Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Βοηθεια για εκδοση αθλητικου δελτιου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
Αντώνης
Καλησπέρα παίδες,

Πέρσι ήμουν παίκτης εφηβικού επαγγελματικής ομάδας αλλά φέτος λόγω
σπουδών άλλαξα πόλη και θα ήθελα να μάθω τι χρειάζεται για να μπορώ να συνεχίσω να παίζω.
Είχα ακούσει ότι επειδή ήμουν σε επαγγελματική ομάδα αλλά επειδή δεν είχα συμβόλαιο
μπορώ για αυτόν τον λόγο να φτιάξω νέο δελτίο το οποίο φτιάχνεται κατευθείαν.
Επίσης όταν είχα ρωτήσει την παλιά μου ομάδα μου έλεγαν ότι θα με έδιναν με υποσχετική
σε όποια ομάδα έβρισκα.Γνωρίζει κανείς αν έχω το δικαίωμα να φτιάξω νέο δελτίο
ή αν πρέπει να πάω με υποσχετική σε άλλη ομάδα και αν είναι απαραίτητο να πάω με υποσχετική,
αν χρειάζεται πολύ χρόνος για να μπορώ να αρχίσω να παίζω.

Σας ευχαριστώ πολύ και συγνώμη που έγινα κουραστικός αλλά θέλω πολύ να συνεχίσω να παίζω..

Υ.Γ. είμαι γεννηθέντας το 1994 αν χρειάζεται σε κάτι.
SteveNashidis
QUOTE(Αντώνης @ Jan 3 2013, 16:14 ) *
Καλησπέρα παίδες,

Πέρσι ήμουν παίκτης εφηβικού επαγγελματικής ομάδας αλλά φέτος λόγω
σπουδών άλλαξα πόλη και θα ήθελα να μάθω τι χρειάζεται για να μπορώ να συνεχίσω να παίζω.
Είχα ακούσει ότι επειδή ήμουν σε επαγγελματική ομάδα αλλά επειδή δεν είχα συμβόλαιο
μπορώ για αυτόν τον λόγο να φτιάξω νέο δελτίο το οποίο φτιάχνεται κατευθείαν.
Επίσης όταν είχα ρωτήσει την παλιά μου ομάδα μου έλεγαν ότι θα με έδιναν με υποσχετική
σε όποια ομάδα έβρισκα.Γνωρίζει κανείς αν έχω το δικαίωμα να φτιάξω νέο δελτίο
ή αν πρέπει να πάω με υποσχετική σε άλλη ομάδα και αν είναι απαραίτητο να πάω με υποσχετική,
αν χρειάζεται πολύ χρόνος για να μπορώ να αρχίσω να παίζω.

Σας ευχαριστώ πολύ και συγνώμη που έγινα κουραστικός αλλά θέλω πολύ να συνεχίσω να παίζω..

Υ.Γ. είμαι γεννηθέντας το 1994 αν χρειάζεται σε κάτι.


