Help - Search - Members - Calendar
Full Version: M.V.P. (Maximum Vertical Potential) Vertical Jump Program
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Tips n' Tricks
alex james

The M.V.P. (Maximum Vertical Potential) program takes a comprehensive approach to maximizing your vertical jump. Attaining your maximum vertical jump involves training your entire body and using the Core 4 concept. The M.V.P. Core 4 program includes flexibility, leg strength, power, and core strength. Each of these components plays an important role in maximizing how high you can jump. If you fail to train a certain area (like most of the other vertical jump programs on the market); you will never reach your vertical jump potential. Improving your vertical jump is more than having strong calf muscles or jumping off of boxes. You must attack the Core 4 to unleash the M.V.P. in you! Trainer Alan Stein is the trainer for the McDonald's All-American Game, Michael Jordan Classic, skills director of the Kobe Bryant Skills Academy and the Amare Stoudemire Skills Academy. Alan also has college degrees in athletic training and he know his stuff.


παιδιά είναι το καλλuτερο πρόγραμμα αύξησης άλματος που εχω δει. δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο το video είναι περίπου 30 λεπτά αλλα αν δείτε τις ασκήσεις θα πεισθείτε πως είναι τρομερά καλο και όλας πολλοί παίχτες του NBA Κevin durant, michael beasley έχουν πει πως ειναι κορυφαίο και ο άνθρωπος που διδάσκει της ασκήσεις είναι γυμναστής τους κόμπε bryant αξίζεις να ρίξετε μια ματια gt έκανα πολύ καιρό να το βρω και ελπίζω να σας βοηθήσω εγώ θα το αρχίσω γρήγορα απλά περιμένω να περάσω το πρόβλημα με τη axxileio μου δη έχει καμια σχέση με τις επίπονες ασκήσεις του air alert και είναι πολύ πιο ασφαλές κατά τη γνώμη μου οι εντυπώσεις δικες σας!

TA LINK SAS EINE PARAKATO smile.gif
http://hotfile.com/dl/9620055/7bd9b3b/MVP-....part1.rar.html
http://hotfile.com/dl/9623028/c58f5ee/MVP-....part2.rar.html

Ειναι απλα τελιο κε ο καθενας θελω να μας λεει τν προοδο του smile.gif
gregacm
Μετ θα μας εξετασεις κιολας? kill.gif tongue.gif
alex james
φιλε αν θες το κανεις δν σε αναγκασε κανεις εγω πρωσοπικα θα το κανω γτ το προγραμα εινε απλα τελιο κε να λεσ κε κανα ευχαριστο π εδοσα τα λινκ γτ δν θα ηξερεσ ποτε για αυτο πιστεψε με
apkat
Πριν κανεις το προγραμμα κανε λιγο ορθογραφια.
alex james
to thema eine file m pos ego dn grafo san esas ellhnika ama to pas etsi apo amerikh eime dn m xreiazete ke toso apo oso fenete dn polu sas aresei to programa ke an sunexistei afto p kanete tha ithela kapios admin na to svisei to post ego fteo p to evala
apkat
Ενταξει μην φτασουμε και στα ακρα τωρα..
kosstadis
ευχαριστο παρα πολι φιλε μου, θα το κανω σιγουρα το προγραμμα αλλα οχι τωρα γτ δυστοιχως εχω μερικι ρηξη του προσθιου χιαστου sad.gif .
θα περιμενω πως και πως να ξεπερασο τον τραυματισμο μου για να το αρχισω. ευχαριστο και παλι
gregacm
QUOTE (alex james @ Dec 16 2010, 21:36 ) *
φιλε αν θες το κανεις δν σε αναγκασε κανεις εγω πρωσοπικα θα το κανω γτ το προγραμα εινε απλα τελιο κε να λεσ κε κανα ευχαριστο π εδοσα τα λινκ γτ δν θα ηξερεσ ποτε για αυτο πιστεψε με


