Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ο Παναθηναϊκός στην Euroleague
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
Air Kef
Για τους ίδιους λόγους που άνοιξα καινούριο topic στο φορουμ του ΟΣΦΠ ανοίγω και δω.!

Η κλήρωσει βρίσκει τον ΠΑΟ αντιμέτωπο με Εφές,Μπενετόν και Τσιμπόνα.

Σίγουρη πρόκριση,η πρωτιά θα παικτεί με την Εφες και ανυπομωνώ ναδω τον ΠΑΟ να κερδίζει μέσα στην Πόλη,αποφεύγοντας τα λάθη του ΟΣΦΠ..

Διασταυρώνεται χιαστί με Ταού,ΤΣΣΚΑ,Λιέτουβους και Μπάμπεργκ.
Δύσκολη διασταύρωση,αλλά αν θες την κούπα δεν πρέπει να κωλόσεις πουθενά..

56.gif Καλή επιτυχία στους πράσινους με γεμάτο ΟΑΚΑ..! 56.gif
dizzy_fingers
Το highlight του ομίλου, όπως είπα και στο αντίστοιχο της Ευρωλίγκας, θα είναι ασφαλώς οι αναμετρήσεις ΠΑΟ-Εφές.
Κατά τ'άλλα, αυτές οι δύο είναι που θα περάσουν πιθανότατα στην επόμενη φάση.

Η διασταύρωση όμως, κρύβει πολλές εκπλήξεις...
thrylos7
O όμιλος αυτός μοίζει με τον περσινό της ΑΕΚ... Ε, τώρα είτε Πρόκομ είτε Τσιμπόνα την ίδια ζημιά θα κάνουν; Σίγουρα; Η Τσιμπόνα έτυχε με την Εφές που την κέρδισε 2 φορές στν πρώτη φάση.. Όσο αδύναμη κι αν είναι στην έδρα μπορεί να τύχει να κάνει κάπου τη ζημιά... Οπότε το έργο του Παναθηναϊκού γίνεται ακόμα πιο εύκολο. Το highlight του ομίλου ασφαλώς θα ναι το ΠΑΟ - Εφές στο ΟΑΚΑ όσον αφορά εμάς... Γενικά όμως πιστεύω θα γίνει σφαγή στους αγώνες ανάμεσα στη Μπενετόν και την Εφές... γιατί τώρα δεν υπάρχει ΑΕΚ αλλά κάτι πολύ πιο ισχυρό...
Συμπερασματικά ο Παναθηναϊκός δε θα έχει πρόβλημα για την πρώτη θέση εκτός κι αν μια εκ των Μπενετόν ή Εφές "σκουπίσει" την άλλη. Οπότε αν βγει και η TAU στον άλλο πρώτη περνάει "απευθείας" στους 4....
kop-13
Πιστεύω πως είναι πολύ καλό για την ομάδα ότι ξεκινάει με την τσιμπόνα κ μετά την μπενετόν έξω γιατί αυτό του δίνει την δυνατότητα να κάνει 2 εκτός έδρας νίκες,μετά να πάρει τα 2 εντός κ να πάει στην τουρκία σχετικά άνετος.
Όλα αυτά βέβαια στα χαρτιά γιατί στο γήπεδο παίζονται τα παιχνίδια!
Όσο για τα προημιτελικά,αν έχουμε πλεονέκτημα έδρας,δεν φοβάμαι ούτε τους Pistons(λέμε τώρα)...
thrylos7
1. ΠΑΟ
2. Μπενετόν
(60%)-(40%)καθεμιά για 2η
3. Εφές Πίλσεν
4. Τσιμπόνα

Τραυματίστηκε ο Πόποβιτς->ένα μήνα εκτός!
Βέβαια και η Μπενετόν είναι χωρίς Ζήση αλλά αυτή έχει "συνηθίσει"...
Ας τις δώσει κανένα πλέι μέκερ ο ΠΑΟ... Πάλι περισσότερους θα' χει...
qspock
Εγω θα ελεγα οτι η Μπενετον θα μεινει εκτος. Δινω δηλαδη σε ΠΑΟ και Εφες την προκριση. Αλλα δεν ειμαι τοσο σιγουρος για την πρωτια ακομα. Θεωρω οτι η φετινη Εφες ειναι καλυτερη της περσυνης. Παντως το οτι λειπει ο Ποποβιτς ειναι ενα συν. Μεγαλο! Να δουμε ποιος θα σκουνταει απο κατω την Εφες, περσυ υπηρχε και ο Μπαξτερ.

