Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Phoenix Suns
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
dizzy_fingers
Τόπικ όπου θα γράφουμε τα νέα της ομάδας.
dizzy_fingers
Jalen Rose στο phoenix? Σύμφωνα με δημοσιεύματα, παρότι και το Μαϊάμι τον κυνηγάει, μάλλον θα καταλήξει να βαράει τρίποντα μαζί με τον Μάριον.
Pierce
Παίκτης των Φοίνιξ Σανς και τυπικά για το υπόλοιπο της παρόδου θα είναι ο Τζάλεν Ρόουζ, καθώς επισημοποιήθηκε η συμφωνία του με την ομάδα της Αριζόνα, που θα του αποφέρει 1,5 εκατομμύριο δολάρια. που του κατέθεσαν οι Φίνιξ Σανς πήρε ο Τζάλεν Ρόουζ, όπως γνωστοποίησε ο ίδιος μέσω της προσωπικής του ιστοσελίδας. Ο 33χρονος άσος έμεινε ελεύθερος πριν μια εβδομάδα από τους Νιού Γιόρκ Νικς, οι οποίοι εξαγόρασαν το υπόλοιπο του συμβολαίου του έναντι 14,5 εκατομμυρίων δολαρίων. Οι «ήλιοι» θα γίνουν η έκτη ομάδα στην καριέρα του ύψους 2,03μ. φόργουορντ, που πέρυσι είχε 12,3 πόντους κατά μέσο όρο σε 26 αγώνες με τους Νικς, οι οποίοι τον απέκτησαν από τους Τορόντο Ράπτορς. Στην ενδεκαετή θητεία του στο ΝΒΑ ο Ρόουζ έχει 14,7 πόντους, 3,5 ριμπάουντ και 3,9 ασίστ ανά αγώνα σε 894 παιχνίδια.
www.sportfm.gr


οντως καλη ενισχυση στο 3-4 με πολυ καλο σουτ. αλλα σιγουρα εκει χρειαζονταν ενισχυση?
sarounas
Τι θα γίνει; έχουν σκοπό να παίξουν και λίγο άμυνα, πριν 3 μέρες μέχρι και από το ανεκδιήγητο μέχρι στιγμής φέτος Ντάλλας έχασαν. Δεν μου αρέσει αυτό που βλέπω με τον Αμάρε, κάτι έχει χάσει από το παιχνίδι του, ελπίζω μόνο να φταίει η μακρά αποχή του και να είναι απλά περίοδο προσαρμογής.
NBAholic
Εγώ φοβάμαι αυτά τα μικροσπασίματα σε ταλαιπωρημένα σημεία του σώματος. Είναι δυνατόν στις κακές περιπτώσεις να μην αποθεραπευτεί ποτέ πλήρως ένας αθλητής από αυτούς. Ελπίζω να παίξει ρόλο και η μικρή του ηλικία, γιατί είναι απ'τους αγαπημένους μου παίχτες.
Pierce
οντως ειναι κριμα για τον αμαρε. πριν τον τραυματισμο του ηταν ο τυπος που καρφωνε οποτεδηποτε στα μουτρα οποιουδηποτε. κατι που εκανε και ο καρτερ πριν τραυματιστει και τωρα βλεπουμε να εχει μειωσει δραματικα τα καρφωματα που κανει sad.gif
Pierce
σιγα σιγα θα αρχισουμε να βλεπουμε τον παλιο καλο amare νομιζω. παροτι εχασαν στην παραταση απο τους τζαζ(ποιος θα τους σταματησει?) ειχε 19 ποντους και 12 σκουπιδια 41.gif
Keyser_Soze
Δεν κατάλαβα τι ακριβώς έκανε χθες ο Αμάρε απέναντι στους Χόρνετς... 0 (μηδέν) πόντοι με 0/1 σουτ και 0/2 βολές, 5 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο, 2 λάθη σε 21 λεπτά περίπου!!!! Μάλλον θέλει πάρα πολύ δουλειά ακόμη για ν' αρχίσουμε να τον συγκρίνουμε με τον παλιό καλό Αμάρε...
thrylos7
Καλή εμφάνιση στη νίκη επί των Νετς με 99-93.. 25 πόντοι, 10 ρημπάουντ, 7 τάπες...

