Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ-Μεταγραφές volume 2
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
Manolis2510
Εμενα αυτο που με ανησυχει ειναι οτι δινουμε τα ιδια λεφτα η και λιγοτερα για 1ο σεντερ απ' οσα δινει ο Ολυμπιακος για 2ο..
mas psekazoun
Χαντερ στον οσφπ. Η μας τρολλάρει ο γιαννακόπουλος ή πραγματικά δεν υπάρχει πλέον καθαρό πλάνο για τις αλλαγές στο ροστερ. Ακόμα είναι πολύ νωρις βέβαια αλλά ετσι όπως παν τα πράματα και με τις επικοινωνιακές ήττες που δεχεται ο προεδρας σχεδόν καθημερινά χάνει την υπομονή του ο κόσμος. Και πρέπει να σταματήσει αυτό με τα non paper που δίνεται στους δημοσιογράφους γιατί και αυτοί γίνονται ρεζίλι(περίπτωση σλοτερ κοντού-ψηλού) και κοροιδευουν τον απλό φίλαθλο.(Να δείτε που θα ναυαγήσει και του σλοτερ και θα γελάμε όλοι μαζί)
more stars
Είναι γάτα ο Ραζνάτοβιτς, ότι μπορέσει θα το πάρει.

Οπότε με τα νέα δεδομένα τρία είναι τα τεινά.
- όλες οι υποθέσεις για το ρόστερ/μπάντζετt πάνε για βρούβες, ή
- οι μανατζαρέοι μοιρίστικαν αναγκη και 5 ανοιχτές θέσεις ξένων, ή
- ο τράκης διαρρέει τη λίστα του Λοχία, έναν την ημέρα, για να έχουμε να ασχοληθούμε με κάτι...

ή συνδιασμός των παραπάνω.

Καλή φάση, θα έχουμε να ασχολούμαστε κανα μήνα και βάλε με όλα αυτά.
Las Plagas
απο σημερα καλαθης τελος?
mas psekazoun
Επίσης αυτό που λένε ότι είναι άσσος στα επικοινωνιακά τρικ ο γιαννακόπουλος πραγματικά με ξεπερνά. Εγώ απορώ πως και δεν του έχει τραβήξει λίγο το αυτάκι ο θείος. Εκτός αν έχει αποσυρθεί εντελώς από τα δρώμενα πράγμα δύσκολο.
EXASFAIROS
Εξιλεωση με Trevor Mbakwe την παιχτουρα ,τωρα!!!!!!Μεταξυ μας πολλα καλα ο Χαντερ αλλα αν βρεις κατι καλυτερο δεν σε χαλαει.Βλεπω τωρα τα παιχνιδια της τριπλετας Αρμανι-Ρομα-Σιενα και τους εχει ο "απειρος" Mbakwe.Εδω αξιζει να πληρωσεις κατι παραπανω.Τα πατηματα παντως του Στεφαν δεν τα εχει ο Οθελλος.
louie
QUOTE (more stars @ Jun 27 2014, 16:38 ) *
Είναι γάτα ο Ραζνάτοβιτς, ότι μπορέσει θα το πάρει.

Οπότε με τα νέα δεδομένα τρία είναι τα τεινά.
- όλες οι υποθέσεις για το ρόστερ/μπάντζετt πάνε για βρούβες, ή
- οι μανατζαρέοι μοιρίστικαν αναγκη και 5 ανοιχτές θέσεις ξένων, ή
- ο τράκης διαρρέει τη λίστα του Λοχία, έναν την ημέρα, για να έχουμε να ασχοληθούμε με κάτι...

ή συνδιασμός των παραπάνω.

Καλή φάση, θα έχουμε να ασχολούμαστε κανα μήνα και βάλε με όλα αυτά.


δεν ειναι απλα γατα. δεν ειναι απλα ενας μανατζερ. ελεγχει τους μισους παιχτες στην ευρωπη και φτιαχνει ομαδες και καριερες οπως και παιζει με ομαδες. χτες ειχε 4 παιχτες στο ντραφτ, οι 3 απο την ομαδα που του ανηκει την μεγκα βιζουρα!!!

http://www.sport24.gr/Basket/EuropeBasket/...at.2869079.html

επρεπε να τα εχουμε καλα με μισκο και λωτσο και λοιπη μανατζερικη μαφια αλλα εμεις δεν...
more stars
Έτσι είναι δυστυχώς. Έχω ενημέρωση και για την Mega.

Λεω "δυστυχώς", γιατί όπως πάει, οι μανατζαρέοι θα κάνουν και τη στέψη...

Λίγοι προπονητές και πρόεδροι μπορούν να τους κοντράρουν. Τον Λώτσο ο δικός μας τον παλεύει, να δούμε.
EXASFAIROS
Δυστηχως μεγαλος πολεμος απο ολους τους "επιστημονες" να βαλουν κατα του ΔΓ....ευτυχως που υπαρχουμε και μερικοι Γιαννακοπουλεικοι....και ο Slaughter με αντζεντη Beo Basket αλλα το κραξιμο ,κραξιμο....
louie
QUOTE (more stars @ Jun 27 2014, 17:06 ) *
Έτσι είναι δυστυχώς. Έχω ενημέρωση και για την Mega.

Λεω "δυστυχώς", γιατί όπως πάει, οι μανατζαρέοι θα κάνουν και τη στέψη...