Αν βγουμε 2οι και πεσουμε σε ΤΑΟΥ με μειονεκτημα, bye bye final four.
Bonzo
Η Εφφές φέτος νομίζω ότι είναι αρκετά χειρότερη από περσι...
Εδώ έχασε δυο φορές από την Τσιμπόνα!!!
Και στο τουρκικό είναιπί σω από την Ούλκερ...Τέλος πάντων πιστεύω ότι γενικά οι ομάδες του ομίλου μας ρίναι σε κακ΄η φάση..
qspock
QUOTE(Bonzo @ Feb 20 2006, 08:37 AM)
Η Εφφές φέτος νομίζω ότι είναι αρκετά χειρότερη από περσι...
Εδώ έχασε δυο φορές από την Τσιμπόνα!!!
Και στο τουρκικό είναιπί σω από την Ούλκερ...Τέλος πάντων πιστεύω ότι γενικά οι ομάδες του ομίλου μας ρίναι σε κακ΄η φάση..
*


Αν εξεραισεις τον κακο της δαιμονα, την Τσιμπονα, για ριξε μια ματια στα αποτελεσματα με τις αλλες ομαδες του δυσκολοτερου ομιλου της πρωτης φασης... Πρωτη θα ηταν αν κερδιζε εστω ενα παιχνιδι με την Τσιμπονα. Απλα εκανε 2 ηττες με τους Κροατες τους οποιους οι αλλοι τους παιξανε για πλακα μεσα εξω.

Εμ πασει περιπτωσει, η πρωτη θεση πιστευω θα παιχτει με αυτους, δε θεωρω την Μπενετον ικανη για πολλα φετος.
thrylos7
Λείπει και ο Air Ζήσης....

QUOTE
Η Εφφές φέτος νομίζω ότι είναι αρκετά χειρότερη από περσι...

QUOTE
Τέλος πάντων πιστεύω ότι γενικά οι ομάδες του ομίλου μας ρίναι σε κακ΄η φάση..

QUOTE
δε θεωρω την Μπενετον ικανη για πολλα φετος.


Άντε! Πάλι τυχερός ο Παναθηναϊκός... tongue.gif

Όντως η Εφές έχει προβάδισμα(σε σχέση με Μπενετόν) γιατί είναι πιο πιθανό να πάρει το παιχνίδι στην έδρα της με τον ΠΑΟ λόγω ατμόσφαιρας αλλά και frontline... Με 24 και κάτι ρημπάουντ Μ.Ο. που πας ρε καραμήτρο;
Βέβαια και οι άλλοι χωρίς πλέι μέκερ είναι 5 καραμήτροι( blink.gif ) μαζί...
hellenic
Gia PAO blepo tin proti thesei kai den nomizo pos h Efes tha ton parei toso aneta stin Tourkia!o PAO exei mia eidikei dinamh kai diskola tha xasei stin poli!kai an thelei na parei to kypello prepi na nikisei oles tis isxeires!
dizzy_fingers
Αυτή η ειδική δύναμη δεν απέτρεψε τον Παναθηναϊκό να χάσει από τον Ολυμπιακό στο ΣΕΦ φέτος.

Οπότε, δε βλέπω πως μπορεί να κερδίσει εύκολα και στην Πόλη που και αυτό το παιχνίδι θα είναι "ειδικών συνθηκών"...
Δεν πάει να έχεις την Dream Team, αν όλο το γήπεδο σε βρίζει, σε φτύνει, σου πετάει μπουκάλια, σου κορνάρει στα αυτιά, θα δυσκολευτείς να κερδίσεις...