Αν μπορούσα να φορτώσω και τη σελίδα του NBA θα μπορούσα να γράψω κι άλλους αριθμούς...

Μετά το άσχημο ξεκίνημα, ανεβαίνει το Φοίνιξ...
jjc
παιχνιδαρα σανς-νετς,Τλικο σκορ 161-157. 38-14-14 ο κιντ 77.gif 77.gif
Alexmei
απίστευτο παιχνίδι (κανονική περίοδος έληξε 133-133!!!!!) !!!!!! δύο παρατάσεις και συνολικοί 318 πόντοι συνολικά!!! w00t.gif w00t.gif w00t.gif δν μπορώ να θυμηθώ ποιο ήταν το μεγαλύτερο σκορ σε παιχνίδι που έχει γίνει ποτέ.... κάτι με 180 πόντους νομίζω....
NBAholic
Eίναι το 5ο παραγωγικότερο παιχνίδι στην ιστορία:

12/13/83 - Detroit 186, Denver 184 [3OT]
03/06/82 - San antonio 171, Milwaukee 166 [3OT]
11/02/90 - Golden State 162, Denver 158
01/11/84 - Denver 163, San antiono 155
12/07/06 - Phoenix 161, New jersey 157 [2 OT]
03/02/62 - Philadelphia 169, New York 147
03/12/70 - Cincinnati 165, San Diego 151
11/10/90 - Phoenix 173, Denver 143
Air Kef
4o. Την μοιράζονται αυτή τη θέση μαζί με το Denver-San Antonio του '84 tongue.gif biggrin.gif
thrylos7
Αυτό όμως έχει και δύο παρατάσεις... smile.gif

Οι Σανς συνεχίζουν την ανοδική πορεία... Τους αξίζει ένας τίτλος.
Alexmei
Υπάρχουν και παιχνίδια με τέτοιο σκορ χωρίς ΟΤ; ΟΥΑΟΥ! w00t.gif καλά τι ποσοστά είχαν;
NBAholic
Θες να εξερευνήσεις μερικά απ'αυτά τα γιγάντια σκορ; Ιδού:

http://www.basketball-reference.com/teams/...1991_games.html

Ενδεικτικό το boxscore της πρεμιέρας:

http://www.basketball-reference.com/games/...tm1=DEN&tm2=GSW

Οι Νάγγετς σούταραν μέτρια, αλλά πήραν 130 προσπάθειες!! Οι Γουόριορς (γρήγορη ομάδα και οι ίδιοι) επιχείρησαν 21 σουτ λιγότερα, αλλά σούταραν με 58%, που για τα δεδομένα του ΝΒΑ, ακόμη και τότε, ήταν υψηλότατο ομαδικό ποσοστό.

Κάτι ανάλογο γινόταν σε πολλά παιχνίδια του Ντένβερ. Run and gun κι αν είμαστε εύστοχοι, νικήσαμε.
morfi
QUOTE(thrylos7 @ Dec 8 2006, 05:51 PM) *
Αυτό όμως έχει και δύο παρατάσεις... smile.gif

Οι Σανς συνεχίζουν την ανοδική πορεία... Τους αξίζει ένας τίτλος.

Yπαρχουν ομαδες που τον αξιζουν πιο πολυ...
thrylos7
Οι Σέλτικς; 16 έχουν... τί να τον κάνουν το 17ο; icon_drunk.gif