Λίγοι προπονητές και πρόεδροι μπορούν να τους κοντράρουν. Τον Λώτσο ο δικός μας τον παλεύει, να δούμε.


μα δεν γινεται να τους παλεψεις, οκ εκανες 2 παιχτες που ηθελαν να ερθουν στον παο και ο λωτσος τους εμποδιζε να αλλαξουν μανατζερ. και; υπαρχουν αλλοι ποσοι παιχτες που ειναι σε καποιου ειδους αβατο για τον παναθηναικο επειδη δεν τα εχουμε καλα με τους μανατζερ τους. με τον ραζνατοβιτς πηγε να αλλαξει το κλιμα μεσα στην χρονια οταν τον καλεσε σε εναν αγωνα μας. και παλι δεν βλεπω να μας φερνει καναν παιχτη. ισα ισα μας κανει παιχνιδια τωρα με τον σλοτερ. το μπασκετ ειναι κι αυτο σε μεγαλο βαθμο θεμα δημοσιων σχεσεων. ποτε δεν σου βγαινουν σε καλο τσακωμοι. ο δγ εχει τσακωθει με μανατζερ που μπορουσαν να μας φερνουν παιχτες, με τον ιτουδη που μπορουσε να ειναι μια πολυ καλη λυση για προπονητης μας, με την τσσκα και την μπαρτσελονα. για να μην αναφερω καν τον μπερτομεου και οσα εχουν γινει με αυτον.


QUOTE (EXASFAIROS @ Jun 27 2014, 17:07 ) *
Δυστηχως μεγαλος πολεμος απο ολους τους "επιστημονες" να βαλουν κατα του ΔΓ....ευτυχως που υπαρχουμε και μερικοι Γιαννακοπουλεικοι....και ο Slaughter με αντζεντη Beo Basket αλλα το κραξιμο ,κραξιμο....



γιαννακοπουλεικοι; μπα εγω ειμαι παναθηναικος, δεν ειμαι οπαδος καποιου επιχειρηματια. αν μιλαμε για τον παυλο και τον θαναση γιαννακοπουλο τους εχω σε εκτιμηση για οσα εχουν προσφερει στον παναθηναικο. αν μιλαμε για τον δγ που ειναι εντελως διαφορετικη περιπτωση πρεπει να αλλαξει πολλα για να διοικει σωστα μια ομαδα σαν τον παναθηναικο.
silversurfer
πάντως το contra δίνει τον Οθέλλο κλεισμένο στον Ολυμπιακό τώρα..
Ούτε για τον Ντάνκαν τέτοια σφαγή!!!

λινκ Οθέλλος

Las Plagas
QUOTE (silversurfer @ Jun 27 2014, 17:24 ) *
πάντως το contra δίνει τον Οθέλλο κλεισμένο στον Ολυμπιακό τώρα..
Ούτε για τον Ντάνκαν τέτοια σφαγή!!!

λινκ Οθέλλος

τι σφαγη ρε φιλε
αφου ο παο δε ενδιαφερεται
silversurfer
1ον το λέω ειρωνικά.
2ον έστω κ λίγο αφου έβγαλε η Πρασινη εξώφυλλο μαζί του ενδιαφερθήκαμε
3ον δεν είναι τυχαίο πως βγήκαμε αμέσως να ξε ενδιαφερθούμε και καπάκι κλείνει αλλου
4ον συνεχίζουν να μας πετάνε ότι νάναι και εμείς να τσιμπαμε. δεν έχω ξαναδει χειρότερη πληροφόρηση..
Las Plagas
QUOTE (silversurfer @ Jun 27 2014, 17:29 ) *
1ον το λέω ειρωνικά.
2ον έστω κ λίγο αφου έβγαλε η Πρασινη εξώφυλλο μαζί του ενδιαφερθήκαμε
3ον δεν είναι τυχαίο πως βγήκαμε αμέσως να ξε ενδιαφερθούμε και καπάκι κλείνει αλλου
4ον συνεχίζουν να μας πετάνε ότι νάναι και εμείς να τσιμπαμε. δεν έχω ξαναδει χειρότερη πληροφόρηση..

καλα η πρασινη εχει βγαλει για πολλους εξωφυλλα
σε καποια φαση ειχε κα τον πετροβιτς
και ειπα λες να τον ζωντανεψουν και να τον υπογραψουν

