Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ/ROSTERS ΕΣΚΑΝΑ ΑΝΤΡΩΝ 2013
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
gspara
QUOTE (themis7 @ May 1 2013, 15:15 ) *
Ιδέα του Κολητου σου του Κατουφα ήταν ...
Μαζί τρώτε στις ταβέρνες μαζί τρώτε και προπονητές ....

http://www.basketworld.gr/2013/05/blog-post_515.html
Ισχυει η ενωση Φαρου με Ερμη?
gdio
καλημέρα σε όλους!
ελπίζω ο Λεωνίδας να κάνει την προσπάθεια και να κρατήσει το φόρουμ της εσκανά σε λειτουργεία. Μας έλειψε φέτος, ακόμα και οι περίεργοι που ποστάρουν κατα καιρούς.
στα φρέσκα κουλούρια τώρα. Εκτός από τον Πορφύρα κινείται κανας άλλος? σίγουρα ναι. Περιμένουμε νέα.
gspara
QUOTE (gdio @ May 28 2013, 14:57 ) *
καλημέρα σε όλους!
ελπίζω ο Λεωνίδας να κάνει την προσπάθεια και να κρατήσει το φόρουμ της εσκανά σε λειτουργεία. Μας έλειψε φέτος, ακόμα και οι περίεργοι που ποστάρουν κατα καιρούς.
στα φρέσκα κουλούρια τώρα. Εκτός από τον Πορφύρα κινείται κανας άλλος? σίγουρα ναι. Περιμένουμε νέα.

Ο Ερμης Πειραια εχει αποκτησει Ευαγγελιτση-Φωτοπουλο-Λοιζιδη!!!!!
dru_15
QUOTE(gspara @ May 28 2013, 22:38 ) *
Ο Ερμης Πειραια εχει αποκτησει Ευαγγελιτση-Φωτοπουλο-Λοιζιδη!!!!!

http://www.athlisi.com/index.php?option=co...&Itemid=227

Μαλλον πρεπει να ψαξουν απο τωρα τον δευτερο... Ο Ερμης Πειραια πηρε τον Νικητακη συμφωνα με το αρθρο
don3pleta
Η οικογενεια του Ερμη Πειραια εχει την τιμη να καλοσορισει τους αθλητες:
Σαββα Νικητακη
Mike Ευαγγελιτση
Θεμη Φωτοπουλο
Λαερτη Λοιζιδη
Πανο Τσαταλα
Παυλο Ξυδα
Θοδωρη Ασημακοπουλο
Δημητρη Γιατρα
Μαριο Σκαμνακη
Τους ευχομαστε υγεια και καλα παιχνιδια!!
Επισης ανανεωσαν με την Ομαδα
Μοναχος Ακης
Καρανδρεας Δημητρης
Βλαχακης Μπαμπης.
Αναμενετε ακομα μια μεταγραφη για να κλεισει και οριστικα το ροστερ πολυ συντομα!!
kryono
Θελω να ευχαριστησω τους ανθρωπους του ΠΕΡΑ για την χρονια που περασε.Στα 20 και κατι χρονια που παιζω

μπασκετ σε αγωνιστικο επιπεδο και εχοντας αλλαξει 11 ομαδες ειναι ενα απο τα πιο νοικοκυρεμενα σωματεια που εχω

περασει(μαζι με τον ΠΟΛΙΣ ).Το κλιμα στην ομαδα ηταν απο τα καλυτερα (αν οχι το καλυτερο) που εχω συναντησει αν και

συνυπηρξαμε παικτες με εντονες προσωπικοτητες και πρωταγωνιστηκους ρολους στις προηγουμενες ομαδες μας και αυτο

οφειλεται στα πολυ καλα παιδια που ειχε η ομαδα φετος και στον κοουτς Κουκουρη.Ευχομαι η ομαδα του χρονου να παει

καλυτερα απο φετος και να συνεχισει να στηριζει τους παικτες και τον προπονητη της.Δυστυχως εγω δε θα συνεχισω στην

συγκεκριμενη ομαδα του χρονου.

Ευχαριστω για μια γεματη χρονια.

Ηρακλης Τσιριδης
aionio talento
QUOTE(kryono @ Jun 17 2013, 11:01 ) *
Θελω να ευχαριστησω τους ανθρωπους του ΠΕΡΑ για την χρονια που περασε.Στα 20 και κατι χρονια που παιζω

μπασκετ σε αγωνιστικο επιπεδο και εχοντας αλλαξει 11 ομαδες ειναι ενα απο τα πιο νοικοκυρεμενα σωματεια που εχω

περασει(μαζι με τον ΠΟΛΙΣ ).Το κλιμα στην ομαδα ηταν απο τα καλυτερα (αν οχι το καλυτερο) που εχω συναντησει αν και

συνυπηρξαμε παικτες με εντονες προσωπικοτητες και πρωταγωνιστηκους ρολους στις προηγουμενες ομαδες μας και αυτο

οφειλεται στα πολυ καλα παιδια που ειχε η ομαδα φετος και στον κοουτς Κουκουρη.Ευχομαι η ομαδα του χρονου να παει

καλυτερα απο φετος και να συνεχισει να στηριζει τους παικτες και τον προπονητη της.Δυστυχως εγω δε θα συνεχισω στην

συγκεκριμενη ομαδα του χρονου.

