Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ο διαμαντιδης καλυτερος αμυντικος για την EL...
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
greece4
ο δημητρης διαμαντιδης ανακηρυχθηκε καλυετρος αμυντικος παικτης της Euroleague για αυτη την αγωνιστικη περιοδο! ηταν μεταξυ αυτων που το αξιζαν νομιζω! συγχαριτηρια!!
IraTmac
είναι.

Τα σέβη μου στον Μητσάρα.
dizzy_fingers
41.gif

Και είμαι σίγουρος ότι ακολουθούν κι άλλα τέτοια στο μέλλον από αυτό το παιδί...
Μπράβο!

41.gif
Anxel
Άκομα μια διάκριση λοιπόν για παίκτη του Παναθηναικού...Πολλά συγχαρητήρια στον Μητσάρα... 41.gif 41.gif 41.gif

Ας μην ξεχνάμε οτι ο Διαμαντίδης έχει βελτιωθεί φέτος και στο περιφερειακό σούτ...Το έχει δουλέψει και πιστεύω να γίνει ακόμα καλύτερος...Είναι και μανούλα στο να βρίσκει διαδρόμους και να κάνει διεισδύσεις στην αντίπαλη ρακέτα...

Και όλα αυτά στην πρώτη του χρονιά στην Ευρωλίγκα...
emperor
Παίκτες με τα προσόντα του Διαμαντίδη δεν υπάρχουν πολλοί στην Ευρώπη.Μπράβο στο παλικάρι
harris
μπραβο ρε μητσαρα .κατι ηξερε ο Ιωαννιδης πριν 5-6 χρονια.......εις ανωτερα 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
miltos
Νομίζω πως το παλικάρι αυτό θα εξελιχθεί ακόμα περισσότερο. Αν και απ' ότι μαθαίνω σκέφτεται σοβαρά την άλλη πλευρά του Ατλαντικού.
greece4
nomizw pws to paratravate...
harris
δεν εχει επιθετικο ταλεντο .παντως απο καποιυς Ουντριχ ειναι κλασεις ανωτερος.....
dizzy_fingers
Προοπτικές για ΝΒΑ ασφαλώς και έχει...όπως είχε και ο Τσακαλίδης...όπως είχαν και πολλοί άλλοι παίχτες προηγουμένως.

Στο χέρι του είναι όμως το αν θα εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που του δίνονται.

Και επειδή είναι σοβαρό άτομο και δουλευταράς - τουλάχιστον αυτό έχω καταλάβει από όσο τον γνωρίζω από τα ΜΜΕ - έχω ένα καλό προαίσθημα για αυτόν... wink.gif
IraTmac
QUOTE (greece4 @ Apr 26 2005, 09:38 PM)
nomizw pws to paratravate...

(Κλασικά tongue.gif ) διαφωνώ.

Τα αθλητικά προσόντα του Μητσάρα τα βρίσκεις σε μόλις 5-6 πόιντ γκαρντ του ΝΒΑ. Με βελτίωση του σουτ του, θα είναι απόλυτα έτοιμος για το μεγάλο βήμα.

Να θέσω το εξής ερώτημα. Ο Μάρκο Γιάριτς παίζει βασικός σε ομάδα που ήταν υποψήφια για πλέι οφ στα 3/4 της περιόδου (άσχετα αν έπαιξε λιγότερο από πέρσι λόγω τραυματισμών). Ο Ραούλ Λόπεθ παίζει βασικός στη Γιούτα.

Είναι κατώτερος από αυτούς ο Διαμαντίδης?
Anxel
Ο Διαμαντίδης συνολικά και στα 23 ματς μέχρι τώρα για την Ευρωλίγκα έχει 7.9 πόντους μέσο όρο,41/69 δίποντα(59.4%),17/37 τρίποντα(45.9%),49/69 βολές(71%),80 ριμπάουντ(3.4 ανά αγώνα) εκ των οποίων τα 23 επιθετικά(1 ανά αγώνα) και τα 57 αμυντικά(2.4 ανά αγώνα).Είχε επίσης 69 ασίστ(3 ανά αγώνα),44 κλεψίματα(1.9 ανά αγώνα),51 λάθη(2.2 ανά αγώνα) και 13 τάπες(0.5 ανά αγώνα).

Την σελίδα με τα στατιστικά του Δημητράκη σε Regular Season,TOP-16 καθώς και Playoff μπορείτε να την δείτε εδώ:

http://www.euroleague.net/plantillas/jugador.jsp?id=JKO

41.gif Συγχαρητήρια Μητσάρα...Συμφωνώ με IraTmac οτι σίγουρα ο Διαμαντίδης θα μπορούσε να κάνει καριέρα στο ΝΒΑ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.