Καλημέρα, θα χαρώ να σε δω και από κοντά


Φίλε stev basket ευχαρίστως να συναντηθούμε να ανταλλάξουμε και απόψεις για το χώρο που αγαπάμε και υπηρετούμε ο καθένας με το δικό του τίμιο τρόπο. Είμαι στη διάθεσή σου όποτε νομίζεις, έχω το γιό μου στο παιδικό, είμαι πάνω απόλα ΑΕΚΤΖΗΣ και θα χαιρόμουν είτε στο δεύτερο γύρο σε κάποιο από τα μεταξύ μας παιχνίδια όλων των τμημάτων η όποτε κρίνεις εσύ να τα πούμε. Καλή συνέχεια στην ομάδα σου, κερνάμε και καφέ...
sparkles
ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ

Ο αγώνας δεν έγινε. Έγινε όμως ένας πολύ ωραίος φιλικός αγώνας με την ομάδα του 3ου Δημοτικού Σχολείου Λιοσίων, και οι μικρές των δύο ομάδων το ευχαριστήθηκαν.
dream_gr
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΝΙ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ 4ος ΟΜΙΛΟΣ
3η Αγωνιστική


ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 14-42


Πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα κοριτσάκια και στις 2 ομάδες!!!! 77.gif
sthnapexw
Kαι ρωτάω εγώ ο αφελής..επιτρέπεται το μαρκάρισμα πίσω από το κέντρο στο πρωτάθλημα μίνι κοριτσιών?Νομίζω ότι υπάρχει παράλειψη της διοργανώτριας στο συγκεκριμένο σημείο και κακώς κάποιες ομάδες το εφαρμόζουν.Άκουσα ήδη κάποια παράπονα..
nikefalin
QUOTE(sthnapexw @ Dec 2 2009, 02:11 ) *
Kαι ρωτάω εγώ ο αφελής..επιτρέπεται το μαρκάρισμα πίσω από το κέντρο στο πρωτάθλημα μίνι κοριτσιών?Νομίζω ότι υπάρχει παράλειψη της διοργανώτριας στο συγκεκριμένο σημείο και κακώς κάποιες ομάδες το εφαρμόζουν.Άκουσα ήδη κάποια παράπονα..


Η διοργανώτρια έχει γράψει στην προκύρηξη πως καλεί τις ομάδες να στείλουν παρατηρήσεις , ιδέες κλπ ώστε το επόμενο επίσημο τουρνουά μίνι ( και κατά τη γνώμη μου έτσι πρέπει να ονομαστεί και όχι "πρωτάθλημα") να είναι καλύτερο. Do it !
sthnapexw
QUOTE(nikefalin @ Dec 2 2009, 09:49 ) *
Η διοργανώτρια έχει γράψει στην προκύρηξη πως καλεί τις ομάδες να στείλουν παρατηρήσεις , ιδέες κλπ ώστε το επόμενο επίσημο τουρνουά μίνι ( και κατά τη γνώμη μου έτσι πρέπει να ονομαστεί και όχι "πρωτάθλημα") να είναι καλύτερο. Do it !


Οπότε αφού υπάρχει κενό ...ας το εκμεταλλευτούμε ε?
kasper7
Δεν νομίζω πως υπάρχει κενό. Η προκήρυξη γράφει καθαρά πως επιτρέπεται το man to man και το man to man press!! Στους κανονισμούς του μίνι μπάσκετ γενικά, δεν επιτρέπεται η άμυνα μπροστά από το κέντρο και ο λόγος είναι ευνόητος! Εδώ όμως το ξεκαθαρίζει η προκήρυξη, από την στιγμή που επιτρέπει man to man press. Αυτό είναι αντικείμενο συζήτησης για την νέα χρονιά, και θα μπορούσε να μπει ένας περιορισμός για τα 3 πρώτα 8λεπτα και να επιτρέπεται μόνο στο τελευταίο. Τώρα όσον αφορά την φετινή χρονιά είναι και θέμα μεταξύ των ομάδων και των προπονητών να υπάρχει αλληλεγγύη ώστε όλοι να ευχαριστιούνται το παιχνίδι!!!
krima
Για τον 3ο όμιλο μίνι κοριτσιών ,σήμερα το μεσημέρι στο κατάμεστο γήπεδο της Ανθούπολης :

ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ -ΔΑΣΑΛ 31-13!!

Συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια που αγωνίστηκαν και από τις δύο ομάδες καθώς πρόσφεραν πλούσιο θέαμα σε όσους παρακολούθησαν το παιχνίδι.
sparkles
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ 31 – 13

Δίκαια νίκη με ωραίο basket από τα κορίτσια της AEK, που έδειξαν ένα καλοδουλεμένο σύνολο. Συγχαρητήρια στα κορίτσια και των δύο ομάδων.

krima
QUOTE(sparkles @ Dec 6 2009, 00:16 ) *
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ 31 – 13

Δίκαια νίκη με ωραίο basket από τα κορίτσια της AEK, που έδειξαν ένα καλοδουλεμένο σύνολο. Συγχαρητήρια στα κορίτσια και των δύο ομάδων.



Έχουμε πολύ καλό βοηθό προπονητή..αν και λίγο μεγάλος...μας καθοδηγεί σωστά και του αφιερώνουμε την νίκη!!Γιόρταζε και πρόσφατα (30 Νοέμβρη) και τα κορίτσια του κάναν το καλύτερο δώρο! smiley.gif
Ελπίζουμε και στο μέλλον να γίνουν το ίδιο ενδιαφέροντα παιχνίδια με την πάντα ισχυρή ομάδα των Λιοσίων.
dream_gr
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΝΙ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ 4ος ΟΜΙΛΟΣ

4η Αγωνιστική

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 42-18
77.gif

Συγχαρητήρια και στις 2 ομάδες !!!!!

Μοναδικό αρνητικό στοιχείο η παρουσία ενός κατα“θ”ληπτικού διαιτητή… ήμαρτον κύριε… 68.gif
aekaras
QUOTE(krima @ Dec 6 2009, 00:11 ) *
Για τον 3ο όμιλο μίνι κοριτσιών ,σήμερα το μεσημέρι στο κατάμεστο γήπεδο της Ανθούπολης :

ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ -ΔΑΣΑΛ 31-13!!

Συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια που αγωνίστηκαν και από τις δύο ομάδες καθώς πρόσφεραν πλούσιο θέαμα σε όσους παρακολούθησαν το παιχνίδι.

Σπουδαία νίκη και με μεγάλη διαφορά για τις μικρές τις ΑΕΚ Περιστερίου, απέναντι σε ένα σωματείο (ΔΑΣΑΛ) που τα τελευταία χρόνια σε όλες τις υποδομές της δεν χάνει τόσο εύκολα!!!
Τόσο η νίκη αυτή όσο και η εύκολη νίκη μέσα στο ΜΕΛΑΣ πριν από λίγες ημέρες, δείχνει ότι υπάρχει μια καλή φουρνιά με αρκετό ταλέντο και δεν πρέπει σε καμία περίπτωση να πάει χαμένη για το κιτρινόμαυρο σύλλογο των δυτικών προαστείων.
Κρατήστε χαμηλούς τόνους, συνεχίστε με υπομονή και πρόγραμμα τη δουλειά που κάνετε και ο χρόνος θα σας ανταμείψει.
sparkles
ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ – Μ.Ε.Λ.Α.Σ. 36 – 28

Ωραίο παιχνίδι, ωραία ατμόσφαιρα, πάθος, πείσμα και πολύ τρέξιμο από τις μικρές και των δύο ομάδων.
Συγχαρητήρια σε όλες.
el cid
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ 35-15

Σε ωραια και φιλική ατμόσφαιρα πραγματοποιήθηκε η αναμέτρηση των δύο σωματείων, με ουσιαστικό νικητή τα εκατέρωθεν χαμόγελα των μικρών παικτριών και από τις δύο ομάδες.

Αξίζουν συγχαρητήρια τοσο στις παικτριες και στους προπονητές τους, όσο και στους γονείς που βρίσκονται στο πλάι τους.

Η αγωνιστική παρουσία των δύο ομάδων αφήνει υποσχέσεις για ένα καλύτερο αθλητικό μέλλον.

