Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Aris - Dynamo Moscow
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Warrior
Πρεμιερα για το top-16 και υποδεχομαστε στο Αλεξανδρειο την Δυναμο Μ. την Πεμπτη 20.45μμ. σε
μια ατυπη ρεβανς του περσινου τελικου στο Σαρλερουα.Τηλεοπτικη μεταδοση απο supersport 3 λογικα,αφου
την ιδια ωρα υπαρχει και το Παναθηναικος-Εφες.

Σιγουρα θα εχουμε πολυ δυσκολο εργο,σε ενα ματς που θα ειναι καθοριστικο για την πορεια μας στην
συγκεκριμενη φαση.

Ενα αφιερωματακι στους αντιπαλους μας...


Dynamo Moscow



'Ετος Ιδρυσης:1923
Iστοσελίδα:http://www.dynamobasket.com/en/
Τίτλοι: 2 Πρωταθληματα ΕΣΣΔ(1937,1948),1 Κυπελλo Uleb Cup (2006)
Γήπεδο:"Krylatskoe" Sport Palace(4850)


Περισσοτερες Φωτογραφιες


bball.gif Η Δυναμο Μ. με αριθμούς:

Russian Superleague

Ρεκόρ: 10-4 (5-2 εντος,5-2 εκτος)
Θέση: 4η
Επίθεση(μ.ο.): 82,9
Άμυνα(μ.ο.): 72,4

Εuroleague

Ρεκόρ: 10-4 (6-1 εντος,4-3 εκτος)
Θέση: 2η (group A)

Επίθεση(μ.ο.): 78,6 (73.6%β.,53.8%δ.,38%τρ.)
Άμυνα(μ.ο.): 73,7
Ριμπάουντ(μ.ο.):30,1 (22,7αμ.,7,4επ.)
Ασίστ(μ.ο.): 10,9
Κλεψιματα(μ.ο.): 12,6
Κοψίματα(μ.ο.): 2,3
Λάθη(μ.ο.): 14,6

Ολοι οι φετινοι της αγωνες: http://www.dynamobasket.com/en/games.php?&cID=51


bball.gif Team Roster


4)BOJAN POPOVIC

Born: 1983
Height: 1.90
Nationality: Serbia
Position: Play Maker
Statistics 2006-2007: http://www.euroleague.net/competition/play...e=dyn&pcode=BOV

5)ANDREI IVANOV

Born: 1984
Height: 1,97
Nationality: Russia
Position: Forward
Statistics 2006-2007: http://www.euroleague.net/competition/play...e=dyn&pcode=LGL

6)TRAVIS HANSEN

Born: 1978
Height: 1,98
Nationality: United States
Position: Guard
Statistics 2006-2007: http://www.euroleague.net/competition/play...e=dyn&pcode=JKM

7)DIMITRIY KHVOSTOV

Born: 1989
Height: 1,90
Nationality: Russia
Position: Guard
Statistics 2006-2007: http://www.euroleague.net/competition/play...e=dyn&pcode=LKY


8)EDDIE GILL

Born: 1978
Height: 1,83
Nationality: United States
Position: Guard
Statistics 2006-2007: http://www.euroleague.net/competition/play...e=dyn&pcode=CJX

10)SERGEY BYKOV

Born: 1983
Height: 1,90
Nationality: Russia
Position: Guard
Statistics 2006-2007: http://www.euroleague.net/competition/play...e=dyn&pcode=KOS


11)SERGEY MONYA

Born: 1983
Height: 2,02
Nationality: Russia
Position: Forward
Statistics 2006-2007: http://www.euroleague.net/competition/play...e=dyn&pcode=BFX


12)LAZAROS PAPADOPOULOS

Born: 1980
Height: 2,10
Nationality: Greece
Position: Center
Statistics 2006-2007: http://www.euroleague.net/competition/play...e=dyn&pcode=APP


13)ANDREI TRUSHKIN

Born: 1981
Height: 2,07
Nationality: Russia
Position: Center
Statistics 2006-2007: http://www.euroleague.net/competition/play...e=dyn&pcode=LHE


14)DMITRY DOMANI

Born: 1974
Height: 2,00
Nationality:
Position: Guard
Statistics 2006-2007: http://www.euroleague.net/competition/play...e=dyn&pcode=AYX


15)ANTONIS FOTSIS

Born: 1981
Height: 2,09
Nationality: Greece
Position: Forward
Statistics 2006-2007: http://www.euroleague.net/competition/play...e=dyn&pcode=BEZ


17)YURI VASILYEV

Born: 1981
Height: 2,07
Nationality: Russia
Position: Forward
Statistics 2006-2007: http://www.euroleague.net/competition/play...e=dyn&pcode=JLE


19)OBINNA EKEZIE

Born: 1975
Height: 2,08
Nationality: Nigeria
Position: Center
Statistics 2006-2007: http://www.euroleague.net/competition/play...e=dyn&pcode=LAW


25)SERGEY ROMANOV

Born: 1984
Height: 2,00
Nationality: Russia
Position: Guard
Statistics 2006-2007: http://www.euroleague.net/competition/play...e=dyn&pcode=JLD


31)MIROSLAV RAICEVIC,

Born: 1981
Height: 2,07
Nationality: Serbia
Position: Forward
Statistics 2006-2007: http://www.euroleague.net/competition/play...e=dyn&pcode=KPM


bball.gif Προιστορία

Αρης και Δυναμο εχουν συναντηθει 3 φορες στο παρελθον.με τους Ρωσους να επικρατουν και τις 3.
Τη σεζον 2004-05 συναντηθηκαν στην φαση των ομιλων του Uleb Cup,με τους Ρωσους να κερδιζουν
στην 5η αγωνιστικη με 80-95 στο παλε,ενω στην Ρωσια επικρατησαν με 84-77.