smiley.gif
EXASFAIROS
εγω ειμαι Παναθηναικος & Γιαννακοπουλεος και οταν γινεται μ@λ@κια την κριτικαρω.Απλα πιστευω οτι η αχαριστια και η απαξιωση παει συννεφο....πολυ κραξιμο που μπηκε πρωτοσελιδο ο Χαντερ ,πολυ κραξιμο που θα παει σαμερ καμπ ο Σλοτερ,πολυ κραξιμο για την ημερομηνια απαντησης του Καλαθη,κοροιδια για την προσπαθεια ελληνοποιησης...πω πω ρε παιδι μου εχουμε τον μοναδικο προεδρο που πεφτει σε τεραστια ατοπηματα!!!!....πολυ γκοουσιπ και κατινιασμα ρε παιδι μου.Που να ξεκινησει η σεζον..... οι απεναντι δηλαδη τι επρεπε να κανουν με τον Μενσα που τους βγηκε φολα...ρε παιδια δεν αγοραζετε την Καε να δουμε ασπρη μερα????.
ThreeDi
QUOTE (EXASFAIROS @ Jun 27 2014, 17:35 ) *
εγω ειμαι Παναθηναικος & Γιαννακοπουλεος και οταν γινεται μ@λ@κια την κριτικαρω.Απλα πιστευω οτι η αχαριστια και η απαξιωση παει συννεφο....πολυ κραξιμο που μπηκε πρωτοσελιδο ο Χαντερ ,πολυ κραξιμο που θα παει σαμερ καμπ ο Σλοτερ,πολυ κραξιμο για την ημερομηνια απαντησης του Καλαθη,κοροιδια για την προσπαθεια ελληνοποιησης...πω πω ρε παιδι μου εχουμε τον μοναδικο προεδρο που πεφτει σε τεραστια ατοπηματα!!!!....πολυ γκοουσιπ και κατινιασμα ρε παιδι μου.Που να ξεκινησει η σεζον..... οι απεναντι δηλαδη τι επρεπε να κανουν με τον Μενσα που τους βγηκε φολα...ρε παιδια δεν αγοραζετε την Καε να δουμε ασπρη μερα????.


Ήταν, είναι και θα... παραμείνει εξάστερος.
pan24
QUOTE (Las Plagas @ Jun 27 2014, 17:33 ) *
καλα η πρασινη εχει βγαλει για πολλους εξωφυλλα
σε καποια φαση ειχε κα τον πετροβιτς
και ειπα λες να τον ζωντανεψουν και να τον υπογραψουν

smiley.gif

Θα εννοουσε τον Βλαντο Πετροβιτς του Απολλωνα icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Dred11
QUOTE (ThreeDi @ Jun 27 2014, 17:37 ) *
Ήταν, είναι και θα... παραμείνει εξάστερος.

Τέτοια απαισιοδοξία ούτε οι Ολυμπιακοί πριν τους τελικούς δεν είχαν. smiley.gif Και να σκεφτείς έχουμε μια αιωνιότητα μπροστά μας να πάρουμε το έβδομο!
louie
QUOTE (EXASFAIROS @ Jun 27 2014, 17:35 ) *
εγω ειμαι Παναθηναικος & Γιαννακοπουλεος και οταν γινεται μ@λ@κια την κριτικαρω.Απλα πιστευω οτι η αχαριστια και η απαξιωση παει συννεφο....πολυ κραξιμο που μπηκε πρωτοσελιδο ο Χαντερ ,πολυ κραξιμο που θα παει σαμερ καμπ ο Σλοτερ,πολυ κραξιμο για την ημερομηνια απαντησης του Καλαθη,κοροιδια για την προσπαθεια ελληνοποιησης...πω πω ρε παιδι μου εχουμε τον μοναδικο προεδρο που πεφτει σε τεραστια ατοπηματα!!!!....πολυ γκοουσιπ και κατινιασμα ρε παιδι μου.Που να ξεκινησει η σεζον..... οι απεναντι δηλαδη τι επρεπε να κανουν με τον Μενσα που τους βγηκε φολα...ρε παιδια δεν αγοραζετε την Καε να δουμε ασπρη μερα????.


το "αγοραστε την καε για να δουμε ασπρη μερα αφου κριτικαρετε τον δγ" ειναι κατι σαν να λεμε "αμα δεν εχεις λυση για την οικονομικη κριση μην κριτικαρεις τους πολιτικους".

επισης δεν εχουμε τον μοναδικο προεδρο που πεφτει σε ατοπηματα, εχουμε αυτον που πεφτει πιο συχνα. και το πιο συχνο του ατοπημα ειναι η κοροιδια απεναντι στον κοσμο λες και ειμαστε προβατα. ολος ο σχεδιασμος της νεας χρονιας ειναι μια κοροιδια. απο την υποθεση μαντζαρη, τα κατευθυνομενα αρθρα απο τα παπαγαλακια, τα πρωτοσελιδα για τον κλεισμενο καλαθη.

συγκρινεις το θεμα με τον μενσα; αυτοι ειχαν κλεισει τον παιχτη στα σοβαρα και στις ιατρικες εξετασεις εμφανιστηκε προβλημα, δεν κοροιδευαν κανεναν.