Μην αρπαζεσαι φιλαρακι.Ενα αστειο εκανα,οχι για να ειρωνευθω εσενα η το προγραμμα,αλλα γιατι αυτο το "ο καθενας να μας πει την προοδο του",που εγραψες,μου ακουστηκε σαν να το ελεγε καποιος καθηγητης που ηθελε να με εξετασει.Peace!
alex james
με συχωρείτε έφτασα και εγώ στα άκρα αλλα το θέμα είναι πως είπα να μας λέτε τη πρόοδο σας gt θέλω να μάθω αν είναι όντως καλο όπως λένε όλοι και να δούμε ποσο alma τελικά "πρεοσθετει" πάντως χτες p το είδα έχει πολύ καλές ασκήσεις αλλα είναι και μερικές για γυμναστήριο τώρα το θέμα είναι που θα βρούμε αυτά που θέλουμε για το γυμναστήριο ελπίζω πάντως να είναι καλο και να μας βοηθήσει smile.gif
apkat
Σε τουμπαραμε τελικα οι ατιμοι και δεν θα μας το παρεις ε;;Ευτυχως..!!!
alex james
καπως ετσι φιλε μ! smile.gif απλα για τα ελληνικα δν εχω συνυθισει να γραφω οχι οτι δεν χερω φυσικα απλα τα ειχα βαλει σε ενα σιτε να μ τα κανει
alex james
Παιδια ενας φιλος μ αρχισε να το κανει και μ ειπε πως εχει δει βελτιωση απο τν πρωτη κε ολας μερα λετε να νε τοσο καλο smile.gif
apkat
Οχι..
kosstadis
Το θεμα με αυτο το προγραμμα ειναι οτι δεν εχει προγραμμα ασκησεων με βαση τις ημερες κτλπ, δλδ το Air Alert 3 εχει προγραμμα με τις ταδε ασκεισης τιν ταδε μερα και τισ ταδε επαναληψεις.

Το βιντεο εχει και ασκεισης στο γυμναστηριο και στο γηπεδο. Ακομα και ολες να τις κανει καποιος καθε μερα ειναι δυσκολο χωρις προγραμμα, πιστευω οτι πρεπει να βρε8ει το προγραμμα με βαση ασκησεων - επαναληψεις - και ποιες καθε μερα αλλιως ειναι ματαιο δεν θα υπαρξει βελτιωση σε οποιον το αρχισει.
alex james
φιλε μου προσεξες τον γημναστη και τις επισιμανσεις π διχνει απο κατω σε καθε ασκηση σιγουρα λει ποτε κε ποσες πρεπει να κανετε smile.gif

QUOTE(apkat @ Dec 18 2010, 18:10 ) *
Οχι..

apkat τι εννοεις με το οχι??

και δεν έχει σηγκεκριμενο πρόγραμμα είναι κάποιες ασκήσεις τις οποιες θα κάνετε περίπου στις 2 ώρες τη βδομαδα και όχι όλη μερα να κουράζεστε και τέτοια και θα δείτε ότι θα ανεβείτε στο αλμα σας
apkat
Οτι δεν ειναι τοσο καλο το προγραμμα εννοω..Προφανες δεν ειναι;; wink.gif
alex james
μην το κανεις τοτε απλο εινε wink.gif
Alekkos
Thx για τα λινκ. Ξερω το προγραμα, αλλα να πω την αληθεια δεν με βοηθησε και πολυ. Δεν λεω, ειναι καλο για καποιον που δεν εχει εμπειρεια με vert training. Απ την αλλη το βρισκω λιγο απιθανο να ενυσχησεις το αλμα σου με δυο αλτηρες των 15 kg οπως μας το εδειξε στο βιντεο. Μη ξεχναμε οτι τα παιδια που κανουν τις ασκησεις ειναι ιδι 1,90-2,00 και δεν θελει μεγαλος κοπος να καρφωσεις με τετοιο υψος.
alex james
το σημαντικο εινε τι αποτελεσματα θα ωγαλει σε σενα κε ασε τι κανουν αφτοι κε ποσο υψος εχουν και να τα ποδια δυανμουν με τα βαροι κε γενικα με οτι ασκισεις τουσ κανεις να το θημασαι αυτο πανο απο ολα θελει δουλεια κε αφοσιωση και τα αποτελεσματα που θεσ θα βγουν επιλογη σ εινε αν το κανεις η οχι
saboter6
QUOTE (Alekkos @ Dec 19 2010, 13:28 ) *
Thx για τα λινκ. Ξερω το προγραμα, αλλα να πω την αληθεια δεν με βοηθησε και πολυ. Δεν λεω, ειναι καλο για καποιον που δεν εχει εμπειρεια με vert training. Απ την αλλη το βρισκω λιγο απιθανο να ενυσχησεις το αλμα σου με δυο αλτηρες των 15 kg οπως μας το εδειξε στο βιντεο. Μη ξεχναμε οτι τα παιδια που κανουν τις ασκησεις ειναι ιδι 1,90-2,00 και δεν θελει μεγαλος κοπος να καρφωσεις με τετοιο υψος.

to arxeio dn vre8ike leei...e enta3ei exoun perasei 2 xronia tongue.gif
επαθα λαστιχο
εγω ξερω καποιες καλες ασκησεις για το αλμα εις βαθος
maik23
QUOTE
to arxeio dn vre8ike leei...e enta3ei exoun perasei 2 xronia