Περυσι οι δυο ομαδες συναντηθηκαν στον τελικο του Uleb Cup με τους Ρωσους να επικρατουν και παλι
με 73-60 να κατακτουν το κυπελλο και να εξασφαλιζουν την συμμετοχη τους στην φετινη Ευρωλιγκα.

Στατιστικα αγωνα: http://www.ulebcup.com/ulebcup/competition...easoncode=u2005

Συζητησεις πριν και μετα τον περσινο αγωνα: http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=1213
weirdo1977
βλέπω ξεθαρρέψαμε k ανοίγουμε χαλαρά τα topics e ? tongue.gif πολύ κρίσιμος αγώνας αλλα k ποιος δεν είναι κρίσιμος σε αυτήν την φάση ? έχω μια ένσταση για την προϊστορία...γιατί έχω την εντύπωση πως είχαμε συναντηθεί k πρόπερσι στον όμιλο του uleb, θυμάμαι ήταν τραυματίας ο σοφo, ο stack είχε αποβληθεί με 5 foul k ο λάζος είχε βάλει τον miro μέσα στα καλάθια biggrin.gif
Warrior
Ωχ ναι...και ειχαμε κανει 2 ηττες,ε??
Νομιζω οτι πρεπει επιτελους να κανουμε και μια νικη!! smile.gif

QUOTE
βλέπω ξεθαρρέψαμε k ανοίγουμε χαλαρά τα topics e ?


Eιχα ανοιξει τον πρωτο αγωνα στην regular season...και περασαμε!!Γι'αυτο και πηρα το θαρρος... unsure.gif
Αν χασουμε δεν υπαρχει περιπτωση να ξανανοιξω τοπικ! biggrin.gif

Δεσμευομαι! cool.gif
dizzy_fingers
Το "καλή αρχή" τα λέει όλα εδώ πέρα...

Κώστα θυμάσαι που σου έλεγα για έναν πιτσιρικά της Δυναμό?
Ο "DIMITRIY KHVOSTOV" είναι, το νούμερο 7.

Δε νομίζω να σας κάνει αυτός καμιά ζημιά, αλλά έχει ενδιαφέρον να τον παρακολουθήσετε.
thrylos7
rolleyes.gif

O Λάζαρος είχε πάρει 22 ρημπάουντς αν θυμάμαι καλά...

Δύσκολο ματς (κάτι σας είπα τώρα).. το καλό είναι ότι θα είναι το πρώτο στην Ευρωλίγκα (και από τα πρώτα γενικότερα) που η Δυναμό θ' αναγκαστεί να παίξει χωρίς τον Χάνσεν... σίγουρα καλύτερα, απ' το να είχε "συνηθίσει" την απουσία του.

Απ' την άλλη βέβαια, δημιουργείται κενό στο scouting...

Αναμένεται πολύ μεγάλο ντέρμπι. 50-50.
EXPLOITED ARIS
Το φοβαμαι παρα πολυ αυτο το ματς.Με νικη δειχνουμε σε ολους οτι παμε και στους 8 αφου νικαμε την καλυτερη 2η ομαδα.Ελπιζω να εχουν ξεκουραστει οι παικτες μεχρι τοτε και να εχουμε αλλον ενα Δεκεμβριο σε αποδοση!

Θα μας χρειαστει αλλος ενας παικτης δε νομιζετε;
thrylos7
Ανακοίνωση της ΚΑΕ Άρης:

QUOTE
"Ο ΑΡΗΣ Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο ανακοινώνει ότι από αύριο το μεσημέρι θα αρχίσει η διάθεση των εισιτηρίων για την αναμέτρηση κόντρα στην Ντιναμό Μόσχας που θα διεξαχθεί την Πέμπτη (15/02) και ώρα 20:45".

"Πρόκειται για μια πολύ σημαντική αναμέτρηση για την ομάδα μας, όπου φιλοδοξεί να εκμεταλλευτεί με τον καλύτερο τρόπο την δυναμική της έδρα της και να αρχίσει με νίκη τις υποχρεώσεις της στο TOP 16 της Ευρωλίγκα. Θα πρέπει λοιπόν να δώσετε για μια ακόμη φορά το βροντερό παρών γεμίζοντας ασφυκτικά το Αλεξάνδρειο, προκειμένου ο "Αυτοκράτορας" να κάμψει την αντίσταση της ρωσικής ομάδας προσθέτοντας μια ακόμη νίκη στην φετινή ευρωπαϊκή του πορεία".

Οι τιμές των εισιτηρίων:
Θύρα 1: 25 ευρώ
Θύρα 2-3: 30 ευρώ
Θύρα 4: 25 ευρώ
Θύρα 5-6: 15 ευρώ
Θύρα 7-8-9-10: 25 ευρώ

"Θα εκδοθούν επίσης και 50 συνολικά παιδικά εισιτήρια των 10 ευρώ για παιδιά από έξι έως δώδεκα ετών. Επειδή όμως σε αγώνες όπως ο συγκεκριμένος, έχει δημιουργηθεί ουκ ολίγες φορές πρόβλημα με φιλάθλους της ομάδας που είχαν αγοράσει εισιτήριο και δεν υπήρχε θέση για να καθίσουν, τονίζεται ότι δεν θα επιτραπεί σε κανέναν γονέα να εισέλθει στο γήπεδο με το παιδί του, εάν δεν έχει παιδικό εισιτήριο στην κατοχή του".