Ευχαριστω για μια γεματη χρονια.

Ηρακλης Τσιριδης



Hercules παικταρας κυριοι! χερι ΑΠΟ ΤΑ ΛΙΓΑ και απο οτι λεει ο ιδιος στο post του ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ !! μην καθεστε .. .
don3pleta
QUOTE(don3pleta @ Jun 14 2013, 21:19 ) *
Η οικογενεια του Ερμη Πειραια εχει την τιμη να καλοσορισει τους αθλητες:
Σαββα Νικητακη
Mike Ευαγγελιτση
Θεμη Φωτοπουλο
Λαερτη Λοιζιδη
Πανο Τσαταλα
Παυλο Ξυδα
Θοδωρη Ασημακοπουλο
Δημητρη Γιατρα
Μαριο Σκαμνακη
Τους ευχομαστε υγεια και καλα παιχνιδια!!
Επισης ανανεωσαν με την Ομαδα
Μοναχος Ακης
Καρανδρεας Δημητρης
Βλαχακης Μπαμπης.
Αναμενετε ακομα μια μεταγραφη για να κλεισει και οριστικα το ροστερ πολυ συντομα!!


Επισης καλοσοριζουμε τον Δημητρη Μπιτζη...!!
Το ροστερ εχει συμπληρωθει αλλα παντα υπαρχει μικρη περιπτωση για μια ακομα μεταγραφη...!!
gspara
http://www.superbasket.gr/permalink/184052.html
Απιστευτες μεταγραφικες βομβες απο τον Πρωτεα Βουλεας που ανακοινωσε Βαρδαβα-Γεωργαρο απο Α2,καθως και τους Κοκκαλια-Πετσα-Καπωνη.
dru_15
QUOTE(gspara @ Jun 25 2013, 23:41 ) *
http://www.superbasket.gr/permalink/184052.html
Απιστευτες μεταγραφικες βομβες απο τον Πρωτεα Βουλεας που ανακοινωσε Βαρδαβα-Γεωργαρο απο Α2,καθως και τους Κοκκαλια-Πετσα-Καπωνη.

Ποιος κοκκαλιας..?που επαιζε περσυ...?
gspara
QUOTE (vaggelis roum @ Jun 25 2013, 23:44 ) *
Ποιος κοκκαλιας..?που επαιζε περσυ...?

Τελευταια φορα τον θυμαμαι το 2011 που επαιξε α εσκα με νικη αμαρουσιου.Τα τελευταια 2 χρονια δεν ξερω που επαιξε.
aionio talento
QUOTE(gspara @ Jun 25 2013, 21:49 ) *
Τελευταια φορα τον θυμαμαι το 2011 που επαιξε α εσκα με νικη αμαρουσιου.Τα τελευταια 2 χρονια δεν ξερω που επαιξε.


2 Χρονιες ΑΘΗΝΑΙΚΟ ! προπερσι Γ εσκα περυσι Β !

σε πολυ καλη κατασταση και αθλητικα και μπασκετικα.
all news
αθανατος ελληνας μπασκετμπολιστας--------τρεχουν ολοι να πανε στην μανδρα που το εχει κανει συστημα και πληρωνει παντα 4-5 μηνες απο τους 8 και παλι τρεχουν εκει
νεα περαμος-----εφυγε η παλια διοικηση εφυγε ο προπονητης εφυγαν ολοι οι παιχτες και αυτο σε ολο τον κοσμο δεν λεει κατι...
all news
QUOTE (all news @ Jul 9 2013, 20:52 ) *
αθανατος ελληνας μπασκετμπολιστας--------τρεχουν ολοι να πανε στην μανδρα που το εχει κανει συστημα και πληρωνει παντα 4-5 μηνες απο τους 8 και παλι τρεχουν εκει
νεα περαμος-----εφυγε η παλια διοικηση εφυγε ο προπονητης εφυγαν ολοι οι παιχτες και αυτο σε ολο τον κοσμο δεν λεει κατι...