επισης ξαναλεω εγω ειμαι παναθηναικος, δεν ειμαι οπαδος κανενος επιχειρηματια. εσενα μπορει να σου φαινεται ωραιο και το οτι βγαλαν δημαρχο στον πειραια τον μαρινακη...
mas psekazoun
Το μόνο κοινό που έχουν ο δημήτρης με παύλο και θανάση είναι το όνομα και η αγάπη-τρέλα για τον παναθηναικό. Το θέμα για εμένα είναι πως μεταφράζεται αυτή η τρέλα σε πράξεις. Όσα έχει πει μέχρι τώρα ο δημήτρης κατά 80% με βρίσκουν αντίθετο γιατί πιστεύω πως απευθύνεται σε οπαδούς και όχι φιλάθλους. Οι αφοί νοιάζονταν μόνο για το καλό της ομάδας(χωρις να λέω οτι ο δημήτρης δεν ενδιαφέρεται)και δεν τους ένοιαζε να προβληθούν μέσα απο τις επιτυχίες της. Επίσης ακόμα δεν μπορούμε να μιλήσουμε για αχαριστία οσον αφορά τον δημήτρη γιατί είναι μόλις 2 χρόνια στο τιμόνι και θέλει πολλά ψωμιά ακόμα για να φθάσει τους αφους. Και επειδή βγαίνω πολύ off-topic, οσον αφορά τισ μεταγραφές δεν έχει καμία σχέση η πολιτική που εφαρμόζεται. Αυτό που κράζουμε κάθε καλοκαίρι για την μπάλα για τα δεκάδες ονόματα που ακούγονται ως κλεισμένοι δεν θέλω να το βλέπω στο μπάσκετ πολύ απλά γιατί έχουμε μάθει αλλιώς τόσα χρόνια.
EXASFAIROS
φιλε με ολο τον σεβασμο ,μαλλον δεν καταλαβαινομαστε....απλα βλεπω μια αρνητικη κριτικη σε Ο,ΤΙ λεει,κανει,προσπαθει να κανει ο ΔΓ εστω και με ακομψο,αυθορμητο τροπο,.Ελπιζω στο τελος της χρονιας να εχετε να πειτε ενα καλο λογο για την ολη προσπαθεια.οτι και να λεμε δεν βγαινει ακρη.Ευτυχως που οι Παναθηναικαρες πηγανε στον 5ο τελικο και γεμισε το ΟΑΚΑ....
Dred11
QUOTE (louie @ Jun 27 2014, 17:49 ) *
το "αγοραστε την καε για να δουμε ασπρη μερα αφου κριτικαρετε τον δγ" ειναι κατι σαν να λεμε "αμα δεν εχεις λυση για την οικονομικη κριση μην κριτικαρεις τους πολιτικους".

επισης δεν εχουμε τον μοναδικο προεδρο που πεφτει σε ατοπηματα, εχουμε αυτον που πεφτει πιο συχνα. και το πιο συχνο του ατοπημα ειναι η κοροιδια απεναντι στον κοσμο λες και ειμαστε προβατα. ολος ο σχεδιασμος της νεας χρονιας ειναι μια κοροιδια. απο την υποθεση μαντζαρη, τα κατευθυνομενα αρθρα απο τα παπαγαλακια, τα πρωτοσελιδα για τον κλεισμενο καλαθη.

συγκρινεις το θεμα με τον μενσα; αυτοι ειχαν κλεισει τον παιχτη στα σοβαρα και στις ιατρικες εξετασεις εμφανιστηκε προβλημα, δεν κοροιδευαν κανεναν.

επισης ξαναλεω εγω ειμαι παναθηναικος, δεν ειμαι οπαδος κανενος επιχειρηματια. εσενα μπορει να σου φαινεται ωραιο και το οτι βγαλαν δημαρχο στον πειραια τον μαρινακη...

Φίλε σωστά αυτά που λες, αλλά μην τρελαίνεσαι κιόλας με αυτά που γράφονται από "δημοσιογράφους". Ανέκαθεν τα καλοκαίρια οι εφημερίδες και τα sites γράφουν για δράκους και φίδια. Μέσα σε 3 μέρες ξεχάσαμε τον Fredette. Θα ακολουθήσουν πολλοί ακόμα.
ThreeDi
QUOTE (Dred11 @ Jun 27 2014, 17:48 ) *
Τέτοια απαισιοδοξία ούτε οι Ολυμπιακοί πριν τους τελικούς δεν είχαν. smiley.gif Και να σκεφτείς έχουμε μια αιωνιότητα μπροστά μας να πάρουμε το έβδομο!


Εγώ έγραψα μόνο αυτό που έγραψε η Πράσινη. Δεν είναι δικό μου.
louie
QUOTE (Dred11 @ Jun 27 2014, 18:10 ) *
Φίλε σωστά αυτά που λες, αλλά μην τρελαίνεσαι κιόλας με αυτά που γράφονται από "δημοσιογράφους". Ανέκαθεν τα καλοκαίρια οι εφημερίδες και τα sites γράφουν για δράκους και φίδια. Μέσα σε 3 μέρες ξεχάσαμε τον Fredette. Θα ακολουθήσουν πολλοί ακόμα.


ειναι λογικο οι δημοσιογραφοι να γραφουν οτι φημες θελουν. οταν ομως το κανουν τα μεσα που ανοικουν στον προεδρο της ομαδας ειναι το θεμα.

QUOTE (EXASFAIROS @ Jun 27 2014, 18:01 ) *
φιλε με ολο τον σεβασμο ,μαλλον δεν καταλαβαινομαστε....απλα βλεπω μια αρνητικη κριτικη σε Ο,ΤΙ λεει,κανει,προσπαθει να κανει ο ΔΓ εστω και με ακομψο,αυθορμητο τροπο,.Ελπιζω στο τελος της χρονιας να εχετε να πειτε ενα καλο λογο για την ολη προσπαθεια.οτι και να λεμε δεν βγαινει ακρη.Ευτυχως που οι Παναθηναικαρες πηγανε στον 5ο τελικο και γεμισε το ΟΑΚΑ....