"Οι ενδιαφερόμενοι θα μπορούν να προμηθεύονται τα εισιτήρια τους από την μπουτίκ της ομάδας στο Αλεξάνδρειο (τηλ. 2310 285-811), από τα γραφεία του ΑΡΗ Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο (τηλ. 2310 265-600), τον Α.Σ. ΑΡΗ (Αλκμήνης 69, θύρα επισήμων γηπέδου Κλεάνθης Βικελίδης, τηλ. 2310 305-402), αλλά και τους Σ.Φ. ΑΡΕΩΣ (SUPER 3, Ιερολοχίτες, Κιτρινόμαυροι Ευόσμου)», ανέφερε η ανακοίνωση της ΚΑΕ Άρης που εκδόθηκε σήμερα το πρωί".


Αν δεν ήταν τα δύο ελληνόπουλα δε θα το σκεφτόμουν καν! Σιγά μην πήγαινα...

Δηλαδή στους 8 τί τιμές θα δούμε;

68.gif
weirdo1977
QUOTE(thrylos7 @ Feb 8 2007, 05:01 PM) *
Αν δεν ήταν τα δύο ελληνόπουλα δε θα το σκεφτόμουν καν! Σιγά μην πήγαινα...

Δηλαδή στους 8 τί τιμές θα δούμε;

68.gif


ελπίζω ακόμη ακριβότερες για να λέω πως μου βγήκε τσάμπα το διαρκειας... tongue.gif χωρίς πλακα απίστευτες τιμές
thrylos7
Έγώ είμαι ακριβώς στην άλλη όψη του νομίσματος...

3 αγώνες στο TOP 16 = 75 ευρώ!
75 ευρώ = εισιτήριο διαρκείας του ΠΑΟΚ, ήτοι 20+ αγώνες...

Εν τω μεταξύ, φαίνεται ότι δε σκέφτονται και πολύ τις τιμές... Μέχρι στιγμής, οι θύρες 1 και 8-9 έχουν ακριβώς τις ίδιες τιμές... ενώ τα διαρκείας τους ήταν 500 και 400 ευρώ αντίστοιχα...

Βάλτε ένα 20άρι στις 8-9 τουλάχιστον να βγει ακριβώς και η αναλογία...
klearxos
QUOTE(weirdo1977 @ Feb 8 2007, 09:30 PM) *
ελπίζω ακόμη ακριβότερες για να λέω πως μου βγήκε τσάμπα το διαρκειας... tongue.gif χωρίς πλακα απίστευτες τιμές


Εγω παντως που πηρα το 400αρι ουσιαστικα το εβγαλα απο τους 10 αγωνες της Ευρωλιγκα χωρις να υπολογιζουμε σχεδον κανεναν αγωνα του πρωταθληματος..
weirdo1977
QUOTE(klearxos @ Feb 8 2007, 08:43 PM) *
Εγω παντως που πηρα το 400αρι ουσιαστικα το εβγαλα απο τους 10 αγωνες της Ευρωλιγκα χωρις να υπολογιζουμε σχεδον κανεναν αγωνα του πρωταθληματος..


e καλά δεν ήταν 10 οι άγονες, 7 ήταν αλλα σίγουρα όπως πήγε η χρονια το διαρκειας άξιζε τα χρήματα, απλά ελπίζουμε σε ακόμη πιο .....εξευτελιστικές blink.gif τιμές smile.gif


EDIT: sorry, τώρα κατάλαβα πως εννοείς k τα 3 που θα δούμε, αν το εισιτήριο θα είναι 25 euro, θα μαστέ k 15 euro κερδισμένοι χωρίς να λαμβάνουμε καθόλου υπόψιν το ελληνικό πρωτάθλημα.
basketaris
μαγκες, και γω αισθανομαι δικαιωμενος που πηρα διαρκειας και μαλιστα στο πεταλο (200αρι) και μπορω να πω οτι χαρη σε αυτο το κερδος που αποκομισα, πηρα διαρκειας και στη μπαλα! ειναι απιστευτο, παντως, το πως τιμολογουν τα εισιτηρια... Ενταξει δεν ειμαστε ουτε λατσηδες, ουτε μπορουμε να βλεπουμε +5 ευρω καθε φορα... Υπαρχουν και οικογενειες που ερχονται και επιβαρυνονται τρομερα... σκεφτειτε πατερας-μητερα-παιδι 90 ευρω στην 2-3!! wacko.gif ελεος!
klearxos
QUOTE(weirdo1977 @ Feb 8 2007, 11:31 PM) *
EDIT: sorry, τώρα κατάλαβα πως εννοείς k τα 3 που θα δούμε, αν το εισιτήριο θα είναι 25 euro, θα μαστέ k 15 euro κερδισμένοι χωρίς να λαμβάνουμε καθόλου υπόψιν το ελληνικό πρωτάθλημα.


Ακριβως! wink.gif
thrylos7
Σίγουρα 400άρι έχετε ή 200άρι; Γιατί μόνο τότε θα είχατε κέρδος 15 ευρώ, υπολογίζοντας μόνο τα ευρωπαϊκά παιχνίδια...
weirdo1977
QUOTE(thrylos7 @ Feb 9 2007, 02:56 AM) *
Σίγουρα 400άρι έχετε ή 200άρι; Γιατί μόνο τότε θα είχατε κέρδος 15 ευρώ, υπολογίζοντας μόνο τα ευρωπαϊκά παιχνίδια...



τo πολυ αλκοολ σημερα... tongue.gif τσικνοπεμπτη ειναι smile.gif
klearxos
QUOTE(thrylos7 @ Feb 9 2007, 04:56 AM) *
Σίγουρα 400άρι έχετε ή 200άρι; Γιατί μόνο τότε θα είχατε κέρδος 15 ευρώ, υπολογίζοντας μόνο τα ευρωπαϊκά παιχνίδια...