η νεμ αλλαζει προπονητη!!!καλα κανει αφου ανεβασε την ομαδα με μετριο υλικο θα φερουν το πινι γκερσον!καλα για το αλλο δεν γραφω τπτ...ρουμπελακης στην θεση του ζιαγκου!ημαρτον
gratipa1929
Πραγματικά διαβάζω και απορώ που σε τοπικό επίπεδο συνεχίζουν να τάζουν λεφτά σε παίκτες. Καθαρά ερασιτεχνικό θα έπρεπε να είναι.
all news
QUOTE(gratipa1929 @ Jul 25 2013, 14:58 ) *
Πραγματικά διαβάζω και απορώ που σε τοπικό επίπεδο συνεχίζουν να τάζουν λεφτά σε παίκτες. Καθαρά ερασιτεχνικό θα έπρεπε να είναι.

οχι μονο ταζουν αλλα ταζουν παραπανω χρηματα απο ομαδες α2...και πανε οι εξυπνοι παιχτες και ξανα πηγαινουν στις ιδιες ομαδες!μετα φταιμε εμεις οι προπονητες που δεν μπορουμε να κρατησουμε τις ομαδες ενωμενες οταν οι παιχτες αρχιζουν ξενερωνουν οντας απληρωτοι
sarounas13
Kαλησπέρα,

Μέσα σε κλίμα διακοπών όπως είμαστε πληροφορήθηκα πως στη Δ εσκανα έγιναν δύο πολύ καλές κινήσεις από τη Δάφνη Αγίου Δημητρίου και την Αιξωνή που για μένα αυτομάτως γίνονται φαβορί για την άνοδο..Η Δάφνη πήρε τον Αλεξανδρόπουλου από το Πέρα και παλιότερα παίκτη του Ερμή, ένα νεαρό και πολύ καλό παίκτη για τα δεδομένα της κατηγορίας και είναι περίεργος ο λόγος που κατέβηκε στη δ΄ λόγω και του νεαρού της ηλικίας του ενώ η Αιξωνή πήρε τον Ευστρατίου από τους Τράχωνες όπου αγωνιζόταν τα δύο τελευταία χρόνια ενα πλεί μεικερ με γεμάτες χρονιές στη β κ γ κατηγορία κ με εμπειρία και από την Α' και σε μικρή ηλικία και όπως έμαθα τα επαγγελματικά του τον οδήγησαν στην δ' κατηγορία.

Θεωρώ πως οι δύο αυτές ομάδες θα ναι πρωταγωνίστριες φέτος στο πρωτάθλημα κ θα δούμε ωραίο μπάσκετ παρά το χαμηλό επίπεδο γενικά της κατηγορίας.
all news
QUOTE(sarounas13 @ Aug 3 2013, 13:30 ) *
Kαλησπέρα,

Μέσα σε κλίμα διακοπών όπως είμαστε πληροφορήθηκα πως στη Δ εσκανα έγιναν δύο πολύ καλές κινήσεις από τη Δάφνη Αγίου Δημητρίου και την Αιξωνή που για μένα αυτομάτως γίνονται φαβορί για την άνοδο..Η Δάφνη πήρε τον Αλεξανδρόπουλου από το Πέρα και παλιότερα παίκτη του Ερμή, ένα νεαρό και πολύ καλό παίκτη για τα δεδομένα της κατηγορίας και είναι περίεργος ο λόγος που κατέβηκε στη δ΄ λόγω και του νεαρού της ηλικίας του ενώ η Αιξωνή πήρε τον Ευστρατίου από τους Τράχωνες όπου αγωνιζόταν τα δύο τελευταία χρόνια ενα πλεί μεικερ με γεμάτες χρονιές στη β κ γ κατηγορία κ με εμπειρία και από την Α' και σε μικρή ηλικία και όπως έμαθα τα επαγγελματικά του τον οδήγησαν στην δ' κατηγορία.

Θεωρώ πως οι δύο αυτές ομάδες θα ναι πρωταγωνίστριες φέτος στο πρωτάθλημα κ θα δούμε ωραίο μπάσκετ παρά το χαμηλό επίπεδο γενικά της κατηγορίας.

ΑΔΙΚΕΙΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ!ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΚΩΔΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΦΑΒΟΡΙ..............................
sarounas13
QUOTE (all news @ Aug 4 2013, 18:44 ) *
ΑΔΙΚΕΙΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ!ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΚΩΔΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΦΑΒΟΡΙ..............................


Tι εννοείς φίλε μου?καλοπροαίρετο σχόλιο είναι καθώς τα δύο παιδιά είναι καλοί παίκτες...δεν αδίκησα ούτε κριτίκαρα κάποιον άλλο παίκτη και εν πάσει περιπτώσει μια προσωπική γνώμη εξέφρασα η οποία για πολλούς μπορεί να είναι αδιάφορη αλλά αυτό πιστεύω..
all news
QUOTE(sarounas13 @ Aug 4 2013, 20:50 ) *
Tι εννοείς φίλε μου?καλοπροαίρετο σχόλιο είναι καθώς τα δύο παιδιά είναι καλοί παίκτες...δεν αδίκησα ούτε κριτίκαρα κάποιον άλλο παίκτη και εν πάσει περιπτώσει μια προσωπική γνώμη εξέφρασα η οποία για πολλούς μπορεί να είναι αδιάφορη αλλά αυτό πιστεύω..