αυτο με τους παναθηναικαρες δεν ισχυει για μενα οποτε δεν καταλαβαινω που κολλαει σαν απαντηση. εγω ειμαι το αντιθετο. παω σε αγωνες που οι περισσοτεροι απο αυτους δεν πατανε και δεν πηγαινω στα ντερμπι. απο εκει και περα δεν υπαρχει αρνητικη κριτικη σε οτι κανει. απλα οσα εχει κανει αυτη την περιοδο ειναι τα περισσοτερα αρνητικα. καλο λογο του λεω οποτε τον βλεπω να κανει την δουλεια του σωστα. αυτο δεν καταλαβαινεις κατα την αποψη μου. υπαρχει κι αλλος τροπος να ειναι κανεις προεδρος απο τον τροπο που εφαρμοζει ως τωρα.
Dred11
QUOTE (ThreeDi @ Jun 27 2014, 18:14 ) *
Εγώ έγραψα μόνο αυτό που έγραψε η Πράσινη. Δεν είναι δικό μου.

Δεν το είχα υπόψη μου. Θεότης ο συντάκτης!
shtarkws
QUOTE(EXASFAIROS @ Jun 27 2014, 17:35 ) *
εγω ειμαι Παναθηναικος & Γιαννακοπουλεος και οταν γινεται μ@λ@κια την κριτικαρω.Απλα πιστευω οτι η αχαριστια και η απαξιωση παει συννεφο....πολυ κραξιμο που μπηκε πρωτοσελιδο ο Χαντερ ,πολυ κραξιμο που θα παει σαμερ καμπ ο Σλοτερ,πολυ κραξιμο για την ημερομηνια απαντησης του Καλαθη,κοροιδια για την προσπαθεια ελληνοποιησης...πω πω ρε παιδι μου εχουμε τον μοναδικο προεδρο που πεφτει σε τεραστια ατοπηματα!!!!....πολυ γκοουσιπ και κατινιασμα ρε παιδι μου.Που να ξεκινησει η σεζον..... οι απεναντι δηλαδη τι επρεπε να κανουν με τον Μενσα που τους βγηκε φολα...ρε παιδια δεν αγοραζετε την Καε να δουμε ασπρη μερα????.


Πρωτη φορα που συμφωνω με τον εξασφαιρο smile.gif
EXASFAIROS

shtarkws ετσι ειμαστε ως λαος.Θελουμε παιχταραδες η μαλλον συνηθισαμε σε παιχταραδες και βρισκουμε σαν αφορμη κατι σκηνικα με Καλαθη,Μαντζαρη,ΜιλφΧαντερ,Μποχωριδη,Βεζεν
κοφ,Λανγκφορντ,Τζημερο...και ολες τις υποθεσεις τις διαχειριζεται λαθος ο ΔΓ.Λες και ολοι θα ερχοντουσαν.Προς το παρον δεν εχω ακουσει κατι θετικο απο πολλους για κανενα απο τα παραπανω ονοματα...αλλος ακριβος,αλλος επικοινωνιακος,αλλος μουφα ...Γενικα φταιει ο ΔΓ. και δεν επρεπε να παρουμε Λουτζη και Παπαγιαννη και το μακρυ και το κοντο του.Ομαδες στην Ευρωπη που επενδυουνε τρελα χρηματα και δεν κανουν τιποτα επρεπε να εχουν εντελως αδειο γηπεδο.Μια, μια να τις παρεις εχει της αμαρτιες της.Εδω στην Ελλαδα φταει μονο ο ΔΓ αλλα δεν φταιει καθολου ο φιλαθλος που δεν στηριζει οικονομικα την ΚΑΕ.Ετσι ειναι ο χαρακτηρας μας .Αλανθαστοι .Πρεπει να μην ξαναβγαλει εξωφυλλο ο ΔΓ και γενικα φταιει για ολα....α και κατι ακομα .Αν οι Γιαννακοπουλοι δεν ηταν οπαδοι του Εξαστερου θα ειμασταν Αστεροι....


Θελω αυριο εξωφυλλο Mbakwe για να συνεχισει η γκρινια....
Dred11
Μην το πας μακριά. Απόψε προβλέπω άλλα δράματα.
Nik Tepits
Εξαστεροι ειμαστε σιγουρα, οχι λογω ΔΓ ομως. Με Παυλο, Θαναση πρωταρχικα που ξοδεψαν τα κερατα τους, και μετα με επιτυχημενους προπονητες που τους αφησαν να δουλεψουν ελευθερους.

Ο τωρινος προεδρος του Παναθηναικου, δεν εχει καμμια σχεση με τους προηγουμενους! Καμμια λεμε! Οι επικοινωνιακες ηττες που εχει φαει φετος το καλοκαιρι ειναι απιστευτες! Μιλαω για τον Καλαθη, που καθε μερα μας τον παρουσιαζε ολο και πιο κλεισμενο μεχρι τη χθεσινη αηιδιαστικη ανακοινωση. Εαν θες να κλεισεις παιχτη, ουτε το διατυμπανιζεις, απλα το ανακοινωνεις. Μετα την υπογραφη αρχιζεις τα πανυγηρια, οχι ετσι με αποτελεσμα να ξεφτιλιστεις. Σημερα, αλλο παλι και τουτο...Βασικη επιλογη του Ιβανοβιτς το πρωι, απποριφθηκε το απογευμα! Ειναι σοβαρα παραγματα αυτα?
piratiko
Ακομα νομιζετε οτι εχουμε κανει προταση στον Καλαθη? biggrin.gif

Παιδες ας περιμενουμε, θα δειξουν που μπορουμε να φταουμε οι μεταγραφες ξενων στο 1 και 5. Οι αναπληρωματικοι τυπου Σλοτερ, δεν κρινουν τα ματς.