Εγω εχω 400αρι(8-9 θυρα)
Οταν λεω θα βγαλω στο διαρκειας δεν το ενοοω στο ακριβως ποσο. Υπολογιζοντας 25-30 ευρω στον αγωνα εισαι στα 250-300 ευρω. Την διαφορα την θεωρω μικρη για το ρισκο να μην εβρισκα καθολου εισιτηριο. Οποτε 100-150 ευρω για τους υπολοιπους 13 (μειον τον Μακεδονικο biggrin.gif ) αγωνες τους πρωταθληματος χωρις να υπολογιζουμε τους αγωνες των πλευ οφ.
EXPLOITED ARIS
: Βασικα εγω δεν εχω διαρκειας γιατι ειμαι Αθηναιος και δεν ξερω ποτε μπορω να ανεβαινω κλπ.Σας βλεπω ολους ομως που προσπαθειτε να κανετε υπολογισμους ποσο κερδος εχει το καθε διαρκειας και το μονο που μου ερχεται στο μυαλο ειναι οτι χρειαζομαστε καινουριο γηπεδο πιο μεγαλο για να χωραει περισσοτερο κοσμο.

Αλλιως σας βλεπω να υπολογιζετε για καμια δεκαετια ακομη!! help.gif

Χωρις παρεξηγηση ολα αυτα αλλα αυτο ειναι το τοπικ για τη Δυναμο peace.gif



...και πως θα της ριξουμε καμια δεκαρια ποντους!!! wos_sport5.gif
klearxos
Ας ειναι και με ενα ποντο η νικη. Ετσι κι αλλιως το βλεπω λιγακι δυσκολο να μας επηρρεασει η διαφορα ποντων με την Ντιναμο!
hagi
Και επιτέλους ήρθε η ώρα να ζήσω την ατμόσφαιρα του Παλέ για πρώτη φορά στη ζωή μου... 41.gif 41.gif

Καιρός ήταν..Δεν έχω πάει ποτέ στο Αλεξάδρειο (μόνο απ’έξω) και είμαι ιδιαίτερα χαρούμενος.. biggrin.gif

Ελπίζω να κερδίσουμε και να μην πάει τζάμπα και το ταξίδι που θα είναι και μονοήμερο..
Air Kef
Να εισαι ντυμενος ελαφρα..

Ετοιμάσου για την ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΟΥ.!
Warrior
QUOTE(hagi @ Feb 12 2007, 01:42 PM) *
Και επιτέλους ήρθε η ώρα να ζήσω την ατμόσφαιρα του Παλέ για πρώτη φορά στη ζωή μου... 41.gif 41.gif

Καιρός ήταν..Δεν έχω πάει ποτέ στο Αλεξάδρειο (μόνο απ’έξω) και είμαι ιδιαίτερα χαρούμενος.. biggrin.gif

Ελπίζω να κερδίσουμε και να μην πάει τζάμπα και το ταξίδι που θα είναι και μονοήμερο..


Τυχερε!!!

Εγω τελικα δεν θα μπορεσω να ερθω...Δεν αντεχουν τα οικονομικα μου την συγκεκριμενη περιοδο! sad.gif

Ευχομαι να εισαι γουρλης! smile.gif


Εγω παντως δεν εχω και πολυ καλο προαισθημα,οχι για το συγκεκριμενο ματς,αλλα για ολη την φαση
των 16. unsure.gif

Ο Καστλ δυσκολα θα προλαβει τον αγωνα,ενω σιγουρα δεν θα ειναι ετοιμος,ακομα και αν αγωνιστει.
polpap
QUOTE(Warrior @ Feb 13 2007, 03:25 PM) *
Τυχερε!!!

Εγω τελικα δεν θα μπορεσω να ερθω...Δεν αντεχουν τα οικονομικα μου την συγκεκριμενη περιοδο! sad.gif

Ευχομαι να εισαι γουρλης! smile.gif
Εγω παντως δεν εχω και πολυ καλο προαισθημα,οχι για το συγκεκριμενο ματς,αλλα για ολη την φαση
των 16. unsure.gif

Ο Καστλ δυσκολα θα προλαβει τον αγωνα,ενω σιγουρα δεν θα ειναι ετοιμος,ακομα και αν αγωνιστει.



Thymisou pos proirthe o Castle meta ton proigoumeno traymatismo tou...
Sto mats me tin Benetton anetoimos eixe 22 P. me 5/10 triponta.
wink.gif
thrylos7
euroleague.net:

QUOTE
Just in time for the Top 16, Dynamo Moscow has signed shooting guard Taquan Dean as the replacement for injured star Travis Hansen, who is out long-term with a foot injury. Dean (191, 23) joins Dynamo in time for the team's road game on Thursday at Aris TT Bank, in Thessaloniki, Greece. Dean had been playing this season with Biella of Italy, where in 18 games he averaged 12.1 points, 2.9 rebounds and 1.7 assists in 29.6 minutes per game. Previously, Dean had played at Louisville University as a four-year starter under coach Rick Pitino. "This is the opportunity of a lifetime," Dean said at a press conference in Moscow after signing with Dynamo. "I'm very happy to be in Dynamo. It's the great club. I like the team and the basketball style of Dusan Ivkovic. So I'm ready to work a lot and to help my team." Dean and Dynamo signed a contract until the end of the current season.


τα στατιστικά του στην Ιταλία φέτος:

http://195.56.77.208/player/pbd.phtml?ply=...ame_search=Dean

Εισιτήρια έχουν μείνει; Προλαβαίνω να πάρω αν αποφασίσω τελικά να πάω;
I love this game
Ξέρει κανείς κάποιο μαγαζί που θα δείξει όλο το παιχνίδι σίγουρα στην Αθήνα; Στις 8:00 έχει ΠΑΟ-ΕΦΕΣ και στις 9:45 ΛΑΝΣ-ΠΑΟ blove.gif Για οσούς δεν εχούν NOVA δύσκολα τα πράγματα 68.gif
dizzy_fingers
Υπάρχει το Ζωγράφειον (τέρμα πάνω λεωφόρο Παπάγου), όπου τα παιδιά θα κανονίσουν να πάνε να δουν και αύριο τον Ολυμπιακό.