Τους αξίζει και λόγω ιστορίας και λόγω ποιότητας της ομάδας... Αν το αξίζουν αυτοί πιο πολύ ή όχι δεν ξέρω, θα ήθελα πάντως να τους δω πρωταθλητές.
Alexmei
Holic ευχαριστώ για τα λινκ smile.gif
Billubs
Mηπως ξερει καποιος αν μπορω να κατεβασω απο καπου το Σανς-Νετς?
dizzy_fingers
Davka torrents.
smile.gif
Billubs
Thanks!!! smile.gif
Pierce
ρεκορ για τους σανς!!! η 15η συνεχόμενη νίκη τους, επίδοση που αποτελεί ρεκόρ στην ιστορία του συλλόγου. Το ρεκόρ του ΝΒΑ, είναι οι 33 συνεχόμενες νίκες από τους Λέικερς, την δεκαετία του 70'. Στούντεμαϊρ 28 (10 ριμπάουντ) ετσι ρε μεγαλε. WELCOME BACK BIG GUY 6.gif
NBAholic
O Aμάρε είναι ο αγαπημένος μου ψηλός, όπως έχω ξαναπεί. Όταν είναι υγιής, συνδυάζει δύναμη και ευκινησία που έχουμε να δούμε από τότε που ο Σακίλ φρόντιζε τον εαυτό του. Θυμηθείτε τους Τελικούς Δύσης το 2005 και θα καταλάβετε.
morfi
QUOTE(NBAholic @ Dec 20 2006, 02:16 PM) *
Θυμηθείτε τους Τελικούς Δύσης το 2005 και θα καταλάβετε.

Το ειχα διαβασει στο ιντερνετ (δεν θυμαμαι που και μαλιστα το ειχε πει η καποιος παικτης των σπερς η ο ποποβιτς) οτι οι σπερς αφηνανε επιτηδες τον αμαρε να κανει οτι θελει μεσα στην ρακετα και φυλαγανε πολυ προσεκτικα τους αλλους παικτες. Για αυτο αλλωστε ειχε και μεσο ορο ποντων κοντα στους 50 αν θυμαμαι καλα. Ηταν μερος του σχεδιου τους... wink.gif
NBAholic
37 για την ακρίβεια, υψηλοτατο νούμερο και πάλι. Έχει κάποια βάση το γεγονός (ο Νας περιορίστηκε αρκετά σε σχέση με τα όργια που έκανε με το Ντάλας, ο Μάριον εξαφανίστηκε), αλλά αν προσέξεις και τη ρέγκιουλαρ σίζον, ο Αμάρε τους έκανε τα ίδια. Πιστεύω ότι δεν μπορούν να τον μαρκάρουν ιδιαίτερα αποτελεσματικά ούτως ή άλλως, ιδίως όταν ο Ντάνκαν δεν είναι 100% έτοιμος (εδώ φαίνεται η διαφορά ακόμη και του παλιού Ναύαρχου με το Νεστέροβιτς. Όταν έπαιζε ο Ρόμπινσον άμυνα, ακόμη και ο Σακ ζοριζόταν, μαζί με τις βοήθειες του Ντάνκαν, ενώ μετά την απόσυρσή του, ο Κολυμβητής ήταν αναγκασμένος να κάνει πολλές δουλειές μαζί), αλλά ότι έχουν τον τρόπο τους με τους γκαρντ. Ο Μάριον είναι ειδική περίπτωση, καθώς πολλές φορές πάσχει από τη νόσο των πλέι οφ, κάτι που βέβαια οι Σπερς το γνωρίζουν καλά...
Alexmei
ένα ακόμα γιγάντιο σκορ με τους Σανς πρωταγωνιστές αλλά αυτήν την φορά ηττημένοι... μέσα στο σπίτι τους, από τους Wizzards! "Το απόλυτο 0" έσκασε 54 πόντους στην μούρη του Νας(αυτός 42) και τους σταμάτησε το νικηφόρο σερί τους....ΟΛΕ!
Pierce
τωρα το πηρα πρεφα... ο αμαρε γιατι αλλαξε αριθμο και πηρε το 1?
thrylos7
Κι εγώ μόλις σήμερα, ενώ το έβλεπα μέρες τώρα...


Οι Σανς θα έχουν το δαχτυλίδι στο τέλος της χρονιάς...
morfi
QUOTE(pierce21 @ Dec 25 2006, 11:38 AM) *
τωρα το πηρα πρεφα... ο αμαρε γιατι αλλαξε αριθμο και πηρε το 1?