Dred11
Κι ενώ στο panathinaikos24.gr πιστεύουν ότι ο Καλάθης πρασινίζει, στην Τουρκία είναι σίγουροι ότι έκλεισε στη Φενέρ. Για να δούμε ποιοί έχουν τους καλύτερους αρδ.
shtarkws
QUOTE(Nik Tepits @ Jun 27 2014, 19:56 ) *
Εξαστεροι ειμαστε σιγουρα, οχι λογω ΔΓ ομως. Με Παυλο, Θαναση πρωταρχικα που ξοδεψαν τα κερατα τους, και μετα με επιτυχημενους προπονητες που τους αφησαν να δουλεψουν ελευθερους.

Ο τωρινος προεδρος του Παναθηναικου, δεν εχει καμμια σχεση με τους προηγουμενους! Καμμια λεμε! Οι επικοινωνιακες ηττες που εχει φαει φετος το καλοκαιρι ειναι απιστευτες! Μιλαω για τον Καλαθη, που καθε μερα μας τον παρουσιαζε ολο και πιο κλεισμενο μεχρι τη χθεσινη αηιδιαστικη ανακοινωση. Εαν θες να κλεισεις παιχτη, ουτε το διατυμπανιζεις, απλα το ανακοινωνεις. Μετα την υπογραφη αρχιζεις τα πανυγηρια, οχι ετσι με αποτελεσμα να ξεφτιλιστεις. Σημερα, αλλο παλι και τουτο...Βασικη επιλογη του Ιβανοβιτς το πρωι, απποριφθηκε το απογευμα! Ειναι σοβαρα παραγματα αυτα?


Δηλαδη οταν διοικουσε ο Παυλος με τον Θαναση ο ΔΓ που ηταν?Στο εξωτερικο και σπουδαζε? Αν θυμαστε αυτος ηταν που επεμενε και εφεραν τον Ντομινικ οπως αυτος ηταν που εφαγε τις φαπες του απο τον Ρατζα στο ΟΑΚΑ λογω χαρακτηρα.Απλα τοτε υπηρχαν περισσοτερα λεφτα και τα μεγαλα ονοματα επισκιαζαν καποια πραγματα..Ο Παυλος με τον Θαναση για οποιον δεν θυμαται πηραν πρωταθλημα μετα απο 14 χρονια και οι συμπεριφορες τους κυμαινονανταν αναμεσα στο εκκεντρικο και το ακραιο.Ο κοσμος ομως τους λατρεψε γιατι παντα προσπαθουσαν για το καλυτερο της ομαδας και βαζαν το καλο του Παναθηναικου πανω απο ολα.Καταλαβαινω οτι μεχρι να αποδειξει ο ΔΓ οτι κανει το ιδιο θα δεχθει κριτικη,διοτι πολλες φορες την αξιζει,ομως η ισοπεδωτικη κριτικη ειδικα οταν δεν συνοδευεται απο αντιπροταση ειναι αδικη
paodynasty
QUOTE(shtarkws @ Jun 27 2014, 19:15 ) *
Πρωτη φορα που συμφωνω με τον εξασφαιρο smile.gif


εγώ τα λέω τόσες μέρες, νόμιζα σε κάποια φάση ότι ήμουν μόνος κι έρημος rolleyes.gif
louie
γιατι δεν μπορειτε απλα να κατανοησετε οτι δεν εχει να κανει με τα χρηματα που βαζει. ο τροπος που διαχειριζεται την ομαδα ειναι το θεμα.

δεν θελω να με κοροιδευουν και να μου πουλανε παραμυθια. ειναι τοσο μεγαλη απαιτηση;

το να μην βλεπω αστειες υποθεσεις τυπου μαντζαρη οπου πας να ζητησεις υποτιθεται παιχτη απο τον αιωνιο αντιπαλο και για πρωτη φορα δημοσιευεται η επιστολη με την προταση και αφου σου αρνουνται περα καθε αμφιβολιας εσυ ξαναδημοσιευεις αλλη βελτιωμενη προταση. δεν ειναι αυτο κοροιδια;;

το να λες στα μεσα σου οτι εχεις κλεισει τον καλαθη και μετα να φαινεται οτι δεν τον εχεις κλεισει ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΛΕΙΣΕΙΣ επειδη εχει συμβολαιο με το μεμφις που μπορει να τον κρατησει κι επειδη δεν υπαρχει καμια συμφωνια με τον παιχτη.

το να προσπαθεις να μου πουλησεις το γεγονος οτι κρατησαμε εναν παιχτη που εχει κλειστο συμβολαιο(γκιστ) ως κατορθωμα για πρωτοσελιδο επειδη εσυ ειχες δημιουργησει θεμα για την παραμονη του εξαρχης.

το να βλεπουμε το πρωι στην εφημεριδα του οτι ο χαντερ ειναι επιλογη του ιβανοβιτς και μετα να βγαινει οτι τον απεριψε ο ιβανοβιτς.