Δείχνει συχνά μπάσκετ καθώς έχει 2 τηλεοράσεις και NOVA. Πιθανότατα θα δείξει τον Άρη.

Παρακολούθα πάντως το BasketForum Interactive καθώς μπορεί να ανακοινωθεί συνάντηση και για μεθαύριο wink.gif.
I love this game
Να 'σαι καλά dizzy fingers. Ελπίζω σε μία τουλάχιστον από τις δύο να βάλει τον Άρη!
Warrior
Στο Zωγραφειον dizzy θα βαλει λογικα τον Παναθηναικο με την Εφες και δεν γινεται να βαλει δυο διαφορετικα
καναλια nova σε δυο διαφορετικες τηλεορασεις...

I love this game...κατι θα βρουμε! smile.gif

Σε ποια περιοχη μενεις??Εγω ξερω ενα μερος στα δυτικα προαστια.Βεβαια δεν ειναι και πολυ ευκολα
προσβασιμο μιας και δεν ειναι σε κεντρικο μερος και δεν ξερω τις περιοχες εκει.

Να παω ξερω ομως,οποτε μπορουμε να κανονισουμε.Θα σου στειλω πμ... smile.gif

QUOTE(polpap @ Feb 13 2007, 12:18 PM) *
Thymisou pos proirthe o Castle meta ton proigoumeno traymatismo tou...
Sto mats me tin Benetton anetoimos eixe 22 P. me 5/10 triponta.
wink.gif


Ναι,αλλα θυμαμαι πως ηταν και σε ολα τα υπολοιπα απο τοτε και μετα! biggrin.gif

Κατα την γνωμη μου,αν εκεινο το βραδυ δεν ειχα 5/10 τριποντα....θα μιλαγαμε για αλλη μια κακη
εμφανιση.Μετα τα Χριστουγεννα ειναι αγνωριστος,ειδικοτερα στα οργανωτικα του καθηκοντα.Και ειναι
κατι που σχετιζεται και με την αγωνιστικη καμψη της ομαδας.

Μακαρι να επιστρεψει στα "στανταρ" του.
hagi
Παίδες θα δούμε τί θα γίνει...Πραγματικά εύχομαι να κερδίσουμε (τόσο ταξίδι θα κάνω)..

Κώστα άλλη φορά θα κανονίσουμε..Εξάλλου μάλλον θα θέλω να ξαναπάω μετά την πρώτη εμπειρία..

Είναι δύσκολο παιχνίδι πάντως και θέλει να είναι όλοι η ομάδα έτοιμη..Να τα δώσουν όλα..Για να δούμε..
Πιστεύω ότι θα έχω και υλικό όταν γυρίσω..
I love this game
QUOTE(Warrior @ Feb 14 2007, 09:11 AM) *
I love this game...κατι θα βρουμε! smile.gif

Σε ποια περιοχη μενεις??Εγω ξερω ενα μερος στα δυτικα προαστια.Βεβαια δεν ειναι και πολυ ευκολα
προσβασιμο μιας και δεν ειναι σε κεντρικο μερος και δεν ξερω τις περιοχες εκει.

Να παω ξερω ομως,οποτε μπορουμε να κανονισουμε.Θα σου στειλω πμ... smile.gif


Αγία Παρασκευή μένω Warrior. Δεν ξέρω αν θα έχω τον χρόνο(δυτικά προάστια) αλλά αν είσαι σίγουρος ότι θα το δούμε το παιχνίδι στείλε pm και θα σου πω σίγουρα αύριο.
thrylos7
Βρήκα μαγικό χαρτάκι σήμερα τελικά... Ήμουν και τυχερός..

Πρώτη φορά φέτος θα βρεθώ στις 8-9...

Να το και το γούρι...
betsmart.gr:
QUOTE
Η ατυχία της τελευταίας στιγμής δεν έλειψε για τον Αρη. Στην τελευταία προπόνηση πριν από τον αγώνα με την Ντιναμό Μόσχας, ο Μαχμούντ Αμπντούλ Ραούφ υπέστη τράβηγμα στους οπίσθιους μηριαίους και η συμμετοχή του στην αναμέτρηση με τους Ρώσουε καθίσταται αμφίβολη.

Ο Αντρέα Ματσόν δεν ήταν αισιόδοξος για τη συμμετοχή του έμπειρου γκαρντ, όμως όλα θα κριθούν αύριο, πριν από τον αγώνα. Εναν αγώνα στον οποίο ο Αρης χρειάζεται τον Ραούφ, με δεδομένο ότι ο Τερέλ Κασλ δεν είναι απόλυτα έτοιμος.
chinaski
καλη τυχη στην Αρειαναρα μας.
thrylos7
betsmart.gr:
QUOTE
Νίκου Γκάλη παρόντος θα αγωνιστεί ο Αρης το βράδυ κόντρα στην Ντιναμό Μόσχας! Ο μεγαλύτερος Ελληνας καλαθοσφαιριστής όλων των εποχών δέχτηκε την πρόταση της ΚΑΕ Αρης και θα δώσει το «παρών» στον εναρκτήριο αγώνα της φάσης των «16» της Ευρωλίγκας. Σίγουρα η παρουσία του θα είναι ένα έξτρα κίνητρο για τους παίκτες του Αρη, στην προσπάθειά τους να φτάσουν στη νίκη.


Αναμένονται μεγάλες συγκινήσεις σήμερα...!
Αγγελική
παιδια ξερει κανενασ τι εκανε σημερα ο αρης?
Warrior
Hττα με 74-86....