Συνεχίστε την καλή δουλειά ......
aekaras
QUOTE(el cid @ Dec 14 2009, 22:00 ) *
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ 35-15

Σε ωραια και φιλική ατμόσφαιρα πραγματοποιήθηκε η αναμέτρηση των δύο σωματείων, με ουσιαστικό νικητή τα εκατέρωθεν χαμόγελα των μικρών παικτριών και από τις δύο ομάδες.

Αξίζουν συγχαρητήρια τοσο στις παικτριες και στους προπονητές τους, όσο και στους γονείς που βρίσκονται στο πλάι τους.

Η αγωνιστική παρουσία των δύο ομάδων αφήνει υποσχέσεις για ένα καλύτερο αθλητικό μέλλον.

Συνεχίστε την καλή δουλειά ......

Εντυπωσιακή για άλλη μια φορά η ομάδα μίνι κοριτσιών της ΑΕΚ Περιστερίου, χωρίς κόπο νίκησε την Αναγέννηση Πετραλώνων με 35 - 15! Και λέω εντυπωσιακή γιατί στο συγκεκριμένο παιχνίδι "τράβηξαν" απόδοση και παιχνίδι οι... δευτερεύουσες αθλήτριες σε σχέση με τα προηγούμενα παιχνίδια. Ετσι λοιπόν τρία στα τρία για τα κοριτσάκια του Γ. Σταματόπουλου και τους γονείς στην κερκίδα να καμαρώνουν.
Πρότασή μου και από την εμπειρία μου όσα χρόνια ασχολούμε με το γυναικείο μπάσκετ, η διοίκηση της ομάδας να βοηθήσει τον προπονητή στο έργο του, να στηρίξει τις προσπάθειες των παιδιών και οι γονείς να μην "προτρέχουν" και χαρακτηρίζουν τα παιδιά τους "αστέρες των γηπέδων" και να κρατούν χαμηλούς τόνους πρώτα για τον εαυτό τους, μετά για τα παιδιά, να μην τα "κάψουν" και να εμπιστευτούν αυτούς που χειρίζονται το τιμόνι προς το μέλλον!!!
sparkles
ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ. 23 - 24

Ωραίο παιχνίδι με τα τελευταία λεπτά γεμάτα αγωνία, αφού η διαφορά ήταν στο πόντο.
Η ομάδα των Λιοσίων πολύ βελτιωμένη σε σχέση με το πρώτο παιχνίδι, άλλωστε τα κορίτσια κάνουν προπονήσεις ως ομάδα μόλις τρεις μήνες. Η ομάδα της ΑΕΚ συνεχίζει την πολύ καλή δουλεία της.
Μπράβο στα κορίτσια και των δύο ομάδων που δείχνουν να το απολαμβάνουν.
aekaras
Πράγματι συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες για το θέαμα που πρόσφεραν. Βέβαια η ομάδα του ΔΑΣΑΛ φημίζεται για τη δουλειά της που γίνεται σε όλα τα τμήματα και θα αποτελούσε πρότυπο για όλους εάν δεν αποτελεί ήδη, αλλά και τα πιτσιρίκια της ΑΕΚ δείχνουν με τις εμφανίσεις τους ότι πρόκειται για μια πολύ καλή φουρνιά που εάν δουλευτει σωστά θα βγεί ένα πολύ καλό αποτέλεσμα μελλοντικά!
Ελπίζουμε εμείς οι ..."απ'εξω των γραμμών του γηπέδου" να παραδειγματιστούν οι υπεύθυνοι της ομάδας μου και να ..."κλέψουν" οι να ...αντιγράψουν, ακόμη και να συνεργαστούν σε συλλογικό επίπεδο με την ομάδα των Λιοσίων για πολύ καλύτερα αποτελέσματα στο στήσιμο μιας σωστής ομάδας. Από τα χαμηλά έως τα ψηλά των τμημάτων γυναικών και ο νοών νοείτω!
dream_gr
Δεν ήλθε η Γραμματεία, δεν έγινε ο αγώνας.
Για το πρωτάθλημα μίνι ανω του 1998, ο αγώνας ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ-ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ αναβλήθηκε λόγω μη προσέλευσης της Γραμματείας. Στο φιλικό που έγινε η ομάδα μας κέρδισε με 29-10, την αντίστοιχη του ΑΟ ΑΜΥΝΤΑ. icon_wave.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.