QUOTE(thrylos7 @ Dec 26 2006, 02:43 AM) *
Κι εγώ μόλις σήμερα, ενώ το έβλεπα μέρες τώρα...

Kαλα τωρα το πηρατε χαμπαρι ? Ο λογος που διαλεξε το νουμερο ενα εχει να κανει με την περιπετεια που εζησε με τον τραυματισμο του και με τον θεο. Οτι ο θεος ειναι μονο ενας και χαρη σε αυτον ειναι τωρα δυνατοτερος και υγιεις... κατι τετοιο... Τωρα τον συμπαθω ακομα περισσοτερο... υπαρχουν και μερικοι που θυμουνται ακομη οτι υπαρχει θεος...


QUOTE(pierce21 @ Dec 25 2006, 11:38 AM) *
Οι Σανς θα έχουν το δαχτυλίδι στο τέλος της χρονιάς...

Γιατι οχι, γιατι ναι...
Pierce
δεν το ειπα εγω αυτο. ο θρυλος7 το πε
thrylos7
QUOTE
Γιατι οχι, γιατι ναι...


Γιατί τους θεωρώ την καλύτερη και πληρέστερη ομάδα...

Εφόσον παίξει σε ένα 70%-80% ο Αμάρε δε θα έχουν πολλά προβλήματα...

Πέρυσι έφτασαν τελικούς δύσης χωρίς αυτόν.. που μόνο αμελητέα ποσότητα δεν είναι.

Αυτό για τον Θεό σήμερα το διάβασα... Πράγματι έτσι είναι.
Κάπως λογικό μετά από αυτή την περιπέτεια που πέρασε...
Pierce
προβλεπω γερο κονταροχτυπημα με τους μαβς στα ημιτελικα περιφερειας. γιατι δυστυχφς οι μαβς παντα κανουν μια μικρη κοιλια που τους ριχνει 2-3 θεσεις πιο κατω απο εκει που θα επρεπε να ειναι
Pierce
QUOTE(Alexmei @ Dec 23 2006, 06:58 PM) *
ένα ακόμα γιγάντιο σκορ με τους Σανς πρωταγωνιστές αλλά αυτήν την φορά ηττημένοι... μέσα στο σπίτι τους, από τους Wizzards! "Το απόλυτο 0" έσκασε 54 πόντους στην μούρη του Νας(αυτός 42) και τους σταμάτησε το νικηφόρο σερί τους....ΟΛΕ!

αν σκας μυτη στην πολη 2 ωριτσες πριν τον αγωνα μετα απο κανα 2 ωρες πτηση λογικο ειναι...

QUOTE
Με καθυστέρηση, περίπου, δύο μηνών θα διεξαχθεί ο αγώνας μεταξύ Denver Nuggets και Phoenix Suns που ήταν προγραμματισμένος για τις 20 Δεκεμβρίου αλλά αναβλήθηκε λόγω ξαφνικής χιονοθύελλας που έπληξε εκείνη τη μέρα το Denver.

Oι δύο ομάδες θα τεθούν αντιμέτωπες στο παρκέ στις 5 Φεβρουαρίου, όπως αποφάσισε η αρμόδια αρχή του ΝΒΑ. Οι φιλοξενούμενοι, Suns, είχαν καταφέρει να φτάσουν στις 20/12 στην πόλη του Denver, λίγες ώρες πριν κλείσει το διεθνές αεροδρόμιο της πόλης για τις επόμενες 45 ώρες.

Η αποστολή της ομάδας του Phoenix παρέμεινε εκεί περίπου δύο ημέρες και κατάφερε να επιστρέψει στην πόλη της μόλις, δύο ώρες πριν την έναρξη του αγώνα με τους Washington Wizards. Σε εκείνο το ματς έλαβε τέλος και το νικηφόρο σερί τους με τους "πρωτευουσιάνους" να επικρατούν με 144-139 στην παράταση. contra.gr
morfi
QUOTE(thrylos7 @ Dec 27 2006, 12:24 AM) *
Γιατί τους θεωρώ την καλύτερη και πληρέστερη ομάδα...