Α, έχει και καλή ομάδα η Εφές, μην το ξεχνάμε αυτό.
qspock
Εγω παλι ως συνηγορος του διαβολου θα πω το εξης: Και το παιχνιδι εδω δε θα ειναι ευκολο. Κι ας βραζει το ΟΑΚΑ. Να θυμισω τα 2 περσυνα? Ευτυχως που ηταν 2 μεσα ενα εξω η σειρα...
thrylos7
Πολύ πιθανό! Αλλά όπως και να το κάνουμε το προβάδισμα το έχει ο Παναθηναϊκός.

Ωραία και η δήλωση του Παύλου Γιαννακόπουλου.. επιτέλους! Γι αυτό και η πρώτη θέση είναι μονόδρομος.
qspock
Ενταξει, ο Παυλος το θελει πολυ. Αλλα νομιζω ειναι λιγο υπερβολικος μιας και η φετινη ομαδα δεν εδειξε να ειναι ανικητη, αφου μπορει να χασει και εντος. Εγω το φοβαμαι φετος, το φοβαμαι κυριως γιατι επικρατει τοσο μεγαλη αισιοδοξια που δεν δινεται σημασια σε καποιες λεπτομεριες που μπορει να αποβουν καθοριστικες.
Ομαδαρα ναι, προπονηταρα ναι. Αλλα οταν πρωταγωνιστες μεχρι τωρα ειναι ο Παπανικολαου, ο Χατζηβρεττας (ελλειψει Σκεπανοβιτς) και ο Φεμερλιγκ (ελλειψη αλλου σεντερ), υπαρχουν τρωτα σημεια. Ισως πιο πολλα κι απο περσυ οπου υπηρχε ο Μπαξτερ, ο Κουτλουαι, κι επαιζε ο Σκεπανοβιτς. Ο Σπανουλης ειναι ενα μεγαλο συν, αλλα ολα τα αλλα δεν εξηγουν τον υπερμετρο ενθουσιασμο και την αγνοια κυνδινου.

Γνωμη μου και ταυτοχρονα ανησυχια μου για το φετινο ΠΑΟ.
hellenic
na aniksei h gh na me katapi!ti egine bre paidia?eimaste sobari?o PAO xanei sto Zagreb?
Warrior
O Παναθηναικος εχασε στο Ζαγκρεμπ..... ohmy.gif


72-70 το τελικο σκορ.Τι βομβα ηταν παλι και αυτη? huh.gif
Ειχαμε αρχισει να λεμε για δυο ομαδες στο φαιναλ-4-,αλλα καθιστε να δουμε
τι θα γινει.

Ο Παναθηναικος εκανε πολυ καθοριστικη "γκελα" σημερα.Η λογικη λεει
οτι για την 1η θεση τωρα,μαλλον θα χρειαστει νικη στην Τουρκια!Ειναι μεσα
στις δυνατοτητες του,αλλα δεν του χρειαζοταν τωρα να μπει σε τετοιες σκεψεις.

Θα εχει και πιεση στην συνεχεια.Το παιχνιδι στον Τρεβιζο την αλλη βδομαδα,
αποκτα κομβικο χαρακτηρα. wink.gif
dizzy_fingers
That was close... gdi.gif
Τελευταία επίθεση χαμένη από Λάκοβιτς, διάβασα..

Τουλάχιστον θα πάει κόσμος στο ΟΑΚΑ από εδώ και πέρα (χα! ούτε εγώ δεν το πιστεύω laugh.gif ) και θα έχει ενδιαφέρον ο όμιλος, που δεν το περιμέναμε οι περισσότεροι στην αρχή της φάσης, είναι η αλήθεια wink.gif.
qspock
Ξερετε ποια ειναι ΜΑΚΡΑΝ η χειροτερη ομαδα της Ευρωλιγκα στα ριμπαουντ? Αμυντικα, επιθετικα και ολα μαζι?