Tο σενάριο που παίζει από όσο ξέρω είναι το εξής : Αν η παλιά σου ομάδα έχει ενεργοποιήσει το δελτίο σου το περασμένο καλοκαίρι και σε έστειλε μαζί με τη λίστα των παικτών που θα χρησιμοποιήσει την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο δεν μπορείς να κάνεις δελτίο σε καινούργια ομάδα γιατί έχεις ήδη ένα . Γιαυτό και σε πρότειναν να σε στείλουν με υποσχετική ( κάτι σαν δανεικός δηλαδή για 1 έτος) . Οι υποσχετικές ενεργοποιούνται μέχρι το διάστημα 15 ιουνίου εκτός από τους παίκτες που είναι 1ο ετής φοιτητές που έχουν το δικαίωμα να ενεργοποιήσουν την υποσχετική και στα μέσα της τρέχουσας περιόδου ( δεν θυμάμαι ακριβές χρονοδιάγραμμα , νομίζω 2 μήνες μετά τη δημοσίευση των βάσεων) .Επίσης δεν πιστεύω να παίζει ρόλο το γεγονός ότι είσαι σε επαγγελματική ομάδα καθώς δεν έχεις συμβόλαιο που να το επικυρώνει .
Νέο δελτίο μπορείς να κάνεις μόνο αν δεν έχεις δηλωθεί από την προηγούμενη ομάδα σου ή αν σε διαγράψουν από τη λίστα αυτή τη στιγμή . Μόνο που στη δεύτερη περίπτωση η διαδικασία είναι πιο περίπλοκη καθώς απαιτούνται ιδιαίτερα δικαιολογητικά για αποστολή στην ΕΟΚ που δεν τα ξέρω .
Πάντως από προσωπικής εμπειρίας εμένα και τον φίλο μου δεν μας άφησαν να κάνουμε νέο δελτίο παρόλο που μας διέγραψαν στη μέση της χρονιάς από την προηγούμενη ομάδα καθώς η εοκ δεν δέχτηκε τα δικαιολογητικά και χάσαμε έναν ολόκληρο χρόνο από αγώνες . Στην τωρινή μου ομάδα ένα παιδί ταλαιπωρείτε καθώς προσπαθεί να επιτύχει την έκδοση νέου δελτίου αλλά η ΕΟΚ καθυστερεί προκλητικά ( έχουν περάσει χριστούγεννα και δεν έχει αποστείλει το δελτίο. )

Offtopic : Μάλιστα σε τηλεφωνική συνομιλία με τα γραφεία της ΕΟΚ ο τυπάς που μας μίλησε μας είπε ότι είναι μόνος του και δεν μπορεί να τα ολοκληρώσει όλα γρήγορα και μάλιστα με τις απεργίες που γίνονται δεν εγγυάται τίποτα :Ρ χαχαχα
giorgos14
QUOTE(Αντώνης @ Jan 3 2013, 15:14 ) *
Καλησπέρα παίδες,

Πέρσι ήμουν παίκτης εφηβικού επαγγελματικής ομάδας αλλά φέτος λόγω
σπουδών άλλαξα πόλη και θα ήθελα να μάθω τι χρειάζεται για να μπορώ να συνεχίσω να παίζω.
Είχα ακούσει ότι επειδή ήμουν σε επαγγελματική ομάδα αλλά επειδή δεν είχα συμβόλαιο
μπορώ για αυτόν τον λόγο να φτιάξω νέο δελτίο το οποίο φτιάχνεται κατευθείαν.
Επίσης όταν είχα ρωτήσει την παλιά μου ομάδα μου έλεγαν ότι θα με έδιναν με υποσχετική
σε όποια ομάδα έβρισκα.Γνωρίζει κανείς αν έχω το δικαίωμα να φτιάξω νέο δελτίο
ή αν πρέπει να πάω με υποσχετική σε άλλη ομάδα και αν είναι απαραίτητο να πάω με υποσχετική,
αν χρειάζεται πολύ χρόνος για να μπορώ να αρχίσω να παίζω.

Σας ευχαριστώ πολύ και συγνώμη που έγινα κουραστικός αλλά θέλω πολύ να συνεχίσω να παίζω..

Υ.Γ. είμαι γεννηθέντας το 1994 αν χρειάζεται σε κάτι.


Από τη στιγμή που ήσουν σε Κ.Α.Ε για να εξαρτάται από αυτή το τι θα κάνεις πρέπει να σου έχει κάνει συμβόλαιο.Δεν μπορεί επαγγελματική ομάδα να έχει στις τάξεις της,ενήλικα παίκτη χωρίς συμβόλαιο.
natouralistis
Αντωνη υπαρχει τοπικ που λεγεται "μετοικηση αθλητων",εκει θα βρεις αυτο που ψαχνεις.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.