Υπαρχουν και αλλες ομαδες που ειναι επισης πληρης... cool.gif


QUOTE(thrylos7 @ Dec 27 2006, 12:24 AM) *
Εφόσον παίξει σε ένα 70%-80% ο Αμάρε δε θα έχουν πολλά προβλήματα...

Πέρυσι έφτασαν τελικούς δύσης χωρίς αυτόν.. που μόνο αμελητέα ποσότητα δεν είναι.

Και προπερσι με αυτον μεχρι τους τελικους της δυσης εφτασαν...
thrylos7
Πράγματι, οι Μάβερικς φαίνεται να είναι ο ισχυρότερος αντίπαλος.

QUOTE
Υπαρχουν και αλλες ομαδες που ειναι επισης πληρης...


Δε διαφωνώ. Ελάχιστες βέβαια...

QUOTE
Και προπερσι με αυτον μεχρι τους τελικους της δυσης εφτασαν...


Νομίζω ότι είναι πιο ασφαλές δείγμα το περσινό.

Εξάλλου, όπως και να το κάνουμε δεν έμειναν σταθεροί (αγωνιστικά).
Pierce
πιστευω πως περα απο την επιστροφη του αμαρε εχει βοηθησει πολυ φετος ο ντιο για να γινει τρενο η ομαδα.ειχε
19ποντους ,11 ασίστ, 9 ριμπάουντ στον τελευταιο αγωνα και γενικα ειναι πολυ σταθερος ολη τη χρονια 41.gif
NBAholic
QUOTE
πιστευω πως περα απο την επιστροφη του αμαρε εχει βοηθησει πολυ φετος ο ντιο για να γινει τρενο η ομαδα.ειχε
19ποντους ,11 ασίστ, 9 ριμπάουντ στον τελευταιο αγωνα και γενικα ειναι πολυ σταθερος ολη τη χρονια


Αυτό το τελευταίο μην το λες. Ο Ντιό δεν είναι το πρότυπο της σταθερότητας και ειδικά φέτος δες πώς ξεκίνησε. Ακόμη κι όταν πήρε φόρα στο Δεκέμβρη, είχε καναδυό περίεργα παιχνίδια, με αποκορύφωμα εκείνο όπου τελείωσε με τον κουφό απολογισμό 0 πόντων, 0 ριμπάουντ και 8 ασίστ.

http://sports.yahoo.com/nba/players/3724/g...vaX8OAFvhKkvLYF
Anaz
Προτιμω τον περσινο πιο σταθερο Ντιο!
Οσων αφορα τα παραπανω,πολύ καλη ομαδα οι Σανς πράγματι, αλλα εγω βλέπω πιο πολύ Νταλας.. Θελω ομως να τους δω αυριο για να σχηματισω λίγο καλύτερη αποψη.Βεβαια το Μεμφις δεν ειναι και ο καλυτερος αντίπαλος για να κρίνεις.Αν κ κατι μου λέει οτι αυριο δεν θα κερδισουν ΤΟΣΟ ευκολα όσο φαινεται οι Σανς...
Οπως και να'χει απ'τη δύση βλέπω τον φετινο πρωταθλητη!Οι Μαιαμι δεν μου γεμιζουν (ουτε) φετος το ματι,ε όχι και να το πάρουν δευτερη συνεχη φορα..!Καλος χρυσος ο Γουειντ αλλα υπάρχουν σαφως καλύτερες ΟΜΑΔΕΣ!
Anaz
Ματσαρα!! 41.gif biggrin.gif Βοηθησαν φυσικα και οι αμυνες των δυο ομάδων! 19.gif Αλλα βγηκαν αρκετα απιστευτα χαι λαιτ!! 77.gif
Να'ναι καλα οι Μεμφις!δεύτερο σερι καλο παιχνίδι,μετα απο αυτο με τη Μινεσοτα, που μας προσφέρουν!! biggrin.gif