ΜΑΝΤΕΨΤΕ!
sihainas
Κάθε ομάδα έχει τα σκαμπανεβάσματά της στην απόδοση και παρά το ότι -απ' ότι διάβασα- ο παναθηναικός έπαιξε χάλια μπορούσε να πάρει τη νίκη στο τέλος...

Δεν νομίζω ότι θα υπάρξει πρόβλημα για την πρόκριση με αυτή την ήττα...εκτώς φυσικά κι αν συνεχίσει να παίζει έτσι...
hellenic
Mporei na kanei kalo stin omada afti h hta!malon o Obradovic tha brazei tora...kai sigoura kati tha ginei stin omada!den tithetai thema prokriseis!
qspock
Μπορει να μην τιθεται θεμα προκρισης, αλλα σιγουρα τιθεται θεμα πρωτιας. Και στην επομενη φαση, με μειονεκτημα εδρας, απεναντι στην ΤΑΟΥ, ο ΠΑΟ εχει σαφως μικροτερες πιθανοτητες προκρισης.
hellenic
kai pios mas leei pos tha bgei h TAU protoi?kai ston proto giro den exei arxisei idanka h TAU!
thrylos7
Το μόνο πρόβλημα που έχει η ΤΑU τώρα είναι ότι είναι κουρασμένη... Μόνο αυτό μπορεί να της στερήσει τη 1η θέση κι ας κέρδισε η ΤΣΣΚΑ στη Λιθουανία... Ουσιαστικά χωρίς έναν καλό ψηλό είναι η ΤΣΣΚΑ και η ΤΑU πιθανόν να την πάρει 2 φορές...

Όντως δυσκόλεψαν τα πράγματα για 1η θέση αλλά με νίκη στο Τρεβίζο διορθώνονται...

Τελευταία πάντως ο ΠΑΟ παρουσιάζεται σε κακή κατάσταση... Θυμηθείτε ΠΑΟΚ και Πανελλήνιο(μη μου πείτε ότι έπαιξε καλά, απλά μπλόκαρε τον Πανελλήνιο κι έτσι έγιναν πιο εύκολα τα πράγματα)...αλλά και Αεκ
hellenic
ego pistebo ston PAO kai as paisei me tin TAU!exei dinati omada me xaraktira kai afti poy lene pos pairisei eitan kalutera me Ibo anti Spanouli...ti na toys po... 68.gif
qspock
Κι εγω τι να σου πω που γραφεις με greeklish και φτυνω αιμα να σε διαβασω tongue.gif

Επειδη δεν καταλαβες προφανως τι ειπα, να επαναλαβω: Δεν ειπα φυσικα οτι ο Κουτουλαι ειναι καλυτερος του Σπανουλη.

Αλλα οτι φετος δεν ειναι και πολυ καλυτερος γιατι περσυ υπηρχαν οι Μπαξτερ, Κουτουλαι, επαιζε ο Σκεπανοβιτς και περισσοτερο και ο Αλβερτης. Φετος αντι αυτων ο Σπανουλης ειναι η μονη ουσιαστικη προσθηκη. Οι υπολοιποι ειναι χειροτεροι απο περσυ, ειτε γιατι ταλαιπωρουνται απο τραυματισμους και ειναι αμφιβολο ποσο θα βοηθησουν πλεον (Φρανγκι), ειτε γιατι δεν χρησιμοποιουνται οπως περσυ (Σκεπανοβιτς) ειτε γιατι απλα δεν υπαρχουν (Μπαξτερ). Εναντι αυτων, ο φετινος ΠΑΟ εχει να αντιπαραθεσει μονο τον Σπανουλη, ο οποιος ειναι ενα συν συγκριτικα με περσυ.

Κι εγω ευχομαι να παει καλα ο ΠΑΟ, αλλα καταθετω και την προβλεψη μου συμφωνα με αυτα που βλεπω.
Συμφωνα λοιπον με τα παραπανω, απορω με την υπεραισιοδοξια που εχει δημιουργηθει για το φετινο ΠΑΟ, ακομα και για κατακτηση της Ευρωλιγκα, ενω περσυ μονο η προκριση στο filnal four θεωρουνταν εκπληξη.

