Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παπαλουκας-Διαμαντίδης
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
greece4
Breakdown of Votes for the FIBA Europe 2005 Player of the Year:

1 Dirk Nowitzki GER 378
2 Sarunas Jasikevicius LTU 176
3 Tony Parker FRA 91
4 Theodoros Papaloukas GRE 77
5 Dimitrios Diamantidis GRE 58
6 Pau Gasol ESP 54
7 Nikola Vujcic CRO 46
8 Andrei Kirilenko RUS 39
9 Boris Diaw FRA 38
10 Juan Carlos Navarro ESP 38


41.gif 41.gif 41.gif 41.gif

και κατι σχετικο: http://www.sportime.gr/xst/arthrografia_in...?article_id=437
thrylos7
Φαίνεται ξεκάθαρα ότι το Eurobasket έπαιξε μεγάλο ρόλο. Εξαιρέσεις ο Jasikevius, o Gasol και μάλλον και o Vujcic. Άλλη μία! Ο Parker! Από που και ως που Νο 3; Για τις εξαιρετικές του εμφανίσεις στο Eurobasket; 'Η ήταν ο μόνος ευρωπαίος που έκανε καλή χρονιά στο ΝΒΑ;
Συγχαρητήρια σε Παπαλουκά, Διαμαντίδη!
Το Νο 1 χωρίς αμφισβήτηση!
dizzy_fingers
QUOTE
Ο Parker! Από που και ως που Νο 3; Για τις εξαιρετικές του εμφανίσεις στο Eurobasket; 'Η ήταν ο μόνος ευρωπαίος που έκανε καλή χρονιά στο ΝΒΑ;


Ήταν ο μόνος Ευρωπαίος που βοήθησε τα μέγιστα να σηκώσει την κούπα η πρωταθλήτρια του ΝΒΑ.
thrylos7
Δηλαδή αν δεν ήταν ο Πάρκερ οι Σπερς δε θα το παίρνανε; Αφού "έτσι έπρεπε!". Και φέτος θα τους χαντακώσουν μάλλον τους Πίστονς...
dizzy_fingers
Μπορεί να το έπαιρναν, μπορεί όχι. Αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν ήταν από τους καλύτερους της ομάδας. Φέτος μάλιστα, στην αρχή της σεζόν ήταν σούπερ.
morfi
Εγω που ειμαι? blech.gif banana.gif 24.gif

Εκτος απο τον νοβιτζκι ολοι οι αλλοι ειναι παρε τον εναν και βαρα τον αλλον... shot.gif
kop-13
Κάτι καλύτερο αξίζει στον Gasol...
Μπράβο πάντος στα παιδιά τα δικά μας!
Alexmei
σιγά που δεν θα έβγαζαν τον Νοβιτσκι πρώτο.......
morfi
QUOTE(Alexmei @ May 6 2006, 08:45 PM)
σιγά που δεν θα έβγαζαν τον Νοβιτσκι πρώτο.......
*

Ξερεις κανεναν ευρωπαιο καλυτερο?
Dromeas7
Όπα τι έχουμε εδώ???

Μορφή βλέπω η πλύση εγκεφάλου καλά παέι και από ότι βλέπω σιγά σιγά αρχίζεις να γουστάρεις και ευρωπαίους...

Μήπως έχεις τίποτα κενά μνήμης??
Θυμάσαι τι έκανες χθες βράδυ?

Αν όχι τότε σημαίνει ότι σε απήγαγε η Interpoll σε συνεργασία με την Scotland Yard και σε υποβάλλανε σε πλύση εγκεφάλου ετσι ώστε να σου δημιουργήσουν λανθασμένη εντίπωση ότι ο Ντίρκ είναι καλύτερος από τον Rasheed Wallace ή ακόμα και τον τεράστιο Donyell Marshall!! blink.gif
morfi
QUOTE(Dromeas7 @ May 7 2006, 11:40 PM)
Όπα τι έχουμε εδώ???

Μορφή βλέπω η πλύση εγκεφάλου καλά παέι και από ότι βλέπω σιγά σιγά αρχίζεις να γουστάρεις και ευρωπαίους...

Μήπως έχεις τίποτα κενά μνήμης??
Θυμάσαι τι έκανες χθες βράδυ?
*

Δεν θες να μαθεις τι εκανα εχθες το βραδυ...


QUOTE(Dromeas7 @ May 7 2006, 11:40 PM)
Αν όχι τότε σημαίνει ότι σε απήγαγε η Interpoll σε συνεργασία με την Scotland Yard και σε υποβάλλανε σε πλύση εγκεφάλου ετσι ώστε να σου δημιουργήσουν λανθασμένη εντίπωση ότι ο Ντίρκ είναι καλύτερος από τον Rasheed Wallace ή ακόμα και τον τεράστιο Donyell Marshall!! blink.gif
*

Tι?Εγω δεν τα ειπα ποτε αυτα!Εγω μιλουσα για ευρωπαιους και μονο.Και ο νοβιτζκι ειναι ο καλυτερος ευρωπαιος.
Και τον βαζω πολυ μετα τον ρασιντ γουαλας και τον ξαδελφο μου... blech.gif banana.gif 24.gif
_pro_ball_player_18
O morfi exei dikio. O Nowitzki einai enas apo tous kallyterous paiktes tou NBA. To palikari einai 2.13 paizei 4ri kai mporei kai an einai anagki na paiksei 3ri. Einai o kalyteros 7footer pou perase pote apo to NBA kai ton kosmo. Auto eixa mono na po. Ta statistiktou Dirk milane mona tous. bball.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.