Καταρρευσαμε στην 4η περιοδο και ενω ολα εδειχναν να πηγαινουν καλα ως εκεινο το σημειο.Αψυχολογητη
η ενεργεια του Μασει.Απο εκεινο το σημειο και μετα,η ομαδα σαν να ηταν σε αλλο γηπεδο.

Κακος για αλλη μια φορα ο Καστλ,ο Καλαιτζης ηταν αμυντικα μονο καλος και αν προσθεσουμε και την
απουσια του Ραουφ,μεγαλο το προβλημα στον ασσο.Δυστυχως το πληρωνουμε για μια ακομη χρονια.. sad.gif

Νομιζω οτι δεν εχουμε ελπιδες πια για προκριση.Σε θαυματα και συνδυασμο αποτελεσματων προσδοκουμε
στην συνεχεια.Ισως πρεπει να συγκεντρωθουμε στο πρωταθλημα να διατηρησουμε την 2η θεση,οπου και
εκει μας περιμενει πολυ δυσκολο εργο.

Δεν πιστευω οτι ειμαστε για παραπανω στην διοργανωση φετος.Φυσικα δεν πρεπει να πεταξουν και λευκη
πετσετα στην συνεχεια και να διεκδικησουν οσες πιθανοτητες μας αναλογουν,αλλα πολυ δυσκολα...

Τραγικοι οι διαιτητες σημερα! 68.gif
Ποια ειναι δηλαδη η Ντιναμο και την παιζουν ετσι μεσα στο παλε?? huh.gif

Ηξερε τι ελεγε ο Συριγος μου φαινεται...
chinaski
Warrior για πες λιγο τι ελεγε ο Συριγος και σε εμας που δεν ειχαμε την δυνατοτητα να δουμε το παιχνιδι.
Warrior
Ο Καρυδας ηταν στην μεταδοση.Και αυτος ειπε για την διαιτησια....

Ο Συριγος ειχε πει μετα την κληρωση σε αρθρο του...για Ντιναμο και "μαφια"(οτι δεν υπαρχει περιπτωση
να μεινει εξω,κατι τετοιο).Θα βρω link να σου δωσω,μιας και δεν θυμαμαι τωρα ακριβως την εκφραση.

Για να μην παρεξηγηθω,δεν κριθηκε σε καμια περιπτωση εκει το παιχνιδι.Η μεγαλυτερη ευθυνη δικια μας.
Με τετοια εμφανιση δεν ειχαμε τυχη.Απλα μου εκανε φοβερη εντυπωση ο τροπος που την αντιμετωπισαν
οι διαιτητες.Πρωταρα στην διοργανωση ειναι και αυτη,σε μια απο τις πιο καυτες εδρες της Ευρωπης.
thrylos7
Αχ και βαχ.. κρίμα για τον Άρη...

Επιθετικά ήταν κάκιστος... κακή και η διαιτησία..

Στο πρώτο ημίχρονο τίποτα σχεδόν δεν πήγαινε καλά... Φώτσης και Παπαδόπουλος έκαναν ότι ήθελαν, ενώ επιθετικά οι επιλογές ήταν η μία χειρότερη της άλλης, ωστόσο οι παίκτες ήταν αρκετά εύστοχοι.. Το πως το ημίχρονο έληξε ισόπαλο 43-43 δε μπορώ να το εξηγήσω... Νόμιζες ότι η Δυναμό προηγείται για 10+ πόντους. Για του λόγου του αληθές, βλέποντας το box score του ημιχρόνου, ο Άρης είχε index rating 33, ενώ η Δυναμό 56!!

Μέχρι εκείνη τη στιγμή, το ματς και η ατμόσφαιρα ήταν ολίγον τι ξενέρωτα...
Στην παρουσίαση των ομάδων, Παπαδόπουλος και Φώτσης χειροκροτήθηκαν από τους περισσότερους οπαδούς. Ωστόσο, η κατάσταση και για τους δύο αντιστράφηκε αργότερα, ειδικά για τον Φώτση, μετά από μια διαμαρτυρία του σε διαιτητή. Το μεγαλύτερο μέρος του γηπέδου τον έβρισε χυδαία... Το 'χω πει κι άλλη φορά, αλλά ας το ξαναγράψω.. Ο λαός του Άρη έχει μπασκετική παιδεία.. Παιδεία έχει;
(Μετά από εκείνο το σημείο, ο Αντώνης έβαλε αρκετούς πόντους και δε μπορώ να κρύψω ότι μέσα μου χαμογελούσα...)

Στο τρίτο δεκάλεπτο, το ματς ζωντάνεψε. Ο Άρης ζωντάνεψε. Το μόνο πραγματικά καλό διάστημα στο παιχνίδι του, καθώς ήταν καλός τόσο σε άμυνα, όσο και σ' επίθεση. Όχι ότι έλειψαν κάποια λάθη, αλλά η γενική εικόνα ήταν πολύ καλή. Ανάλογη και η ατμόσφαιρα. Μέχρι εκεί όμως... το 4ο δεκάλεπτο ήταν κάκιστο. Απίστευτα λάθη από τους παίκτες του Άρη... πραγματικά απίστευτα.

Στο ίδιο διάστημα, ο Ίβκοβιτς είχε μέσα τον πιτσιρικά τον Khvostov (ακριβώς 10' συμμετοχής). Σε ποιον να δώσω τα εύσημα, στον προπονητή ή στον παίκτη; Μιλάμε για μεγάλο ρίσκο, σ' αυτή την ατμόσφαιρα κι ενώ το ματς ήταν ντέρμπι.. Πολύ καλά τα πήγε ο μικρός(θα του είναι μάλλον τεράστια εμπειρία ο σημερινός αγώνας)... που μόνο μικρός δεν ήταν. Αντίθετα, σαν 17χρονος έπαιζε ο Καστλ, που έκανε λάθη που κόστισαν στην ομάδα. Όχι ότι ήταν ο μόνος.