Μακαρι να μην δικαιωθω.
Ελπιζω να εγινα αντιληπτος.
hellenic
Eimai apo germania file kai sorry poy grafo grekklish omos den exo alli epilogi!toulaxiston endiaferome gia tin ellada... wink.gif telospanton o Baxter den epaize katholou...kai otan erthei o Hunter tha katalaboume pos einai pio dinatos!Afto isxei kai gia ton Tomasevic poy talaiporeite...!o Ibo den moy elegai tipota tin perysini saison!ego leo o PAO einai pio isxuros!
dizzy_fingers
Το θέμα Χάντερ απ'όσο θυμάμαι έχει τελειώσει οριστικά για τον Παναθηναϊκό...Αποφάσισαν να μην τον περιμένουν να αποθεραπευτεί και τον άφησαν να φύγει.

Το γεγονός ότι πολλοί είναι αισιόδοξοι για τον φετινό Παναθηναϊκό οφείλεται όχι στο υλικό και στις όποιες μεταγραφές έκανε, αλλά στο γεγονός ότι οι περσινοί έχουν δεθεί ακόμη περισσότερο...
Όσο η ομάδα ήταν πλήρης έπαιζε μία ταχύτητα και με μεγαλύτερη ακρίβεια από πέρσι.

Το μόνο πρόβλημα (μικρό κι ασήμαντο μωρέ... 65.gif ) είναι ότι δε λύθηκε, ή δε μας έχει δείξει (αφού δεν έχει παίξει ακόμα ο Τομάσεβιτς) πως έχει ξεπεράσει το πρόβλημα της ρακέτας.
thrylos7
Πάντως το ματς στο Τρεβίζο τώρα ίσως να είναι και το πιο αδιάφορο από όλα... Και σε περίπτωση ήττας, αν κάνει το 4/4 στα επόμενα είναι πρώτος...! Βέβαια επειδή μόνο δεδομένη δεν είναι η νίκη στην Τουρκία, καλό θα ναι να κερδίσει τη Μπενετόν(που οι ψηλοί της τα πήγαν πολύ καλά με τους αντίσοιχους της Εφές)...

Ότι και να λέμε ο ΠΑΟ έχει πρόβλημα στα ρημπάουντ... Δε νομίζω αυτό να λυθεί ούτε με Τομάσεβιτς ούτε με Φέμερλινγκ. Θα γεμίσει ασφαλώς περισσότερο η ρακέτα αλλά στα ρημπάουντ δεν πιστεύω να υπάρξει ουσιαστική διαφορά...
...
Ρε παιδιά, αφού τώρα τελευταία ο Ρόντμαν πειροδεύει από εδώ κι από εκεί, γιατί δεν κάνει το τρελό ο Παναθηναϊκός; Αν καταφέρει(110% σίγουρο) να τον πειθαρχήσει ο Ομπράντοβιτς σκέφτεστε κανένα μεγαλύτερο φαβορί για τον τίτλο;
qspock
Ο Ροντμαν?? Τι παιζει ακομα αυτος? Ποσο χρονων ειναι? 24.gif
Ξερω γω, αν ο Ζοτς θελει σονι και καλα κοντο για ..ψηλο, ας παρει
αυτον! tongue.gif

Νομιζω οτι το παιχνιδι στο Τρεβιζο ειναι παιχνιδι κλειδι. Αν το κερδισει ο ΠΑΟ παει φαβορι για πρωτια. Αν το χασει, συνεχιζει ελπιζοντας να στραβοπατησει και η εφες και στις 2 εδρες (Τσιμπονα, Τρεβιζο) και ταυτοχρονα να υπερισχισει αυτος στις διαφορες. Σας θυμιζει τιποτα το σεναριο αυτο? cool.gif
thrylos7
Σοβαρά το λέω για τον Ρόντμαν! Όσο σοβαρή μπορεί να είναι δηλαδή μια πρόταση που περιέχει το όνομά του...