καλα αστο!!θα δω τα επομενα σου ποστ και θα ξανα μιλησουμε!μην ξεχνας οτι αυτα τα 2 παιδια ειναι παρα πολυ καλοι παιχτες και καλα παιδια αλλα ποτε παιχτες που εκανα την διαφορα
sarounas13
QUOTE (all news @ Aug 4 2013, 21:18 ) *
καλα αστο!!θα δω τα επομενα σου ποστ και θα ξανα μιλησουμε!μην ξεχνας οτι αυτα τα 2 παιδια ειναι παρα πολυ καλοι παιχτες και καλα παιδια αλλα ποτε παιχτες που εκανα την διαφορα


Kοίτα δεν θέλω να υπάρχουν παρεξηγήσεις και αν θεωρείς πως κάποιον έθιξα αν και δεν το καταλαβαίνω να ζητήσω συγγνώμη...σίγουρα είναι δύο πολύ καλοί παίκτες και συμφωνώ πως ποτέ κανένας παίκτης μόνος του δεν μπορεί να καταφέρει κάτι αν δεν έχει δυνατούς συμπαίκτες, το άθλημα είναι ομαδικό αλλά δεν μπορώ να αγνοήσω το γεγονός πως για τη δυναμικότητα της κατηγορίας είναι δύο από τους καλύτερους που θα βλέπουμε σε αυτό το πρωτάθλημα...τέλος πάντων..δεν έχω κάποια αντιπαράθεση μαζί σου και δεν το συνεχίζω..

Καλό βράδυ
gspara
Η Δραπετσωνα του Βαγγελη Πεταλα απεκτησε τον Αλεξανδρο Καρλαφτη απο τον Φαρο!!!!!
leonkalf
bball.gif Νέος προπονητής στην ΝΕΜ(νεοφώτιστη στην Α' κατηγορία) ο coach Μανώλης Παπαδόπουλος.

Ο coach είναι ένας από τους πιο αξιόλογους προπονητές που έχω συνεργαστεί στα χρόνια μου στα γήπεδα και πραγματικά του εύχομαι να έχει πάντα επιτυχίες όπου κι αν είναι!


leonkalf
Κάτι πήρε το αυτί μου για νέα μελωδία (μετά τον Χολιδη) στα παρκέ της εσκανα..
gspara
QUOTE (leonkalf @ Aug 9 2013, 19:51 ) *
Κάτι πήρε το αυτί μου για νέα μελωδία (μετά τον Χολιδη) στα παρκέ της εσκανα..

Βοηθα μας λιγο...ποιο ειναι το σουξε του??
leonkalf
Καλοκαιρινό σουξέ.. παίζεται πολύ στα ραδιόφωνα.. smile.gif

"τα καλοκαιρινα τα σ'αγαπώ"..
gspara
QUOTE (leonkalf @ Aug 10 2013, 22:52 ) *
Καλοκαιρινό σουξέ.. παίζεται πολύ στα ραδιόφωνα.. smile.gif

"τα καλοκαιρινα τα σ'αγαπώ"..

Ωχ...θα μου ζηταει διαρκειας ολος ο γυναικειος πληθυσμος της γειτονιας και οχι μονο.
Λαικο προσκυνημα καθε Δευτερα οπου παιζει...δεν το χανω ουτε με τελικο γιουρολιγκ 69.gif
leonkalf
Το προσκύνημα όχι Δευτέρα.. Πέμπτη. καλύτερη μέρα για παραλία μεριά.. wink.gif


άντε, καλά θα περάσεις.. smile.gif
Point_Guard
"Κάτοικος Πειραιά" προβλέπεται να είναι ο Πέτρος Μοσχοβίτης, καθώς βρίσκεται κοντά στον A.O.Φ ΠΟΡΦΥΡΑ. Ο 24χρονος γκαρντ που κατέκτησε πέρυσι το πρωτάθλημα με την ομάδα του ΣΠΟΡΤΙΓΚ, κάνει τη στρατιωτική του θητεία στη πρωτεύουσα και είναι πολύ πιθανό ο επόμενος σταθμός της καριέρας του, να είναι κοντά στο τόπο διαμονής του. Άλλωστε, έχει ξανασυνεργαστεί με τον προπονητή της πειραϊκής ομάδας κ. Κλιγκόπουλο και στο παρελθόν.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.