δεν χανεις και τιποτα
TheoO
Dead links..Κανένα εναλλακτικό;
bazoukas
QUOTE(alex james @ Dec 16 2010, 19:57 ) *

The M.V.P. (Maximum Vertical Potential) program takes a comprehensive approach to maximizing your vertical jump. Attaining your maximum vertical jump involves training your entire body and using the Core 4 concept. The M.V.P. Core 4 program includes flexibility, leg strength, power, and core strength. Each of these components plays an important role in maximizing how high you can jump. If you fail to train a certain area (like most of the other vertical jump programs on the market); you will never reach your vertical jump potential. Improving your vertical jump is more than having strong calf muscles or jumping off of boxes. You must attack the Core 4 to unleash the M.V.P. in you! Trainer Alan Stein is the trainer for the McDonald's All-American Game, Michael Jordan Classic, skills director of the Kobe Bryant Skills Academy and the Amare Stoudemire Skills Academy. Alan also has college degrees in athletic training and he know his stuff.


παιδιά είναι το καλλuτερο πρόγραμμα αύξησης άλματος που εχω δει. δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο το video είναι περίπου 30 λεπτά αλλα αν δείτε τις ασκήσεις θα πεισθείτε πως είναι τρομερά καλο και όλας πολλοί παίχτες του NBA Κevin durant, michael beasley έχουν πει πως ειναι κορυφαίο και ο άνθρωπος που διδάσκει της ασκήσεις είναι γυμναστής τους κόμπε bryant αξίζεις να ρίξετε μια ματια gt έκανα πολύ καιρό να το βρω και ελπίζω να σας βοηθήσω εγώ θα το αρχίσω γρήγορα απλά περιμένω να περάσω το πρόβλημα με τη axxileio μου δη έχει καμια σχέση με τις επίπονες ασκήσεις του air alert και είναι πολύ πιο ασφαλές κατά τη γνώμη μου οι εντυπώσεις δικες σας!

TA LINK SAS EINE PARAKATO smile.gif
http://hotfile.com/dl/9620055/7bd9b3b/MVP-....part1.rar.html
http://hotfile.com/dl/9623028/c58f5ee/MVP-....part2.rar.html

Ειναι απλα τελιο κε ο καθενας θελω να μας λεει τν προοδο του smile.gif


ειμαι 13,5 χρονων 1,82 και 63 κιλα.φτανω την ακρη απο το διχτακι.εχω ενα προβλημα στα γονατα μου(οστειοχοντριτιδα).θα μου κανει χειροτερα τα γονατα?θα μπορεσω να καρφωσω αν το ακολουθω πιστα?οι πιο πολλοι που εχουν επιγχηρησει το προγραμμα μεχρι ποσα εκατοστα εχουν εξελιξει το αλμα τους?επισης,αν το κανω και δευτερη φορα θα μου εξελιχθει κι'αλλο το αλμα?και τελος,επειδη για το καλοκαιρι εχω βαλει σκοπο να επιγχειρησω ενα προγραμμα προπονησης(αρκετες ωρες προπονησεις μπασκετ,ασκησεις για πλατη,στηθος,χερια,κοιλιακους,αλλα και καποιες επιπροσθετες ασκησεις για τα ποδια,ποδηλατο,βαρη, (για ολο το σωμα μου,κολυμπι και αεροβια ασκηση)ολα αυτα θα μου εκαναν κακο ή καλο?μηπως να κανω το προγραμμα και τιποτα αλλο??επειδη ομως θελω να το κανω το καλοκαιρι και το καλοκαιρι παω στο χωριο μου και εκει δεν εχουμε γυμναστηριο...θα μπορουσες λιγο να μου πεις τις ασκησεις που κανει με πολυοργανα με καποιον εναλλκτικο τροπο??προγραμμα(επαναληψεις και σετ)γιατι δεν εχει??
captain charisma
βαρη μην κανεις απο τωρα..13 ειπες οτι εισαι...ξεκινα στα 16-17 το αιρ αλερτ γτ τωρα μπορει να σακατευτεις...προς το παρον προσπαθησε να βελτιωθεις στα υπολοιπα κ ασε τα καρφωματα κατα μερος...
bazoukas
QUOTE(captain charisma @ Jun 7 2013, 11:20 ) *
βαρη μην κανεις απο τωρα..13 ειπες οτι εισαι...ξεκινα στα 16-17 το αιρ αλερτ γτ τωρα μπορει να σακατευτεις...προς το παρον προσπαθησε να βελτιωθεις στα υπολοιπα κ ασε τα καρφωματα κατα μερος...


ευχαριστω πολυ για την συμβουλη σου.....εσυ εχεις επιχειρησει το αιρ αλερτ 3??
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.