Αν κερδίσει(πάλι) η Τσιμπόνα μέσα στην Εφές θα γελάω 15 μέρες....!!!
dizzy_fingers
Τί φυσική κατάσταση θα έχει ο 40+ χρονών Ρόντμαν που θα παίζει σε μία διοργάνωση που όλο τρέχουν πάνω κάτω σε αντίθεση με το ΝΒΑ?

Πως και το συζητάμε τώρα αυτό το θέμα? icon_drunk.gif
thrylos7
Γιατί; Πάντα είναι ώρα για οτιδήποτε στο μπάσκετ...!!!
Όντως, δεν είναι και στην καλύτερη φάση αλλά έκανε κάποια παιχνίδια στην Αγγλία.... εξάλλου ένας είναι ο Ρόντμαν(επιχειρήματα, όχι αστεία...)
hellenic
o Rodman einai gia show kai oxi gia tipota allo o PAO thelei sobarous paiktes oxi 40 poy lene pos mporoun akomi na peksoun NBA...
thrylos7
Εγώ πιστεύω πως με λίγη προπήνηση είναι πολύ καλύτερος από πολλούς που παίζουν τώρα στο ΝΒΑ...
Εξάλλου καιρό έχω να δω τον Οbradovic κατακόκκινο....! biggrin.gif
thrylos7
QUOTE
Αν κερδίσει(πάλι) η Τσιμπόνα μέσα στην Εφές θα γελάω 15 μέρες....!!!


Έχω ήδη ξεραθεί στα γέλια... 24.gif 24.gif 24.gif

63-69

Πάντως τελευταία καταντάω εκνευριστικός...

QUOTE
Η TAU θα το πάρει.... (αν, λέμε αν, δεν το καθαρίσει η Τσιμπόνα...)


QUOTE
Η Τσιμπόνα το μόνο που θα καταφέρει είναι να χάσει 2-1 στους 8...


Λέτε...;
Warrior
Βομβα μεγατονων στην Πολη!!!!

Η Τσιμπονα κερδισε 69-63 την Εφες :ο και εκανε ενα πολυ καλο δωρο στον
Παναθηναικο,που με νικη στο Τρεβιζο σημερα,ξαναγινεται το φαβορι!
Eκτος και αν μας τρελανει τελειως η Τσιμπονα...

21-19(9') αυτην την στιγμη...
sihainas
Δυστυχώς όμως πάει για ήττα ο ΠΑΟ 68-61 στο 37... για να δούμε
chinaski
Δυσκολευουν τα πραματα. Εχασε ο Παναθηναικος στην Μπενετον με 7 ποντους.

Χμ...4 νικες απο εδω και περα με κερδισμενες διαφορες απο Μπενετον και Τσιμπονα ολα γινοντε, καθως δεν νομιζω καποια απο τις ομαδες να φτασουν στις 5 νικες. Θα παιχτουν πολλα με διαφορες. Κολαση ο Ομιλος.
sihainas
4 Νίκες... ναι αλλά μέσα στην Τουρκία είναι δύσκολα τα πράγματα... μακάρι
thrylos7
Ας τον ξεματιάσει κάποιος τον ΠΑΟ.. και τον Λάκοβιτς... Λέμε για τον Έτνι και τον Ολυμπιακό αλλά και αυτό το παράδειγμα δεν πάει πίσω...

Εντάξει, έχασε το πιο αδιάφορο ματς που είχε να δώσει... Με 4 νίκες παίρνει την πρώτη θέση, εκτός κι αν η Τσιμπόνα(δηλαδή ο Πεν) συνεχίσει να εκπλήσσει...

Το μόνο σίγουρο είναι ότι πρέπει να βελτιώσει την εικόνα του οπωσδήποτε(στην Ευρώπη, στην Ελλάδα δε μας πειράζει....)!