Με τετοιον Αμαρε κ απιστευτη κυκλοφορια της μπάλας πραγματι δειχνουν ασταματητοι στην επιθεση οι Σανς! Βεβαια στα πλευ οφ σφίγγουν οι άμυνες κ δεν θα βγαινουν τοσο ευκολα τόσα πολλα σουτ όπως ας πουμε τα σημερινα..Εκει θέλω να δω κ τι άμυνα μπορουν να παίξουν οι Σανς..Προς το τέλος πάντως εδειξαν καλα στοιχεια,με σύστημα κ αρκετες βοηθειες στο λοου ποστ. 41.gif
Ο Αμαρε παρεπιμπτόντως δεν μου γεμίζει και ΠΑΡΑ πολυ το μάτι αμυντικά, ή ιδέα μου..?? rolleyes.gif Παντως στην επιθεση ειναι απ'τους ελαχιστους ψηλούς που συνδυαζουν τοσο καλα τεχνικη κ δύναμη!! 77.gif
QUOTE
Αν κ κατι μου λέει οτι αυριο δεν θα κερδισουν ΤΟΣΟ ευκολα όσο φαινεται οι Σανς...
Επρεπε να το παιξω στοιχημα!με το που ξεκινα το ματς λέω του ξαδερφου μου "θα παει πολυ ψηλα το παιχνίδι και βλεπω νίκη Σανς με 15 ποντους!"
sarounas
Αμάν τι χουνέρι ήταν αυτό από με τους Τίμπεργουλβς; πάει το σερί του Φοίνιξ σταμάτησε στο 17 και την γλίτωσε το Μιλγουόκι που κράτησε την 2η θέση με 20 σερί νίκες
και μάλιστα με Γκαρνέτ 44π και Αμάρε 10π. Τον κατατρόπωσεsad.gif
NBAholic
QUOTE
Αμάν τι χουνέρι ήταν αυτό από με τους Τίμπεργουλβς; πάει το σερί του Φοίνιξ σταμάτησε στο 17 και την γλίτωσε το Μιλγουόκι που κράτησε την 2η θέση με 20 σερί νίκες


Ακριβώς αυτό το σερί είχα στο μυαλό μου χθες. Ψάχνοντας το επερχόμενο πρόγραμμα των Σανς, είχα δει ότι οι ομάδες που ακολουθούν δεν είναι ό,τι πιο επίφοβο και θεωρούσα ότι έχουν ένα 50% να πιάσουν το μαγικό "20". Κάπου όμως υπάρχει και η κούραση, ενώ ακόμη και η τρομερή εμφάνιση του Γκαρνέτ ήταν ένας σχετικά αστάθμητος παράγοντας γι'αυτή την ήττα.
Keyser_Soze
Τελικά φαίνεται ότι το παιχνίδι με τους Γουλβς ήταν απλά μια κακή παρένθεση για το ισοπεδωτικό φέτος Φίνιξ αφού νίκησε και μάλιστα πολύ έυκολα τους Σπερς με 103-87. Κάκιστο το Σαν Αντόνιο αφού από τους 11 παίχτες που αγωνίστηκαν μόνο οι 6 βρήκαν στόχο και μόνο 3 παίχτες το πάλεψαν στην ουσία, Πάρκερ-Ντάνκαν-Τζινόμπιλι, που σημείωσαν μαζι 72 πόντους. Αντίθετα στο Φίνιξ όλα πήγαν ρολόι με τα σύνηθη στατιστικά πάνω-κάτω. Μοναδικό πραγματικά εντυπωσιακό ήταν τα 23 ριμπ που μάζεψε ο Αμάρε το οποίο πρέπει να είναι καρίρ χάι.
NBAholic
Όπως και να το κάνουμε, οι Σπερς (ή έστω το παιχνίδι τους) έχουν αρχίσει να παλιώνουν (παρά το νεαρό της ηλικίας του Πάρκερ και το ότι δεν έχουν πάρει τα χρόνια το Μανού), ενώ και ο Ντάνκαν δεν παίζει όπως άλλοτε. Αυτό βέβαια δεν τους βγάζει εκτός διεκδίκησης Τίτλου (το Μαϊάμι δεν ήταν λιγότερο γηρασμένο), αλλά για πρώτη φορά μοιάζουν να μην έχουν οι ίδιοι τον πρώτο λόγο. Όποιος τους υποτιμήσει, κακό δικό του.