Θεωρώ ότι οι επιθετικές επιλογές του Άρη στο 4ο δεκάλεπτο δεν αντέχουν σε κριτική... Έτσι απλά.

Λίγα αντικείμενα έπεσαν στον αγωνιστικό χώρο κατά τη διάρκεια του αγώνα. Ελπίζω να μην υπάρξει καμιά τιμωρία.

Οι πιθανότητες για πρόκριση έχουν περιοριστεί, αυτό όμως δε σημαίνει ότι δεν υπάρχουν. Ευτυχώς δε βγήκε διπλό στη Μάλαγα, καθώς έτσι Δυναμό και Μπενετόν θα είχαν μεγάλο προβάδισμα.

Ακολουθεί παιχνίδι στην Ισπανία.. Δεν έχω να προβλέψω κάτι. Στόχος η νίκη, αλλά και ήττα με μικρή διαφορά δεν είναι απαραίτητα άσχημη.
enypnio
pantos i dinamo tha kanei oti mporei na katharisei tin protia... den exei orexi na pesei pano ston Koumparo

kai to deixan kai stin proti fasi ayto oti den theloun na pesoun mazi

kirios gi ayto ton tsakisan ton olympiako giati se antitheti periptwsi tha eixan koumparomaxies pragma pou den to goustaran katholou

tha to deite oi koumparoi tha vgoun oi kai oi 2 protoi oi kai oi 2 deyteroi
Anaz
QUOTE
Αψυχολογητη η ενεργεια του Μασει
Τί εκανε??
thrylos7
Επιτέθηκε/χτύπησε(δεν το είδα ακτιβώς, αλλά έπεσε κάτω) αντίπαλο, τον Βασίλιεφ. Πριν εκτελέσει τις βολές πάντως, πήγε στο μέρος του και μάλλον του ζήτησε συγγνώμη, αφού του μίλησε πολύ ήρεμα και του έκανε το κλασικό ... χούφτωμα. biggrin.gif
I love this game
Η ενέργεια του Μασει πιστεύω οτι άλλαξε τη ροή του παιχνιδιού! Εκτός του ότι πέρασαν οι Ρώσοι μπροστά 4 πόντους και εκείνος πήγε στον πάγκο η ομάδα δε βρήκε ποτέ το ρυθμό που είχε στο 3ο δεκάλεπτο.
grigoris
Ο Άρης πλήρωσε το αισχρό 4ο δεκάλεπτο που έκανε,εκεί που δε βρήκε καμία λύση από κανέναν παίχτη του.Αποκάλυψη ο Κβοστόφ πραγματικά αλλά την περισσότερη δουλειά για τη Δυναμό την έκαναν τα 2 Ελληνόπουλα και ο Πόποβιτς (αποκάλυψη ο παίχτης αυτός τελικά) με βοήθειες σε κρίσιμα σημεία από τον νεοφερμένο Ντιν και τον Βασίλιεφ.Όσο για τη διαιτησία,πέφτει φέτος μεγάλο σπρώξιμο στη Δυναμό είναι αλήθεια και φάνηκε και χτες σε αρκετές φάσεις.Πιθανόν να είναι και η πιο ευνοημένη διαιτητικά ομάδα στη φετινή Ευρωλίγκα σε συναγωνισμό με την αιώνια αγαπημένη των "πορτοκαλί" Μακάμπι.
hagi
Επέστρεψα και γω πριν μερικές ώρες λίγο απογοητευμένος από το τελικό αποτέλεσμα..Τώρα είμαι λίγο κομμάτια γιατί είμαι στη δουλειά οπότε δεν θα πω πολλά..

Καταρχήν βρε thryle γιατί δεν είπες τίποτα ώστε να βρισκόμασταν;; smile.gif

Το λίγο απογοητευμένος που είπα πάει στην ήττα..γιατί μου άρεσε η όλη εμπειρία..Θα δω και τις φωτό που έβγαλα αν έχει βγει καμιά καλή να την βάλω..

Δεν έπαιξε καλά η ομάδα εχθές..Και το γεγονός ότι είμασταν κοντά στο σκορ συνέχεια ήταν και λίγο τύχη.Προσωπικές ενέργειες..Κακή διαιτησία και πιστεύω ότι έκρινε κατά μεγάλο ποσοστό τον αγώνα..

Ρίγος για τον τεράστιο Νίκο Γκάλη 77.gif

Κρίμα που χάθηκε το παιχνίδι..Δε νομίζω όμως ότι από τώρα μπορούμε να πούμε ότι αποκλειστήκαμε..Έχει ψωμί ακόμα..

Τα υπόλοιπα αργότερα.....
thrylos7
QUOTE
Καταρχήν βρε thryle γιατί δεν είπες τίποτα ώστε να βρισκόμασταν;;


Εγώ; Αφού ξέρεις ότι πάω συνέχεια.. tongue.gif

Η αλήθεια είναι ότι τελευταία στιγμή το αποφάσισα και ήμουν τυχερός που βρήκα εισιτήριο..