το να βαζεις τα παπαγαλακια σου να προσπαθουν να περασουν την γραμμη σου για το πλανο σου ως εξαιρετικη ιδεα την στιγμη που εχει σοβαρα προβληματα που ολοι μπορουμε να δουμε. οπως το οτι παιρνουμε πιτσιρικαδες που εχουν το μυαλο τους αλλου σαν τον παπαγιαννη ή ανηλικους που δεν εχουν συμβολαιο με την ομαδα οποτε οποιαδηποτε καλη εξελιξη κι αν εχουν μπορουν απλα να φυγουν απο την ομαδα ή το πιο απλο οτι αν ολοι αυτοι με καποιο τροπο βγουνε μολις θα ειναι ετοιμοι παιχτες που αξιζουν λεφτα θα μπορουν ανετα να φυγουν.

τα ιδια παπαγαλακια που περσι προσπαθουσαν να μας πεισουν οτι πηγαινουμε για το 7ο και ειμαστε φαβορι ενω ειχαμε φτιαξει ομαδα με ελλειψεις και προβληματα. απο τα οποια προβληματα αρκετα ηταν ευθυνη του δγ που εφερε στο 5 μαυροκεφαλιδη και μπατιστ που δεν τους υπολογιζε ο προπονητης και μειναμε με μονο τον λασμε στο 5.

οποτε μπορει να ειναι προεδρος λοιπον χωρις να μας κοροιδευει οπως σε ολα τα παραπανω παραδειγματα(και αλλα αρκετα ακομα);; τοσα πολλα ζηταμε που ειμαστε και αχαριστοι.

και για το ονομα του θεου δεν ειναι αχαριστια στον θειο και τον πατερα του να κρινουμε αυτον. δεν ειμαστε οι γονεις μας και οι θειοι μας. ο καθενας κρινεται γι αυτα που κανει ο ιδιος, οχι για το σοι του!!!
Ginobili
Ο Καλάθης λέει...τον έχουν από κοντά,σχεδόν κλεισμένο ο Ζοτς....με γεια του με χαρά του...να τον χαίρεται...ο Μακάλεμπ μένει ελεύθερος...γιατί δεν παίρνουμε τον Σκοπιανό,να τελειώνουμε,και με λιγότερα χρήματα από αυτά του Καλάθη.
Και μη μου πει κανείς τώρα ότι θα του ξυνίσει ο Μακάλεμπ...ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΑΙΚΤΑΡΑ είναι...και καλύτερος σουτέρ από τον Καλάθη κιόλας.... rolleyes.gif



....(Καλά τώρα από σουτ ο καλάθης...ούτε τα κορδόνια να σκύψει να μου τα δέσει δεν θα τον αξίωνα... 69.gif )
Dred11
QUOTE (Ginobili @ Jun 27 2014, 20:42 ) *
Ο Καλάθης λέει...τον έχουν από κοντά,σχεδόν κλεισμένο ο Ζοτς....με γεια του με χαρά του...να τον χαίρεται...ο Μακάλεμπ μένει ελεύθερος...γιατί δεν παίρνουμε τον Σκοπιανό,να τελειώνουμε,και με λιγότερα χρήματα από αυτά του Καλάθη.
Και μη μου πει κανείς τώρα ότι θα του ξυνίσει ο Μακάλεμπ...ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΑΙΚΤΑΡΑ είναι...και καλύτερος σουτέρ από τον Καλάθη κιόλας.... rolleyes.gif



....(Καλά τώρα από σουτ ο καλάθης...ούτε τα κορδόνια να σκύψει να μου τα δέσει δεν θα τον αξίωνα... 69.gif )

Mην βιάζεσαι κι εσύ. Μπορεί να μετανοήσεις! Ο Καλάθης έχει ελληνικό διαβατήριο κι αυτό τον κάνει ποθητό. Σκέψου να σου κάτσει. Δεν το αποκλείω ακόμα.
Ginobili
QUOTE(Dred11 @ Jun 27 2014, 18:48 ) *
Mην βιάζεσαι κι εσύ. Μπορεί να μετανοήσεις! Ο Καλάθης έχει ελληνικό διαβατήριο κι αυτό τον κάνει ποθητό. Σκέψου να σου κάτσει. Δεν το αποκλείω ακόμα.

Έχω γράψει εδώ και πολύ καιρό ότι τον θεωρώ πολύ υπερεκτιμημένο τον καλάθη ειδικά με αυτά τα λεφτά.Από όταν έπαιζε στον ΠΑΟ εκφραζόμουν αρνητικά απέναντι του...και προσωπικά θεωρώ σαφέστατα τον Μακάλεμπ καλύτερο παίκτη.
Τώρα για το Ελληνικό διαβατήριο...εντάξει..μην τρελλαθούμε...δεν θα πάει στράφει ο σχεδιασμός αν δεν πάρουμε Έλληνα PG...από την στιγμή που πάμε για Μποχωρίδη,προωθούμε Παππά...Γιάνκοβιτς
tuareg
Πλακα,πλακα ο μπο με το δδ σε ρολο σωματοφυλακα του θα ειναι μια χαρα
EXASFAIROS
Δεν θα κατσουμε να "φαγωθουμε " για την μεθοδο υλοποιησης του σχεδιασμου της ομαδας αλλα να μιλαμε για τον σχεδιασμο αυτον καθ αυτον...

Με Χαντερ απεναντι δεν τρεχει και τιποτα το τρελο.Αν βαλεις τον Γκιστ διπλα διπλα μην σας πω οτι τον εχει και στα ποδια και στα σπρωξιματα και στο σουτ απο μεση αποσταση.Ωραιος,καλος,φτεροποδαρος αλλα μην τρελαθουμε κιολας...ωρες ωρες εχει κατι τοποθετησεις ατσουμπαλες.