Δεν έχω τσεκάρει αν τα 23 ρ. του Αμάρε είναι ρεκόρ καριέρας, αλλά πιθανολογώ πως είναι. Ο συγκεκριμένος τομέας δεν είναι ο δυνατότερός του. Υπάρχει βέβαια και ο Μάριον, αλλά δεν μπορεί να πει κανείς ότι απλώς του κλέβει ριμπάουντ. Ανέκαθεν είχε καλύτερες επιδόσεις.
thrylos7
Συνεχόμενες ήττες για το Φοίνιξ. Χωρίς τον Νας, η ομάδα είναι εντελώς διαφορετική. Χάθηκε πολύτιμο έδαφος για την πρώτη θέση της κανονικής περιόδου.
NBAholic
Kάποιοι λένε ακόμη και ότι το κάνει επίτηδες, ξέρετε γιατί, αν και αμφιβάλλω, μιας κι εδώ παίζεται η πρωτιά σε όλο το ΝΒΑ. Και πώς να κερδίσεις όταν ο Μπαρμπόζα είναι ο 2ος πόιντ γκαρντ σου (όχι, δεν είναι άχρηστος, αλλά ούτε και πόιντ γκαρντ!);

Προτείνω και για τους Λέικερς του χρόνου να πουλήσουν όλους τους γκαρντ τους πλην ενός έναντι φόργουορντ και σέντερ. Αυτός ο ένας γκαρντ θα βγει MVP της σεζόν...
Hayate
Εγώ δεν είμαι αυτής της άποψης.. Το Phoenix παρόντος του Nash εκτός του ότι παίρνει τα αποτελέσματα
παίζει πολύ ωραίο μπάσκετ.. Όλοι παίζουν με την σκέψη του να επιστρέψει.. Έτσι κι αλλιώς η ήττα στην κανονική περίοδο δεν πονάει τόσο όσο πονάει εδώ στην Ελλάδα..
kostasvc15
Ο Πατ Μπεργκ εβαλε 10 ποντους 3/5 εντος παιδιας ενω εβαλε και 1 τριποντο 41.gif .Οι Σανς παντως και φετος εχουν καποιους ψιλοτραυματισμους.Τωρα τελευταια δεν παιζουν 77.gif Μαριον 77.gif και Ντιο.
morfi
QUOTE(NBAholic @ Feb 17 2007, 12:19 AM) *
Kάποιοι λένε ακόμη και ότι το κάνει επίτηδες, ξέρετε γιατί, αν και αμφιβάλλω, μιας κι εδώ παίζεται η πρωτιά σε όλο το ΝΒΑ. Και πώς να κερδίσεις όταν ο Μπαρμπόζα είναι ο 2ος πόιντ γκαρντ σου (όχι, δεν είναι άχρηστος, αλλά ούτε και πόιντ γκαρντ!);

Οκ, οσον αφορα τον μπαρμποσα... ειναι απο τους καλυτερους ξενους και ενας απο τους αγαπημενους μου. Για μενα, αυτο το παλικαρι χαραμιζεται που καθεται στον παγκο. Μπορει να μην ειναι ποιντ γκαρντ αλλα αποδιδει μια χαρα σε αυτη τη θεση. Ξερω οτι τα αποτελεσματα με διαψευδουν sad-smiley-009.gif , αλλα μια χαρα μπορουν να τα πανε και με αυτον μεσα... αν θελουν...





evilmonkey.gif
thrylos7
Πριν λίγες μέρες άκουσα ότι οι Σανς θα έκαναν ένα "απίστευτο" ρεκόρ αν κέρδιζαν τους Σίξερς (στην έδρα τους; ).. Τί ακριβώς ήταν αυτό;

Γνωρίζω απλώς ότι σχετίζεται με ανατολικές ομάδες μόνο.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.