Πάω στοίχημα ότι καθόμασταν δίπλα δίπλα... biggrin.gif

Θα τα πούμε στο ματς της πρόκρισης, στον 6ο αγώνα εναντίον της Μάλαγα.. smile.gif

Περιμένουμε τις φώτο...
weirdo1977
πάντως όλο αυτό που γίνετε μετά από κάθε ήττα μονο μπασκετική παιδεία δεν δείχνει, επίσης θέλω να ρωτήσω τους φίλους "συναριανους"... τα τελευταία είκοσι χρονια πόσους παίχτες "σταματήσατε" βρίζοντας τους την μάνα... ? καταντάει αηδία, μια αποδοκιμασία, ένα "ουυυυ" φτάνει... εσάς αν κάποιος σας έβριζε την μάνα δεν θα θέλατε να τον διαλύσετε ? αγωνιστικά τώρα... εμενα η ομάδα μου άρεσε... τουλάχιστον αμυντικά ήταν καλή...ως πολύ καλή, επιθετικά δεν περίμενα κάτι περισσότερο με... "έναν"; [το βάζω σε εισαγωγικά γιατί δεν ήταν ένα πρόσωπο αλλα όλοι οι άσοι που είχαμε αμφιβάλλω αν παίξαν τόσο καλά όσο ένας καλός άσσος] πάντως έχω κουραστεί απ τα λαϊκά δικαστήρια τόσα χρονια... δε μπορώ άλλο..
klearxos
Καλησπερα.
Πριν απο λιγο τελειωσα την μαγνητοσκοπημενη μεταδοση του supersport με τον χθεσινο αγωνα και ειπα να ποσταρω τωρα.
Εγω θα ακολουθησω κατα καποιο τροπο τον φιλο weirdo και θα πω παροτι η ομαδα ,πιστευω ,επαιξε ενα ασχημο παιχνιδι τον αγωνα μεχρι καποιο σημειο τον χτυπουσε. Δεν χρειαζονται ουτε τα δικαστηρια ουτε οι υστεριες. Καποια στιγμη ακουσα με την παρεα μου στο γηπεδο οτι χασαμε "χαλαρα" ohmy.gif απο την χειροτερη ομαδα του ομιλου blink.gif .....

Το συμπερασμα για εμενα ειναι οτι τελικως το βασικο προβλημα μας δεν ειναι ο Φλετσερ αλλα γενικως ο ασος.
Τελοςπαντων..παμε για νικη την Κυριακη και μετα να κυνηγησουμε οτι μας αναλογει την Τεταρτη.

Υ.Γ. Δεν ξερω γιατι αλλα πιστευω οτι εχθες ο Παντελιαδης θα μπορουσε να βοηθησει αμυντικα στο μαρκαρισμα τοσο του Ποποβιτς οσο και του πιτσιρικα.
thrylos7
QUOTE
Δεν ξερω γιατι αλλα πιστευω οτι εχθες ο Παντελιαδης θα μπορουσε να βοηθησει αμυντικα στο μαρκαρισμα τοσο του Ποποβιτς οσο και του πιτσιρικα.


Έτσι είναι. Να θυμίσω ότι ο Παντελιάδης ήταν ο βασικός λόγος που περιορίστηκε ο Ζήσης, στο ματς της πρώτης φάσης στο παλέ. Είναι λίγο σκληρός βέβαια, αλλά αποτελεσματικός.
Ειδικά στο χθεσινό αγώνα, θα αγωνιζόταν πολύ λίγο... 10 φάουλ κέρδισε ο Πόποβιτς!

Αυτός που έπαιξε καλή σε γενικές γραμμές άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο ήταν ο Καλαϊτζής.

Αν έπαιζε ο Ραούφ, το αποτέλεσμα θα ήταν διαφορετικό. Θα βοηθούσε πάρα πολύ επιθετικά.

Ξεχάσαμε ν' αναφερθούμε και στον πάρα πολύ καλό Τσαλδάρη χθες!
klearxos
QUOTE(thrylos7 @ Feb 16 2007, 11:30 PM) *
Ξεχάσαμε ν' αναφερθούμε και στον πάρα πολύ καλό Τσαλδάρη χθες!


Οντως!!!
Εχθες ο Τσαλδαρης ηταν παρα πολυ καλος!Απειδεξε-για ακομα μια φορα-οτι εχει οπωςδηποτε θεση στη φετινη ομαδα ενω θα παλεψει σκληρα και για την επομενη χρονια!
hagi
QUOTE(thrylos7 @ Feb 16 2007, 03:02 PM) *
Εγώ; Αφού ξέρεις ότι πάω συνέχεια.. tongue.gif

Η αλήθεια είναι ότι τελευταία στιγμή το αποφάσισα και ήμουν τυχερός που βρήκα εισιτήριο..

Πάω στοίχημα ότι καθόμασταν δίπλα δίπλα... biggrin.gif

Θα τα πούμε στο ματς της πρόκρισης, στον 6ο αγώνα εναντίον της Μάλαγα.. smile.gif

Περιμένουμε τις φώτο...


Ε που να ξέρω ότι θα πας σίγουρα.. tongue.gif Θα μου πεις απο τις φώτο που είσαι..

Λοιπόν το παιχνίδι το χάσαμε και τώρα πάμε παρακάτω..Δεν έχει νόημα να κάνουμε συνέχεια αναλύσεις..Εξάλλου όπως έχω ξαναπεί, δεν μου αρέσει να κάνω τον προπονητή..
Για τις βρισιές στον Φώτση θα συμφωνήσω και γω με εσάς ότι δεν είναι σωστό..Εντάξει επειδή διαμαρτυρήθηκε λίγο δεν πρέπει να του βρίζουν και τη μάνα..και μάλιστα ήταν και στο γήπεδο οι γόνεις του..
Τέλος πάντων τελείωσε το παιχνίδι ας πάμε παρακάτω..

Λοιπόν μερικές φώτο που έβγαλα..Δεν είναι και πολύ καλές..Άλλαξα και την ανάλυση λόγω μεγέθους..

Click to view attachment

Click to view attachment

Click to view attachment

Click to view attachment

Click to view attachment

Click to view attachment
dizzy_fingers
Μαγεία! ohmy.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.