Ο Παναθηναϊκός... η ομάδα λερναία ύδρα... πού είναι ρε παιδιά; Αυτό τελικά ισχύει μόνο όταν παίζει καλά όλη η ομάδα... Αν δεν πάρουν μπρος οι βασικοί και το παιχνίδι δεν πάει καλά... πάει... Ποιος; Ο Αλβέρτης; Ο Παπανικολάου; Ο "παγωμένος" Σκεπάνοβιτς; Αφού στη ρακέτα ο Μπαρνιάνι έκανε πάρτι και μέσα βρισκόταν ο Σάκοτα...!!! Ποιος; Που είναι οι άλλοι; Ο Φέμερλινγκ που δεν έπαιξε καν(δε γνωρίζω αν είχε πρόβλημα τραυματισμού, αλλά αν ήταν δε θα μπαινε αποστολή);

Τώρα τα χώνω επειδή με "κατέστρεψε" ο Λάκοβιτς... και μαζί με μένα δυο συνεχόμενες αγωνιστικές τον ΠΑΟ... ώρες ώρες παίζει πολύ αψυχολόγητα.. αλλά σήμερα έχανε και βολές.. Δεν έπαιξε το συνηθισμένο χρόνο βέβαια...

Τέλος, επειδή λέμε τα κακά, πρέπει να λέμε και τα καλά, η ΕΡΑ Σπορ μετέδωσε ολόκληρο τον αγώνα!
sihainas
Εγώ προτιμώ τα live scores του euroleague.net... Εκεί με το τρίποντο του Σάκοτα που μείωσε στους 2 νόμιζα πως θα το γυρίσει το ματς... αμ δε... ωραίος ο τίτλος του sportime.gr "Το τρένο...έγινε καρβουνιάρης"

ps. Όπως είπε και ένας τούρκος η Εφές έχει πάθει "cibonafobia" tongue.gif
thrylos7
Κι εγώ αλλά κολλούσε(για 2η συνεχόμενη Τετάρτη) η σύνδεση... Βασικά και οι 2... angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif

Ο Παναθηναϊκός τί έχει πάθει; Μήπως είναι προβλέψιμος και τον έχουν μάθει; Δεν ξέρω....
sihainas
Μπα απλά όπως όλες οι ομάδες περνάει μία περίοδο ντεφορμαρίσματος... ήταν και το all star game στη μέση που τον αποδιοργάνωσε για 2-3 μέρες... οπότε... δεν ήταν και εύκολο να είναι αυτός που πρέπει...


ps. 200 ποστ biggrin.gif
thrylos7
Mάλλον κοιτάει περισσότερο τους αντιπάλους και πως να τους αντιμετωπίσει παρά να βελτιώσει τον εαυτό του... Δεν είναι αυτή καθ' εαυτή η ήττα απ' τη Μπενετόν...

Αν είναι έτσι είναι πολύ ντεφορμέ... Πιστεύω ένας μόνο είναι πιο κόκκινος αυτή τη στιγμή... ο Ομπράντοβιτς...!!!

Και πάλι καλά που είχε κεφια ο Μπατίστ και πηδούσε όλη την ώρα(15 ρημπάουντ)...
thrylos7
Επόμενη αγωνιστική: Παναθηναϊκός - Εφές Πίλσεν και....

Τσιμπόνα - Μπενετόν!!!

Πάμε Τσιμπόνα!!!!!

Αν χάσει ο ΠΑΟ->> Ουπς!

Πάντως αν κερδίσουν οι γηπεδούχοι, κάτι το οποίο δεν είναι διόλου απίθανο τότε η βαθμολογία θα έχει ως εξής:

1. Τσιμπόνα 6 3-0
2. Εφές Πίλσεν 4 1-2
3. ΠΑΟ 4 1-2
4. Μπενετόν 4 1-2

Ασφαλώς η σειρά στις θέσεις 2-4 θα εξαρτηθεί απ τη διαφορά της νίκης του ΠΑΟ...

ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif
sihainas
Πλέον δεν ξέρω τι να περιμένω... σίγουρα πολύ δύσκολο παιχνίδι... και φυσικά πρέπει να ξυπνήσει ο ΠΑΟ αν θέλει να ελπίζει σε νίκη...
Warrior
Παιδια ο Παναθηναικος εμπλεξε ασχημα...

