Help - Search - Members - Calendar
Full Version: aggelou
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > ΑΕΚ
nik8
poia h gnwmh sas gia ton neo mas coach?????????????na meinei 'h na fugei????
ashton
είναι πράγματι coach ??
Γιατί διατηρώ τις αμφιβολίες μου...
nik8
swstos....dn to xeroume akoma....uparxoun polu kaluteroi sth genia tou...oi opoioi 8a diaxeirizontan polu kalutera to uliko tous....eleos me tis epiloges tou.....akou ekei to symtsak olh thn wra..kai thn foberh 5ada.....
xalasmenos
ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΓΚΑΦΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟΝ ΔΡΟΣΟ ΝΑ ΤΟ ΔΙΩΞΕΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΧΡΕΩΘΕΙ 2 ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΣΕΙΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΩΝ ΓΡΗΓΟΡΕΣ,ΜΟΝΟ ΑΝ ΠΑΕΙ ΣΕ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ,Ο ΑΓΓΕΛΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΕΛΑΦΡΥΝΤΙΚΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΑΥΤΟΣ,ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΑΛΛΟΠΡΟΣΑΛΛΑ ΣΧΗΜΑΤΑ,ΤΑΚΤΙΚΗ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ.
ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΕΝΤΟΝΑ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ 95-96 ΠΟΥ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΠΡΟΣΔΟΚΙΕΣ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΘΥΜΑΤΑΙ Ο ΑΣΤΟΝ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΜΕ 200Ο ΑΤΟΜΑ ΣΤΟ ΜΟΣΧΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑΖΕΙ Ο ΦΙΛΙΠΟΥ ΤΡΙΤΗ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΑΛΕΥΟΥΜΕ ΝΑ ΣΩΘΟΥΜΕ,ΕΚΕΙΝΗ ΟΜΑΔΑ ΕΙΧΕ 2 ΜΕΤΡΙΟΥΣ ΞΕΝΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΘΕΛΑΜΕ ΓΙΑ ΗΓΕΤΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΧΘΗΚΑΝ ΡΟΛΙΣΤΕΣ, ΠΕΛ,ΛΙΜΠΕΡΤΙ,3 ΠΙΤΣΙΡΙΚΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΔΩΣΑΜΕ ΘΕΣΗ ΒΑΣΙΚΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΛΥΜΠΗΣΟΥΝ ΣΤΑ ΒΑΘΙΑ ΧΑΤΖΗΣ,ΚΑΚΙΟΥΖΗΣ,ΜΠΑΡΛΑΣ,ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΟΡΜΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΜΕΙΝΕΙ ΑΠΟ ΜΕΤΡΙΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΟΠΩΣ ΚΑΤΣΙΚΑΡΗΣ,ΠΟΔΑΡΑΣ,ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ,ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΟΠΩΣ ΛΙΓΓΟΣ ,ΖΕΡΒΑΣ , ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΑΦΟΥ ΤΟ ΥΛΙΚΟ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ Ο ΦΙΛΙΠΟΥ ΕΙΧΕ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΕ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΤΕΤΡΑΔΑΣ,ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΦΡΑΓΚΑ,ΜΕΤΑ ΑΦΟΥ Ο ΤΖΟΥΡΟΒΙΤΣ ΕΙΧΕ ΒΡΕΙ ΕΝΑ ΡΥΘΜΟ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑΜΕ ΝΙΚΗΣΕΙ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ Ο ΓΡΑΝΙΤΣΑΣ ΤΟΝ ΕΔΙΩΞΕ ΚΑΙ ΕΦΕΡΕ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΑΡΑ ΣΟΥΜΠΟΤΙΤΣ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΑΠΟ ΗΤΤΑ ΣΕ ΗΤΤΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΦΕΡΑΜΕ ΕΝΑ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟ ΠΑΙΚΤΗ ΤΟ ΤΟΥΛΣΟΝ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΕΥΡΩΠΗ ΜΕ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΠΟΥ ΠΑΙΖΑΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΠΕΜΠΤΗ ΣΕ 2 ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΟΠΟΥ ΕΛΕΩ ΚΟΡΩΝΙΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑΣ ΣΟΥΜΠΟΤΙΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΑΜΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ Π0ΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ.
ΑΝ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ Ο ΣΟΥΜΠΟΤΙΤΣ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΕ 2 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΚΥΠΕΛΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΗ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ ΤΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑ ΤΡΕΛΟ .
ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ Ο ΑΓΓΕΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΡΙΣΚΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΒΓΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΥΛΙΚΟ
ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ 3-4 ΠΑΙΚΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΡΙΟ ΤΟ ΥΛΙΚΟ.ΑΛΑΛ ΟΠΩΣ Ο ΦΙΛΙΠΟΥ ΧΡΟΝΙΑ 95-96 ΗΤΑΝ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΡΟΣΟ ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ,ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΣΤΟ ΟΑΚΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΙ ΟΛΟ ΦΩΝΑΖΑΜΕ ΓΙΑ ΜΟΣΧΟΣ.
Kolossos-Rhodes
Πω ρε φιλε τι μου θυμισες με αυτα τα ονοματα! smile.gif Αντονι Πελ?χεχε,μου αρεσε αυτος ο παικτης,μαχητικος!και χαρακτηριστικη φυσιογνωμια!οσο για τον τουλσον αλλη περιπτωση!ξανθος λευκος αμερικανος,πολυ καλος στα τριποντα! bball.gif
προσωπικα δεν νομιζω οτι ο αγγελου κανει.αλλα οπως προειπατε δεν τον παιρνει τον δροσο να αλλαξει προπονητη ξανα τοσο γρηγορα.δυστυχως απο οσο βλεπω και στις υπολοιπες ομαδες της α1,οι ΚΑΛΟΙ ελληνες προπονητες ειναι ελαχιστοι και αυτοι που παιζουν στην α1 ακομη λιγοτεροι εως ανυπαρκτοι....πειτε μου εναν πολυ καλο ελληνα προπονητη στην α1 αυτην την στιγμη blink.gif
Pierce
τον πεδουλακη( δεν φανταζομουν οτι θα το ελεγα ποτε αυτο). Αν πραγματικα τον ηθελε δεν νομιζω να μην δεχοταν 68.gif
ashton
Καλύτερο από τον Αγγέλου ?

ΠΟΛΛΟΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ....
Kolossos-Rhodes
Καλυτεροι απο τον αγγελου ναι υπαρχουν πολλοι στην ελλαδα,αξιοι προπονητες ομως που να ταιριαζουν στις απαιτησεις του ονοματος,της αξιας και των φιλων της αεκ δεν υπαρχουν στην ελλαδα κατα την ταπεινη μου αποψη....
τον πεδουλακη τον θεωρω καλο αλλα ως ενα σημειο,εξαρταται που θελουμε να φτασει η αεκ...
ashton
Δε θα διαφωνήσω σε αυτό.
Με μια εξαίρεση. Υπάρχουν κάποιοι -όχι Έλληνες- προπονητές που ζουν στην Ελλάδα και ταιριάζουν στις απαιτησεις του ονοματος,της αξιας και των φιλων της ΑΕΚ
Kolossos-Rhodes
Οπως???
ashton
όπως αυτοί που κάτσανε παλιότερα στον πάγκο μας και φέρανε κούπες.
dreamtheater
...και μόλις φύγανε πήρανε τον γιόκα τους (παικτάρα και θα έπαιζε σε μας) και τον πήγανε στο βάζελο....
Sorry φίλε, αλλά αυτό μου έχει κάτσει εδώ....
ashton
Ενώ όταν πήρε το γιόκα του από τον Άρη για να τον φέρει στον Ηρακλή κι από τον Ηρακλή να τον φέρει στην ΑΕΚ σου έκατσε καλά ;
Ας τον κρατούσε η ΚΑΕ άλλους 6 μήνες, να είχε πάει 18 το παιδί και να έκανε συμβόλαιο.
Ή ας τον είχε πληρωμένο να μην είναι αναγκασμένη να δεχθεί τέτοιου τύπου χάρες.
Kolossos-Rhodes
Aληθεια ο Σακοτα ο πατερας που βρισκεται αυτην την στιγμη?κοουτσαρει καποια ομαδα η ειναι ελευθερος??γιατι αν οντως δεν εχει ομαδα,πιστευω και εγω,συμφωνω απολυτα με τον αστον οτι θα ηταν ιδανικη λυση για τον παγκο της ΑΕΚ αυτην την περιοδο..
nikefalin
QUOTE(xalasmenos @ Nov 28 2007, 19:30 ) *
ΠΑΙΚΤΗ ΤΟ ΤΟΥΛΣΟΝ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΕΥΡΩΠΗ ΜΕ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΠΟΥ ΠΑΙΖΑΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΠΕΜΠΤΗ ΣΕ 2 ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΟΠΟΥ ΕΛΕΩ ΚΟΡΩΝΙΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑΣ ΣΟΥΜΠΟΤΙΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΑΜΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ Π0ΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ.