Ajinca,Mbakwe,Anosike....μακαρι να παρουμε τον πρωτο η αλλιως τον δευτερο και να χωσουμε τα παραπανω χρηματα για Στιματς.

Πιστευω οτι θα κινηθουμε και για Diot στον "ασσο".Αν ειχε ενα λογο να ψαχτει στην γαλλικη λιγκα για δυαρι ,μεσα στα ματια του δεν θα αφησει ενα πολυ καλο "ασσο" πισω απο τον Μητσο.Διεθνης,ταχυτατος,ασσιστ,αμυνα.ειναι οκ παιχτης.Το θεμα ειναι ο βασικος "ασσος" ποιος θα ειναι.....γιατι πρεπει να εχουμε και αμυνα καθως ο Σλοτερ δεν το εχει οσο ταχυς και ευστοχος και αν ειναι.

Για Μασιουλις τοσες μερες δεν ακουστηκε τιποτα προχωρημενο με αλλες ομαδες.Φετος θα ηταν ευκαιρια να εμενε και να χωνοτανε περισσοτερο με πλατη στο Καλαθη οταν ο αιωνιος μενει με Παπαπετρου και Ματ προς το παρον στο "3'(οπως με Περπε περσι).Κριμα...

mephisto22
QUOTE (tuareg @ Jun 27 2014, 21:08 ) *
Πλακα,πλακα ο μπο με το δδ σε ρολο σωματοφυλακα του θα ειναι μια χαρα


O Μακαλεμπ θελει μια μπαλα μονος του για την παρτη του,δεν ειναι στην προταιρεοτητα του να βαζει τους συμπαικτες του στο παιχνιδι.Εμεις χρειαζομαστε πλευ που να αντικαθιστα το Μητσο και να προσφερει στη δημιουργια.
louie
QUOTE (EXASFAIROS @ Jun 27 2014, 21:24 ) *
Δεν θα κατσουμε να "φαγωθουμε " για την μεθοδο υλοποιησης του σχεδιασμου της ομαδας αλλα να μιλαμε για τον σχεδιασμο αυτον καθ αυτον...

Με Χαντερ απεναντι δεν τρεχει και τιποτα το τρελο.Αν βαλεις τον Γκιστ διπλα διπλα μην σας πω οτι τον εχει και στα ποδια και στα σπρωξιματα και στο σουτ απο μεση αποσταση.Ωραιος,καλος,φτεροποδαρος αλλα μην τρελαθουμε κιολας...ωρες ωρες εχει κατι τοποθετησεις ατσουμπαλες.

Ajinca,Mbakwe,Anosike....μακαρι να παρουμε τον πρωτο η αλλιως τον δευτερο και να χωσουμε τα παραπανω χρηματα για Στιματς.

Πιστευω οτι θα κινηθουμε και για Diot στον "ασσο".Αν ειχε ενα λογο να ψαχτει στην γαλλικη λιγκα για δυαρι ,μεσα στα ματια του δεν θα αφησει ενα πολυ καλο "ασσο" πισω απο τον Μητσο.Διεθνης,ταχυτατος,ασσιστ,αμυνα.ειναι οκ παιχτης.Το θεμα ειναι ο βασικος "ασσος" ποιος θα ειναι.....γιατι πρεπει να εχουμε και αμυνα καθως ο Σλοτερ δεν το εχει οσο ταχυς και ευστοχος και αν ειναι.

Για Μασιουλις τοσες μερες δεν ακουστηκε τιποτα προχωρημενο με αλλες ομαδες.Φετος θα ηταν ευκαιρια να εμενε και να χωνοτανε περισσοτερο με πλατη στο Καλαθη οταν ο αιωνιος μενει με Παπαπετρου και Ματ προς το παρον στο "3'(οπως με Περπε περσι).Κριμα...


αυτο το δεχομαι, αν ειναι να επικεντρωθουμε στο τι κινησεις πραγματικα γινονται και οχι τι ακουγεται, τι βγαινει σαν σιγουρο αλλα χαλαει, το τι βγαινει για αλλους λογους κτλ δεν θα βγαλουμε ακρη. δλδ μονο να δουμε ξερα το ροστερ και το μπασκετικο κομματι.
xristaras
http://www.sport-fm.gr/article/calathes/773449
Manolis2510
Και στο sportfm
http://www.sport-fm.gr/article/calathes/773449
Dreamerpanos
Προς το παρόν μόνο το sport-fm το γράφει...
doctorjekil
QUOTE(xristaras @ Jun 27 2014, 21:54 ) *

Μακαρι αλλα κ εγω δεν το χω δει πουθενα αλλου να το γραφουν
Dreamerpanos
Και superbasket τώρα αλλά πιο συγκρατημένα....
Manolis2510
QUOTE (Dreamerpanos @ Jun 27 2014, 22:24 ) *
Προς το παρόν μόνο το sport-fm το γράφει...


Το γραφουν και λιγοτερο-εως μη εγκυρα σαιτ οπως panathinaikos24,coppa,trifillakia...
mas psekazoun
Το 1 από τα 4 λινκ που έδωσε ο φίλος πραγματικά μου έφτιαξε το βραδυ. Καλώς να μας έρθει αν ισχύουν πάντως
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.