Ο ομιλος εγινε "μυλος"!Και το θεμα ειναι οτι οταν ενας ομιλος γινεται ετσι,
οι εκτος εδρας νικες ειναι αυτες που κανουν τη διαφορα.Και η πραγματικοτητα
ειναι οτι ο Παναθηναικος εχασε τα δυο,θεωρητικα,ευκολοτερα παιχνιδια εκτος
εδρας.Γεγονος ειναι οτι επισης οτι η Τσιμπονα πηρε 2νικες σε ματς που υπολογιζε
2 ηττες.

Σιγουρα εχει τις δυνατοτητες,απλα τωρα θα παιζει και με πολυ αγχος.Ενδιαφερον
παρουσιαζει πως θα συμπεριφερθει στην συνεχεια.

Το καλο ειναι οτι αν βρει το δρομο του,μπορει να παει στο φαιναλ-4 και με
μειονεκτημα εδρας,οποιον και να βρει μπροστα του..
Air Kef
Πιστεύεται ότι υπάρχει πιθανότητα να υπάρξει τριπλό ή και τετραπλό ακόμη 3-3 και να μην ξέρει ούτε ο Μπερτομέου ποιος θα περάσει;;;

Εκεί θα γελάω εγώ θρύλε-7-!

Χωρίς πλάκα τώρα,αν δεν βελτιωθεί ο ΠΑΟ,δεν κερδίζει στην Πόλη ούτε με τον Πατριάρχη συνοδοιπόρο..

Όσο για την Τσιμπόνα,όσο έκπληξη και να είναι,πιστεύω πως θα τα δώσουν όλα μετά το 2πλό στην Τουρκία.Σπάνια τους παρουσιάζεται τέτοια ευκαιρία και ίσως το βάλουν ως πρωταρχικό στόχο την πρόκριση στους 8,οπότε καταλαβαίνετε.

Good luck PAO. peace.gif
Dromeas7
Gia sas paidia kai apo emena!!!

Eimai fanatikos tou basket kai epitelous vrhka enan xwro na mirazomai tis apopseis mou kai na enimerwnomai panw sto sport pou agapaw apo mikro paidi!!!! icon_wave.gif icon_wave.gif


Loipon oson afora to thema to opoio sizitietai edw exw na pw oti o PAO plhrwnei thn iperopsia tou proponhth tou kata kapio tropo...Einai gegonos oti eno o obradovich einai terastia proswpikothta kai megalos proponhths einai kai iperopths me apotelesma na min vlepei ta lathoi tou kai na ta epanalamvanei...

Logw ayton twn lathwn exase to prwtathlima o PAO th season 2001-2002 apo AEK kai to kipelo thn idia xronia..

Diskola ta pragmata pantws gia ton panathinaiko...Edw tha faneia po ti stofa einai plasmenos!!!
thrylos7
QUOTE
Πιστεύεται ότι υπάρχει πιθανότητα να υπάρξει τριπλό ή και τετραπλό ακόμη 3-3 και να μην ξέρει ούτε ο Μπερτομέου ποιος θα περάσει;;;


Φαντάζεσαι; Πλάκα θα' χει...! Να βγουν όλες οι διαφορές έτσι ώστε να έχουν όλοι παθητικό 0... Όντως τρελά γέλια αλλά η Τσιμπόνα πάει για 4 νικές...!!! Κι όμως...

QUOTE
Logw ayton twn lathwn exase to prwtathlima o PAO th season 2001-2002 apo AEK kai to kipelo thn idia xronia..

Το πρωτάθλημα από τον Τόμιτς δεν το έχασε; Εκτός κι αν μπερδεύτηκες και τα γραψες ανάποδα... ή μπερδεύτηκα εγώ... Χμμ.. τώρα σίγουρα μπερδεύτηκα...

Στάνταρ μήνυμα από τον dizzy αύριο(ή όποτε μπει... - πού χάθηκεςwink.gif:

"Καλωσήρθες στο forum μας
...
Αν μπορείς γράφε ελληνικά γιατί με τα greeklish θα μας βγουν τα μάτια..."

tongue.gif biggrin.gif

Καλώς ήρθες πάντως από μένα...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.