ΑΝ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ Ο ΣΟΥΜΠΟΤΙΤΣ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΕ 2 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΚΥΠΕΛΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΗ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ ΤΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑ ΤΡΕΛΟ .


Μήπως θυμάσαι τι άλλο είχε εκείνη τη Μ. Πέμπτη ?Έναν κάποιον αγώνα Φ4, που τότε ο γίγαντας ΕΣΑΚΕ παρέβλεψε...
Εγω θυμάμαι και την προηγούμενη χρονιά που δεν παίξαμε Ευρώπη 10 και χρόνια πριν από αυτή που λες.
Δεν ξέρω γιατί αλλά οι συνθήκες δε μου φαίνονται ίδιες. τότε η ομάδα είχε λαμπρό μέλλον χάριν στους χρυσούς έφηβους, δεν είχε τα τρομερά σε νούμερα χρέη που άφησε τώρα ο κυρ Γιάννης. το μόνο που μοιάζει ίδιο είναι η "πορεία στο άγνωστο".
Ο Αγγέλου είναι δουλευταράς, αλλά κι εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει τι μπάσκετ του αρέσει, τι θέλει να εφαρμόσει. Να φύγει όπως και ο Κορωνιός με την πρώτη στραβή είναι μεγάλη ηλιθιότητα.
xalasmenos
QUOTE(nikefalin @ Nov 29 2007, 13:42 ) *
Μήπως θυμάσαι τι άλλο είχε εκείνη τη Μ. Πέμπτη ?Έναν κάποιον αγώνα Φ4, που τότε ο γίγαντας ΕΣΑΚΕ παρέβλεψε...
Εγω θυμάμαι και την προηγούμενη χρονιά που δεν παίξαμε Ευρώπη 10 και χρόνια πριν από αυτή που λες.
Δεν ξέρω γιατί αλλά οι συνθήκες δε μου φαίνονται ίδιες. τότε η ομάδα είχε λαμπρό μέλλον χάριν στους χρυσούς έφηβους, δεν είχε τα τρομερά σε νούμερα χρέη που άφησε τώρα ο κυρ Γιάννης. το μόνο που μοιάζει ίδιο είναι η "πορεία στο άγνωστο".
Ο Αγγέλου είναι δουλευταράς, αλλά κι εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει τι μπάσκετ του αρέσει, τι θέλει να εφαρμόσει. Να φύγει όπως και ο Κορωνιός με την πρώτη στραβή είναι μεγάλη ηλιθιότητα.



το θυμαμαι οτι ειχε αλλο αγωνα αλλα μου ηταν αδιαφορος,θυμαμαι οτι ειχα παει περιστερι με αρκετο κοσμο και παραλιγο να βγαλουμε το περιστερι εκτος ευρωπης,αλλα μονο σουμποτιτς καταφερε να χασει διαφορα 10 ποντων σε 1.30 λεπτο και να παμε παραταση.
το κοινο φιλε που ειπα οτι και τοτε ειχαμε ξεκινησει με ονειρα και προσδοκιες και οτι ειχε αναλαβει την ομαδα ο λεφτας φιλιπου και υπηρξε απογοητευση εκεινη την χρονια για την τελικη θεση της ομαδος,πιστευω για το φιλιπου οτι ηταν διδακτικη χρονια
δεν μπορουσες να πρωταγωνιστεις στην ελλαδα που τοτε ειχε 4-5 δυνατες ομαδες και οχι με 19χρονους και επρεπε να φερεις ξενους και κοινοτικους και να βαλεις τους πιτσιρικαδες σιγα-σιγα στην ομαδα
που επι ιωαννιδη παιζαν κανα 10λεπτο.
μακαρι να ειναι μεταβατικη χρονια και για το δροσο και ο αγγελου να αρκεστει στην καλυτερη διαχειριση υλικου,το να προσπαθησεις να αλλαξεις τακτικη και αλλα πραγματα ,μπερδεμενη κανει την κατασταση στην ομαδα,και δεν μπορω να καταλαβω οτι τωρα το πηραν μυρωδια να παρουν πλει-μεικερ και ποτε θα παρουν πενταρι οταν φτασουμε στο πατο της βαθμολογιας.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.